סקירת חיבורי יבמ – עודכנה 2020

סקירת חיבורי יבמ

נראה ש- IBM Connections שופץ לכלי מדיה חברתית, וגורם את מרבית מאפייני האחסון וה- EFSS לחלוטין. לפיכך, סקירה זו אינה חלה עוד.


EFSS הטוב ביותר

בעלי SMB המחפשים כלי לשיתוף פעולה בענן עם טוויסט של מדיה חברתית עשויים למצוא את מה שהם מחפשים ב- IBM Connections. בנוסף ליכולות הסנכרון ושיתוף הקבצים הרגילים, כלי EFSS מתקדם זה מאפשר לך לשוחח, לשלוח בדוא”ל, לארח פגישות מקוונות ואפילו לשתף את הסטטוס שלך עם עובדים אחרים..

חשוב על זה כאל הפייסבוק של חלל EFSS.

האם יכולות התקשורת הנוספות שלה הופכות את חיבורי IBM לבחירה טובה יותר מ- Dropbox, Box וכל שאר ספקי ה- EFSS הטובים ביותר? שמור איתנו כשאנחנו מציגים סקירה של תכונות השירות ותמחוריו ואז פירקו את חווית המשתמש, יכולות שיתוף הפעולה, האבטחה והתמיכה שלו.

חוזק & חולשות

חלופות עבור חיבורי יבמ

תכונות

הטבלה שלהלן תביא לך מבט מהיר על כמה מתכונות המפתח הארוזות בפלטפורמת Connections.

לוגו חיבורים של יבמwww-03.ibm.com

החל מ- $ 600 לחודש לכל התוכניות

שיתוף פעולה

סנכרון מכשירים

סנכרון סלקטיבי

סנכרון ברמת חסימת

תיקיות משותפות

קישור קובץ

גרסת קובץ

גודל קובץ מקסימלי
2 GB

שילוב של מיקרוסופט אופיס

שילוב Google Docs

ספריית שילוב אפליקציות של צד שלישי

עקוב אחר פעילות המשתמשים

הגדר תפקידי משתמש

צור קבוצות משתמשים

אבטחה

הצפנה במנוחה
AES-128

הצפנת מעבר

שילוב הצפנה מקצה לקצה

אימות דו-גורמי

דרישות סיסמא בהתאמה אישית

שילוב של כניסה יחידה (SSO)

נגב מכשיר מרוחק

תמיכה

צ’אט חי

תמיכה טלפונית

פורום משתמשים

תמיכה 24/7

חיבורים הם מקרה מעניין בכך שיש לו כמה תכונות (כמו רשימות מטלות ופגישות מקוונות) שלא תמצאו עם פלטפורמות אחרות, אך יחד עם זאת חסרות כמה שאמורות להיות דבר שבשגרה (כמו אימות דו-גורמי).

זה חלש גם ביחס לאינטגרציות של יישומי צד שלישי.

אנו נותן לך מושג טוב יותר כיצד כל זה מסתדר, כך שתוכל להחליט אם חיבורים יעבדו עבור העסק שלך בהמשך סקירתנו. עם זאת, ראשית, בואו נדבר על תמחור.

תמחור

ל- IBM Connections שלוש פלטפורמות מחירים בסיסיות: חברתיות, S1 ו- S2. אתה יכול לקבל תחושה טובה של השירות באמצעות ניסיון חינם למשך 14 יום לפני שאתה נרשם.

כל תוכנית מעניקה לך שטח אחסון בצוות של 1 טרה בייט אחסון אישי של 1 ג’יגה-בייט לכל חשבון משתמש. בין אם אתה הולך עם חברתי, S2 או S1, אין דרישות משתמש מינימליות, שזה שינוי קצב מרענן. לספקי EFSS רבים אחרים יש לא רק דרישות גבוהות, אלא גם עולים פי שניים למשתמש.  

הצטופפות, למשל, דורשת לפחות 15 חשבונות וגובה 20 דולר עבור כל אחד מהם.  

שלוש תוכניות ה- Connections מעניקות עריכה, סינכרון ושיתוף של מסמכים בשיתוף פעולה. כל אחת מהן מציעה גם יכולות העברת הודעות מיידית כדי לשמור על קשר עם העובדים שלך. Connections S2 מוסיף פגישות מקוונות עבור עד 200 משתתפים. S1 מוסיף שטח דוא”ל ויקי.

חוויית משתמש

כמו רוב כלי סינכרון ושיתוף הקבצים הארגוניים, חלק גדול מהאינטראקציה של המשתמשים עם חיבורים מתרחשת מהדפדפן שלך. שלא כמו אותם, קבצים אינם מהווים את הבמה בחוויית המשתמש: אינטראקציות חברתיות כן.

מסך הבית כולל מרחב לעדכון הסטטוס שלך וקריאת מצבם של אחרים, ממש כמו פלטפורמת מדיה חברתית.  

מהשוליים השמאלי תוכלו לנווט בין ארבע תצוגות אחרות, הכוללות אזכורים, התראות, פריטי פעולה ותוכן שמור.

בצד הימני של הפורטל נמצא כלי המאפשר לכם להצטרף לפגישה מקוונת או להשיק אותה, מקום להזכרות לאירועים ואפילו עדכון “המלצות” המעניק לכם הצעות תוכן פנימיות על בסיס הפרופיל, הקשרים וקריטריונים אחרים..

סרגל הניווט בראש העמוד מאפשר לך לבקר בדפים אחרים, כולל דואר, לוח שנה, רשימת אנשי הקשר שלך והקהילות (הקבוצות) שאליהן אתה שייך. כדי להגיע לקבצים שלך בפועל, עליך ללחוץ על “עוד” ולבחור “קבצים” מהתפריט הנפתח.

הגישה אינה דבר רע, היא פשוט שונה. יבמ החליטה להדגיש את היכולות החברתיות של Connections באמצעות סינכרון ושיתוף. לבעלי SMB העובדים עם כוח עבודה מרוחק, זוהי דרך לטפח תחושה של קהילה שאולי חסרה אחרת ללא קירור מים לרכל סביב.

התכונות החברתיות הן גם דרך נחמדה להניע שיתוף פעולה.

בנוסף לממשק האינטרנט, ל- Connections יש לקוח שולחני זמין עבור Windows וגם עבור Mac. בדומה לכלים רבים אחרים של EFSS, התקנת לקוח זה יוצרת תיקיית סנכרון במערכת הקבצים שלך. כל קובץ או תיקיה המוצבים בתיקיה זו יועלו לשטח האחסון בענן שלך.

רוב כלי האחסון בענן שהערכנו עוצרים שם. חיבורים לוקחים את הדברים צעד נוסף קדימה על ידי מאפשרים לך לנווט בתצוגות תיקיות הסנכרון של תוכן משותף, קהילות ומשתפי פעולה גם כן..

אם אתה רחוק מהמחשב שלך, אתה יכול גם להתחבר לחיבורים מהסמארטפון שלך עם אפליקציות לאנדרואיד, iOS ו- Windows Phone כדי לעדכן את הסטטוס שלך, לבדוק פריטי פעולה ולבקר בקהילות..

אתה יכול גם לגשת לתוכן הענן שלך ולהעלות תוכן חדש מהטלפון שלך.

אמנם אין ספק שחווית המשתמש של Connections אין את הגישה הפשוטה לסנכרון ושיתוף של Dropbox ושל השיבוטים הרבים שלה, אך זהו שינוי קצב נחמד שבעלי עסקים רבים ימצאו הרבה יותר לטעמם.

ניהול משתמשים

חלק ניכר מניהול משתמשים עם חיבורים בנוי סביב השימוש בו ב”קהילות “. קהילות הן דרך למקד שיתוף פעולה על ידי שיתוף קל יותר של תוכן עם אנשים מרובים. לדוגמה, תוכל להיות קהילה עבור מעצבים גרפיים או קהילה לצוות החזית.

רוב כלי ה- EFSS האחרים מכנים קבוצות אלה. עם זאת, IBM מצדיקה יותר את שינוי המינוח. הסיבה לכך היא ש- Connections מרחיב הרבה יותר בשיפור ההיבטים השיתופיים של קבוצות מכל כלי EFSS אחר שבדקנו.

כל קהילה מקבלת דף קהילתי משלה, בו חברים יכולים לגלוש בתוכן, לצפות בעדכוני סטטוס, לקרוא ולהוסיף לוויקי הקהילה, להשתתף בפורום הקהילה ולבדוק את סימניות הקהילה עבור משאבים חיוניים.. 

בעת הוספת משתמשים, Connections מאפשר לך להקצות להם אחד מארבעה תפקידים לשלוט בהרשאות שלהם:

 • משתמש: שיתוף פעולה וגישה לדואר
 • מנהל מערכת: גישה מלאה לניהול חשבון
 • עוזר מנהל מערכת: ניהול בסיסי של משתמשים / סיסמאות
 • מפתח אפליקציות: גישה לפיתוח תוספים

לחיבורים יש גם כלי דיווח טובים המאפשרים לך לעקוב אחר כוח העבודה שלך. אלה כוללים אזורי מנהל לפקח על הורדות קבצים ובדיקת מדדי אתרים בסיסיים.

תיקיה & שיתוף קבצים

בעוד הגישה לתוכן שלך עשויה להיקבר תחת ערימה של תכונות חברתיות, IBM Connections נוקטת בתיקיית גישה ושיתוף קבצים שאפתניים יותר מרוב כלי ה- EFSS..

כשאתה יוצר תיקיה ניתנת לך האפשרות לשמור עליה פרטית או לשתף אותה עם אנשים וקהילות ספציפיות. ניתן לתת לאנשים וקהילות גישה לקריאה בלבד, עריכה או בעלים לתיקיה זו. יש גם אפשרות לאפשר לאחרים לשתף את התיקיה עם אנשים מחוץ לעסק שלך.  

אותן הגדרות שיתוף, מינוס סטטוס הבעלים, זמינות גם עבור קבצים. כמה כלים של EFSS מאפשרים רק שיתוף תיקיות, כאשר כל הקבצים בתיקיה נתונה נשלטים על ידי אותן הרשאות גישה. ההתאמה האישית שנוספה היא מגע טוב.

אפשרות נוספת לשיתוף קבצים היא שיתוף קישורים. כל שעליך לעשות הוא ללחוץ לחיצה ימנית על קובץ ולחץ על “העתק קישור.” כל מי שתמסור קישור זה יוכל לגשת לקובץ אליו הוא מצורף. אמנם שימושי, שיטת שיתוף זו אינה בטוחה בדיוק, במיוחד מכיוון שחיבורים אינם מאפשרים לך להגן על קישורים באמצעות סיסמא או לתת להם תאריכי תפוגה אוטומטיים..

נושא נוסף שיש לנו בגישה של Connections לשיתוף הוא שלמרות שלשירות יש שתי תצוגות שימושיות המאפשרות לראות אילו תיקיות וקבצים שותפו איתך, אין תצוגה אנלוגית שתבדוק אילו תיקיות וקבצים שיתפת..

סמלים מעל התיקיות ולצד שמות קבצים מאפשרים לך לסרוק לתוכן משותף, אך עמוד לבדיקת הכל במבט אחד מבלי שתצטרך לחפש יקל על מעקב אחר השיתופים..

סינכרון

חיבורי IBM מטפלים בסנכרון היטב, באמצעות מודל תיקיות סינכרון שיהיה מוכר לכל מי שמשתמש ב- Google Drive, Dropbox, Onedrive או ברוב כלי האחסון בענן אחרים. IBM מכנה תיקיה זו “הכונן שלי.”

מודל תיקיית הסנכרון פופולרי מכיוון שהוא פשוט עד כדי אלגנטיות. זה נראה ובעיקר עובד כמו כל תיקיית מערכת קבצים אחרת.

ההבדל האמיתי היחיד הוא שכל תוכן שבתוכו נאגר הן בכונן הקשיח והן בענן. כל תוכן שמכניס לתיקיה נשלח למרכז נתונים של Connections ומועבר למכשירים אחרים עם התקנת לקוח סינכרון. זה מאפשר לך לשתף תוכן עם משתפי פעולה בזמן אמת כמעט.

למרבה הצער, חיבורים אינם משתמשים בסינכרון דיפרנציאלי או ברמת חסימת כמו ש- Dropbox עושה, מהווה אמצעי לזרז את הסנכרון רק על ידי העברת חלקי הקבצים ששונו בפועל.

חיבורים אכן תומכים בתכונת סינכרון מעולה אחרת, המכונה סנכרון סלקטיבי, עם זאת. סנכרון סלקטיבי מאפשר לך לכבות את הסנכרון עבור תיקיות מסוימות. פעולה זו מונעת את אחסון תוכן ענן בכונן הקשיח, מה שמאפשר לך לחסוך שטח בדיסק.

כלי פריון

חיבורים מגיעים עם קומץ כלים משולבים טבעיים שמשתמשים עסקיים רבים יאשרו אותם. אלה כוללים לקוח דוא”ל, רשימת מטלות למעקב אחר פריטי פעולה, לוח שנה ואפליקציית הערות.

פריטים שנוצרו ברשימת המטלות שלך ניתן להקצות לאחרים למעקב אחר משימות ולהציג ביומן שלך. אמנם לא קל לשימוש או מושך חזותית כמו טרלו, אך השילוב עם Connections מאפשר ניהול שיתופי פעולה חלק.

באופן דומה, אפליקציית הערות Connections אינה יכולה להתחרות ב- Evernote, אך מעצם השילוב שלה, היא עדיין אפשרות נחמדה לשפר את הפרודוקטיביות במערכת האקולוגית של Connections. השתמש בו כדי לרשום הערות פגישה, לעשות סיעור מוחות ולעבוד באופן מופרך על אותו רומן בשעות המשרד

אמנם יש הרבה אפליקציות פגישה וירטואליות נהדרות העומדות לרשות המשתמשים העסקיים שמשתלבים עם אחסון בענן, אך שירותי EFSS רבים לא מספקים למעשה את שלהם. Connections עושה שימוש בפיצ’ר זה לא יעלה לך כסף נוסף.

מדף הבית של Connections, לחץ על כפתור “פגישה מארחת” בצד ימין של המסך. נוצר מזהה פגישה וקישור שתוכלו לשתף עם משתפי הפעולה שלכם וחלון הפגישה ייפתח.

משם אתה יכול לשתף את המסך שלך או קובץ ספציפי ששמרת.

יכולות שיתוף המסך פועלות בצורה חלקה כמו כל דבר אחר שהשתמשנו בו, כולל join.me, Skype for Business ו- Zoho, ללא פיגור או תמונה מטשטשים כדי לבטל את עצמם..

בעוד שפגישות Connections לא יכולות לארח 250 משתתפים כמו ש- Skype for Business יכולה, היא יכולה לארח 200, מה שאמור להספיק הרבה יותר עבור רוב המשתמשים העסקיים. אפשרויות בפגישה כוללות ספריית קבצים, זרם פגישות, כלי רישום ואפשרות להקליט.

חיבורים נותנים לך רק קומץ כלים של צד שלישי לבחירה. הרשימה אינה ארוכה או מעניינת כמעט כמו מה שתמצאו עם Dropbox, Box ועוד כמה פלטפורמות אחרות, אם כי מועדפים כמו SalesForce וכמה יישומים מסוויטת סיסקו נוכחים מאוד..

חסרים מועדפים כוללים Slack, Trello, IFFT, DocuSign, Zoho ורבים מהשמות המובילים האחרים בפריון העבודה. עם זאת, היכולות החברתיות של Connection הופכות את ההחמצות הללו להרבה פחות קריטיות מכפי שהן יהיו בכל כלי EFSS אחר.

לחיבורים יש תוסף עבור Microsoft Office כך שתוכל לשמור מסמכי Word, Excel או PowerPoint ישירות לאחסון ה- Connections שלך, אך אנו מעוניינים לראות שילוב מבוסס דפדפן עם Office Online או אפילו Google Docs..

אבטחה

כל הנתונים שאתה מאחסן ב- IBM Connections Cloud מגובה בשרתים מיותרים. השרתים עצמם מוחזקים במרכזי נתונים מאובטחים שנועדו לעמוד בשריפות, רעידות אדמה ואסונות אחרים.

אך במקרה, מרכזי נתונים נשמרים בשני חופי ארצות הברית ובשני מיקומים יפניים שונים. סורקים ביומטריים, מצלמות טלוויזיה במעגל סגור ומפקחי אבטחה 24/7 משמשים גם כדי להרחיק את המבקרים הבלתי מורשים.

לפני העברה לענן מהמכשיר שלך, הנתונים מוצפנים ב- AES של 128 סיביות. בעוד AES 256 סיביות הוא בטוח יותר ושכיח יותר בתחום אחסון העננים, אין שום סיבה אמיתית להיבהל מההחלטה של ​​IBM ללכת עם 128.

להלכה, יידרש למחשב העל המתקדם בעולם מיליארדי שנים כדי לפצח 128 סיביות AES. נתוני מעבר הם מאובטחים עוד יותר עם מנהרות SSL בשיחות HTTP. ואז, ברגע שהוא מגיע, הוא נשאר מוצפן בזמן מנוחה.

הצפנה במעבר ובמנוחה מגנים על הנתונים שלך מפני סוגים מסוימים של פשע מקוון. הצפנה במעבר מאבטחת את הנתונים שלך מפני מה שנקרא התקפות man-in-the-אמצעי, ואילו הצפנה בזמן מנוחה מגנה על הנתונים שלך מפני הפרות פוטנציאליות בשרת..

תוכל לקרוא מידע נוסף על הגדרת האבטחה על ידי קריאת נייר לבן לאבטחה בענן של IBM Connections. כפי שאפשר לצפות מחברת טכנולוגיה מוערכת כמו יבמ, ברוב הדרכים היא מאוד שלמה.

החמצה אחת היא כי חיבורי IBM אינם תומכים באימות של שני גורמים (2FA), מה שיחייב את המשתמשים להזין קוד אבטחה שנשלח לטלפון שלהם בעת כניסה ממכשיר לא מוכר..

הבעיה עם השארת 2FA בחוץ היא שבעוד שמפתחות הצפנה של 128 סיביות AES עשויים להיות בלתי אפשריים לפיצוח, סיסמאות חלשות אינן. פירושו של אבטחה בשני גורמים אומר שמי שנחשש בסיסמה של בעל חשבון, יהיה צורך גם בטלפון של בעל החשבון כדי לעשות בו שימוש..

להוסיף לבעיה, אין אפשרות למנהל לשנות את דרישות הסיסמא החובה. עם זאת, Connections לפחות מאלץ את המשתמשים ליצור סיסמאות עם לפחות שמונה תווים. כמו כן, באפשרותך להגדיר תפוגות סיסמא כדי לאלץ את המשתמשים לשנות מעת לעת את אישורי הכניסה שלהם.

שירות לקוחות

מציאת ערוץ התמיכה הטוב ביותר לבעיה הטכנית שלך עם חברות גדולות יכול להיות כמו לחפש מחט בערימת שחת. יבמ אינה מקלה על העניינים, לפחות בכל מה שקשור לחיבורים.

חלק מהבעיה היא שתמיכה בחשבון זמינה רק למנהלי Connections. כל אחד אחר יכול לגשת רק לאפשרויות עזרה עצמית. כמנהל, על מנת לקבל תמיכה, תחילה עליך להירשם למספר הלקוחות של יבמ שלך (ICN).

תמיכה טלפונית זמינה אך Connections Cloud אינו מופיע ברשימת מוצרי IBM הנתמכת בערוץ זה. צ’אט חי זמין אך רק לבירור מכירות.

בדקנו זמני תגובה הן עבור כרטיסי תמיכה והן כתובת הדוא”ל הכללית של פניות של IBM. בשני המקרים, מעולם לא קיבלנו תגובה, מה שהכי מדאיג בלשון המעטה.  

תמיכת עשה זאת בעצמך כוללת תיעוד למוצרים, שאלות נפוצות, מדריכי פתרון בעיות ופורומי תמיכה בקהילה. יש אפשרות חיפוש כדי להקל על הניווט, אם כי שמנו לב שרבים מהדפים שחזרו באמצעות חיפוש היו ריקים.

כמו כן, לא הצלחנו למצוא מידע על נושאים עיקריים כמו גרסאות וסנכרון סלקטיבי. חבל, רוב הפוסטים בפורום התמיכה אינם נענים, מה שהופך אותו ללא תועלת כמעט.

היינו מצפים שחברה בעלת המוניטין של יבמ בתעשיית הטכנולוגיה תזכה לתמיכה טובה יותר. יתכן שקיבלנו את הכתף הקרה בפניות העזרה שלנו מכיוון שהיינו על חשבון ניסיון, אבל זו לא דרך לזכות בלקוחות.

פסק הדין

כשמדובר בחוויית משתמש ורכיבים, הגענו בבקשה מהגישה של יבמ ל- EFSS. נכון, נדהמנו בהתחלה מהעובדה שאחסון קבצים אינו מהווה את הבמה במרכז אותה חוויה. עם זאת, לאחר שתתרגל לכך, זה לא באמת גורע מפרודוקטיביות בעבודה עם תיקיית סינכרון, הקבצים שלך אף פעם לא מתקשים למצוא, בכל מקרה.

תכונות כמו עדכוני סטטוס, קהילות וירטואליות, רשימות מטלות ופגישות מקוונות הופכות את החיבורים לאחת הפלטפורמות הטובות ביותר בסביבת EFSS בכל הקשור לשיתוף פעולה עם אחרים..  

עם זאת, קומץ חולשות מונעות ממנה להחליק לרמה העליונה של כלי ה- EFSS כמו Dropbox for Business, Box, Egnyte Connections ו- Citrix ShareFile. אלה אינם כוללים אימות של שני גורמים, אין הגנה באמצעות סיסמה לשיתופי קישורים, שילובי אפליקציות של צד שלישי מינימלי ותמיכה לקויה.

אם החמצות אלה לא נותנות לך הפסקה, ל- Connections יש תג מחיר שאמור למשוך חברות קטנות ובינוניות עם מודעות בתקציב שרוצים להעניק לעובדים שלהם את היתרונות שמגיעים עם פלטפורמת שיתוף פעולה המחוברת בענן..

זה זה לבדיקת IBM Connections שלנו. נשמח לשמוע את עצמך מקבל את השירות בתגובות למטה.

תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map