סקירת VeraCrypt – עודכנה 2020

סקירה של

ככל הנראה אחת הדוגמאות הידועות ביותר לתוכנת הצפנת קוד פתוח, VeraCrypt היא תוכנית רבת עוצמה עם יותר תכונות ממה שאתה יכול לנער עליה. עם זאת, אתה צריך לדעת מה אתה עושה כשאתה משתמש בו, כפי שאתה יכול לקרוא בסקירה המלאה הזו של VeraCrypt.


veracrypt-slider1

veracrypt-slider2

veracrypt-slider3

veracrypt-slider4

veracrypt-slider5

קודם

הבא

VeraCrypt הוא יישום קידוד בחינם עם קוד פתוח שנבנה על ידי צוות של שני אנשים: מונר אידרסי, המפתח הראשי, ומפתח מתנדבים. למרות שהיא קטנה מבחינת היקפה – VeraCrypt מתמקדת בעיקר בהגנה על קבצים מקומיים – היא חזקה באופן מפתיע מבחינת תכונות. בבדיקת VeraCrypt זו, אנו הולכים לקבוע אם זה השירות המתאים לך. 

היסוד של VeraCrypt הוא מ- TrueCrypt, כלי תוכנה להצפנה קוד פתוח נוסף, שהופסק בשנת 2014. Idrassi השתמש בקוד המקור של TrueCrypt, בשיפור היבטי אבטחה, כדי ליצור VeraCrypt. לאמיתו של דבר, זהו הבחירה המובילה שלנו לשירותי החלופה הטובה ביותר של TrueCrypt. 

למרות ש- VeraCrypt אינו המוצר הנכון עבור מרבית הצרכנים, הוא עדיין בין הבחירות הטובות ביותר בתוכנת ההצפנה. האפשרויות אינן מתאימות, ומאפשרות לך להצפין ולאחסן את הקבצים שלך בכל דרך שתמצא לנכון. בנוסף, VeraCrypt מגיע עם מספר תכונות ייחודיות שמעולם לא ראינו בעבר. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד עליהם.

חוזקות וחולשות

תכונות

ל- VeraCrypt יש הרבה תכונות, שרבות מהן עשויות להיות לא רלוונטיות עבורך. כפי שנראה בסעיף ‘קלות שימוש’ להלן, VeraCrypt עוסק באפשרויות, ומאפשר לך להתאים אישית ולאבטח את הקבצים שלך במספר דרכים שונות. יש גם כמה תכונות אבטחה החורגות מהצפנה רגילה. 

בהתחלה, VeraCrypt עובד על ידי יצירת אמצעי אחסון במחשב שלך, שיופיעו כדיסקים נפרדים. אתה יכול ליצור אמצעי אחסון חדשים ולגרור קבצים פנימה, או להצפין מחיצות קיימות. אחד הדברים הגדולים המפרידים בין VeraCrypt לבין מקביליהם בתשלום הוא היכולת שלה להצפין דיסקים שלמים, גם במקום בו מערכת ההפעלה מותקנת. 

אם אתה יוצר אמצעי אחסון חדש, יהיה עליך לציין את הגודל. חשוב לציין שכן הקובץ המוצפן לא יציג את גודל המופיע בו. לדוגמה, אם אתה יוצר נפח של 500 ג’יגה-בייט, אך יש לך רק 200 ג’יגה-בתים עליו, קובץ VeraCrypt עדיין יציג גודל של 500 ג’יגה-בייט כאשר הוא אינו מוסבר.. 

הצפנת מערכת שלמה מוסיפה שכבת אבטחה נוספת לפני שמערכת ההפעלה שלך נטענת. כל זה קורה גם מקומית, כלומר אינך צריך חיבור לאינטרנט או להתחבר ל- VeraCrypt כדי לאמת..

דיסק ההצלה של VeraCrypt

לרוע המזל הצפנת המערכת עלולה לגרום לבעיות מסוימות. אם יש משהו לא בסדר עם המשגר, המחשב שלך לא יאתחל ואתה יינעל לחלוטין. למרבה המזל, ל- VeraCrypt קיים כשל בכישלון. 

בעת הגדרת מחיצת מערכת או כונן להצפנה, באפשרותך ליצור דיסק הצלה, אותו תוכל לאחסן בכונן CD / DVD או USB. מכל סיבה שהיא, אם מטען האתחול של VeraCrypt ניזוק או חסרים נתונים הנוגעים לפענוח, דיסק ההצלה שלך יכול לתקן את הבעיות הללו ולקבל מחדש גישה. 

עליכם ליצור דיסק הצלה, אך ישנם מספר ויתורים אשר נלווים אליו. הקפד לקרוא את הכתובת של VeraCrypt על התכונה כדי להבטיח שאתה מוגן. 

VeraCrypt מוסתר נפח ומערכת הפעלה

ל- VeraCrypt כמה תכונות המתייחסות להכחשות מתקבלת על הדעת. לדוגמה, אם יש לך מסמכים רגישים ואתה קורבן לסחיטה, ייתכן שתאלץ למסור את סיסמת העוצמה שלך, מה שהופך את ההצפנה לחסרת תועלת. ל- VeraCrypt כמה טריקים לתסריט המדויק הזה. 

בעת יצירת אמצעי אחסון ניתן לציין אמצעי אחסון מוסתר. כאמור, VeraCrypt תמלא כל שטח בנפח שאינך משתמש בו עם נתונים אקראיים כך שנראה שהוא הגודל שציינת. אמצעי אחסון מוסתר עובד באותו שטח פנוי. בעיקרון, תיצור אמצעי אחסון בתוך אמצעי אחסון. 

התהליך הכללי עובד כך: אתה יוצר אמצעי אחסון רגיל ומכניס בתוכו מידע רגיש למראה, שלא אכפת לך שמישהו ימצא. מאחורי זה אתה מציב את המידע שאתה רוצה להגן עליו. תגדיר סיסמה לכל אחת, וכאשר תרכיב את עוצמת הקול, הסיסמה שהוזנה תקבע איזו מערכת נתונים אינה נעולה.. 

אתה יכול לעשות את אותו הדבר עם מערכות הפעלה. מטעין האתחול של VeraCrypt יכול להפריד בין שני התקנות מערכת הפעלה לנפחים נפרדים. שוב תגדיר סיסמה שונה לכל אחת והסיסמה שתזין תקבע איזו מערכת OS נטענת. 

סקירה כללית של תכונות VeraCrypt

תמחור

כאמור, VeraCrypt הוא פרויקט בחינם עם קוד פתוח. אין תוכנית בתשלום זמינה או שום מציקים לתרומה. אתה יכול להוריד את היישום ל- Windows, macOS ו- Linux בלי לשלם אגורה. למרות שזה נהדר, היציאה לחופשיות מהווה בעיות מסוימות בתחומים אחרים.

כלומר, ל- VeraCrypt אין שילובי אחסון בענן של שירות כמו Boxcryptor. כפי שאתה יכול לראות בסקירת Boxcryptor שלנו, שירות זה דורש מחיר גבוה באופן הגון, אם כי הוא מגיע עם התכונות לגיבויו. Boxcryptor מציעה גם תוכנית חינמית שיכולה להשתלב עם שירות אחסון בענן אחד. 

עם זאת, נראה כי VeraCrypt לא מכוונת למי שמחפש לסנכרן קבצים מוצפנים בין שירותי אחסון בענן. במקום זאת, זה הרבה יותר ממוקד בהצפנה מקומית, בריפוף של מערכת הקבצים כולה ולא רק בנתוני קבצים. 

אם אתה משתמש ב- VeraCrypt ומחליט שאתה אוהב את זה, אתה תמיד יכול לתרום לפרויקט. IDRIX, הצוות שעומד מאחורי VeraCrypt, מקבל תרומות באמצעות פייפאל, העברה בנקאית, ביטקוין ועוד מטבעות קריפט..

אבטחה

האבטחה של VeraCrypt היא למעשה די פשוטה. אינך צריך לאמת עם שרת כדי להשתמש בחשבונך, שנפטר מהמשוכה העצומה שעומדת בפני שירותי תוכנת ההצפנה. יתר על כן, אין יכולת שיתוף ישירה, לכן השימוש בצמדי מפתח כדי להתאים משתמשים מורשים אינו מהווה דאגה. 

התוכנה כוללת מקומית. כברירת מחדל, VeraCrypt משתמש ב- AES-256 כדי להצפין את מערכת הקבצים (קרא את תיאור ההצפנה שלנו כדי ללמוד עוד על כך). זה כולל נתונים, שמות קבצים וכל דבר אחר שקשור לנתונים שאתה מצפין. למרות ש- AES היא ברירת המחדל והמומלצת על ידי VeraCrypt, ישנם גם אלגוריתמים אחרים. 

האלגוריתמים הבולטים הם קמליה, אשר פותחה על ידי מיצובישי ו- NTT מיפן, וקוזניצ’יק, אשר פותחה על ידי הפדרציה הרוסית. בלי קשר, לכל אלגוריתם גודל מפתח 256 סיביות וגודל חסימת 128 סיביות. ניתן גם לשלב מספר אלגוריתמים. לדוגמה, VeraCrypt תומך במצב AES-Twofish-Serpent. 

כשאתה יוצר סיסמה, VeraCrypt משתמש באחד מחמישה אלגוריתמים עם חשיפה, ויוצר מפתחות פסאודו אקראיים על בסיס מספר גורמים, כולל תנועות העכבר והקלות המקשים שלך. מתהליך זה נוצר מפתח אב, מפתח משני ומלח, המאפשר לפענח את הנתונים שלך באמצעות סיסמת אב שאתה מזהה. 

כל זה קורה די מהר, במיוחד אם יש לך מעבד אינטל. VeraCrypt תומך בהצפנת AES מואצת חומרה, תוך שימוש בהוראות Intel AES-NI. למרות שהפרשי המהירות בקושי חשובים למעבדים מודרניים, מרובי ליבות, הוא יכול להאיץ את התהליך במכונות ישנות.

קלות שימוש

האתר של VeraCrypt נוגע למה שאתה מצפה משירות תוכנת קידוד קוד פתוח, כלומר נראה שהוא פותח על ידי מומחי קריפטוגרפיה ולא על ידי מעצבי אתרים. המראה המתוארך לא קל בעיניים, אך הוא עדיין פונקציונלי אם אתה יכול להבדיל בין גרסאות ההורדה. אם אינך יכול, VeraCrypt כנראה לא בשבילך. 

veracrypt-review-website

אין חשבון ליצירת מידע או להזנתו. כל שעליך לעשות הוא לפנות לדף “הורדות”, לבחור במתקין עבור מערכת ההפעלה שלך ולקבל קידוד. אתה יכול גם להוריד את קוד המקור ואת בדיקות ה- SHA256 / SHA512 אם אתה נוטה לכך. 

VeraCrypt נייד

המתקין בסיסי למדי, אם כי הוא שואל אם ברצונך להתקין או לחלץ את הקבצים. עבור רוב האנשים ההתקנה היא בסדר, אך חילוץ יכול להיות שימושי לתצורה ניידת. אם אתה מחלץ את הקבצים, אתה יכול להריץ את VeraCrypt מבלי להתקין אותם במערכת. כל שעליך לעשות הוא להפעיל את ההפעלה שחולצה. 

veracrypt-review-installer

לאחר סיום ההתקנה, VeraCrypt ישאל אם ברצונך לפתוח את מדריך ההתחלה, אותו אנו ממליצים. לנקודת התייחסות, יצירת מיכל VeraCrypt נמשכת 19 צעדים, על פי מדריך למתחילים. אף אחד מהצעדים לא קשה, שים לב, אבל שפע האפשרויות יכול לגרום למציאת לאן אתה צריך ללכת קשה. 

veracrypt-review-beginners- מדריך

למרות שיש הרבה שלבים, התהליך הכללי הוא פשוט, במיוחד אם יצרת מחיצות של כונן קשיח. אתה יכול ליצור אמצעי אחסון של כונן חדש, והחליט ליצור מיכל קבצים מוצפן, להצפין מחיצת מערכת או להצפין מחיצה שאינה מערכתית, כגון כונן קשיח משני או כונן הבזק.. 

עבור רוב האנשים, יצירת מכולה היא הבחירה הטובה ביותר. ל- VeraCrypt יש הרבה אפשרויות, אך אשף יצירת אמצעי האחסון מנחה אותך בשלבים עם הוראות לאורך הדרך. לאחר שתיצור את המיכל שלך, VeraCrypt ישאל אותך באיזה אלגוריתם הצפנה אתה רוצה להשתמש. בדף זה תוכלו גם ליישם את המעבד שלכם. 

אשף veracrypt-review-volume-creation-wizard

לבסוף תצטרך לציין את גודל הנפח – בין קילובייט, מגה-בייט, ג’יגה-בייט או טרה-בייט – ולהגדיר סיסמא. VeraCrypt יתחיל לייצר את מפתחות ההצפנה בהתבסס על תנועת העכבר שלך, אז דאג לשמור עליו בתנועה. 

הרכבה והצפנה של נפח VeraCrypt

עם אמצעי האחסון שנוצר, אתה מוכן כעת להצפין את הקבצים שלך. החלון הראשי מציג רשימה של אותיות כונן זמינות. יהיה עליך ללחוץ באמצעות לחצן העכבר הימני על אחד ולהרכיב את עוצמת הקול שיצרת כדי להוסיף קבצים למכל המוצפן. לאחר הרכבה, עוצמת הקול תופיע עם אות הכונן שנבחרה בסייר Windows. 

veracrypt-review-drive- רכוב

משם, זה רק עניין של גרירת הקבצים שלך לכונן ופירוקו. הקבצים שלך תמיד מוצפנים, אך הם מוצפנים בזיכרון המערכת בזמן שאתה משתמש בהם, כך שתוכל לערוך כל קבצים מוצפנים מבלי לפענח את עוצמת הקול כולה.. 

VeraCrypt אינו מטבעו קשה לשימוש. למעשה, תהליך ההתקנה מוסבר ביסודיות, וגרירת ושחרור קבצים לנפח רכוב היא משב רוח. האפשרויות, מבחינת שמישות, הן הבעיה. 

הממשק יכול להתבלבל במהירות למי שאינו יודע מה הם עושים, ולהפוך אפשרויות ידידותיות יותר למשתמש, כמו NordLocker, אטרקטיביות יותר למתחילים (קרא את סקירת NordLocker שלנו).

שיתוף קבצים & אחסון

VeraCrypt מפספס בגדול בקטע זה. אין לו תכונות שיתוף או שילובי אחסון בענן. זה כלי שנבנה להצפנת קבצים באופן מקומי, לא יותר. אם יש לך שירות אחסון בענן, אתה יכול להוריד שם בקלות את הנפח ולסנכרן אותו עם משתפי פעולה, אך אין אינטגרציה ישירה. 

למרות ש- VeraCrypt הוא שירות בחינם – וטוב שכך – הרי שההיקף המצומצם של זה מראה כאן. בהשוואה לשירות כמו AxCrypt שעולה כסף, VeraCrypt נופלת במחלקת השיתוף (קרא את סקירת AxCrypt שלנו). המוקד הוא באזור אחר. 

זה תלוי בצרכים שלך, אך אין להכחיש ש- VeraCrypt חסר כשמדובר בשיתוף. עם זאת, אם כל מה שאתה עוסק בהצפנה מקומית או הצפנה של מערכת ההפעלה כולה, זו עדיין בחירה טובה.

תמיכה

כמו במקרה של רוב כלי תוכנת הקוד הפתוח, אתה נתון לחסדי הקהילה בכל הקשור לתמיכה. צוות VeraCrypt מספק תיעוד נרחב – ואנחנו מתכוונים לכך – על היישום, כולל מדריך למתחילים כתוב להפליא. עם זאת, חלק גדול מהתיעוד האחר הוא טכני מאוד.

veracrypt- סקירה-תיעוד

אם אתה מתחיל קריפטוגרפיה, רוב המאמרים יעלו לך בראש. לצוות VeraCrypt אין בעיה להיכנס לעשבים העשירים, וזה נהדר מבחינה טכנולוגית אבל רע מבחינת שימושיות. בדומה לאפליקציה המקומית, התיעוד עוסק במתן משאבים ולבקש ממך להבין מהם. 

יש גם פורום שמשמש כצורת התמיכה הישירה היחידה. למרבה המזל, הקהילה פעילה, ומפתחי VeraCrypt משיבים ויוצרים חוטים לעיתים קרובות. בהסתכלות על האשכולות האחרונים, הופתענו עד כמה מועיל רוב הקהילה. יש כמובן כמה ביצים רעות, אך ברוב החוטים היה דיון מהורהר ומועיל. 

בכל הנוגע לתמיכה בפרויקט בקוד פתוח, ל- VeraCrypt יש קהילה איתנה. עם זאת, הוא אינו יכול לעמוד במערכות התמיכה המלאות המוצעות על ידי כלי תוכנה בתשלום. אם אתה זקוק לאחיזה מסוימת בתהליך ההצפנה, VeraCrypt אינו בשבילך. עם זאת, אם אתה מוכשר בתחום הטכנולוגי ביותר, הקהילה כנראה יכולה לעזור לך.

פסק הדין

VeraCrypt הוא לא שירות הצפנה סחיר במיוחד, אבל זה לא באמת מטרתו. למרות היעדר יכולות תמיכה ושיתוף קבצים, לעומת מקביליו המסחריים, השירות עדיין מאיר כשמדובר בהצפנה מקומית. אם לא אכפת לך להכנס לעשבים הטכניים ותהנה תוכנה חופשית עם קוד פתוח, VeraCrypt היא בשבילך. 

האם אתה מתכנן להוריד אותו? ספר לנו על החוויה שלך בתגובות למטה וכמו תמיד תודה על הקריאה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map