סקירת כרום – יותר טוב מכרום? – עודכן באפריל 2020

סקירת כרום

פלטפורמת הפיתוח הפתוחה של גוגל, כרום, היא זו שבנתה את הרבעה המכונה כיום גוגל כרום. בסקירת Chromium זו, אנו נחזור ליסודות ולראות עד כמה באמת דפדפן הליבה טוב.

ביקורות הדפדפן הטובות ביותר

Chromium הושק בשנת 2008 לצד Google Chrome. זו תוכנת קוד פתוח המשמשת בסיס עבור Chrome וכמה דפדפנים אחרים, כמו אופרה, ויוואלדי ואמיצים (קרא את סקירת האופרה שלנו). סקירת Chromium זו תודיע לך כיצד היא משתווה לדפדפנים אחרים בשוק.

למרות ש- Chromium יכול לשמש כדפדפן רגיל, הוא קיים בעיקר כדי לאפשר למפתחים לבדוק גרסאות הקרובות של Chrome או לבנות דפדפן אינטרנט משלהם באמצעות המבנה הבסיסי של Chromium.. 

Chromium הוא דפדפן מהיר שיכול להשתמש בספרייה הרחבה העצומה המיועדת ל- Google Chrome, אך הוא סובל מצריכת RAM גבוהה, היעדר עדכונים אוטומטיים ומחשבי פרטיות..

בשולחן העבודה, Chromium זמין ב- Windows 7 ואילך, macOS X 10.10 ואילך ולינוקס. התאימות בנייד מוגבלת יותר, שכן הדפדפן זמין רק באנדרואיד 4.4 ואילך ולא בכלל ב- iOS. לבדיקתנו בסקירה זו השתמשנו במחשב נייד Windows 10 ובמחשב Nexus 5X עם אנדרואיד 8.1.

חוזק & חולשות

חלופות לכרום

תכונות

לרוב התכונות של Chromium זהות לתכונות של Chrome (קרא את סקירת Chrome שלנו). ישנם כמה חריגים. אתה יכול להיכנס לחשבון Google שלך ​​בנייד ושולחן העבודה כדי לסנכרן את ההגדרות, ההיסטוריה, הסימניות והכניסות המאוחסנות שלך. מכיוון שהיא משתמשת באותה תשתית חשבון כמו Chrome, כל הנתונים האלה מסונכרנים בין שני הדפדפנים.

Google-Sync

זה אומר שאתה יכול לסנכרן הכל בין מכשירי ה- Android והמחשבים השולחניים שלך, כמו גם לגבות את כל הענן של גוגל. אם ברצונך להפעיל שליטה רבה יותר על מה שמגבה, קרא את המדריך שלנו כיצד לגבות את Google Chrome מכיוון שתוכל לבצע את אותם הצעדים עבור Chromium.

Chromium מאפשר גם לייבא ולייצא את הסימניות שלך כקובץ HTML. סטנדרטי. זה עובד באותה צורה שהיא פועלת ב- Chrome, כך שתוכלו לעקוב אחר המדריך שלנו כיצד לייצא ולייבא סימניות של Chrome לקבלת פרטים נוספים.

תכונות כרום בשולחן העבודה

ל- Chromium יש את אותה ספריית הרחבות כמו Chrome. המספר העצום של התוספים פירושו שתוכל להוסיף כמעט כל תכונה שחסרה לך לדפדפן, החל מחוסמי מודעות ועד אינטגרציה עמוקה יותר עם פלטפורמות המדיה החברתית. אם אפשר לעשות בדפדפן, כנראה שיש סיומת ל- Chromium שעושה את זה.

יש תמיכה מובנית ב- Google Translate, המאפשרת לתרגם כל אתר בשפה זרה בשני לחיצות בלבד.

גוגל תרגום

באשר לכרום לעומת כרום, כמה מהמאפיינים של האחרונים חסרים בכרום. אין רכיבי codec מורשים לקבצי מדיה, כגון .ac, .h264 ו- .mp3, כך שאם ברצונך להשתמש בדפדפן כדי להזרים את נטפליקס, תצטרך להתקין אותם באופן ידני בנפרד. אין תמיכה גם ב- Adobe Flash, שהיא לא עניין גדול כמו שהיה לפני עשר שנים, אבל זו יכולה להיות בעיה.

בצד האחורי, Chromium מאפשר לך להשתמש בתוספים שלא מגיעים מחנות האינטרנט של גוגל, שאליהם אתה נעול אם אתה משתמש ב- Chrome.

למרות שאפשרות תפריט ההקשר לטקסט שנבחר על ידי גוגל הפכה לסטנדרטית ברוב דפדפני האינטרנט, Chromium גם נותן לך את האפשרות לבצע חיפוש מיידי על תמונה על ידי לחיצה ימנית עליו ובחירה באפשרות “חפש תמונה בגוגל.”.

תפריט הקשר

תכונות כרום בנייד

אין הרבה דרך לתכונות ספציפיות לנייד ב- Chromium. אתה יכול להפעיל את מצב שולחן העבודה כדי למנוע מאתרים להגיש לך את הגרסאות הניידות שלהם, והוא יישאר מחובר עד שתחליט לכבות אותו באופן ידני.

מצב שולחן עבודה

אתה יכול גם לגרום לדפדפן להוריד אתרים כך שתוכל לקרוא אותם מאוחר יותר, ללא קשר אם אתה מחובר לאינטרנט. הם מאוחסנים עם שאר ההורדות שלך ולא באמצעות “רשימת הקריאה” הנפרדת של Chrome ב- iOS.

הורדות לנייד

קלות שימוש

ל- Chromium יש ממשק חלק וקל לניווט ולהבנה. במבט ראשון, היה קשה להבין את ההבדל בינה לבין כרום מכיוון ששני הדפדפנים נראים זהים על פני השטח.

קלות שימוש בשולחן העבודה

הלהיט הגדול ביותר נגד קלות השימוש בכרום הוא תהליך ההתקנה והעדכון. מכיוון שהדפדפן אינו מיועד לשימוש ציבורי, גוגל משתמשת בצדדים שלישיים כדי לארוז את ה- builds שלו ולשחרר אותם כהפעלה, מה שעלול להפוך את ההורדה וההתקנה של הדפדפן לבלבל. הדרך הקלה ביותר לעדכן אותה היא להסיר אותה ולהוריד אותה שוב.

הכרטיסיות, פקדי הניווט, סרגל הכתובות – שם גוגל עבור סרגל הכתובת המשולב ושורת הכתובת – והסימניות נמצאות בחלקו העליון של המסך. ניהול כרטיסיות הוא בסיסי מכיוון שלא ניתן לקבץ כרטיסיות ואין תצוגה מקדימה כשמרחפים עליהם. 

אין גלילה אופקית גם כדי למנוע מהם להתכווץ יותר מדי כאשר יש הרבה מהם פתוחים. עם זאת, אתה יכול להצמיד כרטיסיות כדי למנוע את סגירתם.

ממשק משתמש שולחני

קלות שימוש בנייד

ממש כמו בשולחן העבודה, התקנת כרום בנייד היא כאב. אינך יכול למצוא את הדפדפן בחנות Google Play, כך שהדרך היחידה להתקין אותו היא על ידי הורדה ידנית של קובץ ה- .apk..

לאחר שהתקנת את הדפדפן, זה רוח לשימוש, ומכיוון שהפריסה כל כך דומה לדפדפנים אחרים, קל להתרגל אליהם. 

סרגל הכתובות, תפריט הכרטיסיות וההגדרות ממוקמים בחלקו העליון של המסך ובקרי הניווט, הסימניות, ההיסטוריה וההורדות נמצאים בתפריט ההגדרות..

ממשק המשתמש הנייד

ביצועים

Chromium הוא דפדפן מהיר בנייד ובשולחן העבודה. גרסת שולחן העבודה מהירה אפילו יותר מכרום הרגיל ושווה בערך ל- Vivaldi (קרא את סקירת Vivaldi שלנו). בינתיים, גרסת האנדרואיד מעט איטית יותר מכרום שהיא כבר איטית יותר מפיירפוקס (קרא את סקירת Firefox שלנו).

כרום גם צורך לא מעט זיכרון RAM, מה שלא מפתיע מכיוון שדפדפנים אחרים המבוססים על כרום, כולל Chrome, סובלים מאותה בעיה. אם אתה רוצה לשמור על הרבה כרטיסיות בו זמנית או שאתה משתמש במכונה עם RAM מוגבל, זה יכול להפוך במהירות לבעיה.

מכיוון שהדפדפן מיועד בעיקר לפיתוח ובדיקה, הוא סובל גם מבעיות יציבות. המהדורה האחרונה בכל זמן נתון יכולה לכלול מספר באגים ובעיות ביצועים מכיוון שהיא לא מיועדת לשימוש ציבורי נרחב.

אזהרת יציבות כרום

אבטחה

החולשה הגדולה ביותר באבטחת Chromium היא היעדר עדכונים אוטומטיים. אלא אם כן אתה ערני ומעדכן ידנית את הדפדפן בפרקי זמן קבועים, וזה מסורבל, אתה מסתכן להישאר חשוף לפגמי אבטחה ידועים הרבה אחרי שהם טופלו על ידי Google.

הדפדפן מציג אזהרה כשאתה ניגש לאתר דרך חיבור HTTP לא מאובטח, והאזהרה ברורה וקלה לראייה מכיוון שהיא כוללת משולש אזהרה וטקסט שאומר “לא מאובטח”.

HTTPS- אזהרה

הגלישה הבטוחה של גוגל מופעלת כברירת מחדל, וזה נהדר לביטחון מכיוון שהיא המערכת הטובה ביותר להגנה עליך מפני אתרים הידועים כנושאים תוכנות זדוניות או דיוג. עם זאת, כמו תמיד מדובר בסחר בפרטיות מכיוון שהשירות שולח את נתוני הגלישה שלך לגוגל לניתוח.

פרטיות

לעתים קרובות ההנחה היא שמכיוון ש- Chromium הוא קוד פתוח, הוא אינו שולח נתונים לגוגל. הגודל של קוד המקור והתדירות של העדכונים הקשה על אישורם, אולם ישנם דוחות סותרים. אם אתה מודאג לפרטיות הגלישה שלך, עליך להניח ש- Chromium אוסף עליך נתונים בדיוק כמו שעושה Chrome.

Chromium נופלת תחת אותה הצהרת פרטיות כמו Chrome, שנראית מעורפלת בכוונה כדי לערפל את הנתונים הנאספים מאיזה שירות ומוצר. עם זאת, ברור שהנתונים שנאספו על ידי גוגל, ללא קשר למקורם, ישמשו להתאמה אישית של המודעות שלך.

בנוסף, מספר שירותי גוגל המחייבים איסוף נתונים כדי לתפקד, כמו חיזוי חיפוש, השלמה אוטומטית וגלישה בטוחה, מופעלים כברירת מחדל, המהווה שביתה נוספת כנגד פרטיות הדפדפן..

אתה יכול למחוק חלק מהמידע שגוגל אספה אודותיך על ידי ביצוע המדריך שלנו כיצד למחוק את היסטוריית Google שלך.

שירותי גוגל

עם זאת, ניתן להוריד גרסת Chromium “ללא היגיון” שמפשטת את דפדפן ה- callbacks לגוגל ולשירותיה. לטיפים נוספים כיצד לשמור על הגלישה שלך פרטית ככל האפשר, עיין במדריך הגלישה האנונימי שלנו.

פסק הדין

בדיוק כמו כרום, Chromium הוא דפדפן מוצק עם חששות מרכזיים בנושא פרטיות. בנוסף, היעדר עדכונים אוטומטיים מהווה בעיית אבטחה פוטנציאלית למשתמשים פחות ערניים שעלולים למצוא את עצמם חשופים באופן מסוכן להתקפות סייבר ברגע שהם נותנים לדפדפן להתפייס מספיק אחרי המהדורה האחרונה..

מכיוון שהוא לא יכול לעשות הרבה יותר טוב מכרום, מלבד עלייה קלה במהירות, אין שום סיבה משכנעת להשתמש בכרום. Chrome מגיע עם תכונות נוספות, אבטחה טובה יותר ויציבות טובה יותר.

מה אתם חושבים על כרום? האם המהירויות מעט מהירות מספיקות בכדי להשתמש בו בדפדפן כרום, למרות היעדר עדכונים אוטומטיים? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me