ביקורת BrightBook – עודכנה 2020

סקירה של

Brightbook הוא פיתרון חשבונאי שמאפיין בתכונות, הוא שולחן עבודה בלבד, ובכל זאת מצליח להרשים. אף על פי שלא סביר שיהיה לה ערעור נרחב אי פעם, עסקים בהיקפים קטנים כמו פרילנסרים עשויים להסתפק בתוכנה הנהלת חשבונות בחינם..


ביקורות על תוכנה-חשבונאית הטובה ביותר

המייסדים של ברייטבוק רצו אפשרות לחשבונאות מקוונת שתשרת פרילנסרים, קבלנים ובעלי יחידים. הם יצרו פיתרון שניתן לכנות במדויק יותר תוכנית חשבונית מקוונת. ניתן להתקין את Brightbook רק במחשב שולחני, כך שמשתמשים לא יוכלו לגשת לספרים שלהם דרך הענן.

זו לא חבילת חשבונאות בשירות מלא. הוא אינו מבצע חשבונות על כניסה כפולה, מאפשר למשתמשים להזין רשומות ביומן או לכלול דוחות כספיים. אתה יכול לבצע את הפונקציות הבסיסיות של חשבונית, תשלום חשבונות והתאמת חשבון הבנק שלך.

אם זה כל מה שאתה צריך וגישה לענן זה לא עניין גדול, התוכנה החינמית של Brightbook יכולה להיות בשבילך. אם אתה מחפש מידע נוסף, עיין בתוכנת החשבונאות הטובה ביותר שלנו לקבלת הצעות כמו QuickBooks Online.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות עבור ברייטבוק

תכונות

ל- Brightbook יש תכונות הנהלת חשבונות נפוצות כגון חשבונית והוצאות. השירות טוען שהוא מציע “אבטחה ברמה בנקאית” והצפנת SSL, אך הוא לא נותן שום פרט מעבר לכך. Wave מתעמק בפרטים נוספים כדי להרגיע משתמשים על אבטחת הנתונים שלהם, כפי שתוכל לקרוא בסקירת Wave שלנו.

שניהם Wave ו- Brightbook מציעים את שירותיהם בחינם.

בסיסי

אם כל שעליך לעשות הוא לשלוח חשבוניות ולשלם ולעקוב אחר חשבונות, ברייטביי כיסה. טופסי החשבונית וההוצאה שלה נמשכים מספר דקות בלבד, אך אינך יכול להגדיר אותם לחזור.

ברייטבוק לא מסתנכרן עם חשבונות הבנק שלך. במקום זאת, עליכם להעלות את ההצהרות שלכם. לאחר הייבוא, תצטרך לעבור אותו שורה אחר שורה כדי להתאים את העסקאות בתוכנית. אם העסק שלך עושה הרבה בנקאות, זה יהפוך במהירות לתהליך גוזל זמן ומעצבן.

עם זאת, Brightbook מאפשרת למשתמשים ללא הגבלה, בשונה מ- Xero או QuickBooks Online.

תוספת

ברייטביין עוברת אף על חשבוניות פשוטות. זה מאפשר לך לשלוח אומדנים ולהמיר אותם לחשבוניות לאחר אישורם. בדומה ל- Wave ו- Xero, ניתן לשלוח חשבוניות במספר מטבעות.

התכונות היחידות בתשלום של Brightbook מאפשרות לך להסיר את המותג שלו מהחשבוניות וההצהרות שלך ולעצב תבניות משלך.

עם פונקציונליות מוגבלת, אתר בסיסי ועיצוב מבלבל, ברייטביין לא בולטת ממתחרותיה.

תמחור

כמו Wave, ברייטבוק אינה גובה תשלום עבור חבילת החשבונאות הבסיסית שלה. במקום זאת, הוא מרוויח כסף באמצעות חיוב עבור שירותים נוספים.  

עיבוד התשלומים היחיד שמציע Brightbook הוא PayPal, אותו הגדרת בתפריט “הגדרות”. פירוש הדבר שתכוף את העמלות שלו אם תשתמש בו.

ידידותיות למשתמש

לאחר ההרשמה לחשבון חדש, תוכל להשאיר את התיבה מסומנת כדי להוסיף נתוני הדגמה לחשבונך. ככה Brightbook מלמד אותך להשתמש בתוכנה, וניתן להסיר אותה בכל עת. אין שום הדרכה על המסך הראשי, וגם אין טיפים, רמזים או חלונות קופצים כמו שאתה מקבל עם FreshBooks או Zoho Books.

קרא את סקירת FreshBooks שלנו ואת סקירת Zoho Books למידע נוסף בנושא זה.

כפתורים בראש לוח המחוונים מעבירים אתכם למסכים שבהם תוכלו להוסיף הוצאות או שטרות חדשים.

ברייטב-לוח המחוונים

לוח המחוונים מציג תרשים עמודות של חשבוניות, תשלומים וחשבונות לאורך פרק זמן שתקבע. אמנם נחמד לקבל את תמונת המצב הוויזואלית של העסק שלך, אך הוא אינו מציג הכנסה נטו. אתה יכול להגדיר ולעקוב אחר יעד צמיחה עבור העסק שלך, אך אנו רואים את זה פחות חשוב מאפשרויות דיווח אחרות שנרצה לראות, כגון דוחות כספיים.

תרשים לוח המחוונים

כשאתה מנווט בתוכנית, כמעט תמיד תצטרך לחזור ללוח המחוונים הראשי או לאפשרויות התפריט כדי לראות דוחות קשורים נוספים. ניתן היה לשפר את הקישור בחשבוניות, דוחות והוצאות. אמנם ניתן להבין לאן ללחוץ כדי לבצע משימות כמו חשבונית והקלטת חשבונות, Brightbook אינה כמעט אינטואיטיבית כמו תוכנת חשבונאות אחרת. קרא את סקירת FreeAgent שלנו לגבי תוכנת חשבונאות אחרת שאינה חסרת ידידותיות למשתמש.

חשבוניות

להוספת חשבונית חדשה, לחץ על “חשבונית חדשה” בראש לוח המחוונים. זו הדרך היחידה להוסיף חשבונית. ב- Brightbook אין תפריטים נפתחים. אם אתה נמצא על מסך קשור, כגון הוספת לקוח, אינך מקבל את האפשרות להוסיף חשבונית. אתה צריך לחזור למסך הבית.

ברייטבוק מבקש ממך לבחור לקוח לפני שאתה לוקח אותך למסך החשבונית הראשי, שנראה כמו צעד מיותר.

מסך חשבוניות חדש-חדש

התהליך להזנת חשבונית הוא אינטואיטיבי. אתה יכול לבחור כל מונח שאתה רוצה, להוסיף הערות או קבצים מצורפים ופרטי פריט. יש אפשרות לבחור שיעור מס, אך אינך יכול להחיל הנחות.

מסך חשבוניות

לאחר שתסיים, אתה יכול לשמור את החשבונית שלך, לשמור אותה ולשלוח אותה בדוא”ל או להדפיס. לחיצה על “שמור והדפיס תעודת משלוח” מורידה .pdf לשולחן העבודה שלך, שתוכל להדפיס. אין הדפסת קבוצות. אם אתה שומר את החשבונית, במקום להעביר אותם לסיכום של כל החשבוניות המצטיינות, תוצג לך הצהרה על כל החשבוניות המצטיינות עבור אותו לקוח..

הצהרת חשבוניות ללקוח

בהצהרה, אתה יכול לציין אם התשלום התקבל, להוסיף שטר אשראי או החזר כספי ולשלוח אותו בדוא”ל, להדפיס או לשכפל אותו. אתה יכול לחזור על חשבונית על ידי סימון תיבה קטנה בטופס החשבונית הראשי, שלאחריה האפשרות היחידה שלך היא לבחור כמה ימים תרצה שתשלח..

אין דרך לקבוע תאריך סיום או מגבלות על הישנותו.

להפוך חוזר

ברייטבייט אמנם מציעה תהליך הערכה חזק. טופס האומדן תומך בהוספת הנחות ומסים, פריטי שורה ותווים מרובים. תחת התפריט הנפתח של “סטטוס הצעת מחיר”, אתה יכול לבחור אם הצעת המחיר הוכנה, נמצאת במשא ומתן, אושרה או במצב אחר. סימון התיבה “המרת הצעת מחיר לחשבונית” חוסך לך זמן.

הערכת צורה

בניגוד לרוב המתחרות שלה, ל- Brightbook אין לוח מחוונים לחשבוניות המציג חשבוניות מצטיינות במבט חטוף במסך החשבונית. אם אתה נמצא במרכז השליטה הראשי ולחץ על הלחצן הקטן “ראה את כל המכירות” מעל “הכסף המגיע”, תועבר לרשימת חשבוניות ותשלומים.

ראה-כל-מכירות

לחלופין, מסך “הלקוחות” מפרט את הלקוחות שלך ואת מה שהם חייבים להם. עם זאת, זה לא מראה כמה זמן הסתכמו הסכומים המגיעים לתשלום של הלקוח. זה לא משלב תזכורות לתשלומי דוא”ל, הודעות שהתקיימו בעבר או להוסיף עמלות מאוחרות אוטומטיות.

בתחתית לוח המחוונים הראשי, ישנה “כרטיסיית חשבוניות המגיעות” הכוללת גם את המידע. אם אתה רגיל לראות תמונת מצב של חשבונות חייבים בחלק החשבוניות של תוכנת החשבונאות שלך, כמו שאתה יכול באמצעות QuickBooks Online או Wave, המצגת של Brightbook יכולה להיות מבלבלת (קרא את הסקירה המקוונת של QuickBooks).

חשבוניות לחיוב

אין עיבוד שכר ואין אפליקציה של צד שלישי להוסיף אותה. Brightbook אינו עוקב אחר מלאי, כך שלא ניתן לבחור אותו בחשבונית. בסך הכל, פונקציית החשבונית מאפשרת לך לשלוח או להדפיס חשבוניות, וזה בערך.

הוצאות

אתה יכול להזין חשבונות על ידי לחיצה על “שטר חדש” בלוח המחוונים. עם זאת לא הצלחנו למצוא דרך להוסיף חשבון מפרופיל הלקוח או מהתפריט. בטופס החיוב החדש יש תיבות עם אפשרויות נפתחות או שתוכל להזין פרטים ידנית.

שטר חדש

אמנם אתה יכול לסווג הוצאה מהאפשרויות הנפתחות של Brightbook, אך אינך יכול להוסיף קטגוריות משלך. אם שילמת מיסים, בחר שיעור והשירות יחשב אותו עבורך. Brightbook מאפשרת לך להעלות ולצרף שטר או קבלה בטופס .pdf, המהווה תכונה טובה לעסקים המעבירים הוצאות ללקוחותיהם..

להוסיף חשבונית לחשבונית קיימת

ההוצאות מופיעות בתחתית לוח המחוונים הראשי בכרטיסייה “שטרות שלא שולמו”.

מסך ללא שטרות

לרוב העסקים יש חשבונות שהם משלמים מדי חודש, כמו שכר דירה או חשמל. באמצעות Brightbook, תצטרך להזין אותם שוב ושוב מכיוון שאתה לא יכול להפוך אוטומטית להוצאות או תשלומים, כמו שאתה יכול עם Xero (קרא את סקירת ה- Xero שלנו).

בדומה לפונקציות החשבוניות שלה, אפשרויות ההוצאה לא עוברות את היסודות.

דיווח עסקי

ב- Brightbook ישנם רק שישה דוחות, שהם פחות ממה שיש ל- FreshBooks ו- Wave.

כרטיסיית הדוחות הראשונה תחת “דוחות” היא אינפוגרפיקה. בחר תרשים שנה או עוגה לשנה כדי לראות חשבוניות, תשלומים וחשבונות. עם זאת, הוא אינו מראה רווח נקי וטווחי התאריכים היחידים נמשכים 12 חודשים או שנצברו.

אינפוגרפיק

בכרטיסיית הדוחות הבאה, “רווח והפסד”, מופיע דוח רווח והפסד וניתוח הזדקנות לחשבונות. דלי “ניתוח החיישן המיושן” עבר את החייבים ב 0-30, 30-60 60-90 ולמעלה מ 90 יום. ניתן לייצא אותו, אך אינך יכול להתעמק על הדליים כדי לראות מידע ספציפי ללקוח.

הזדקנות-חוב-ניתוח

הכרטיסייה “פתיחה פתוחה” משווה את המכירות וההוצאות של החברה שלך לחברות אחרות בקטגוריה העסקית שלך. Brightbook לא מגלה לך מאיפה נתוני ההשוואה מגיעים, ואנחנו לא רואים את הערך של אספקתם במקום דוחות אחרים, שימושיים יותר,.

כרטיסיית OpenInsight

תחת “כל המכירות”, Brightbook מראה לך מכירות ותשלומים, שהם בעצם ההבדל בין בסיס מזומן או צבירה. ריחוף מעל מספר חשבונית מראה לך את פרטיו, וזה נגיעה נחמדה. הדוח מחשיב הפרש נטו בין מכירות לתשלומים כדי להראות לך את הסכום המצטיין.

כל המכירות

במקום לשים אותו על הטופס שבו אתה מזין הוצאות, “כל החשבונות וההוצאות”, המציג חשבונות מספקים או הוצאות בגין פריטים שנרכשו מטעם הלקוחות, נמצא באזור הדוחות..

כל החשבונות וההוצאות

הכרטיסייה האחרונה של “דוחות” אינה דו”ח כלל. זה המסך להזין שטר או הוצאה חדשים. זו דוגמה ראשונה למערך המשנה של המסכים, הכרטיסיות והתפריטים של ברייטבוק.

דוחות כספיים

מכיוון ש- Brightbook אינה תוכנת חשבונאות בשירות מלא, היא נותנת לך רק דוח כספי אחד. ניתן להפעיל את דוח הרווח וההפסד רק שבועי, חודשי או שנתי ולא ניתן לייצא אותו. לא תוכל להשוות תקופות זו לצד זו כדי לעקוב אחר ביצועי העסק שלך והיא לא מחשבת שינויים באחוזים.  

דוח רווח והפסד

שלא כמו Wave, היא אינה מציעה מאזן או דוחות תזרים מזומנים.

תמיכה

לא תמצא תמיכה חזקה ב- Brightbook. עמוד השאלות הנפוצות שלו עונה על שאלות בסיסיות לגבי השימוש בתוכנה, אך אין לו צילומי מסך או סרטונים. גרוע מכך, הוא לא עודכן מאז 2017. גם חיפוש ב- YouTube לא הניב תוצאות לסרטוני הדרכה.

לחברה יש טופס יצירת קשר ותמיכה בדוא”ל. שלחנו דוא”ל לבדיקה במהלך שעות העבודה וקיבלנו תגובה תוך 20 דקות.

בסך הכל נותרנו עם הרושם שאם אתה משתמש ב- Brightbook, אתה בעצמך.

פסק הדין

תוכנת הנהלת החשבונות של ברייטבוק מתפקדת ומתפקדת יותר כמו תחביב עבור מייסדיה מאשר עסק מן המניין. חסרים לו הרבה מהפונקציות שנמצאו בתחרות שלה וניווט בתוכנה אינו אינטואיטיבי. זה כמעט מרגיש כאילו השירות התחיל להתקין אותו ואז התרחק באמצע התהליך.

בהתחשב בכך שכל שאר האפשרויות מציעות דוחות, אפליקציות נוספות, היכולת לגשת לנתונים שלך מכל מקום ומסמכים תומכים ועזרה טובים יותר, אנו לא רואים מדוע עסק יירשם לשירות של ברייטבוק.

האם אתה משתמש ב- Brightbook? מה אתה חושב על זה? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map