סקירה של Otixo – עדכון 2020

סקירה של Otixo

כשמדובר בניהול רב ענן, Otixo הוא ככל הנראה מוביל השוק בזכות קלות השימוש שלו כמו גם התכונות הרבות שלו. עם זאת, אוטומציה היא מחדל בולט, כלומר התחום עדיין פתוח לרווחה. קרא את הסקירה המלאה של Otixo עבור כל הפרטים.


בימינו, כמעט כולם מלהטטים לפחות בחשבונות אחסון בענן, אם לא יותר. עם כל הצעות האחסון הענן הנדיבות בחינם, יש הגיון לנצל.

בנוסף, עסקים ופרילנסרים משתמשים לרוב בשירותי אחסון ענן מרובים מכיוון שלקולגות ולקוחות יש העדפות שונות, בין אם זה Dropbox, Google Drive, OneDrive או שירות אחר..

ניהול כל כונני הענן הללו יכול להיות טרחה של ממש. זיכרון היכן נמצאים קבצים, העברת קבצים משירות לשירות וייעול פרויקטים העושים שימוש בשירותי אחסון מרובים יכולים לדרוש מעט עזרה, וכאן יכולים כלים לניהול ענן רב לשמש..

בסקירת Otixo זו, נבדוק את אחד השמות הגדולים יותר באזור, במיוחד עבור משתמשים עסקיים. Otixo תומך ביותר מ -30 שירותי ענן, בתוספת פרוטוקולים כמו WebDAV ו- FTP. יש לו גם כמה תכונות שיתוף פעולה נחמדות, כולל מרחבי עבודה לפרויקטים.

שמור איתנו כשאנחנו מגדילים את התכונות, העלות וחוויית המשתמש של Otixo. אם אתם מחפשים שירותי אחסון בענן להתאמה עם Otixo, אל תשכחו לבדוק גם את המדריך הטוב ביותר לאחסון ענן שלנו..

אלטרנטיבות לאוטיקסו

חוזק & חולשות

מאפיינים

Otixo משמש רכזת עבור כל כונני הענן שלך ומספק כמה תכונות שלא תמצא בשירותים מתחרים. זה כולל שרתי אחסון בענן משלה וכמה יכולות שיתוף פעולה מועילות אשר ימשכו משתמשים עסקיים.

יחד עם זאת, לאוטיקסו יש קומץ החמצות גדולות המגבילות את השימושיות שלה למשימות מסוימות. לדוגמה, בזמן שאתה יכול להעתיק תיקיה או קובץ מכונן ענן אחד למשנהו, אתה לא יכול ליצור קשרים מתמשכים בין הכוננים הללו. המשמעות היא שאין סינכרון בין ענן לענן או גיבוי מענן לענן כמו שאתה מקבל עם GoodSync.

בעוד שהאפליקציה הראשית מבוססת אינטרנט, ל- Otixo יש לקוחות שולחניים עבור Windows ו- MacOS בהם תוכלו להשתמש כדי לנהל את קבצי הענן שלכם. יש גם אפליקציות לאנדרואיד ולאייפון.

בנוסף לניהול כל תוכן הענן שלך במקום אחד, Otixo משתלב באפליקציות שונות, יכולת המופעלת על ידי זאפייר. יישומים אלה כוללים שירותי מדיה חברתית, מחברות דיגיטליות, לוחות שנה, מסדי נתונים וכלים לניהול פרויקטים.

תצוגה מקדימה עם אוטיקסו

לכל כונן ענן שאתה מתחבר ל- Otixo, באפשרותך להציג תצוגה מקדימה של תמונות, מסמכים וסרטונים המאוחסנים בתוכם. עם זאת, לצורך עריכת קבצים, תצטרך להוריד את הקובץ ולהשתמש באפליקציה לשולחן העבודה, או לפתוח את הקובץ בשירות אחסון הענן בו הוא מאוחסן כדי להשתמש בעורך מבוסס הדפדפן שלו (ראה מיטב אחסון ענן למסמכים).

בעוד עריכה מבוססת דפדפן היא ללא הפסקה, Otixo עדיין עובד טוב לשיתופי פעולה מכיוון שניתן להשתמש בו כדי לשתף קבצים עם אחרים. אתה יכול גם ליצור מרחבי עבודה וקבוצות עבודה לייעול פרויקטים, ויש אפילו פונקציית צ’אט לדיאלוג פרוייקט. אנו נסתכל על התכונות הללו ביתר פירוט כאשר אנו מכסים את חווית המשתמש, להלן.

אנו נסקור גם כמה מתכונות האבטחה של Otixo, כולל קידוד פרטי מקצה לקצה עבור הקבצים שהעלית. בנימה סופית לפני שאנחנו עוברים לעלות, עם Otixo אתה באמת מקבל גם שטח אחסון בענן. נדבר על כמה, הלאה.

תמחור

לאוטיקסו שלוש תוכניות זמינות: תוכנית חינמית ושתי אפשרויות מבוססות מנויים ב- Otixo Standard ו- Otixo Plus.

התוכנית החינמית, כפי שאתה יכול לראות בטבלה שלמעלה, אינה בדיוק בחינם. אם אתה מתכנן לבצע העברות מענן-לענן, תחויב בגובה 0.49 דולר לגיגה-בייט כדי לעשות זאת, שזו תשלום די חזק. אם אתה מתכנן להעביר יותר מ- 15 ג’יגה-בתים לחודש, תוכל באותה מידה להירשם ל- Otixo Standard, מכיוון שזה בערך אותו מחיר.

טוענים חופשיים מקבלים שטח אחסון בכונן עבודה של Otixo בנפח של 5 ג’יגה-בייט, בעוד שהמנויים מקבלים 10 ג’יגה-בייט או 20 ג’יגה-בתים למשתמש, תלוי באיזו תוכנית אתה הולך. שטח האחסון הוא מצטבר, כלומר אתה יכול לחלק אותו בין משתמשים איך שאתה רוצה.

עננים נתמכים & פרוטוקולים

בסך הכל, Otixo תומך ביותר משלושים כוננים ופרוטוקולים בענן, עם הרבה שמות גדולים זמינים. חלק מספקי אחסון הענן המובילים כוללים תחנות כוח Dropbox, Google Drive ו- OneDrive, כמו גם אחד משירותי אחסון הענן הטובים ביותר עם ידע בענן ב- pCloud.

Dropboxגוגל דרייבOneDriveOneDrive לעסקים
קופסאאמזון S3אמזון דרייבpCloud
הוביתמגהOwnCloudHiDrive
פליקרEvernoteפייסבוקיאנדקס

עם זאת, ניכרת בולטת Egnyte Connect, בקלות אחד הסנכרונים העסקיים הטובים ביותר ושיתוף הפתרונות הקיימים כיום. כמו כן, רק Amazon S3 נתמך בין פתרונות תשתית ענן. אנו רוצים לראות קבצי ענן של Azure, Google Cloud ו- Rackspace כוללים גם כן.

Otixo אכן תומך בפרוטוקולי FTP / SFTP ו- WebDAV, עם זאת, נותן לך עוד יותר אפשרויות לחיבור כוננים. גם ההכללה של OwnCloud נהדרת עבור אלה המעוניינים לשלב את פתרון האחסון בענן האישי שלהם עם כוננים אחרים.

תכונה שימושית נוספת שתקבל עם Otixo היא להשתמש בה כמרכז לריכוז התראות מכמה שירותים אחרים, כולל מרבית הפלטפורמות המדיניות החברתיות הפופולריות, בנוסף ל- Microsoft Excel, Paypal ו- MySQL.

חוויית משתמש

Otixo, כפי שציינו, מאפשר לך לנהל את הקבצים המתארחים שלך מאפליקציית אינטרנט, לקוח שולחני ואפליקציית סמארטפון. הגישה הרב-תכליתית הזו מקלה הרבה יותר להישאר על גבול מגבלות האחסון, ההודעות וההתרחשויות האחרות בערכת כונן הענן שלך.

חוויות האינטרנט והשולחן העבודה כמעט זהות, כך שברגע שתגלה את הדרך שלך סביב אחת, לרוב תוכל לנווט באחר. זה דבר טוב מכיוון שאוטיקסו מתרגל קצת.

קישורים במורד השמאלי זמינים עבור קבוצות עבודה, סביבות עבודה ומנהל הקבצים Otixo. אם אתה משתמש בלקוח האינטרנט, תהיה לך גישה גם לספריית אפליקציות.

ספריית האפליקציות מאפשרת לך לשלב את Otixo עם שירותים שונים כמו YouTube, GitHub וטוויטר. פעולה זו תאפשר לך לקבל התראות בתוך Otixo כאשר פעולות מסוימות מתרחשות ביישומים אלה. זוהי תכונת ניהול שימושית מאוד לעסקים עם מערך גדול של כלים לאינטרנט כדי לעקוב אחריהם.

אתה יכול גם להפוך פעולות מסוימות לאוטומטיות, כמו למשל לשלוח אוטומטית הודעות צ’אט שהתקבלו באוטיקסו למחברת Evernote (אם תרצה ללמוד עוד על Evernote, קרא את סקירת Evernote שלנו).

חיבור כונני ענן לאוטיקסו הוא תהליך יחסית ללא כאבים. תצטרך להיות בתצוגת מנהל הקבצים, שם יש סמל ענן קטן בסמוך לפינה השמאלית העליונה; לחץ עליו כדי להוסיף שירותים.

במסך הבא תוכלו למצוא רשימה של אייקוני שירות ענן הזמינים לחיבור. לחץ על שירות הענן שברצונך להוסיף, תן לחיבור שם ולחץ על כפתור “הרשאה”. על ידי שירות הענן תתבקש להעניק לאוטיקסו הרשאה לגשת לנכסים הדיגיטליים שלך.

עשה זאת והאינטגרציה תושלם: כונן הענן שלך יופיע כעת בעמודת הניווט בצד שמאל של מנהל הקבצים. לחץ על שם הכונן שם, ועליך לראות את כל התיקיות והקבצים שלך המוצגים בחלון הראשי.

משם אתה יכול להעלות קבצים לכונן הענן שלך, להעתיק או להעביר תוכן מכונן אחד למשנהו ולשתף תוכן. שים לב שלא ניתן להעלות תיקיות שלמות ל- Otixo, אלא רק קבצים, שזה קצת מוזר.

אתה יכול גם לשתף קבצים רק לסביבות עבודה שהגדרת, תכונה שנועדה לייעל פרויקטים.

בתוך סביבת עבודה אתה יכול להוסיף קבצים לא משנה באיזה כונן ענן הוא מאוחסן, ולהזמין אחרים לגשת לאותו שטח. כדי להקל מעט על הוספת אחרים לחללים, תוכל להקים צוותים (למשל, מחלקת שיווק, מפתחים) באמצעות תצוגת קבוצות העבודה לפני כן..

Dropbox Business, Egnyte Connect וכלי אחסון ענן אחרים המיועדים לעסקים מאפשרים לך להקים תיקיות צוות למאמצי שיתוף פעולה. עם זאת, בגישה זו, שיתופי הפעולה מוגבלים לקבצים המאוחסנים בכונן ענן יחיד. היכולת לגשת לקבצים המאוחסנים בכונני ענן שונים ומשונים היא יתרון גדול לשיתופי פעולה, ואחת הסיבות הטובות ביותר להשתמש ב- Otixo.

יש אפילו תכונת צ’ט שתוכל להשתמש בה כדי לתקשר עם חברי הפרויקט, אם כי Otixo משתלב גם עם Slack אם אתה מעדיף את הכלי הזה..

פעולות ענן עד ענן

החולשה הבוהקת ביותר שמצאנו בבדיקת Otixo היא שפעולות ענן לענן הן די מוגבלות. אתה יכול להעביר תיקיה או קובץ מכונן ענן אחד למשנהו על ידי לחיצה על כפתור התפריט עבור האובייקט שברצונך להעביר.

זה קל מספיק ותכונה שחיונית לניהול רב ענן. עם זאת, ראינו לראות יכולות סנכרון מענן-לענן ויכולות גיבוי מענן-לענן כמו שתמצאו עם MultCloud (קרא את סקירת MultCloud שלנו).

ירינו הודעה לאוטיקסו כדי לברר אם מדובר בתכונות שהחברה מתכוונת ליישם. מהתגובה זה לא נראה טוב.

אבטחה

בעוד ש- Otixo מפספס בגדול בסוגי פעולות הענן לענן שאתה יכול לבצע, הוא מפצה על כך מעט עם היכולת להוסיף שכבת אבטחה נוספת לקבצים שאתה מאחסן בענן..

אצל מרבית ספקי האחסון בענן, כולל גוגל דרייב ו- OneDrive, הספק עצמו מנהל הצפנת קבצים. המשמעות היא שהחברה יכולה לפענח את הקבצים שלך, בין אם לסרוק תוכן למטרות שיווק או לגלות תוכן פיראטי כמו סרטים מבולבלים (קרא את ה- VPN הטוב ביותר לטרנינג).

באמצעות Otixo, אתה יכול להצפין באופן פרטי את כל הקבצים שהועלו לכונני הענן המחוברים שלך. ההצפנה היא מקצה לקצה ומכיוון שרק אתה יודע את מפתח ההצפנה, רק אתה יכול לפענח את הקבצים שלך. מהבחינה הזו, זה עובד כמו Boxcryptor, כלי בעל ידע אפס עליו תוכלו לקרוא בסקירת Boxcryptor שלנו.

שיטת ההצפנה המשמשת היא AES 256-bit, שהוא הפרוטוקול המשמש את רוב שירותי אחסון הענן לצורך אבטחה, כמו גם מוסדות פיננסיים וממשלות. זהו גם הפרוטוקול המומלץ על ידי המכון הלאומי לטכנולוגיה ותקנים.

עליך להצפין קבצים בעת העלאתם באמצעות הכלי.

לרוע המזל, מכיוון שאתה יכול להעלות קבצים בלבד ולא תיקיות, תצטרך להצפין קבצים בזה אחר זה. זה בהחלט משהו שאוטיקסו צריך לחשוב על תיקון.

בעיה גדולה יותר היא היעדר אימות דו-גורמי. ללא תכונה זו, הרבה יותר קל למישהו להשתמש בסיסמה גנובה או סדוקה כדי לגשת לנתונים שלך, מכיוון שאין צורך בתעודות אבטחה נוספות בעת כניסה ממכונות לא מוכרות..

האתר של Otixo אכן מציין שהתכונה תגיע בקרוב, גם אם רק עבור מנויי פלוס.

תמיכה

Otixo מספק תמיכה באמצעות דואר אלקטרוני בלבד. אין ערוצים חיים הזמינים לקבלת עזרה, כגון צ’אט או טלפון.

נוסף על כך, נראה כי Otixo לא ממהר לענות לדוא”ל לתמיכה, לפחות למשתמשים בחינם. שלחנו לחברה מספר מיילים, ועדיין לא קיבלנו תגובה אחרי חמישה ימים.

על פי אתר החברה, מנויי Otixo Plus זוכים לתמיכה 24 שעות ביממה וזמן תגובה ממוצע של ארבע שעות. לרוע המזל, לא הצלחנו לבדוק את ההבטחה הזו.

אם אתה מוצא את עצמך בכריכה ולא יכול לחכות לתשובה, אתה יכול לפנות למרכז התמיכה המקוון של Otixo לקבלת עזרה. כמשאב, יש לו כמות נוחה של מדריכים להתחלה, עבודה עם כונני ענן שונים, שימוש ב- WebDAV ו- FTP, הגדרת סביבות עבודה ועוד. ניתן לחפש באתר גם כדי לעזור לכם למצוא תוכן רלוונטי במהירות.

פסק דין סופי

Otixo הוא כלי ניהול רב ענן שמשתבש הרבה וכמעט לא בסדר. בצד החיצוני, אנחנו אוהבים את העובדה שלשירות יש אפליקציות למחשבים שולחניים וניידים, וכי הוא תומך במגוון רחב של כונני ואפליקציות בענן..

יכולות סביבת העבודה ישמשו גם לעסקים המחפשים לייעל פרויקטים הפרוסים על פני שירותי ענן מרובים. חלק משילובי האפליקציות המופעלים על ידי זאפייר נראים גם שימושיים.

מצד שני, היינו די מופתעים לגלות ש- Otixo לא מאפשרת לך להפוך העברות קבצים מענן-לענן לאוטומטית לאפשר סנכרון או גיבוי. אתה יכול להעתיק או להעביר תוכן ידנית מענן לענן רק באופן ידני, שיהיה זמן רב מדי עבור משתמשי ענן כבד.

אמנם אנו אוהבים את העובדה שאתה יכול להוסיף הצפנה פרטית לקבצים בודדים שאתה מעלה, אך אנו מעוניינים לראות שהיכולת מורחבת לתיקיות שלמות. שום אימות של שני גורמים אינו מהווה דאגה גדולה עוד יותר.

בסך הכל יושב Otixo ימינה בסמוך לראשו של שוק ענן רב, שלמען האמת הוא די חלש. עם זאת, אנו מצפים לחלוטין כי השוק יצמח במהלך השנים הקרובות, אולם ככל שניהול רב-ענן יגיע לביקוש רב יותר.

תן לנו לדעת מה אתה חושב על Otixo בתגובות למטה, ותודה שקראתי.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map