סקירת גוגל כרום – עודכן ב- 2020

סקירה של גוגל כרום

גוגל כרום הוא דפדפן פנטסטי שהיה מהפכה של ממש כאשר יצא. עם זאת, יש כמה בעיות פרטיות רציניות, והוא אוכל זיכרון RAM לארוחת הבוקר. קרא את הסקירה המלאה של Google Chrome לקבלת הפרטים.

ביקורות הדפדפן הטובות ביותר

גוגל כרום הוא דפדפן האינטרנט הפופולרי ביותר בשוק, ולא בכדי. זה מספק ממשק קל לשימוש ונקי, קישוריות איתנה בין מכשירים וספרייה רחבה של תוספים. עם זאת, הוא רעב משאבים ויש לו רקורד מנוקד בכל מה שקשור לפרטיות. סקירה זו של Google Chrome תעביר אותך דרך התכונות והליקויים שלה.

גוגל כרום עובד כמעט על כל דבר, עם גרסאות שולחן עבודה תואמות ל- Windows 7, 8, 8.1 ו- 10, macOS OS X 10.10 ואילך, כמו גם עם הפצות Ubuntu, Debian, openSUSE ו- Fedora של לינוקס. ישנן גם גרסאות סלולריות עבור iOS ו- Android. לסקירה זו השתמשנו במחשב נייד Windows 10 ובאייפון עם מערכת הפעלה iOS 12.3.

חוזק & חולשות

תכונות

כברירת מחדל, Google Chrome אינו מפציץ אותך בתכונות, אלא בוחר במקום ממשק משתמש נקי ופשוט המורכב רק משורת חיפוש ושורת כתובת, המכונה סרגל הכתובות, בקרות ניווט ושטח קטן עבור התוספים שלך..

ספריית הרחבות זו היא אחת החוזקות הגדולות ביותר של הדפדפן מכיוון שאף מתחרה לא מציע את אותה כמות של תכונות של צד שלישי. בין אם אתה רוצה הערות מובנות, סרגלי סימניות נוספים, רענון אוטומטי או כל תכונה מתקדמת אחרת, כנראה שיש תוסף שמתאים לצרכים שלך.

הדפדפן כולל גם קישוריות צולבת מרשימה בין מכשירים. כל עוד אתה מסתנכרן עם חשבון Google שלך, ההעדפות שלך, הסימניות והיסטוריית החיפוש שלך מלוות אותך כשאתה מתקין את הדפדפן במחשב או במכשיר חדש. בגלל זה, הגדרת הדפדפן מהירה וקלה לביצוע.

Google Chrome Sync

כמעט כל מה שאתה עושה ב- Google Chrome יכול להיות מגובה לענן של גוגל, ממש עד לכרטיסיות שאתה משאיר פתוח וזה נותן לך מערכת מוצקה של אפשרויות לבחור את מה שאתה רוצה לסנכרן. אם ברצונך לכוונן את ההגדרות האלה, עיין במדריך שלנו לגיבוי של Google Chrome.

העברת הסימניות לדפדפנים אחרים היא ללא כאבים, מכיוון שאתה פשוט נכנס למנהל הסימניות ומייצא אותן כקובץ HTML. למידע נוסף על תהליך זה במדריך שלנו כיצד לייצא ולייבא סימניות של Google Chrome.

באופן לא מפתיע, Google Chrome משולב היטב עם השירותים האחרים של גוגל, עם קיצורי דרך לאפליקציות כמו Google Docs ו- Gmail שנמצאים בתוך תפריט “אפליקציות” בסרגל הסימניות. שילוב זה משתרע על Google Translate ומאפשר לך לתרגם כל דף לשפה אחרת בלחיצה אחת.

Google Chrome מגיע גם עם קורא PDF מובנה. נחמד שיש לו, למרות שהוא קל על תכונות בהשוואה לקורא ייעודי, כמו Adobe Acrobat, חסר תמיכה בדברים כמו קובצי PDF דינמיים וחתימות וירטואליות..

תכונות נוספות של Google Chrome

תכונה קטנה יותר שקל לפספס היא אפשרויות תפריט ההקשר השימושיות המסופקות ב- Google Chrome. הם כוללים אפשרות googling טקסט מודגש, אשר דפדפנים אחרים, כגון Mozilla Firefox, מציעים גם, כמו גם אפשרות לבצע חיפוש תמונות הפוך, מה שחוסך לך את זמן ההורדה והעלאת התמונה מחדש..

תפריט Google Chrome-Context

Google Chrome תומך גם במספר משתמשים, כולל קיצורי דרך נפרדים למופע הדפדפן של כל אחד. זה שימושי למחשבים משותפים או למי שזקוק למופעים נפרדים של הדפדפן לעבודה ולשימוש אישי.

תכונות Chrome לנייד

בגרסת הנייד שלה, Google Chrome שומר על ממשק המשתמש הפשוט והאינטואיטיבי שלה. אין הרבה מה לדבר במונחים של תכונות ספציפיות לנייד, אבל כפתור “בקש אתר שולחן עבודה” נחמד לטיפול באתרים שיש להם גרסאות סלולריות נחותות. זה גורם להם לחשוב שאתה נמצא במכשיר שולחני, גורם להם לשלוח לך את גרסת שולחן העבודה במקום את הדף הנייד.

Google Chrome בנייד מגיע גם עם רשימת קריאה המאפשרת להוסיף כל כתובת אתר לקריאה מאוחרת יותר. אתרי אינטרנט שנוספו לרשימה זמינים אז במצב לא מקוון, וזו דרך נהדרת לארגן חומר קריאה לטיסות או סיטואציות אחרות בהן אין לך גישה לאינטרנט.

Google Chrome-ReadingList

ישנו גם כפתור שיתוף לצד סרגל הכתובות שמאפשר לשתף אתר כמעט בכל דרך שתוכלו לחשוב עליו.

קלות שימוש

באמצעות ממשק נקי ופשוט, גוגל כרום היא משב רוח לשימוש בשולחן העבודה ובנייד.

Chrome בשולחן העבודה

בגרסאות שולחן העבודה שלה, Google Chrome קל לניווט. כל מה שצריך לגלוש נדחס לשורת משימות מלוטשת בחלקו העליון של המסך, שם תוכלו למצוא את סרגל הכתובות, סימניות וספקי הניווט..

Google Chrome-BasicDesktopUI

הכרטיסיות מופרדות עם שינוי ברור בגוון ופתיחת כרטיסיות רבות בו זמנית גורמת להן להתאמה אופקית. אפילו כשיש עשרות כרטיסיות פתוחות, קל לדעת מה זה כל כרטיסייה בגלל פייביקונים המוצגים בבירור שנשארים גלויים. 

אפשרויות תפריט ההקשר “חפש בגוגל” ו”חפש בגוגל תמונות “לעיל, מפשטות עוד יותר את השימוש, כמו גם את האפשרות” הדבק / חפש / חפש “סטנדרטית בעת הדבקת טקסט בסרגל הכתובות..

Chrome בנייד

הגרסאות הניידות של גוגל כרום מכוונות גם לפשטות בעיצובן, מה שהופך אותן קלות לשימוש באותה מידה כמו המקבילות השולחניות שלהן. סרגל הכתובות ממוקם למעלה, ובקרי הניווט, תפריט הכרטיסיות וההגדרות ממוקמים בתחתית המסך.

כרטיסיות Google Chrome-Mobile

כשאתה פותח את תפריט הכרטיסיות בנייד, מוצגות לך שלוש סקירות נקיות עבור הכרטיסיות הרגילות שלך, כרטיסיות גלישה בסתר והכרטיסיות האחרונות ביותר שלך בכל המכשירים שלך. זה מקל על משיכת כרטיסייה שפתחת במכשיר השולחני שלך בנייד, אם תצטרך לעשות זאת.

ביצועים

כשמדובר בביצועים, גוגל כרום הוא תיק מעורב. זה נותר אחד מדפדפני האינטרנט המהירים בשוק, כאשר הבדיקות שלנו מציגות אותו לפני Mozilla Firefox, Opera ו- Microsoft Edge (קרא את סקירת Microsoft Edge שלנו). עם זאת, בנייד זה איטי יותר מ- Mozilla Firefox וספארי, אם כי ההבדל הוא קטן.

גרסת שולחן העבודה של הדפדפן רעבת משאבים, עם זאת, אוכלת הרבה יותר זיכרון RAM מכל מתחרותיה. זה יכול להפוך במהירות לבעיה אם אתה צריך לשמור על כרטיסיות או חלונות רבים פתוחים במקביל, ומכונות עם כמויות נמוכות של זיכרון RAM יתאבקו לספק לגוגל כרום את המשאבים הדרושים לה.

אבטחה

גוגל כרום עושה עבודה טובה בהגנה על המשתמשים שלה מפני אתרים שעלולים להיות רעועים, כפי שהדגמנו במאמר שלנו על איזה דפדפן האינטרנט הוא המאובטח ביותר. זה היה פעם הדפדפן היחיד שהפעיל ארגזי חול, כלומר הכרטיסיות האישיות פוצלו לתהליכים נפרדים, מה שהגביל את הגישה שלהם זה לזה ולמערכת ההפעלה שלך.

אם אתה מבקר באתר עם אישור אבטחה לא חוקי או מעל פרוטוקול HTTP רגיל, בניגוד ל HTTPS המאובטח יותר, Google Chrome יציב אזהרה ליד האומניבר כדי לומר לך שהאתר עלול להיות לא בטוח. אזהרה גדולה יותר שממלאת את חלון הדפדפן תחסום אתרים עם תוכנות זדוניות ידועות או תוכניות דיוג, באמצעות שירות הגלישה הבטוחה של גוגל..

Google Chrome-NotSecure

בנוסף, Google Chrome יחסום כברירת מחדל חלונות מוקפצים, כמו גם מודעות שידועות כנושאות תוכנה זדונית, ומגן על משתמשים שמחים על קליקים מפני פתיחת מודעות שישפיעו על המכשיר שלהם..

היבט חיוני נוסף באבטחת הדפדפן הוא עדכונים. מכיוון שאגים בקוד מנוצלים במהירות על ידי פושעי רשת, מפתחים צריכים לדחוף ללא הרף עדכוני אבטחה לדפדפן ולעודד את המשתמשים לעדכן בהקדם האפשרי. Google Chrome עושה זאת היטב, מכיוון שהוא מתעדכן כל כמה ימים והדפדפן בודק עדכון חדש כל חמש שעות.

סיסמאות המאוחסנות באופן מקומי בדפדפן מוגנות באמצעות אבטחת מערכת, כגון שם המשתמש והסיסמה של Windows או המקבילה במכשירים אחרים. אם תבחר לסנכרן את הסיסמאות הללו, הן יוצפנו באמצעות חשבון Google שלך ​​או שתוכל ליצור “ביטוי סיסמה לסנכרון” אשר גם יעצור את גוגל לגשת לנתונים המסונכרנים שלך..

עם זאת, עדיף לך להשתמש באחד ממנהלי הסיסמאות הטובים ביותר שלנו.

פרטיות

ישנו חשש פרטיות מובנה עם Google Chrome מכיוון שעסקי הליבה של גוגל סובבים סביב פרסום. למרות שגוגל לא מוכרת את הנתונים שלך על הסף, היא משתמשת בהם כדי להתאים לך מודעות. למרות שזה יכול להיתפס כיתרון, וגוגל רוצה שתחשבו שכן, אם אתה מודאג לפרטיות, ייתכן שתרצה ללכת עם דפדפן אחר, כמו פיירפוקס של מוזילה.

בתיאוריה, אתה יכול להגביל את הנתונים שגוגל כרום אוספת עליך על ידי השבתת כמה תכונות. כיבוי “חיפושים וכתובות אתרים הושלמו באופן אוטומטי” ו- “הצגת הצעות לדפים דומים כאשר לא ניתן למצוא דף” מונע מהם לאסוף מונחי חיפוש בזמן שאתה מקליד אותם, והשבית את הטעייה המכונה בשם “עשה חיפושים וגלישה טובה יותר” מונעת את זה מ שיתוף היסטוריית הגלישה שלך עם Google.

Google Chrome-SyncSettings

עם זאת, כל התכונות הללו מופעלות כברירת מחדל, וכיבוין משפיע על הרלוונטיות של החיפוש והצעות האתר שאתה מקבל. מעבר לכיבוי, ישנם כמה טריקים מחוץ להגדרות הדפדפן שבהם תוכלו להשתמש בכדי לשפר את פרטיותכם, כפי שמופיע במדריך הגלישה האנונימי שלנו..

יש גם השאלה כמה עושה השבתת התכונות הללו, כפי שגילינו בשנה שעברה שלמרות כיבוי היסטוריית המיקומים, לאפליקציות רבות של גוגל עדיין הייתה גישה לנתוני מיקום עם חותמת זמן.

למזלך, יש לך אפשרות למחוק ידנית חלק מהמידע שגוגל אוספת אודותיך על ידי ביקור בדף “הפעילות שלי”, כמפורט במדריך שלנו כיצד למחוק את היסטוריית Google שלך..

הגדרות Chrome-CookieSettings

מלבד בעיית הפרטיות המובנית של גוגל כחברה, Google Chrome מציע לך מבחר חזק של הגדרות פרטיות. אתה יכול להגביל עוקבים ועוגיות באופן כללי או על בסיס אתר אחר אתר, כמו גם לומר לדפדפן לשלוח בקשת “אל תעקוב” לכל האתרים, אך זה יעיל רק כל עוד אתרים לא מתעלמים ממנה..

בסך הכל, אנו ממליצים להשתמש באחד מ- VPN הטובים ביותר עבור Chrome בעת השימוש בו. גוגל בהחלט עושה את הדרך הרעה בשנים האחרונות, ואין לנו מושג היכן הנתונים שלך יגיעו. קרא את העמודה החודשית של מצב הענן לקבלת דוגמאות.

פסק הדין

אם אתה מוכן להתעלם מבעיותיו בפרטיות ובשימוש ב- RAM, Google Chrome הוא דפדפן פנטסטי. העיצוב המלוטש והפשוט שלו מאפשר להשתמש בו בקלות ובגלל ספריית התוספים העצומה שלו, אתה יכול להוסיף כמעט כל פונקציונליות שתרצה לדפדפן..

קישוריות חוצה מכשירים מקלה על ההתקנה והשימוש בשולחן העבודה ובנייד, ויש אפליקציית Google Chrome לכל מערכת הפעלה גדולה..

עם זאת, משתמשים שאינם נוחים לכמות הנתונים האישיים שגוגל אוהבת לקבל אודותיהם, עשויים לרצות לשקול דפדפן שאין לו מניע למטרות רווח לאסוף את המידע שלהם, כמו Mozilla Firefox או Vivaldi. מי שיש לו שולחנות עבודה ישנים עם רמת זיכרון RAM נמוכה, ירצה לחפש גם במקום אחר מכיוון שגוגל כרום הופך להיות רעב משאבים במהירות.

מה אתם חושבים על גוגל כרום? האם הממשק החלק והקל לשימוש והספרייה של הרחבות המרשימה מספיקה בכדי להתעלם מהנושאים הנוצצים בפרטיות? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me