סקירת דפדפני Tor – צמתים ורשתות – עדכון 2020

סקירת דפדפני טור

דפדפן ה- Tor כמעט ידוע לשמצה כדרך לגישה לרשת האפלה, אך מה קורה כשאתה שופט את זה כסתם דפדפן רגיל? אתה מקבל סקירה שמראה שיש לה ביטחון רב, אבל יש לך כמה בעיות שמישות רציניים, כפי שתוכל לקרוא בסקירת Tor המלא שלנו.

ביקורות הדפדפן הטובות ביותר

דפדפן Tor הושק בשנת 2002 על ידי פרויקט Tor כדפדפן עם תמיכה מובנית ברשת Tor. זה מבוסס על Mozilla Firefox, אך הוא כולל מספר תכונות פרטיות ואבטחה נוספות המארוזות מראש. סקירת טור זו תסביר את היתרונות והחסרונות של הפרטיות המוגברת ותעזור לכם להחליט אם דפדפן הבצל מתאים לכם.

כפי שציינו במאמר ה- VPN שלנו לעומת פרוקסי לעומת טור, Tor אינה מושלמת בכל הנוגע לפרטיות, אך היא מציעה רמת אנונימיות בהגדרות ברירת המחדל שלה שאינך מקבל מדפדפנים אחרים ללא שימוש ב רשת וירטואלית פרטית. עם זאת, נדרש להיט משמעותי לביצועים בגלל זה.

למרות מאפייני אבטחה מוצקים בדפדפן, ישנם פגמי אבטחה מובנים ברשת Tor שעליך להיות מודעים אליהם לפני ההתקנה. הדפדפן גם קל לשימוש בתכונות, אך תאימות עם תוספות פיירפוקס מפצה חלקית על כך.

Tor זמין עבור Windows XP ואילך, macOS ו- Linux. יש גם גרסה לנייד שתואמת ל- Android 4.1 ואילך, אבל שום דבר עבור iOS. לבדיקה זו השתמשנו במחשב נייד Windows 10 ובמחשב Nexus 5X שמריץ אנדרואיד 8.1 לבדיקה.

מה זה טור?

Tor היא רשת של צמתים המגנים על פרטיותך מכל מי שמפקח עליך. מכיוון שהוא מנתב את תנועת הגלישה שלך דרך שלושה צמתים לפני היעד, מישהו שרגל עליך עליך לפקח על החיבור שלך או על צומת הכניסה ושל צומת היציאה או אתר היעד בו זמנית כדי לחשוף את זהותך ומיקומך.

הצמתים מתוחזקים על ידי מתנדבים. נתונים מוצפנים בין כל צומת כך שאף אחד לא יכול לראות ממה מורכבת התנועה שלך או היכן הם עוברים על הצומת הבא. תנועה דרך חיבורים חסרי ביטחון (שאינם HTTPS) לא תוצפנה בין צומת היציאה לשרת היעד, עם זאת, כלומר עליכם להיות זהירים כשאתם משתמשים באתרים שאינם מציעים HTTPS.

באשר לשימוש ב- Tor, אתה יכול להשתמש ברשת עם מרבית הדפדפנים, אם כי בדרך כלל זה דורש הרחבה או יישום צד שלישי המכונה נתב הבצל. עם Tor, פונקציונליות זו מובנית ותמיד פועלת.

חוזק & חולשות

חלופות לדפדפן טור

מאפיינים

מחוץ לתכונות הפרטיות, הסיבה העיקרית לשימוש ב- Tor היא גישה ל”שירותי בצל “, שהם אתרים שאפשר להגיע אליהם רק באמצעות כתובת .onion. אתה יכול לעשות זאת גם עם דפדפנים אחרים. שוב, תצטרך להשתמש בתוכנה נוספת כדי לעשות זאת, אך ל- Tor יש את זה מובנה.

טור-Onion כתובת

זה החלק של טור הנקרא לרוב האינטרנט האפל מכיוון שמיקום השרת הפיזי של אתר אינטרנט הנגיש רק דרך כתובת .onion מוסתר מעיניים חטטניות.

תכונות בשולחן העבודה

מכיוון שהוא מבוסס על Firefox, הדפדפן יכול לעשות שימוש ברוב התוספות בשוק Firefox. אף שהוא אינו מקיף כמו המקבילה של Google Chrome (קרא את סקירת Chrome שלנו), עדיין קיימים תוספות רבות זמינות, כך שתוכל להוסיף כמעט כל תכונה שתוכל לחשוב עליה.

יש גם מצב קורא, שמפשיט את הדף שאתה קורא, כל דבר שאינו קשור לטקסט הראשי, ומעניק לך הערכה נוחה לכמה זמן ייקח לקרוא..

טור-קורא

Tor מאפשר לך להתאים אישית מעט מהמשק, אך לא ככל שעושה ויוולדי (קרא את סקירת ויוואלדי שלנו). אתה יכול לשנות את הגופנים והצבעים כרצונך, ויש לך גישה לאלפי הנושאים שנוצרו עבור Firefox. בנוסף, אתה יכול לארגן מחדש את הממשק על ידי העברת הכפתורים לכל מקום שתרצה אותם על המסך.

תכונות בנייד

טור באנדרואיד מציע את אותה אנונימיות שגירסת שולחן העבודה עושה. עם זאת, אתה מקבל פחות שליטה מכיוון שאתה לא יכול לראות את הפרטים של “מעגל טור”, שהם הצמתים שבהם אתה משתמש כדי להסתיר את התנועה שלך, ולא יכולים ליצור מעגל חדש כמו שאתה יכול בשולחן העבודה..

אין הרבה תכונות אחרות לדבר עליהן בנייד. אתה יכול להפעיל מצב שולחן עבודה כדי להימנע מגרסאות ניידות של אתרים, וניתן ליצור מושב אורח שלא יכול לגשת לסימניות שלך, כניסות שנשמרו וכו ‘, והוא יימחק יחד עם נתוני הדפדפן שלו כאשר האפליקציה תיסגר.

טור-סשן אורח

קלות שימוש

מבחינת הממשק שלו, טור מרגיש זהה במהותו לפיירפוקס (קרא את סקירת Firefox שלנו), עם הבדלים בודדים ביניהם. זה לא דבר רע, מכיוון שהממשק מלוטש וקל לניווט בשולחן העבודה ובנייד.

הנושא הגדול ביותר לנוחיות השימוש הוא שאתרים רבים חוסמים חיבורים שנעשו באמצעות טור בגלל בעיות האבטחה של הרשת. זה כולל אתרים כמו Yelp, FIFA ורבים אחרים.

בנוסף, מכיוון שאתר היעד חושב שבקשתך מגיעה מצומת היציאה, שהיא ככל הנראה במדינה אחרת, לרוב כל לוקליזציה של שפה תפעל כברירת מחדל לשפה שאינך מדבר, ומחייבת אותך לצוד את בקרות השפה הידניות. באתרים מקומיים.

קלות שימוש בשולחן העבודה

הממשק בשולחן העבודה הוא זה הרגיל אליו רגילים לראות ברוב דפדפני האינטרנט. כרטיסיות משתמשות בגלילה אופקית ולא במזעור ברגע שמגיעים למספר מסוים של כרטיסיות פתוחות, וניתן להצמיד אותן כדי להימנע מסגירתן בטעות. בפינה השמאלית העליונה קיימת רשימה נפתחת של כרטיסיות פתוחות, ולחיצה ימנית על כרטיסייה תוכל לסגור את כל הכרטיסיות שמשמאל לה..

כשאתה מקליד כתובת או שאילתת חיפוש, כל מנועי החיפוש האלטרנטיביים שלך מוצגים ככפתורים קטנים, מה שמקל על ביצוע החיפוש באמצעות כל מנוע חיפוש, ולא רק ברירת המחדל שלך..

מנועי Tor-Search

מימין לשורת הכתובת נמצאות ההגדרות, נפתחת להורדות, כפתור אבטחה שמודיע לך איזו רמת אבטחה הפעלת וכפתור Tor בו תוכל ליצור זהות חדשה, לאפס את נתוני הגלישה שלך..

קלות שימוש בנייד

טור עוקב אחר הפריסה הסטנדרטית לדפדפנים באנדרואיד, כאשר שורת הכתובת, תפריט הכרטיסיות וההגדרות נמצאים בחלקו העליון של המסך. פקדי הניווט ממוקמים בראש תפריט ההגדרות, ותוכלו לאפס את זהותכם בתפריט הנפתח של הגדרות מהירות אנדרואיד.

Tor-MobileUI

ביצועים

הביצועים הם החולשה הגדולה ביותר של טור. אין להתפלא כי ניתוב התנועה שלך דרך שלוש עצירות נוספות מאט את הדפדפן. למרות שהמהירות משתנה מאוד, בדרך כלל הוא קלע בהרבה במבחני המהירות שלנו מאשר בכל דפדפן אחר, כולל Microsoft Edge, שהוא האיטי מבין הדפדפנים הגדולים (קרא את סקירת Microsoft Edge שלנו).

טור משתמש גם בהרבה זיכרון RAM, אפילו מעבר ל- Chrome מבחינת צריכת המשאבים. השימוש ברוחב הפס גבוה גם הוא, מה שעלול להיות בעייתי למשתמשים בחיבורי נתונים מדוד או מוגבלים.

בסופו של יום, סוגיות הביצועים של טור הן בעצם חלק בלתי נמנע מרשת Tor, כך שנשאר לך להחליט אם האנונימיות שתקבל שווה להחליף אותה.

פרטיות

פרטיות היא הסיבה של טור. תנועת הגלישה שלך מוצפנת ומנותבת דרך שלושה צמתים נפרדים, המכונים “מעגל טור”, בינך לבין אתר האינטרנט. בשולחן העבודה תוכלו לראות באיזו מדינה כל צומת נמצא וליצור מעגל חדש על ידי לחיצה על כפתור בתפריט ההגדרות, אך לא תקבלו רמת שליטה כזו בנייד..

עם זאת, מכיוון שטור לא מצפין את התנועה בין צומת היציאה לשרת היעד, מי שמנהל את צומת היציאה יכול לפקח על תוכן הנתונים שאתה שולח. הם לא יוכלו לזהות אותך, מכיוון שרק לצומת הראשון יש גישה לכתובת ה- IP שלך.

למרות שרוב צמתי היציאה בטוחים, הוכח שאחוז קטן מנוהל על ידי פושעי רשת כדי לגנוב מידע על כניסה או להזרים תוכנות זדוניות. סוכנויות מודיעין ואכיפת החוק ידועות גם כי הן מפעילות צומת יציאה למטרות פיקוח, אך הדבר אינו מאפשר להם לזהות אותך אלא אם כן הם מנהלים את צומת הכניסה או מנטרים את החיבור.

טור מנסה למשטר את צמתי היציאה על ידי סימון פעילות חשודה, אך לא ברור עד כמה יעיל הוא עושה זאת.

יש גם כפתור ליצירת זהות חדשה. זה מנקה את כל נתוני הגלישה באופן מיידי, וזה מה שהדפדפן עושה באופן אוטומטי כשאתה סוגר הפעלה. טור לא אוסף נתונים על משתמשים כברירת מחדל, אך אתה יכול לאפשר אפשרות לשלוח נתוני שימוש ומחקר למוזילה, שיש לה רקורד טוב לטיפול באיסוף נתונים.

אוסף Tor-MozillaData

למרות שאתה יכול לבחור את מנוע החיפוש שלך בהגדרות, אפשרות ברירת המחדל היא DuckDuckGo, שהיא הבחירה הטובה ביותר אם אתה רוצה שהחיפושים שלך יישארו פרטיים.

כשאתה ממקסם את חלון הדפדפן, אזהרה אומרת לך לעשות זאת עשויה לאפשר לאחרים לראות מה גודל המסך שלך. אף שזו תכונה מינורית, זה פוגע הביתה עד כמה טור מודאג בפרטיות.

Tor-MaxWindow Warning

אבטחה

מכיוון שטור מבוסס על Firefox, אתה יכול לאפשר חסימה של תוכנות זדוניות ידועות או אתרי דיוג. עם זאת, מכיוון שפיירפוקס משתמש בגלישה בטוחה של גוגל כדי לעשות זאת וטור עוסק בפרטיות, התכונה מבוטלת כברירת מחדל.

Tor-SafeBrowsing

בדפדפן מותקנות גם הרחבות NoScript ו- HTTPS Everywhere. הקודם חוסם את סקריפטים לרוץ על דומיינים לא מהימנים. זה האחרון מאלץ אתרים להשתמש ב- HTTPS במידת האפשר. אם המנעול הירוק שליד סרגל הכתובות נעלם, פירוש הדבר שאין דרך להתחבר לאתר באמצעות HTTPS ומשתמש בחיבור לא מאובטח.

Tor-HTTPSPadlock

חשוב במיוחד להיות מודעים אליו בעת השימוש ב- Tor בהשוואה לדפדפנים אחרים. כאמור, מכיוון שנתונים שנשלחים דרך חיבור לא מאובטח אינם מוצפנים בין צומת היציאה והיעד, הם מאפשרים לכל מי שמנהל את צומת היציאה גישה מלאה לנתונים המועברים, מה שאומר שהם יכולים להזריק תוכנה זדונית בסוף שלהם..

אלא אם כן אתה מבקר באופן בלעדי באתרים המאפשרים HTTPS, עליך להפעיל תוכנית אנטי-וירוס כשאתה משתמש ב- Tor כדי להגן על עצמך מפני צמתי יציאה זדוניים, לכן אנו ממליצים לבדוק את רשימת התוכנות הטובות ביותר לאנטי-וירוס שלנו..

פיתרון נוסף הוא להשתמש ב- VPN (עיין ברשימת ספקי ה- VPN הטובים ביותר שלנו) עם Tor מכיוון שאז הנתונים שלך יישארו מוצפנים ברגל הסופית של העסקה, אך הדבר הופך את הדפדפן האיטי כבר לאט עוד יותר..

בנוסף, באפשרותך להגדיר את טור לאחד משלושה מצבי אבטחה: “רגיל”, “בטוח יותר” ו”בטוח יותר. ” ככל שתגדיר אותה יותר, כך יושבתו יותר תכונות באתר שיכולות להוביל תוכנה זדונית.

פסק הדין

אם אתה מחפש אנונימיות ללא שימוש ב- VPN, אין דפדפן שעושה את זה טוב יותר מטור. אנונימיות זו באה על חשבון הביצועים בצורה של מהירויות איטיות וצריכה גבוהה של זיכרון RAM ורוחב פס, כמו גם בעיות אבטחה קשות כשאתה גולש בחיבור לא בטוח.

למרות שזה קל על תכונות מובנות, תאימות עם תוספות פיירפוקס עושה דרך ארוכה כדי לפצות על כך והדפדפן הוא מלוטש ונוח לשימוש. למרבה הצער, ישנם הרבה אתרים ושירותים החוסמים את טור, כך שסביר להניח שלא תוכלו להשתמש בהם לכל צרכי הגלישה שלכם..

מה אתה חושב על דפדפן טור? האם השכבה הנוספת של האנונימיות שווה את הביצועים הנוראים ואת הפגמים הביטחוניים? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me