סקירה ביתית של סופוס – עדכון 2020

ביקורת סופוס הבית

חברת Sophos Home נראית כמו עסקה טובה, אך חסרים לה כמה מהפיצ’רים המתקדמים יותר שלגביהם אנו מצפים בבחינת כל כך הרבה מתחרים. עם זאת, עם זאת, המחיר נכון, ולכן כדאי יהיה לבדוק זאת, כפי שתראו בסקירה זו של Sophos Home.


sophos-slider-1

sophos-slider-2

sophos-slider-3

sophos-slider-4

קודם

הבא

Sophos Home הוא פיתרון אנטי-וירוס למי שצריך לנהל מספר מחשבים. יש לו תוכנת ניטור וסינון אינטרנט מובנית, כמו גם סריקה בסיסית, במחיר משתלם במיוחד. עם זאת, חסרים הרבה תכונות יוקרה שתוכלו למצוא במאגר התוכנות האנטי-וירוס הטוב ביותר שלנו.

בסקירה זו של Sophos Home אנו צוללים עמוק בסופוס ומגלים היכן הוא מצליח והיכן הוא נכשל. אנו מתווה את התכונות המוצעות, נפעיל אותן באמצעות בדיקות מעשיות ונחקור את תוצאות מעבדת האבטחה שלה. לאחר שבחנו את כל ההיבטים, אנו ניתן לך את פסק הדין שלנו.

אם אתה זקוק לאנטי-וירוס המאפשר לצפות ולשלוט בתוכנה שלו במכשירים רבים בו-זמנית, Sophos Home Premium שווה בהחלט את תג המחיר הנמוך. בנוסף, עם ניסיון חינם למשך 30 יום, כדאי לבדוק בעצמכם.

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לסופוס הום

תכונות

Sophos Home היא תוכנית מאוד קלילה, אך זה יכול להיות דבר טוב במקרים מסוימים. העיצוב והמרכיבים של סופוס מכוונים לשני שווקי ליבה: ארגונים קטנים ומשפחות. מסיבה זו, מערך התכונות שלה מוגבל אך חזק. עבור המשתמשים שיכולים לנצל את האפשרויות הללו, Sophos היא הבחירה העליונה.

התכונה הגדולה ביותר שסופוס מציעה היא ניהול מרחוק שלה. כל הגדרה באפליקציית שולחן העבודה היא למעשה קישור לאתר הניהול שלהם, בו תוכלו לנהל מספר מכשירים במקום אחד. זה אידיאלי לדוגמא לרשתות מעבדה בהן ייתכן שתצטרך לפקח על כל מחשב בבת אחת.

מכשירי sophos

זוהי תכונה נהדרת אפילו לאדם עם מכשירים בודדים בלבד. במקום שנצטרך לזכור לסרוק את הטלפון, השולחן העבודה והמחשב הנייד שלך בלוח זמנים קבוע, אתה יכול להגדיר את הכל מלוח מחוונים אחד. אתה יכול גם לבדוק תוצאות כלשהן מבלי לגשת פיזית למכשיר זה.

למרות שתוכנות רבות, כגון AVG (עיין בסקירת AVG שלנו), מאפשרות לך להשתמש במספר מכשירים, אין להם פתרון ניהול חד פעמי. סופוס הוא ייחודי בהקשר זה.

בנוסף לתכונות הניהול, סופוס מציעה גם כמה הטבות איכות חיים. זה כולל הגנה מצלמת רשת, שהיא פרט נדיר אך מבוקש ביותר בהגנה מפני אנטי-וירוס.

sophos-webcam

חלק מההגנה שלו מבוסס על ציון מוניטין. המשמעות היא שמחשבים אחרים שמריצים את Sophos יזהו אם תוכנית היא זדונית או בטוחה ואז ידווחו חזרה לסופוס. אז זה יזהיר אותך אם תתחיל להוריד תוכנה זו וישאל אותך אם תרצה להמשיך.

ישנן מספר תכונות שהמשתמש המודרני מצפה לו מפני אנטי-וירוס, כגון מנהל סיסמאות או רשת פרטית וירטואלית. סופוס הום מוגבלת מבחינה זו, בניגוד לחלק ממתחרותיה. עיין בסקירת אבירא שלנו לקבלת דוגמה לכלי שהלך בכיוון ההפוך הגמור עם תכונות.

עם זאת, הדבר נובע מהקבוצות שסופוס ממקד אליהן. כפתרון לניהול עסקי, המשתמשים לא צפויים להיכנס ליישום שולחן העבודה ולקבצי הגריסה שלהם. תוכנית זו מיועדת למנהלים לסרוק מרחוק מחשב ולשנות הגדרות כדי לשמור על עובדים מאובטחים.

אפילו עם מידע זה, עדיין מוזר כי אנטי-וירוס זה חסר חומת אש מובנית. זה נראה כמו תכונה הגיונית לפיתרון עסקי ומשפחתי מנוהל מרחוק כדי להבטיח אבטחה מרבית. לכלי הכולל תכונה זו, עיין בסקירת אנטי-וירוס Kaspersky שלנו.

לסופוס יהיה גם ערך רב יותר כמוצר צריכה עם כמה תכונות נוספות. הגנה מסוימת על גניבות זהות תעבור היטב עם ההגנה הבנקאית שלה ותעמיד אותה לפני החפיסה.

שליטה הורית

מאפיין בולט נוסף של Sophos Home הוא בקרות ההורים (או העסקיות) שלה. אלה מאפשרים לבעל החשבון לחסום כל דבר ברשת, מתוכן לא הולם ועד אתרי אינטרנט הקשורים לספורט. לאחר מכן אתרים חסומים אלה נרשמים בלוח המחוונים של האינטרנט.

ספה-חסומה

הגדרות סינון הרשת הן הגיוניות וישירות, אך מצאנו שהן לא עבדו טוב בכל דפדפן. Firefox ו- Internet Explorer עבדו טוב, אך גוגל כרום עברו כמעט את כל חסימת ההורים ללא שום בעיה.

בנוסף, האתרים שסוננו לא תמיד היו מה שציפינו. פילטר ה”קניות “, למשל, לא חסם את אמזון או את eBay, אך הוא חסם את אטסי.

סתימה-חסימת הורים

תכונה זו אינה נפוצה במיוחד, אך זוהי תועלת נהדרת למשפחה או למנהל צוות בעת התקנת אנטי-וירוס במכשירים רבים ושונים. לקבלת פיסת תוכנה נוספת המציעה פקדים אלה, קרא את הסקירה שלנו בנושא McAfee Total Protection.

סקירה כללית של תכונות Sophos

לוגו הבית של סופוסhome.sophos.com

החל מ- $ 500 לחודש לכל התוכניות

תכונות

מנהל סיסמאות

מגרסה קבצים

תמיכה רב-מערכתית

בקרת הורים

ניקוי דיסק

VPN

פרופילים

הגנה

הגנת Ransomware

הגנת מצלמות רשת

ניטור בזמן אמת

דפדפן מאובטח

הגנה להורדה

הגנת דיוג

חומת אש

מערכת הפעלה

חלונות

macOS

לינוקס

אנדרואיד

iOS

שימושיות

ממשק משתמש לשולחן העבודה

אפליקציה סלולרית

סיומת דפדפן

תמיכה

מרכז עזרה

פורום

צ’אט חי

טלפון

אימייל

תמיכה 24/7

הדרכת וידיאו

שונות

תוכנית חופשית

תמחור

זה לא מקובל שלמגבלת מכשיר חופשית של שכבה חופשית של אנטי-וירוס. עם זאת, עבור Sophos Home זה הגיוני. כל מכשיר מנוהל מלוח מחוונים אחד, ולכן ניהול מכשירים נוספים בו זמנית הוא הטבה משמעותית. עם זאת, בעלות סבירה של Sophos Home Premium, הגיוני ביותר לצאת מהגרסה בתשלום.

ככלי ניהול מרחוק והגנה לעסקים ומשפחות, Sophos Home Premium הוא הרבה מאוד. חלק מהמתחרים, כמו Avast, ינהלו אותך הרבה יותר בקצה הגבוה (עיין בסקירת Avast Pro שלנו כדי לראות אם זה שווה את הכסף).

Sophos Home Free חסרה גם את רוב התכונות המוצעות עם שכבת ה- Home Premium. ההגנה מפני תוכנות זדוניות – כגון PUAs, או יישומים פוטנציאליים לא רצויים – מוגבלת לגרסה בתשלום. הגנה מפני תוכנות זדוניות נחוצה לאנטי-וירוס מוצק.

בשורה התחתונה, לסופוס הום פריי חסרים יותר מדי תכונות כדי שיהיה שווה את זה. אם אתה זקוק להגנה בזול, בחירה מרשימת האנטי-וירוס החינמית הטובה ביותר שלנו היא רעיון טוב יותר. עם זאת, אם אתה זקוק לבקרת הורים או היכולת לנהל סריקות מרחוק, Sophos Home Premium הוא סביר מאוד ויש לו את מה שאתה צריך.

ידידותיות למשתמש

למרות שאפליקציית שולחן העבודה Sophos הביתית לא נועדה ממש לשמש לניהול אמיתי כלשהו, ​​התקנת ותפעול של Sophos אינה בכלל בעיה. הפשטות של ההגדרות יכולה להיות נעימה לתחזוקה אך הרת אסון במקרה של זיהום רציני זדוני.

התקנת Sophos Home הייתה בריזה. לא נדרשו חשבונות, והקישורים להורדת Sophos Home Premium וגם Free הובילו באתר שלה. עם זאת, האפליקציה התעקשה לבצע סריקה מיד עם ההתקנה, ללא דרך לדחות את הסריקה אלא לבטל אותה ברגע שהיא כבר התחילה.

sophos-scan

זה לא נושא גדול במיוחד, אבל זה היה קצת מעצבן. אנו מעדיפים לבחור לעצמנו מתי לבצע סריקה.

לאחר התקנת Sophos Home, אתה מבין מיד כי יישום שולחן העבודה כמעט חסר טעם. כל פריט בתפריט למעט “עזרה” הוא למעשה קישור להגדרה זו באתר. 

כפי שהזכרנו לעיל, הסיבה לכך היא שסופוס מצפה שתוכניות אלה יהיו נשלטות מרחוק. עם זאת, כמשתמש קצה, זה מרתיע ואיטי. סופוס צריכה להיות מסוגלת לקשר ממשק אינטרנטי עם יישומי שולחן העבודה שלה בזמן אמת.

לוח מחוונים של sophos

עם זאת, הממשק באתר מאוד אינטואיטיבי ופשוט לניווט. דף הסטטוס הראשי עבור כל מכשיר כולל סקירה של הרמה הנוכחית של הגנת אנטי-וירוס והפעילויות האחרונות שסופוס הרים במכשיר..

זה יכול לכלול סריקות שהתחילו, סריקות שבוטלו, אזהרות הורים עוקפות ואף ניסיון גישה לאתרים חסומים. זהו מקור מידע נהדר כאשר אין לך גישה למחשב המדובר.

sophos- אזהרה

אף אחת מההגדרות לא מורכבת מדי. רובם הם מתגים שניתן להפעיל ולכבות, ללא אפשרויות נוספות. אפילו ההגדרות המתקדמות תחת חלק מהאפשרויות היו פשוט כמה מתגים נוספים.

הגדרות sophos

יש הסבר קטן לכל הגדרה, אך הם אינם מפרטים פרטים רבים. כדוגמה, במחשב הבדיקה שלנו נבהלנו לגלות שהמקלדת מוצאת אותיות ומספרים אקראיים במקום מה שהקלדנו. 

עם זאת, גילינו שזה חלק מההגנה על keylogger תחת “בנקאות מקוונת בטוחה.” ההגדרה אינה מסבירה כלל כיצד היא מגנה עליך מפני קוג-לוגרים, ולכן היה קשה לקבוע שסופוס גורם לה בכלל.

אפשרויות סריקה

סופוס באמת פוגע הביתה בגישה הפשוטה, המתאימה לכל גודל, עם אפשרויות הסריקה שלה. יש רק “סריקה” הסורקת חלקים מסוימים במחשב שלך, ככל הנראה את החלקים אותם תכסה תוכנות אנטי-וירוס אחרות ב”סריקה מהירה “.

יש גם אפשרות נסתרת לסרוק דיסק בודד, אך הוא כלל לא מכוסה בתיעוד של התוכנית. לחיצה ימנית על תיקיה בודדת תעניק לך אפשרות לסרוק אותה באמצעות Sophos Home. לא כל כך הגיוני שהתכונה הזו מוסתרת בתפריט הקשר.

למרבה המזל, אפשרות הסריקה היחידה לא נמשכת זמן רב ואינה כבדה מדי במחשב. הסריקה רק הגבירה את מחשב הבדיקה שלנו משימוש במעבד של 10 אחוזים ל- 35 עד 40 אחוזים. זה היה בולט, אך לא שמיש כלל.

זה לקח רק כמה דקות, המהווה מהירות מקובלת לסריקה מהירה והיא ציינה מעקב אחר עוגיות מעל כל תוכנה זדונית שהיא מצאה.

הגנה

בסופוס הום אין כמעט בדיקות קפדניות שאפשר לדבר עליהן. העברנו אותו בעצמנו, וזה עשה די טוב במבחנים שלנו, כל עוד השתמשנו בדפדפן הבדיקה הנכון. עם זאת, מבחני מעבדה הם תקן הזהב האמיתי, ולכן זה לא מעודכן. .

הבדיקה האחרונה שיכולנו למצוא הייתה דו”ח AV-Test בדצמבר 2017. לזכותו של Sophos Home, זה עבר בקלות בכל מבחן. זה חסם 100 אחוז מהתוכנות הנפוצות הנפוצות ולא היו בהן שום חיובי שווא. 

בנוסף, הורדת יישומים המשמשים לעתים קרובות הייתה מהירה יותר משמעותית עם Sophos מהממוצע בתעשייה. בעוד שתוכנות ההגנה הנפוצות הנפוצות ביותר האטו את מחשב הבדיקה ב -14 אחוז בעת הורדת יישומים, Sophos האט אותו באחוז אחד. בכל הנוגע להעתקת קבצים, ההאטה של ​​שמונה אחוזים הייתה ביחס לממוצע בתעשייה.

עם זאת, סופוס לא הצליחה כל כך טוב במבחן ההגנה העולמי שלה בנובמבר 2016 עם AV-Comparatives. למרות שהוא חסם 96.2 אחוז מהאיומים, הוא למעשה ביצע בשליש התחתון של תוכניות האנטי-וירוס שנבדקו. זה היה הרחק מאחורי ג’אג’נאטים פופולריים, כמו Bitdefender (קרא את סקירת Bitdefender שלנו).

סופוס נפל בעיקר בגלל שיעור הפשרה שלה. למרות שתקפותיו השגויות היו נמוכות באופן מקובל, הוא נפל קורבן למספר גדול יותר של תוכנות זדוניות מרוב התוכנות האחרות שנבדקו במקביל. זה במיוחד חשה בהשוואה ל- F-Secure (עיין בסקירת F-Secure שלנו למידע נוסף).

הסמכת MRG

בהגדרות של Sophos Home, אתה יכול לראות שהיא מבטלת את ההגנה הבנקאית שלה כ”מאושרת על ידי MRG Effitas. ” מדובר בעסקה די גדולה בקרב תוכניות אנטי-וירוס; כשליש מהתוכניות נכשלות בהסמכה זו, וזה הישג שכדאי להתפאר בו.

sophos-onbankebanking

לרוע המזל, לאחר שיצרנו קשר עם סופוס גילינו שהם לא מאושרים באמצעות אישור הבנקאות המקוונת של MRG Effitas. במקום זאת, MRG Effitas העריך את שירות Sophos Intercept X בפברואר 2018. Sophos Home משתמש בשירות זה, ולכן תוצאה חיובית בהערכת הגנת נקודות קצה זו מצביעה על דברים טובים לאנטי-וירוס.. 

כששאלנו את סופוס לגבי ההסמכה, הם אמרו לנו שהם יסירו אותה מאתר האינטרנט שלהם מכיוון שהיא “לא הכי מעודכנת.” עם זאת, על פי המחקר שלנו, לא הייתה שום הסמכה בשום שלב, ולכן אנו שמחים לראות שהם יעדכנו את האתר שלהם כדי להסיר את ההבטחה הזו..

למען ההגינות, לפי הערכת MRG Effitas, סופוס חסם כמעט מאה אחוז מהתוכנות הזדוניות והיו להם מעט מאוד חיובי כוזב, אבל זה הושג בקטגוריה זו על ידי מתמודדים חזקים כמו Trend Micro (קרא את סקירת Trend Micro Antivirus +). זו תוצאה מרשימה, אך לא בדיוק הסמכה בנקאית.

בדיקות ידניות

הבדיקות המתקדמות שלנו השתפרו מעט יותר עבור סופוס הום. ראשית, העברנו את זה דרך חבילת הבדיקות של ארגון התקנים למניעת תוכנות זדוניות (AMTSO). המבחן היחיד שהוא נכשל היה מבחן הדיוג, הגיוני מכיוון שהוא אינו מציע הגנה על פישינג (למד מה זה דיוג ולמה אתה זקוק להגנה ממנו).

מעניין שזה לא חסם את כל התוכנות הזדוניות באותה דרך. Sophos עובד באופן חלקי על “ציון מוניטין”, כלומר קובץ או כתובת אתר עם ציון מוניטין נמוך יותר יציג אזהרה שממליצה למשתמש לא להוריד אותה. 

למרות שרוב הקבצים נחסמו על הסף, כמה פשוט המליצו שלא להמשיך, בגלל ציון המוניטין הנמוך שלהם.

הפעלנו את סופוס גם במבחני ניצול האינטרנט של WICAR. בדיקות אלה נועדו להפעיל כמה ניצולי אינטרנט נפוצים בדפדפן שלך ולבדוק אם ההגנה שלך נגד תוכנות זדוניות מספיק חזקה כדי לחסום אותם..

התוצאות כאן היו תלויות לחלוטין באיזה דפדפן השתמשנו. ב- Google Chrome, Sophos חסם רק שתיים מתוך 13 כתובות האתרים הזדוניות. ב- Internet Explorer הוא חסם 10. עם זאת, מקובל למדי שלא לחסום כל ניצול אינטרנטי. לדוגמה לאנטי-וירוס שעבר את כל 13, עיין בסקירת ESET NOD32 שלנו.

למרות שסופוס הום השיגה תוצאות מוצקות בבדיקות המעבדה בהן היא השתתפה, הן פשוט קצת זקנות מכדי להיות אמינות. עם זאת, הבדיקות המועמדות שלנו היו מוצקות, מה שהצביע על כך שסופוס הוא הגנה אמינה למדי. אם אתה מחפש אנטי-וירוס שיגן עליך מפני תוכנות זדוניות ביותר, בדוק את האוסף הכללי שלנו של האנטי-ווירוס המאובטח ביותר..

תמיכה

ההבדל בין משתמשים בתשלום למשתמשים בחינם הוא ברור בכל מה שקשור לשירות הלקוחות של Sophos Home. למרות שלמשתמשים בחינם יש גישה רק לבסיס ידע מוקדם מראש, משתמשים בתשלום יכולים ליהנות משירותי דואר אלקטרוני וצ’אט חי. עם זאת, גם שירותים אלה אינם 24/7.

sophos-support

כמשתמש ב- Sophos Home Free, תהיה לך גישה רק לבסיס הידע. זו בעיה שמורכבת מהעובדה שהמאמרים כלל לא מכסים הרבה מחוויית המשתמש. במקום זאת, הם בעיקר מתמקדים בהתקנה ותצורה, והם עונים על מעט מאוד שאלות על התוכנית, איך היא עובדת ואילו תכונות היא מציעה.

ברגע שאתה חבר בתשלום, אתה מקבל גישה לתמיכה בדוא”ל מבוססת כרטיסים ותמיכה בצ’אט חי בשעות 8 בערב עד 20:00. EST. למרות ששירות הלקוחות אינו 24/7, הוא היה מהיר ומדויק יחסית כשענו על שאלותינו. שלחנו כרטיס מחוץ לשעות העבודה בכדי לבדוק כמה זמן לקח לתגובה. כרטיס שנשלח בשעה 9 בערב. נענה בצהריים למחרת.

בנוסף לערוצי התמיכה המסורתיים, סופוס גם מנהל פעיל טוויטר. זה מוריד מעט מהעומס מבסיס הידע למשתמשים בחינם. עם זאת, זה לא יכול לתמוך במלכים, כמו Panda Security (קרא את הסקירה שלנו בנושא Panda Security).

פסק הדין

Sophos Home הוא באמת סוג האנטי-וירוס שאתה צריך או שאתה לא צריך. אם יש לך מחשב יחיד להגנה ואין לך צורך בפונקצית הניהול המרוחק שלו, יש אינספור תוכניות אנטי-וירוס אחרות עם מערך תכונות חזק יותר, שמציעות לך את היכולת למחוק קובץ מאובטח לנצח או לנהל את כל הסיסמאות שלך בבת אחת..

עם זאת, אם אתה זקוק לתכונה המאפשרת לך לנהל מספר מכשירים, Sophos Home היא אחת המעט תוכניות אנטי-וירוס בכיתה של הצרכן המציעות אותה. עם תג מחיר נמוך מאוד בהשוואה למתחרותיה, זו בחירה מצוינת אם תוכלו לנצל את ההיבטים הללו של התוכנה.

כשמדובר באבטחה טהורה, ההגנה של Sophos Home חסרה בהשוואה למתחרים כמו Webroot (קרא מידע נוסף על סקירת Webroot SecureAnywhere). העובדה שהיא לא השתתפה בבדיקות מעבדה שנערכו לאחרונה מדאיגה, והבחירה שלה לטעון להסמכת בנקאות MRG Effitas כאשר אין לה את זה בפועל היא מאוד עניינית.

תמיכת הלקוחות שלו משאירה גם הרבה מה להיות נחשק למוצר צריכה שישמש מסביב לשעון ולא רק בשעות הפעילות. זה נכון במיוחד אם אתה משתמש חופשי, מכיוון שאתה מורד כמעט לחלוטין לתמיכה במדיה החברתית.

מה אתם חושבים על סופוס הום? האם זה הפיתרון לצורכי האנטי-וירוס שלך? נודיע בתגובות. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map