סקירה של דפדפני אמיץ – גלישה מאובטחת – עדכון 2020

סקירה של דפדפן אמיץ

הדפדפן האמיץ הוא כניסה חדשה יחסית לשוק, ואנחנו חייבים לומר שהוא פשוט נהדר. זה מאובטח, מהיר ואפילו יש לו דרך חדשה לתגמל אותך על השימוש בו. יש כמה חסרונות, אבל שום דבר לא חשוב, כפי שתוכל לקרוא בסקירתנו האמיצה המלאה.

ביקורות הדפדפן הטובות ביותר

אמיץ הושק בינואר 2016. בהתבסס על כרום הוא מדגיש את האבטחה והפרטיות תוך לא מקריב תכונות או ביצועים. סקירה אמיצה זו תתן לך מושג אם היא תשיג את המטרות הללו.

הדפדפן אורז רשימת תכונות מרשימה, והביצועים שלו מהשורה הראשונה, עם מהירויות נהדרות וצריכת RAM נמוכה. הזכרנו את האמיצים במדריך הדפדפנים האנונימי שלנו, ולא בכדי. יש הרבה מאפייני אבטחה ופרטיות שימושיים, כולל adblocker מובנה, “מגנים” החוסמים עוגיות ועוקבים וטביעות אצבעות, ואפילו מצב Tor..

אמיץ זמין בשולחן העבודה עבור חלונות 7 ואילך ו- macOS X 10.10 ואילך, כמו גם הפצות אובונטו, דביאן, openSUSE ופדורה של לינוקס. בנייד, הדפדפן דורש לפחות Android 4.1 או iOS 12.0. לצורך הבדיקה השתמשנו במחשב נייד עם מערכת הפעלה Windows 10 ואייפון עם iOS 12.3.

חוזק & חולשות

חלופות לדפדפן אמיץ

תכונות

גרסאות ניידות ושולחן העבודה של אמיץ כוללות חסימת adblocker מובנית, שחוסכת לכם את הבעיה בהתקנת תוסף של צד שלישי. אתה יכול גם להגדיר “שרשרת סנכרון” בין המכשירים שלך כך שהם ישתפו את הסימניות שלך זה עם זה. 

במקום להכריח אותך ליצור חשבון כמו רוב הדפדפנים, אמיץ מבצע זאת באמצעות קודי אימות חד פעמיים, הזמינים בטקסט וב- QR. לרוע המזל, “שרשרת הסנכרון” מוגבלת לסימניות.

אמיץ-סינכרון

“תגמולים אמיצים” הוא כנראה התכונה המעניינת ביותר באמיצים. זו היוזמה של החברה לשנות את אופן הפעולה של פרסום מקוון, וזה רעיון מעורר מחשבה. משתלם למשתמשים להצטרף לצפייה במודעות 70 אחוז מההכנסות שנוצרו באמצעות cryptocurrency מבוסס Ethereum בשם Basic Attention Tokens, שניתן להשתמש בהן כדי להטיל יוצרים של תוכן הרשומים אצל אמיץ.. 

אתה יכול גם להגדיר תרומות אוטומטיות לאתרים שאתה מבקר בהם, לציין כמה מודעות ברצונך לראות בשעה ולהתאים אישית כמה זמן דף נחשב לביקור..

מכיוון שמשתמשים מצטרפים, המודעות מותאמות אישית באמצעות נתונים מקומיים, ומבטלות את הצורך במעקב אחר צד ג ‘ומשפר את פרטיותך בתחום הפרסום. המערכת מושבתת כברירת מחדל, כך שאם אתה לא אוהב את הרעיון, אתה לא צריך להשתתף.

תכונות בשולחן העבודה

מכיוון שאמיצים מבוססים על Chromium (קרא את סקירת ה- Chromium שלנו), הוא יכול לעשות שימוש בספריית התוספים העצומה שלו. לא כולם יעבדו, אך בדרך כלל, כל עוד הרחבה לא תעשה דבר עם הממשק, היא תפעל. זה מגדיל באופן אקספוננציאלי את מה שהדפדפן יכול לעשות מכיוון שאתה יכול להוסיף שורה של תכונות באמצעות תוספים.

ישנן הרחבות מובנות לדפדפן. WebTorrent מאפשר לדפדפן להוריד טורנטים מבלי להשתמש בלקוח עצמאי. זה שימושי אם רק מורידים סיקורים מדי פעם, אך מורידים תכופים יותר יעדיפו משהו כמו uTorrent מכיוון שהפונקציונליות של WebTorrent היא בסיסית, רק מאפשרת לכם להתחיל ולהפסיק סיקור..

אמיץ-ווב-טורנט

התוספים המובנים האחרים הם Google Hangouts ו- IPFS Companion. 

תוסף ה- Hangouts מאפשר לך לקבל התראות בכרטיסיות מהפלטפורמה ולהמשיך בשיחות במכשירים אחרים. 

IPFS Companion מאפשר לך לטעון תוכן באמצעות מערכת הקבצים הבינלאומית, שהיא פרוטוקול נתונים בין עמיתים לעמית שנועד להפוך את הורדת הקבצים הגדולים למבוזרים יותר..

אמיץ-מובנה-תוספות

מאפיין נחמד אך יוצא דופן של אמיץ הוא היכולת לחסום תוכן במדיה חברתית המוטמע באתרים אחרים. זה כולל הגדרות בודדות לכפתורי ההתחברות של גוגל ופייסבוק, כמו גם פוסטים משובצים מפייסבוק, טוויטר ולינקדאין. זה טוב במיוחד אם אתה מגדיר את הדפדפן לעבודה ורוצה לחסל את הסחות הדעת.

בלוק אמיץ-חברתי

יש גם פונקציית מצב קריאה שנקראת “דף זיקוק”, שמפשיטה את כל התוכן מלבד טקסט ומציגה אותו בצורה נקייה וקריאה..

עמוד אמיץ-מזוקק

תכונות בנייד

תכונה מגניבה בגרסת הנייד של Brave היא היכולת להפוך כל אתר לקובץ PDF. למרות שרוב דפי האינטרנט מתורגמים בצורה גרועה לפורמט .pdf, המעבר ל”מצב קורא “לפני ההמרה משפר את ההמרה באופן משמעותי. אתה יכול אפילו לבצע עריכה בסיסית של ה- pdf בדפדפן, כולל הוספת חתימה.

אמיץ-PDF

יש גם מצב שולחן עבודה שמונע מאתרים לספק לך את הגרסה המותאמת לנייד. 

למרות שאתה יכול להוסיף כל מנוע חיפוש שתרצה בשולחן העבודה, בנייד אתה מוגבל לגוגל, בינג, DuckDuckGo, Qwant ו- StartPage, אבל זו לא בחירה לא טובה.

מנועי חיפוש אמיצים

קלות שימוש

בשולחן העבודה ובנייד, אמיץ מציע ממשק חלקלק ומגיב שקל להבין ולנווט בו. הכל ממוקם בצורה הגיונית ושום דבר לא מוכר מדי, אבל אמיץ עדיין סוחט כמה חידושים, במיוחד במובייל.

קלות שימוש בשולחן העבודה

אין שום דבר יוצא דופן בממשק השולחן, וכל מי שהשתמש בדפדפנים מבוססי כרום, כמו Chrome או אופרה (קרא את סקירת האופרה שלנו), ימצא אמיץ מוכר. 

הכרטיסיות מופיעות למעלה, ואחריהן סרגל הכתובות, שמונח על ידי פקדי הניווט בצד אחד וכפתורים להגדרות, הפרופיל שלך, תגמולים אמיצים ומגנים (עוד על אלה שבקטע האבטחה) מצד שני. אין גלילת כרטיסיות, ולמרות שאתה יכול להצמיד כרטיסיות, אתה לא יכול להכניס אותן לקבוצות.

אתה יכול להתאים אישית חלקים מאיך שהדפדפן נראה ומרגיש, מכיוון שאתה יכול להשתמש בערכות הנושא הרבות של Chrome (קרא את סקירת Chrome שלנו), כמו גם לשנות את ערכת הצבעים של הדפדפן בין אור לחושך או להפוך אותו לאותה מערכת ההפעלה שלך..

הגדרות התאמה אישית

קלות שימוש בנייד

בנייד, הסימניות, ההיסטוריה וההגדרות שלך נמצאות בתפריט השמאלי למעלה לצד סרגל הכתובות. בהשוואה לדפדפני מובייל אחרים, קל לנהל, לערוך ולמחוק סימניות וכן ליצור תיקיות עבורם.

סימנים ניידים אמיצים

התפריט ‘מגנים’ נמצא בצד השני של שורת הכתובת ומעניק לך מידע זהה לזה שמופיע בשולחן העבודה, כולל מודעות, עוקבים ותסריטים שנחסמו, וכן יכולת להפעיל ולכבות את הגדרות האבטחה..

אמיץ-מוביל-שילדס

אתה יכול להפעיל סרגל טאבים שמופיע מתחת לסרגל הכתובות, וזו תכונה מצוינת שחסרה בדפדפני מובייל אחרים. זה אומר שאתה לא צריך להיכנס לתפריט הכרטיסיות כדי לנווט, וזה נהדר. באפשרותך גם להגדיר את סרגל הלשוניות כך שיוצג רק כאשר המכשיר שלך במצב נוף. בנוסף, תוכלו לסגור את כל הכרטיסיות על ידי לחיצה על לחצן תפריט הכרטיסיות הרגיל למשך מספר שניות.

בר אמיץ-Tab

ביצועים

אמיץ הוא דפדפן מהיר. בשולחן העבודה הוא מגיע למהירויות גבוהות יותר מכרום ומוצ’ילה פיירפוקס, אך הוא איטי יותר מוויוואלדי (קרא את סקירת ויוואלדי שלנו). מצד שני, בנייד אמיץ מהיר כמו כל התחרות שלו, פועל רק מעט יותר איטי מפיירפוקס ב- iOS (קרא את סקירת Firefox שלנו).

הדפדפן משיג את המהירויות עם צריכת RAM נמוכה בהרבה מרוב הדפדפנים, וזה מרשים מכיוון שדפדפנים מבוססי כרום ידועים לשמצה בגלל שהם רעבי משאבים..

אבטחה

יש הרבה תכונות אבטחה נהדרות שכוללות בדפדפן. תפריט ‘מגנים’ הממוקם מימין לשורת הכתובת נותן לך סקירה נהדרת של כל מה שנחסם או מותר לעמוד הפתוח ומאפשר לך לשלוט על הגדרות האבטחה הבסיסיות שלך, כגון הגנת מעקב, אילוץ חיבורי HTTPS וחסימת סקריפטים, עוגיות וזיהוי מכשירים.

אמוץ-מגן

כברירת מחדל, הדפדפן משתמש ב- HTTPS בכל מקום בכדי לאלץ אתרים להשתמש בחיבורים מאובטחים, ואם אתה מכבה אותו או נכנס לאתר שאינו מציע את הפרוטוקול, מוצגת בפניך אזהרה ברורה הכוללת סמל וטקסט ” לא מאובטח.”

אמיץ-HTTPS אזהרה

ה- adblocker המובנה נהדר גם לאבטחה מכיוון שלעתים מודעות רישומיות יכולות להיות כלי לתוכנה זדונית או לעוקבים אחר. אתה יכול להגדיר קוד סיסמה כדי להגן על כניסותיך שנשמרו גם בנייד, השומר על בטיחות הנתונים שלך למקרה שהטלפון שלך יאבד או ייגנב.

קוד קוד אמיץ

אף על פי שהכרום מתעדכן כל שבועיים, אמיץ מקבל רק עדכונים כל שלושה עד ארבעה שבועות. זה לא נורא, אבל זה יכול להיות טוב יותר מכיוון שהמשך זמן כה רב ללא עדכון נותן לפושעי רשת יותר הזדמנות להתפשר על הדפדפן.

הדפדפן מגיע גם עם גלישה בטוחה של Google, הסורקת את כתובות האתרים שבהם אתה מבקר אחר תוכנות זדוניות או דיוג אפשריות. זהו פיתרון עם פרטיות, כמו שניגע בהמשך.

פרטיות

למרות שאמיצים מבוססים על Chromium, השולח נתונים לגוגל, המפתחים הפשיטו אותה מהפונקציה הזו, בדומה לפרויקט “UnGoogled Chromium”.

עם זאת, ישנם שירותים אמיצים שאוספים את הנתונים שלך, אך רובם כבויים כברירת מחדל, כגון שירות החיזוי לחיפושים וטעינת דפי אינטרנט. כאמור, הדפדפן משתמש בגלישה בטוחה של Google, שמופעלת כברירת מחדל ושולחת חלקים מנתוני הגלישה שלך לגוגל לניתוח.

בתיאוריה מידע זה אנונימי, אך Google יכולה בהחלט להפנות בקשות מרובות בכדי לקבוע באילו אתרים ביקרת. לפיכך, עליכם להחליט האם ההגנה שווה לאבד את הפרטיות.

הגדרות פרטיות אמיצות

הדפדפן תומך ב- Tor, וזה לא נדיר. בניגוד לדפדפן ה- Tor (קרא את סקירת דפדפן ה- Tor), עם זאת, הוא אינו מאפשר לך לראות היכן נמצא כל צומת במעבר ה- Tor אליו אתה מחובר או נותן לך אותה שליטה על החיבור. ובכל זאת, זה תוספת נחמדה, ואמיצים מכים את דפדפן ה- Tor ברוב הבחינות האחרות.

אמיץ-טור

אמיץ מגן עליך מפני עוקבים וחוסם כברירת מחדל קובצי cookie של צד שלישי וטביעות אצבעות, ותפריט ה”מגנים “הנוח מאפשר להפעיל ולכבות את ההגנות הללו ולנטר כמה הם עושים..

הצהרת הפרטיות של החברה ברורה ותמציתית. נכתב כי אמיץ לעולם לא אוסף את הנתונים שלך, למעט שירותי גלישה וחיזוי בטוחים, שניתן להשביתם. אפילו ההתאמה האישית של המודעות דרך תוכנית אמיץ תגמולים נעשית באופן מקומי במכשיר שלך מבלי לשלוח את תוצאות הניתוח לאמיצים או למפרסם..

פסק הדין

Brave הוא דפדפן מעולה המשלב תכונות נרחבות וממשק קל לשימוש עם ביצועים מעולים ובקרת אבטחה ופרטיות מוצקות. מלבד תדירות העדכון האיטי, אין חסרונות משמעותיים ואנחנו ממליצים מכל הלב לאמיצים לכל אחד.

מה אתה חושב על אמיץ? האם התגעגענו לחסרונות משמעותיים לדפדפן? ספר לנו בתגובות למטה! תודה שקראת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me