סקירת ספארי – הדפדפן הסטנדרטי של אפל – עודכן בשנת 2020

ביקורת ספארי

ספארי הוא הדפדפן המובנה של אפל הן עבור Mac והן עבור iOS, ובכן, הוא עושה כמו גם את כל הדפדפנים הסטנדרטיים. אנו ממליצים להשתמש בו בעיקר כדי להוריד אלטרנטיבה טובה יותר, כפי שתוכלו לקרוא בסקירת הספארי המלאה הזו.

ביקורות הדפדפן הטובות ביותר

ספארי הוא הדפדפן הקנייני של אפל ומשמש כאפשרות ברירת המחדל לגישה לרשת בכל מכשירי החברה מאז שיצא בשנת 2003. סקירת דפדפני ספארי זו תתן לך מושג אם כדאי לדבוק בדפדפן או אם אתה טוב יותר מוריד משהו אחר, כמו Chrome או Firefox (קרא את סקירת Firefox שלנו).

דפדפן האינטרנט של Safari קיים כבר זמן רב, אך עדיין חסר לו מובהק של תכונות כלולות. היסודות שם כמובן, אבל זה קשור לזה. הממשק גם מגושם, מה שהופך את הדפדפן לכואב ​​לשימוש. עם זאת, הביצועים שלה מצוינים, ולאפל יש רקורד נקי להפליא ביחס לפרטיות, לעומת ענקיות טק אחרות.

לרוע המזל, ספארי זמין רק ב- macOS ו- iOS. גרסא תואמת Windows לדפדפן הייתה קיימת, אך היא הופסקה בשנת 2012. לצורך הבדיקה השתמשנו ב- MacBook שמריץ את מערכת ההפעלה X 10.13.6 (High Sierra) ואייפון שמריץ את iOS 12.3.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לספארי

תכונות

במקום לסנכרן ישירות דרך הדפדפן, נתונים מ- Safari כלולים בסינכרון ה- iCloud הרגיל הזמין במערכת ההפעלה X ו- iOS. אך לרוע המזל אתה יכול לסנכרן רק את היסטוריית הגלישה וסימניות באמצעות תכונה זו. 

רוב הדפדפנים האחרים מאפשרים לך לסנכרן אלמנטים נוספים, כגון ההגדרות שלך ולכרטיסיות פתוחות כרגע. סיסמאות אינן מאוחסנות או מסונכרנות עם ספארי עצמה, מכיוון שהדבר נעשה במקום באמצעות תוכנת KeyChain של אפל.

תכונות ב- Mac

אין הרבה מה לדבר כשמדובר בתכונות של ספארי ב- Mac. אמנם ניתן לומר את אותו הדבר לגבי דפדפנים רבים אחרים, אך בדרך כלל הם מפצים זאת על ידי הצעת ספריות הרחבה עשירות מלאות בפונקציונליות נוספת. למרות שיש כמה תוספים זמינים לספארי, הבחירה מוגבלת להפליא, וזה החיסרון העצום לדפדפן הדליל בתכונות.

ספארי-הרחבות

במקום לאפשר לך להוסיף כל מנוע חיפוש שאתה רוצה, אתה מוגבל לגוגל, בינג, יאהו ו- DuckDuckGo. למרות שבחירה בהחלט יכולה להיות גרועה יותר, זו מגבלה חסרת טעם.

זה מחמיר עוד יותר כשמסתכלים על התאמה אישית, שכן ספארי מציעה מעט מאוד שליטה על מראה הממשק. זה לא מפתיע במיוחד, שכן הגבלת רמת השליטה שיש למשתמשים על התוכנה שלה היא חלק מהותי מאופן בו אפל מעצבת את כל המוצרים והתוכנות שלה, והאם אתה מעדיף זאת על פני גישה פתוחה יותר או לא, הוא סובייקטיבי ביותר..

תכונה מאוד שימושית, במיוחד עבור מפתחים, היא האפשרות לחקות iOS בתוך הדפדפן. זה למעשה מסווה את ה- Mac שלך כמכשיר iOS ומאפשר לך לגשת לאתרים או לשירותים שעובדים טוב יותר בנייד או שהם בלעדיים למכשירים ניידים..

תכונות ב- iOS

ספארי מתרחקת קצת יותר טוב מבחינת התכונות כשמדובר בגרסת ה- iOS שלה. ראשית, אם אתה זקוק לגישה לא מקוונת לאתר או פשוט רוצה לזכור מאמר למועד מאוחר יותר, תוכל לשמור את האתר ברשימת הקריאה שלך..

אתה יכול גם ליצור PDF מכל אתר נתון, והמרה למעשה מפתיעה לטובה, ועולה בהרבה על זו של אמיץ (קרא את הסקירה האמיצה שלנו), שמציעה גם את התכונה הזו.

המרת Safari-iOSPDFC

יש אפשרות לבקש את גרסת שולחן העבודה של אתר אינטרנט, אך בניגוד לדפדפני מובייל אחרים כמו אופרה (קרא את סקירת האופרה שלנו), ההגדרה אינה מתמשכת. משמעות הדבר היא שאם אתה מעדיף אתרים שולחניים על פני אתרים ניידים רגילים, אתה בסופו של דבר צריך ללחוץ על בקשה זו עבור כל דף שאתה מבקר בו.

לרוע המזל, אתה מוגבל לאותם ארבעת מנועי חיפוש כמו ב- Mac: Google, Yahoo, Bing ו- DuckDuckGo. כמו שהזכרנו לעיל, אלה אינן אפשרויות נוראיות, אך ביממה זו, עליכם להיות מסוגלים להוסיף כל מנוע חיפוש שתרצו.

מנועי Safari-iOSSearch

אתה יכול גם להתקין חוסמי תוכן, שהם תוספים החוסמים אלמנטים שונים באתר כגון מודעות, חלונות קופצים, חיבורי HTTP ו- CSS ספציפי, בין היתר. זה נהדר מכיוון שדפדפנים רבים אחרים במערכת iOS, כמו Chrome (קרא את סקירת Chrome שלנו), אין דרך להתקין חוסמי מודעות או תוספי אבטחה אחרים בפלטפורמה..

שומרי ספארי-iOSContent

קלות שימוש

הממשק של ספארי הוא הגון, אך למרות שיש לו מעט מאוד תכונות הסותמות את ממשק המשתמש, הוא עדיין מרגיש מעט מסורבל ומסורבל לשימוש, גם ב- Mac וגם ב- iOS..

קלות שימוש ב- Mac

ממשק המשתמש הבסיסי עצמו סטנדרטי למדי, עם סרגל הכתובות ובקרות הניווט למעלה, ואחריו הלשוניות שמתחת. סרגל הלשוניות נשאר מוסתר בכל פעם שרק כרטיסייה אחת פתוחה. מצאנו שזה מבלבל ומיותר, מכיוון שלעתים קרובות אינך יודע אם השבתת את סרגל הלשוניות במקרה או אם סגרת את כל הכרטיסיות, שמור אחת.

גלילת ספארי-טאבים

לא הכל רע בכל דרך שהיא, שכן ניהול כרטיסיות ב- Mac הוא פשוט אך סולידי. ברגע שאתה פותח הרבה כרטיסיות, Safari מאפשר לך לגלול בהן ולא למזער אותן בלי סוף. ישנה גם סקירה על הכרטיסיות, המציגה כל כרטיסייה כאריח גדול יותר, מה שמקל עוד יותר על למצוא את זה שאתה מחפש. בנוסף, באפשרותך גם להשתיק ולהצמיד כרטיסיות בודדות.

Safari-TabOverview

קלות שימוש ב- iOS

ממשק המשתמש של ספארי במערכת iOS הוא דליל אף יותר מאשר ב- Mac. סרגל הכתובות ממוקם בחלקו העליון של המסך, ובתחתיתו תוכלו למצוא את פקדי הניווט, תפריט הכרטיסיות, תפריט השיתוף וקיצורי דרך לרשימת הקריאה. באופן די מבלבל, תפריט השיתוף מכיל גם כמה תכונות אחרות, כמו המרת PDF ומצב שולחן עבודה.

Safari-iOSShareMenu

תפריט הכרטיסיות די מעצבן להתמודד איתו. במקום להציג את הכרטיסיות הפתוחות שלך בצורה ברורה, נראה שהיא שואבת השראה מחפיסת הקלפים ומציגה אותם בזווית. משמעות הדבר היא שתוכל לראות את החלק העליון של הכרטיסיות רק מהתפריט, למעט הלשונית האחרונה שלך, מה שמקשה על איתור אתר ספציפי באופן משמעותי.

Safari-iOSTabMenu

יתר על כן, כל ההגדרות ממוקמות מחוץ לדפדפן. כדי לגשת אליהם, עליך להיכנס ליישום ההגדרות של ה- iPhone או iPad שלך. זהו תקן מכוון שאפל רוצה לעודד עבור יישומי iOS, אך מרבית הדפדפנים עדיין שומרים על הגדרות בדפדפן עצמו, מה שמאפשר גישה מהירה יותר אליהם.

הגדרות Safari-iOS

ביצועים

הביצועים של ספארי מצוינים בכל הדעות. זה מהיר להפליא ב- iOS, בעצם מהר יותר מרוב הדפדפנים האחרים. עם זאת, ב- Mac, זה קצת יותר איטי, מפגר אחרי כמו Chrome, Firefox ו- Vivaldi (קרא את ביקורת Vivaldi שלנו).

המהירות עדיין טובה, עם זאת, רק לא מהמהירות. צריכת ה- RAM היא גם נמוכה, במיוחד בהשוואה ל- Chrome ודפדפנים אחרים המבוססים על Chromium (קרא את סקירת ה- Chromium שלנו).

אבטחה

כמו דפדפנים רבים אחרים, Safari משתמש בגלישה בטוחה של Google כדי לחסום אתרים זדוניים, להגן על משתמשים מפני תוכנות זדוניות ותוכניות דיוג. אתה יכול גם להפעיל חסימת JavaScript, וחוסם חלונות קופצים מופעל כברירת מחדל. אף על פי כן, תרצה לבדוק את החוסמים המוקפצים הטובים ביותר שלנו בכדי להבטיח שאתה מוגן ככל שתוכל להיות.

הגדרות Safari-Security

אין חוסם מודעות, אך יש כמה אפשרויות בחנות האפליקציות. למרבה הצער, כפי שהזכרנו קודם, הבחירה בתוספי ספארי רחוקה בהרבה מדפדפנים מרכזיים אחרים, מה שאומר שאתה מוגבל מהרגיל בבחירת חוסם מודעות.

למרות שיש סמל מנעול לצד כתובת האתר כשאתה מתחבר באמצעות HTTPS, אין שום דבר מלבד היעדרו כדי להודיע ​​למשתמשים שהחיבור שלהם אינו מאובטח. זה פחות אידיאלי, מכיוון שמשתמשים יכולים בקלות להתעלם מהעובדה שאין מנעול, ולהשאיר אותם לא מודעים לפגיעות שלהם.

Safari-HTTPSPadlock

תדירות העדכון של ספארי היא גם נוראה, מכיוון שמהדורות חדשות בדרך כלל קשורות לעדכוני OS X. אפילו תיקוני אבטחה קלים הם לעתים נדירות, שכן ספארי מקבלת בממוצע רק אחת לחודש אחר, וזה איטי להחריד. זה משאיר משתמשים חשופים לפושעי רשת שיש להם זמן רב לגלות את חולשות הדפדפן, שהם יכולים לנצל.

כל זה אומר שספארי אינה נמנית עם דפדפני האינטרנט המאובטחים ביותר, כך שאם אתם מודאגים מאבטחה, אנו ממליצים ללכת על משהו כמו פאפיון, במקום זאת (קרא את סקירת הפאפין שלנו).

פרטיות

ספארי מאפשר למשתמשים לחסום קובצי cookie ומעקב אחר ההגדרות, אך זהו מתג “הפעלה / כיבוי” פשוט. באופן אידיאלי, הדפדפנים מאפשרים למשתמשים לקבל שליטה רבה יותר על התהליך על ידי מתן הגדרות נפרדות לסוגים של עוגיות ומעקב אחר סוגים שונים.

הגדרות על ספארי-פרטיות

בהשוואה לענקיות הטכנולוגיה האחרות, אפל יצאה יחסית ללא פגע מבחינת שערוריות פרטיות משמעותיות. היא אפילו הצליחה לקלוט לעצמה קצת יחסי ציבור טובים על גב זה בשנת 2015 כשסירבה לספק ל- FBI אמצעים לפתיחת נעילת טלפונים מוצפנים.

עם זאת, מדיניות הפרטיות שלה רחוקה מלהיות אידיאלית. זה ארוך ומפותל, וגם מעורפל מבחינת המוצר על כל פסקה שחלה. למרות שברור שאפל אוספת מידע רב דרך חשבון Apple שלך ​​- כמו שמך, כתובת IP, כתובת פיזית ועוד – זה לא בהכרח קשור לספארי.

שאפל תוכל גם לאסוף שאילתות חיפוש על ידי אפל, אך החברה טוענת כי לעתים נדירות הם משויכים לשם או למשתמש ספציפי. אפל שומרת גם את הזכות לשתף את המידע שלך עם צדדים שלישיים משלל סיבות שונות, שרובן מעורפלות בכדי לכסות כמעט כל דבר.

למרות שאפל בהחלט לא כל כך גרועה כמו כרום, עדיין תרצה לקרוא את מדריך הגלישה האנונימי שלנו אם אתה משתמש בספארי, בהתחשב בכל הבעיות במדיניות הפרטיות שלה..

פסק הדין

עבור רבים, היעדר תכונות וחוויית משתמש מגושמת מיינחת את ספארי במחנה של הדפדפנים המובנים הבינוניים יחד עם אוהבי Microsoft Edge (קרא את סקירת Edge שלנו). עם זאת, אפל מצליחה יותר ממיקרוסופט בעניין זה, מכיוון שהביצועים של ספארי הם לפחות מהשורה הראשונה.

למרות שהביטחון והפרטיות של ספארי בהחלט לא נוראים, הם גם לא גדולים במיוחד. המבחר הקטן של חוסמי מודעות והצהרת הפרטיות של המשנה בפרט הם בעיות גדולות בקטגוריות אלה.

מצד שני, ספארי הצליחה ביצועים מצוינים, וזה אזור בו הוא מצטיין מסביב במהירויות נהדרות הן ב- iOS והן בשולחן העבודה, יחד עם שימוש נמוך ב- RAM.

מה אתם חושבים על ספארי? האם אתה מסכים שחווית המשתמש מסורבלת, וכי היעדר תכונות והתאמה אישית פוגם קשות בדפדפן בהתחשב בזמינות המוגבלת של הרחבות? 

מצד שני, אולי אתה חובב הגישה המינימליסטית והמבוקרת של אפל לעיצוב ולא היית עושה את זה בדרך אחרת. ספר לנו בתגובות למטה! תודה שקראת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me