Opera Neon Review – Testing Grounds – עודכן 2020

סקירה של אופרה ניאון

מעוניין לגלוש באינטרנט בדרכים שמעולם לא הייתם מעלים לעצמכם? לאחר מכן נסה את ניאון, הוכחת דפדפן הקונספט של אופרה עם כמה רעיונות מאוד מוזרים. עם זאת, יש גם כמה תכונות מגניבות, כפי שאתה יכול לקרוא בסקירה המלאה של האופרה ניאון שלנו.


ביקורות הדפדפן הטובות ביותר

אופרה ניאון היא הוכחת מושג שיצא בינואר 2017, שנוצר כדי לחקור דרכים חדשות לגלישה באינטרנט. למרות שמעולם לא נועד להחליף את מוצר הדגל של אופרה (קרא את סקירת האופרה שלנו כאן), הוא שימש כבסיס בדיקה לתכונות, שחלקן הועברו לאחר מכן למוצר העיקרי של החברה.. 

בסקירה זו של Opera Neon, אנו נעבור על נקודות החוזק והחולשה של הדפדפן הניסיוני הזה.

אמנם העיצוב והפריסה הכללית של הדפדפן בהחלט מעניינים, אך הוא חסר גם תכונות חיוניות מסוימות, כגון סנכרון בין מכשירים והתוספות של צד שלישי. יתר על כן, יש כמה חששות ביטחוניים ופרטיות שעליכם להיות מודעים אליהם לפני שתחליטו להשתמש בדפדפן הקונספט של אופרה.

Opera Neon זמין רק בשולחן העבודה ותואם ל- Windows 7 ואילך, כמו גם ל- macOS X 10.9 ואילך. לבדיקה זו השתמשנו במחשב נייד עם מערכת הפעלה Windows 10 לבדיקת הדפדפן.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לאופרה ניאון

תכונות

ניאון מגיע עם כמה תכונות מינוריות מצוינות כלולות. יש נגן וידיאו מוטבע בשורת המשימות בצד שמאל של המסך המאפשר לך להפעיל סרטונים מיוטיוב או Vimeo כשאתה מסתכל על כרטיסיות אחרות או אפילו לאחר המעבר ליישום אחר.

Opera-Neon-VideoPlayer

כלי צילום מסך כלול גם הוא באותו התפריט, אך הוא פחות גמיש מהכלים המשמשים את דפדפן האופרה הרגיל או פיירפוקס (קרא את סקירת Firefox שלנו), מכיוון שהוא רק מאפשר לך לחתוך ולתפוס מבחר של אתר, ולא את כל הדבר.

כשמצלמים צילום מסך באמצעות הכלי, הוא שומר אוטומטית בתיקיית הגלריה, אליה תוכלו לגשת בקלות דרך אותו תפריט בצד שמאל של המסך. הצפייה בתמונה דרך הגלריה מגלה גם מה כתובת האתר המקורית למסך המסך, שהיא דרך מצוינת לעקוב אחר המקום בו צילמת את התמונה..

אופרה-ניאון-גלריה

בדומה לדפדפן האופרה הרגיל, ניאון מבוסס על Chromium (קרא את סקירת ה- Chromium שלנו), אך בשל האופן בו הדפדפן בנוי, הוא אינו תואם לשום תוספות Chrome, שלא כמו דפדפנים אחרים שחולקים אותה ארכיטקטורה, כמו אמיץ (קרא הסקירה האמיצה שלנו). 

מה שגרוע יותר, זה גם לא תואם לתוספות ייעודיות לאופרה, מה שאומר שאתה מוגבל לפונקציונליות המקורית של הדפדפן..

מציג PDF בסיסי יורש מ- Chromium, אך חסר לו תכונות מתקדמות, כמו חתימות ותמיכה לקבצי PDF דינמיים..

אין אף גרסת דפדפן לנייד, וניאון אינו יכול לסנכרן עם דפדפני הנייד האחרים של אופרה, כמו מגע או מיני. למעשה, אין סנכרון בין מכשירים כלל, כך שאם אתה משתמש במחשבים מרובים ורוצה שחוויית הגלישה שלך תעביר ביניהם, תרצה לחפש במקום אחר.

קלות שימוש

החלק המעניין ביותר באופרה ניאון הוא עיצוב הממשק החדשני שלה. כרטיסיות מופיעות לאורך הקצה הימני של המסך בתפריט הניתן לגלילה, וכל אחת מהן מוצגת כבועה המראה כיצד נראה האתר, מה שמקל על זיהוין.. 

הדפדפן משתמש גם באלגוריתם שאופרה מכנה “כוח משיכה”, שקובע באילו כרטיסיות אתה משתמש ביותר ומושך אותם לראש הרשימה..

כרטיסיות אופרה-ניאון

במקום להשתמש בדף התחלה מסורתי, ל- Neon יש מסך בית הניתן להתאמה אישית, המעתיק את הרקע לשולחן העבודה של המחשב שלך, וכך הוא מרגיש יותר משולב במכשיר.. 

כאן תוכל למצוא את כל דפי האינטרנט שבהם אתה מבקר בתדירות הגבוהה ביותר, כמו גם את הסימניות שלך. אתה יכול לפתוח כל אחד מדפי האינטרנט האלה בקלות על ידי לחיצה על הבועה המתאימה או גרירתה לסרגל הכרטיסיות.

אופרה-ניאון-דף הבית

מאפיין נוחות נהדר נוסף בניאון הוא מצב המסך המפוצל. זה מחלק את המסך בין שתי כרטיסיות נפרדות, מה שמקל על ריבוי משימות קל משמעותית. לרוע המזל, בגלל האופן בו הדפדפן מציג דפי אינטרנט, הם אף פעם לא לגמרי מלאים במסך מלא, מה שגורם להם להראות מעט קטנים מהרגיל.

אופרה-ניאון-פיצול-מסך

כאשר כרטיסייה מנגנת צליל, מוצג סמל רמקול ירוק בראש סמל הלשונית, המשמש גם ככפתור אילם. בנוסף, ניאון מאפשר לך להוסיף כל מנוע חיפוש שתרצה, במקום להגביל אותך לרשימה שנקבעה מראש.

אופרה-ניאון-חיפוש מנועי

בעת הגדרת הדפדפן, יש לך אפשרות לייבא הגדרות מ- Internet Explorer (קרא את הסקירה שלנו ב- Internet Explorer) או מ- Firefox, אך באופן מוזר לא Chrome או אופרה.

אתה יכול גם להגדיר ולשנות בקלות הרשאות אתר – כמו שירותי מיקום, JavaScript, חלונות קופצים ותמונות – על ידי לחיצה על המנעול הירוק בפינה השמאלית העליונה. לרוע המזל, המנעול נעלם כשאתה מתחבר דרך HTTP, כך שההגדרות הללו לא תמיד זמינות.

ביצועים

ניאון אינו דפדפן מהיר במיוחד. במבחני המהירות שלנו הוא קלע נמוך יותר ממרבית הדפדפנים הגדולים האחרים, כולל אופרה, כרום ופיירפוקס סטנדרטיים. זה גם מעט מהיר יותר מ- Edge (קרא את סקירת הקצה שלנו), שהוא אחד הדפדפנים האיטיים שבדקנו.

עם זאת, הדפדפן משתמש גם במעט זיכרון RAM, עם בערך מחצית מצריכת הזיכרון של Google Chrome (קרא את סקירת Chrome שלנו). לרוע המזל, השימוש במעבדים הוא גבוה באופן יוצא דופן, ללא קשר לכמה כרטיסיות שפתחת.

כמו כל הדפדפנים המבוססים על Chromium, אופרה מגיעה עם מנהל משימות ייעודי, שמקל הרבה יותר לזהות באילו כרטיסיות משתמשים הכי הרבה משאבים, אם תצטרך להגביל את טביעת הרגל של הדפדפן. אתה יכול גם להשבית את כל התמונות, וזו דרך נהדרת לחסוך בשימוש בנתונים אם יש לך רוחב פס מוגבל.

אופרה-ניאון-משימות

אבטחה

אבטחה היא הבעיה הגדולה ביותר של ניאון. מכיוון שהדפדפן נועד בעיקר כהוכחת מושג, הוא לא קיבל עדכונים מאז שיצא בשנת 2017, מה שהפך אותו לפגיע להפליא לניצולים, תוכנות זדוניות וסוגים אחרים של פשעי רשת.. 

כפי שציינו במאמר שלנו על איזה דפדפן אינטרנט הוא המאובטח ביותר, תדירות העדכון היא אחד ההיבטים החשובים ביותר באבטחת הדפדפן, כך שזו בעיה גדולה.

בניגוד לאופרה הרגילה, ניאון לא מגיע עם חוסם מודעות מובנה. למרות שבדרך כלל זה אינו מהווה בעיה עבור מרבית הדפדפנים, שכן קל למצוא חוסמי מודעות של צד שלישי, אך חוסר התוספות המלא של ניאון פירושו כי אין דרך בכלל לחסום מודעות. 

מכיוון שמודעות הן וקטור נפוץ לתוכנות זדוניות, זהו חשש ביטחוני גדול. אבל יש חוסם חלונות קופצים, אז זה משהו.

יתר על כן, ניאון עושה עבודה ממש לא טובה כדי להזהיר משתמשים שהם מתחברים לאתר דרך חיבור HTTP לא מאובטח. למרות שהוא מציג מנעול ירוק לחיבורי HTTPS, היעדר סמל זה הוא האינדיקטור היחיד לכך שהחיבור שלך אינו מאובטח, שהוא פחות מאידיאלי.

Opera-Neon-HTTPSPadlock

למרות שרוב הדפדפנים משתמשים במאגר הגלישה הבטוחה של גוגל כדי להגן על משתמשים מפני תוכנות זדוניות ותוכנות דיוג, Neon במקום זאת בוחרים בבסיסי הנתונים של Yandex ו- PhishTank. אמנם זה טוב מכלום, אך הם אינם יעילים כמו האלטרנטיבה של גוגל.

פרטיות

ניאון חולק את אותן דאגות פרטיות כמו דפדפן האופרה הרגיל. המשקיעים הסינים רכשו את החברה בשנת 2016, וזה מאוד מדהים לנוכח הנכונות של הממשלה הסינית לחזק את החברות הפרטיות בכדי לספק להם דלתות אחוריות ונתוני משתמשים..

מדיניות הפרטיות שלה גם היא איומה, מכיוון שהיא מבהירה בבירור כי אופרה שומרת לעצמה את הזכות לאסוף כל מידע על כל המשתמשים – משמות לכתובות IP והיסטוריית גלישה – ולשתף או למכור אותו לכל מי שהיא רוצה..

יתר על כן, ישנם הרבה שירותים המאפשרים כברירת מחדל המסכנים את פרטיותך, כגון חיזוי חיפוש, השלמת רכב באופן אוטומטי ועוד. בתיאוריה, אתה יכול לכבות את אלה, אבל קשה לומר בוודאות עד כמה זה פרטי הופך את הדפדפן.

שירותי אופרה-ניאון-פרטיות

בהתחשב בכל חששות הפרטיות הללו הקשורים לניאון, אנו ממליצים בחום לבדוק את מדריך הגלישה האנונימי שלנו כדי לוודא שאתה מוגן ככל שתוכל להיות בעת השימוש בדפדפן. תרצה גם לשקול להשתמש ב- VPN, אז עבור לרשימת ה- VPN הטובה ביותר שלנו, אם אין לך כבר כזה או שאתה חושב שאולי תזדקק לשדרוג..

פסק הדין

ניאון הוא בהחלט מושג מעניין, אך למרות שעיצוב הממשק הוא נשימה של אוויר צח בשוק הדפדפנים העומד לעיתים קרובות, ישנם כמה ליקויים חמורים שקשה להתעלם מהם. היעדר עדכוני הדפדפן הוא בעיה עצומה, כמו גם סוגיות האבטחה השונות, כמו היעדר חוסם מודעות או אזהרות לחיבורים לא מאובטחים..

פרטיות היא גם דאגה מרכזית, אך הדבר אינו שונה מדפדפנים רבים אחרים, כמו דפדפן האופרה המסורתי או כרום. עם זאת, תכונות קלות – כמו תמיכה במסך מפוצל, גלריית התמונות ונגן הווידיאו – כל אלה הם רעיונות נהדרים שהיינו רוצים לראות שאומצו על ידי דפדפנים הנתמכים כראוי..

מה אתם חושבים על אופרה ניאון? האם הממשק המעוצב והחדשני והתכונות הקטנות השימושיות מספיק כדי לגרום לך להתעלם מהבעיות הקשות בפרטיות ובביטחון, כמו גם היעדר מוחלט של תוספות וסנכרון בין מכשירים? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map