ביקורת Evernote – עודכנה 2020

ביקורת Evernote

סבא של כל האפליקציות רושמות הערות, Evernote הוא כנראה הפופולרי ביותר מסוגו שם בחוץ. הצטרף ל- Cloudwards.net כשאנחנו עוברים על התכונות, היתרונות והחסרונות שלו בסקירה זו של Evernote ועוזרים לך להחליט אם זו האפשרות הטובה ביותר עבורך..


כשמדובר בכלים לרישום הערות בענן, שום שם אינו מהדהד יותר עם סופרים, מלומדים ואנשי … מילות מילים … יותר מאברנוטה, וזה לא סתם לוגו הפיל המגניב. אם אינך מונה כבר בין 200 מיליון המשתמשים שקפצו על העגלה מאז 2007, סקירת Evernote זו תעזור לך להחליט אם תרצה לעשות את הקפיצה.

אמנם מבוססת ענן ומסוגלת לאחסן קבצים מצורפים, אבל Evernote אינה תחליף לשירותי אחסון הענן הטובים ביותר. עם זאת, עם טונות של תכונות מובנות שעוצבו סביב הכתמת תווים, גזירת אתרי אינטרנט וארגון מחשבות, אין לנו שום בעיה לאשר ש- Evernote עומדת בראש מעמד המחברת הדיגיטלית..

למעשה, עבור חלקנו, Evernote היא אובססיה, גם אם אפשרויות המינוי שלה אינן ידידותיות למחיר כמו פעם. שמור איתנו כשאנחנו פוסקים את הסיבות שבגללן Evernote שולט, ובנוסף ציין כמה תחומים שבהם השירות לא נופל.

אלטרנטיבות ל- Evernote

חוזק & חולשות

תכונות

Evernote הוא כלי מבוסס ענן המאפשר לרשום הערות במחשב או בסמארטפון שלך, ומספק מספר יתרונות על פני הגישה עט-נייר מסורתית או מעבד תמלילים..

ראשית, מכיוון שההערות נעוצות בענן, אינך צריך לדאוג לקפה שנשפך, קריסות של הכונן הקשיח ותקלות אחרות שמחקות את המחשבות המוקלטות שלך. יש, למרבה הצער, כובע של כמה נתונים אתה יכול לטעון לענן Evernote בחודש, אותו אנו מכסים ב”תמחור “, למטה. עם זאת, הדבר ישפיע רק על רשימות הפתקים הפוריות ביותר.

יתרון נוסף לתווים מבוססי ענן הוא שהם ניתנים לסנכרון בין מכשירים: הקלידו פתק במחשב הנייד, ותוכלו לגשת אליו בזמן אמת בזמן אמת בסמארטפון. לקוחות Evernote זמינים עבור Windows, Mac, Android ו- iOS. ניתן לגשת לתווים באופן לא מקוון, אם כי עבור סמארטפונים הדורשים מנוי בתשלום.

אם אתה צריך לגשת להערות שלך במחשב שאינו משלך, ואינך מעוניין להתקין את לקוח Evernote מסיבות אבטחה (וכאב-בתחת) אתה יכול גם לקבל את השטרות שלך באמצעות Evernote כלי מקוון, אם כי אין לו את כל התכונות של לקוח שולחן העבודה.

היכולת לרשום הערות ולאחסן אותן בענן איננה מה שהופך את אברנוט לפייבוריטית בקרב קהל הכל שיא. התכונות הנוספות שעושות את זה, במיוחד התכונות הארגוניות.

הרבה מעבר ליכולת לקבץ הערות במחברות מחברת, תכונות ארגוניות אלו כוללות תיוג של הערות למיון, קישור צולבות, שמירת קבצים מצורפים לרשימות והוספת רשימות ביקורת וטבלאות..

ניתן לחפש טקסט בתווים כמובן, אך כך גם טקסט בתמונות הודות לזיהוי תווים אופטי (OCR). זה כולל סריקות של פתקים בכתב יד ותצלומי מצלמה של לוחות לוח. מנויי Evernote Premium יכולים גם לחפש טקסט במסמכי Microsoft Office ו- .pdfs, בתוספת הערות .pdfs.

לצורך איסוף מחקר, ל- Evernote יש גוזז אינטרנט שימושי עבור Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer ו- Opera. לפני סיום ההערות, תוכלו להדגיש טקסט ולהוסיף הסברים חזותיים כך שתזכרו מדוע גזלתם את הדף בהמשך.

מנויי פלוס ופרמיום יכולים גם לשמור עד 200 דוא”ל מדי יום לחשבון Evernote שלך ​​על ידי העברתם לכתובת דוא”ל מיוחדת של Evernote, אם כי הדבר זמין רק למשתמשים משלמים..

בתוך לקוח שולחן העבודה, אתה יכול ליצור “פתקי דיו” מיוחדים, שהם פתקים בכתב יד.

למרות שמועילה למשתמשים בטאבלט, ל- Evernote אין תכונה מובנית להמרת כתב יד לטקסט כמו שעושה OneNote. אם זה צורך, דרך אחת היא להשתמש ב- smartpen כמו Livescribe שיכול להמיר לטקסט ובו העברה אוטומטית של Evernote.

לאלו המעדיפים תווים קוליים, ל- Evernote יש תכונת הקלטת שמע זמינה לשולחן העבודה וגם לנייד.

הערות וידאו אינן נתמכות, למרות שתוכל להצמיד תמונות באמצעות מצלמת האינטרנט שלך ולהטמיע אותן ישירות מלקוח Evernote. עם זאת, אתה יכול להקליט סרטונים בעזרת כלים אחרים ולהוסיף אותם ל- Evernote כקבצים מצורפים.

אם ברצונך להפוך אוטומטית משימות לאיסוף פתקים כדי לחסוך זמן, Evernote עובד גם עם IFTTT וגם עם זאפייר. כלים אלה, המשמשים לקישור אפליקציות שונות יחד עם התנהגויות סיבה ותוצאה, יאפשרו לך לעשות דברים כמו לשמור אוטומטית אנשי קשר חדשים שנוספו לטלפון שלך למחברת, או לחבר סטטוסים בפייסבוק שלך, או לשמור דוא”ל מאנשים ספציפיים..

(למי שמעוניין להתמודד טוב יותר עם השימוש ב- IFTTT, אגב, יש לנו מדריך שימושי למתכוני גיבוי שאמורים לעזור.)

אלה מדגישים את תכונת Evernote, אם כי נהיה הראשונים להודות שאנחנו מדלגים על כמה טובים. זה בלתי נמנע, למרבה הצער: יש מספיק כדי למלא מחברת או שתיים.

אנו נסתכל על לקוח שולחן העבודה ועל תהליך רישום הערות כללי כאשר אנו דנים בחוויית המשתמש, להלן. ראשית, נדבר כמה יעלה לך אברנוטה.

תמחור

ל- Evernote שלוש אפשרויות תוכנית שונות. זה כולל את Evernote Basic, שהוא בחינם, וכולל את רוב התכונות של Evernote Plus ו- Evernote Premium.

המגבלות ל- Evernote Basic הן שאתה יכול לסנכרן רק שני מכשירים, אתה מוגבל ל 60MB העלאות בחודש וההערות לא יכולות להיות גדולות יותר מ- 25MB.

Evernote Plus מאפשר לך לסנכרן מכשירים ללא הגבלה, תוך הגדלת מגבלת ההעלאה החודשית שלך ל- 1GB וכובע גודל הערה ל 200MB. בנוסף מאפשרת לך לקבל הערות בדוא”ל לחשבון Evernote שלך, ומאפשרת לך גישה לתמיכה בדוא”ל.

Evernote Basic: Evernote Plus: Evernote Premium:
תשלום חודשי:חינם3.99 דולר7.99 $
עלות שנתית:חינם34.99 $69.99 $
אחסון כולל:ללא הגבלהללא הגבלהללא הגבלה
כובע העלאה חודשי:60MB1GB10 ג’יגה-בתים
מכשירים מסונכרנים:2ללא הגבלהללא הגבלה
גודל הערה מקסימלי:25MB200MB200MB

עם Evernote Premium אתה מקבל עד 10 ג’יגה העלאות בחודש, וזה אמור להספיק אפילו עבור הנושא המהיר ביותר (למשל חיית המחמד של המורה). צ’אט חי עם תמיכת לקוחות אינו נעול, בנוסף לכמה תכונות מתקדמות כמו חיפוש מסמכים של Office, הערות PDF ו- סרטי כרטיסי ביקור..

למרות שאוורנוייט הגדילה את עלויות פלוס ופרמיום באופן ניכר בשנת 2016 לאכזבה רבה מצד לגיונות האוהדים שלה, הערך עדיין טוב בסך הכל עבור מה שאתה מקבל.

חוויית משתמש

למרות שהוא מציע מגוון מדהים של תכונות ארוזות ללקוח ידידותי בדרך כלל, בהתחלה אברנוייט הכל נראה קצת מהמם. זה בהחלט לא מציג מראה כה נקי כמו כמה כלים אחרים לרישום הערות בענן, כולל Google Keep.

תצוגת שולחן העבודה המוגדרת כברירת מחדל מציגה את המחברות שלך בשוליים השמאלי ביותר, ואחריה עמודה עבור הערות מימין המיידית וחלונית עבור הפתק שמימין לזה. ניתן לשנות את גודל עמודות הניווט וחלונית ההערות, אך עדיין הכל נוטה להפריע.

אם אתה רוצה לנקות דברים, אתה יכול לכבות את הפאנל השמאלי (F10) ואת רשימת ההערות (F11) עבור רוב האפקט הזה..


 

לחלופין, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל פתק ובחר “פתק פתוח” כדי לפתוח אותו בחלון נפרד.

לפני שתתחיל ליצור הערות, יהיה עליך ליצור מחברת כדי להחזיק אותם. ניתן לעשות זאת בקלות על ידי לחיצה על הסמל “+” שלצד המקום בו כתוב “מחברות” בראש עמודת הניווט..

בחר שם מחברת, לחץ על “בסדר” והמחברת שלך תהיה מוכנה לדרך שלך.

ליצירת פתק, לחץ על כפתור הכותרת “הערה חדשה” הכחולה בצד ימין למעלה של Evernote. זה יפתח חלון נפרד בו תוכל להתחיל להקליד את הפתק שלך. מתוך הפתק, אתה יכול לתת לו שם ולבחור באיזו מחברת היא נמצאת.

להערות יש סרגל כלים לעיצוב בחלקו העליון, ממש כמו מעבד תמלילים, כך שחלק מהתהליך צריך להיות מוכר מייד. אתה יכול לשנות את גודל הגופן וגופן הגופן שלך, מודגש, נטוי, להדגיש ולהדגיש טקסט ולהוסיף רשימות תבליטים, רשימת בדיקות וטבלאות..

כאמור, בתווים יש גם תכונת הקלטה קולית שתוכלו להפעיל באמצעות לחיצה על כפתור. כפתור נוסף מדליק את המצלמה שלך, מאפשר לך להצמיד ולהוסיף תמונה, אם כי לא להקליט הערות וידיאו.

עבור סוגי קבצים אחרים, באפשרותך להוסיף אותם במהירות ממערכת הקבצים שלך כקבצים מצורפים. Evernote משתלב גם עם כונן Google ומאפשר לחבר קבצים מאחסון ענן.

אמנם נראה בהתחלה כי מיון דרך מחברות עמוסות בפתקים יכול להוות טרחה אמיתית, Evernote כוללת מספר תכונות שיעזרו לכם לנווט בטירוף. זה כולל את היכולת “לתייג” הערות כדי למיין במהירות מחשבות קשורות בהמשך באמצעות כרטיסיית “תגים” מיוחדת.

הטקסט ברשימות ניתן גם לחיפוש, מה שמקל על מציאת מחשבות מוקלטות למדי.

אנו גם אוהבים שתוכל להחליף את העמודה ברשימת ההערות בין תצוגות קטע, אריח ותמונה ממוזערת. הגדילו את גודל העמודה ותוכלו לסקור הערות די מהר כדי למצוא את מבוקשכם.

כדי להקל על שיתוף פעולה עם אחרים, אתה יכול לשתף מחברות וגם רשימות הן על ידי לחיצה ימנית על האובייקט ובחירה ב”מחברת שתף “(או” שתף הערה “). לאחר מכן הזן את כתובת הדוא”ל של האדם שאיתו אתה רוצה לשתף והגדר הרשאות (להציג, לערוך ולהזמין) עבורו.

יש גם תכונת צ’ט כדי שתוכל לדבר בשידור חי עם אחרים מבלי לעזוב את האפליקציה Evernote, למרות שהיא לא רפה (ש- Evernote משתלב בה).

אתה יכול גם לשתף קישורי פתקים עם אחרים, לאפשר להם לגשת להערה שלך באמצעות דפדפן (אותם קישורים יכולים להדביק בתווים אחרים לצורך הפניה צולבת.)

בעוד שחווית המשתמש של Evernote די חלקה ברגע שמתאקלמים בכלי, אם אתה נתקל בבעיות, ניתן להשתמש בתפריט “עזרה” בלקוח שולחן העבודה כדי לגשת למאגר מידע מקוון שניתן לחפש בו..

תמיכה ישירה זמינה גם, אך רק עבור לקוחות משלמים. מנויי Evernote Plus זוכים לגישה לתמיכה בדוא”ל, ואילו למנויי Evernote Premium יש גם צ’אט חי.

אבטחה & פרטיות

Evernote אינה מחזיקה מרכזי נתונים משל עצמה, אלא במקום זאת משתמשת ב- Google Cloud לתשתיות. Google Cloud מספק אבטחה חזקה של מרכזי נתונים, שיכולה לייחס בחלקה לעובדה שהיא מתארחת באותם מרכזי נתונים כמו מאגרי המידע האישיים של גוגל..

נתונים המאוחסנים ב- Google Cloud מוצפנים במנוחה באמצעות AES 256 סיביות. עם זאת, מפתחות ההצפנה מנוהלים על ידי גוגל, ולא על ידי Evernote. ל- Evernote אפשרות להצפנה פרטית, אך היא מוגבלת לטרבול טקסט מודגש ספציפי. באופן מאכזב, אינך יכול להצפין מחברות שלמות או אפילו פתקים.

יש לנו גם כמה בעיות אבטחה כלליות עם Google שאנחנו מפרטים בסקירת Google Drive שלנו, כולל השימוש בנתונים לשיווק. עם זאת, לא סביר שלגוגל תהיה גישה לקבצי ה- Evernote שלך ​​למטרות אלה (אנו מקווים).

קבצים במעבר מוצפנים על ידי Evernote באמצעות אבטחת שכבת תעבורה (TLS). זה אמור להגן עליך מפני התקפות של אנשים באמצע וצורות אחרות של ציתות WiFi, אך אם אתה נמצא ברשת ציבורית, עדיין סביר להניח שתרצה להשתמש ב- VPN כדי להישאר בסתר. כל אחד מהבחירות המדורגות במדריך ה- VPN הטוב ביותר שלנו אמור לעבוד טוב עם Evernote.

ההצפנה אינה מקצה לקצה. לאחר הגעתכם למרכז הנתונים, הקבצים שלכם חוזרים לטקסט רגיל לאינדקס, המשמש להאצת האחזור אחר כך ואז מוצפנים..

עם זאת, אבנרוטה עובדת עם תוסף שימושי של צד שלישי בשם SafeRoom. SafeRoom, שניתן להשתמש בו גם עם OneDrive, מצפין את ההערות שלך באמצעות מפתח פרטי שרק אתה מכיר, ומוסיף שכבת אבטחה נוספת.. 

כמו בכל אחסון מבוסס ענן, תרצה גם להיזהר מהתקפות דיוג. אם הסיסמה שלך נגנבה, ניתן לגשת לחשבון ה- Evernote שלך ​​מכל דפדפן. עם זאת, יש חדשות טובות: Evernote תומך באימות דו-גורמי.

הפעל תכונה זו, וכשתתחבר לחשבונך ממכונה לא מוכרת, תצטרך להזין קוד אבטחה כדי לגשת ל- Evernote. אתה יכול לקבל קוד זה באמצעות המאמת של גוגל או, אם אתה מנוי, באמצעות הודעת טקסט. אנו ממליצים להשתמש בו, שמא היומן האישי שלך יסתיים ב- 4chan לכולם.

פסק דין סופי

בסך הכל, Evernote אינו כלי שיתוף פעולה טוב כמעט כמו פיתרון EFSS כמו Egnyte Connect (קרא את סקירת Egnyte Connect) או אפילו Dropbox, Google Drive או OneDrive. אנו מעדיפים את Evernote על פרויקטים אישיים, כמו מחקר אקדמי, כתבי עת ומניפסטים לוחמניים. אולם למטרות אלה איננו יכולים לחשוב על כלי טוב יותר.

היכולת לארגן את המחשבות שלך למחברות, לתייג אותן, להוסיף קבצים מצורפים ותזכורות קוליות וכל מה שזמין מכל מכשיר, הופכת אותה לכלי המושלם לאיסוף רעיונות מפגעים שלך ולהפוך אותם לספרייה שניתן לחפש בך..

למרות שאיננו דואגים למגבלת שני המכשירים ולכיסוי ההעלאה של 60MB לחודש בחשבון החינמי, Evernote Plus מתקן את הבעיה הזו ולא נחזיר לך יותר מעלות כוס קפה בכל חודש. עם שטח אחסון בלתי מוגבל, חברת Evernote משמשת כמחברת הענן הטובה ביותר שסקרנו, מכה את OneDrive, Google Keep ושאר התחומים..

האם אתה חובב סופר של Evernote או שאתה חושב שטעינו? השאירו לנו פתק בתגובות למטה, ותודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map