סקירת מחברת Zoho – עדכון 2020

סקירת מחברת Zoho

אפליקציה נוחה לשימוש לרישום פתקים, מחברת Zoho היא אולי לא הרוצח Evernote שהיא כמובן רוצה להיות, אך עדיין יש לה המון מה להציע למשתמשים. נוסף על כך, זה פחות או יותר הכי יפה מסוגו שם בחוץ. קרא את הסקירה המלאה של Zoho Notebook למידע נוסף.


כמו רבים ממחלקת השיווק שלפניהם, הצוות שעומד מאחורי Zoho Notebook מעצב את מחברת הענן שלו כקוטל אבנרוטה. זה כמובן הגיוני בהתחשב בעובדה שזוהי דעה פופולרית בכל פינות הוובץ, כולל הפינה הקטנה שלנו כאן ב- Cloudwards.net, ש- Evernote היא האפליקציה הטובה ביותר לרישום הערות.

עם זאת, במקרה של Zoho Notebook, יתכן ויהיה שביב של אמת לטענה, תלוי בצורכי המחברת הדיגיטלית האישית שלך. אמנם בערך של Zoho אין כמעט את קורות החיים המרשימים של תכונות שיש ל- Evernote (או OneNote, לצורך העניין), עדיין יש לא מעט לאהוב שם, החל מתג המחיר.

מחברת Zoho היא בחינם לחלוטין, ומאפשרת לך ליצור הערות ומחברות ללא הגבלה בענן מבלי שתצטרכי לבזבז אגורה. בנוסף, אף כי לא מוצעת אפליקציה לשולחן העבודה, ממשק האינטרנט של Zoho Notebook הוא יצירת אמנות, ממש עד לכיסויים המצוירים ביד הזמינים לזרוח את המחברות שלך..

בסקירה הקרובה של Notebook Notebook, נבדוק יותר את היישום כדי לראות איפה הוא עולה ואיפה הוא נופל כדי לעזור לך להחליט אם זו המחברת הדיגיטלית הטובה ביותר למחשבות שלך, הערות לפגישה ומניפסטים.

אלטרנטיבות למחברת Zoho

חוזק & חולשות

תכונות

Notebook Zoho הוא כלי לרישום הערות מבוסס אינטרנט. אין לקוח למחשבים שולחניים כמוך עם OneNote, Evernote ו- Box Notes (קרא את סקירת Box Notes שלנו). עם זאת, ישנן אפליקציות לסמארטפון הן לאנדרואיד והן ל- iOS אם ברצונך לקחת תזכירים כשאתה תקוע ברכבת התחתית או בועט חזרה בבית קפה.

ניתן לארגן הערות, שאותן מכנה “כרטיסים” למחברות. ניתן לתת מחברות אלה כיסויים נפרדים לצורך זיהוי מהיר יותר והם מוצגים בתבנית אריח נוחה.

כרטיסים עצמם אינם חייבים להיות מבוססי טקסט. מחברת Zoho יש שישה סוגים שונים שתוכלו לבחור מהם, למעשה:

 • כרטיס טקסט: הקלד הערות טקסט
 • כרטיס ביקורת: צור רשימות מטלות, מתכונים וכו ‘
 • כרטיס שמע: הקלט הערות קוליות, הרצאות וכו ‘.
 • כרטיס צילום: הוסף תמונות, סריקות וכו ‘.
 • כרטיס סקיצה: כתוב הערות בכתב יד או תרשימים מצוירים ביד
 • כרטיס קובץ: צרף קובצי PDF, מסמכים, גיליונות אלקטרוניים וכו ‘.

בתוך כרטיסי טקסט, אתה יכול גם להוסיף רשימות ביקורת ותמונות אם אתה רוצה ליצור משהו דינמי יותר. ניתן ליצור כרטיסי סקיצה ושמע רק באמצעות אפליקציות אנדרואיד ו- iOS, למרבה הצער, ולא באמצעות ממשק הדפדפן.

הערות בכתב יד (המכונה לפעמים “דיו”) שנערכו בכרטיס סקיצה לא ניתן להמיר אוטומטית לטקסט כמו שהם יכולים באמצעות OneNote (קרא את סקירת ה- OneNote שלנו). בנוסף, בזמן שאתה יכול לסרוק מסמכים באמצעות הטלפון החכם שלך, Zoho Notebook לא אורז שום אלגוריתמים לזיהוי תווים אופטיים (OCR) כדי לחלץ טקסט מ- .pdfs או תמונות..

לצורך עריכת מחקר באינטרנט, ל- Zoho יש גוזר אינטרנט הגון בו תוכלו להשתמש בכדי ללכוד קישורי דפי אינטרנט, טקסט שנבחר או צילומי מסך ולהוסיף אותם למחברת..

פרטי המיקום נשלחים לזוהו כדי לעזור לך לזכור היכן רשמת את ההערות שלך. עם זאת, אינך צריך לתת אישור לבדוק את מיקומך אם אתה מודאג מפרטיות. אם אתה נמצא ברשת WiFi ציבורית ומגן על השימוש שלך באינטרנט באמצעות VPN כמו שאתה אמור להיות, המיקום לא יהיה מדויק בכל מקרה (ראה את מדריך ה- VPN הטוב ביותר שלנו).

בנוסף לארגון אותם במחברות, ניתן לקבץ כרטיסים רלוונטיים לערימות. עם זאת, Zoho Notebook לא מאפשרת לך לתייג כרטיסים עם תוויות (למשל רעיונות לספרים, מתכונים מועדפים, מקומות לבקר בהם). אתה גם לא יכול לחצות הערות עם קישורים משובצים, שהם באמר. החמצות אלו הופכות אותה לבחירה לא טובה עבור פרויקטים מחקריים מורכבים.

אמנם אתה יכול לשלוח הודעות דוא”ל לאחרים, אחרת ב- Zoho Notebook אין הרבה דרך לשיתוף תכונות. לדוגמה, עם Evernote תוכלו ליצור מחברות שיתופיות בהן תוכלו להשתמש כדי לאסוף מחקר עם אחרים (קראו את סקירת Evernote שלנו).

בנוסף, אין מתכוני IFTTT או Zapier ליצירה אוטומטית של הערות מהודעות דוא”ל, פוסטים ברשתות החברתיות וכדומה.

בסך הכל, Zoho Notebook פשוט אין את היכולות של מחברת מתקדמת יותר. עם זאת, זה לא אומר שאין לו נישה. כפי שנדון בשני הסעיפים הבאים, גם המחיר וגם חווית המשתמש של Zoho Notebook הופכים אותו לכלי כדאי למי שמחפש כלי יומן מקוון פשוט יותר (כמו בני נוער מצוברחים)..

תמחור

בדומה ל- Google Keep (קרא את סקירת Google Keep שלנו), מחברת Zoho היא בחינם לחלוטין. אתה יכול ליצור הערות ומחברות רבות ככל שתרצה ללא הגבלה. זה משהו שמבדיל אותו משני OneNote ו- Evernote, אם כי לשתי המחברות הללו יש גרסאות חינמיות מוגבלות.

בנוסף על היותו חופשי, Zoho Notebook לא מפציץ אותך בפרסומות. בעיקרון, ליישום אין ערך הכנסה לחברה מלבד הפצת שם Zoho. לזוהו, כמובן, יש הרבה מוצרים נוספים שאפשר לעשות בהם בנק, כולל כלי CRM ותוכנית הנהלת חשבונות שמצויה שם עם מיטב תוכנות החשבונאות (קרא את סקירת Zoho ספרים שלנו).

אמנם תמיד בחינם טוב, הערך נשען גם על תכונות, במיוחד כאשר תכונות אלה עוזרות לחסוך זמן ולשפר את איכות העבודה. כפי שהוזכר בסעיף התכונות שלנו לעיל, בעוד ש- Zoho Notebook אינו בדיוק מחוספס מהתכונות, אין ספק שיש הרבה טובות חסרות. בהיעדר ייצור הכנסות כלשהו, ​​עלינו לתהות האם זוהו תעשה מאמץ רב גם לשיפור.

עם זאת, אם אתם מחפשים כלי הערות בסיסי, המחיר נכון עם Zoho Notebook.

חוויית משתמש

לאלו שאינם אוהבים מחברות מבוססות אינטרנט, ומעדיפים במקום זאת לקוחות שולחניים, Zoho Notebook עשוי לשנות את דעתך. במובנים רבים זהו אחד האפליקציות המקוונות המעוצבות להפליא שם, מחברת או אחרת.

בעוד שמינימליזם עשוי להיות הגישה שרוב שירותי הענן נוקטים בממשקים מקוונים, לא רבים עולים בדעתם שמרגישים פריכים ונקיים כמו Zoho Notebook. העיצוב מקל על ההתמקדות ברישום הערות במינימום הסחות דעת.

בשולי הצד השמאלי יש קישורים המופיעים אנכית עבור “מחברות”, “כל ההערות” ו”חיפוש “. בהמשך תוכל לגשת להגדרות ולפרטי חשבונך.

כדי ליצור מחברת חדשה, עליך ללחוץ רק על סמל “+” בסמוך לראש יישום האינטרנט. פעולה זו תיצור מחברת בשם “ללא שם” עם כיסוי אקראי. אתה יכול לשנות את שם המחברת על ידי לחיצה עליו והקלדת שם חדש.

ניתן לתת מחברות למחשבים ניידים המכילים עטיפות זיהוי שיעזרו לכם למיין אותם במהירות. כאמור, Zoho מספק כמה כיסויים שבהם תוכלו להשתמש, או שתוכלו לעצב בעצמכם. כדי לשנות כיסוי, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על זה ובחר “שנה כיסוי” מהתפריט.

זה אולי נראה חסר השלכות בהתחלה, אך תכונת כיסוי המחברת ממש משפרת את חווית המשתמש. זיהוי תמונה בצבע בהיר וייחודי זו דרך מהירה הרבה יותר למצוא את המחברת בין העומס.

ניתן ליצור כרטיסים באמצעות הפקדים שמשמאל לסמל יצירת המחברת עם כפתורים נפרדים לטקסט, תמונה, רשימת בדיקות ותווי קובץ..

לחיצה על כרטיס טקסט מעלה את הכרטיס ותוכל להתחיל מייד להקליד את הפתק שלך.

יש כמה אפשרויות עיצוב טקסט בסיסיות זמינות כמו מודגש, קו תחתון ונטוי. ניתן גם ליצור רשימות עם תבליטים וממוספרים וליישר פסקאות. בהחלט אין אפשרויות עיצוב רבות ככל שתקבל עם OneNote, עם זאת, מה שמאפשר לך גם למקם טקסט בכל מקום שתרצה בתוך הערה..

אתה יכול, לפחות להכניס רשימות ביקורת ותמונות לכרטיסי טקסט של Notebook. אינך מוגבל לצורך ליצור רשימת ביקורת או כרטיסי תמונות נפרדים לאלה אלא אם כן תרצה בכך.

בתחתית כל סוג כרטיס ניתן להגדיר תזכורת לשעון מעורר, אשר שימושית לניהול רשימות מטלות עם צירופי מועדים מצורפים. יש גם אפשרות לנעול את ההערות שלך ולהחזיר גרסאות פתק קודמות אם החלמת בטעות משהו.

אנו גם אוהבים את העובדה שאתה יכול לשלוח הערות ישירות מזוהו לאחרים, במקום שנצטרך ליצור אותם מחדש בדוא”ל.

למציאת הערות ספציפיות מאוחר יותר, ל- Zoho Notebook יש פונקציית חיפוש והיא מאפשרת למיין הערות לפי שם, תאריך שנוצר וכמה שדות אחרים. עם זאת, אין אפשרות לתייג הערות כמו שתמצא באפליקציות רבות לרישום הערות. זה יכול להקשות על ארגון פרויקטים מחקריים, אפילו עם כיסויי המחברת המהודרים.

מסיבה זו, מנקודת מבט קלה לשימוש, אם יש לך הערות דיגיטליות רבות להרכיב, Evernote היא ככל הנראה הכי טוב שלך בזכות תכונה ארגונית מעולה בסופו של דבר (שלא לדבר על תכונות כלליות יותר, בסך הכל).

עם זאת, למי שמחפש כלי יומן בסיסי, העיצוב הישיר של Zoho Notebook והיעדר עלויות הופכים אותו לבחירה איתנה..

אבטחה

Zoho הטמינה הצפנת מנוחה בסוף 2017 עבור כל המסמכים והקבצים המצורפים הקבצים המאוחסנים בשרתיה תוך שימוש בפרוטוקול AES כצופן. זה כולל קבצים מצורפים שהועלו באמצעות Zoho Notebook וההערות עצמן. עם זאת, הצפנה במנוחה יושמה רק עבור שרתי ארה”ב ולא עבור חשבונות אירופיים.

מרכזי הנתונים של זוהו מסתיירים 24 × 7, מנוטרים באמצעות מעקב וידאו ומוגנים מפני מסיגי גבול באמצעות סורקים ביומטריים (וקירות חסינים כדורים, ככל הנראה).. 

התקשורת בין המחשב לענן מוגנת באמצעות אבטחת שכבת תעבורה (TLS) והצפנת AES, כך שהם צריכים להיות בטוחים מפני התקפות איש-אמצע וסוגים אחרים של ציתות סייבר..

למחברת Zoho אין אפשרות לאימות דו-גורמי. המשמעות היא שמי שמקבל את הסיסמה שלך יכול להיכנס לחשבונך בקלות (עם 2FA, קוד אבטחה נוסף יידרש בעת כניסה ממכונה לא מוכרת).

בקיצור, Zoho Notebook אינה האפליקציה המאובטחת ביותר לרישום הערות בחוץ, במיוחד כשאתה יכול להצפין באופן אישי הערות ל- Evernote ו- OneNote באמצעות התוסף של צד שלישי SafeRoom..

מחשבות אחרונות

בעוד שמגוון של תכונות חסרות כמו עיצוב טוב יותר של טקסט עשיר, תיוג, קישור בין הערות, זיהוי תווים אופטיים ואינטגרציה אוטומטית עם IFTTT ו- Zapier מונעים את זה מלהיות האורח Evernote שהזוהו טוען שהוא, אנחנו עדיין לא יכולים שלא לחבב מחברת Zoho.

גרוע לפרויקטים גדולים של מחקר, ל- Zoho Notebook יש מקום בקרב הפנתיאון המחברת הדיגיטלית ככלי יומן פשוט. יישום דפדפן מינימליסטי וכיסויי מחברת בצבע בהיר, ללא עלות ופתקים ללא הגבלה, הופכים אותו לאידיאלי למטרה זו.

גם מקליט האודיו, רשימת הבדיקה ותזכורת הזיכרון של Zoho Notebook מועילים, למרות שלדעתנו היישום של Google Keep (קרא את הסקירה שלנו ב- Google Keep) של התכונות הספציפיות זה לא מעט טוב יותר.

זו המחשבה שלנו על Notebook Zoho. אל תשכח להשאיר את השאלות והתגובות שלך למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map