ביקורת גל – עדכון 2020

סקירת חשבונאות גל

Wave היא תוכנית בחשבונאות מקוונת בחינם וידידותית למשתמש. זה פופולרי במיוחד, אך כפי שתוכלו לקרוא בסקירת הגל המלא שלנו, צוות Cloudwards.net מרגיש שלמתחרותיה בתשלום יש רק מעט תוספת קטנה בכל הקשור לניהול חשבונות מתקדם.


ביקורות על תוכנה-חשבונאית הטובה ביותר

Wave היא אחת מאפשרויות התוכנה החשבונאית הטובות ביותר שקיימות שם, במיוחד עבור פרילנסרים ועסקים קטנים. היתרון הגדול ביותר שיש ל- Wave על פני מתחרותיה הוא בכך שהיא מציעה תכונות בסיסיות בחינם, שפלטפורמות אחרות גובות עליהן. השירותים היחידים שאתה משלם הם תשלומי שכר וכרטיסי אשראי.

Wave מציע הרבה תכונות ורובם הם מה שאתה יכול לצפות לכל פלטפורמה חשבונאית. התכונות שלו מספיקות לעסקים קטנים, אבל אם אתה זקוק למשהו חזק יותר, המתחרים בתשלום שלהם QuickBooks Online או FreshBooks עדיין שווים את המחיר.

קל לשימוש ב- Wave, אפילו לאנשים שלא מכירים חשבונאות או הנהלת חשבונות. אתה יכול ליצור חשבונית תוך מספר דקות, והלקוחות שלך יכולים לשלם לך ישירות מהחשבונית שלהם מכיוון שלוויב יש מערכת עיבוד תשלומים משלה. הפריסה נקייה וקלה להבנה ויש זרימה ברורה לכל אחת מהתכונות של Wave.

אם אתה פרילנסר או בעל עסק שזקוק רק לפלטפורמה חשבונאית פשוטה אך אמינה, אנו קוראים לך לנסות את Wave. אין לך מה להפסיד, מה גם שכמעט כל התכונות שלו הינן בחינם.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לחשבונאות גל

תכונות

Wave כולל את התכונות הבסיסיות שכל פלטפורמות החשבונאות צריכות להיות בהן, למרות שהן אינן חזקות כמו מה שתוכלו למצוא באמצעות פלטפורמות בתשלום. עם זאת, קל לשימוש בתכונות של Wave ולבצע את העבודה.

בדומה לתכונה “מלאי” שנראה בתוכנות חשבונאיות אחרות, כגון Sage או Xero (קרא את סקירת Sage וסקירת Xero למידע נוסף), ל- Wave יש עמוד “מוצרים ושירותים” בו תוכל לרשום את כל מה שאתה קונה או מוכר. עם זאת, תכונה זו דומה יותר לרשימת פריטים, מכיוון שהיא רק עוקבת אחר שמות מוצרים ומחירים.

שים לב של Wave יש שתי רשימות פריטים שונות, אחת לחשבוניות מכירה ואחת לחשבונות שלך. עליך להוסיף פריט לרשימת “המוצרים והשירותים” המתאימים לו לפני שתוכל להשתמש בו בחשבונית או בחשבון. אתה יכול למצוא דפי “מוצרים ושירותים” גם בקטגוריות “מכירות” וגם “רכישות.”

גל חדש-מוצר

בדף “מוצרים ושירותים”, באפשרותך להוסיף פריט חדש או לערוך פריט קיים. כדי להפוך פריט לזמין לחשבוניות, סמן את התיבה “למכור את זה.” כדי להפוך אותו לשימוש בחשבונות, סמן את התיבה “קנה את זה.”

אתה יכול גם להגדיר עדכון בנקאי ל- Wave על ידי חיבור חשבון הבנק או כרטיס האשראי שלך. Wave מאחזר את דפי הבנק שלך דרך חשבון הבנק המקוון שלך כך שהעסקאות שלך מתעדכנות אוטומטית.

כשאתה מתיישב עם חשבון, אתה יכול למצוא חישוב בראש החלון שיעזור לך לעקוב אחר ההבדלים בין יתרות הגל שלך לחשבון הבנק שלך. לאחר מכן תוכל לקרוא את ההצהרה שלך, להוסיף או לאשר עסקאות ב- Wave תוך כדי.

התאמת גל-התאמה

שלא כמו ל- Xero, ל- Wave אין תכונה של כלל בנקים שתואמת אוטומטית את העסקאות שלך. עליכם לעשות הכל ידנית, כולל עסקאות תואמות לכל חשבון נפרד, וכן להוסיף ומחיקה של עסקאות אם תכניסו אותם לחשבון הלא נכון.. 

התפייסות גל

Wave לא מציע הרבה אפשרויות שילוב. היישומים היחידים ש- Wave יכול להשתלב בהם הם PayPal, Etsy, Shoeboxed, Zapier ו- Google Sheets. עם זאת, זאפייר יכול לעזור לך לחבר מספר פלטפורמות ל- Wave.

ל- Wave יש מערך יציב של תכונות פשוטות שקל להשתמש בהן, גם אם אין לך ניסיון בחשבונאות או הנהלת חשבונות. הוא מיועד לאנשים שאינם בקיאים בניהול הכספים שלהם, כך שאם אתם מחפשים משהו מתקדם יותר, שקלו להסתכל על המתחרים בתשלום..

תמחור

מחירו של Wave הוא אחד מנקודות החזקה שלו. למעט מערכות השכר ועיבוד התשלומים שלה, Wave חופשי לשימוש, מה שהופך אותו לפלטפורמה מצוינת לעסקים שרק מתחילים את דרכם..

Wave מציעה את שירות השכר שלה – הכולל טפסי מס שנתיים והפקדה ישירה לעובדים – למשתמשים הממוקמים בארה”ב וקנדה. המחיר משתנה בהתאם למיקומך. עבור מרבית מדינות ארה”ב וקנדה, Wave גובה 20 $ לחודש עבור שירות המשכורות שלה בתוספת 4 $ לחודש עבור כל עובד או קבלן עצמאי..

אם אתה ממוקם באחת מתשע המדינות בהן שירות המס של Wave זמין, תוכל לקבל את שירות המשכורות והמיסוי המשולב של Wave במחיר של 35 $ לחודש בתוספת 4 $ לחודש עבור כל עובד או קבלן עצמאי..

ל- Wave יש גם מערכת עיבוד תשלומים משלה, כך שהלקוחות שלך יכולים לשלם חשבוניות באופן מקוון באמצעות כרטיס אשראי או העברה בנקאית. בדומה ל- QuickBooks Online ו- FreshBooks (קרא את סקירת ה- QuickBooks המקוון שלנו ואת סקירת FreshBooks למידע נוסף), Wave יגבה עמלה של 2.9 אחוז פלוס 30 סנט עבור עסקאות בכרטיסי אשראי ואחוז אחד עבור העברות בנקאיות.

ידידותיות למשתמש

כדי להירשם ל- Wave, עליך להזין את כתובת הדוא”ל שלך בתוספת שם וקטגוריית העסק שלך. עם זאת, אם ברצונך להשתמש במערכת עיבוד התשלומים של Wave ובשירותי שכר, ישנם טפסים נוספים למילוי, כמו פרטי חשבון הבנק שלך, בנוסף לעסק שלך ולפרטים האישיים..

גל-עסקי-פרטים

ל- Wave יש ממשק נקי, וכמות המידע המוצגת היא בדיוק נכונה, במיוחד עבור אנשים שאינם בקיאים בחשבונאות. אתה יכול לגשת במהירות לכל דבר מסרגל הניווט בצד שמאל של החלון שלך. הדבר היחיד שבסר הניווט חסר הוא כפתור להוסיף במהירות, אותו אתה יכול למצוא רק בלוח המחוונים.

לוח מחוונים לגלים

בראש סרגל הניווט תוכלו למצוא כפתור עם שם החברה עליו, וכך תוכלו לעבור לחשבון עסקי אחר או לחשבון האישי שלכם..

ל- Wave יש גם אפליקציית Android ו- iOS, כך שתוכלו לנהל את החשבוניות והקבלות שלכם תוך כדי תנועה. במקום להציע אפליקציה אחת לכל דבר, כמו QuickBooks Online או Xero do, Wave מחלק אותה לשתי אפליקציות: “קבלות”, כדי ללכוד ולהעלות את הקבלות, ו- “חשבוניות”, כדי לשלוח ולנהל את החשבוניות שלך..

Wave הוא פלטפורמה טובה עבור אנשים חדשים בתחום החשבונאות. התכונות שלו קלות לשימוש, והיא מציגה הכל בצורה הגיונית. הגדרת הכל היא פשוטה ולוקח פחות מ- 15 דקות, אם יש לך את כל המידע הדרוש לך.

חשבוניות

יש שתי דרכים ליצור חשבונית חדשה. הראשון הוא דרך לוח המחוונים, על ידי לחיצה על כפתור “צור חדש” ואז בחירה “חשבונית”. 

הדרך השנייה היא דרך דף “חשבוניות” – שתוכל למצוא על ידי מעבר לקטגוריית “מכירות” בסרגל הניווט, ואז לחץ על כפתור “צור חשבונית” בפינה השמאלית העליונה של הדף..

כפי שהשם מציין, דף “חשבוניות” מציג את כל החשבוניות שלך ואת הסטטוסים שלהם. אתה יכול גם לסנן ולהציג את החשבוניות שלך לפי מצב, תאריך, מספר או לקוחות, מה שמסייע לך למצוא חשבוניות מהירות יותר. 

בחלקו העליון של הדף “חשבוניות”, תוכל למצוא תיבה המציגה סקירה כללית, כולל סכום המועד מאוחר יותר או כמה נדרש במהלך 30 הימים הקרובים..

חשבוניות גל

בעת יצירת חשבונית חדשה, אתה יכול לבחור לקוח על ידי לחיצה על כפתור “הוסף לקוח”. אתה יכול להוסיף לקוח קיים מרשימת הלקוחות שלך, שתוכל למצוא בעמוד “לקוחות” תחת “מכירות” בסרגל הניווט, או להוסיף לקוח חדש.

לחיצה על כפתור “עריכת עמודות”, הממוקם מעל לתיאור הפריט שלך, תעביר אותך לתפריט בו תוכל להחליט אילו עמודות להסתיר ומה לקרוא לכל עמודה.

הוספת פריטי חשבוניות בגל

כדי להוסיף פריט חשבונית, לחץ על כפתור “פריט חדש” כדי לבחור פריט אחד מרשימת המוצרים והשירותים שלך. אתה יכול גם להוסיף פריט חדש באמצעות כפתור “צור פריט חדש” שיופיע כשאתה מקליד בתיבה המסומנת “שם פריט.” אתה יכול להתאים את כמות הפריט, מחיר וסכום המס עבור כל פריט.

חשבונית גל חדשה

לחץ על “שמור והמשך” כדי לשמור חשבוניות כטיוטה. בדף הבא תוכל למצוא את עמוד הסטטוס של החשבונית שלך, שמלא בפרטיו. אתה יכול לאשר את הטיוטה, לשלוח את החשבונית ולהגדיר תזכורות דרך דף זה. תוכל גם להגיע לדף זה על ידי לחיצה על החשבונית הספציפית בדף “חשבוניות”.

לאחר אישור טיוטה, באפשרותך לשלוח חשבונית ללקוח על ידי לחיצה על כפתור “שלח חשבונית”. אתה יכול להתאים אישית את הדוא”ל, אם תרצה. Wave תשלח את הדוא”ל דרך כתובת הדוא”ל המחוברת שלך.

תזכורות לחשבוניות גל

כדי להגדיר תזכורת, תוכל לבחור עד שלוש אפשרויות לאחר שליחת חשבונית: שלושה ימים, שבעה ימים ו -14 יום לאחר תאריך היעד. למרבה הצער, אפשרויות אלה מוגדרות על ידי Wave ולא ניתן לשנותן. 

תזכורות נקבעות עבור כל חשבונית ולא על ידי לקוח, ולכן עליך לסמן אותן בכל פעם שאתה שולח חשבונית, דבר שיכול להיות לא נוח אם אתה שולח הרבה מהן.

תזכורת גל-חשבונית

אתה יכול לבצע חשבונית חוזרת מכל לוח המחוונים, מדף “חשבוניות חוזרות” או דרך דף הסטטוס של החשבונית שלך..

בדף סטטוס החשבונית, אתה יכול לבחור בלחצן “פעולות נוספות” ולחץ על “הפוך לחזור”. לאחר מכן Wave תעביר אותך לדף סטטוס של חשבונית חוזרת, שם תוכל להגדיר לוח זמנים לחשבונית החוזרת שלך, אפשרויות התשלום ואפשרויות השליחה..

חשבונית גל חוזרת

אתה יכול למצוא את סטטוס החשבונית החוזרת שלך דרך הדף “חשבוניות חוזרות” תחת “מכירות.” בדף זה תוכלו להציג חשבוניות קודמות, לברר אילו חשבוניות חוזרות פעילות ולראות מתי התאריכים לחשבוניות הקרובות והקודמות הקודמות.

בשונה מ- Xero, המאפשרת לך להתאים אישית את תבניות החשבונית שלך בחופשיות דרך גיליונות אקסל, ל- Wave יש רק שלוש תבניות חשבוניות בהן תוכלו להשתמש. למרבה המזל, אתה עדיין יכול להוסיף את הלוגו שלך ולבחור צבע מבטא כדי להתאים אישית את החשבונית שלך.

תבנית גל-חשבונית

יצירת חשבונית באמצעות Wave היא קלה, ויש לה זרימה ברורה. דף “החשבוניות” של Wave מקל גם על מעקב אחר החשבוניות שלך. הלקוח שלך יכול גם לשלם את החשבוניות שלהם באמצעות מעבד התשלום של כרטיס האשראי של Wave. לרוע המזל Wave מגביל את התזכורות האוטומטיות הן בכמות והן בזמן.

הוצאות

בדיוק כמו חשבוניות, יש שתי דרכים ליצור חשבונות ב- Wave. הראשון הוא דרך לוח המחוונים, על ידי לחיצה על כפתור “צור חדש” ואז בחירה ב”שטר “. הדרך השנייה היא דרך הדף “שטרות” – שתוכל למצוא בלוח המחוונים תחת הקטגוריה “רכישות” – ואז לחיצה על כפתור “צור חשבון חדש”.

כשאתה יוצר שטר חדש, אתה יכול לבחור ספק מהרשימה שלך או להוסיף חשבון חדש. בדיוק כמו עם חשבוניות, אתה יכול להוסיף פריטים מרשימת ‘השירותים והמוצרים’ שלך או ליצור פריט חדש. כשתסיים, לחץ על כפתור “שמור” ותחזור לדף “חשבונות”. יצירת חשבונות זה הרבה יותר פשוט מאשר יצירת חשבוניות, מכיוון שאתה לא צריך לשלוח אותם לספקים שלך.

הצעת חוק גל חדשה

דרך הדף “חשבונות” אתה יכול לרשום את התשלומים שלך ולראות את מצב התשלומים שלהם. אתה יכול גם לסנן את החשבונות לפי ספק או לפי תאריך, וזה מועיל כשאתה מחפש שטרות מסוימים.

שטרות גל

למרבה הצער, Wave לא מאפשר לך ליצור שטר חוזר, כך שאם יש לך הוצאה חוזרת, תצטרך ליצור שטר חדש בכל פעם.

דרך נוספת להוסיף הוצאה היא באמצעות קבלות. אתה יכול להוסיף קבלה דרך iOS, Android או יישום האינטרנט של Wave. אתה יכול גם לשלוח את הקבלה אל [מוגן בדוא”ל]. Wave יעבד את הקבלות שהועלו כדי לחלץ מידע. לאחר מכן תוכלו לסקור את התקבולים הללו, והקבלים שאושרו נשמרים כהוצאות.

דיווח

ל- Wave 12 תבניות דוחות בלבד, כולל דוחות בסיסיים, כגון תזרים מזומנים, חייבים בגילאים, והרווח וההפסד. בהשוואה ל- QuickBooks Online או Xero, תבניות הדוחות של Wave מפסידות בבירור מבחינת המספר. 

כשאתה פותח את דף “הדוחות” של Wave מסרגל הניווט, תמצא את 12 תבניות הדוח המחולקות לחמישה חלקים. לכל קטע ותבנית יש הסבר קצר על מה זה ומה הוא יכול לעשות עבור העסק שלך. עיצוב מסוג זה מועיל מאוד למי שאינו רגיל להנהלת חשבונות.

דוחות גל

הקטע “קבל את התמונה הגדולה” מורכב מ”רווח והפסד “,” מאזן “ו-” תזרים מזומנים. ” אתה יכול לקבל סקירה כללית של המצב הכלכלי של העסק שלך, כמו גם לאיפה הכסף שלך עובר וממנו דרך דוחות אלה.

איזון גל

הקטע “הישאר מעל המסים” אוסף את המסים ששילמת על החשבוניות והחשבונות שלך. הדוח “מס מכירות” עוזר לך להרכיב את המסים שנגבו ממכירותיך ושולמו ברכישות. דוח “שכר ושכר” עוזר לך לעקוב אחר הכסף שהוצא בשכר ומסים של העובדים שלך.

דוח מס-גל

החלק “התמקדות בלקוחות” מכיל דוחות “הכנסה על ידי לקוח” ו”חייבים בגילאים “, שתיהן עוזרות לך לעקוב אחר הקשר בין הכסף שלך ללקוחות שלך. באמצעות “הכנסה על ידי לקוח”, אתה יכול לראות אילו לקוחות הם הרווחיים ביותר. “חייבים בני גיל” מאפשרים לך לעקוב אחר חשבוניות שמאחרות וחשבוניות שלא שולמו.

חייבים בני גיל

בדומה ל”תמקד בלקוחות “, החלק” התמקד בספקים “מאפשר לך לראות את הקשר בין הספקים שלך לכסף. סעיף זה מורכב מדוחות “חייבים בגילאים” ודוחות “רכישה על ידי ספק”.

ספק דוחות גל

החלק “לחפור עמוק יותר” מביא לך את פרטי העסקאות שלך. הדוח “יתרות חשבון” מסכם את העסקאות שלך. דוח “יתרת ניסיון” מעניק לך את היתרה הכוללת של חשבונותיך בתאריך ספציפי. לבסוף, הדוח ‘עסקאות חשבון’ הוא רשימה מפורטת של כל העסקאות שלך וסך הכל לפי חשבון.

דיווח גל-חשבון

תכונת הדיווח של Wave אינה ניתנת להתאמה אישית כמו QuickBooks Online או Xero. הדבר היחיד שאתה יכול להתאים הוא תקופת הדיווח. אין פילטרים ואינך יכול לשנות את העמודות של הדוחות שלך.

בנימה אחרת, תבניות הדוחות של Wave מאוד ידידותיות למשתמש. כל תבנית דוחות ב- Wave מותאמת למראה נקי ולהיות קל להבנה, אפילו לאנשים שאינם רגילים לראות דוחות אלה.

תמיכה

אתה יכול לגשת למרכז התמיכה של Wave מכפתור “העזרה” בתחתית סרגל הניווט שלך. לחץ על “תמיכה” ותופיע תיבה שתאפשר לך לחפש את הבעיה שלך במרכז העזרה של Wave.

תמיכה בגל

בנוסף למרכז העזרה שלה, ל- Wave יש גם פורום קהילתי בו תוכלו לשאול שאלות למשתמשים אחרים. לפני שתפנה לצוות התמיכה של Wave, כדאי לבדוק את הקהילה בנושאים דומים אם ברצונך להגיע לפיתרון שלך מהר יותר.

אם אינך מצליח למצוא פיתרון, אתה יכול ליצור קשר עם צוות התמיכה של Wave באמצעות דואר אלקטרוני על ידי לחיצה על כפתור “שלח לנו דוא”ל” בתחתית חלון “מרכז העזרה”. משתמשים משלמים יכולים גם ללחוץ על כפתור “צ’אט חי” בסרגל הניווט כדי לקבל תשובה מיידית מצוות התמיכה של Wave. שים לב שצ’אט חי זמין גם לכל המשתמשים במהלך 60 הימים הראשונים שלהם.

פסק הדין

בהשוואה למתחרותיה בתשלום, Wave ידידותי יותר למשתמש, אפילו לאנשים חדשים בתחום החשבונאות. יש לו את כל התכונות הדרושות לך כדי לארגן את הכספים שלך. התכונות גם קלות לשימוש, מה שהופך אותו לפשוט יותר מרוב הפלטפורמות החשבונאיות האחרות. הפריסה שלו נקיה וקלה להבנה.

הפשטות שלו, בשילוב עם העובדה שהיא בחינם, הופכת את Wave לבחירה המושלמת עבור בעלי עסקים או פרילנסרים חדשים שאינם זקוקים לתכונות החזקות שיש לתוכנת חשבונאות אחרת, כמו מעקב אחר זמן או מעקב אחר מלאי.

עם זאת, יתכן ותכונות אלה אינן מספיקות לעסקים גדולים יותר הזקוקים ליותר ממנהל כסף פשוט. אם אתה זקוק לתכונות עוצמתיות יותר – כמו חזרה על חשבונות, מעקב אחר זמן או תבניות דיווח נוספות – כדאי להסתכל על המתחרים בתשלום של Wave.

בסך הכל, Wave נותן לך מערך יציב של כלים פשוטים שיעזרו לך לנהל את הכספים שלך, גם אם אתה לא רואה חשבון. עדיף שזה בחינם, כך שאין שום נזק לנסות זאת.

ניסית את Wave בעבר? נשמח לשמוע מה דעתך בקטע התגובות למטה. תודה שקראת. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map