ביקורת ספרי Zoho – עדכון 2020

ביקורת ספרים על זוהו

ספרי Zoho הוא כלי חשבונאות סולידי חסר ברק בהשוואה למתחרים. למרות שקשה לומר באמת רע על כך, אנו חשים שתוכנות חשבונאות מקוונות אחרות פשוט עושות עבודה טובה יותר. עיין בסקירה המלאה של Zoho Books כדי לגלות מדוע.


Zoho Books היא תוכנת חשבונאות מקוונת שפותחה על ידי Zoho, חברת תוכנה מבוססת קליפורניה. Zoho גם יוצרת פלטפורמות אחרות, כמו Zoho Analytics ו- Zoho Payroll, שתוכלו לשלב בחשבון Zoho Books שלכם כדי לשפר את החוויה שלכם..

Zoho Books היא יצירה חזקה של תוכנת הנהלת חשבונות המאפשרת לך לנהל את העסק שלך ממקום אחד. בדיוק כמו QuickBooks Online, הוא מציע מגוון פיצ’רים המתאימים לעסקים מבוססי מוצר וגם מבוסס שירותים. זה מתומחר בתחרות, ואם כל מה שאתה רוצה לעשות הוא לפקח על מצבך הכלכלי, הוא עושה את העבודה שלו בצורה מושלמת.

עם זאת, בהשוואה לשימוש בפלטפורמות אחרות, Zoho Books יכול להיות קצת משעמם. התכונות שאתה רואה הן לרוב תכונות בסיסיות הזמינות עם כל שירות חשבונאי אחר. לתכונת הדוח יש רק כמה אפשרויות התאמה אישית. בנוסף, אם אתה חובב איורים גדול, הגרפים והתרשימים היחידים נמצאים במרכז השליטה.

עם זאת, קל ללמוד ספר Zoho, וזה זול, אם אתה מחשיב את התכונות שאתה מקבל. אם אתה חושב שהוא מתאים לעסק שלך, קרא את הסקירה הזו של ספרים על Zoho או התחל את הניסיון בן 14 הימים שלך ברגע זה.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לספרי זוהו

תכונות

ספרי Zoho מספקים הרבה תכונות, החל ממעקב אחר זמן לכלי לניהול מלאי. מגוון הפונקציות הזה הופך אותו להתאמה נהדרת לכל סוג של עסק. עם זאת, גישה כללית זו הופכת את זרימת העבודה שלה לבלבלת יותר מפלטפורמות אחרות שיש בהן פונקציות מותאמות אישית, כמו FreshBooks, כפי שהזכרנו בסקירת FreshBooks שלנו..

מלאי ספרים של זוהו

לחיצה על הקטגוריה “פריטים” בסרגל הניווט תציג שלוש אפשרויות. בדף “פריטים” תוכלו למצוא רשימה של המלאי שלך וליצור ערך. 

עמוד “מחירון” מציג את כל המחירים המיוחדים שלך, שיהיו שימושיים אם יש לך הנחות או מבצעים בהם אתה משתמש לעתים קרובות. דרך הדף “התאמת מלאי” אתה יכול לעקוב אחר שינויים בכמות הפריט שאינם זקוקים לחשבוניות, כגון מוצרים פגומים.

zohobooks - מלאי

מעקב הזמן של ספר זהוה

הקטע “מעקב אחר זמן” של Zoho Books מורכב מ”פרויקט “ו”גליון זמנים”. בדף “פרויקט” תוכלו ליצור פרויקט חדש. בדף “פרויקט” תוכלו לראות גם את הפרטים, המשימות והזמן שנרשם על ידי לחיצה על שם הפרויקט.

“גיליון זמנים” מאפשר לך לעקוב אחר כל הזמן הרשום שלך, כולל סטטוס חיוב ותצוגת לוח שנה, כך שתוכל לעקוב אחר כמה שעות עבדת ביום או בשבוע..

אתה יכול לרשום את הזמן שלך או להתחיל טיימר דרך הדפים בקטגוריית “מעקב אחר זמן” של לוח המחוונים. עם זאת, האפשרות להפעיל טיימר אינה זמינה ככפתור להוסיף מהיר, כך שתצטרך לנווט לדפים בקטגוריית “מעקב אחר זמן”..

צריך להקצות גם את כל הזמן המחובר לפרויקט, שישמור על כל דבר מסודר, אבל זה לא מאוד פרקטי. 

תכונות אוטומטיות

קשה יותר להגדיר את התכונות האוטומטיות של Zoho Books מאשר בפלטפורמות אחרות. זה מאלץ אותך לעבור לדף “הגדרות” כדי להגדיר תזכורות אוטומטיות לתשלום, כולל עבור חשבוניות וחשבונות. אתה יכול להגדיר תזכורות תשלום באמצעות האפשרות “תזכורות” בדף “הגדרות”.

יש גם “זרימת עבודה”, תכונה הדומה ל”שגרה “של QuickBooks Online, עליה תוכלו לקרוא בסקירת QuickBooks Online שלנו.. 

זרימת עבודה מאפשרת לך ליצור תכונות אוטומטיות מאפס, תכונה שעשויה להועיל לאנשים שמבינים מה הם עושים. לאנשים חדשים בחשבונאות קשה יותר ואינם יודעים אילו תכונות יכולות להגדיל את יעילות העבודה שלהם.

שילובים

אם אתה כבר משתמש בכמה מהפלטפורמות האחרות של Zoho, כגון Zoho CRM או Zoho Inventory, קל להשתלב בחשבון הקיים שלך. עם זאת, אם אתה מקווה להשתלב עם פלטפורמות אחרות של צד שלישי, יתכן שזה לא יהיה הטוב ביותר עבורך.

ל- Zoho Books יש הרבה פלטפורמות בהן היא יכולה להשתלב, אך רובן נמצאות באותה קטגוריה, למשל עבור תשלומים מקוונים או הגשת מס..

דבר נוסף שצריך לציין, אם אתה שוקל להשתמש ב- Zoho Books כפלטפורמה חשבונאית, הוא שזה לאחרונה השיקה פלטפורמת שכר, Zoho Payroll. עם זאת, החל מינואר 2020, הוא זמין רק בהודו ובשתי מדינות ארה”ב, קליפורניה וטקסס.

בניגוד לפלטפורמות אחרות, כגון Wave או Sage, Zoho Books אינה מציעה שילוב עם שירותי שכר צד ג ‘. אם אתה זקוק לפלטפורמה משתלמת עם תכונת השכר, קרא את סקירת ה- Xero שלנו.

חסרון אחד עם התכונות הרחבות של Zoho ספרים הוא שהוא מרגיש גנרי ולא מותאם במיוחד לסוג עסק. זוהי פלטפורמה חשבונאית מהימנה, אך פלטפורמות אחרות עם יעד ברור כמו FreshBooks, מציעות חוויה טובה יותר בסך הכל. 

סקירה כללית של תכונות הספרים של Zoho

לוגו ספרים של זוהוwww.zoho.com

החל מ- 900 דולר לחודש לכל התוכניות

תכונות

חשבוניות

חיוב

A / R

A / P

הזנות בנק

CC

לשלם את חשבונות

ריבוי מטבעות

אפליקציה לנייד

מעקב אחר זמן

מלאי

שכר

תמחור

אם אתה מרגיש שזוהו ספרים הוא המתאים ביותר לעסק שלך – אולי אחרי שניסית את תקופת הניסיון ללא תשלום של 14 יום – יש לך שלוש תוכניות לבחירה.

התוכנית הבסיסית, שעולה 9 דולר לחודש, מציעה תכונות בסיסיות הכוללות חשבוניות, התאמת בנקים ופרויקטים. תוכנית זו מגבילה את הקיבולת של תוכנת הנהלת החשבונות ל 50 אנשי קשר, שני משתמשים וחמש זרימות עבודה אוטומטיות. עם זאת, חלק מהתכונות הטובות ביותר, כגון חשבונות וניהול מלאי, זמינים רק בתוכניות יקרות יותר.

התוכנית הבסיסית של Zoho Books כוללת תג מחיר זהה לתוכנית המוקדמת של Xero, וזו תהיה אפשרות נהדרת אם תזדקק לתכונות המלאי של Xero ולעתים רחוקות לייצר עסקאות. עם זאת, התוכנית הבסיסית של Zoho Books טובה יותר לעסק שלך אם אינך זקוק למלאי או לחשבונות מכיוון שהוא אינו מגביל את מספר העסקאות שלך, כמו ש- Xero עושה.

התוכנית הרגילה עולה 19 דולר לחודש. תוכנית זו מגדילה את מספר אנשי הקשר, המשתמשים ותזרימי העבודה האוטומטיים שלך. זה גם מאפשר את תכונת החשבונות. אם אינך זקוק לתכונת המלאי, התוכנית הרגילה היא אפשרות טובה לבעלי עסקים קטנים.

התוכנית המקצועית של Zoho Books, שעולה 29 דולר לחודש, מעניקה לך גישה לתכונת המלאי. זה מחיר הוגן אם אתה זקוק לכל מה שהוא מציע, בהתחשב בכך שמתחרות, כמו QuickBooks Online ו- Xero, עולות יותר עבור מגוון דומה של תכונות. 

מלבד תוכניות אלה, אתה יכול גם לבחור להשתלב עם פלטפורמות אחרות של Zoho, כמו Zoho Payroll, Zoho Analytics ו- Zoho Inventory. 

Zoho Books מספקת את הפונקציות הבסיסיות לכל פלטפורמה בחינם, אך אם ברצונך לשדרג לפונקציונליות מתקדמת, תוכל לעשות זאת על ידי ביקור באתר של כל פלטפורמה. אתה יכול להוסיף ידנית משתמשים נוספים תמורת $ 2 לחודש למשתמש, או לרכוש 50 סריקות עבור $ 5 לחודש.

ידידותיות למשתמש

כדי להירשם למשפט הניסיון בן 14 הימים החינמי של Zoho Books, עליך להכניס את פרטי ההתחברות שלך, כגון כתובת דוא”ל וסיסמא, ואת המידע של הארגון שלך, כולל שם העסק, מיקום ומיסוי המס..

כשאתה מתחבר, תראה סרגל ניווט בצד שמאל של הדף. בחלקו העליון של תפריט ניווט זה, תוכלו לעבור בין פלטפורמות Zoho, כגון Zoho Expense ו- Zoho Inventory. 

בסרגל הניווט קיימות שמונה קטגוריות: “לוח מחוונים”, “פריטים”, “בנקאות”, “מכירות”, “רכישות”, “מעקב אחר זמן”, “רואה חשבון” ו”דוחות “. תוכלו למצוא לצד כפתור הוספה מהירה – כפתור כחול עם סימן פלוס – לצד סרגל הניווט, בו תוכלו להשתמש בכדי להוסיף את רוב העסקאות.

zohobooks-quick-add

ספרי זוהו הדרכה וסנובורד

כשאתה מבקר בדף בפעם הראשונה, תוכל לראות מדריך מהיר המספר לך מה התכונה ואיך זה יכול לעזור לעסק שלך.

Zoho Books מציעה כיתת אמן פיננסית בחינם, שהיא סדרת סמינרים מקוונים המכסים כיצד להשתמש ב- Zoho Books כדי לפקח על כספיך. לזוהו ספרים יש גם ערוץ יוטיוב, שמלא במדריכים שיעזרו לכם לשלוט בפלטפורמה שלו.

חשבוניות

ישנן שתי דרכים ליצור חשבונית ידנית. הראשונה היא על ידי בחירת האפשרות “חשבוניות” בתפריט הוספה מהירה, שתוכלו למצוא על ידי לחיצה על כפתור ההוספה המהירה בפינה השמאלית העליונה של כל עמוד בספר הזוהו..

אתה יכול גם ליצור חשבונית דרך הדף “חשבוניות” תחת הקטגוריה “מכירות” בסרגל הניווט. לחץ על הכפתור “חדש” בפינה השמאלית העליונה של הדף. אם יש לך הערכה או הזמנת מכירה, תוכל להמיר אותם לחשבונית עם מספר לחיצות.

אתה יכול להקצות את החשבונית ללקוח קיים או להוסיף לקוח חדש דרך סרגל הקופץ כשאתה מקליד את החלק “שם לקוח”. העמודות שעליך למלא הן “שם לקוח”, “חשבונית מספר”, “תאריך חשבונית” וקטעי תיאור הפריט. אתה יכול גם לבחור שער תשלום בקטע “אפשרויות תשלום” בתחתית הדף “חשבוניות חדשות”.

מכיוון שאתה יכול להתחבר להרבה שערי תשלומים, תוכל לקבל תשלומי כרטיסי אשראי מהלקוחות שלך. ישנו גם פורטל לקוחות שיעזור ללקוחות שלכם לנהל חשבוניות ופרויקטים שלהם.

zohobooks-חשבונית חדשה

משהו שיש לחשבוניות של Zoho Books שאחרות אינן הוא התכונה של איש המכירות, שם תוכל לציין מי ביצע את המכירה. תכונה זו יכולה להיות מועילה אם עליך לעקוב אחר הישגי העובדים שלך.

כדי להגדיר חשבונית חוזרת, עבור לדף “חשבונית חוזרת” תחת הקטגוריה “מכירות.” אתה יכול גם ליצור חשבונית חוזרת דרך תפריט ההוספה המהירה על ידי לחיצה על “חשבונית חוזרת”. עליך להגדיר לוח זמנים לחשבוניות חוזרות, שתוכל לעשות על ידי מילוי העמודות “חזור על כל” ו”התחל “..

חשבוניות zohobook-חוזר

ניתן גם להגדיר חשבונית שמירה. עם זאת, בניגוד לחשבוניות השומר של FreshBooks המקושרות לניהול הפרויקטים שלה, חשבוניות השומר של Zoho Books הן פשוט שם כדי לעזור לך לעקוב אחר השומרים שלך..

אתה יכול גם ליצור חשבונית חדשה דרך דף “הפרויקט”. לשם כך, לחץ על הפרויקט ובחר “כפתור העסקה החדש” הממוקם בפינה השמאלית העליונה. על ידי בחירה באפשרות “צור חשבונית”, אתה יכול לבצע חשבונית אוטומטית של כל פריטים שטרם שולמו, כולל הוצאות לחיוב ושעות שטרם הושמו.

זהובים - ניתן לחיוב

הוצאות

מעקב ההוצאות של Zoho Books מחולק לשני חלקים: הוצאות וחשבונות. אתה יכול למצוא את שניהם בקטגוריית “רכישות” בסרגל הניווט.

בדיוק כמו חשבונית, יש שתי דרכים ליצור הוצאה ידנית באמצעות כפתור ההוספה המהירה או דרך הדף “הוצאות”..

בעת יצירת הוצאה חדשה יש למלא את תאריך הרכישה, הסכום, חשבון ההוצאה וחשבון התשלום. אם תרצו, תוכלו גם לפרט את ההוצאות לצורך הבהירות רבה יותר. תוכל גם להעלות קבלה כדי לשמור על ההוצאות שלך מאורגנות.

zohobooks-new-exp

אם ברצונך להקצות הוצאה ללקוח או לפרויקט, אתה יכול גם לעשות זאת דרך העמודה “שם לקוח” בתחתית העמוד “הוצאות חדשות”. אם אתה מסמן הוצאה כניתנית לחיוב, היא תופיע בפרטי הפרויקט שלך תחת הכרטיסייה “רכישות”.

אתה יכול גם ליצור חשבונות אם יש לך הוצאות עתידיות שאתה צריך לעקוב אחריהן. אתה מייצר חשבון חדש באמצעות כפתור ההוספה המהירה או דרך הדף “הוצאות”. אתה יכול להשתמש בדף “שטרות” כדי לעקוב אחר כמה כסף אתה עדיין חייב לספקים שלך.

שטרות zohobooks

בדיוק כמו בחשבונית, העמודות שאתה צריך למלא בעת יצירת חשבון חדש הם הספקים שלך, מספרי החשבון, תיאורי הפריטים ותאריך החיוב שלך..

אתה יכול ליצור הוצאה חוזרת או חיוב חדש באמצעות כפתור ההוספה המהירה. אתה יכול גם לעשות זאת דרך הדף “הוצאות חוזרות” או בדף “חשבונות חוזרים”. בדיוק כמו בחשבוניות חוזרות, הגדר תדירות ותאריך התחלה לרכישה החוזרת שלך.

שימוש בשכר שכר ספרים של Zoho

שכר שכר של Zoho הוא אפשרות אינטגרציה חדשה עבור ספרי Zoho. החל מינואר 2020, שירות זה זמין רק בהודו ובשתי מדינות אמריקאיות: קליפורניה וטקסס. אם אתה נמצא בטווח השירות שלו, אתה יכול לחבר את חשבון Zoho Books שלך ל- Zoho Payroll על ידי מעבר ל”הגדרות “דרך כפתור ההילוכים בפינה השמאלית העליונה של הדף ובחירת” שילובים “.

כדי לחבר את חשבונותיך, לחץ על “שכר שכר Zoho” כדי להגדיר את חשבונך, ואז מלא את פרטי העסק שלך, פרטי המס ולוח הזמנים לשכר. לאחר מכן תראה את פלטפורמת השכר של Zoho, שבה תוכל לנהל את העובדים שלך, לשלם רווחים ומסים.

בדיוק כמו תוספת השכר של QuickBooks, גם פלטפורמת השכר של Zoho ספרים עוזרת לך למלא את הטפסים שלך, כך שתוכל לעבור ישר להגשתם.

דיווח

תוכל למצוא את תבניות הדוח שלך על ידי לחיצה על “דוחות” בסרגל הניווט. לזוהו ספרים יש הרבה תבניות דוחות, וזה נורמלי, בהתחשב בעובדה שיש לה גם הרבה תכונות. יש לו דוחות סטנדרטיים, כולל “רכישות”, “מכירות”, “חייבים”, “חייבים”, “סקירה כללית של העסק”, “מלאי” ו”מיסים “.

דיווח על zohobooks

הדוחות בקטע “רכישות” ו”מכירות “ממוינים לרוב את המכירות או הרכישות שלך לפי קטגוריות מסוימות, כגון לפי פריט, פרויקט או לקוח. דוחות אלה יהיו חשובים לקבלת החלטות מסוימות, אך נראה כי אין צורך להפריד דוחות אלה לתבניות שונות.

אין הרבה פילטרים בתבניות דוחות אלה מכיוון שהם כבר מאוד ספציפיים, אך עדיין יש טווח התאריכים ומסנן החשבון. אתה יכול גם להתאים אישית את העמודות שאתה רוצה לראות בדוחות אלה.

הדוחות בסעיפי “חייבים” ו”תשלומים “נותנים לך את הפרטים של כל החשבוניות שנוצרו, החשבונות וההוצאות שלך..

מלבד הפרטים, יש גם את סיכום ההזדקנות והפרטים של כל קטגוריה, שיכולים לספק תובנות לגבי העסקאות שלך שלא שולמו או שמאחרים לאורך זמן. בדוחות אלה אתה יכול להתאים אישית את מרווח ההזדקנות ואת טווח התאריכים, ותוכל גם לבחור אילו עמודות להציג.

דוחות “המלאי” עוזרים לך לעקוב אחר הפריטים במלאי שלך. דוחות “סקירה כללית של העסק” עוזרים לך לפקח על המצב הכללי של בריאותו הכלכלית של העסק שלך, כגון דוח תזרים המזומנים. יש גם חלקים אחרים, כמו “פעילות”, “מטבע” ו”פרויקטים “.

zohobooks-report

תבניות הדוח של Zoho Books אינן חזותיות במיוחד מכיוון שאין בהן תרשימים או גרפים כדי להקל על הצגת הנתונים. לשם השוואה, מתווה הדוחות של Wave טוב בהרבה אם אתה זקוק למשהו חזותי.

באמצעות ממשק ה- API של Zoho

אם אתה מעדיף טקסט על פני גרפיקה, תוכל גם להפעיל את חשבונות Zoho Books באמצעות ממשק API. ל- Zoho Books יש תיעוד API שיעזור לך להפעיל את ה- API שלה.

תמיכה

אם אתה זקוק לרענון מהיר לגבי מה ש- Zoho Books יכול לעשות, תוכל ללמוד עוד על התכונות שלו על ידי לחיצה על כפתור סימן השאלה הממוקם בפינה השמאלית העליונה של הדף ובחירה ב “סיור”. 

אם אתה זקוק לעזרה במשהו, אתה יכול לחפש בתשובות בסיס הנתונים שלהם, שתוכל למצוא על ידי לחיצה על כפתור סימן השאלה ובחירת “עזרה”. & תמיכה.”

zohobooks - עזרה

אם תיתקל בבעיות, תוכל לבצע צ’אט חי עם תמיכת הלקוחות של Zoho Books או לשלוח להם דוא”ל. הצ’אט החי של Zoho Books זמין 24/7 והוא יכול לשרת אותך באופן מיידי, כך שזו נקודת חיבור לאנשים שעובדים שעות אישיות. 

ישנם גם מספרי טלפון למספר מחוזות אליהם ניתן להתקשר, ותוכלו לבדוק את עמוד יצירת הקשר עם תמיכת הלקוחות שלה למידע נוסף.

פסק הדין

בסך הכל, ספרי Zoho הם פלטפורמה חשבונאית איתנה לעסקים קטנים. זה פשוט הן במראה והן בפונקציונליות. אם אתה מחפש פלטפורמה אמינה שתעזור לך לנהל את העסק שלך, Zoho ספרים שווה לנסות.

עם זאת, חוסר הכושר שלה הוא גם מה שהופך פלטפורמות אחרות למעניינות יותר, כמו Wave עם הוויזואליות שלה ו- QuickBooks Online עם הפונקציות הנוספות שלו (קרא את סקירת Wave שלנו).

דבר נוסף שיש לציין הוא אפשרויות השילוב של Zoho Books, במיוחד עבור שכר. יש לו אפשרויות מוגבלות ורובן גם פלטפורמות שפותחו על ידי Zoho. באשר לזוהו שכר, הוא זמין רק בהודו ובשתי מדינות בארה”ב, כך שזה לא אידיאלי אם העסק שלך ממוקם מחוץ לאזורים אלה.

המחירים של Zoho ספרים הם הוגנים עבור מה שאתה מקבל. התוכנית היקרה ביותר שלה היא 29 דולר לחודש, מה שמביא לך מעקב אחר מלאי ותכונה לניהול פרויקטים. בהשוואה לפלטפורמות אחרות עם שתי התכונות, כמו QuickBooks Online ו- Xero, זה זול.

ספרי Zoho מציעים לא מעט תבניות דוחות, אך יש להם מסננים והתאמות אישיות מוגבלות. זה מציג את הנתונים בטבלה רגילה. פלטפורמות אחרות, כגון Wave, כוללות לרוב גרפים ותרשימים כדי להקל על העיכול של הנתונים.

זה די קל ליצור קשר עם תמיכת הלקוחות של Zoho Books, מכיוון שהיא אחת הפלטפורמות החשבונאיות הבודדות עם תכונת צ’אט חי הזמינה 24/7. ישנם גם מאמרים וסרטונים מועילים רבים שתוכלו לקבל מבסיס הידע שלהם כדי לעזור לכם להתחיל בעבודה עם Zoho Books.

ניסיתם את ספר זהוה בעבר? הודע לנו מה אתה חושב על סקירה זו בתגובות. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map