כיצד להשתמש בקודי ברוקו

אם אתה צורך את התוכן שלך באמצעות סטרימינג, אתה לא זר לקודי. פלטפורמת הקוד הפתוח היא המקום אליו ניתן להזרים סרטים, טלוויזיה ועוד. מה שהופך את זה ליותר טוב, ניתן להתקין את קודי כמעט על כל דבר, בין אם זה Mac, Windows, Android או Linux.


כמעט כל דבר, אבל לא הכל. Roku, הקופסא הקטנה המאפשרת להזרים כל דבר מספורט ועד נטפליקס, אינה תומכת רשמית בקודי. הסיבה לכך היא שהיא אינה פועלת על לינוקס או אנדרואיד כמו אמזון פייר סטיק, ומסיבה זו לא ניתן לשבור כלא.

אבל יש חדשות טובות ורעות. החדשות הרעות הן שלא ניתן להתקין אותו, אבל החדשות הטובות הן שאתה עדיין יכול להשתמש בקודי ב- Roku. במדריך זה נדריך אותך כיצד להגדיר אותו במגוון מכשירים.

אפשר שיקוף מסך ב- Roku

הצעד הראשון הוא לאפשר להפיל את קודי לרוקו. החל מגירסה 5.2, Roku הוסיף שיקוף מסך. לפני שנפעיל זאת, תצטרך לוודא שברשותך הגרסה הנכונה. כדי לבדוק, בצע את הצעדים הבאים:

 • לחץ על כפתור הבית בשלט הרוקו שלך
 • עקוב אחר ההגדרות של הנתיב > עדכון מערכת”

אם יש לך גרסה 5.2 ומעלה, כדאי לך ללכת. אם לא, עדכן את רוקו. לאחר סיום המשך הלאה:

 • ממסך הבית, עקוב אחר הגדרות הנתיב > שיקוף מסך”
 • בחר “אפשר שיקוף מסך”

זהו זה. עכשיו הקמת שידורי מסך בסוף Roku. בשלב הבא תצטרך לאפשר שיקוף מסך בכל מכשיר שעליו התקנת קודי.

יציקה עם טלפון או טאבלט של Windows

כדי להעביר באמצעות Windows, עליך להוסיף צג אלחוטי. אל תדאג, אינך צריך לקנות שום חומרה, אתה רק צריך לכוון את Windows לכיוון המסך שבו אתה משתמש ב- Roku. שימו לב, זה יעבוד רק עם גרסאות שולחן העבודה של Windows אם המכשיר שלכם תומך ב- Miracast. כך תוכלו לבדוק אם זה כן:

 • היכנס לחלון ההגדרות
 • חפש “מקרין למחשב זה”
 • לחץ על תוצאת החיפוש העליונה

אם המכשיר שלך אינו תומך ב- Miracast, משפט של טקסט אדום בחלקו העליון יגיד לך זאת. אם זה כן, לא תראה כלום. באופן כללי, זה לא יעבוד עם Windows בשולחן העבודה.

עם זאת, זה עובד כמעט בכל הטלפונים והטאבלטים של Windows. כדי להוסיף תצוגה אלחוטית באחד מאלה, בצע את הצעדים הבאים:

 • החלק פנימה מצד ימין של המסך ולחץ על “מכשירים”
 • משם, לחץ על “פרויקט” ואז “הוסף תצוגה אלחוטית”
 • בחר את הרוקו שלך מהרשימה

הן Roku והן מכשיר Windows שלך חייבים להיות מחוברים לאותה רשת כדי שזה יעבוד, וודא שהם כן. אם הרוקו שלך לא מופיע, סביר להניח שזו הסיבה.

ברגע שזה ייעשה, פשוט הפעל את אפליקציית Kodi ותראה את כל מה שאתה עושה בטלפון או בטאבלט שלך מוקרן על המסך שלך.

ליהוק עם אנדרואיד

אם יש לך טלפון או טאבלט אנדרואיד, תצטרך לעשות את אותו הדבר, אך התהליך קצת שונה. רוב מכשירי האנדרואיד תומכים בשיקוף מסך, כך שלא נצטרך לבדוק אם Miracast או משהו כזה, אבל כל יצרן קורא לזה משהו אחר.

זה יכול להפוך את הגדרת שיקוף המסך למעצבנת מעט. למשל, שיקוף מסך במכשירי HTC נקרא “חיבור HTC”, ובמכשירי סמסונג “תצוגה חכמה”. פשוט גוגל איזה מותג טלפון או טאבלט יש לך, ובדוק איך קוראים למכשיר שלך.

הנה דרך כללית להגדיר את זה:

 • היכנס להגדרות שלך
 • בחר “תצוגה”
 • בחר “שחקן” או כל דבר דומה לזה. שוב, זה ספציפי למכשירים, לכן עליך לדעת מה לחפש לאחר שאגדת את המותג.
 • בחר את הרוקו שלך

בדיוק כמו Windows, גם מכשיר ה- Roku וגם ה- Android שלך חייבים להיות מחוברים לאותה רשת אלחוטית כדי שזה יעבוד. אם שני המכשירים אינם, לא תראה את תיבת Roku שלך.

לאחר מכן, פשוט פתח את אפליקציית Kodi במכשיר ה- Android שלך והתחל להזרים.

אלטרנטיבה: שימוש במורשת

אם אתה משתמש בקודי לאחסון ולארגון כל המדיה האישית שלך, יש תרופה פשוטה להעלות את כל זה לרוקו. עם זאת, אם אתה משתמש בתוספות לא רשמיות כמו Covenant כדי להזרים, זה לא יעבוד (עיין במדריך ההתקנה של Covenant שלנו).

אתה יכול להעביר את כל המדיה האישית שלך לרוקו דרך שרת Plex. Plex דומה לקודי בכך שהוא מאפשר לך לייבא את כל המדיה שלך ולארגן אותה בצורה מסודרת. יש אפליקציית Roku רשמית, כמו גם אפליקציות באנדרואיד, iOS, Mac, Windows ועוד.

כל שעליכם לעשות הוא להוריד את אפליקציית Plex הן ברוקו והן בשרת שלכם (שיכול להיות פשוט המחשב האישי שלכם) ולהצביע עליו לכיוון המקום בו מאוחסן המדיה. לאחר סיום זה, תוכלו לארגן אותו בתיקיות או ברשימות השמעה ולהזרים אותו בכל מקום.

הגרסה החינמית של Plex מאפשרת סטרימינג רק אם שני המכשירים מופעלים ומחוברים לאותה רשת. אם אתה רוצה להציג את התוכן שלך בכל עת ובכל מקום, יש תשלום חד פעמי עבור גרסאות ה- iOS, Android ו- Windows של היישומים..

זה עובד רק אם אינך מתכנן להשתמש בשירותי סטרימינג כמו Covenant, ורק רוצה לגשת לספריית המדיה האישית שלך. נכון לעכשיו, האפשרות היחידה לשימוש בקודי ב- Roku היא שיקוף מסך.

סיכום

אין דרך רשמית להתקין את קודי ב- Roku, אך אני מקווה שהיא תגיע בעתיד. לעת עתה, פיתרון זה עובד טוב, במיוחד אם יש לך טאבלט. אם אתה משתמש במכשיר iOS, למרבה הצער, אין לך מזל שכן אפל תומכת רק בשיקוף מסך לטלוויזיה של Apple.

אם אתה משתמש בתוספות קודי לא רשמיות כדי להזרים תוכן, חשוב מאוד שיהיה לך VPN. VPN ישמור על המידע שלך פרטי בזמן ההזרמה כך שאתה מוגן בתחום האפור החוקי הזה. לקבלת המלצות, בדוק את ה- VPN הטוב ביותר שלנו לקודי. אתה יכול לבדוק את ארכיון Kodi שלנו וכן לקבל מידע נוסף על הפלטפורמה.

באיזה מכשיר אתה משתמש בקודי? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map