סקירה של קינסטה – עדכון 2020

סקירה של קינסטה

ככל הנראה אחת האפשרויות הטובות יותר לאירוח אתרים אם אתה הולך עם וורדפרס, Kinsta מציעה הרבה פעמונים ושריקות למי שמקים את האתר שלהם עם ה- CMS המשמש ביותר בעולם. עם זאת, אם אתה לא הולך עם WP, אולי תרצה לתת לקינסטה מעבר. קרא את כל הפרטים בסקירתנו המלאה.


Kinsta נותנת לספקי אירוח אתרים הטובים ביותר שלנו רווח לכספם. כשמדובר במהירות, בתכונות וקלות השימוש, זה מהשורה הראשונה. עם זאת, נקודת המחיר הגבוהה דורשת לא פחות, ואף שקינסטה נותנת את ההבטחה שתג המחיר קובע, יתכן שהיא לא נמצאת בכרטיסים לכל המשתמשים.

אם זה בכרטיסים עבורך, קינסטה מספקת חוויה נהדרת. בסקירה זו של קינסטה, אנו הולכים לדבר על מה שאהבנו ולא אהבנו לאחר שבילינו זמן עם תוכנית Starter שלו. לאורך הדרך, ניכנס למהירות, תכונות, אבטחה, פרטיות ועוד לפני שנתן את פסק הדין שלנו.

אין זה מפתיע שאנחנו אוהדי קינסטה כאן ב- Cloudwards.net. למעשה, עד כדי כך שהיא קיבלה מקום גבוה במארחי האינטרנט הטובים ביותר שלנו עבור מדריך וורדפרס. עם זאת, זה לא מארח האינטרנט לכולם, במיוחד אם יש לך תקציב או מהודר לעבוד על פלטפורמה שאינה וורדפרס..

kinsta-slider1

kinsta-slider2

kinsta-slider3

kinsta-slider4

kinsta-slider5

קודם

הבא

חוזק & חולשות

אלטרנטיבות לקינסטה

תכונות

לקינסטה יש הרבה תכונות, וזה מתאים בהתחשב בכמה שזה יקר. במקום לדבר על כולם, אנו נתמקד בתכונות שאינן אבטחה עבור החלק הזה. אם זה מה שאתה מחפש, קרא את החלק “אבטחה” למטה.

שלא כמו מארחים לא יקרים, כמו iPage (קרא את סקירת iPage שלנו), מערך התכונות של Kinsta מתמקד בביצועים. לדוגמה, התוכנית שלך מצוידת באחסון כונן מלא במצב מוצק, עם מהירויות קריאה וכתיבה מהירות הרבה יותר בהשוואה לכוננים קשיחים מסתובבים מסורתיים. עם זאת, אחסון SSD הפך להיות סטנדרטי עבור מרבית מארחי האינטרנט.

מה שאינו סטנדרטי הוא רשת משלוח תוכן בחינם. Kinsta מעניקה לך העברה בין 5 ג’יגה-בתים ל- 1TB ב- KeyCDN, שהיא רשת אספקת תוכן שנבנתה עבור HTTP / 2 ו- IPv6. אם אתה סקרן לגבי IPv6, קרא את המדריך שלנו ל- IPv4 לעומת IPv6.

עם זאת, המרשים מבין התכונות של קינסטה הוא התמיכה ברשתות מרובות אתרים. התוכניות היקרות יותר כוללות התקנות רבות של וורדפרס, וקינסטה מעניקה לבעלי רשתות רב-אתרים שליטה על מי שמנהל מה.

אתה יכול ליצור ולנהל משתמשים, שרק לעתים רחוקות רואים אותם ממארחי אתרים. DreamHost הוא דוגמא נוספת שעולה בראש (קרא את סקירת DreamHost שלנו). אם אתה מנהל אתרי WordPress מרובים, אתה יכול לפלח הרשאות לאחרים בצוות שלך המנהלים אתרים ספציפיים.

לצורך הפיתוח, Kinsta כוללת שלבי וורדפרס שניתן להפעיל אותם בעזרת כפתור מתג. שלב הוא סביבה נפרדת עבור אתר האינטרנט שלך, שבה אתה יכול לבדוק שינויים לפני שאתה דוחף אותם לאתר החי. אם כי אינו תכונה נדירה, היישום קל לשימוש של קינסטה מאיר.

kinsta-review-staging

לבסוף, Kinsta מספקת מטמון בצד השרת יחד עם תוסף מטמון פנימי עבור WordPress. בפועל, הם עוזרים להאיץ את אתר האינטרנט שלך על ידי הצגת נכסים סטטיים מהמטמון במקום להביא אותם מהשרת.

סקירה כללית של תכונות קינסטה

לוגו קינסטהkinsta.com

החל מ- 3000 דולר לחודש לכל התוכניות

סוגי שרתים

אירוח משותף

אירוח VPS

וורדפרס מנוהלת

אירוח בענן

אירוח ייעודי

אירוח משווקים

שמישות

גישה ל- FTP

גישה ל- SSH

cPanel

גישה לשורש

גיבויים יומיים

בונה אתרי אינטרנט

שירותים

קידום אתרים

שיווק

עיצוב אתר

אבטחה

פרטיות תחום

הצפנת SSL

הסרת תוכנות זדוניות

חומת אש ליישומי אינטרנט

אימות דו-גורמי

הגנת DDoS

sFTP

תמיכה

תמיכת דוא”ל

תמיכה טלפונית

תמיכה בצ’אט חי

הדרכות

פורום משתמשים

בסיס ידע

תמיכה 24/7

תמחור

התמחור של קינסטה מוזר בהשוואה לשירותים שבסקירות אחרות שלנו. מכיוון שהוא מארח וורדפרס בלבד, ישנם מספר רבדים עבור אותו סוג אירוח. חבילות Starter ו- Pro הן תוכניות עצמאיות, בעוד שלתוכניות עסקיות וארגוניות יש מספר רב של שכבות. הטבלה למעלה מציגה את המחיר הנמוך ביותר האפשרי לכל תוכנית.

ראוי לציין כיצד קינסטה מודדת את השימוש במשאבים. בניגוד לתוכניות, למשל, InMotion Hosting, בהן מבקרים חודשיים הם פשוט אומדן למשאבים שהוקצו לך (קרא את סקירת InMotion Hosting), ביקורים חודשיים הם כיצד Kinsta מודד את השימוש במשאבים שלך. Kinsta מודד את מספר כתובות ה- IP הייחודיות המתחברות לאתר שלך בחודש נתון.

זו הבחנה חשובה. שלא כמו בהרבה מארחי אתרים, אתה יכול לחייב דמי יתר על ידי קינסטה. אם אתה חורג מהביקורים החודשיים שלך – שמונה רק כתובות IP ייחודיות – תחויב בסכום של $ 1 לכל 1,000 ביקורים. עם זאת, חשוב לציין שאם משדרגים תוכניות, מגבלת המבקרים החודשית מיושמת באופן מיידי.

עכשיו, נדבר על מערך התוכנית. התוכניות הקלות ביותר לעיכול הן Starter ו- Pro. Starter הוא, ובכן, נהדר למתחילים. במחיר סביר תקבלו התקנה בודדת של וורדפרס, 20,000 ביקורים ואחסון SSD של 10 ג’יגה-בתים. אתה מקבל גם את כל התכונות של תוכניות אחרות, פחות מספר עובדי PHP.

תוכניות פרו של קינסטה

תוכניות המקצוענות מקפיצות אתכם לשתי התקנות של וורדפרס, 40,000 ביקורים ואחסון של 20GB. באופן לא מפתיע, מדובר בכפליים מתוכנית Starter במחיר כפול. בנוסף, תקבל העברה בחינם באמצעות תוכניות Pro, אשר זמינות רק בחינם עם Starter אם אתה רוכש שנה.

לתוכניות עסקיות וארגוניות יש ארבעה שכבים שנעים בין 100 ל -1,500 דולר לחודש. התוכנית שתנחת עליה עומדת להיות תלויה בכמה גורמים: מספר התקנות וורדפרס שאתה צריך, התנועה החודשית שלך וכמות שטח האחסון שאתה זקוק לה. אם אתה זקוק למפרטים, אנו ממליצים להתייעץ עם אתר Kinsta.

התוכניות מוצעות חודשיות ושנתיות, ובניגוד לרוב מארחי האינטרנט, אין שנאנגנים רב שנתיים (קרא את סקירת Bluehost שלנו כדי לראות איך זה נראה). במקום שיהיו תעריפים שונים, המחיר החודשי זהה לא משנה אם אתם קונים חודש או שנה. עם זאת, רכישת שנה מעניקה לך חודשיים של שירות בחינם.

זה הופך את המערך של קינסטה לנקי בכל הקשור לתמחור. לדוגמה, Starter הוא 30 $ לחודש או 300 $ לשנה. גם לא צריך להיות מועט בשקיפות. קינסטה אולי יקרה, אבל החבילות מרגישות מעוגלות למחיר שלהן.

בנוסף, כל הרכישות מגובות בערבות של 30 יום הכסף בחזרה, אשר, למרבה המזל, מתבררת במהלך הקופה.

קלות שימוש

Kinsta כל כך קל לשימוש שהפעלנו עם האתר שלנו בפחות זמן ממה שנדרש בדרך כלל לבדוק. לוח הבקרה אינו cPanel, אלא במקום זאת עיצוב קנייני המדגיש שימושיות. תוך חמש דקות רכשנו תוכנית, הקמנו את הדומיין והתקנו את הגרסה האחרונה של וורדפרס.

לוח בקרה-ביקורת-בקרה

למרות שאנחנו בדרך כלל מכסים את הקופה, קינסטה מדברת בעד עצמה. אין תיבות תוספות שטויות שאתה צריך לבטל את הסימון או מונחים שאתה צריך להעריך מחדש. תראה את המחיר החודשי שלך, יחד עם עסקה שתתקבל בחודשיים בחינם אם תרכוש שנתי, וכפתור לקופה.

kinsta-review-checkout

לוח המחוונים נקי באותה מידה. לאחר רכישת האירוח, תצטרך לעבור לכרטיסייה “אתרים” כדי להגדיר את הדומיין שלך. תוך כדי כך תוכלו להתקין גם את וורדפרס, יחד עם תוספים חיוניים, דוגמת Yoast SEO.

kinsta-review-add-site

שילוב זה עם וורדפרס מעניק לקינסטה רגל על ​​התחרות. אמנם לא המארח היחיד הממוקד בוורדפרס שם בחוץ – קרא את הסקירה Pagely שלנו אחרת – הוא מצטיין על מארחים שמטילים רשת רחבה, כמו HostGator (קרא את סקירת HostGator שלנו). לדוגמה, ברגע שתוסיף את האתר שלך, תוכל להציג ולנהל תוספי וורדפרס מלוח המחוונים.

ישנם גם פרטים קטנים אחרים שגורמים ללוח המחוונים להתבלט. לדוגמה, אתה יכול לשנות את האתר שלך משידור חי לביצוע מהתפריט הנפתח שבניהול האתר שלך. בנוסף, פשוט להוסיף כתובות IP לרשימת חסימות ולהפנות מחדש מבלי לפתוח את ה- back-end של וורדפרס.

kinsta- סקירה-הפניות מחדש

יחסי הכוחות והשימושיות הם שגורמים לקינסטה לזרוח. אם כי לא נגיש כמו Hostinger (קרא את סקירת Hostinger שלנו), Kinsta קורה הרבה יותר מתחת למכסה המנוע. במקום לפנות למתחילים חדשים, קינסטה יצרה לוח בקרה שמאפשר למי שיודע מה הם עושים לעשות זאת במהירות.

מעולם לא הייתה שאלה היכן נמצא משהו או איך לשנות את זה. במקום זאת, לוח המחוונים של קינסטה מקדם חקר ומתגמל אותך בשילובים שרק לעתים רחוקות נראים עם מארחי אתרים. התגובה “אה, זה מגניב” צצה לא פעם.

סוגי אירוח

Kinsta מציעה אירוח מסוג אחד בלבד: אירוח בענן. למרות שזה עשוי לא לספק אירוח משותף בעלות נמוכה או את הגדרת התצורה של אירוח ייעודי, אירוח בענן הוא פשרה מתפתחת המאפשרת לאתרים לקבל מהירות ואבטחה במחיר נמוך.

אירוח בענן הוא דרך בה מוגדרים שרתים. אתה עדיין מתארח בשרת בודד, אבל השרת הזה מוציא משאבי מחשוב מרשת של שרתים בסיסיים. מכיוון שהשרת מוגדר בצורה כזו, האתר שלך מקבל מדרגיות, יתירות ואבטחה גבוהים יותר. האתר שלך מרכזי, אך המשאבים שהוא משתמש בהם אינם.

זה מקשה על גבול מחשוב או לקרוס שרת בגלל יותר מדי בקשות. אם הענן מספיק מסיבי, השרת שלך תמיד יוכל לקרוא לשרתים אחרים ברשת לקבלת יותר כוח מחשוב.

במקרה של קינסטה, הרשת מספיק גדולה. זה מופעל על ידי Google Cloud, שהוא כמעט בלתי מוגבל כשמדובר בכוח מחשוב. אינך קונה שטח בענן. במקום זאת, Kinsta פיתחה פלטפורמה המאפשרת לך להרחיב את השימוש שלך ב- Google Cloud לפי הצורך באתר שלך.

בנוסף, ישנם 20 מרכזי נתונים ברחבי העולם שתוכלו לבחור להתארח בהם. לכל אתר שתוסיף יכול להיות מרכז נתונים משלו, כלומר אם אתה מקים גרסאות מרובות של אותו אתר, אתה יכול לצרף אותו למרכז נתונים קרוב למיקום אליו אתה מכוון..

מה שהתוצאות היא צורת אירוח גמישה שלמרות עלותה הגבוהה יותר, מספקת ביצועים רבים בהרבה על פני חבילה משותפת מסורתית. אף על פי שנמצא בצד השני של גדר אירוח אתרים זולה, קינסטה מספקת אירוח מהיר ואמין בעלות נמוכה יחסית.

מהירות & זמן עבודה

מכיוון שהיא מופעלת על ידי Google Cloud, זה לא אמור להפתיע שקינסטה מציגה ביצועים טובים בכל מה שקשור למהירות. בזמן הכתיבה זה התמודד עם אירוח האלופה שלנו A2 בזמני עומס מהירים במיוחד ועקביות מפתיעה (קרא את סקירת A2 Hosting שלנו).

בדקנו את התקנת הוורדפרס הריקה שלנו באמצעות בדיקת מהירות Pingdom והעמסת ההשפעה. הבדיקות שלנו נעשו עם תוכנית Starter של קינסטה, אך בהבדל היחיד בין התוכניות הם המבקרים החודשיים ושטח האחסון, הביצועים מייצגים את כל התוכניות המוצעות.

הבדיקות שלנו הפיקו 96 מתוך 100 ממבחן המהירות של פינגדום, וזה מרשים, כך שלמעשה, קינסטה הרוויחה מקום במדריך האירוח המהיר ביותר שלנו. בחפירה בפרטים, שתוכלו לראות בתרשים למטה, אין שום דבר לא במקום. מדד החיבור ארוך מהרגיל, אך רק בכמות קטנה וזמן ההמתנה נמוך. אין על מה להתלונן.

מבחן kinsta-review-speed-test

עומס ההשפעה הניב תוצאות מרשימות באותה מידה. שלחנו 50 משתמשים וירטואליים לשרת במשך חמש דקות כמבחן לחץ. בסך הכל הוגשו מעט יותר מ -9,000 בקשות, וקינסטה הצליחה לעבד את הבקשות הללו בממוצע 31 לשנייה. בנוסף, הייתה לנו כמעט אותה תגובה במהלך כל המבחן, וזה נהדר.

kinsta-review-load-impact

גם לא היו שגיאות HTTP, מה שמרמז שיש הרבה משאבים לשימוש באתר שלך (אם אתה רוצה לראות שגיאות, קרא את סקירת GreenGeeks שלנו). בהתחשב במבנה של אירוח בענן, זה לא מפתיע, אבל זה מראה על היפוך של פלטפורמה יקרה יותר.

בכנות, אף אחת מהתוצאות שלנו לא מפתיעה. אתה משלם עבור אירוח מהיר במיוחד עם קינסטה, והבדיקות שלנו מראות ש- Google Cloud מספקת.

באשר לזמן הפעולה של זמן הפעילות, האתר שלך ינוטר לאורך כל שעות היממה. קיימת הסכם רמת שירות שקינסטה קיים כדי לספק לאתר האינטרנט שלך 99.9 אחוז זמן פעולה. הערבות לזמן הפנוי מעניקה לקינסטה 30 דקות להגיב למקרי חירום, ועל כל שעה שהאתר שלך מושקע, Kinsta תחזיר 5 אחוזים מדמי השירות החודשיים שלך.

עם זאת, סביר להניח שזה לא יעלה. בהתחשב בכך שקינסטה מספקת CDN בחינם והיא בנויה ב- Google Cloud, הסבירות שהאתר שלך יחווה השבתה בהתבסס על בעיות שרת הוא קלוש.

אבטחה

לקינסטה סט תכונות מרשים, ולמרות שהם לא נוצצים, הם יעזרו לכם להבטיח שהאתר שלכם מהיר ועקבי. גם תכונות האבטחה מצוינות, כאשר Kinsta מתקן את כל הפגיעויות החיוניות בתשתית אתר.

זה מתחיל בגיבויים אוטומטיים יומיים, שאפשר לדפדף בהם, להוריד ולשחזר ממרכז השליטה בחשבונך בלחיצה אחת. למרות שקינסטה מחזיקה רק את הגיבויים במשך 14 עד 30 יום, תלוי בתוכנית שלך, היכולת להוריד את הגיבויים פירושה שאתה יכול להשיג אותם כמעט לנצח..

אם אתה הולך בדרך זו, הקפד לקבל שירות גיבוי מקוון לאחסון עותקי האתר שלך. אנו ממליצים על Backblaze (קרא את סקירת Backblaze שלנו).

עם זאת, אתה יכול גם לבצע נקודות גיבוי ידניות אם אתה מנסה לבצע שינויים באתר שלך. מספר הגיבויים הידניים שתוכלו ליצור תלוי בתוכנית שלכם, אך לא עליכם ליצור אותם. Kinsta מציעה גיבויים של שש שעות ושעה בתשלום נוסף, וזה אידיאלי עבור אתרים המשתנים לעתים קרובות.

kinsta-review- גיבויים לפי שעה

בנוסף כלול בתכנית שלך תעודת SSL של Encry Encrypt בחינם. למרות אישור ברמה נמוכה, הוא יאפשר לך לפתוח חיבור מוצפן בין האורח שלך לשרת. אם אתה זקוק לתעודת SSL / TLS מבשר יותר, שחשוב, למשל, לשקע למסחר אלקטרוני, Kinsta מאפשרת לך לייבא בקלות אחת בלוח המחוונים שלך..

לקינסטה אין הסרה או סריקה של תוכנות זדוניות, או לפחות לא באופן שבו Arvixe מציעה (קרא את סקירת Arvixe שלנו). במקום לפרסם כלי סריקה, כגון SiteLock, קינסטה מאבטחת את התשתית שלה באמצעות זיהוי התקפות של מניעת שירות, חומת אש של חומרה ומעקב אחר זמן עבודה מאחורי הקלעים..

זה לא רק עשן ומראות. לקינסטה קיימת אחריות אבטחה שתעזור לך לנקות את האתר שלך אם ייפגע. הצוות יתקן או יתקין מחדש את ליבת וורדפרס, יאפס את כל סיסמאות בסיסי הנתונים וה FTP ויזהה מאיפה מגיעה התוכנה הזדונית. קוד זדוני זה יוסר גם כן לניקוי האתר שלך.

Kinsta תשמור על מסדי הנתונים והתוכן שלך על כנם, אך אתה תהיה אחראי להתקנה מחדש של תוספים ועיצובים. זהו שירות שיכול לרוב לרשום מאות דולרים לאתר, והעובדה שקינסטה כוללת אותו בחינם מראה על אמון ברור בתשתית שלו.

עם זאת, תצטרך להביא את האתר שלך לקינסטה תחילה. כחלק מתהליך ההעברה, Kinsta תסרוק את האתר שלך כדי לבדוק אם יש לו תוכנות זדוניות. אם כן, תצטרך לשלם דמי ניקיון בסך 100 $ לפני שניתן יהיה לארח אותו בשרתי Kinsta.

פרטיות

Kinsta אינה מציעה רישום תחום, כך שלמרות שלרוב אנו רואים את פרטיות הדומיין כחלק מרכזי בסעיף זה, זה לא נושא כאן. עם זאת, הפרטיות עדיין חלה, ומדיניות הפרטיות הברורה של קינסטה מראה שהיא לא נמצאת בצד הרע של הגדר.

כמו כל מארחי האינטרנט, Kinsta אוספת את המידע האישי שלך ואת יומני השרת בקופה. עם זאת, מידע זה אינו מטופל על ידי צדדים שלישיים אלא אם כן נדרש על פי החוק. בכל הקשור למכירת המידע שלך, קינסטה אינה מפרסמת דבר, כאשר רק צדדים שלישיים ספציפיים יכולים לגשת למידע שלך בנסיבות מחמירות..

צדדים שלישיים אלה מתוארים במדיניות הפרטיות, אך רק החשודים הרגילים נמצאים במקום. לדוגמה, נתוני החיוב שלך משותפים עם Stripe לצורך עיבוד תשלומים ו- Google Cloud רואה את נתוני האתר שלך, ובכן, האתר שלך מתארח שם.

בגלל זה, הפרטיות היא בעיקר בשליטת קינסטה. למרות שלקינטה מדיניות פרטיות פשוטה, חלק מבני זוגה מתערבבים באזורים אפורים.

באופן מפתיע, זה לא מגיע מגוגל. מדיניות הפרטיות של Google Cloud מבהירה כי הנתונים שלך לא ישמשו למטרות פרסום והרשת לעולם לא תהפוך לדלת אחורית למעקב ממשלתי.

בסך הכל, אין לך מעט מה לדאוג מקינסטה, או אפילו מגוגל ענן, לצורך העניין. עם זאת, חברות אחרות יכולות להיות בעלות מדיניות רעבה יותר. עם זאת, קשה להאשים את קינסטה בהתחשב באופי המודולרי של אירוח אתרים וכמה שירותים יכולים להיות מעורבים בתהליך..

תמיכה

לקינסטה תמיכה מצוינת אם אתה יודע מה אתה עושה. האופי הישיר של נציגי תמיכה מועיל בעולם המבולגן והבלבול לעתים קרובות של אירוח אתרים, כל עוד אתה יכול לתרגם את מה שהם אומרים. Newbies להיזהר, עם זאת, כי Kinsta לא שם כדי להחזיק את היד שלך.

זה לא אומר התמיכה היא גרועה. Kinsta אינה מתמקדת באתרים למתחילים, וככזו, גם התמיכה אינה. כאשר הושטנו יד אל צ’אט חי, הנציג היה בקיא ומסייע, והצביע לנו לעבר קריאה בבסיס הידע תוך כדי תשובה לשאלתנו.

kinsta-review-live-chat

בסיס הידע יכול לעזור למתחילים לרדת מהאדמה. בנוסף למספר מדריכים ומדריכי פתרון תקלות, Kinsta כוללת מילון מונחים המוגדר מונחים נפוצים בעולם אירוח אתרים, כגון PHP ו- DNS..

בסיס-ביקורת-ידע-בסיס

בנוסף, הפוסטים מפורטים. קח, למשל, את המדריך בנושא הצבת שרתי שמות. Kinsta מראה כיצד לייצר כתובות לשרת שמות בלוח המחוונים של חשבונך ולהחיל אותן על רשמי דומיין פופולריים, כגון GoDaddy (קרא את סקירת GoDaddy שלנו).

מעבר לזה, יש תמיכה בדוא”ל, אך אין תמיכה טלפונית. קינסטה מסביר שמערכת ההודעות המקוונת עובדת לעתים קרובות טוב יותר, ובמקרה זה, אנו מסכימים. כאשר השתמשנו במערכת ההודעות, הצלחנו לפתור בעיות תוך דקות, ויומן השיחה נשלח אוטומטית לכתובת הדוא”ל שלנו.

פסק הדין

קינסטה היא קפואה, אבל יש לה את הקוצ’רים להתחרות עם הטובים ביותר. עם מהירות מעולה, אבטחה ברמה העולמית ותמיכה מהירה, זו הבחירה המושלמת עבור אתרי וורדפרס שהוקמו או הוקמו. עם זאת, מדובר במארח אינטרנט נישה, כך שאולי זה לא יהיה הבחירה בשבילך אם אתה מחפש לבנות על פלטפורמה אחרת או להיכנס לנקודת מחיר נמוכה יותר.

מה אתם חושבים על קינסטה? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map