סקירת Simplenote – עודכנה 2020

סקירה פשוט

Simplenote הוא אפליקציה, טובה ופשוטה לרישום הערות שמבצעת את העבודה שלה היטב, אבל זה בערך. בהשוואה לאפליקציות עם הפתק הטוב ביותר, הוא חסר אבטחה ותכונות והוא בעצם הודו של החבורה. קרא את סקירת ה- Simplenote המלאה שלנו בכדי לראות בדיוק היכן היא מאכזבת.


Simplenote, שפותחה על ידי החברה העומדת מאחורי וורדפרס (Automattic), הוא כלי בחינם וקוד פתוח לאיסוף הערות. למרות שאנחנו אוהבים חלק מהעבודות האחרות ש- Automattic עושה, עם זאת, אנו עצובים לומר שהאפליקציה שלה לרשמת הערות לא מרשימה.

כשמדובר בזה, חסרים יותר תכונות מאשר כלולים, ללא מחברות, כלי עיצוב או הצפנה במנוחה. אלה רק כמה פגמים שנדגיש בסקירת Simplenote זו. מצד שני, Simplenote אכן תומך בעריכת סימון ופרסום באינטרנט, כך שמי שמנסה לנהל נוכחות באינטרנט עשוי למצוא מצב של ערך.

אם אתה מוצא את עצמך כמופתע כמונו, המדריך הטוב ביותר לרישום הערות מציג כמה אפשרויות טובות יותר להקלטת הערות בכיתות ופגישות, או לחיבור מחקר. בנימה צדדית, אם אתה אוהב את בן הדוד המסוגל יותר של סימפלנווטה, וורדפרס, כמונו, יש לנו אירוח אתרים מלא ביותר עבור מאמר וורדפרס שאולי תרצה לעיין בו..

אלטרנטיבות ל- Simplenote

חוזק & חולשות

תכונות

Simplenote מאפשר לך ליצור הערות ולשמור אותם בענן, לסנכרן אותם אוטומטית למכשירים אחרים כך שתמיד יהיה בידך ולעולם לא תאבד מחשבה. כדי להקל על סנכרון הערות, צוות הפיתוח של Automattic בנה אפליקציות שולחן עבודה עבור חלונות, לינוקס ו- Mac, כמו גם אפליקציות סמארטפונים לאנדרואיד ו- iOS..

קיימת גם גרסת אינטרנט של כלי ההערות שאליו אתה יכול לגשת מכל דפדפן נתמך, שימושי אליו כשאתה לא נמצא במחשב שלך.

Simplenote עומד בשמו בדרכים טובות וגם רעות, כפי שהצענו בתחילת הדרך. אנו אוהבים את העיצוב המינימליסטי, אשר נפרט בהמשך כשאנחנו מדברים על חווית משתמש, אך אין הרבה דרכים לשפר באמת את ההערות שלך.

לדוגמה, אין אפשרויות לעיצוב טקסט בסרגל הכלים, אפילו לא להדגשת טקסט, להדגשה או להטבעה. אין גם כלי רישום ואין אפשרות לצרף תמונות או קבצים לתווים.

אם באמת מתחשק להכניס את העבודה, Simplenote אכן תומך בשפת הסימון שתוכל להשתמש בה כדי לשנות טקסט ולהטמיע תמונות. עם זאת, צורך להקליד קוד סימון לא בדיוק משתלב עם תהליך סיעור המוחות.

שתי תכונות נוספות שלא תקבלו עם Simplenote כוללות את היכולת ליצור רשימות ביקורת ולהגדיר תזכורות. תכונות אלה יועילו ליצירת רשימות מהירות למשימה, כפי שהן ב- Google Keep (קרא את סקירת Google Keep שלנו).

תכונה גדולה נוספת שמפקחת על ידי Automattic היא אי הכללת מחברות לארגון ההערות שלך כמו שאתה מקבל עם Evernote (קרא את סקירת Evernote שלנו). אתה יכול, לפחות, לתייג הערות למיון אחר כך באמצעות תגים מותאמים אישית (למשל “מתכון”, “רעיון לבלוג”).

Simplenote אכן תומך בשיתוף הערות. אתה יכול לגשת לדוא”ל למשתף פעולה כדי לבצע עריכות או לפרסם את ההערה שלך באופן מקוון כדי שאף אחד יכול לגשת אליו, ושם השימוש בו הוא שפת הסימון. יש גם תכונת גרסאות המאפשרת לך להחזיר עריכות לא רצויות.

על קצה המזלג, Simplenote מעט פשוט מדי עבור אלה המחפשים כלי להכנת הערות מפורטות. בהמשך, נדבר על כמה שמפריע לחוויית המשתמש, ואז נדבר על תחום אחר שנמצא כי Simplenote חסר: אבטחה. ראשית, בואו נאיר את האור על אחת החוזקות המעטות של סימפלנוטות: עלות.

תמחור

Simplenote עשוי לספק תכונות בסיסיות מאוד לרישום הערות, אך הוא גם קוד פתוח וחינמי. נכון, רוב מחברות הענן האחרות מספקות גם גרסאות בחינם, אך רק קומץ תמיד חינם. באמצעות Simplenote, אתה יכול ליצור כמה הערות שרק תרצה בלי שתצטרך לדאוג לאחסון או מגבלות רוחב פס חודשיות..

למרות שאתה חופשי, אתה לא מופגז על ידי מודעות באפליקציה. קשה לומר כיצד Automattic מרוויחה כסף מהכלי אלא אם כן משחק הקצה הוא פשוט לבנות זיהוי שם עבור שירות התשתיות הענן שלו, סימפריון, וורדפרס או התוספות השונות לוורדפרס..

ממש כמו עם Zoho Notebook, עוד אפליקציה חופשית לחלוטין לרישום הערות עליהן תוכלו לקרוא בסקירתנו על מחברת Zoho Notebook, אנו צריכים לתהות האם היעדר ההכנסות יכול לפגוע בסימפלנוט להשתפר באמת בכל דרך משמעותית. אם היינו צריכים לנחש, היינו אומרים שכן.

חוויית משתמש

בשלב הבא נראה את גרסת Windows 10 של לקוח שולחן העבודה הזמינה בחנות האפליקציות של Windows. יש גם גרסת Windows 8 זמינה להורדה מאתר Simplenote, בנוסף ללקוחות Linux ו- MacOS.

הלקוח עצמו נראה נקי, שהוא אידיאלי לסיעור מוחות. הערות מוקלדות בחלונית החלון הגדולה שבצד ימין.

בתחתית השולי השמאלי תראה רשימה של כל ההערות שיצרת. אתה יכול ליצור הערה חדשה על ידי לחיצה על הסמל “+” שמעל לרשימה זו.

מעניין, באופן רע, אין דרך לרשום שמות. במקום זאת, השמות נוצרים על בסיס טקסט הגוף. זה יכול להקשות על מציאת הערות אם יש לך כמה מהן, אפילו עם סרגל חיפוש ואפשרות להוסיף תגיות מותאמות אישית.

תגיות מאפשרות למיין במהירות הערות דומות וניתן להוסיף להערות על ידי הקלדת שם התג בו ברצונך להשתמש בסמוך לתחתית הלקוח, שם כתוב “הוסף תג.” אתה יכול גם להצמיד הערות חשובות לראש על ידי לחיצה על סמל המידע והפעלת “Pin to top.”

כדי לשתף פעולה עם אחרים על ההערות שלך, לחץ על כפתור השיתוף בראש הלקוח. ואז, תחת “שיתוף פעולה” בחלון שיופיע, הקלד את כתובת הדוא”ל של האדם שאליו אתה רוצה להעניק גישה.

אמנם מועיל, אנו לא דואגים לעובדה ש- Simplenote לא מאפשר לך להגביל את הרשאות שיתוף הפעולה לקריאה בלבד. לכל כלי מחברת אחרים, כולל Evernote ו- OneNote, יש אפשרויות בקרת תוכן טובות בהרבה לשיתופי פעולה.

אתה יכול, לפחות לחזור לגרסאות הערות קודמות למקרה שינויים בשוגג. עשה זאת על ידי לחיצה על כפתור “היסטוריה” והשתמש במחוון כדי להחזיר את ההערה שלך בזמן.

אתה יכול גם “לפרסם” את ההערות שלך כדי לראות את כולם על ידי יצירת קישור לאינטרנט. כל מי שיש לו קישור זה יכול לגשת להערה שלך אך לא יכול לערוך אותה.

הדבר היחיד שכדאי להזכיר (בקושי) על Simplenote בכל הנוגע לנוחות השימוש הוא שאתה יכול להעביר את הלקוח לנושא “אפל”, שאנשים מסוימים עשויים להקל עליו יותר בעיניים..

אמנם העיצוב נראה יפה, אך Simplenote בסך הכל איננו אפליקציה רוויית הערות גמישה במיוחד. זה טוב לרישום הערות בסיסיות, אך סטודנטים וסוגים יצירתיים כנראה ימצאו הכל מתסכל בגלל התכונות הרבות שחסרות.

אבטחה & פרטיות

Simplenote אינו מספק הרבה בדרך לאבטחה. בזמן שקבצים מוצפנים במעבר, הם נשארים בקובץ טקסט בזמן שהם מאוחסנים בענן. זה יכול להיות נוהג מסוכן מכיוון שכל מי שיקבל גישה לשרתי ה- Simplenote יוכל לקרוא את ההערות שלך ללא מפתח הצפנה..

הערות תביעות אוטומטיות נשמרות בצד השרת של טקסט רגיל, כך שאחרים יוכלו לחפש את ההערות שלך באופן מקוון. אמנם זה עשוי להיות שימושי עבור הערות שאתה רוצה לפרסם, עבור הערות אחרות אין סיבה טובה שלא להציע הצפנה במנוחה. הנה במילים של החברה עצמה:

“מבחינת האבטחה, Simplenote עובד הרבה כמו שירותים מקוונים פופולריים אחרים כמו Gmail ופייסבוק. המידע האישי שלך מוגן על ידי מדיניות פרטיות נוקשה. אך בשל הצורך בחיפוש בהערות שלך מהאינטרנט, התוכן חייב להישאר לא מוצפן בזמן האחסון כך שהתוכנה תוכל למצוא את מונחי החיפוש שלך. מסיבה זו אנו ממליצים לא להשתמש ב- Simplenote לאחסון דבר רגיש במיוחד. “

החברה לפחות מזהירה אותך מאחסן מידע רגיש, אותו אנו משלימים.

לאלו שרוצים חוויה רישום פתקים מאובטחת יותר, Evernote ו- OneNote משתלבים שניהם בכלי של צד שלישי בשם SafeRoom המאפשר קידוד תווים פרטיים מקצה לקצה..

Simplenote גם אינו מספק אפשרות לאימות דו-גורמי (2FA), תכונה המסייעת בהגנה מפני גישה ענן לא מורשית במקרה של סיסמא גנובה..

פסק דין סופי

עבור האדם הממוצע שמחפש כלי תווים מסוגל, Simplenote אינו התשובה. למרות שאנו מאשרים את גישת הקוד הפתוח, היעדר תכונות קריטיות ואבטחה טובה יותר מדי מכדי להתגבר עליהם כדי להרוויח את Simplenote אפילו המלצה קלילה..

בעוד שחלק עשויים למצוא את הסימון ולפרסם תכונות שימושיות למטרות שיווק ומטרות אחרות, ישנם עורכי סימון טובים יותר לשם דבר כזה..

אם אתה זקוק לכלי פתקים בעל יכולת טובה יותר ואינך רוצה לשלם אגורה, כמו תמיד, Zoho Notebook היא בחירה טובה בהרבה, למרות שאין לך לקוח לשולחן העבודה. אפשרויות אחרות במדריך היישומים הטוב ביותר לרישום הערות עשויות להתאים גם לצרכים שלך, אז אל תשכח להקריא אותו.

חושבים שאנחנו מפספסים את התמונה עם סימפלנוטה? אל תהסס לצעוק עלינו בתגובות למטה. אנחנו לוקחים שאלות. תודה שקראתם!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map