סקירה של odrive – עודכן ב- 2020

סקירה

אף שרשמית היא עדיין עבודה שמתבצעת, odrive הוא כלי ניהול רב ענן רב עוצמה להפליא המציע את הסנכרון הטוב מסוגו. זה נופל בכמה תחומים אחרים, אבל לתמונה המלאה כדאי לכם לקרוא את סקירת odrive המפורטת שלנו.


למי שמחפש לנהל טוב יותר נכסים דיגיטליים הפרוסים בשירותי ענן שונים, odrive מספקת ניהול ענן רב שיעזור לך לעשות בדיוק את זה. הוא תומך ברבים משמות האחסון בענן הגדולים כיום, כמו Google Drive ו- Dropbox, בנוסף לפרוטוקולים כמו WebDAV ו- FTP כדי לקדם את אפשרויות השילוב שלך..

בסקירת odrive זו אנו ננצל כמה מהלהיטים הגדולים ביותר של הכלי, כולל הצפנה פרטית מקצה לקצה וכן גישה ייחודית וחזקה לסנכרון.

אנו נדון בכמה מהלכים של תכונות שאמורות לתת לך הפסקה, למרות ש- odrive עדיין נמנה עם מיטב כלי הניהול העננים הקיימים ביותר כיום (התחום נותר בעבודה)..

עם זאת, שימו לב ש- odrive אינה מספקת נפח אחסון בעצמה. אם אתה מחפש אחסון ענן עצמאי ולא כלי ניהול, מדריך האחסון בענן הטוב ביותר שלנו הוא המקום להתחיל בו.

אלטרנטיבות ל odrive

חוזק & חולשות

תכונות

עם odrive, תוכלו למצוא הרבה מהתכונות הרצויות לכם ממערכת ניהול רב-ענן. יש גם כמה הפתעות לא צפויות, אבל יש גם כמה פספוסים מצערים.

המטרה המרכזית של התוכנה, וכל כלי ניהול רב-ענן, היא להפגיש את כל שירותי אחסון הענן שלך למקום אחד כאילו הכל רק ענן אחד גדול ושמח.

כדי לאחד את שירותי הענן שלך, odrive משתמש בשילוב של ממשק אינטרנט ולקוח סנכרון שולחן עבודה. לקוח שולחן העבודה זמין עבור Windows ו- Mac, עם גירסת בטא עבור Linux. odrive יש כביכול אפליקציות אנדרואיד ו- iOS בעבודות זה מספר שנים, אך עד כה, כלום.

אתה יכול ליצור חיבורי ענן ללא הגבלה גם אם אתה בתוכנית החינמית. Otixo, שירות מתחרה, מאפשר רק עשרה חיבורים בחשבונות בחינם.

אנו נסקור את שירותי הענן הנתמכים בהמשך סקירה זו. odrive תומך גם בפרוטוקולי WebDAV, FTP ו- SFTP. יש גם ממשק שורת פקודה לעבודה עם שרתים.

גיבוי והעברה של odrive – –

Otixo אינו מציע סנכרון בין ענן לענן או גיבוי מענן לענן, וזו אחת ההחמצות המצערות שהזכרנו.

למען האמת, אין אפילו דרך קלה לבצע העברה חד-פעמית מענן למשנהו. תצטרך להשתמש בלקוח שולחן העבודה ולהעביר תוכן לשם. לקבלת חיבורי ענן-ענן טובים יותר, בדוק את MultCloud (קרא את סקירת MultCloud שלנו).

בצד החיצוני, לקוח הסנכרון odrive מאפשר לך לראות תוכן ענן ממערכת הקבצים השולחניים שלך מבלי שתצטרך לאחסן תוכן זה במחשב שלך. אנו מדברים על נקודה זו יותר כאשר אנו דנים בחוויית המשתמש. זו תכונה די שימושית ולא נפוצה במיוחד.

תכונה נוספת כזו היא היכולת של odrive להצפין קבצים באופן פרטי, דבר שלא תקבל באופן טבעי עם רוב שירותי אחסון הענן. אנו נבחן את התכונה הזו יותר כאשר אנו מדברים על אבטחה בהמשך סקירה זו. אנו נדון גם בחוסר המטריד של odrive באימות דו-גורמי.

odrive מאפשרת גם לשתף קבצים על ידי יצירת קישורים וליצור מרחבי עבודה הניתנים לשיתוף. אתה יכול להשתמש בסביבות עבודה כדי להפגיש קבצים מרובים מפלטפורמות ענן מרובות לעבודות פרויקט.

למרות שעדיין לא זמין, האתר של odrive מציין כי בקרוב הוא יציע יכולות גיבוי, ומאפשר לך לגבות תוכן מקומי לשירות הענן שלך. למרות שאנחנו לא יכולים לדמיין את זה מפצח את דרכם של כלי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר שקיימים, אנו נשמור על שיקול דעת.

בסך הכל, מערך הפיצ’רים הוא תיק מעורב, אך נראה שזה המקרה עם רוב כלי הניהול בענן הקיימים. עדיין לא מצאנו אחד שמרשים באמת בכל הסביבה. יש לקוות, odrive יתקן את הטעויות שלה כיוון שבהחלט יש לה פוטנציאל להיות השירות הזה.

תמחור

אתה יכול לקבל גרסה חינמית מוגבלת-תכונה של odrive או להירשם לשירות מדי שנה.

אם אתה בוחר להירשם, אתה צריך לשלם עבור שנה מראש, אין אפשרות לחודש. העלות, במחיר של 99 דולר לשנה, מסתכמת במעט מעל 8 $ לחודש. זה בערך 20 אחוז יותר ממה שתשלם עבור שירות באמצעות Otixo (קרא את סקירת Otixo שלנו), שירות שיש לו גם אפשרות לחודש לחודש.

הגרסה החינמית של odrive נראית נדיבה, בהתחשב בכך שאתה יכול להגדיר חיבורים ללא הגבלה ולהשתמש ברבות מהתכונות הזמינות. התכונות בהן אינך יכול להשתמש, למרבה הצער, ממש מגרות את הרגליים מהחוויה.

אחד, עליו נדבר בהמשך, כולל חוסר יכולת לבטל את הסנכרון של קבצים בלקוח השולחן העבודה לאחר הורדתם לכונן הקשיח. באופן סביר יותר, רק משתמשי פרימיום מקבלים גישה לתכונת ההצפנה.

אם אתה חושב שאתה רוצה להירשם, אתה יכול לנסות את תוכנית הפרימיום תחילה באמצעות ניסיון למשך שבעה ימים, שכל המשתמשים יקבלו כאשר הם נרשמים לתוכנית בחינם. בנוסף, אם תירשם ותחליט שטעית נורא, תוכל לבטל את ההחזר תוך 30 יום.

עננים נתמכים & פרוטוקולים

אתה יכול להשתמש odrive כדי לחבר מגוון שירותי אחסון בענן, אך ישנם כמה שאינם נתמכים. האפשרויות כוללות שמות גדולים כמו Dropbox, Google Drive, OneDrive ו- Amazon Drive, כמו גם ערכים פחות ידועים כמו Yandex Disk ו- HiDrive.

החמצה גדולה היא Egnyte Connect, שירות הסנכרון והשיתוף הטוב ביותר של הארגון שטרם נבדק.

DropboxOneDriveגוגל דרייבקופסא
אמזון דרייבדיסק YandexHiDriveאמזון S3
מסגרת אחורית B2Google Cloud4 שיתףנסיעה
פייסבוקאינסטגרםHipChatרפוי
GmailWebDAVFTPSFTP

שלושה שירותי תשתית ענן כלולים לשילוב: Amazon S3, Google Cloud ו- Backblaze B2. עם זאת, זה משאיר קבצי ענן של Rackspace, Azure, Wasabi ועוד כמה אפשרויות הגונות בקור.

החדשות הטובות הן ש- odrive אכן תומך ב- WebDAV, מה שיאפשר לך ליישם מחסני ענן שלא ברשימה, כל עוד הם תומכים ב- WebDAV בעצמם. זה כולל pCloud (קרא את סקירת ה- pCloud שלנו), מועדף ותיקים כאן ב- Cloudwards.net.

odrive תומך גם בפרוטוקולי FTP ו- SFTP לחיבור שרתי האחסון בענן שלך.

לבסוף, השירות תומך בכמה אפליקציות. אלה כוללים פייסבוק, ג’ימייל, HipChat, אינסטגרם ו- Slack. ההכללה שלהם מאפשרת לך לעשות דברים כמו להוריד אוטומטית תמונות וסרטוני מדיה חברתית, לשמור קבצים מצורפים לדוא”ל (Gmail) ולשתף קבצים (Slack).

חוויית משתמש

לאחר שנרשמת ל- odrive ונכנסת, תמצא ממשק בו תוכל להתחיל להוסיף חשבונות אחסון בענן.

לחץ על “אחסון קישור” כדי להתחיל לעשות זאת. תוכל לבחור את האחסון הרצוי לך מרשימת ספקים פופולריים. אם אינך רואה את מה שאתה מחפש, לחץ במקום בו כתוב “קטלוג אחסון” כדי לגלות אפשרויות נוספות.

אם אתה מחבר חשבון אחסון בענן, תצטרך לאשר את גישה לגישה לחשבון זה, הדורש את פרטי המשתמש שלך. התהליך אורך כעשר שניות, לאחר מכן תוכל לראות אותו מופיע בכרטיסיית האחסון של ממשק האינטרנט odrive..

אתה יכול ללחוץ על כל כונן המופיע שם כדי לגשת לתוכנו ישירות מ- odrive.

אתה יכול להוריד, למחוק, לשנות שם ולשתף ממשק המשתמש של הדפדפן. תכונת שיתוף הקבצים מייצרת קישור לתיקיה או לקובץ, שניתן להגן עליהם באמצעות סיסמה ולתת תאריך תפוגה, אבטחה רבה יותר מכפי שתקבל שיתוף תוכן ישירות מכונן Google ומספר שירותים אחרים.

ניתן לצפות בתצוגה מקדימה של קבצי תמונות, אך אף סוגים אחרים של קבצים אינם יכולים, אפילו .pdfs. אתה יכול גם ליצור תיקיות ולהעלות קבצים. באופן נוח, ממשק המשתמש של odrive תומך בגרירה ושחרור, ומאפשר לך להעלות מספר קבצים בבת אחת.

באופן מוזר, אין אפשרות לחפש קבצים. פירוש הדבר שאם אינך זוכר באיזה שירות איחסנת קובץ, תצטרך לחפש. גם לא מצאנו אפשרות לפתוח קבצים על ידי הפעלת שירות אחסון הענן בו הם מאוחסנים, שנראה כמו תכונה ללא מוחות עבור כלי לניהול ענן רב..

אנו אוהבים את תכונת ה”רווחים “של odrive, המאפשרת לך ליצור סביבות עבודה משותפות שיכולות לשלב תוכן משירותי אחסון ענן מרובים. זה מקל על שיתוף הפעולה בפרויקטים הכוללים קבצים המאוחסנים עם ספקים מרובים.

עם זאת, אין צ’אט בעבודה ואפילו לא תכונת הערות לחללים, כך שהכל מרגיש מעט מופעל. לאוטיקסו תכונה דומה, המכונה “סביבות עבודה”, שהיא מלוטשת הרבה יותר.

זה כמעט כל מה שיש לממשק המשתמש באינטרנט, מלבד לשונית הצפנה שעליה נדון בהמשך. זה קל לשימוש ויש כמה תכונות נחמדות, אך ברצוננו לראות יותר.

לקוח סינכרון שולחן העבודה של odrive – –

ניתן להוריד את לקוח הסנכרון odrive מדפדפן האינטרנט. ההתקנה נמשכת רק דקה ואחרי שהלקוח יפתח את הדפדפן שינחה אותך דרך הדרכה מהירה. התמצית בכך היא ששירות ענן או אפליקציה שתתחברו ל- odrive יופיע בתיקיית שולחן העבודה של odrive.

התיקיה עובדת כמו תיקיית סנכרון אב עבור כל שירותי אחסון הענן שלך, אך עם תפס: כברירת מחדל, התיקיות והקבצים בתיקיה לא מסונכרנים בפועל. במקום זאת, מה שאתה רואה הם מצייני מיקום, וזה מספק יתרון עצום.

יתרון זה הוא שאתה עדיין יכול לראות איזה תוכן מאוחסן בענן ממנהל הקבצים של המחשב שלך, אך תוכן זה אינו תופס מקום בכונן הקשיח שלך. זה עובד כמו תכונת “הסנכרון החכם” המסודר של Dropbox (הגישה אליו דורשת את Dropbox Pro היקר למדי, כפי שתוכל לקרוא עליו בסקירת Dropbox שלנו).

אתה יכול להפעיל את הסנכרון עבור כל תיקיה או קובץ על ידי לחיצה ימנית עליו ובחירה בסנכרון, אשר יוריד אותו לכונן הקשיח. כדי לכבות את הסנכרון שוב, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר “בטל סנכרון.” עם זאת, שים לב שמסיבות שאיננו יכולים לעקוב אחריה, ביטול הסנכרון זמין רק עבור משתמשי Premium.

משתמשים חינמיים שממירים מצייני מיקום לקבצים בפועל, רק יצטרכו לשמור אותם ככה.

תהיה לך גישה להגדרות מסוימות ולאפשרויות אחרות דרך סמל שורת המשימות של odrive. אלה כוללים מצערת רוחב פס, פיצול קבצים גדולים וקביעת מרווחי סנכרון (גם כל תכונות ה- Premium).

אנו מעוניינים לראות אפשרות להצפין תיקיות ישירות מלקוח שולחן העבודה ולא להצטרך להשתמש בממשק המשתמש באינטרנט, אך בסך הכל עלינו לומר שלקוח שולחן העבודה הוא הדבר החביב עלינו על odrive.

זה נובע בעיקר מהשימוש בקבצי מצייני מיקום במקום צורך להוריד תוכן בפועל כדי לראות אותו. יותר ספקי אחסון בענן צריכים ליישם תכונה זו.

אבטחה

אפשרות ההצפנה הזמינה בממשק המשתמש באינטרנט (תכונת פרימיום) אמורה לפנות למי שחושש מפרטיות ענן. אלא אם תבחר ספק אחסון ענן עם ידע אפס, חברות אחסון בענן מנהלות עבורך את מפתחות ההצפנה שלך.

פירוש הדבר שחברות אלו יכולות לפענח את הקבצים שלך כדי לסרוק אותם לדברים כמו תוכן פיראטי או להזנת תוכניות מעקב ממשלתיות כמו PRISM. אם אתה משתמש ב- Google Drive, גוגל גם עשויה לסרוק את הנתונים שלך לצורך שיווק, עליהם תוכל ללמוד יותר בסקירת Google Drive שלנו..

תכונת ההצפנה של odrive מוציאה את הכוח הזה. זה מאפשר לך ליצור תיקיות מוצפנות בכונני הענן שלך. קבצים שנשמרו בתיקיות אלה מכילים גם את שמות הקבצים שלהם ואת התוכן בצורה פרטית וקצה, מה שאומר שאיש מלבדך אתה יכול לפענח אותם..

תתבקש ליצור סיסמה המשמשת לייצור מפתחות ההצפנה. אל תאבד את הסיסמה הזו מכיוון ש- odrive לא שומר אותה מאחר וזה לרוב יביס את מטרת הפיצ’ר. אם אתה מאבד אותו, תאבד גישה לכל הקבצים בתיקיה המוצפנת שלך.

רמת ההצפנה, אגב, היא AES-256, אותו פרוטוקול המשמש את שירות ההצפנה של אפס ידע Boxcryptor, שממלא מטרה דומה (קרא את סקירת Boxcryptor שלנו).

למרות שאנו אוהבים את אפשרות ההצפנה, אנו כלל לא נרגשים מהעובדה ש- odrive אינו מציע הצפנה דו-פקטורית. ללא תכונה זו, אם סיסמת חשבון odrive שלך ​​נגנבה או נסדקה, מי שיש לו את זה יוכל לגשת בקלות לכל קבצי הענן שלך (ובכן, למעט אלה שבתיקיות מוצפנות, בגלל סיסמת ההצפנה הנוספת).

עם אימות דו-גורמי, קוד סודי, הנשלח בדרך כלל לטלפון שלך, נדרש בעת כניסה ממכונה לא מוכרת. מרבית שירותי אחסון הענן מציעים כיום אימות דו-גורמי. העובדה ש- odrive לא מפחית את התועלת וככל הנראה הסיבה הגדולה ביותר להתרחק משירות זה.

אם אתה הולך odrive, וודא שאתה נוקט בצעדים ליצירת סיסמא חזקה שקשה לפריץ כוח.

תמיכה

odrive כולל מדריך למשתמש אליו תוכלו לגשת דרך ממשק המשתמש באינטרנט. ניתן לחפש אותו ויהיה לך צעדים בסיסיים. במדריך יש גם קטגוריית פתרונות בעיות, אך באופן מוזר לקטגוריה זו יש רק מאמר אחד והיא לא נוגעת לפיתרון תקלות (“כיצד לבדוק את גרסת אפליקציית הסנכרון שלך”).

יש גם פורום משתמשים שנראה פעיל למדי בו אתה יכול להעלות שאלות ולחקור תשובות מהעבר. odrive מנהלת בלוג ויש לו גם עמוד שאלות ותשובות קצר.

אם אינך יכול למצוא שם תשובות לשאלות שלך, קיים דף “צור קשר עם שירות לקוחות”. עם זאת, אפשרויות הקשר הישירות היחידות שיש כתובות דוא”ל לצוות המכירות והחיוב (כמובן). odrive מפנה שאלות טכניות לפורום המשתמשים.

על קצה המזלג, אנחנו לא מתרשמים מהגישה של odrive לתמיכה בלקוחות.

מחשבות אחרונות

היינו די נרגשים כבר מתחילת תהליך הסקירה של odrive מכיוון שחשבנו שמצאנו סוף סוף את מערכת הניהול הענן המושלמת. התבססנו בראש ובראשונה על גילוי השימוש במחזיקי מקום במקום קבצים שהורדו וכי ניתן להשתמש באדרייב להצפנת תוכן ענן..

שני אלה הם תכונות נהדרות. עם זאת, הן הסיבות היחידות באמת משכנעות להשתמש בשירות ואנחנו לא בטוחים שהם מספיק משכנעים עבור חלק מהקוראים שלנו.

אמנם העלות מעט גבוהה יותר ממה שאנחנו רוצים, אך הדאגות האמיתיות שלנו הן היעדר יכולות אימות של שני גורמים ויכולות סינכרון בין ענן לענן. אנו רוצים לראות odrive להוסיף אינטגרציה לכמה שירותי ענן נוספים, בנוסף לתמיכה טובה יותר בלקוחות.

התוצאה הסופית היא שכמו רוב התחרות, odrive שניהם מצליחים בצורה מבריקה ונכשלים כישלון חרוץ. למרבה הצער, זה עושה את זה מעט מספיק שהוא עדיין אחד הכלים הטובים ביותר לניהול ענן זמין כיום.

ספר לנו את המחשבות שלך על odrive בהערות שלהלן. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map