ZoneAlarm Antivirus Review – עודכן בשנת 2020

סקירה אנטי-וירוס

ZoneAlarm Antivirus הוא פיתרון אנטי-וירוס ידוע עוד מימי השנה. עם זאת, עידן הגיל לא התייחס אליו יפה ועכשיו הוא יכול היה להשתמש ברעה בעדכון בממשק שלו ובסבב בדיקות אבטחה חדש. קרא את סקירת ZoneAlarm המלאה שלנו כדי לראות מה אנו חושבים.


zonealarm-מצגת -1

zonealarm-מצגת -2

zonealarm-מצגת -3

zonealarm-מצגת 4

קודם

הבא

ZoneAlarm Antivirus הוא עמוד התווך של קהילת האנטי-וירוס / חומת אש כבר למעלה מ 20 שנה. מגובה על ידי צ’ק פוינט, חברת אבטחה ותוכנה בתחום הכוח, יש לה את הכוח לתפוס ניצולים של אפס יום בקלות. עם זאת, ממשק המשתמש והתכונות שלו מפגרים אחרי כמה ממתחרותיה בסביבת התוכנות האנטי-וירוס הטובות ביותר שלנו. תמיכת הלקוחות שלה גם הותירה הרבה לרצוי.

בסקירה זו של אנטי-וירוס ZoneAlarm נעריך את התוכנית מלמעלה למטה. אנו נבדוק את כל הקישורים, נפעיל סריקות משלנו ואפילו ניתן לזה ניסוי באש על ידי זריקת כל התוכנה הזדונית שאנחנו יכולים. 

כמובן שהביצועים אינם הכל, לכן אנו בטוחים לבדוק את השימושיות, את תמיכת הלקוחות ואפילו אם זה שווה את המחיר. בסופו של דבר, פסק הדין שלנו יודיע לך אם תוכנה זו מדורגת בין הגדולים או לא.

כשמדובר בפונקציונליות הליבה שלה – אנטי-וירוס וחומת אש – ZoneAlarm מבוצעת בצורה מעוררת הערכה וניתן לסמוך עליה שתספק לך אבטחה איתנה. עם זאת, ממשק המשתמש המיושן לחלוטין, שילובו הלקוי עם פורטל שירות הלקוחות שלו וחוסר בתכונות יוקרה, כמו VPN (עיין בהמלצות VPN הטובות ביותר שלנו), הופכים אותו לבחירה פחות אידיאלית..

חוזק & חולשות

חלופות אנטיוירוס ZoneAlarm

תכונות

ZoneAlarm היא תוכנית די חסרת שטויות. כשאתה נמצא בחינם, אתה בעצם מקבל הגנה מפני אנטי-וירוס וחומת אש ותו לא. 

כדי להיות הוגנים, ההגנה שתקבל ברובד החינמי היא איתנה ואמינה. אתה פשוט לא תקבל מנהל סיסמאות או מגרסת קבצים, שלא כמו חלק מהמתחרים שלה, כמו McAfee (עיין בסקירת McAfee Total Protection שלנו).

עם זאת, ל- ZoneAlarm כמה תכונות ייחודיות המבדלות אותו מתוכנות אבטחה אחרות. כל שכבה, כולל זו בחינם, מגיעה עם הגנה על זהות חופשית לשנה באמצעות חברת צ’ק פוינט, חברת האם שלה. 

ההגנה על הזהות מגיעה בצורה של ניטור אשראי בחינם, אך היא זמינה רק בארצות הברית. הטיפים שלנו למניעת גניבת זהות הם שילוב נהדר עם תכונה זו.

זהות זרימה

הוא מציע גם “מצב משחק”, תכונה שמשהה באופן זמני את התראות האבטחה וכל סריקה אוטומטית מתוזמנת, כך שלא תפריע לך במהלך המשחק. תכונה זו עושה את זה הרבה יותר נוח פשוט לשחק משחק כשאתה יודע שאתה לא מוריד קבצים, גולש באינטרנט או משתתף בפעילויות אחרות שעלולות להשאיר אותך פתוחה לתוכנה זדונית..

אמולציה לאיום

תכונה נוספת שבולטת עבור ZoneAlarm היא “אמולציה של איומים”. זוהי סוג של הגנה בזמן אמת שלא רק מגן עליך מפני הניצולים האחרונים ליום האפס, אלא עוזר לעדכן את מאגר האיומים. אם התוכנית אינה בטוחה אם הקובץ בטוח או לא, היא יכולה לפתוח את הקובץ במחשב וירטואלי ולפקח בדיוק על מה שהוא עושה.

הפעלת איום בגן

זה כנראה חלק מהסיבה שבגללה ZoneAlarm עולה בראש התרשימים בכל הקשור להגנה על אפס יום. התקפות אפס-יום הינן קריטיות במיוחד מכיוון שמדובר בפגיעויות שלא יטופלו על ידי יוצר התוכנה הפגיעה. ללא שום תיקון לפגיעויות אלה, הגנה חזקה כלפיהם מפני תוכנות אנטי-וירוס היא אידיאלית.

ZoneAlarm מוגבלת מאוד בכל הנוגע לנגישות הפלטפורמה שלה. זה זמין בחלונות 10, 8 ו- 7, בנייד דרך אפליקציות iOS ואנדרואיד, ובאמצעות שלוחה של Chrome. זה לא 

זמין בלינוקס או macOS בכל צורה שהיא, כך שאם אחד מהמכשירים שלך מפעיל את אחת ממערכות ההפעלה הללו, תוכנית זו לא תוכל להגן עליה במלואה (עיין במדריך שלנו לאנטי-וירוס הטוב ביותר עבור Mac)..

אנטי-וירוס ZoneAlarm הוא ייחודי במובן התכונות. עבור תוכניות אנטי-וירוס מודרניות רבות, ישנן מספר תכונות שצפויות להן, כולל רשת פרטית וירטואלית כדי לשמור על תנועת הרשת שלך מוסתרת או מגרסת קבצים.. 

ל- ZoneAlarm אין את התכונות הללו (עבור אנטי-וירוס שכן, בדוק את סקירת ה- Bitdefender אנטי-וירוס שלנו), אלא במקום זאת יש תכונות ייחודיות לעצמו, כגון הגנת זהות..

סקירה כללית של תכונות ZoneAlarm

לוגו אנטיוירוס של ZoneAlarmwww.zonealarm.com

החל מ- $ 500 לחודש לכל התוכניות

תכונות

מנהל סיסמאות

מגרסה קבצים

תמיכה רב-מערכתית

בקרת הורים

ניקוי דיסק

VPN

פרופילים

הגנה

הגנת Ransomware

הגנת מצלמות רשת

ניטור בזמן אמת

דפדפן מאובטח

הגנה להורדה

הגנת דיוג

חומת אש

מערכת הפעלה

חלונות

macOS

לינוקס

אנדרואיד

iOS

שימושיות

ממשק משתמש לשולחן העבודה

אפליקציה סלולרית

סיומת דפדפן

תמיכה

מרכז עזרה

פורום

צ’אט חי

טלפון

אימייל

תמיכה 24/7

הדרכת וידיאו

שונות

תוכנית חופשית

תמחור

כל שכבה של ZoneAlarm מציעה יותר תכונות מהשורה הבאה. בעוד ששכבה חופשית תקבל יכולות סריקה טובות וחומת אש, התכונות הטובות ביותר נעולות מאחורי הרובדים בתשלום. למרבה הצער, המחיר מעט גבוה כשאתה מחשיב את התכונות המוצעות.

הרמה החינמית של ZoneAlarm כוללת רק את היסודות: תוכנת הסריקה שלהם, חומת האש ומצב המשחק (בדוק את תוכנת האנטי-וירוס החינמית הטובה ביותר לשם השוואה). כדי לקבל גישה להגנת הדיוג החשובה, ניטור באינטרנט ואבטחת ענן, תצטרך לשדרג ל- ZoneAlarm Pro Antivirus + Firewall.

עם התכונות שמציעה ZoneAlarm, המחירים תלולים למדי. לדוגמה, קספרסקי מציעה כמעט את כל הפיצ’רים הללו פלוס יותר בשירות המנויים שלהם במחצית המחיר השנתי של ZoneAlarm Pro (עיין בסקירת אנטי-וירוס Kaspersky שלנו).

רמת ההגנה הסופית היא ZoneAlarm Extreme Security, שעולה כמעט פי שניים מ- ZoneAlarm Pro וכולל הגנה ספציפית מפני keyloggers ומוצרי ransomware, כמו גם אמולציה של איומים. הגנת Ransomware זמינה לרוב רק ללקוחות משלמים, כך שזה מובן (קרא את סקירת ה- AVG שלנו לקבלת דוגמא לחריג). 

אמולציית האיום היא מיוחדת בכך שהיא תבדוק את הקבצים שלך במכונה וירטואלית ותעדכן את גילוי האיומים בענן וכן תבטיח שהקבצים שלך יהיו בטוחים. אמולציית איומים זו היא תכונת אבטחה נהדרת, אך בתור השדרוג המרגש היחיד, זה לא בדיוק שווה את הכסף.

ידידותיות למשתמש

ההתקנה של ZoneAlarm זו רק קצת עבודה, וברגע שאתה מגיע לשם, ממשק המשתמש אינו מעודכן. עם זאת, היא אינטואיטיבית מבחינה פונקציונאלית והיא די קלה על המערכת שלך בזמן הסריקה.

האתר אינו מיועד לפונקציונליות להורדה והפעלה פשוטה, שלא כמו Avast (ראה סקירת Avast Pro שלנו), במיוחד עבור הרמה החינמית. זה גם לא כל כך ברור ש- ZoneAlarm Free כולל בכלל חומת אש, במקום להציע מוצר נפרד, בתשלום.

התקנת ZoneAlarm

לאחר שתמצא את התוכנית ותתחיל להתקין אותה, יתכן שתצטרך לחפור מעט ולוודא שאתה לא מוריד שום דבר שאתה לא מעוניין בו. 

מתקין התוכנה של ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall מקושר עם תוכנות צד שלישי זרות שאולי אינך רוצה, כגון סרגל כלים של VPN. בנוסף, הם מציעים את הרחבת Google Chrome במהלך ההתקנה, מה שהופך אותה להתקנה מהירה בלחיצה אחת עבור שניהם.

סרגל הכלים zonealarm

ברגע שאתה מסודר, ממשק המשתמש פשוט אך מיושן מאוד. זה בהחלט נראה כאילו הוא תוכנן כבר בשנות האלפיים ואז לא עודכן מעולם. המראה המעופש משולב לדף “בערך” עם זכויות יוצרים שלא עודכנו מאז 2018.

zonealarm-ui

עם זאת, קל מאוד לנווט. כל חלק בתוכנית נמצא תוך לחיצה אחת או שתיים מדף הבית. זה מחולק לקטגוריות הגיוניות: אנטי-וירוס & חומת אש, גלישה באינטרנט ואבטחה לנייד. 

גלישה באינטרנט ואבטחת מובייל אינם כלולים למעשה בתוכנית זו, אם כי היא נראית כמו שהיא. כדי לנצל בפועל את התכונות הללו, עליכם להוריד את התוסף של Google Chrome או את האפליקציה לנייד.

אפשרויות הסריקה כוללות סריקה מהירה של הנתונים הסבירים להיפגע וסריקה מלאה של המערכת כולה. ניסינו את שניהם. 

סריקה מהירה ארכה כ -90 שניות ואילו סריקה מלאה ארכה קצת יותר משלוש שעות. לשניהם הייתה השפעה מינימלית על ה- CPU בזמן הסריקה, עם קפיצה של כחמישה אחוזים, וזה נהדר לעומת מתחרים כמו F-Secure (קרא את סקירת ה- F-Secure Antivirus שלנו).

ZoneAlarm אינו מציע אפשרות סריקה בהתאמה אישית. זו פיקוח עיקרי, מכיוון שתוכנות אנטי-וירוס רבות מציעות לך את היכולת לסרוק רק את הכונן שלדעתך עלול להיפגע. קרא את סקירת Avira לדוגמא.

סריקה זרימה

חומת האש של ZoneAlarm

תחת “אנטי-וירוס & בכרטיסייה חומת אש, תוכלו למצוא הגדרות להתאמה אישית של חומת האש בחינם ZoneAlarm ובקרת היישום שלה. הניסוח מעט מבלבל, מכיוון שתמצאו שמספר תוכניות “מאובטחות” על ידי חומת האש שלך ללא שום קלט ממך. זה לא אומר שהם נחסמו או ש- ZoneAlarm קבע שהם מסוכנים. 

פירוש הדבר פשוט שהוא ניתח את התוכנית ושפט אם יש לאפשר תוכנית זו דרך חומת האש או לא, המכונה גם בקרת יישומים. ללא ההזנה שלי, ZoneAlarm זיהה שתוכניות כמו Adobe Reader ו- Windows Update היו בטוחות.

הגנה חכמה-אזורית

ההגדרות כאן אינן מסבירות את עצמן מאוד, אך קל לשחק איתן ולהבין אותן. זהו חלק מתכונת הלמידה האוטומטית של ZoneAlarm, SmartDefense Advisor. אם תבחר לא להשתמש בתכונה זו, היא תשאל אותך על כל תוכנית בודדת בפעם הראשונה שהם מנסים לגשת לאינטרנט, כולל תכונות ברורות כמו פונקציונליות של מערכות הפעלה ותוכנות פופולריות כמו Skype ו- Spotify.

הגנה

כדי להעריך את יכולת ההגנה של ZoneAlarm, ערכנו לו ניסוי מתמשך וכן בדקנו את שלוש המעבדות המובילות, AV-Comparatives, MRG Effitas ו- AV-Test. בגלל המחסור בתוצאות המעבדה עבור תוכנית זו, היינו חייבים להסתמך ביתר שאת על בדיקות הידיים שלנו, מה שהצביע על הגנה טובה כמעט מכל דבר, אך נפל על פישינג.. 

למרות שחשוב לשים ידך על זה ולנסות זאת בעצמך, תוצאות המעבדה נבדקות על מגוון מכונות בתנאים קפדניים ולכן הן תקן הזהב לבדיקת אבטחה.. 

למרבה הצער, רק ל- AV-Test יש תוצאות עבור ZoneAlarm, ולכן היינו צריכים להסתמך על הבדיקות שלנו יותר מהרגיל. אמנם הדבר אינו מתקבל על הדעת לגבי תוכנת אנטי-וירוס (עיין בסקירת Sophos Home שלנו לגבי אנטי-וירוס אחר עם בדיקות נדירות), אך היינו מרגישים בנוח יותר אם זה יועבר על ידי בדיקות יסודיות יותר.

תוצאות מבחן AV-Zone של אזעקה

תוצאות AV-Test הן מעל השווי בכל הקשור לתקיפות זדוניות נפוצות ביום ואפס, וחוסמות 99.9 אחוז מכל האיומים ומאה אחוז מהתקפות של יום אפס. זה מרשים במיוחד כשמדובר בפגיעויות של אפס יום, פס שאינו זוכה לרבים. 

גם הביצועים שלו מוצקים למדי, למעט יוצא מן הכלל – להתקנת אפליקציות לוקח זמן רב משמעותית כאשר ZoneAlarm פעיל מהממוצע בתעשייה. לא היו לזה בעיות בזיהוי תוכנה לגיטימית ולא התריע על חיובי שווא אחד.

בדקנו את אנטי-וירוס ZoneAlarm באמצעות חבילת הבדיקות של תכונות הארגון למניעת תוכנות זדוניות, והיא ביצעה כמעט בצורה מושלמת. זה חסם בהצלחה את התוכנה הזדונית שהורדה ידנית, את הורדות הכונן ואת ה- PUAs (יישומים שעלולים להיות לא רצויים). זה גם חסם בהצלחה את האיום מבוסס ענן, אך הוא לא זיהה את דף הדיוג.

חסום באוזניים

תוצאות Wicar של אזור אזעקה

בעזרת הכלי לכתובות אתרים זדוניות של Wicar, העברנו את ZoneAlarm דרך הכפפה האינטרנטית. אף שלא הייתה הודעה שמציינת כי הקבצים נחסמו, ZoneAlarm אכן הצליחה לחסום הורדות מאתרי האינטרנט הזדוניים.. 

במקרה היחיד בו הורדת הקובץ, ZoneAlarm חסם אותו לפני השלמת ההורדה. קרא השוואה בין תוכנות האנטי-וירוס המאובטחות ביותר שלנו.

באופן כללי יש לתת לתוצאות מעבדה משקל רב יותר בניתוח זה. עם זאת, גם הבדיקות שלנו וגם תוצאות המעבדה מראות כי ZoneAlarm עושה עבודה נהדרת בפונקציונליות הליבה שלה, וחוסם גישה לתוכנה זדונית למחשב שלך.. 

למרות שהיא טוענת שיש לה הגנה מפני דיוג, יתכן שהיא לא יעילה ותמיד עליך להשתמש בשיקול דעתך הטוב ביותר לפני שתזין מידע באופן מקוון. עיין במדריך שלנו להונאות דיוג למידע נוסף.

שימו לב כאן הוא כי ZoneAlarm ממליצה על מספר כלי עזר טכניים נוספים להסרת וירוסים שנוצרו על ידי מעבדות Kaspersky במהלך תהליך הסריקה. “שותפות” זו נובעת מכך שהם משתמשים במנוע האנטי-וירוס של קספרסקי בסריקה שלהם.

הסרת וירוס מזונה

אמנם אסור שתזדקק לעולם לאלה, אך זהו משאב טוב למכשיר שכבר נגוע בתוכנה זדונית. תוכנות זדוניות רבות יגרמו לתוכניות אנטי-וירוס לפעול או להשתלט עליהן באופן מוחלט, תוך הסרת היכולת לסרוק מיקומי קבצים מסוימים או להוסיף תוכנה זדונית לרשימת ההיתרים שלך. כלים אלה מועילים במקרה שוירוס חוסם את ZoneAlarm לסרוק באופן מלא את הדיסק שלך.

תמיכה

התמיכה ש- ZoneAlarm מציעה הייתה מועילה כאשר הצלחנו לגשת אליה. עם זאת, הוא סובל מנושאים טכניים ואף חווה הפרת נתונים עדכנית, מה שמאפשר לה להתמודד עם אפשרויות אחרות.

נראה כי ZoneAlarm עדכן לאחרונה את פורטל תמיכת הלקוחות שלה, אך היא לא עדכנה את האפליקציה כך שתתאים. תחת הקטגוריה “עזרה” ביישום שולחן העבודה שלהם, ישנם שלושה קישורים שאמורים להוביל אותך לדפי עזרה נפרדים.

zonealarm-עזרה

קישורי “עשרת השאלות המובילות”, “עזרה” ו”תמיכה טכנית “מובילות לאותה דף הבית של התמיכה, ככל הנראה מכיוון שהם עדכנו את המערכת שלהם ולא עדכנו את הקישורים האלה כדי להוביל למקום שאליו הם שייכים.. 

גם העזרה הלא מקוונת ממש לא עזרה הרבה. זה פועל בהנחה שהעזרה היחידה שאתה זקוק לה במצב לא מקוון היא טיפים לחזרה לרשת. זה מבלבל במיוחד עבור אנטי-וירוס, מכיוון שאתה מפעיל אותו בכוונה לא מקוונת או במצב בטוח בגלל וירוס. 

אם אתה זקוק לעזרה במקרה זה, הם מאוד ממליצים לך לגשת לפורטל האינטרנט שלהם באמצעות מחשב או טלפון אחר.

zonealarm-offline

מערכת התמיכה החדשה הזו עדיין עומדת בפני כמה באגים קלים. רישום חשבון בדף התמיכה, שהוא הצעד הראשון להגשת כרטיס, מחזיר שגיאת שרת.

תומך אזרחית

צוות התמיכה פתר זאת באמצעות מערכת הצ’אט שלהם, שלמרבה המזל אין דרישת הרשמה. מסתבר שהנושא היה פשוט קישור גרוע לרישום, אבל אם אינך מודע לכך, ייתכן שתמשיך לנסות ולא להיות מסוגל להירשם ללא הגבלת זמן. 

רישום ZoneAlarm

ההרשמה, גם אם אתה מבקש תמיכה ברמת החינם, מחייבת אותך להזין את הכתובת הפיזית ואת מספר הטלפון שלך. זה הגיוני כשחושבים שרבים מהלקוחות של ZoneAlarm הם עסקים, אבל זה לא הגיוני במיוחד עבור המשתמש הבודד.

לאחר שפתרנו את הבעיה, נתקלנו במחסום שני בעת יצירת כרטיס: דף יצירת הכרטיסים עצמו לא אפשר לנו להתקדם, והציג רק סדרה של סימני שאלה ואת האזור שלנו. לאחר שיחה שנייה עם צוות התמיכה, התנתקות וחזרה לפתור את הבעיה.

בצד החיסוני, שני הנושאים הללו טופלו במהירות דרך מערכת הצ’אט שלהם, שהייתה להם ידע מפתיע אודות אתר התמיכה.. 

בדקנו את תמיכת הדוא”ל שלהם וגילינו שהם הגיבו תוך פחות משעה ובמידע מדויק, למרות שההודעה שלנו נשלחה בשעות העבודה ביום חול. התוצאות שלך עשויות להשתנות בהתאם לשעה והיום.

פורטל התמיכה טוען כי הפורום “יגיע בקרוב.” יש להניח כי הדבר נובע מהפרת הנתונים שלהם בנובמבר האחרון בה הודלפו כל הנתונים האישיים עבור חברי הפורום. למרבה המזל, הפורום הזה לא נקשר לחשבון תמיכה עם כתובת המלאה ומספר הטלפון של הלקוח עליו.

מבחינת המדיה החברתית, ZoneAlarm מחזיקה בערוץ טוויטר ויוטיוב אך אף אחת מהן אינה ממוקדת תמיכה, בשונה מתוכנות אנטי-וירוס כמו Trend (עיין בסקירת Trend Micro Antivirus + שלנו למידע נוסף בנושא זה). שניהם מתמקדים יותר בפרסום, ומדי פעם שולחים הודעות על המוצרים שלהם. הם לא מציעים תמיכה בטלפון בכלל.

פסק הדין

אנטי-וירוס ZoneAlarm זקוק לשדרוג. זהו מוצר ליבה נהדר, המספק סריקות אבטחה מוצקות ברצינות וכמה תכונות מגניבות. עם זאת, מבחינת העלות, יש אפשרויות טובות יותר, במיוחד אם אינך מפעיל את Windows 10, 8 או 7 בכל המכשירים שלך. עיין באפשרויות האנטי-וירוס האחרות שלך כדי להשוות אותן לאבטחת ZoneAlarm.

בהתחשב בגילה, ZoneAlarm Antivirus אינה תוכנית גרועה. ההגנה שלו מצוינת לכל מטרה מלבד התחזות, והיא מאירה במיוחד כנגד ניצולים של אפס יום. זה לא מאט את המחשב שלך בזמן הסריקה, והוא מציע מגוון יפה של תכונות ייחודיות, כגון הגנה על זהות מובנית בצורה של ניטור אשראי בחינם והדמיית איומים..

עם זאת, זה ממש מאחורי הקימור. נראה שהוא שייך למחשב בשנת 2005, ולא 2020, ולהיות נעול למערכת הפעלה מסוימת לתוכנית זה לא הגיוני כיום. אין בו מאפייני אבטחה, כגון VPN, מנהל סיסמאות ומגירת קבצים (עיין בסיכום שלנו עם שירותי ה- VPN החינמיים הטובים ביותר לשימוש ביחד עם ZoneAlarm).

במחיר, אתה יכול לרכוש אנטי-וירוס כמעט באותה רמת אבטחה ושלל תכונות חלקות כדי לעקוף אותו.

מה אתם חושבים על אנטי-וירוס ZoneAlarm? ספרו לנו בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map