ביקורת טנטה – דפדפן מאובטח – עודכן בשנת 2020

ביקורת טנטה

טנטה הוא דפדפן חדש יחסית המתמקד רבות באבטחה. למרות שזה מאובטח מאוד, הסובלים מהמהירות והתכונות המתקדמות ננעלות עד שאתה משלם. עם זאת, עבור האדם הנכון מדובר בדפדפן נהדר, כפי שאתה יכול לקרוא בסקירת הטנטה המלאה שלנו.


ביקורות הדפדפן הטובות ביותר

חברת Tenta, שהושקה בשנת 2016, היא תוספת חדשה יחסית לסצנת הדפדפנים. המוקד שלה הוא לספק למשתמשים פרטיות ואבטחה נרחבים, וזה עושה זאת היטב. בסקירת Tenta זו, אנו נספק לך סקירה כללית לגבי טווח ההגעה שלה לעומת דפדפנים אחרים.

למרות שמהירות הגלישה של טנטה בינונית, ה- VPN המובנה והממשק החדשני מפצים את מה שחסר בביצועים. למרבה הצער, אין דרך לסנכרן את הנתונים שלך בין מכשירים ותכונות VPN מתקדמות יותר נעולות מאחורי מנוי בתשלום.

טנטה זמינה רק באנדרואיד 5.5 ואילך, אך גרסאות Windows ו- iOS נמצאות בעבודות וצפויים לצאת בשנת 2019. לסקירה זו השתמשנו ב- Nexus 5x שמריצה אנדרואיד 8.1 לבדיקה.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לטנטה

תכונות

התכונה הגדולה ביותר של טנטה היא שהיא מגיעה עם VPN מובנה. אתה יכול להתחבר דרך 22 שרתים הפרוסים על כל יבשת ונמצאים ב 17 מדינות, כולל דרום קוריאה, אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה. ישנם כמה בארה”ב ובכל רחבי אירופה. בנוסף, זה לא מטיל מגבלות רוחב פס או מכסי משתמש, וזה מצוין עבור VPN בחינם.

Tenta-VPNServers

למרבה הצער, אלא אם תשדרג לגרסת ה- Pro בתשלום, תהיה לך גישה רק לשרת שמציע לך את החיבור המהיר ביותר. המשמעות היא שאם אתה רוצה להשתמש ב- VPN כדי לעקוף את מגבלות המיקום בשירותים כמו Netflix, תהיה מוגבל במה שאתה יכול לגשת אליו בלי לשדרג. אם זה משהו שאתה רוצה מה- VPN שלך, קרא את המאמר הטוב ביותר ל- VPN עבור Netflix.

עבור משתמשים רגילים, ה- VPN מגן רק על התעבורה שמגיעה מהדפדפן, כך שאם ברצונך להשתמש בטנטה כ- VPN רחב-התקן, עליך לשדרג ל- Pro. בעוד שתג המחיר של $ 1 לחודש הוא הגון, להגנה על מכשירים מרובים אנו ממליצים לבדוק את המדריך שלנו לספקיות ה- VPN הטובות ביותר..

לטנטה חסר מתג להרוג, שהוא תכונה המגנה על האבטחה והאנונימיות שלך על ידי עצירה אוטומטית של תנועת האינטרנט שלך אם הקשר עם ה- VPN ייפול. אתה יכול גם לכבות את ה- VPN כמו כל דבר אחר.

כספת טנטה מדיה

מאפיין נהדר נוסף של טנטה הוא הכספת התקשורתית. שם תוכלו להוריד ולאחסן לא רק מדיה אלא כל מיני קבצים. כל דבר המאוחסן בכספת מוצפן באמצעות המפתח הפרטי שלך, כלומר רק אתה יכול לגשת אליו, לא משנה מה יקרה. הכספת ממיינת את ההורדות שלך אוטומטית לתיקיות המאורגנות לפי סוג קובץ, אך תוכל גם ליצור תיקיות בהתאמה אישית.

Tenta-MediaVault

כשאתה פותח דף עם סרטון עליו, טנטה מזהה זאת אוטומטית ומציגה לחצן הורדה לצד סרגל הכתובות, מה שמקל על הורדת סרטונים מקוונים לכספת המדיה שלך או לאחסון מקומי. למרבה הצער, התכונה מושבתת עבור YouTube מכיוון שגוגל אוכפת הגבלה זו על אפליקציות בחנות Google Play.

Tenta-VideoDownload

יש חוסם מודעות מובנה, וזה נהדר מכיוון שטנטה הוא עדיין דפדפן חדש, כלומר הוא לא יכול להסתמך על תוספי חסימת מודעות שנוצרו על ידי צדדים שלישיים כמו Mozilla Firefox או Google Chrome יכולים (קרא את סקירת Google Chrome שלנו).

טנטה מגיעה גם עם כפתור “היסטוריה ברורה”, המהווה תכונה יוצאת דופן המאפשרת למחוק באופן מיידי את כל ההיסטוריה הקשורה לאתר או תחום יחיד. אם אתה מוצא את עצמך באתר שאתה לא מעוניין למצוא בו בדפדפן שלך, אתה יכול פשוט ללחוץ על כפתור ה- nuke והוא ייעלם..

יש גם קורא קוד מובנה אליו ניתן לגשת על ידי הקשה על סמל ה- QR בשורת הכתובת.

קלות שימוש

טנטה מפצל את הגלישה שלך לאזורים. לכל אזור קבוצה של כרטיסיות והגדרות הניתנות להתאמה על בסיס אזור-לאזור ולא ברמת הדפדפן. אתה יכול לבחור את שרת ה- VPN שלך (אם יש לך Pro) וספק DNS, להפעיל לא לעקוב, להפעיל או לבטל את חוסם המודעות, לבחור את מנוע החיפוש המוגדר כברירת מחדל ולומר לדפדפן אם עליו לסגור כרטיסיות ביציאה.

זה נותן לך שליטה רבה על האופן בו אתה רוצה שהדפדפן יתנהג, ומאפשר לך ליצור אזורים עם רמות שונות של אנונימיות ופרטיות בהתאם לשימוש המיועד להם..

הגדרות Tenta-Zone

סרגל הכתובות ממוקם בחלקו העליון של המסך, יחד עם קורא ה- QR, תפריט התוסף ודגל שמראה לאיזה שרת VPN אתה מחובר. הקשה על הדגל מאפשרת לך גישה להגדרות אזוריות ולאפשרות להפעיל או לכבות את ה- VPN.

Tenta-VPNOnOff

אם תלחץ על כפתור האזורים בפינה השמאלית העליונה של המסך, תוצג לך רשימה של כל האזורים והכרטיסיות שנמצאים בתוך כל אחד מהם. בתחתית התפריט תוכלו לגשת להגדרות הגלובליות, בהן תוכלו להגדיר את קוד ה- PIN, להפעיל מיסוך דפדפן, לאפס את הדפדפן ולראות את פרטי החשבון שלכם..

Tenta-GlobalSettings

בתחתית המסך תוכלו למצוא את פקדי הניווט, רשימת כרטיסיות באזור בו אתם משתמשים ותפריט גישה מהירה. בתפריט זה, אתה מקבל גישה נוחה להיסטוריה שלך, לסימניות וכספת המדיה, כמו גם לחצנים לשיתוף, רענון, הקמת היסטוריה, הפעלת מצב שולחן העבודה ופתיחת כרטיסייה חדשה.

Tenta-QuickAccess

ביצועים

אחד החסרונות הגדולים ביותר של טנטה הוא המהירות שלה. למרות שזה בשום אופן לא כל כך גרוע בהקשר של דפדפן Tor (קרא את סקירת דפדפן Tor), המהירות עדיין בינונית והיא איטית יותר מכרום ופיירפוקס (קרא את סקירת Firefox שלנו).

הדפדפן משתמש גם בלא מעט מה- RAM של המכשיר שלך, והמטמון המאוחסן באופן מקומי יכול להפוך לגדול במהירות.

אבטחה

יש הרבה תכונות אבטחה נהדרות בדפדפן. כאמור, חסימת מודעות מובנית, שיכולה להגן עליך מפני סקריפטים זדוניים שמתחפשים כפרסומות. HTTPS בכל מקום מותקן גם כן מראש. זה מאלץ את הדפדפן להשתמש בחיבור HTTPS עבור כל אתר שמציע אתר כזה.

Tenta-SecurityExtensions

אם אתה עדיין מסתיים בחיבור לא מאובטח, שיכול לקרות אפילו עם HTTPS בכל מקום אם האתר אינו מציע HTTPS, האזהרה מורכבת מנקודת קריאה כתומה הנראית היטב..

Tenta-HTTPS אזהרה

טנטה הוא גם דפדפן מוצפן. אתה זקוק לגישה שורשית למכשיר ה- Android שלך כדי אפילו לראות את תיקיית ההתקנה, ואם כן, תבחין בכך שהנתונים מוצפנים, מה שמאפשר למישהו עם גישה למכשיר שלך לקבל את נתוני הגלישה שלך ללא מספר ה- PIN שלך..

למען אבטחה נוספת, ה- PIN אינו מאוחסן בשרתי טנטה, ומגן עליו מפני חשיפה באמצעות דליפה או התקפה על החברה. אם למכשיר שלך יש חיישן טביעות אצבע, אתה יכול להחליף אותו בסריקת טביעות אצבע. 

מאפיין אבטחה חכם נוסף הוא אפשרות “דפדפן המסכות”, שמבטלת תמונות מסך בעת השימוש בדפדפן.

הגדרת Tenta-MaskBrowser

הדפדפן השתמש בתחילה ב- OpenVPN עבור ה- VPN, אך לאחר תלונות על מהירות איטית, החברה פיתחה פרוטוקול משלה בשם “MimicVPN.” זה מספק מהירות טובה יותר ומחקה תנועה רגילה, מה שמאפשר לאף אחד שמפקח עליך לגלות שאתה משתמש ב- VPN. אם אתה מעוניין ללמוד עוד על פרוטוקולי VPN, קרא את פירוט פרוטוקול ה- VPN שלנו.

הנתונים שלך מוצפנים באמצעות קידוד AES 256 סיביות, וזה מצוין. אם תרצה לדעת איך זה עובד ומדוע סייפר להצפנה טוב, בדוק את תיאור ההצפנה שלנו.

פרטיות

אין יומני היסטוריית הגלישה שלך. הנתונים היחידים ש- Tenta אוספת הוא מידע על מידע מצטבר, כולל נתונים סטטיסטיים כמו מספר המשתמשים הכולל ורמות התנועה, אך שום דבר שקשור למשתמשים בודדים או שניתן להשתמש בו כדי לזהות אותך.

זה נותן לך שליטה נוספת על פרטיותך על ידי אפשרות לבחור בין ספקי DNS, ומאפשר לך לתעדף מהירות או פרטיות..

בחירות Tenta-DNS

הצהרת הפרטיות של החברה ברורה ותמציתית ומפרטת מה היא אוספת, מה היא עושה עם נתונים כאמור ומה היא לא אוספת. גם אם טנטה מוזמנת על ידי אכיפת החוק, היא לא יכולה להעביר את הנתונים האישיים שלך מכיוון שהם מוצפנים עם המפתח הפרטי שלך, כלומר אי אפשר לחברה לפענח אותם ולהפוך אותם.

בנוסף, מרבית הקוד של טנטה שוחרר בפומבי, ומאפשר למומחים לעבור אותו ולאמת את טענות החברה בנוגע לפרטיות וביטחון. בהשוואה ל- VPN של דפדפן האופרה (קרא את סקירת האופרה שלנו), נראה כי הטנטה הרבה יותר מלוח.

פסק הדין

טנטה הוא דפדפן נהדר למעוניינים בפרטיות ובביטחון בגלל VPN הדפדפן המובנה שלו, חוסם מודעות ותכונות רבות אחרות המגנות עליכם. המהירות הבולטת היא חסרון, אך לא מספיק גרוע כדי לפגוע משמעותית בקלות השימוש של הדפדפן. תכונת האזורים היא גישה חדשנית לכרטיסיות והגדרות הגלישה, והדפדפן נקי וקל לשימוש.

ללא ספק הבעיה הגדולה ביותר עם הדפדפן היא שהיא זמינה רק באנדרואיד, כלומר אינך יכול לסנכרן שום דבר בין המכשירים שלך, אך יש לקוות כי יימכר בקרוב עם פרסום הגרסאות עבור Windows ו- iOS..

מה אתם חושבים על טנטה? האם הפרטיות והביטחון הפנטסטיים והעיצוב החדשני מפצים את המהירות הבינונית והיעדר סינכרון בין מכשירים? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map