ביקורת האופרה – VPN לדפדפן מובנה – עדכון 2020

ביקורת האופרה

אופרה קיימת תקופה ארוכה ובנתה בסיס מעריצים קטן אך נאמן לאורך השנים. מספר שנים היא עלתה לכותרות להיות הדפדפן הראשון שיש לו VPN מובנה, אך שינוי בעלות לאחרונה הציג את האבטחה והפרטיות שלו באור חדש. קרא את סקירת האופרה המלאה שלנו לפרטים.


ביקורות הדפדפן הטובות ביותר

דפדפן האופרה קיים כבר למעלה משני עשורים. למרות שהיה מאז ומתמיד אנדרדוג, בסיס המשתמשים בו נשאר יציב ברוב המקרים ההם, למרות שינויים מאסיביים בשוק הדפדפנים. בסקירת האופרה הזו נפרט כיצד היא משתווה לדפדפנים אחרים כדי לעזור לך להחליט אם כדאי לבצע את המתג.

אופרה היא דפדפן ארוז תכונות עם אפשרויות התאמה אישית חזקות. מכיוון שהוא בנוי על כרום, הוא יכול לנצל את מרבית ספריית התוספים של Google Chrome, כולל כמה מהבחירות הטובות ביותר ל- VPN שלנו..

שינויים בבעלות ובארכיטקטורה הובילו לחששות בנושא פרטיות, והדפדפן רעב משאבים. זה גם איטי יותר ממתחרים כמו Google Chrome או Mozilla Firefox, אך לא בהפרש עצום.

לאופרה גירסת שולחן עבודה עבור Windows 7 ואילך, macOS X 10.10 ואילך ואובונטו 16.04 ואילך. בנייד ישנם שני אפליקציות: מגע ומיני. שתיהן זמינות עבור iOS 11 ואילך ו- Android 5.1 ואילך. לסקירה זו בדקנו את הדפדפן במחשב נייד של Windows 10 ואייפון שמריץ את iOS 12.3.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לאופרה

תכונות

אופרה מספקת הרבה תכונות נהדרות תוך שמירה על ממשק פשוט וניתן לניהול. יש תמיכה מובנית באפליקציות העברת הודעות, כמו Facebook Messenger ו- WhatsApp, מה שחוסך ממך להשתמש בממשקי אינטרנט מגושמים או בתוספי צד שלישי כדי לגשת אליהם..

Opera-MessagingApps

הגדרת הדפדפן היא פשוטה ככל שהיא מקבלת. אם אתה מתקין אותו בפעם הראשונה, אופרה מזהה אוטומטית את דפדפן ברירת המחדל שלך ומייבאת את הסימניות, את היסטוריית הדפדפן ואת הסיסמאות השמורות שלך. אתה יכול גם לסנכרן את ההגדרות, הסימניות, הסיסמאות וההיסטוריה שלך בין מכשירים אם אתה נרשם לחשבון אופרה.

בנוסף, אתה יכול לשלוח קישורים ותכנים מוצפנים, כולל מאמרים, קטעי וידאו, תמונות ותווים אישיים, בין מכשירים המשתמשים ב”זרם שלי “. יש לחצן ליד סרגל הכתובות לשליחת דפי אינטרנט וסרטוני YouTube. כל השאר קל כמו בחירת הטקסט, הקישור או התמונה, לחיצה באמצעות לחצן העכבר הימני ובחירת “שלח לזרם שלי.”

תוספות אופרה

מלבד הפונקציונליות שמצורפת בדפדפן, לאופרה יש ספריית הרחבות מכובדת. חשוב מכך, מכיוון שהוא מבוסס על כרום, הוא תואם לתוספות רבות של Chrome (קרא את סקירת Chrome שלנו). זה אומר שתוכל להוסיף כמעט כל תכונה שתוכל לחשוב עליה לאופרה דרך הספרייה העצומה של Chrome של פונקציות צד שלישי.

חוסמי מודעות הם ככל הנראה סוג הרחבה המשמש ביותר, אך תכונה זו כבר כלולה באופרה. אתה רק צריך להפעיל אותו ידנית בהגדרות כשאתה מגדיר את הדפדפן.

Opera-NewsReader

יש גם קורא חדשות שמושך מאמרים מתוך בחירת המקורות שלך. זה מאפשר לך לבחור מתוך פרסומים רבים ואתרי חדשות ומציג את החדשות והכתבות בצורה נקייה וניתנת לעיכול.

VPN של דפדפן האופרה

ה- VPN המובנה הוא תוספת נחמדה, אך הוא מוגבל בכך שהוא לא מאפשר לך לבחור מדינה ספציפית. במקום זאת, זה מאפשר לך לבחור בין נראה כי הוא אמריקה, אירופה או אסיה.

זה, בשילוב עם היעדר פרוטוקול מנהור או הצפנה מעבר ל- HTTPS, פירושו שהוא לא מועיל במיוחד לצורך פרטיות או עקיפה של מגבלות אזוריות על שירותים כמו Netflix. עיין במדריך החסימה הגיאוגרפי שלנו לקבלת חלופות טובות יותר.

אופרה-VPN

בדומה לפיירפוקס (קרא את סקירת הפיירפוקס שלנו), לאופרה יש כלי צילום שמאפשר לך לצלם צילום מסך של המסך או חלק מהדף, אך חסר את היכולת ליצור לכידת ענק אחת של כל דף האינטרנט, ללא קשר לאורך.

תמונת מצב של אופרה

לבסוף, בכל פעם שתבחר טקסט הכולל מטבע, יחידות מדידה או אזורי זמן, אופרה תמיר אותם עבורך אוטומטית ותציג את ההמרה בתפריט מוקפץ קטן מעל הבחירה שלך. למרות שמדובר בתכונה קטנה, זה שימושי לעיתים קרובות וזה משהו שהיינו שמחים לראות שאומצו על ידי דפדפנים אחרים.

אופרה-המרה

אופרה מיני ומגע

לאופרה שתי גרסאות סלולריות לדפדפן שלה: מגע ומיני. למגע אין הרבה תכונות. יש חוסם מודעות מובנה שאתה מתבקש להפעיל בפעם הראשונה שאתה פותח את האפליקציה, כמו גם הגנה על קובצי cookie ומעקב. אם תעביר את האפשרות “אתר שולחן עבודה” בהגדרות, הדפדפן ישמש לך את גרסת שולחן העבודה של אתרים במקום הגרסת המחדל הניידת המוגדרת כברירת מחדל..

ב- Mini ישנם מצבי “טורבו” ו- “מיני” שמטרתם להוריד את השימוש בנתונים ולהגדיל את המהירות בחיבורים איטיים על ידי שדרוג נמוך של תמונות ופשטת תוכן מיותר. Mini אפילו עוקב אחר מספר הנתונים ששמרת באחד מאותם מצבים.

חיסכון באופרה מופעל

קלות שימוש

למרות כל התכונות שנאפות באופרה, הוא מציג ממשק ברור וניתן לניהול שקל לניווט בשולחן העבודה ובנייד.

אופרה ב- Windows

חלק גדול מתכנון הממשק בשולחן העבודה הוא סטנדרטי, עם הכרטיסיות, חיפוש וסרגל הכתובות וסימניות בחלקו העליון של המסך..

לחצן התצלום נמצא בצד שמאל למעלה, יחד עם התפריט הנפתח להורדות אחרונות ותפריט “הגדרה קלה” המאפשר להתאים אישית את מראה הדפדפן עם ערכות נושא, להשתמש במצבים בהירים וחשוכים ולהפעיל אלמנטים של הממשק או כבוי. התפריט מאפשר לך גם לנקות את היסטוריית הגלישה שלך ולשנות את מיקום ההורדה שלך.

אופרה-EasySetup

בקצה השמאלי של המסך נמצא סרגל קיצורי דרך הניתן להתאמה אישית המעניק לך גישה ליישומי ההודעות המשולבים ולקורא החדשות, כמו גם היסטוריית הגלישה, ההורדות והתוספים שלך..

הכרטיסיות מופרדות בבירור, ולמרות שאין גלילה אופקית, קיימת נפתחת שמציגה לך את הכותרות של הכרטיסיות הפתוחות והסגורות לאחרונה. תצוגה מקדימה של כרטיסיות היא גם תכונה חכמה שכאשר היא מופעלת מאפשרת לך לרחף מעל לשונית כדי לראות את תוכנה, מה שמקל על זיהוי איזו לשונית היא אם יש לך הרבה מהם פתוחים.

Opera-TabDropdown

אם זה לא מספיק כדי לעזור לך לנווט בכרטיסיות שלך, אתה יכול גם לפתוח את פונקציית החיפוש המיידי בסרגל הצד כדי לחפש בהם מילים או ביטויים ספציפיים. אתה יכול להשתמש בחיפוש מיידי כדי לחפש באינטרנט, אך הוא לא מועיל לעומת השימוש בסרגל החיפוש הרגיל. פונקציונליות נוספת שאנו אוהבים היא היכולת לגלול לראש הדף על ידי לחיצה על הכרטיסייה הפעילה.

Opera-InstantSearch

כשאתה צופה בסרטון וידאו, אופרה מאפשרת לך לנתק את הסרטון מדף האינטרנט ולשנות את גודלו ולהעביר אותו לאן שאתה רוצה. לאחר מכן הסרטון יישאר על מקומו, ללא קשר לאיזו כרטיסייה אתה מסתכל או אם אתה עובר לחלון אחר.

אופרה-מנותקת ווידיאו

אופרה ב- iOS

לאופרה מיני ממשק פשוט שאינו שונה בהרבה מדפדפני הנייד האחרים. הכתובת ושורת החיפוש ממוקמת למעלה, עם פקדי ניווט, תפריט הכרטיסיות וההגדרות בתחתית. הכרטיסיות מקובצות לכרטיסיות רגילות ופרטיות, כמו גם רשימת כרטיסיות פתוחות במכשירים אחרים.

כרטיסיות אופרה-מובייל

המגע הוא מגושם בהשוואה למיני. במקום לתת לך כפתורים בתחתית המסך, זה מסתיר את הלשוניות ואת פקדי הניווט מאחורי כפתור שעליך ללחוץ עליו והחזק אותו. זה די מתסכל שלא לקבל גישה מיידית לכפתורים האלה.

ביצועים

אופרה היא דפדפן מהיר. הבדיקות שלנו בשולחן העבודה הציבו את זה ממש מאחורי Chrome ו- Firefox אך הרבה לפני Edge במהירות (קרא את סקירת Microsoft Edge שלנו).

גרסת ה- Mini של הדפדפן בנייד נפטרה אחרונה במהירות, אך לגרסת ה- Touch היו ציונים דומים ל- Chrome, Firefox ו- Safari, שכולם בערך באותו מקום בכל מה שקשור למהירות בנייד..

אופרה היא גם רעבת משאבים וצריכת ה- RAM שלה דומה ל- Chrome, הידוע לשמצה בשבילה.

אבטחה

כמו רוב הדפדפנים, אופרה נותנת לך אזהרה כשאתה ניגש לאתרים בחיבורים לא מאובטחים. זה לא כל כך טוב להגן עליך מפני אתרים זדוניים, מכיוון שהוא אינו משתמש בגלישה בטוחה של Google לשירותים אלה, ובחר במקום זאת ב- Yandex ו- PhishTank לאתרי תוכנה זדונית ודיוג, בהתאמה, שאינם מציעים רמת הגנה זהה..

Opera-HTTP אזהרה

בנוסף, אופרה מתעדכנת בערך כל ארבעה עד שישה שבועות, שהיא בערך חצי תכופה כמו כרום הבסיס, שמקבל עדכון כל שבועיים-שלושה. המשמעות היא שבעיות אבטחה שמתגלות ומתוקנות בכרום עשויות להישאר באופרה למשך מספר שבועות.

פרטיות

בשנת 2016 נמכרה אופרה לקבוצת חברות ומשקיעים סיניים. בהתחשב בשערוריות שמעורבות נכונות ממשלת סין לכפות על חברות טכנולוגיות לספק דלתות אחוריות לתוכנה שלהן, זה היה מכה גדולה לפרטיות הדפדפן.

על פי מדיניות הפרטיות שלה, אופרה אוספת נתונים על המשתמשים שלה, כולל שמות, כתובות IP ומונחי חיפוש. היא גם שומרת לעצמה את הזכות לשתף נתונים אלה עם יישומי צד שלישי אך אינה מספקת פרטים.

בתיאוריה, כולל VPN בדפדפן אמור לשפר את פרטיותו, אך החברה המפעילה את שירות ה- VPN, SurfEasy, אוספת למעשה את כל מה שהיא יכולה ממשתמשים, כולל היסטוריית גלישה, כתובת IP ושימוש ברוחב פס בזמן השימוש ב- VPN. החברה ממוקמת גם בקנדה, שהיא חלק מתוכנית הריגול של חמש עיניים.

עם זאת, אתה יכול לבטל את איסוף הנתונים על ידי השבתת תכונות מסוימות בהגדרות, אך לא ברור כמה משפיעה יש לכך. עיין במדריך הגלישה האלמוני שלנו לקבלת עצות כיצד לשפר את הפרטיות שלך באופן כללי.

הגדרות אופרה-פרטיות

פסק הדין

אופרה היא דפדפן איתן אך פגום שיש בו הרבה תכונות נהדרות הזמינות מה- go-go. דברים כמו המרת יחידות אוטומטית, תצוגה מקדימה של כרטיסיות, יכולת ניתוק סרטונים ואפליקציות העברת הודעות משולבות מבדילים זאת מהמתחרים מבלי להכביד עליכם באמצעות כפתורים ואלמנטים של ממשק..

עם זאת, הדפדפן מגיע עם חששות פרטיים ברצינות, והוא לא מסוגל להגן עליך מפני פושעי רשת כמו שדפדפנים אחרים, כמו Chrome ו- Firefox. זה גם רעב-משאבים כמו כרום, וצורך כמויות גדולות של זיכרון RAM, ללא קשר אם יש לך הרבה כרטיסיות פתוחות.

איך אתה מרגיש באופרה? האם מגוון התכונות החכמות וההצגה החלקלקה מספיקות כדי לאזן את הבעיות שיש לה בפרטיות ובביטחון? תן לנו לדעת מה אתה חושב בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map