סקירה של ג’ירה – עדכון 2020

סקירה של ג’ירה

ג’ירה הוא כלי ניהול פרויקטים ממוקד זריז, שהוא תענוג אמיתי להשתמש בו, בתנאי שאתה יודע מה אתה עושה. כדי להגיע למצב זה, אולי תצטרך לשים יותר זמן ומאמץ שעסק קטן צריך לחסוך, אך עבור חברות גדולות זה פיתרון מצוין, כפי שתוכל לקרוא בסקירת הג’ירה המלאה שלנו..


תוכנה לניהול פרויקטים הטובים ביותר

ג’ירה מתארת ​​את עצמה כ”כלי פיתוח התוכנה מספר אחת המשמש את צוותי Agile. ” זה מכוון לפיתוח, אך יכול לשמש גם לדברים אחרים. אנו נבחן את זה בסקירת הג’ירה הזו.

אטלסיאן, הבעלים של ג’ירה, מספק תוכנה ליותר מ 125,000 צוותים, כך שיש לה ניסיון. הפלטפורמה קיימת מאז 2002, אז הייתם מצפים שהיא תהיה מעודנת. עם זאת, הוא עוצב מחדש לאחרונה, והרושם שלנו הוא שעוד יש דברים לסדר.

מצאנו שג’ירה עמוסה בתכונות. יש לה קהילה חזקה ואפשרויות אימונים שיעזרו לכם לשלוט במורכבותה. יש לו כמה בעיות בממשק המשתמש, אך בסך הכל, הוא מציע הרבה באנג לדולר שלך ויתאים למשתמשים מתקדמים שמוכנים ללמוד את הפלטפורמה ולנצל את העומק שלה..

זה ניתן להגדרה וניתן לשימוש מאוד בכל מיני מצבים, אך לוקח זמן להגדיר אותו אם ברצונך להפיק ממנו את המיטב. עם זאת, הייתה לנו חוויה מצערת עם התמיכה שלה, בה נגיע בהמשך, אך ייתכן שתצליח יותר טוב ממה שעשינו.

אנו ממליצים על ג’ירה ולדרג אותה בין תוכנות ניהול הפרויקטים הטובות ביותר, אך יש לנו חששות לגבי פרטיות הנתונים שלך, ולכן מי שרוצה לנהל פרויקטים כולל מידע רגיש אולי ירצה לקרוא סקירה זו בעיון לפני השימוש בפלטפורמה..

אלטרנטיבות לג’ירה

חוזק & חולשות

תכונות

לג’ירה יש יותר מ -3,000 אפליקציות שיעזרו לך להרחיב את הפונקציונליות שלה. רבים גובים מחיר למשתמש, אך המחירים לא נראים תלולים מדי. הקומץ שבדקנו גבה תשלום קבוע של $ 5- $ 10 פלוס בין 70 סנט ל- $ 3.50 עבור כל משתמש מעל 10 $..

זה משתלב היטב עם כמה פלטפורמות אחרות. ניתן לחבר בקלות HipChat Stablemate, מה שמאפשר לך דרך מצוינת לדבר עם עמיתים. ניתן גם לקשר לחשבונות Bitbucket ו- Github.

ישנן כמה אפשרויות להתאים אישית את ההתקנה שלך מעבר לאופן התארגנות הבעיות. אתה יכול ליצור אימוג’י בהתאמה אישית, למשל, שהוא תכונה חמודה.

ניתן לעקוב אחר זמן על ידי לחיצה על אזור מעקב הזמן בכל גיליון והזנת כמה זמן בילית בעבודה עליו. לכלי אחר שמצוין במעקב בזמן ומציע גם ייצור חשבוניות, עיין בסקירת Mavenlink שלנו.

לג’ירה מנהל גיבוי שימושי המאפשר לך לגבות את הפרויקטים שלך לענן בלחיצה אחת. עם זאת זה יכול לקחת זמן, אז היה מוכן לחכות זמן אם תעשה זאת. עם זאת, פרויקט הבדיקה שלנו היה מוכן תוך מספר דקות.

אתה מקבל שטח אחסון של 250 ג’יגה-בייט, וזה מספיק. זה גם אומר שזה לא יתחיל למחוק דברים מייד אם תעבור קצת מעבר לגבול, כל עוד אתה לא שומר שום דבר בעייתי אתה צריך להיות בסדר.

אם אתה זקוק לאחסון גדול יותר מזה, קרא את סקירת אסאנה שלנו. אסאנה מציעה אחסון בלתי מוגבל ופשוט לשימוש, אך היא אינה מציעה מורכבות רבה כמו ג’ירה. אתה יכול להשתמש בכלים כמו זאפייר להוסיף שטח אחסון נוסף לג’ירה. הזאפיות שמצאנו עבדו עם Egnyte ו- Google Drive. קרא את סקירת Egnyte Connect וסקירת Google Drive למידע נוסף על שני אלה.

ג’ירה ומפגש

התקשורת בין חברי הצוות מתבצעת ב”המפגש “של אטלסיאן. זו תוכנה נפרדת שלפעמים עברנו אליה. הנתק לא היה אידיאלי. אנו יכולים לראות צוותים רבים שמתעלמים לחלוטין מהמפגש.

אם אתה מעדיף שיהיה אמצעי תקשורת משולב בפלטפורמה בה אתה משתמש, עיין בסקירת Podio שלנו. Podio כולל סרגל צידי נוח לצ’אט שמקל על צ’אט.

אתה יכול ליצור כל מיני דוחות שיעזרו לך להעריך את ביצועי הצוות שלך בכמה לחיצות. יש מעל 20 אפשרויות, כולל טבלאות העוגה והרגיל הרגילות, כמו גם דוחות זמן רזולוציה ודוחות ספרינט.

ג'ירה מדווחת

יש לו גם אפליקציות לשתי הפלטפורמות הניידות הגדולות, כך שתוכלו להשתמש בהן תוך כדי תנועה.

שמחנו עם מערך הפיצ’רים של ג’ירה, אבל הרגשנו שהממשק המשתמש שלה מראה את המגבלות שלו בכל פעם שניסינו לעשות משהו מורכב.

הוא מציע שפע, אך אינו עושה עבודה טובה כמו חלק מהמתחרים בהנגשת התכונות המתקדמות יותר שלו. עיין בסקירת הטבלאות שלנו לקבלת דוגמא לפלטפורמה שמקל על הוספת פונקציונליות מתוחכמת לפרויקטים שלך.

סקירה כללית של תכונות ג’ירה

לוגו גwww.atlassian.com

מתחיל מ- $ 100 לכל חודש כל התוכניות

תכונות ניהול

משימות

מפות המשנה

ניהול תלות

רקעים מותאמים אישית

אפשרויות התאמה אישית אחרות
אמוג’י בהתאמה אישית

מגבלת גודל הצוות
ללא הגבלה

שטח אחסון
250 ג’יגה-בייט

כללי

תשלום
כרטיס אשראי, PayPal, העברה בנקאית

מקבלת את cryptocurrency

תמיכה במערכת הפעלה ניידת
iOS, אנדרואיד

ניסיון חינם

אבטחה

אימות דו-גורמי

הצפנה
TLS 1.2 (מעבר)

הסמכת SOC
סוג II

תמיכה

צ’אט חי

דוא”ל / טופס יצירת קשר

תמיכה טלפונית

ידידותיות למשתמש

הרושם הראשוני שלנו מג’ירה לא היה טוב. כפתור ההסכמה נותר נעול לאחר שנכנסנו לפרטי ההרשמה שלנו. עם זאת, לאחר שרעננו את האתר, הופיע טופס קפטצ’ה שאינו נראה בעבר, המאפשר לנו להגיש אותו לאחר שמילא אותו שוב..

שאלות ג'ירה

לאחר שתאמת את כתובת הדוא”ל שלך, עליך לעבור חידון מהיר. ג’ירה משתמשת בתשובותיך כדי לבחור תבנית עבורך, אך אתה יכול לבחור הגדרה אחרת אם אינך אוהב את ההמלצה שלה. ישנן מספר תבניות, ביניהן קאנבן שהומלצה לנו, Scrum, ניהול פרויקטים, מעקב באגים ועוד.

אם לוח קאנבן מספיק בכדי לענות על צרכיך, עיין במדריך למתחילים של טרלו. טרלו פשוט ככל שיהיה ומאפשר לך להעביר נושאים משמאל לימין, בעקבות זרימת עבודה שאתה מעצב בעצמך. לקבלת אפשרות מתקדמת יותר, עיין בסקירת LeanKit שלנו.

לאחר שתגדיר את הפרויקט שלך, ג’ירה תפיל אותך לתוכו. ישנו סיור אופציונלי בחלקו העליון, אך בניגוד לרוב הכלים, אתה נשאר בהתחלה למכשירים שלך.

ג'ירה-סיור

אם אתה עוקב אחר הסיור, הוא מראה לך את היסודות של יצירת משימות, מסביר כמה פקדים ואז מאפשר לך להמשיך עם הדברים. למרות שזה לא מסתובב לאורך זמן, טיפים אחרים צצים מדי פעם כשאתה חוקר את תכונות הפלטפורמה.

ג'ירה-קאנבן

נוף הקאנבן פשוט. כברירת מחדל הוא כולל רק שלוש עמודות: “לעשות”, “בתהליך” ו- “סיים.” זה שימושי אם אתה זקוק למשהו פשוט, אבל אתה יכול להוסיף כמה עמודות שתרצה, שייצג כל דבר מחברי צוות שונים לשלבים שונים בזרימת העבודה שלך.

ג'ירה-סקרום

תצוגת ה- scrum שלה מאפשרת לך ליצור בעיות ואז לבחור כמה ל”ספרינטים “, אשר לכל אחד מהם ניתן לתת יעד ומועד אחר..

התבניות של ג’ירה שונות זו מזו ולתבנית שתבחר תהיה השפעה רבה על האופן בו אתה מתקשר. אם אתה חדש בפלטפורמה, כדאי מאוד לנסות כמה לבדוק מה הכי מתאים לך.

ניהול המשימות של ג’ירה

רוב תוכנות ניהול הפרויקטים מבוססות על משימות, אך ג’ירה מתייחסת לאלמנטים הבסיסיים שלה כאל “בעיות”. הם מחולקים למספר סוגים. סביר להניח שתשתמש ב”משימות “או” באגים “לרוב, אך ישנם גם” סיפורים “, המייצגים יעדים או פונקציות רצויות, ו”אפוסים” שהם סיפורים גדולים יותר המחייבים פירוק לאלמנטים אחרים..

ניתן ליצור משימות משנה במסגרת משימות, אך מנהל המערכת צריך לאפשר ולהוסיף אותן כסוג בעיה עבור אותו פרויקט. הפונקציונליות לא הייתה זמינה לנו בהתחלה והתיעוד שלה לא עזר, ולכן היינו צריכים ליצור קשר עם התמיכה כדי לנסות לגרום לה לעבוד..

ג'ירה-תת משי

לאחר ההפעלה, ניתן להוסיף משימות משנה על ידי לחיצה על הסמל המתאים ולסמן את התיבה בסיום. תוכלו גם להגיב ולתעדף משימות משנה בודדות.

לא הצלחנו לגרום לניהול תלות לעבוד. התיעוד של ג’ירה מציע שזה אפשרי, אך התהליך להקמתו לא נראה לנו ברור. ישנם תוספים שעשויים לעזור בכך. אם אתה מחפש כלי שהופך את הוספת תלות לרוח, קרא את סקירת TeamGantt שלנו.

ג’ירה הוא תיק מעורב מבחינת השימושיות. תחומי הליבה שלה הם בדרך כלל מעוצבים ואיכותיים, עם הרבה תיעוד. חברי הצוות שמוקצים להם פריטים יוכלו לקרוא, להגיב ולשנות את הנושאים שלהם ללא יותר מדי מהומה.

אבל לפעמים זה משתבש. הזכרנו כמה מהדרכים, אך ראינו נושאים שבהם חלונות קופצים לא היו בגודל נכון או שאין להם כפתור קרוב, והשאירו אותם תלויים במרכז המסך עד שלחצנו על הבריחה כדי להיפטר מהם.

גיליונות ג’ירה

האתר שלה לא תמיד מרושע ככל שיהיה, עם עיכובים בולטים בעת בחירת אפשרויות. כשלחצנו על קישור החיוב, למשל, לקח מעל 10 שניות לטעון, אפילו כשניסינו פעמיים לאפשר למטמון לשפר את המצב.

כמה דברים לא הצליחו לטעון בפעם הראשונה. פעם לחצנו על משהו וקיבלנו הודעה שאומרת שהתכונה אינה זמינה ב”חוויה החדשה “שלה, רק כדי שהיא תופיע מספר שניות לאחר מכן.

דפי ההגדרות שלו מציגים אפשרויות רבות, אך לא תמיד ברור כיצד לשנות אותן בפועל. לפעמים, ניסינו לעשות זאת, רק כדי לגלות שזה לא עובד כמצופה. ראינו עמודות מוצפות גם בדפי ההגדרות שלה. אבל לא היה שום דבר קטסטרופלי, רק הרבה סוגיות קלות.

לעיתים זה היה כמו להיתקע במבוך, עם הצגת גרסאות מרובות של אותו דבר, כמו אבטחה, בהתאם לרמת הפלטפורמה בה אתה עובד. עם הזמן, סביר להניח שתכיר כיצד לעשות את הדברים שאתה צריך, אבל מצאנו שנדרש הרבה ציד כדי למצוא את מה שרצינו.

אחת הבעיות בתבנית הקאנבן שלנו הייתה שהמשכנו ללכת לאיבוד בתצוגות משנה שונות ולא מצאנו את הדרך חזרה לתצוגת ברירת המחדל..

ג’ירה השיקה לאחרונה את הפרויקטים של הדור הבא שלה, וזה מה שבדקנו. אנו מניחים שזאת הסיבה שהיו כל כך הרבה בעיות ממשק משתמש, מכיוון שכאשר השתמשנו בהן בעבר זה היה יוצא מן הכלל. ממשק המשתמש הנוכחי הותיר אותנו לעתים קרובות מסתובבים, עם זאת, מבלי יכולת לצאת מהצפיות שנכנסנו אלינו או למצוא את אלה שראינו.

היינו צריכים ליצור קשר עם התמיכה כדי להביא משימות משנה לעבודה, שהיא ראשונה, ולא יכולנו להבין תלות. דפי העזרה שלו לא תואמים את מה שמצאנו בפרויקט שלנו.

אנו נותנים לו ציון ממוצע. זוהי פלטפורמה מפותחת מאוד עם תכונות אינדיבידואליות מעוצבות היטב, אך המשתמשים יצטרכו להיות סבלניים כאשר הם מתמודדים עם הנושאים שלה ובעבודה מחדש של הצרכים שלה. קל מאוד ללכת לאיבוד בתפריטים. מצאנו שזה לא פרוע ולעיתים מעצבן לחקור.

אם השימושיות החלקה כחמאה היא מה שאתה מחפש, אלטרנטיבה טובה היא monday.com. אתה יכול לקרוא את כל זה בסקירתנו monday.com.

עלות

ג’ירה גובה חיובים על ידי המשתמש, כאשר העלות לכל משתמש יורדת ככל שהצוות שלך גדל. אין לזה שכבות שונות עבור קבוצות תכונות שונות. אתה משלם ומקבל הכל.

יש גם אפשרות לארח את עצמה. אתה יכול להגדיר את ג’ירה באתר האינטרנט שלך תמורת תשלום חד פעמי. עבור 10 משתמשים זה עולה רק 10 $, אבל עבור 25 משתמשים בלוני המחיר ל 2,500 $. זה גדל משם, אז אלא אם אתה רק מתחיל לצאת עם צוות קטן תצטרך לשלם נתח גדול של שינוי מראש.

עם זאת, זה כן מסתדר בזול יותר בטווח הרחוק. המשתמשים שלך יעלו לך באזור 100 $ לשנה, כך ש -2,500 $ אינם ערך גרוע.

אין תוכנית חינמית, אבל אתה יכול לנסות אותה בחינם במשך שבעה ימים ללא כרטיס אשראי. אם אתה נרשם, אתה יכול לעשות זאת באמצעות כרטיס אשראי או PayPal. אתה יכול לשלם באמצעות העברה בנקאית או לבדוק גם אם אתה עושה תוכנית שנתית.

ג’ירה מתומחרת בתחרותיות וחוסר הרמות שלה הופך את הדברים לפשוטים. זה מקבל ערך טוב יותר ככל שהצוות שלך גדל יותר מדי. אין הצעה בחינם והמשפט החינמי אורך רק שבעה ימים. זה לא מושלם, אבל זה עדיין מקבל ציון טוב.

אבטחה & פרטיות

חברת האם של ג’ירה, אטלאסיאן, מספקת מידע רב על נוהלי האבטחה והפרטיות שלה. זה נכנס לפרטי פרטים ממה שראינו במקומות אחרים והוא אולי הטוב ביותר לעשות זאת בקטגוריית ניהול הפרויקטים.

הוא משתמש ב- TLS 1.2 עם סודיות קדימה מושלמת כדי להגן על נתונים במעבר. הוא מחזיק במספר אישורים, ביניהם ISO 27001 ו- 27018. יש לו תעודת SOC מסוג II עבור ענן ג’ירה ותעודת PCI DSS, מה שמציע לך לסמוך עליו עם פרטי כרטיס האשראי שלך..

בנוסף להשתתפות בביקורות אבטחה ותוכניות בדיקת חדירה, היא מעמידה את הדוחות שלה לכל אחד באתר האינטרנט שלה. אם אתה רוצה לדעת את הפרטים האישיים, תוכל למצוא אותם שם. יש לו גם שאלון CSA Star Level 1 שנכנס לפרטי פרטים על מה שהוא עושה.

זה עושה עבודה טובה גם בדיווח על בעיות. לדוגמה, מצאנו דוח באתר האינטרנט שלה המפרט את הפגיעות של צד שלישי בתוכנת HipChat שלה. זה מרגיע לראות מפרסם נוקט בגישה כה פתוחה לנושאי אבטחה.

מצאנו דיווחים על הפרת ביטחון משנת 2010, אבל זה היה פתוח לגבי זה וזה קרה לפני הרבה זמן, אז אנחנו לא מקיימים את זה נגד ג’ירה.

בנוסף להצגת מדיניות פרטיות קצרה וקריאה, היא משתתפת במדינות האיחוד האירופי. ושוויץ-ארה”ב. מסגרות מגן פרטיות, אפילו עד כדי מתן אפשרות לספק ללקוחות את מועדי ההסמכה שלה, ויש מספר איש קשר וכתובת דואר ייעודיים לפניות הקשורות למגן הפרטיות..

ג’ירה ו- GDPR

ג’ירה מציעה מידע מפורט על מה שהיא עושה ביחס לתקנה הכללית להגנת מידע ומסייעת ללקוחותיה לעמוד בה. זה כולל כלים למחיקת פרופילים המאפשרים לך למחוק את המידע האישי שלך, כמו גם כלי ייבוא ​​ויצוא העובדים עם נתוני הלקוח שלך. אם אתה רוצה לקרוא עוד על זה, עיין במאמר ה- GDPR שלנו.

אימות דו-גורמי מוצע, אך לא מחוץ לתיבה. יהיה עליך לקנות תוסף לגרסת האינטרנט בסביבות 10 $ למשתמש או להתקין אפליקציה, כגון Google Authenticator, לטלפון שלך..

אם האבטחה והפרטיות חשובים לך, עיין בסקירת Wrike שלנו. Wrike הוא כלי ניהול הפרויקטים המועדף עלינו והוא מביא ציון טוב ברוב התחומים.

בג’ירה אתה מקבל מספר אפשרויות אבטחה, אך תצטרך להקים ארגון, לאמת את הדומיינים שלך ולהירשם ל- Atlassian Access כדי להשיג אותם..

ג'ירה-גישה

למרות שג’ירה מדברת בשיחה על אבטחה ופרטיות, הפתענו אותנו כאשר פנינו לתמיכתה. הם הגיבו לנו עם צילום מסך שהראה את המשימות שלנו וחלק מהפרטים שלהם, שצילמו בפרויקט שלנו.

jira-screenshot-from-support

זה היה רק ​​פרויקט מבחן, אבל אם זה היה מידע עסקי סודי, הצוות של ג’ירה היה רואה את זה. זה החיסרון הגדול מבחינת פרטיות.

חזרנו אליו לשאול אם הצפייה בנתוני משתמשים הייתה רגילה וקיבלנו תשובה שמתנצלת, אך אומר לנו “תמיכה, עם זאת, בחקירת בעיה יכולה להיכנס לאתר לקוחות.”

ג'ירה-תמיכה-תגובה

למרות שאנו בטוחים כי התנאים וההגבלות שלו נותנים לו הרשאה לעשות זאת, אנו עדיין לא מצפים שיוצגו פנימי הפרויקט ללא הסכמה מפורשת. זו הפעם הראשונה שראינו את זה קורה כשמסתכלים על תוכנת ניהול פרויקטים.

למרבה הצער, בגלל זה, עלינו לתת לג’ירה חותם גרוע לביטחון ופרטיות, למרות שהיא מקבלת את כל הדברים האחרים באזור זה..

שירות & תמיכה

תפריט העזרה בפינה השמאלית התחתונה של המסך מלא באפשרויות ואת המקום הראשון שעליכם ללחוץ עליו כשאתם תקועים.

התיעוד שלו, אליו תוכלו לגשת מתפריט זה, הוא מקיף ומפורט. אתה יכול למצוא מידע כיצד להשתמש בפקדים ורכיבי מסך מסוימים, יחד עם עצות ברמה גבוהה יותר כיצד להגדיר את הפרויקטים שלך ולהשתמש בהם כדי להשיג את מה שאתה רוצה..

יש גם בסיס ידע גדול עם מאמרים הוראות מפורטות המציעים מידע נוסף.

ג’ירה הוא כלי פופולרי ויש לה קהילה גדולה זמינה אם אתה זקוק לעזרה. האתר הקהילתי שלה עמוס, עם המון שאלות ותשובות, שרובן קיבלו תשובה תוך מספר שעות. יש תיבת חיפוש ומספר פילטרים שבהם אתה יכול להשתמש כדי לצוד אותם, אך בעיה ממשקית קטנה אחרת התרחשה כאשר התפריט הנפתח לא נסגר לאחר שהשתמשנו בו.

אם אתה רוצה להתחבר למשתמשים אחרים באופן אישי, באטלסיאן יש קבוצות משתמשים ברחבי העולם. יש להם 50 ערים בארה”ב בלבד, ויש לפחות אחת ברוב המדינות הגדולות. הם בדרך כלל מתקיימים אירועים מדי חודש בערך, מה שהופך את ג’ירה לפלטפורמה נהדרת אם אתה רוצה לברוח מהמשרד והרשת בחיים האמיתיים.

שמירה על קשר עם חבריך היא חשובה במיוחד אם אתה עובד מהבית. אם זה אתה, אולי תרצה לקרוא את המאמר שלנו על היתרונות של עבודה מרחוק לעוד נקודות.

אתה יכול אפילו להרוויח תגים להשתתפות בקהילה (למרבה הצער, אנחנו רק ברמה אפס). בנוסף להנעתם של אלה שנהנים מדברים מסוג זה, מוענקות רמות עבור השלמת משימות שונות, כך שזו דרך מגניבה לגרום לצוות שלכם לנסות את הכלים השונים העומדים לרשותם..

אם אתה מנהל צוות גדול, אתה יכול לנצל את האוניברסיטה באטלסיאן, המציעה הכשרה והסמכה באמצעות שיעורים לפי דרישה וחיים..

אנו מעריכים יישום עם מבחר טוב של קיצורי מקשים כמו גם דרך נגישה בקלות אליהם. לג’ירה יש את שניהם.

ג’ירה עזרה

לתפריט העזרה של ג’ירה אין אפשרות ליצור קשר עם התמיכה, אך יש כזו בדף הקהילה המקושר שלה. התמיכה משפיעה אותך לקראת אפשרויות העזרה העצמית תחילה, אך אם תמשיך ללחוץ, תגיע בסופו של דבר לטופס יצירת קשר.

גם אז הקטגוריות אינן כוללות בקשות כלליות לעזרה. אם אתה רוצה לדעת לעשות משהו, ההתאמה הקרובה ביותר היא “בעיות טכניות ובאגים.” לאחר מכן עליך לדרג את חומרת הגיליון שלך בסולם של ארבע נקודות.

כבר דיברנו על החוויה שלנו עם תמיכה של ג’ירה במקטע האבטחה והפרטיות, אך תגובתה לשאילתה שלנו הייתה מהירה. לקח פחות משעה להשיב לנו, וזה טוב יותר מרבים אחרים. זה היה פשוט מצער שהנציג החליט לגשת לפרויקט שלנו ולשלוח לנו צילום מסך ממנו.

שעה היא זמן תגובה נהדר, אך אם אתם רוצים שירות מהיר עוד יותר, הסתכלו בסקירת Basecamp שלנו. התמיכה שלה חזרה אלינו תוך שלוש דקות, ונענה לפני שחזרנו מהפסקת הקפה שלנו.

למרות המאמצים של ג’ירה לדחוף אותנו מלהתחבר ישירות, נאבקנו למצוא שאלה שלא נענתה כבר בתיעוד או בקהילה שלה, כך שהם משאבים מצוינים.

בדרך כלל אנו נותנים לג’ירה ציונים גבוהים כאן. למרות התעלמותך מפנייה לתמיכה, חומרי העזרה שלה הם באיכות מעולה ותומכים בתשובות במהירות ובמדויק כשאתה פנה אליה. עלינו להפסיק מספר נקודות על כך שאפשרו לצוות התמיכה שלו לצפות בפרטי הפרויקט שלנו שלא לצורך.

מחשבות אחרונות

ג’ירה היא פלטפורמה מצוינת לניהול פרויקטים ולהקצאת משימות לצוות שלך. היינו צריכים להבין כמה דברים כשמשתמשים בזה, אבל יש שם הרבה תמיכה והדברים קלים יותר למשתמשים רגילים מאשר אלו שמגדירים פרויקטים.

האבטחה שלו היא כוח אמיתי והיינו אומרים אותו דבר על פרטיותו אלמלא זה היה שולח לנו צילום מסך של פרטי הפרויקט שלנו, אבל מי שרצינות לשמור על פרטיות הנתונים שלו צריך להיזהר.

הקהילה שלה חזקה, עם הרבה עזרה ומידע זמין באינטרנט, כמו גם באמצעות מפגשים והדרכות בחיים האמיתיים. זה גם הגיב במהירות לכרטיס התמיכה שלנו. אנו חושבים ששווה להסתכל, ובתקווה, זה ישתפר כאשר זה יכחיש את הנושאים בתכנון המחודש שלו.

אם ניסית את ג’ירה אנא הודע לנו על החוויה שלך בתגובות. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map