סקירת FreshBooks – עודכן בשנת 2020

סקירה של

FreshBooks הוא כלי הנהלת חשבונות סולידי עבור עסקים קטנים ופרילנסרים קטנים במיוחד, במיוחד אם הם מתמקדים במתן שירותים במקום טובים. עסקים גדולים יותר או בעלי הוצאות מורכבות עשויים לרצות להסתכל רחוק יותר. קרא את סקירת FreshBooks המלאה שלנו לפרטים.

ביקורות על תוכנה-חשבונאית הטובה ביותר

FreshBooks היא פלטפורמת הנהלת חשבונות בענן מעולה לעסקים מבוססי שירותים ופרויקטים. יש לו מגוון גדול של כלים שעובדים אחד עם השני בצורה מושלמת כדי לעזור לך לעקוב אחר הכנסותיך. תכונת החשבונית שלו קלה לשימוש ויש בה הרבה אפשרויות אוטומציה, כמו למשל חוזרות וחשבוניות מתוזמנות.

ל- FreshBooks יש כמה תכונות חריגות, אך חסרות גם כמה תכונות בסיסיות, כגון שכר ותזכורות לחשבונות. אין לו גם מעקב אחר מלאי, מה שהופך אותו למתאים רע לעסקים מבוססי מוצר. כדי לפצות על כך, FreshBooks מציע אינטגרציה עם יותר ממאה יישומים, אך עדיין קל יותר להשתמש בפלטפורמה מאוזנת יותר, כמו Xero או Wave.

אם FreshBooks לא נשמע כמו התאמה טובה לעסק שלך, אתה יכול לבדוק את רשימת כלי התוכנה החשבונאית הטובה ביותר כדי למצוא משהו טוב יותר.

עם זאת, אם אתה חלק מצוות קטן שמחפש פלטפורמה לניהול הפרויקטים שלך ומעקב אחר שעות החיוב, נסה את תקופת הניסיון ללא תשלום של FreshBooks למשך 30 יום, או המשך לביקורת המלאה.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות עבור FreshBooks

תכונות

מרבית התכונות של FreshBooks, כגון “שומרים”, “פרויקטים” ו “מעקב אחר זמן”, משלימים זה את זה בצורה מושלמת. שילוב של תכונות אלה הופך את חשבונאות הענן של FreshBooks להתאמה טובה למעקב אחר שעות העבודה וההכנסות.

התכונה “שומרים” משתלבת בצורה חלקה עם “מעקב אחר זמן” ו”פרויקטים “. הסכם שומר הוא חוזה המאפשר לך ולקוח שלך להתפשר על שכר ושעות קבועים לתקופה מסוימת. אתה יכול לשים פרויקט או ערך זמן תחת השומר כדי לעדכן אוטומטית את החוזה שלך עם הרשומה החדשה ביותר שלך.

בקר בדף “השומרים” תחת הקטגוריה “חשבוניות” בסרגל הניווט כדי לראות רשימה של החוזים שלך. כדי לפתוח הסכם, בחר אותו מרשימת החוזים שלך, שתביא אותך לדף הסטטוס שלך, שם תוכל למצוא גרף ורשימת שעות שרשמת. 

התרשים יציג אם עברת על התקציב, ותוכל לחשב את השעות הנוספות על ידי לחיצה על כפתור “צור חשבונית”.

Freshbooks- שמירת סטטוס

תכונת ה”פרויקטים “שתוכל למצוא בסרגל הניווט, שומרת על כל המטלות במקום אחד. בדומה לשומרים, רשימת המטלות שלך מוצגת בדף “פרויקטים”. מדף הסטטוס של פרויקט תוכלו למצוא את הפרטים והשעות שנרשמו, כמו גם לשלוח חשבונית ללקוח.

פרויקטים של FreshBooks

לפתיחת פרויקט חדש, לחץ על כפתור “צור חדש” בפינה השמאלית העליונה של הדף ותוכלו לבחור בתעריף קבוע או בפרויקט לפי שעה. בשלב הבא עליך למלא את החלק “שם הפרויקט” ו”לקוח “. השאר, כגון תאריך ושיעור הסיום, הם לא חובה.

Freshbooks-פרויקטים

אם אתה יוצר פרויקט לשעה, קבע את התעריפים שלך דרך ההגדרה “קבע תעריפים לפי שעה” בצד ימין של הדף. ישנן שלוש אפשרויות: “תעריף לשעה יחידה”, “תעריפי חברי צוות” ו”תעריפי שירות. “

חשבוניות של FreshBooks

ליצירת חשבונית למשימה, לחץ על כפתור “פעולות נוספות” בראש דף הסטטוס של הפרויקט ואז לחץ על האפשרות “צור חשבונית”.

Freshbooks-פרויקטים-חשבונית

התכונה ‘מעקב אחר זמן’, שתמצא בסרגל הניווט, היא עוד אחת מהתכונות הטובות ביותר של FreshBooks. ישנן שתי כרטיסיות בדף “מעקב אחר זמן”: “מסלול” ו”סקירה. “

אתה יכול להציג את שעות העבודה שלך מדי שבוע או מדי יום בכרטיסייה “מסלול”. התצוגה היומית מושלמת אם ברצונך להתמקד בהוספת רשומת זמן חדשה מכיוון שהיא מציגה רשימה של שעות הפרויקטים שלך שרשמת. בינתיים אתה יכול להשתמש בתצוגה השבועית – המציגה טבלה עם כל השעות שנרשמו – כדי לבדוק את הזמן הכולל שבילית בפרויקטים שלך תוך שבוע.

יומני הזמן

ב”סקירה “תוכלו למצוא את הזמן הכולל שעבדו חברי הצוות שלכם בכל חודש. הוא מציג גרף של שעות העבודה של כל אחד מחבריו בראש הדף. בחלק התחתון תראה רשימה מפורטת של כל שעות השעות הרשומות שלך ושל החברים שלך בקטע “כל הזמנים”..

סקירת ספרי עיון

בדומה ל- Xero ו- QuickBooks Online, FreshBooks מציע אינטגרציה עם הרבה יישומים. זה יעזור לך לנהל את העסק שלך ביעילות רבה יותר מכיוון שאתה יכול לשלוט על הכל ממקום אחד. עם זאת, יעיל יותר להשתמש בפלטפורמה מאוזנת, כגון Xero, אם אתה זקוק לתכונות כמו רכוש קבוע ומנהל חשבונות..

ל- FreshBooks יש הרבה תכונות מעניינות שעובדות טוב אחת עם השנייה. זה גם משלים את מרבית התכונות שלו עם אפשרויות אוטומציה. עם זאת, חסרים גם כמה כלים בסיסיים, כמו שכר שכר, מעקב אחר מלאי ותזכורות לחשבונות. עם זאת, FreshBooks מציע אינטגרציות רבות, שיכולות לעזור לך להשיג תכונות שאינן מציעות.

תמחור

התוכנית הזולה ביותר של FreshBooks, לייט, עולה 15 דולר לחודש והיא מבטלת את הנעילה של רוב התכונות הדרושות לך, כגון חשבונית, הוצאות, תשלומים מקוונים, מעקב אחר זמן והערכות. אם יש לך חמישה לקוחות הניתנים לחיוב או פחות, תוכנית זו מספיקה לך כדי לנהל את העסק שלך.

עם זאת, אם ברצונך להשתמש בתכונות האוטומטיות של FreshBooks, רובן זמינות רק החל מתכנית הפלוס.

תמחור של FreshBooks: תוכניות מתקדמות

שדרוג ל- Plus, שעולה 25 $ לחודש, מאפשר לך גישה לשאר התכונות של FreshBooks, כגון הצעות, חשבוניות חוזרות ותזכורות לתשלום. זה גם מאפשר לך להוסיף עד 50 לקוחות הניתנים לחיוב. שדרוג ל- “פלוס” שווה את המחיר אם ברצונך לפתוח את הפונקציות האוטומטיות של FreshBooks, שיכולות לעזור לך להגדיל את היעילות שלך.

השדרוג האחרון לפרימיום, שעולה 50 $ לחודש, מגדיל את מספר הלקוחות שניתן לחיוב שיכולים להיות לך ל 500 לקוחות. למרות שמשבצת הלקוחות המוגדלת היא עצומה, עליכם לשלם כפליים ממחיר התוכנית “פלוס”. פער המחירים בין התוכניות הללו די גדול, בהתחשב בכך שאין תכונות חדשות לשדרוג זה.

כל תוכנית מנויים כוללת את היכולת להעביר את הצוות שלך ל- FreshBooks. למרבה הצער, עליכם לשלם 10 $ נוספים לחודש עבור כל חבר. המשמעות היא שיש תשלום נוסף לשימוש בכלי השיתוף של FreshBooks, כמו דיון בפרויקט או מעקב אחר זמן עבור חברי הצוות שלך. אם יש לך צוות גדול, שקול לבקש את התמיכה של FreshBooks לגבי FreshBooks Select.

תוכנית ה- Lite של FreshBooks קרובה לאובדן סכנה בהשוואה ל- Wave. הסיבה לכך היא שבנוסף להיות בחינם, ל Wave יש את היתרון בכך שאין מגבלת לקוח ושיש כמעט את כל התכונות של FreshBooks Lite (למידע נוסף על סקירת Wave שלנו). הדבר היחיד שגורם ל- FreshBooks עדיין להיות שווה את המחיר הוא תכונות החשבוניות והעוקבים בזמן המעולה.

בהשוואה לתוכנית הגידול של Xero, שעולה 30 $ לחודש, התוכנית “פלוס” של FreshBooks טובה יותר אם תנהל עסק מבוסס שירות. 

בנוסף מאפשרת לך להשתמש במספר מטבעות ופרויקטים, הזמינים רק בתוכנית הוקמה של Xero תמורת $ 60 לחודש. עם זאת, אם אתה זקוק למעקב אחר מלאי או לחיוב, ל- Xero יש יותר תכונות להציע וכלי דיווח טוב יותר מאשר FreshBooks.

ידידותיות למשתמש

קל להירשם לניסיון חינם של 30 יום של FreshBooks. הירשם על ידי מילוי כתובת הדוא”ל והסיסמה שלך. לאחר מכן תקבל דוא”ל עם קישור לאימות. לחץ על הקישור ואז עליך למלא את הפרטים האישיים והעסקיים שלך לפני שתוכל לגשת לחשבון FreshBooks שלך.

ל- FreshBooks יש פריסה נקייה, שלא כמו FreeAgent. יש הרבה מקום בין אלמנטים והכל מתויג בבירור. בחלקו העליון של כל עמוד יש סיכום, שעוזר לך לסרוק במהירות את המידע שלו. בתחתית העמוד, תוכלו למצוא את פרטי התוכן, כגון רשימת החשבוניות או הפרויקטים שלכם.

Freshbooks-הערכות

סרגל הניווט של FreshBooks ממוקם בצד שמאל ומציג את מרבית הדפים, כולל “חשבוניות”, הכוללות שתי אפשרויות משנה: “שומרים” ו”הכנסה אחרת. “

בחלק העליון של סרגל הניווט, תראה את הגדרות הפרופיל וההודעות שלך. אתה יכול לגשת להגדרות החשבון שלך, לרשימת “פריטים ושירותים” ולדף התמיכה של FreshBooks דרך הגדרות הפרופיל שלך.

תפריטים טריים

ל- FreshBooks יש עקומת למידה קלה, אך אתה יכול לשלוט בזה במהירות מכיוון שרוב הכלים פשוטים ותקבל הסברים כשאתה פותח דף לראשונה. יש לו פריסה ברורה, וגם יישומי ה- Android וה- iOS שלהם קלים לשימוש. אתה יכול גם לעקוב אחר הזמן שלך או לבדוק את החשבוניות שלך תוך כדי מעבר לאפליקציות האלה.

חשבוניות

ישנן שתי דרכים להפיק חשבונית מאפס. אתה יכול ליצור חשבונית דרך לוח המחוונים על ידי בחירת הלחצן “צור חדש” או דרך הדף “חשבוניות”.

בדף “חשבוניות” תמצא סיכום של החשבוניות שלך בחלקו העליון ורשימה של החשבוניות שלך בתחתית. אתה יכול גם לחבר את חשבונך עם Stripe דרך כפתור “הפעל תשלום מקוון” כדי לקבל תשלומי כרטיסי אשראי.

ספרי טרי-חשבוניות

כדי ליצור חשבונית מדף “חשבוניות”, לחץ על כפתור “חשבונית חדשה” בפינה השמאלית העליונה של הדף. בשונה מ- QuickBooks Online או Xero, FreshBooks מאפשר לך למלא את החשבונית שלך ישירות לתבנית, כך שתוכל לראות אותה כיצד הלקוחות שלך היו עושים.

ספרים חדשים - חשבונית חדשה

לחץ על כפתור “הוסף לקוח” כדי להקצות חשבונית ללקוח. כשתמלא את פרטי הלקוח שלך, FreshBooks יציע ללקוחות זמינים. אתה יכול לבחור לקוח מרשימת הלקוחות שלך או להמשיך למלא את הטופס כדי להוסיף לקוח חדש.

ליצירת פריט חשבונית חדש, לחץ על כפתור “הוסף שורה” מתחת לטבלת תיאור הפריט. בדיוק כמו הוספת לקוחות, אתה יכול לבחור מוצר מרשימת הפריטים שלך או להוסיף מוצר חדש. אם אתה יוצר חשבונית עבור לקוח עם שעות שלא נקראו, FreshBooks ממליץ להוסיף את השעות ברגע שתלחץ על התיבה “שם הפריט”.

התכונות “בקש הפקדה” ו- “הוסף לוח זמנים לתשלומים” מחלקות את החשבונית שלך לתנאי תשלום מרובים. אתה יכול לבחור שיעור קבוע או אחוז עבור שתי התכונות.

“הפקדה” מחלקת את החשבונית שלך לשני תשלומים, ואילו “לוח הזמנים לתשלומים” מחלק אותה ל 12 תנאים. תכונות אלה יכולות להיות מועילות אם אתה לוקח פרויקט גדול וזקוק לתשלומים מרובים.

לוח זמנים חדש-חשבונית-תשלום

אתה יכול להגדיר תזכורות לחשבוניות דרך כפתור “שלח תזכורות” תחת הגדרות הלקוח, שיופיע לאחר שתבחר לקוח. אתה יכול לשלוח עד שלוש תזכורות עם פרקי זמן הניתנים להתאמה אישית והודעות אישיות. FreshBooks תשלח אוטומטית תזכורות ללקוח לגבי החשבוניות העתידיות שלו, כך שתצטרך לעשות זאת רק פעם אחת.

ספרי טרי-תזכורות לחשבוניות

אם ברצונך ליצור חשבונית חוזרת, לחץ על הלחצן “עשה חוזר” תחת הגדרות החשבונית שלך. ואז החלק “הגדרות” יציג טופס בו תוכל להגדיר את לוח הזמנים, המסירה והתשלום עבור החשבוניות החוזרות שלך.

ספרים חדשים - חשבונית חוזרת

כדי להתאים אישית את תבנית החשבוניות של FreshBooks, לחץ על כפתור “התאמה אישית של חשבונית” בקטע “הגדרות חשבונית”. ל- FreshBooks יש רק שני גופנים ותבניות לשימוש, בשונה מ- Xero או QuickBooks Online. למרבה המזל, אתה עדיין יכול לבחור צבע מבטא, להעלות את הלוגו שלך ולהוסיף תמונת כותרת כדי להתאים אישית את החשבוניות שלך.

הוצאות

לתכונה “הוצאות” של FreshBooks אין מנהל חשבונות בו אתה יכול להגדיר תזכורות או לשלם את החשבונות שלך באופן מקוון, כמו שאתה יכול באמצעות QuickBooks Online (קרא את הסקירה המקוונת של QuickBooks למידע נוסף). עם זאת, אתה עדיין יכול לעקוב אחר ההוצאות שלך באמצעות FreshBooks.

בדומה לחשבוניות, אתה יכול להוסיף הוצאה חדשה דרך לוח המחוונים או דרך הדף “הוצאות”. במרכז השליטה, לחץ על הכפתור “צור חדש” ובחר “הוצאות” מהתפריט הנפתח. אחרת, מדף “הוצאות”, לחץ על כפתור “הוצאה חדשה” בפינה השמאלית העליונה של הדף.

בדף “הוצאה חדשה” אתה יכול למלא את פרטי ההוצאה שלך. אם אתה צריך, תוכל לצרף קבלה דרך דף זה. שלא כמו ב”חשבוניות “, אינך יכול להוסיף פריטים לערך זה, ולכן צירוף קבלה עוזר לך לעקוב אחר מה שאתה רוכש.

ספרי טרי-הוצאה חדשה

אתה יכול להקצות הוצאה ללקוח באמצעות האפשרות “סמן כחיוב” בצד ימין של הדף. FreshBooks יציע להוסיף עלות זו בפעם הבאה שתיצור חשבונית עבור הלקוח והיא תסמן את הפריט כ”בלתי ממולא “בדף” הוצאות “..

באפשרותך להוסיף במהירות רשומה דרך כפתור “ההוצאה החדשה” בקטע “כל ההוצאות”. במקום להוביל אותך לדף חדש, יופיע טופס בו תוכל למלא את הפרטים מבלי להשאיר את הדף “הוצאות”..

אפשרות נוספת היא להוסיף חיבור בנק, אשר יבוא אוטומטית את העסקאות שלך לדף “הוצאות”. זה יבוא גם את ההצהרות שלך לקטגוריית “חשבונאות” בסרגל הניווט כדי ליישב את העסקאות שלך.

דיווח

תוכל להגיע לתכונת הדיווח של FreshBooks באפשרות ‘דוחות’ בסרגל הניווט. בדומה ל- Wave, ל- FreshBooks יש הסברים בדף “דוחות” שיעזרו לכם להבין כל דוח. תבניות הדוח של FreshBooks אינן ניתנות להתאמה אישית או בשפע כמו QuickBooks Online או Xero, אך יש להן 14 תבניות דוחות תחת ארבעה חלקים..

דוחות טריים

על “החשבונית & “דוחות הוצאות”, אתה רואה דוח הוצאות אחד ושלושה דוחות מכירה מסודרים לפי חשבונית, פריט ולקוח. דוחות המכירה נותנים לך סקירה כללית על הכנסותיך, כגון איזה פריט הוא הפופולרי ביותר או איזה לקוח הוא הרווחי ביותר. ידע זה הוא קריטי כאשר ברצונך ליישם אסטרטגיה חדשה לעסק שלך.

בסעיף “דוחות תשלום” ישנם שני דוחות: “הזדקנות חשבונות” ו”תשלומים שנאספו. ” שני הדוחות מציעים תובנה לגבי הכנסותיך מזוויות שונות. “הזדקנות חשבונות” נותן לך דו”ח לגבי הלקוחות שעדיין חייבים לך, הסכום וכמה זמן עבר איחור. בינתיים, “תשלומים שנאספו” נותן דוח קצר על כל החשבוניות ששילמת.

הקטע של “דוחות חשבונאיים” של FreshBooks מורכב משישה דוחות, כולל “רווח & הפסד “,” יתרת ניסיון “ו”מאזן.” אתה יכול להשתמש בדוחות אלה כדי לפקח על הבריאות הפיננסית של העסק שלך. החל משנת 2019, FreshBooks משתמש בתבנית החשבונאית של הכניסה הכפולה עבור דוחות אלו, מה שמקל על מעקב אחר הכסף בחשבונות שלך.

הקטע “דוחות מעקב אחר זמן” מורכב משני דוחות: “פרטי הזנת זמן” ו”סיכום שמירה “. שני הדוחות מאפשרים לך לראות סקירה כללית על השעות שרשמת, בדומה למה שאתה יכול לראות בדף “מעקב אחר זמן” ו”שומרים “..

אפשרויות ההתאמה האישית לכל דוח משתנות, אך כל דוח מאפשר לך להתאים אישית לפחות את התקופה. באופן יחסי, QuickBooks Online ו- Xero ניתנים להתאמה אישית יותר, מכיוון שיש להם יותר פילטרים ואפשרויות עמודות לשימוש.

כאשר הם מתאימים ל- Wave, תכונות הדיווח של FreshBooks ו- Wave כמעט באותה רמה. לשניהם פחות מ- 20 תבניות ואפשרויות התאמה אישית מוגבלות. אף על פי כן, פריסות הדוחות של Wave נראות טוב יותר, במיוחד עבור אנשים המתחדשים בתוכנת הנהלת חשבונות, מכיוון שיש להם סיכום בראש כל דוח..

תמיכה

כדי להגיע למרכז העזרה של FreshBooks, לחץ על “?” בפינה השמאלית התחתונה של כל עמוד. על ידי לחיצה על כפתור זה, יופיע חלון “מרכז עזרה” בו תוכלו להקליד בעיה או נושא בסרגל החיפוש כדי לחפש תשובה במאגר העזרה של FreshBooks..

ספרי עיון חדשים

אם אינך מצליח למצוא את מה שאתה מחפש, לחץ על סמל גלגל השיניים שליד תמונת הפרופיל שלך ובחר באפשרות “זקוק לעזרה”.

ישנן שלוש אפשרויות שיופיעו על המסך שלך. תוכלו לבחון את השאלות הנפוצות של FreshBooks, שם תוכלו לחפש את הבעיה בעצמכם, או ליצור קשר עם מרכז התמיכה של FreshBooks באמצעות דואר אלקטרוני או בטלפון. לידיעתך, התמיכה של FreshBooks זמינה רק בימים שני עד שישי, בין השעות 8 בערב עד 20:00. EST, כך שאם אתה גר מחוץ לארה”ב, ייתכן שתצטרך לחכות.

Freshbooks- תמיכה

פסק הדין

FreshBooks הוא כלי רב עוצמה, במיוחד לעסקים מבוססי שירותים ופרויקטים. “מעקב אחר זמן” ו”פרויקטים “הם אידיאליים עבור עסקים לנהל את הפרויקטים שלהם ולקשר אותם עם הכנסותיהם. יש גם הרבה תכונות אוטומטיות, במיוחד עם חשבוניות, שיכולות לעזור לך להתמקד בעניינים חשובים יותר.

FreshBooks אולי לא האפשרות הטובה ביותר לעסקים מבוססי מוצר. אין בו מנהל חשבונות או מעקב אחר מלאי, כך שיהיה לך קשה לנהל את הכספים שלך באמצעות FreshBooks..

התמחור שלה הוא הוגן, במיוחד שיש לו כמה תכונות חזקות בהן תוכלו להשתמש באופן מלא החל מתכנית הפלוס במחיר של 25 דולר לחודש. עם זאת, כדי להזמין את חברי הצוות שלכם ל- FreshBooks, עליכם לשלם 10 דולר נוספים לחודש לחבר, מה שמסתכם במהירות. אם יש לך צוות גדול, שקול לבקש את תמיכת הלקוחות שלו לגבי FreshBooks Select.

תכונת הדיווח של FreshBooks עדיין מפסידה ל- QuickBooks Online והיא בשווי של Wave המציע תכונות אלה בחינם. אפשרויות ההתאמה האישית של FreshBooks מוגבלות ואינן חזקות כמו QuickBooks Online או Xero. אמנם פריסות הדוחות פשוטות וניתנות לסריקה, אך קל יותר להביט בתבניות של Wave, מכיוון שהן כוללות סיכום בראש הדוחות..

אם אתה מנהל עסק מבוסס שירות או פרויקט עם צוות קטן, שקול לנסות את ניסיון ה- 30 יום של FreshBooks כדי לראות אם זה מתאים לך.

ניסית בעבר את FreshBooks? ספר לנו מה אתה חושב על זה בסעיף התגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me