סקירת עוגן eFolder – עודכנה 2020

סקירה של עוגן eFolder

שירות הגון אשר ככל הנראה יבריח רבים מלקוחותיו הפוטנציאליים שכן רכישה מחייבת לעבור מתווך.


EFSS הטוב ביותר

eFolder Anchor מספקת שירותי EFSS היברידיים (עננים ומקומיים) המיועדים לקונים קטנים ובינוניים (SMB) וקונים ארגוניים בינוניים. EFSS, קיצור לסנכרון ושיתוף קבצים ארגוניים, מאפשר לך לגשת לתוכן ממכשירים שולחניים וניידים מבלי שתצטרך לבזבז זמן בניהול תהליך העברת הקבצים בעצמך.

יתרה מכך, קרוב לסנכרון ושיתוף בזמן אמת אומר שאתה יכול לשתף פעולה בצורה חלקה עם עמיתים לעבודה, לא משנה מה המרחק ביניכם.

עם זאת, הבעיה הגדולה ביותר עם עוגן eFolder היא שלא תוכלו לקנות אותו ישירות מ- eFolder: עליכם לעבור באמצעות שותף שירות מנוהל. זה הופך את עוגן לכאב להתחיל איתו וסיבה לבעלי SMB שרוצים גמישות רבה יותר לשקול אפשרויות אחרות.  

במהלך סקירה זו, Cloudwards.net יעביר אותך דרך היסודות של עוגן כדי שתוכל להחליט אם זו הפלטפורמה הטובה ביותר של EFSS לעסק שלך. בעוד שאנקור יכול לסנכרן תוכן עם שרתים מקומיים, אנו נדבר בעיקר על יכולות האחסון בענן שלה, וזה מה שבדקנו.

נתחיל בתכונה ובתצוגת מחירים, לפני שנבחן יותר מפורט את חוויית העוגן, כולל פרודוקטיביות בעבודה, אבטחה, פרטיות ותמיכה..

חוזק & חולשות

חלופות עבור עוגן eFolder

תכונות

הטבלה שלהלן תתן לך סקירה מהירה של כמה מתכונות המפתח של עוגן. 

לוגו עוגן eFolderwww.efolder.net

חינם

שיתוף פעולה

סנכרון מכשירים

סנכרון סלקטיבי

סנכרון ברמת חסימת

תיקיות משותפות

קישור קובץ

גרסת קובץ

גודל קובץ מקסימלי
GB ללא הגבלה

שילוב של מיקרוסופט אופיס

שילוב Google Docs

ספריית שילוב אפליקציות של צד שלישי

עקוב אחר פעילות המשתמשים

הגדר תפקידי משתמש

צור קבוצות משתמשים

אבטחה

הצפנה במנוחה
AES-256

הצפנת מעבר

שילוב הצפנה מקצה לקצה

אימות דו-גורמי

דרישות סיסמא בהתאמה אישית

שילוב של כניסה יחידה (SSO)

נגב מכשיר מרוחק

תמיכה

צ’אט חי

תמיכה טלפונית

פורום משתמשים

תמיכה 24/7

למרות שרשימת התכונות טובה, ישנם כמה פספוסים בולטים, במיוחד בכל הקשור לאבטחה (דרישות סיסמא בהתאמה אישית, שילוב SSO) ולא הרבה בדרך לשילובי יישומים מעבר ל- Office Online..

אנו ניגע בשני הלהיטים והחסרים בפירוט רב יותר במהלך המשך הביקורת שלנו.  

תמחור

eFolder לא מוכר ישירות את עוגן. כבעלים של SMB, תצטרך לעבור באמצעות שותף לשירות מנוהל (MSP). אם מונח זה מעניק לך הפסקה, ברוך הבא למועדון. עבודה עם MSP יכולה להיות תיק מעורב. לא רק שאתה צריך לטפל בווטשאר eFolder, אתה צריך לווטרינר גם ממי אתה מקבל.

יתר על כן, eFolder מוכרת את עוגן בסיטונאות ל- MSPs בתוכנית השותפים שלה. זה לא מפרט או מפרסם MSRP. השותפים קובעים תמחור משל עצמם כראות עיניהם. מה שהופך את הדברים לעורכנים יותר, בנוסף לספק את התוכנה, MSPs מספקים גם שירותי IT במיקור חוץ לתמיכה בעוגן.

אז תצטרך למיין גם את העלויות האלה, אם זה אפילו משהו שאתה רוצה לקחת. אנו לא נספק סקירה מקיפה של MSPs זמינים במהלך סקירה זו.

לפני שאתה הולך לחפש משווק לרכישת שירות ממנו, אתה יכול לקחת אותו לניסיון ניסיון, אשר (למרבה המזל) זמין ישירות מ- eFolder. ריצת הניסיון מעניקה לך שטח עבודה של 2.5 טרה-בתים ומוסיפה עד 25 משתמשים. העלאת קבצים מוגבלת ב -2GB.

חוויית משתמש

עוגן מאפשר לך לגשת לתוכן שמתארח בענן הן מהמחשב והן מהמכשיר הנייד שלך.

מערכות הפעלה שולחניות נתמכות כוללות Windows ו- macOS אך לא לינוקס. יש גם תוסף עבור Microsoft Outlook. הורד את לקוח שולחן העבודה, שנקרא Synced Tool (כן), ישירות מפורטל האינטרנט לאחר שנרשמת ל- Anchor. ההתקנה אורכת דקה בלבד,

לאחר שתסיים, תהיה לך תיקיית “SyncedTool” חדשה בשולחן העבודה. תיקיה זו היא מה שמכונה תיקיית סנכרון. כברירת מחדל, קבצים המאוחסנים בתיקיה זו נשמרים הן בכונן הקשיח והן בענן, שהוא דגם המשמש בדרך כלל את ענף האחסון בענן..

התקנת SyncedTool מוסיפה גם סמל בשורת המשימות המאפשר לך לקפוץ לתיקיית הסנכרון שלך ולגשת למאפיינים. מנכסים תוכלו לנהל הגדרות כלליות, להגביל את השימוש בסנכרון רוחב הפס, להגדיר פרוקסי, לנהל סינכרון סלקטיבי ולעקוב אחר פעילות הסנכרון השוטפת..

למרות שלקוח שולחן העבודה הוא קריטי, חלק ניכר מחוויית העוגן תלוי בממשק האינטרנט.

אם אתה מכיר שירותים כמו Dropbox, Box, OneDrive ורוב כלי האחסון בענן אחרים, אתה יודע ששירותים אלה נוקטים גישה מינימליסטית וידידותית למשתמש בדרך כלל; עוגן, לא כל כך.

ממשק האינטרנט מוצף בפונקציונליות המונחתת בדרך שתבלבל את רוב המשתמשים בהתחלה. אם אתה מסוגל לגרור את עצמך מעל עקומת הלמידה, היכולות של עוגן מרשימות.

הדבר הראשון שצריך לדעת הוא שאנקור מספקת שתי תצוגות פורטל אינטרנט שונות: האחת מכונה “ארגון” והשנייה מכונה “הקבצים שלי.” אתה יכול לעבור בין תצוגות אלה באמצעות הקישורים הקטנים בצד ימין למעלה.

תצוגת הארגון כוללת לוח מחוונים לניטור פעילות בחשבון, הקצאת שטח וערכים אחרים.

המידע המוצג במרכז השליטה הוא יותר ממה שתקבלו עם רוב כלי ה- EFSS, והוא שימושי לאלה שצריכים לשמור על שליטה הדוקה על פעולותיהם העסקיות. בנוסף, לכלי האינטרנט כרטיסיות נוספות להצגת משתמשים וקבוצות, מכונות מחוברות, שיתופים, גיבויים, פעילות והפעלת דוחות.

כדי להגיע לתוכן הענן שלך, עליך לעבור לתצוגת “הקבצים שלי”. השקפה זו הרבה יותר קלה על המוח. ניתן לגלוש בקבצים ותיקיות וליצור ולהעלות תוכן חדש.

יש גם כרטיסיות כדי לבדוק איזה תוכן שיתפת, להציג חשבונות אורחים, גיבויים, דוחות קבצים ויומן פעילויות. אפליקציות סמארטפון של עוגן זמינות עבור אנדרואיד, iOS ו- Windows Phone. הקפד לחפש “כלי מסונכרן” בחנות הנייד ולא בעוגן.

היכולות הניידות כוללות:

 • הצגה, מחיקה, נעילה והעברת קבצים
 • העלה קבצים מהמכשיר שלך
 • ערוך קבצי Microsoft Office
 • נעל קבצים כדי למנוע עריכות
 • שתף תוכן
 • הורד קבצים לגישה לא מקוונת

כלי מסונכרן לאנדרואיד מאפשר לך גם לגבות אוטומטית את התמונות שלך לתיקיית “העלאת מצלמה”, שהיא מגע נחמד שרבים מהכלים האחרים של EFSS מתעלמים ממנו..

התצוגה העיקרית לנייד נקראת “הקבצים שלי” ומאפשרת לך לגשת במהירות לתוכן.

מהתפריט, תוכלו גם לנווט לתצוגות של קבצים אחרונים, קבצים לא מקוונים וגיבויים.

לאחר שתלמדו את הפרטים הקטנים של חווית האינטרנט, עוגן מציע תכונות רב-תכליתיות נחמדות. אנו נסתכל על כמה מהתכונות הבנויות סביב יצירת שיתוף פעולה מקוון בקטע הבא.  

ניהול משתמשים

שיתופי פעולה לא מסומנים יכולים לצאת מכלל שליטה, וזו הסיבה שחשוב שתהיה לך שליטה מדויקת על מי ניגש לתוכן שלך ומה הם יכולים לעשות. בעת שימוש בעוגן, רוב השליטה הזו עוברת בתצוגת הארגון של יישום האינטרנט.

מוקדם יותר, העברנו מבט חטוף בלוח המחוונים, וזו דרך שימושית לראות כמה מהשטח שלך נוצל, כמה משתמשים יש לך ומי הצרכנים העיקריים שלך בחלל הן מבחינת קבצים ומשתמשים..

אתה יכול להוסיף משתמשי עוגן חדשים מהכרטיסייה חשבונות. פשוט לחץ על הסמל הקטן “+” כדי ליצור חשבון חדש.

בעת יצירת חשבון לאדם מסוים, אתה יכול להפוך אותם למנהל חשבון ולהקצות אותם לקבוצות ולשיתופי צוות, שהם תיקיות משותפות מבוססות מנוי (עוד על אלה בהמשך).

קבוצות מאפשרות להקצות גישה לשתף צוות ולבצע היבטים אחרים של ניהול משתמשים על מספר אנשים בבת אחת.

יש דף ניהול חשבון אחר שאליו אתה יכול להגיע בשם “אורחים” המאפשר לך להגדיר חשבונות אורחים. ההבדל העיקרי בין חשבונות אורח לחשבונות רגילים הוא שאורחים יכולים לגשת לתוכן בלבד.

לא ניתן להם שטח אחסון בענן ולא ניתן לתת להם זכויות מנהל או להקצות אותם לקבוצות. הכרטיסייה “מכונות” של הארגון היא תכונה נחמדה המאפשרת לבדוק אילו מכשירים משתפי הפעולה שלך סנכרנו ל- Anchor.

כרטיסיית הפעילות מציגה מבט מהיר על הפעילות האחרונה, כך שתוכל להישאר מעודכן שקורה בחשבונך. היומן, שניתן לסנן, מראה גם את הפעולות שנקטו וגם מי נקט בו.

כרטיסיית הדוחות היא כלי שימושי נוסף לפיקוח על הפעילות. משם, אתה יכול לבחור מדדי דוחות וטווחי תאריכים, לתזמן דוחות להפעלת באופן חוזר ולהזין כתובות דוא”ל למסירת דוחות..

מדדי דוחות אפשריים כוללים סקירת אחסון, צריכה לאורך זמן, משתמשי אחסון מובילים, בריאות המכונה ופעילות, ועוד.

תיקיה & שיתוף קבצים

ניהול קבצים ותיקיות קורה מתוך כרטיסיית הקבצים בתצוגת הקבצים שלי. מכרטיסייה זו ניתן לשתף אובייקטים עם אחרים על ידי לחיצה ימנית עליהם ולחץ על “שתף”.

האפשרויות הזמינות כשאתה משתף תוכן עם עוגן הן טובות, ומעלות את מרבית ה- EFSS על ידי ביצוע כמה דברים שאמורים להיות דבר שבשגרה..

אתה יכול ליצור שיתוף מאובטח שאפשר לגשת אליו רק על ידי כוח העבודה שלך או ליצור קישור ציבורי. קישורים ציבוריים נגישים לכל אחד ללא הגבלה, מה שהופך אותם מתאימים לשיתוף תוכן באופן נרחב באמצעות מדיה חברתית וערוצים דומים.

כשאתה יוצר קישור, אתה יכול להגדיר תאריך תפוגה של קישור ולהגביל את מספר ההורדות הכולל. החמצה בשיתוף קישורים היא שלא ניתן להגדיר סיסמת קישור.

באופן כללי, בכל מקרה תרצה לבחור במניה מאובטחת. שיתופים מאובטחים נשלחים באמצעות דוא”ל, שם משתמש או שם קבוצה, וניתן לגשת אליהם רק על ידי הרשומים כנמענים. אם אתה מזין דוא”ל שאינו משויך לחשבון, ייווצר אוטומטית חשבון אורח.  

שיתופי קבצים נקראים תמיד בלבד. אין דרך לתת למשתמשים גישה לערוך. עם זאת, אם הם בעלי חשבונות, יתכן שהם כבר עשו זאת.

שיתופי תיקיות מציעים את אותן אפשרויות כמו שיתופי קבצים, אלא שאתה יכול לבחור לתת למוזמנים, כולל משתמשים אורחים, לשנות ולמחוק הרשאות..

שיתופי צוות הם תכונה מעניינת שחלק מהמשתמשים יאהבו ואחרים לעולם לא ישתמשו בהם. זמין רק לבעלי חשבונות (לא למשתמשים אורחים), הם מתפקדים כמנויים לתיקיות משותפות.

לנרשמים לשתף צוות יש המכשירים שלהם באופן אוטומטי לסנכרון כאשר משהו משתנה בתיקיית השיתוף של הצוות. יוצר שיתוף הצוות יכול להתאים ידנית את מכשירי המשתמש המסונכרנים מכרטיסיית השיתוף של הצוות.

יש גם מתג ל”עיכול יומיומי “שמאפשר למשתמשים להתעדכן על התרחשויות אחרונות בצוות. אתה יכול לעקוב אחר שיתופי צוות ותיקיות וקבצים משותפים מהכרטיסייה “משותף”.

סקירות כלליות רחבות מסוג זה מועילות מאוד עבור חברות קטנות ובינוניות שחולקות מידה רבה של תוכן. זה קל מאוד לאבד עקבות אחר מה שהופץ, מה שבתורו יכול להכניס את הקניין הרוחני שלך לסכנה.

זה מצער ששירותי אחסון בענן נוספים לא עושים את אותו הדבר.

סינכרון

סינכרון מאפשר למשתמשים לקפוץ ממכשיר למכשיר ולעבוד על אותו קובץ מבלי להתעסק בכונני אצבע או בקבצי דוא”ל. אותה יכולת מאפשרת למשתפי פעולה לראות שינויים בתוכן בזמן אמת כמעט.

עוגן eFolder משכפל את הדגם המושלם על ידי Dropbox. זה, כפי שצייננו קודם, עושה שימוש בתיקיית סנכרון המוטמעת במערכת הקבצים שלך.

כל תוכן שתוסיף לתיקיה זו נשלח לענן ואז מכשירים אחרים (שלך ומשתמשים אחרים) עם התקנת לקוח Synced Tool.

בנוסף להעברת תוכן לתיקיה המסונכרנת, אתה יכול גם ללחוץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל תיקיה במערכת הקבצים שלך ולבחור “גיבוי” כדי לשלוח אותה לענן. בהמשך, כל שינוי בתוכן שבוצע בתיקיה זו יבוא לידי ביטוי בכרטיסיית “הגיבוי” בממשק האינטרנט.

אל תטעה לחשוב זאת כתחליף לגיבוי לשירותים כמו IDrive, CrashPlan או CloudBerry. גיבויים של עוגן תמיד מתרחשים בזמן אמת כמעט. אינך יכול לתזמן גיבויים שגרתיים, להגדיר גיבויים דיפרנציאליים או לבצע הרבה מהדברים האחרים שפתרון גיבוי עסקי טוב מסוגל להם.

העוגן תומך גם בסנכרון סלקטיבי, המאפשר לך לשלוט אילו תיקיות משנה בתיקיית הסנכרון שלך מאוחסנות בכונן הקשיח ואילו מאוחסנות בענן בלבד. תכונה זו נהדרת לחיסכון בשטח יקר במחשב והיא מנוהלת בקלות באמצעות סמל שורת המשימות של עוגן.

היכן שהעוגן נופל בקצרה הוא המקום בו רוב הפתרונות של EFSS נופלים: הוא אינו מציע סנכרון קבצים ברמת הבלוק. סנכרון ברמת חסימת פירושו שרק חלקי הקבצים שהשתנו מסתנכרנים, מה שאומר זמני סינכרון מהירים הרבה יותר עבורך. Dropbox, אי פעם מגדיר הסנכרון, הוא אחד הספקים הבודדים ליישם העברות ברמת חסימת באלגוריתמי הסינכרון שלה. Egnyte הוא אחר.

כלי פריון

כדי לתמוך בשיתופי פעולה, כלים רבים של EFSS משולבים בכלי פרודוקטיביות מקוריים, או שהם מאפשרים לך להשתלב בכלים של צד שלישי. לעוגן eFolder אין כלים משלה, אפילו לא אפליקציה לרישום הערות.

עם זאת, זה משולב מראש עם Microsoft Office.

אפילו טוב יותר, רוב כלי ה- EFSS שמשתלבים עם Office דורשים שתרכוש משרד Office 365 ותבצע כל עריכת קבצים בשולחן העבודה. במקום זאת, עוגן משתלב עם Office Online, שהוא גם בחינם ומאפשר לך ליצור ולערוך תוכן ישירות מפלטפורמת האינטרנט Anchor.

עם זאת, כלי Office Online מוגבלים ל- Word, Excel ו- PowerPoint. יהיה צורך להוריד מסמכים שאינם משרדיים לצורך עריכה. שלא כמו Dropbox, Box, OneDrive ושלל פתרונות אחרים המובילים של EFSS, שילובי פרודוקטיביות עבודה אחרים של צד שלישי אינם זמינים..

החיסרון הזה, יחד עם העובדה שאתה צריך לרכוש שירות באמצעות מתווך, מהווה את הסיבה הגדולה ביותר לשקול פתרונות אחרים.

אבטחה

אמצעי הגנה חזקים כמו הצפנת קבצים ואימות דו-גורמי הם קריטיים בכדי לוודא שכל תוכן שאתה מאחסן בענן לא נפגע. העוגן, כמו רוב כלי ה- EFSS כיום, מקבל את היסודות הנכונים.

התוכן שלך מוצפן במכשיר שלך לפני שנשלח לענן באמצעות AES, הפרוטוקול המומלץ על ידי המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה (NIST).

נתוני המעבר מאובטחים עוד יותר באמצעות פרוטוקול ההעברה TLS. זה עוזר למנוע מהאקרים לצותת להעברת הנתונים שלך דרך מה שמכונה פריצות man-in-the-אמצעי (MITM).

ברגע שהנתונים שלך מגיעים למרכז הנתונים של עוגן, הם מפוענחים. לאחר מכן מוצפן תוכן הקבצים עם הצפנה מחדש באותה רמה של AES. הצפנה במנוחה, כפי שהיא מכונה, גורמת לגניבת תוכן להיות נודעת במקרה של הפרת נתונים.

מרכזי נתונים מוקשים, כלומר הם נועדו לעמוד בפני אסונות טבע והתקפות פיזיות ווירטואליות, מה שמאבטח עוד יותר את הקבצים שלך.

בעוד שעוגן עושה את מרבית הדברים שהוא צריך בכל מה שקשור לאבטחת קבצים, יש היבט קריטי אחד של אבטחת ענן שלא לגמרי בשליטתו: סיסמאות חלשות. בשונה ממפתחות הצפנה, סיסמאות חלשות נסדקות בקלות. לחלופין, אם יש לך עובדים רשלניים במיוחד, הערות שלאחר מיקומן לא הושמו.

כדי למנוע סיסמאות חלשות, מספר כלים של EFSS מאפשרים לך להגדיר דרישות סיסמא חובה לכפות שימושים ליצירת כאלה חזקות. העוגן טרם הצטרף לתנועה זו אך השירות מאפשר לך לדרוש אימות דו-גורמי, וזה אפילו טוב יותר.

אימות דו-גורמי פירושו שכאשר משתמשים נכנסים לחשבונותיהם ממכונות לא מוכרות, עליהם להזין קוד אבטחה מיוחד שנשלח באמצעות טקסט למכשיר הנייד שלהם. ככה, אם מישהו אכן מפצח או גנב סיסמה, הוא עדיין לא יוכל להתחבר.

במקרה של מכשיר שנגנב, Anchor מאפשר לך לחתוך את הסנכרון במכשיר זה מרחוק ממסד הניהול. פעולה זו מוחקת כל תוכן מסונכרן מאותו מכשיר.

פספוס אבטחה נוסף אינו שילוב SSO (כניסה יחידה). כלי SSO הם אמצעי לאפשר למשתמשים להתחבר ליישומים עסקיים מרובים עם אותם אישורים, ובמקביל לתת למנהלים פיקוח טוב יותר על אותם אישורים..  

תמיכה

אתה יכול לקבל עזרה עצמית ותמיכה ישירה בעוגן באמצעות אתר התמיכה המקוון של eFolder.

אפשרויות התמיכה הישירות כוללות תמיכה טלפונית בשעות הפעילות ומערכת כרטיסים זמינה 24/7. עם זאת, בהגשת כרטיס, רק הנושאים המופיעים בתור קריטי נענים 24/7. כל האחרים נענים במהלך שעות העבודה. צ’אט חי אינו אפשרות.

זמני התגובה בדוא”ל תלויים בחומרת הבעיה:

 • קריטי: מתחת ל 60 דקות
 • גבוה: מתחת לארבע שעות עבודה
 • בינוני: מתחת ליום עסקים אחד
 • נמוך: מתחת לשני ימי עסקים

שלחנו כמה הודעות דוא”ל ל Anchor לבדיקת זמן תגובה, אחת עם דחיפות “בינונית” ואחת עם דחיפות “גבוהה”. שתיהן קיבלו תגובות במהלך הזמנים שפורסמו.

לפיתרון תקלות DIY וידע כללי על מוצרים, אתה יכול לגשת לבסיס הידע eFolder דרך פורטל התמיכה. קטגוריות עזרה זמינות כוללות “תחילת העבודה עם עוגן”, “קביעת תצורה של עוגן” ו- “יישומי עוגן ניידים.” ישנם גם סעיפים לפתרון בעיות וייעוץ שירות.

eFolder מארח גם סמינרים מקוונים חיים אם אתה מעדיף ללמוד באמצעות צפייה. אתה יכול להירשם לשידור הקרוב או להציג בארכיון.

בנוסף לתמיכה באמצעות עוגן, MSPs רבים מספקים גם תמיכה. פעמים רבות תקבל הצעת תמיכה בסיסית עם אפשרות לתמיכה מורחבת אם העסק שלך דורש זאת.

פסק הדין

ככל הנראה, זה לא לגמרי נכון להאשים את עוגן ה- eFolder בשימוש ב- MSPs. חלק ממשתמשי SMB, ובמיוחד כאלה שאינם מנוסים בתחום ה- IT או שמפעילים סביבות ייצור קריטיות, עשויים להעדיף גישה זו.

ובכל זאת, למרות שהשירות בהחלט מורכב יותר מ- Dropbox וכלים דומים, זה לא כל כך קשה לשימוש שרבים מבעלי SMB כנראה לא יעדיפו לגזור את המתווך.

מעבר להצורך לעבור MSP, הבעיה הגדולה ביותר עם Anchor היא היעדר אפליקציות של פרודוקטיביות של צד שלישי מעבר ל- Office Online. אם סוגיות אלה נוגעות לך, אתה בהחלט רוצה לבדוק אפשרויות אחרות.

אם הם לא עושים זאת, ל- Anchor יש כמה תכונות נחמדות להציע. התרשמנו במיוחד מיכולות הדיווח והשיתוף שלה. אנו גם אוהבים ש Anchor מאפשר לך להוסיף חשבונות של משתמשים אורחים, מציע סנכרון סלקטיבי וניתן להשתמש בהם לגיבוי תיקיות של מערכת קבצים..

כמו תמיד, אנו ממליצים לך לנסות לנסות לפני הרכישה. וכמובן, נשמח לשמוע את המחשבות שלך בעוגן eFolder בתגובות למטה. תודה שקראתם!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map