ביקורת קרחון אמזון – עודכנה 2020

סקירת קרחון אמזון

עם תמחור מבלבל ומערכת הגדרות משונות, אמזון קרחון בהתחלה לא נראה כמו ספק טוב מאוד של IaaS. עם זאת, לאחר שתעבור על המכשולים הללו, תגלה שהיא עשויה להיות אחת מספקי האחסון הקור הטובים ביותר שקיימים שם. קרא את הסקירה המלאה שלנו על קרחון אמזון כדי לגלות מדוע.


חפש ספקי IaaS בענן עם אחסון קר זול והשם ששולט באינטרנט הוא Glacier Amazon. כחלק ממערכת האקולוגית של שירותי אמזון, Glacier הפך לפופולרי בקרב עסקים המודעים לשורה התחתונה.

היכרות עם קרחון אמזון יכולה להיות חוויה כפורית, בגלל התמחור המבלבל. דרוש גם התעסקות רבה יותר כדי להפוך למאגר קבצים יעיל מאשר ספקי כל אחד, כמו אלה ששולטים בגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו לצורך קבלת עסק..

סקירה זו של קרחון אמזון תעזור. אנו נשבר את שיעורי האחסון והשימוש, רשת השרת וחווית המשתמש. אנו נבחן גם את האבטחה והתמיכה של קרחון.

לפני שנמשיך, עלינו להדגיש שקרחון אמזון מספק אחסון קר, לעומת אחסון חם. אחסון קר נועד לארכיון נתונים ויש לו עלויות אחסון נמוכות יותר, אך שיעורי שימוש גבוהים יותר מאשר אחסון חם. המשמעות היא שקרחון נהדר לגיבוי, אך לא לדברים כמו סנכרון קבצים ושיתוף.

לניהול קבצים פעיל תרצה אחסון חם, כמו אמזון S3. לאפשרויות אחרות, עיין בסקירת IaaS בענן הטובה ביותר שלנו.

אלטרנטיבות לקרחון אמזון

חוזק & חולשות

תמחור

רוב שירותי IaaS בענן גובים תשלום עבור אחסון ושימוש כאחד. קרחון אמזון עוקב אחר מגמה זו וכמו אמזון S3, גם שטרות המבוססים על אזור. אזור מתייחס למיקום מרכז הנתונים. אין עמלה מינימלית ואמזון מספקת אחסון של קרחונים 10 ג’יגה-בתים בחינם.

האחסון לקרחון נע בין ארבע עשיריות סנט לחצי סנט לגיגה-בייט המאוחסן בכל חודש. מרבית האזורים בארה”ב גובים על הקצה התחתון, למעט מערב מערב (צפון קליפורניה) שגובה מחיר של חצי סנט.

מדגם אחסון של קרחון אמזון לקרחון GB לכל חודש (לאחר 10 ג’יגה-בתים)

מזרח ארה”ב (אוהיו):0.004 דולר
ארה”ב מערב (אורגון):0.004 דולר
ארה”ב מערב (נ. קליפורניה):0.005 דולר
אסיה פסיפיק (סאול):0.005 דולר
אסיה פסיפיק (סידני):0.005 דולר
האיחוד האירופי (פרנקפורט):0.0045 דולר
האיחוד האירופי (אירלנד):0.004 דולר

העלות זולה בשיעור של יותר מ- 80 אחוזים משיעורי אמזון S3, וזו הסיבה הגיונית יותר לעסקים הזקוקים לשירות גיבוי. באופן דומה, זה הרבה יותר זול מ- Microsoft Azure ו- Google Cloud (קרא את סקירת Google Cloud שלנו).

השירותים הקרובים ביותר מבחינת תעריפים הם Backblaze B2 ו- Wasabi, שניהם מספקים אחסון במחצית סנט לגיגה-בייט. שירותים אלה נבדלים זה מזה בכך שהם מציעים אחסון חם במקום קר, ויש להם שיעורי שימוש זולים בהרבה. (קרא את סקירת האחסון של Wasabi.)

חיוב השימוש הגדול שיש לשים לב אליו עם Glacier הוא אחזור. שיעורי הורדת הקבצים משתנים על בסיס דחיפות, עם שלוש אפשרויות אחזור שונות זמינות: רגיל, גורף ומואץ.

מזורז הוא המהיר ביותר, לוקח כמה דקות להתחיל אחזור, בעוד שתפזורת היא האיטית ביותר, שנמשכת עד 12 שעות. נכון לעיצוב אמזון אינה מקלה על הבנת ההאשמות הללו.

שיעורי אחזור קרחון אמזון עלות לכל GB: זמן אחזור:
סטנדרט:0.01 $ לכל ג’יגה-בייט ו -0.05 $ לכל 1,000 בקשות3-5 שעות
גורף:0.0025 דולר ל- GB ו- 0.025 דולר לבקשה5-12 שעות
מזורז:0,03 דולר לג’יגה-בייט ו -0.01 דולר לבקשה1-5 דקות

כל שלוש האפשרויות גובות תעריף ל- GB, בתוספת שיעור לבקשה. שיעורי אחזור קרחון סטנדרטיים מחייבים לכל 1,000 בקשות, ואילו בתפזורת ובזריזה מוגדרים לכל בקשה יחידה.

קרחון אינו מיועד לפיתוח יישומים רציני, אך רוב חיובי השיחות בממשק ה- API הם בחינם. זה כולל LISTVAULTS, GETJOBOUTPUT ו- DELETE. רק בקשות ל- UPLOAD מחויבות בסכום של 5 סנט ל -1,000 בקשות.

ישנם גם חיובים בהעברת נתוני קרחון אמזון בין אזורים, לרוב בסביבות 1 או 2 סנט לגיגה-בייט. סקור את כל העמלות בעמוד התמחור של קרחון אמזון.

רשת שרתים

כאחת מחברות האינטרנט הגדולות בעולם, אמזון מחזיקה מתקני שרתים ברחבי העולם. רבים משמשים לאחסון נתונים של קרחון אמזון. היתרון של רשת גלובלית הוא מהירות, בזכות פחות צווארי בקבוק בשרת ופחות מרחק לנתונים שלך לנסוע.

זה יתרון גדול על פני Backblaze B2, שמתומחר באופן דומה, אך יש לו רק מרכז נתונים אחד (קרא את סקירת ה- Backblaze B2 שלנו).

AmazonGlacier.ServerLocations

ישנם 16 מרכזי נתונים של קרחון אמזון, עם עוד בדרך. זה כולל חמישה מיקומים בצפון אמריקה, אחד בדרום אמריקה, ארבעה באירופה ושישה באוקיאנוס השקט. אמנם לא רבים כמו מיקומי 50 פלוס של מיקרוסופט Azure (קרא את סקירת Microsoft Azure שלנו), אולם צריכות להיות מספיק אפשרויות כדי ליצור גיבוי מהיר.

יתרון מהירות זה הוא סיבה אמיתית לעסקים לבחור בקרחון אמזון על פני אפשרויות נוחות יותר, כמו קרבוניט ו- CrashPlan, שתיהן יכולות להיות איטיות בצורה מתסכלת, על אף היותן קלות יותר לשימוש. כדי להשתמש בקרחון לגיבוי, תחילה תזדקק ללקוח גיבוי.

גיבוי CloudBerry הוא הטוב שבחבורה, כפי שתוכל לקרוא בסקירת הגיבוי של CloudBerry שלנו.

קלות שימוש

על מנת להשתמש בקרחון לגיבוי, תצטרך ליצור קמרונות אחסון ולאחזר את מפתחות ה- API שלך. קמרונות דומים לתיקיות אב המשמשות להכיל תיקיות משנה וקבצים. הם שומרים על חשבון ה- IaaS שלך. מפתחות API מאפשרים ללקוחות צד שלישי להתחבר לכספות Glacier כדי להעלות קבצים או לנהל אותם בדרך אחרת.

ליצירת קמרון, היכנס למסוף AWS ובחר “קרחון” תחת כותרת “אחסון”.

AWSConsole.GlacierLink

בדף הבא, לחץ על “צור כספת.”

AmazonGlacier.CreateVault

תצטרך לבחור אזור לכספת שלך ולהציע שם קמרון ייחודי (“MisterMcVaulty” צולם).

AmazonGlacier.RegionAndVaultName

לחץ על “השלב הבא” כדי לאפשר התראות ואז על “השלב הבא” שוב כדי לבדוק ולהגיש את בקשת יצירת הכספת שלך. אמזון תעבד את זה תוך שניות, לאחריהן תוכל לגשת לכספת שלך לתצורה.

AmazonGlacier.VaultsPage

כדי להגביל את ההוצאות, לחץ על “הגדרות” כדי להגדיר כמוסות בעלויות אחזור.

AmazonGlacier.DataRetrievalSettings

אתה יכול ליצור תגים שיעזרו בזיהוי קמרונות דומים במהירות. לדוגמה, תוכל לתייג מספר קמרונות עם שם לקוח שעבורו אתה מנהל ארכיוני נתונים.

לקרחון יש תכונה בשם “נעילת כספת” שיכולה לעזור בניהול התקנות העסקיות על ידי יצירת מדיניות גישה. מדיניות אחת כזו עשויה למנוע את מחיקת הקבצים עד שהם היו לפחות פעם אחת בכספת.

AmazonGlacier.VaultPolicies

אמנם אתה יכול לבדוק קבצים שהועלו לכספת שלך ממסוף AWS, אך אינך יכול להעלות אותם לשם. לשם כך תצטרך לאחזר את מפתחות ה- AWS API שלך ולמצוא לקוח של צד שלישי. ניתן לאחזר מפתחות API על ידי לחיצה על שמך בסמוך לראש המסוף, ואז בחירה ב”תעודות האבטחה שלי “בתפריט הנפתח..

במסך הבא, מתחת לכותרת “מקשי הגישה”, אתה יכול ליצור ושחזר מפתחות גישה. תצטרך גם את “מזהה מפתח הגישה” וגם את “מפתח הגישה הסודית.”

AWS.CreateAccessKey

על ידי הזנת אלה ללקוח של צד שלישי המיועד לעבוד עם Glacier, באפשרותך ליצור חיבור להתחלת העלאת קבצים. הזכרנו בעבר את גיבוי CloudBerry. אפשרויות אחרות כוללות דפדפני ענן וכלי כונן רשת.

CloudberryBackup.AmazonGlacier

אין הרבה יותר משימוש בקרחון אמזון. למרות שתוכנית התמחור יכולה להבין, הגדרת קמרונות וחיבורם ללקוחות לניהול קבצים זה דבר קל, ברגע שתבינו את קומץ הצעדים המעורבים.

אבטחה

שלא כמו Amazon S3, ל- Glacier אין אפשרות לאפשר קידוד במנוחה. עם זאת, תכונה זו פועלת כברירת מחדל ולא ניתן לכבות אותה, כך שהקבצים שלך לא ישארו בטקסט רגיל ורגישים לגניבה במקרה של הפרת נתונים.

נתונים מוצפנים באמצעות פרוטוקול התקן ההצפנה המתקדם ב -256 סיביות, גודל המפתח הגדול ביותר הזמין עבור AES. על פי רוב החישובים, ייקח מחשב-על ארוך יותר מכפי שכבר היה כדור הארץ כדי לפצח מפתח AES 256 סיביות.

מצד שני, מכיוון שאמזון מנהלת את מפתחות ההצפנה שלך, קבצים יכולים להיות מפוענחים על ידי עובדי אמזון או כל מי שמצליח לגנוב את המפתחות האלה. הצפנה פרטית אינה אפשרות זמינה ישירות מ- Amazon Glacier.

אם הפרטיות היא בעלת חשיבות עליונה, מצא לקוח של צד שלישי שמאפשר לך לטרוף קבצים לפני שתעלה אותם. סייברדוק, ברווז הרים וגיבוי CloudBerry כולם מספקים הצפנה פרטית מקצה לקצה שתעשה בדיוק את זה.

לא ניתן לפצח מפתחות הצפנה של AES 256 סיביות, אך סיסמאות חלשות יכולות. ניתן לגנוב אפילו סיסמאות חזקות. כדי למנוע מגניבת סיסמאות להוות בעיה, אמזון תומכת באימות דו-גורמי, המכונה גם אימות רב-גורמי.

כאשר תכונה זו מופעלת, תידרש אישור נוסף בעת הכניסה ל- Glacier של אמזון ממחשב לא מוכר. ניתן לשלוח מפתח זה באמצעות טקסט או להשתמש באפליקציית סמארטפון או במכשיר אימות רב-גורמי, כגון fob מפתח.

מרכזי הנתונים של אמזון מתקשים בכדי למנוע חדירה וגניבה, פיזית ווירטואלית כאחד. אתה יכול לקרוא את לוח ההדפסות של החברה כדי לגלות אילו צעדים ננקטים. המתקנים נבדקים על ידי צדדים שלישיים כדי להבטיח שאותם צעדים יבוצעו.

תמיכה

התמיכה ב- IaaS נוטה להיות נקודת כאב עבורנו, לא בגלל שהיא לא טובה, אלא בגלל שהיא יקרה. קרחון אמזון אינו שונה מבחינה זו.

יש תמיכה בחינם עם גישה 24/7 למכירות וחיוב, אך ללא עזרה טכנית. לשם כך, יהיה עליך לפגוע, לפחות, $ 29 בחודש, מה שמקנה לך תמיכה דוא”ל בשעות העבודה בלבד. ערוצי תמיכה חיים (טלפון וצ’אט) וגישה תומכת 24/7 מתחילים ב 100 $ לחודש.

אמזון מספקת אתר תמיכה סביר עם מאמרים וסרטוני הדרכה. לתשובות שלא נכללות שם, אתה יכול לנסות את פורום התמיכה של אמזון, שהוא פעיל יותר מהרוב.

מחשבות אחרונות

קרחון אמזון הוא אחד משירותי ה- IaaS הפופולריים ביותר, בזכות מחיר סביר ורשת שרתים מאסיבית. בעוד שווסאבי ו- Backblaze B2 מתומחרים באופן דומה, אנחנו אוהבים את הקרחון טוב יותר לגיבוי. לצורך סנכרון קבצים ושיתוף, Glacier לא מספיק, אלא אם לא אכפת לך לשלם את האף.

בהשוואה לאפשרויות האחסון הקרה של יריבותיה הקרובות ביותר, גוגל ומיקרוסופט, קרחון אמזון זול יותר והימור טוב יותר הן לעסקים והן לשימוש ביתי. אנו ממליצים להתאים את Glacier לגיבוי CloudBerry שמגיע עם תכונות כמו גיבוי רציף, תזמון והצפנה פרטית, אך לקוחות רבים מצד שלישי עובדים עם השירות.

על קצה המזלג, קרחון מחיה את ההייפ. להסכים או לא להסכים? ספרו לנו בתגובות למטה, ותודה שקראו.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map