סקירה של Azure של מיקרוסופט – עדכון 2020

סקירה של מיקרוסופט

ככל הנראה אחת מספקיות ה- IaaS הפופולריות ביותר בחוץ, Microsoft Azure מציעה תמחור תחרותי ומהירויות מהירות, כמו גם שילוב עם שלל תוכנות העברה של צד שלישי. קרא את הסקירה המלאה של מיקרוסופט Azure לקבלת התמונה המלאה.


למי שמחפש שירות תשתיות ענן מסוגל לארח קבצים, Microsoft Azure מספקת תמחור סביר ותשתית גלובלית עמוקה אפילו יותר מאשר אמזון S3 הפופולרית. Azure עובד גם טוב עם תוכנות צד שלישי הניתנות להגדרה כגון לקוח גיבוי מקוון CloudBerry Backup ו- Storage Storage Client Storage Made Easy.

בהמשך לסקירה זו של Microsoft Azure, אנו נחלק עלויות, רשת שרתים, חווית משתמש, אבטחה ותמיכה כדי להראות לך מדוע היא ממוקמת כאפשרות IaaS הענן הטובה ביותר שקיימת.

אל תשכח לקרוא את סקירת הגיבוי של CloudBerry וסקירת ה- Storage Made Easy גם כן, לקבלת מידע על שני הכלים החביבים עלינו תכלת..

חלופות למיקרוסופט Azure

חוזק & חולשות

תמחור

מוצרים ושירותים רבים נופלים תחת המטרייה של Azure, כולם עם עלויות שונות. זה כולל את שירות האפליקציות Azure, מכונות וירטואליות Azure ושירות מיכל Azure. אירוח קבצים לגיבוי או אחסון דורש שימוש ב- Azure Blob Storage, המיועד לנתונים לא מובנים.

כמו מרבית פתרונות ה- IaaS, אתה מחויב בגין השימוש בו, המספק יתרון מדרגיות על פני אחסון ענן מסורתי ופתרונות גיבוי מקוונים.

עם זאת, חישוב עלויות עבור Azure יכול להיות מסובך מכיוון שהם כוללים עמלות לפי ג’יגה-בית הן לאחסון והן לשימוש. אנו נכסה את המחירים, אך אם תזדקק להערכה מדויקת יותר, מיקרוסופט מספקת מחשבון אחסון שיעזור.

שיעורי אחסון תכלת

מיקרוסופט גובה תשלום על בסיס גיגה-בייט הכולל המאוחסן ב- Azure Blob Storage בכל חודש. אין צורך בכמות אחסון מינימלית, כך שתוכל לאחסן כמה שפחות נתונים שאתה רוצה.

אין גם תקרה.

ישנם שלושה סוגים של אחסון בועת תכלת: חם, מגניב וארכיוני. אחסון חם מותאם לגישה תכופה. תשלם יותר עבור אחסון, אך פחות עבור שימוש, מאשר שתשתמש באחסון מגניב או בארכיון. זוהי הבחירה הטובה ביותר מבין השלושה לסנכרון קבצים ושיתוף, ואידיאלית למי שמשתמש באחסון Made Easy.

אחסון מגניב מותאם לגישה לעתים רחוקות ואילו אחסון בארכיון מיועד לגישה נדירה. השתמש בראשון לצורך גיבוי לטווח קצר ובאחרון לטווח ארוך.

מיקרוסופט מציעה גם אחסון מיותר מקומי ואחסון מיותר גיאוגרפי. מחירי GRS גבוהים משמעותית מכיוון שקבצים מאוחסנים במרכזי נתונים מרובים, בעוד LRS משתמש רק באחד. אלא אם כן אתה בונה רשת למסירת תוכן או שיש לך משרדים ברחבי העולם, LRS אמור להספיק.

תכניות: חם (LRS): חם (GRS): מגניב (LRS): מגניב (GRS): ארכיון (LRS): ארכיב (GRS):
50 TB הראשונים:0.0184 $0.0208 דולר0.01 דולר0.0334 דולר0.002 דולר0.004 דולר
450 TB הבא:0.0177 $0.0200 דולר0.01 דולר0.0334 דולר0.002 דולר0.004 דולר
מעל 500 טרה-בתים:0.017 $0.0192 $0.01 דולר0.0334 דולר0.002 דולר0.004 דולר

עלויות האחסון החם של LRS יקרות בהרבה מ- Wasabi או Backblaze B2, אך יותר סבירות עבור IaaS עם רשת שרת בגודל Azure. לשם השוואה, אחסון חם עם קבצי ענן Rackspace עולה 100 $ לטרה-בייט, יותר מחמש פעמים מעלות Azure (קרא את סקירת Rackspace Cloud Files שלנו).

לקרחון אמזון, הידוע כפתרון גיבוי לטווח ארוך, יש עלויות אחסון גבוהות יותר מאשר אחסון הארכיון של Azure. ספקי IaaS רבים מספקים גם אפשרויות אחסון חמות או ארכיוניות. אנחנו אוהבים שמיקרוסופט מספקת אפשרות ביניים.

שיעורי שימוש בתכלת

מיקרוסופט משלימה את עלויות האחסון הסבירות שלה בעלויות שימוש סבירות לא פחות. הבולט ביותר, אין חיובים עבור מצוקה לאחסון חם. Egress מתייחסת להורדות קבצים, שרוב הספקים גובים עבורן.

ישנם חיובי מצוקה עבור אחסון קריר וגם בארכיון. אחסון מגניב כולל גם דמי העלאת נתונים.

חם (LRS): חם (GRS): מגניב (LRS): מגניב (GRS): ארכיון (LRS): ארכיב (GRS):
לקרוא:חינםחינם0.01 דולר0.01 דולר0.02 $0.02 $
כתוב:חינםחינםחינםחינםחינםחינם

לא משנה באיזה סוג אחסון אתה משתמש, ישנם חיובים עבור שיחות API, וזה דבר שתרצה לשים לב אליו אם אתה מתכוון להשתמש ב- Azure לפיתוח יישומים. תוכלו למצוא את העלויות הללו כאן.

אם אתה רוצה לתת Azure הפעלת ניסיון לפני שתתחייב, אתה יכול להירשם לחשבון 5GB בחינם שטוב לשנה אחת..

רשת שרתים

מיקרוסופט מחזיקה מרכזי נתונים בענן ב 52 מקומות ברחבי העולם, והגישה ל- Azure זמינה ב -140 מדינות.

בצפון אמריקה יש הכי הרבה מתקנים עם 13, כולם פרט לשניים שנמצאים בארצות הברית. באירופה יש שמונה, עם עוד כמה בדרך. גם אזור אסיה-פסיפיק מוגש היטב עם מתקנים בסין, דרום קוריאה, יפן, סינגפור ואוסטרליה.

יש רק מרכז נתונים אחד בדרום אמריקה, הממוקם בברזיל, ואף אחד לא נמצא באפריקה או במזרח התיכון, אף על פי שמיקרוסופט ארבעה רשומים להשקה.

לשם השוואה, לאפשרות IaaS התקציב Backblaze B2 יש מיקום מרכז נתונים אחד, בקליפורניה. אמזון S3 מונה 14 פרוסים ברחבי העולם. ל- Google Cloud יש 16.

אתה מבין את התמונה. מבחינת מתקני השרתים, Azure עולה בהרבה על שאר התחומים. אמנם זה לא אומר בהכרח שאתה הולך לקבל שירות מהיר יותר עם Azure, זה לא מזיק.

קלות שימוש

לסקירה זו אנו מעוניינים ב- Azure כאפשרות לאירוח קבצים. בדומה לפלטפורמות IaaS מתקדמות אחרות, Azure עושה הרבה יותר מזה, כולל מתן כלים לבניית אפליקציות, מארח דפי אינטרנט ובניית בסיסי נתונים..

בשל מורכבותו, יתכן שתקשה להתחיל עם Azure וזו הסיבה שהרכבנו מדריך שיעזור. בעוד שהוא ממוקד בגיבוי, המדריך שלנו ייתן לך מושג כיצד להגדיר את Azure לאחסון קבצים, כך שלא ניכנס לזה לעומק באותה מידה.

כדי לשמור קבצים ב- Azure Blob Storage, צור חשבון אחסון על ידי כניסה ללוח המחוונים של Azure ולחץ על “אחסון” בחלון “תחילת העבודה”..

בעמוד הבא, תחת חלונית השוק Azure בצד שמאל, לחץ שוב על “אחסון”. חלונית חדשה תאכלס מצד ימין ברשימת היישומים המוצגים. לחץ על זה שאומר “חשבון אחסון.”

בשלב הבא צור חשבון אחסון. בתנאי IaaS, אתה יוצר דלי או מכולה, אך מיקרוסופט לא משתמשת באף אחד מהמונחים האלה. יהיה עליך לתת לחשבונך שם, לבחור סוג חשבון ולבחור מיקום מרכז נתונים.

עבור סוגי חשבונות, אתה יכול לבחור אחסון כתמים, v1 לשימוש כללי או v2 לשימוש כללי. בחר v2 למטרות כלליות ברוב המקרים. זה תומך בכל תכונות האחסון העדכניות של Azure, כתום או אחרת, ומספק את התמחור הטוב ביותר.

לחץ על “צור” ותהיה מוכן להעלות קבצים לאחר שתשיג את מפתח ה- API עבור חשבון האחסון הזה. אתה יכול למצוא את המפתח הזה על ידי לחיצה על הקישור “מקשי גישה” בפורטל Azure.

בעזרת מפתחות אלה ושם החשבון שלך תוכל לשלב את Azure ביישומי צד ג ‘המיועדים להעברת קבצים.

אפשרויות הלקוח כוללות אפליקציות העלאה והורדה פשוטות כמו אלה מבין לקוחות העברת הקבצים הטובים ביותר שלנו וכלים מפותחים יותר כמו Duplicati, Arq, גיבוי CloudBerry ו- Storage Made Easy. אתה יכול גם להתקין כונן רשת שמצביע על Azure באמצעות כלי כמו Mountain Duck.

אמנם ייתכן שפתרון ה- IaaS של מיקרוסופט אינו קל לשימוש כמו Wasabi או Backblaze B2, אך אף אחד מהם אינו מציע מגוון שירותים מורכב. לאחר שתתגבר על עקומת הלמידה הראשונית, Azure מספקת ממשק אטרקטיבי וידידותי למשתמש ליצירה וניהול של חשבונות אחסון.

אבטחה

בעת יצירת חשבון האחסון שלך, תינתן לך אפשרות להצפין את כל הנתונים המאוחסנים בצד השרת. גישה זו ידועה כהצפנה במנוחה, גישה זו מספקת ביטחון כי הפרת שרת לא תביא לגניבת עותקים קריאים של הקבצים שלך..

Azure משתמשת בתקן הצפנה מתקדם לפרוטוקול הצפנה, המוגדר ל- 256 סיביות. זהו הפרוטוקול המומלץ על ידי המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה בארה”ב, וזה ששימש את ספקי הענן ביותר.

מפתחות הצפנה מנוהלים על ידי מיקרוסופט ומאוחסנים בשרת נפרד מהנתונים שלך. אין אפשרות להצפנה פרטית מקצה לקצה, אבל זו הנורמה עם שירות IaaS בענן. אם רמת הגנה זו היא משהו שאתה זקוק להם, כלים רבים של צדדים שלישיים המתאימים ל- Azure מציעים קידוד בצד הלקוח.

כדי להימנע מגניבת סיסמאות שתאפשר לאחרים להיכנס ללוח המחוונים של Azure ולגרום הרס, אתה יכול לאפשר אימות דו-גורמי. 2FA דורש אישור אבטחה נוסף בעת כניסה ל- Azure במחשב לא מוכר. אתה יכול לקבל קוד זה כהודעת טקסט או ללכת עם אפליקציית אימות כמו המאמת של גוגל.

המגע הפיזי והווירטואלי לרשת מרכז הנתונים Azure מקבלים מעקב צמוד. הגישה למרכז הנתונים מועברת דרך נקודת גישה יחידה, כששאר המרכז חסום על ידי גדרות גבוהות. מתקנים מסתיירים על ידי שומרים ומופעלים 24/7 על ידי טלוויזיה במעגל סגור, כולל מצלמות בחזית האחורי של כל מתלה שרתים..

תמיכה

על מנת לקבל תמיכה מלאה ב- Azure ממיקרוסופט, עליכם להירשם לתוכנית תמיכה. אם אתה לא משלם עבור תמיכה, תקבל עזרה רק בנושאי חיוב ומנוי ממיקרוסופט, אם כי תוכל להשתמש בפורומי התמיכה בנושאים טכניים..

קיימות ארבע רמות של תכנית תמיכה: מפתחים, סטנדרטיים, מקצועיים וראשוניים. התוכניות לתמיכה אינן זולות. התמיכה למפתחים הזולה ביותר היא 29 דולר לחודש. תמיכה סטנדרטית עולה 100 דולר ומקצוען עולה 1,000 דולר.

תמיכה בפרמייר דורשת להתקשר למיקרוסופט כדי לקבל הצעת מחיר.

תוכנית המפתח אמורה להספיק לסביבות שאינן ייצור, כולל גיבוי ואחסון ענן, ותתן לך תמיכה בדוא”ל בשעות הפעילות. תמורת 29 דולר לחודש, אנו מצפים שתכלול תמיכה טלפונית, אך הדבר מצריך את התוכנית הסטנדרטית. שוב, תוכנית תמיכה דומה עם Google Cloud עולה 150 דולר לחודש, כך, לשם השוואה, שאלת Azure נראית סבירה.

זמני התגובה מוערכים מתחת לשמונה שעות עבודה עבור תוכנית המפתחים. תוכניות יקרות יותר מקבלות תגובות מהירות יותר בהתאם לחומרת הבעיה. בצפון אמריקה שעות העבודה נעות בין 18:00 ל 18 בערב. PST, שני עד שישי. ברוב המדינות האחרות, שעות התמיכה הן בין 21:00 ל 5 בערב. בימי חול.

להנחיות עשה זאת בעצמך, Azure מקיימת תיעוד מקוון ובסיס ידע המכסה שאלות נפוצות רבות. ניתן לחפש במאגר הידע או לעיין בנושאים לפי מוצר ותגים כמו “גיבוי” או “חיוב”.

משאבי ה- DIY של מיקרוסופט פועלים עמוק ופורום המשתמשים שלה פעיל, אך יתרונות אלה אינם עולים על עלות תוכניות התמיכה שלה כדי ליצור רושם חיובי..

מחשבות אחרונות

אם אתה יכול להתעלם מתוכניות התמיכה היקרות שלו, יש הרבה מה להתפעל מה- Microsoft Azure. בהשוואה לשירותי IaaS דומים כמו אמזון S3 ו- Google Cloud, שיעורי האחסון נמוכים ורשת השרת גדולה יותר. אנחנו גם מעריצים גדולים של ממשק האינטרנט המושך והקל לשימוש שלו.

אנו מדרגים את Azure כפתרון ה- IaaS הענן הטוב ביותר הקיים, גם אם יש לה דרך ארוכה לפני שתתאים למספרי השוק של אמזון. כמובן שאנחנו פתוחים לחילוקי דעות. שתפו את מחשבותיכם על Azure בתגובות למטה, ותודה שקראו.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map