סקירת דפדפן פאפין – גלישה בצד השרת – עדכון 2020

סקירת דפדפן פאפין

דפדפן הפאפין הוא עוף מעניין בכך שהוא הופך את הצד לשרת, מה שהופך אותו לבטוח יותר, אבל הוא קצת איטי לפעמים. זה גם עולה כסף, מה שהופך אותו לחומר רארה, אכן. קרא את חוות דעתנו המלאה בסקירת דפדפן פאפין זו.


ביקורות הדפדפן הטובות ביותר

Puffin הוא דפדפן אינטרנט שהושק בשנת 2010 על ידי CloudMosa, חברה שמטרתה לחשוב מחדש על גישת המשתמשים לגלישה באינטרנט על ידי הצגת אתרים בצד השרת. אמנם מדובר בגישה מעניינת לגלישה המועילה הן לאבטחה והן לפרטיות, אך קיים פער עצום באיכות בין גרסאות שולחן העבודה לנייד. סקירת פאפין זו תגלה לך כיצד היא משתווה לדפדפנים אחרים.

גרסת שולחן העבודה של Puffin דורשת הרשמה בתשלום שתפעיל אותך 2 דולר לחודש או 12 דולר לשנה, אך תוכל להירשם לתקופת ניסיון בחודש בחינם. בנייד יש גרסה חינמית וגרסת מקצוען (שעולה כ- $ 5 תלוי באזור שלך), כאשר ההבדל העיקרי הוא שהקודם נתמך על ידי מודעות ואין לו חסימת מובנה של מודעות.

פאפין תואם ל- Windows 7 ו- 10, macOS X 10.12 ואילך, כמו גם לאנדרואיד 4.1 ואילך. הדפדפן זמין גם ב- iOS 8.0 ואילך, אך גרסה זו תיפסק באוקטובר 2019. לסקירה זו השתמשנו במחשב נייד עם מערכת הפעלה Windows 10 ו- Nexus 5X עם אנדרואיד 8.1..

חוזק & חולשות

חלופות לדפדפן פאפין

תכונות

התכונה הבולטת ביותר של פאפין היא שהאתר מפעיל ומועיל בענן. אמנם זה מספק אבטחה ופרטיות מעולים, אך יש לזה השפעה בולטת על הביצועים במכשירים שולחניים, עליהם ניגע בהמשך סקירה זו..

בעוד שפאפין פועל במנוע ה- Blink של Chromium (קרא את סקירת ה- Chromium שלנו), הדפדפן אינו תואם לתוספים של Chrome ואף אין לו שום משלו. זהו חיסרון אדיר לדפדפן בעידן של ימינו, שכן אלטרנטיבות כמו Firefox (קרא את סקירת Firefox שלנו) או Chrome עצמה נהנים מאוד מהתכונות הנוספות שאתה יכול להוסיף עם סיומות..

אין גם דרך לסנכרן בין מכשירים, וזה דבר שהיית מצפה מדפדפן עם גרסאות ניידות וגם של שולחן עבודה. פאפין אמנם מגיע עם חסימה מובנית של מודעות, אך הוא זמין רק עם גרסת הפרו בתשלום של האפליקציה הניידת או עם גרסת שולחן העבודה, המחייבת מנוי..

תכונות בשולחן העבודה

גרסת שולחן העבודה של פאפין חסרה תכונות נפוצות רבות אשר סטנדרטיות בדפדפני האינטרנט המודרניים. אתה יכול לבחור רק בין ארבעה מנועי חיפוש ברירת מחדל – Google, Bing, NAVER ו- Yandex – ואין דרך להשתיק כרטיסיות או לנהל את הגדרות המילוי האוטומטי שלך מלבד ניקוי..

מנועי חיפוש של פאפין

בכל פעם שאתה מוריד קובץ דרך Puffin, יש לך אפשרות לשמור אותו ישירות לענן. תכונה זו תומכת ב- Dropbox, ב- Google Drive וב- OneDrive ותוכלו להגדיר את ברירת המחדל להורדה לכל אחד מאלה או לבחור אחת בכל פעם שתורידו..

Puffin-SaveToCloudDesktop

תכונות בנייד

הפאפין הרבה יותר טוב עם התכונות הניידות שלו. יש משחק מקלט מובנה שכאשר הוא מופעל, כולל ג’ויסטיק וירטואלי וארבעה כפתורים הניתנים למיפוי, המכוסים על ממשק המשתמש של הדפדפן. ניתן גם להפעיל את מצב הסמן, המציג סמן וירטואלי במקום בו נגעתם ​​בפעם האחרונה במסך.

פאפין-משחק פאד

לפאפין הנייד יש גם מצב תיאטרון, שהוא נגן וידיאו שיכול לעקוף את השחקנים הנוראים לעיתים קרובות שנמצאים ברחבי הרשת. הנגן בסיסי, אך פונקציונלי, ומאפשר לכם להתאים בקלות את עוצמת הקול ולגלול בסרטון הווידיאו על ידי החלקה כלפי מעלה / מטה או ימינה / שמאלה בזמן הצפייה.. 

כמו רוב הדפדפנים הניידים, זה מגיע עם מצב שולחן עבודה. אם אתה מעדיף אף פעם לא לקבל גרסת ניידים של אתר, אתה יכול להגדיר את מצב שולחן העבודה כברירת מחדל, מה שחוסך ממך להפעיל זאת בכל פעם שהדפדפן נסגר.

העדפת פאפיון-אתר

הגרסה הניידת של פאפין מספקת גם אפשרות לשמור ישירות לענן, עם אפשרויות נוספות לשמירה באחסון מקומי או בכרטיס SD. אתה מוגבל גם לארבעת מנועי החיפוש המוגדרים כברירת מחדל כמו בשולחן העבודה, וזה מצער.

הורדת פאפין TooCloud Mobile

קלות שימוש

בשל אופן פעולתו של פאפין, אתרים מסוימים יזהו אותו כשרת proxy, שיכול להשאיר אותך נעול מחוץ לאתרים מסוימים. כמה מדינות חוסמות את הפופין על הסף, כולל סין, איראן, קטאר ואיחוד האמירויות. רוב ספקי שירותי האינטרנט בבריטניה גם חוסמים אותו באופן חלקי בגלל מגבלת הגיל השמצה, אך אתה יכול לבטל את הסכמתך לכך על ידי יצירת קשר עם ספק שירותי האינטרנט שלך..

אתר פאפיני-סיני

קלות שימוש בשולחן העבודה

אמנם ממשק שולחן העבודה של פאפין יהיה מוכר אם השתמשת בדפדפנים אחרים הבנויים במנוע ה- Blink, כמו אופרה (קרא את סקירת האופרה שלנו), אך הוא גם חסר לא מעט פונקציונליות. אין דרך לקבץ כרטיסיות ואינך יכול לבחור יותר מכרטיסייה אחת בכל פעם. בנוסף, אינך יכול להצמיד כרטיסיות, וגם אין נפתח היסטוריה כאשר אתה לוחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על לחצן העכבר.

Puffin-BasicDesktopUI

ישנן כמעט אפס אפשרויות להתאמה אישית של מראה הדפדפן. פאפיון בשולחן העבודה אפילו לא מאפשר להתקין ערכות נושא. בשילוב עם היעדר תוספים של צד שלישי, המשמעות היא שאתה די תקוע עם מראה הדפדפן. אתה יכול רק לשנות את השפה והאם להציג את כפתור הבית או לא.

התאמה אישית של פאפין

קלות שימוש בנייד

הגרסה הסלולרית קלה בהרבה לשימוש מאשר פאפין למחשב. הוא כולל ממשק משתמש רגיל למדי עם כפתור הגב, שורת הכתובת, תפריט הכרטיסיות ותפריט כללי המוצב בחלקו העליון של המסך משמאל לימין..

Puffin-BasicMobileUI

פתיחת התפריט הכללי מאפשרת לך לראות את חיסכון הנתונים שלך ומאפשרת לך גישה להגדרות, סימניות, הורדות והיסטוריה. כאן תוכלו למצוא את החיוג המהיר, כמו גם קורא חדשות, אם כי אינכם יכולים להתאים אישית את המקורות.

כללי פאפין- MenuandSpeedDial

בניגוד לגרסת שולחן העבודה, פאפין מעניק לך שני ערכות נושא – אור וחושך – לבחירתך במכשירים ניידים, ומאפשר לך לפחות שליטה על איך הדפדפן נראה ומרגיש..

נושאים של פאפין

התקלה היחידה עם קלות השימוש בדפדפן בנייד היא הכלי הנבחר. הניסיון לבחור טקסט, במיוחד אם אתה רוצה רק כמה מילים או אותיות, יכול להיות די זריז. בנוסף, הדפדפן מגיב באטיות להחזקת האצבע על המסך.

ביצועים

זוהי קטגוריה נוספת בה יש הבדל משמעותי בין גרסאות שולחן העבודה של פאפין לגירסאות ניידות. בנייד, פאפין מהיר להפליא – מהיר יותר מכל דפדפן אחר שסקרנו. עם זאת, זה איטי עד כאב בשולחן העבודה, ורק Edge (קרא את סקירת Edge שלנו) ו- Internet Explorer ביצועים גרועים יותר.

בעיה נוספת בביצועי גרסת שולחן העבודה היא נטייה לפיגור כאשר אתה מתקשר עם תוכן אתר, כגון כפתורים או קישורים. זה נפוץ במיוחד בחיבורים איטיים יותר, כאשר העיכוב בין הקליקים או תנועות הסמן לתגובת האתר מורגש מאוד.

פאפין גם חוסך לך כמות משמעותית של נתונים. על ידי דחיסת האתר ופיזורם של תוכן מיותר ונפיחות, בסופו של דבר אתם משתמשים ברוחב פס הרבה פחות מכפי שהייתם בדרך כלל. בנוסף, אתה יכול לבחור אם להחיל דחיסה זו על חיבורי רשת סלולרית בלבד או גם על WiFi. 

שמירת הנתונים כוללת שינוי גודל למטה. כאשר אתה רוצה לראות את האיכות המלאה של התמונה במצב שמירת נתונים, אתה יכול ללחוץ על כפתור “צמצם תמונה” בתפריט הכללי. עם זאת, תכונה זו אינה זמינה בשולחן העבודה.

חיסכון ב- Puffin-Data

צריכת RAM היא גם נמוכה להפליא. זה לא מפתיע במיוחד, שכן שרתי פאפין בענן מבצעים את מרבית ההרמה הכבדה. כשמדובר בהגבלת צריכת המשאבים במחשב שלך, תכונה זו בהחלט משתלמת שכן הדפדפן משתמש בפחות מ- 25 אחוז מהמשאבים ש- Chrome עושה (קרא את סקירת Google Chrome שלנו).

אבטחה

הגישה מבוססת הענן של Puffin לגלישה מעניקה לך אבטחה והגנה ללא תחרות מפני תוכנות זדוניות ותכנים זדוניים אחרים. מכיוון ששום דבר לא נטען במכשיר שלך, אין שום סיכון שמשהו ידביק אותו.

עם זאת, התנועה שלך עדיין חשופה אם אתה מחובר לחיבור HTTP לא מאובטח. הסיבה לכך היא שברגע שהיא עוזבת את השרת של פאפין, צדדים שלישיים עדיין יכולים לאסוף ולנתח את התנועה שלך. למרבה הצער, פאפין עושה מעט כדי להודיע ​​למשתמשים כשזה קורה. 

אין אזהרה מחוץ להיעדר המנעול הירוק בסרגל הכתובות. בנוסף, אינך יכול ללחוץ על המנעול כדי לראות את פרטי תעודות האבטחה של האתר.

פאולין-HTTPS מנעול

כמו תמיד, חסימת adblocker מובנית מהווה יתרון נוסף לביטחון, והגנה על המשתמשים מפני עצמם ועל סקריפטים ועוקבים מוסתרים במודעות. זה חשוב במיוחד עם דפדפן כמו Puffin בו אין הרחבות של צד שלישי למילוי צורך זה.

פרטיות

מכיוון שפפין מצפין את התנועה שלך ומנתב אותה דרך השרתים שלה, הוא אמור לתפקד כמו VPN – אם כי רק לדפדפן שלך ולא לכל המכשיר. עם זאת, מכיוון שפפין מעביר את פרטי ה- IP שלך לכל אתר שאתה מתקשר איתו, עדיין עליך להשתמש באחד מספקי ה- VPN הטובים ביותר אם אתה רוצה אנונימיות בזמן הגלישה..

כמו בכל ה- VPN, אתה צריך להיות מסוגל לסמוך על הטיפול של הספק בנתונים שלך. בתיאוריה, CloudMosa יכול לאסוף כל מיני נתונים עליך, מכיוון שכל הגלישה שלך מתרחשת בשרתים שלה, אך זה נכון לכל VPN או פרוקסי..

עם זאת, מדיניות הפרטיות של CloudMosa קובעת שהיא שומרת ביומנים, כולל כתובות מקור (כתובת ה- IP שלך), כתובות יעד וכתובות אתרים. יומנים אלה עוזרים ביצירת דוחות מצטברים ש- CloudMosa מנקה כל 100 יום. בעוד שהדוחות מסתובבים, CloudMosa טוען כי אין דבר שיכול לזהות משתמשים באופן פרטני וכי הדוחות מיועדים אך ורק לניתוח פנימי..

פסק הדין

אם הדאגה העיקרית שלך בעת הגלישה באינטרנט היא האבטחה והפרטיות שלך, אז פאפין הוא בחירה מצוינת, שכן הגישה החדשנית של הדפדפן להציאת אתרים בשרתים משלו מגנה עליך מפני תוכן מעורר זדון ותוכן זדוני. אם אתה רק מחפש דפדפן סלולרי, אתה לא באמת יכול להשתבש עם פאפין, כמו באנדרואיד הוא מתפקד היטב בכל הקטגוריות. 

עם זאת, גרסת שולחן העבודה של פופין היא עקב אכילס שלה, מכיוון שהיא נאבקת בביצועים איומים וגם עם חוסר בתכונות. זה קשה במיוחד מכיוון שחלק זה של הדפדפן דורש מנוי בתשלום, שלא כמו בנייד בו יש לכם שתי גרסאות, אחת בחינם ואחת זמינה בתשלום חד פעמי..

מה אתה חושב על פאפין? האם האבטחה והפרטיות מהשורה הראשונה הופכים את זה לשווה, או שמא הביצועים הגרועים והמחסור בתכונות בשולחן העבודה מספיקים כדי להעלים אתכם? ספרו לנו בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map