סקירת הענן של גוגל – עודכן ב- 2020

סקירה של ענן גוגל

Google Cloud הוא ספק IaaS שבונה על אחת הרשתות הקיימות ביותר שיש שם. למרות שזה לא ללא אשמתו, זה ראוי לשקול אם אתה קונה תשתיות. קרא את סקירת Google Cloud שלנו אם אתה רוצה לדעת מדוע.

פתרונות תשתית ענן כשירות מספקים רשתות שרתים לצורכי מחשוב ענן, כולל מסדי נתונים אירוח ונתוני יישומים. כאן ב- Cloudwards.net, אנו מעוניינים בעיקר ב- IaaS כנקודת קצה ללקוחות גיבוי כמו CloudBerry Backup, Duplicati ו- Arq.

בסקירה זו של Google Cloud, אנו נעריך את אחד השמות הגדולים יותר בתעשיית IaaS והתאמה מושלמת עבור כל אחד מאותם לקוחות, שלא לדבר על בחר פתרון סנכרון ושיתוף קובץ אחסון משלך Storage Made Easy ( קרא את סקירת ה- Made Made Easy שלנו.

יש שאלה מעטה שראויה ל- Google Cloud להזכיר בין ספקי IaaS העננים הטובים ביותר שקיימים, אם כי אנו נטען שהיא לא נמצאת במעלה התרשימים. זה אולי לא מושך כמו אמזון S3 או Azure, אבל גוגל ענן מתהדרת ברשת גלובלית, אבטחה איתנה ומספר סוגים של אחסון בהתאם לצרכים שלך, כולל דליים ארכיוניים שלה.

להלן, נפרט את כל הפרטים והתכלולים, העליות והמורדות, ניגע בעלויות, רשת, חווית משתמש, אבטחה ותמיכה שמגיעים עם הצעת תשתית הענן של גוגל. אם Google Cloud פונה, אתה יכול לנסות את השירות באמצעות ניסיון לתקופה של 12 חודשי $ 300 אשראי ללא תשלום כדי לאמוד אותו בעצמך.

אלטרנטיבות עבור Google Cloud

חוזק & חולשות

תמחור

בקרב ספקי IaaS, עלויות עבור Google Cloud הן היקרות ביותר. הם יותר לגיגה-בייט משני Microsoft Azure וגם של אמזון S3, אם כי פחות משמעותית מקבצי ה- Rackspace Cloud במחיר מופקע..

המחירים כוללים עלויות אחסון וגם עלויות שימוש שחויבו מדי חודש. אין דרישות אחסון מינימליות ואין תקרה, כך שתוכל להשתמש ב- Google Cloud כדי לארח כמה שיותר קבצים או מעטים ככל שיהיה צורך.

ישנם ארבעה סוגים של אחסון זמינים עבור Google Cloud והמחירים תלויים באיזה מהם תבחר. האפשרויות הן אחסון חם רב-אזורי ואזורי, אחסון ליד קו ואחסון קווי.

בחר אחסון חם אם אתה מתכוון לגשת לקבצים שלך לעתים קרובות. שיעורי האחסון גבוהים יותר אך אין משך אחסון מינימלי ושיעורי השימוש סבירים. עבור גישה בתדירות נמוכה יותר, כגון גיבוי, קו טלפון קרוב או אחסון מקוונת, יחסוך לך כסף, כל עוד אתה שומר את הקבצים שלך לפחות 30 יום למשך קו קרוב ו 90 יום לקווי טלפון..

אנו נסקור מקרוב את התעריפים, אך אם תרצה הערכה מדויקת יותר על סמך מיקומך וצרכיך, Google מספקת מחשבון להערכת עלויות.

שיעורי אחסון

אחוזי אחסון לאחסון חם ב- Google Cloud אינם מוזלים ככל שתאגר יותר, יציאה משני אמזון S3 ומאזור. שיעורי הבסיס, לפחות עבור דליים רב-אזוריים, הם גבוהים.

שיעורי אחסון בענן של גוגל ל- GB לחודשרב אזורי (אחסון חם):אזורית (אחסון חם):קו קרוב:צינור הקרה:
ציון:0.026 דולר0.02 $ – 0.035 דולר לכל GB / חודש0.01 $ – 0.02 $ ל- GB לחודש0.007 $ – 0.014 $ לכל GB / חודש

במחיר של 2.6 סנט לגיגה-בייט לאחסון רב-אזורי, הוא פועל כשליש סנט יותר מאמזון וארבע חמישיות יותר מ- Azure. כדי לחסוך, שקול אחסון אזורי. אלא אם כן אתה בונה מערכת לאירוח קבצים עבור משתמשי קצה ברחבי העולם, בחירה בה לא תשפיע על הביצועים.

התעריפים לאחסון אזורי הם טובים יותר, אם כי הם נעים בין 2 סנט לגיגה-בייט ל -3.5 סנט. מרבית האזורים בהם הסתכלנו היו 2 או 2.3 סנט לג’יגה.

לצרכי גיבוי, אחסון האחסון הקווי של גוגל ענן הנמוך ביותר, שבע עשיריות סנט, פועל גבוה יותר לגיגה-בייט מאשר קרחון אמזון בכחמישית סנט לגיגה-בייט. זכור כי אתה מחויב לפחות 30 יום בגין קבצים שנמצאים בקווי הקרוב ו -90 יום עבור אלה שנמצאים באחסון הקרה.

שיעורי שימוש

גוגל מפרקת את שיעורי השימוש בפלטפורמת ה- IaaS שלה למחלקות A, דרגה B ומצוקה.

לאלו המחפשים לבנות מאגר ענן להתאמה עם Storage Made Easy, גיבוי CloudBerry או שירות דומה, עליכם רק לדאוג למצוק, שהוא מונח להורדת קבצים. למרבה הצער, חיובי המצוקה אינם זולים.

שים לב כי הטבלה שלהלן מסכמת את שיעורי הנגיעה עבור אחסון רב אזורי ואת רוב אפשרויות האחסון האזוריות. מכיוון שתעריפים אזוריים יכולים להשתנות, תרצה לבדוק אותם מחדש עם Google בהתאם למקום בו אתה מתכוון לאחסן את הקבצים שלך.

רב אזורי & שיעורי אגרסיב אזוריים ל- GBEgress ברחבי העולם (למעט אסיה ואוסטרליה:אגרס אסיה (למעט סין אך כולל הונג קונג):מצרים סין (למעט הונג קונג):אגרס אוסטרליה:
0-1TB0.12 $0.12 $0.23 דולר0.19 דולר
1-10TB0.11 $0.11 $0.22 דולר0.18 דולר
10 + שחפת0.08 דולר0.08 דולר$ 0.200.14 דולר

גוגל הנחה תעריפים רב אזוריים ואזוריים עבור אלה שמורידים קבצים לעיתים קרובות, אך 12 סנט זה בערך כמו כל חיובי שירות של IaaS. חלקם, כגון ווסאבי ידידותיים לתקציב (קרא את סקירת הווסאבי שלנו) אינם גובים תשלום עבור הורדות קבצים.

רשת שרתים

גוגל מתחזקת רשת של מתקני שרתים הפזורים ברחבי העולם המהווים את עצמות שירות תשתיות הענן שלה. בסך הכל, ישנם 15 מיקומי מרכז נתונים עם יותר בדרך. זה מציב את גוגל ענן בחלקם עם אמזון S3, אם כי גם מאחורי מיקרוסופט Azure, שיש לה מעל 50 מרכזי נתונים.

בין המיקומים ניתן למצוא כמה בארצות הברית, ביניהם אורגון, איווה, צפון וירג’יניה ודרום קרוליינה. יש מתקן נוסף בצפון אמריקה במונטריאול, ובדרום אמריקה, שנמצא בסאו פאולו, ברזיל.

ישנם ארבעה מרכזים באירופה, הממוקמים בלונדון, בלגיה, הולנד ופרנקפורט, עם עוד בדרך. אין שרתים במזרח התיכון או באפריקה, אלא שישה באזור אסיה-פסיפיק: מומבאי, טייוואן, טוקיו, סינגפור וסידני..

קלות שימוש

גוגל מספקת קונסולה מבוססת אינטרנט לניהול חשבון Google Cloud שלך. ניתן להשתמש בקונסולה ליותר מאשר הגדרת מכולות להחזקת קבצים, כולל בניית בסיסי נתונים, מנועי אפליקציות, מנועי מחשוב ותכנון תהליכי נתונים גדולים. זה יכול להפוך את השימוש ב- Google Cloud לקצת בהתחלה אם אתה רק רוצה להשתמש בו לאחסון קבצים.

אתה יכול לנתק את הרעש על ידי לחיצה על קישור “אחסון” שנמצא כשליש מהדרך בחלונית השמאלית, מתחת לסאב-תת-האחסון “אחסון”. לחיצה תפנה אותך לדף חדש בו תוכל ליצור ולנהל דלי אחסון בקלות יחסית.

דליים הם מכולות נפרדות לאחסון אובייקטים המקלים על ארגון הקבצים. אמנם אתה יכול לחבר יישומים של צד שלישי מרובים לדלי בודד, אך עדיף ליצור דליים נפרדים עבור כל אחד מהם.

לחץ על “צור דלי” ומלא את השדות בחלון שנפתח. תצטרך לתת לדלי שם ייחודי, לבחור סוג אחסון ולבחור מיקום אחסון.

אתה יכול גם להוסיף תוויות כדי להקל על דלי מיון, או לבחור לאפשר ל- Google לנהל את מפתחות ההצפנה שלך או לנהל אותם בעצמך. לחץ על “צור” כשאתה מרוצה והדלי שלך יהיה מוכן לארח קבצים.

אמנם אתה יכול להעלות קבצים בודדים ל- Google Cloud דרך קונסולת הענן, אך היעיל יותר להשתמש באפליקציה של צד שלישי. אנו ממליצים על כמה פתרונות פשוטים במדריך הלקוחות הטוב ביותר להעברת קבצים. אתה יכול גם להפוך את Google Drive לכונן רשת באמצעות כלי כגון Mountain Duck או משהו מתוחכם יותר כמו גיבוי CloudBerry (קרא את סקירת הגיבוי של CloudBerry שלנו).

לא משנה באיזה לקוח אתה משתמש, תצטרך לחבר אותו לדלי Google Cloud שלך. ניתן לעשות זאת באמצעות מפתח API או אסימון אימות, כמו OAuth, אם האפליקציה תומכת בו.

היתרון של OAuth הוא בכך שהוא מזהה את האדם שיוצר את החיבור ואת מפתח ה- API שלך לא יהיה צורך לאחסן בשום מקום. גם חיבורי OAuth קלים יותר לשימוש מכיוון שהם אינם דורשים אחזור מפתח API מפורטל המפתחים.

אם אתה זקוק למפתח API, תוכל לאחזר אותו באמצעות הכרטיסייה “אישורים” בדף “APIs ושירותים” המקושרים במסוף הבקרה של Google Cloud.

יתכן שתצטרך להקליט את מפתח ה- API שלך איפשהו, מכיוון שהוא נוצר פעם אחת בלבד ולא נשמר בשום מקום למטרות אבטחה. מפתח זה יידרש בעת הגדרת חיבורים ל- Google Cloud מתוך האפליקציה של צד שלישי.

בסופו של דבר, אין שום דבר שקשור לחוויית המשתמש של Google Cloud. אמנם יש עקומת למידה, אך זה בלתי נמנע בזכות המורכבות של השירותים הניתנים. אם פשטות זה מה שאתה מחפש, אולי תרצה להסתכל ב- Backblaze B2, פלטפורמת IaaS בענן עם פחות תכונות (שלא לדבר על עלות נמוכה בהרבה).

אבטחה

השימוש ב- OAuth כדי להתחבר לנקודות קצה של Google Cloud, כולל דליים, מעניק לגוגל יתרון ביטחוני על פני הרבה מתחרות ה- IaaS בענן שלה, הדורשות מפתחות API. ל- Google Cloud יש פרופיל אבטחה נחמד, הרבה יותר מפיתרון האחסון בענן האישי של החברה, Google Drive (קרא את סקירת Google Drive שלנו).

Google Cloud מפצל נתונים לנתחים וכל נתח מוצפן במנוחה באמצעות קידוד 128 או 256 סיביות. מפתחות הצפנת נתונים מוצפנים בעצמם באמצעות שירות ניהול המפתחות של גוגל.

בעוד ש- Google מנהלת מפתחות כברירת מחדל, לצורך אבטחה נוספת אתה יכול לבחור לפקח עליהם בעצמך באמצעות Google KMS. שירות זה מאפשר לך לסובב ולהשמיד מפתחות במהירות, בנוסף לניהול הרשאות מפתח ולביקורת שימוש במפתחות.

גוגל מאפשרת לך לאפשר אימות דו-גורמי כאמצעי להגן על חשבונותיך מפני גניבת סיסמאות. סיסמאות חלשות קלות יותר לפיצוח ממפתחות הצפנה ופגיעות נפוצה לעסקים. כאשר 2FA מופעל, קוד אבטחה נוסף יידרש בכניסה לחשבון Google Cloud שלך ממכונה לא מוכרת.

אתה יכול לקבל קוד זה באמצעות הודעת טקסט או להשתמש במאמת של גוגל, אפליקציה לנייד, אם אתה מעדיף. אתה יכול גם להשתמש במפתח אבטחה, שהוא חומרה המתחברת ליציאת ה- USB של המחשב שלך.

כדי להבטיח את שלמות מרכז הנתונים, כמו רוב שירותי הענן, גוגל מאבטחת את המתקנים שלה מפני הסגת גבול והתקפות וירטואליות. האמצעים כוללים סורקים ביומטריים, מעקב טלוויזיה במעגל סגור, סיורי שמירה וגידור היקפית. החברה פרסמה נייר לבן מלא בנושא אבטחה, אם תרצה ללמוד עוד.

תמיכה

תמיכה טכנית ב- Google Cloud אינה חינמית, אך הדבר אינו חריג בקרב ספקי IaaS. אתה יכול לקבל תמיכה ישירה בחינם בנושאי חיובים ומכירות, אבל זה קשור לזה.

הרמה הנמוכה ביותר של תמיכה טכנית יקרה יותר מזו של התחרות, באופן מהותי. תמיכת כסף תחזיר לך 150 דולר לחודש, פי חמישה ממה שעולה תמיכה דומה של אמזון ומיקרוסופט.

כסף תומך רק בתמיכה של שעות העבודה, ורק באמצעות דואר אלקטרוני. לקבלת תמיכה 24 שעות ביממה וטלפון, תצטרך לשדרג לתוכנית הזהב, שתתחיל ב -400 דולר לחודש.

למי שלא אכפת לעזור לעצמם, לגוגל יש מרכז תמיכה בחינם בו תוכלו לגשת לתיעוד מפורט, הדרכות ופורומים קהילתיים..

בעוד שלגוגל יש כמה מהפורומים הקהילתיים הפעילים ביותר בתחום הטכנולוגיה, למשתמשים עסקיים מוגבלים בתקציב הזקוקים לתמיכה מהירה וישירה, תוכניות התמיכה המנופחות של גוגל הן סיבה לשקול אפשרויות אחרות של IaaS.

מחשבות אחרונות

שוק ה- IaaS בענן התפוצץ וללא עוררין, גוגל ענן היא אחת האפשרויות המובילות בזכות תכונות נהדרות, אבטחה חזקה ואפשרויות שרת מרובות. אנחנו לא אוהבים את זה כמו Microsoft Azure, הבחירה שלנו עבור IaaS הטובה ביותר, ולאמזון S3 יש יותר משתמשים ללא ספק.

עם זאת, עבור אלה הזקוקים לפיתרון חזק של אירוח קבצים, אתה יכול לעשות הרבה יותר גרוע. התחל עם המחשבות שלך על Google Cloud למטה.

למעוניינים בגיבוי CloudBerry או באפשרויות גיבוי אחרות, מדריך הגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו הוא מקום טוב להתחיל בו. תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me