FreeAgent Review – עודכן ב- 2020

סקירה של FreeAgent

FreeAgent הוא כלי נהדר עבור פרילנסרים בבריטניה שצריכים לעקוב אחר זמנם. אם אינך נמצא בסוגריים ספציפיים למדי, מומלץ לחפש במקום אחר. עם זאת, מדובר בשירות יציב וקומפקטי שמתאים היטב לקהל הספציפי שלו. קרא את סקירת FreeAgent המלאה שלנו כדי לגלות מה אהבנו ולא אהבנו.


ביקורות על תוכנה-חשבונאית הטובה ביותר

FreeAgent היא פלטפורמת חשבונאות מבוססת ענן שפותחה בבריטניה ומאפשרת לך לנהל את הצרכים הכספיים של העסק הקטן שלך מכל מקום.

מגוון הפיצ’רים של FreeAgent עשוי להיראות מספיק לכל סוג של עסק קטן. עם זאת, גשש המלאי שלו כמעט בלתי שמיש, ולמרות שמנהל הפרויקט שלו טוב, קשה להשתמש במעקב אחר הזמן.

אין לו גם מעבד תשלומים ייעודי, כמו ש- QuickBooks Online עושה, אבל אתה יכול להשתלב עם Stripe כדי לקבל תשלומי כרטיסי אשראי..

תכונת החשבונית טובה, אך עליך לעבור על שני דפים כדי ליצור חשבונית אחת, מה שהופך את חשבוניות האצוות לסיוט. גם תכונת הדיווח עובדת מצוין, אך השימוש בה לקבלת החלטות קשה בגלל היעדר אפשרויות ומסנני התאמה אישית.

אם יש לך עסק קטן מבוסס פרויקטים, נסה את תקופת הניסיון ללא תשלום של 30 יום או קרא את סקירת FreeAgent שלנו לפני השימוש בו. עם זאת, ייתכן שתמצא את תוכנת החשבונאות מאכזבת כשאתה משווה אותה לפלטפורמות אחרות, במיוחד אם העסק שלך נמצא מחוץ לבריטניה. קרא את המאמר הטוב ביותר עבור תוכנת הנהלת חשבונות כדי למצוא התאמה טובה יותר לעסק הקטן שלך.

חוזק & חולשות

חלופות עבור FreeAgent

תכונות

במבט ראשון, FreeAgent נראה כאילו יש לו תכונות שיכולות לספק כל עסק קטן. עם זאת, תכונת המלאי שלה אינה שימושית כמו מה שתוכלו למצוא בפלטפורמות חשבונאיות אחרות, כמו ספר ספרים של Zoho או Sage. מנהל הפרויקט ועוקב הזמן שלו ניתן לשימוש, אך FreshBooks מציע חוויה טובה יותר בסך הכל.

מלאי

תכונת המלאי של FreeAgent מוסתרת בדף ‘הגדרות’, אליו תוכל לגשת על ידי לחיצה על שמך בפינה השמאלית העליונה של הדף ואז בחירה ב’הגדרות ‘. לאחר שתגיע לדף ההגדרות, לחץ על “מחירון & קישור המניה הממוקם תחת “דוא”ל, חשבוניות & הערכה “.

הכרטיסייה “מלאי” מאפשרת לך לעקוב אחר כמות המלאי שלך. להפעלת התכונה, בחר “מלאי” כיחידה של פריט החשבונית שלך כשאתה יוצר חשבונית חדשה. “המחירון” שימושי אם אתה מחייב חשבונות של אותם פריטים לעתים קרובות מכיוון שהוא משמש למילוי אוטומטי של פרטי הפריטים שלך בעת החשבונית..

freeagent_stock

תכונת המלאי של FreeAgent דורשת מאמץ רב יותר בהשוואה לפלטפורמות אחרות. קשה גם לגשת מכיוון שהוא אינו כלול בסרגל הניווט. אינך יכול להוסיף את כמות המלאי שלך דרך החשבונות שלך, ואין לה נקודת סידור מחדש, שיש לרוב פלטפורמות אחרות, כגון Sage ו- Zoho Books. קרא את סקירת Zoho ספרים שלנו ואת סקירת החכם למידע נוסף.

ניהול פרוייקט

אתה יכול למצוא את תכונות ניהול הפרויקטים בקטגוריית “עבודה” בסרגל הניווט. לחץ על “פרויקטים” אם אתה רוצה לנהל את הפרויקטים שלך או לחץ על “מעקב אחר זמן” אם אתה רוצה לראות את גליון הזמנים שלך או לרשום את שעות העבודה שלך.

ליצירת פרויקט, לחץ על כפתור “הוסף פרויקט חדש” בפינה השמאלית העליונה של דף “פרויקטים”. פעולה זו תעביר אותך לדף “פרויקט חדש”, שם תוכל למלא את פרטי הפרויקט שלך, כגון לקוח, שם הפרויקט ותקציבו..

freeagent_newproject

הדף “פרויקטים” נותן לך סקירה מהירה על מצב הפרויקטים שלך. על ידי לחיצה על שם הפרויקט, תוכלו לראות את פרטי הפרויקט מופרדים לכרטיסיות, כולל חשבוניות, זמן ודוח רווח והפסד. כדי להוסיף משהו לפרויקט, תוכלו להשתמש בלחצן “הוסף חדש” בפינה השמאלית העליונה של עמוד הפרויקט.

פרויקטים של freeagent_project

בדף ‘מעקב אחר זמן’, תראה טבלה של זמן ההתחברות שלך. באפשרותך להוסיף רשומת זמן חדשה בדף זה, על ידי הפעלת טיימר באמצעות כפתור “טיימר התחל” או על ידי מילוי הטופס בראש הדף ולחיצה על “הוסף כרטיסיית זמנים.”

freeagent_timetracking

תוכל גם לרשום את הזמן שלך שבועית על ידי לחיצה על כפתור “הוסף גיליון זמנים שבועי” בפינה השמאלית העליונה של הדף. הזמן המחובר יצטרך להיות לאותה משימה, כך שאם אתה עובד על משימות מרובות תוך שבוע, עליך להוסיף אותן בנפרד.

Freeagent_weeklytime

כדי להפעיל טיימר, עליך לעבור לדף “מעקב אחר זמן”, שעלול להיות מעצבן. השוואה של FreeAgent לתוכנות הנהלת חשבונות אחרות, תכונת מעקב הזמן וניהול הפרויקטים של FreshBooks מציעה חוויה טובה יותר בסך הכל. אם אתה זקוק למעקב אחר זמן טוב יותר, קרא את סקירת FreshBooks שלנו למידע נוסף.

שילובים

אתה יכול לשלב את FreeAgent בפלטפורמות של צד שלישי על ידי לחיצה על שמך בפינה השמאלית העליונה של סרגל הניווט ובחירת “חיבורים.” אתה יכול גם לחבר את חשבון הפס שלך כדי לקבל תשלומי כרטיסי אשראי דרך הדף “חיבורים”.

קשרים freeagent

אתה יכול גם להשתמש ב- FreeAgent כדי להתחבר לחשבון בנק על ידי מעבר לדף “בנקאות” או לדף “חיבורים”. לאחר החיבור, FreeAgent יבוא אוטומטית את עדכוני הבנק שלך, כך שתוכל לנהל את העסקאות שלך מ- FreeAgent. קבלת עדכוני בנק אוטומטיים מחשבון הבנק שלך מקלה על התאמת העסקאות שלך.

FreeAgent מפותח בבריטניה, כך שחלק מהתכונות עדיין אינן זמינות בארה”ב או בגרסה הגלובלית, כולל תכונת השכר. אם אתה זקוק לתכונת שכר – יחד עם כל מאפיין אחר שנמצא ב- FreeAgent – אנו ממליצים לקרוא את סקירת ה- QuickBooks המקוון שלנו.

תמחור

FreeAgent מציע מחיר אחד למשתמשים בארה”ב, שמחירו 24 דולר לחודש. זה די יקר, במיוחד אם אתה רק מתחיל עסק קטן. חוץ מזה, תמורת 24 דולר לחודש, אתה יכול להשתמש בתוכנת חשבונאות טובה יותר.

תמורת 25 דולר לחודש, לתוכנית הפלוס של FreshBooks יש מנהל פרויקטים ומעקב אחר זמן מצוין, קל בהרבה לשימוש מאשר בתוכנת FreeAgent. תכונת החשבוניות של FreshBooks מציעה גם חוויה טובה יותר בסך הכל מכיוון שאתה יכול להוסיף דמי תשלום מאוחרים וחשבוניות שמירה.

עם זאת, FreshBooks כרוך בתשלום חודשי של 10 דולר עבור כל משתמש נוסף, בעוד FreeAgent מאפשר לך להוסיף משתמשים בחינם. ל- FreshBooks אין גם תכונת “שטרות” שתעזור לך לעקוב אחר התשלומים הבאים שלך, שלא כמו FreeAgent.

תוכנית אחרת עם מחיר דומה היא תוכנית ה- Essentials של QuickBooks Online, שעולה 20 דולר לחודש. ל- QuickBooks Online כלי דיווח טוב יותר בהשוואה ל- FreeAgent בגלל המסננים ואפשרויות ההתאמה האישית שלו.

תכונת החשבוניות של QuickBooks Online מתקדמת יותר גם בהשוואה ל- FreeAgent, ובתשלום נוסף אתה יכול להגיש את המסים שלך מהפלטפורמה שלה. עם זאת, תוכנית זו לא תקבל מלאי או מנהל פרויקטים, הזמינים ב- FreeAgent. QuickBooks Online גם מגביל את מספר המשתמשים שיכולים להיות לך עד שלושה בתוכנית זו.

ידידותיות למשתמש

FreeAgent אינה התוכנה הטובה ביותר אם קלות השימוש חשובה עבורך. למרות שיש כפתור להוסיף במהירות, הוא זמין רק בדף “סקירה כללית”. לוקח זמן להתרגל לפריסה הלא שגרתית שלה אם אתה מעביר מתוכנת חשבונאות אחרת, ויש כמה תכונות שפשוט קשה להשתמש בהן.

ההרשמה לניסיון חינם בחינם למשך 30 הימים של FreeAgent היא קלה. ישנם חמישה חלונות שעליך למלא, כולל פרטי הכניסה שלך ומידע עסקי, כמו אפשרות מס מכירות ושם העסק.

הדבר הראשון שאתה רואה כשאתה מתחבר הוא עמוד “סקירה כללית”, שבו הנתונים הכספיים שלך מכניסים לתרשימים, כך שתוכל להבין את מצבך במבט חטוף. יש גם כפתור “קישורים מהירים” בפינה השמאלית העליונה של הדף “סקירה כללית”, המאפשר לך ליצור רשומות חדשות, כולל חשבוניות, חשבונות ואנשי קשר..

Freeagent_overview

אתה יכול למצוא את סרגל הניווט של FreeAgent בראש החלון. זה מוגדר בצורה שונה מפלטפורמות אחרות, כך שאם אתה מעביר מפלטפורמה אחרת ייתכן שיהיה לך קשה למצוא כמה מהתכונות שלה.

המלאי נמצא בדף “הגדרות”. העמודים “פרוייקטים”, “לוחות זמנים”, “אומדן”, “חשבוניות” ו”חשבוניות חוזרות “נמצאים תחת הקטגוריה” עבודה “בסרגל הניווט..

חשבוניות

אתה יכול למצוא את הדף “חשבוניות” תחת הקטגוריה “עבודה” בסרגל הניווט. דף זה מציג את כל החשבוניות שלך ופרטיהם, כגון “סכום לתשלום” ו”סטטוס “. לחיצה על שם החשבונית פותחת את החשבונית ומאפשרת לך לרשום תשלום.

חשבונית freeagent

יצירת חשבונית

ישנן שתי דרכים ליצור חשבונית ידנית: באמצעות כפתור “קישורים מהירים” בדף “סקירה כללית” או כפתור “הוסף חדש” בדף “חשבונית”..

העמוד “חשבונית חדשה” הראשון כולל את הגדרות החשבונית, כגון איש קשר, פרויקט ותאריך חשבונית. ניתן להפעיל תזכורות בדוא”ל על ידי בחירת תיבות הסימון בקטע “פרטי חשבונית”. שים לב שעליך להתאים אישית את הדוא”ל שלך דרך ההגדרות תחילה לפני שתוכל להפעיל את תזכורות הדוא”ל.

בדף “חשבונית חדשה” השנייה אתה יכול להוסיף פריטים לחשבונית שלך על ידי לחיצה על כפתור “הוסף פריט חשבונית”. בחלון “הוסף פריט חשבונית”, אתה יכול לבחור פריט מתוך המחירון שלך על ידי לחיצה על “מילוי אוטומטי מרשימת המחירים שלך” או להוסיף פריט חדש דרך הטופס בחלון שכולל מחיר, תיאור ומס מכירה.

freeagent_invoiceitem

כדי להפעיל מעקב אחר מלאי, שנה את היחידה בתיבה “כמות” ל”מלאי “. אתה יכול גם להוסיף רשומה למחירון שלך על ידי בחירת תיבת הסימון “הוסף את זה למחירון שלך”. בדרך זו, אם עליך להוסיף את אותו פריט חשבונית, אתה יכול לעשות זאת במהירות באמצעות כפתור “מילוי אוטומטי מרשימת המחירים שלך”.

למרות הגדרה מסוג זה הופכת את ההגדרות למפורטות יותר, היא לא אידיאלית אם אתה צריך להפיק חשבוניות רבות בבת אחת.

חשבוניות חוזרות

אתה יכול לבצע חזרה על חשבונית דרך הדף “חשבונית”. פתח את החשבונית על ידי לחיצה על מספר ההפניה, לחץ על הלחצן “הוסף חדש” ובחר “פרופיל חשבונית חוזרת.” לחלופין, עבור לדף “חשבוניות חוזרות”, שתוכל למצוא בקטגוריית “עבודה” בסרגל הניווט ולחץ על כפתור “הוסף פרופיל חוזר”..

שני הלחצנים יעבירו אותך לדף הדומה לדף “חשבונית חדשה” הראשון בו תוכל להתאים את הגדרות החשבונית שלך. באפשרותך להתאים את התדירות ואת תאריך ההתחלה של החשבונית החוזרת שלך באמצעות הטופס בסעיף “פרטי חשבונית”.

חוזר Freeagent

ישנן דרכים אחרות להוסיף חשבונית חדשה. אם אתה משתמש באומדנים, תוכל להמיר אותה לחשבונית בלחיצה אחת על ידי פתיחת האומדן שלך דרך הדף “הערכות” ובחירת הקישור “המרה לחשבונית”..

דרך נוספת ליצור חשבונית היא דרך דף הפרויקט שלך. לחץ על “הוסף חדש” ובחר “חשבונית” כדי ליצור אוטומטית חשבונית עבור הפריטים שטרם נקלעו אליך.

הוצאות

ב- FreeAgent ישנם שני סוגים של הוצאות: “חשבונות” ו- “הוצאות.” שתי התכונות מופיעות בסרגל הניווט, כך שתוכלו למצוא במהירות את הדפים שלהן.

שטרות

אתה יכול ליצור שטר חדש דרך הדף “סקירה כללית” על ידי לחיצה על כפתור “קישורים מהירים” ואז בחירה ב”שטר חדש “. לחלופין, אתה יכול לעבור לדף “שטרות” דרך סרגל הניווט ולחץ על כפתור “הוסף חשבון חדש”.

Freeagent_newbill

שלא כמו חשבוניות, אינך צריך להוסיף פריטים על חשבונות, כך שיש רק עמוד אחד למילוי. בדף “הוסף חשבון חדש” אתה יכול למלא את פרטי החיוב שלך, להקצות אותם לפרויקט – ולהפוך אותו לחיוב – או להפוך אותו לחשבון חוזר. אם אתה צריך, אתה יכול גם להוסיף קובץ מצורף לחשבון שלך, כגון רשימת פריטים.

כדי להקליט תשלום, עבור לדף “חשבונות”, פתח את החשבון על ידי לחיצה על מספר ההפניה ולחץ על הלחצן “הוסף תשלום ידני”..

FreeAgent לא מאפשרת לך להוסיף פריטים לחשבונות שלך, כך שאין דרך לרשום אוטומטית את רכישת המניות שלך. עליך להתאים את כמות המלאי שלך דרך “המחירון & דף מלאי. זה הופך את FreeAgent להתאמה לא טובה לעסקים קטנים הזקוקים למעקב אחר מלאי.

הוצאות

בדומה לחשבונות, אתה יכול להוסיף הוצאה באמצעות דף “הוצאות”, שתוכל למצוא בסרגל הניווט, או דרך דף “סקירה כללית”, על ידי לחיצה על כפתור “קישורים מהירים”..

הטופס בדף “הוצאה חדשה” כמעט זהה לזה שבדף “הצעת חוק חדשה”, כאשר ההבדל היחיד הוא שאתה יכול לבחור סוג להוצאות, תשלום או החזר כספי..

כמו כן, אם ברצונך להעלות קבלה, עליך להכניס את הפרטים ידנית. קריאה אוטומטית של מידע מהקבלה הפכה למאפיין נפוץ בקרב פלטפורמות חשבונאיות אחרות, אפילו פלטפורמה חינמית כמו Wave. קרא את סקירת הגל שלנו למידע נוסף.

דיווח עסקי

תבניות הדוחות של FreeAgent ממוקמות בדף “דוחות”, הנמצא תחת הקטגוריה “הנהלת חשבונות” בסרגל הניווט. ל- FreeAgent אין הרבה תבניות דוחות, ויש רק שלוש קטגוריות דוחות: “רמה גבוהה”, “פירוט” ו- “מפורט.”

ישנם שני דוחות מזדקנים: “חייבים בגילאים” ו”נושים בגילאים “. דוח “החייבים הזקנים” מציג רשימה של הלקוחות שלך ועל החשבוניות המצטיינות שלהם, יחד עם מועד פירעון החשבוניות. באופן דומה, דוח “נושים בגילאים” מפרט את הספקים ואת החשבונות המצטיינים שלך, בנוסף למועד פירעונם.

Freeagent_aged

הדוח “מכירות לקוחות” מציג את המכירות שלך – מאורגנות לפי חודש או שנה – עבור כל לקוח. דוח “קטגוריות ההוצאות” מציג את הרכישות שלך עבור כל קטגוריות החשבונאות שלך, שניתן לארגן גם חודשי או שנתי.

freeagent_sales

הדוח “הצג עסקאות” מציג רשימה של העסקאות שלך, שסוננו לפי שנת חשבונאות וחשבון. הדוח “יתרת ניסיון” מציג רשימה של היתרה הכוללת עבור כל קטגוריית חשבונאות.

freeagent_trialbalance

מרבית הדוחות מאפשרים לך להתאים אישית את טווח התאריכים, אך אין שום דבר אחר שתוכל להתאים אישית. אתה יכול לייצא את הדוחות לקובץ CSV או PDF דרך כפתור “דוח ייצוא” בפינה השמאלית העליונה של דף הדוח.

דוחות כספיים

FreeAgent מציע שני דו”חות כספיים: “רווח & הפסד “ו”מאזן.” ישנם שלושה סוגים של “רווח & דוחות הפסד: חודשי, שנתי והשוואתי. הדוח ההשוואתי מוגבל לדיווחים שנתיים, כך שאינך יכול להשתמש בדוח ההשוואה אלא אם יש לך יותר משנתיים של נתונים ב- FreeAgent.

freeagent_profitloss

ל”מאזן “יש פורמט קבוע הכולל ארבע קטגוריות:” נכסי הון “,” נכסים שוטפים “,” התחייבויות שוטפות “ו”הון עצמי של הבעלים.” אתה יכול להתאים אישית את התאריך של דוח זה, אך אינך יכול להשוות כל תקופה, כמו שאתה יכול, ב”רווח & דוח הפסד.

ממש כמו הדוחות העסקיים, אין הרבה אפשרויות להתאמה אישית לדוחות הכספיים של FreeAgent. אתה יכול להתאים אישית את רוב התקופה, אך אין אפשרויות סינון זמינות.

תמיכה

כדי להגיע לתמיכת הלקוחות של FreeAgent, אתה יכול ללחוץ על כפתור “עזרה” בפינה השמאלית התחתונה של כל עמוד. זה יחבר אותך לצ’ט בוט, שיעזור לך לחפש מאמרים בבסיס הידע של FreeAgent.

Freeagent_help

אם לא מצאת את מה שחיפשת, תוכל ליצור קשר עם נציג תמיכת לקוחות באמצעות הדוא”ל על ידי לחיצה על כפתור “צור קשר” בחלון הצ’אט. צוות התמיכה של FreeAgent יצור איתך קשר באמצעות הדוא”ל כאשר יש להם תשובה לשאלתך.

תוכל גם להגיע למאגר הידע של FreeAgent על ידי לחיצה על קישור “בסיס הידע” בכותרת התחתונה של כל עמוד. בסיס הידע מלא במאמרים שיכולים לעזור אם אתה נתקע בזמן השימוש בתוכנה.

באמצעות בסיס הידע תוכלו להזמין שיחה של 20 דקות לצוות התמיכה בלקוחות של FreeAgent. מלבד מאמרים, FreeAgent מציעה גם הדרכות וידיאו, סמינרים מקוונים ופוסטים בבלוגים דרך בסיס הידע שלה.

פסק הדין

FreeAgent היא אפשרות נהדרת לעסקים קטנים שממוקמים בבריטניה, אך היא מוגבלת הרבה יותר אם אתם ממוקמים בשום מקום אחר מכיוון שגירסת ארה”ב והגרסה הגלובלית אינם מציעים תכונת שכר. 

יש רק מחיר אחד לגרסת ארה”ב, שיכול להיות לא הוגן, במיוחד עבור עסקים קטנים שרק מתחילים לצאת.

ל- FreeAgent יש מגוון מספק של תכונות, אך הן אינן טובות כמו תכונות שמתחרותיה מציעות. בפיצ’ר המלאי יש הרבה פגמים בהשוואה לפלטפורמות חשבונאיות אחרות, כמו QuickBooks Online או Sage. מנהל הפרויקט שלה טוב, אבל הוא לא יעיל כמו המנהל עם FreshBooks.

אתה צריך למלא שני עמודים כדי ליצור חשבונית, כך שחשבונית אצווה תהיה קשה. מרבית תבניות הדוח אינן מועילות. אין אפשרויות סינון, שלרוב יש תוכנות חשבונאיות אחרות, והתאמה אישית מוגבלת מאוד.

אם העסק הקטן שלך מבוסס בארה”ב, יהיה קשה לקבל עזרה מתמיכת הלקוחות של FreeAgent מכיוון שהוא מבוסס בבריטניה והוא זמין רק בשעות מסוימות.

בהתחשב בתכונות שתקבלו, FreeAgent יתאים היטב לפרילנסרים או לעסקים קטנים מבוססי פרויקטים בבריטניה. עם זאת, אם אינך נכנס לקטגוריה הצרה הזו, פלטפורמות אחרות עדיפות על FreeAgent.

אם אתה אוהב את מה שאתה שומע עד כה, נסה את ניסיון הימים החינמי של FreeAgent למשך 30 הימים בחינם, כדי לראות אם זו הפלטפורמה החשבונאית הטובה ביותר עבורך. האם ניסית את FreeAgent בעבר? ספר לנו מה אתה חושב בתגובות. תודה שקראת את סקירת FreeAgent זו.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map