כיצד לעצב כונן קשיח חיצוני בדרך הקלה בשנת 2020

אם נתקלתם בבעיות עם הכונן הקשיח, עיצוב זה אחד הצעדים הראשונים שעליכם לנקוט כדי לפתור אותו. עיצוב מאפשר לך להחליף את כל הנתונים בכונן הקשיח, לאפס את מבנה הקבצים ואופן הפעולה של הכונן עם מערכת ההפעלה. ניתן להשתמש בו גם להכנת כונן קשיח לשימוש במערכת הפעלה אחרת. 


במדריך זה כיצד לעצב כונן קשיח חיצוני, אנו נעזור לך לוודא שהדיסק הנייד שלך עובד עם הכל. אנו נראה לך כיצד לעצב את הכונן הקשיח שלך ב- Windows ו- macOS ולהסביר את הגדרות המפתח בכל מערכת הפעלה. 

לפני שמגיעים לזה, חשוב להבין מהו עיצוב כונן קשיח. בואו נדבר על עיצוב של כונן קשיח, מערכות קבצים וכיצד העיצוב לא בהכרח מוחק את כל הנתונים מהכונן הקשיח שלך קודם.

מהו עיצוב כונן קשיח?

רוב האנשים מקשרים את העיצוב של הכונן הקשיח למחיקת הכונן הקשיח. למרות שזה נכון במידה מסוימת, זה לא המטרה היחידה של התהליך. במקום זאת משתמשים בפורמטים כדי להביא את הכונן הקשיח למצב בו המחשב יכול לשמש אותו, מה שמחייב למחוק את כל הנתונים הכתובים מהכונן.. 

מהו הכונן הקשיח-עיצוב

הנתונים לא נמחקים לחלוטין, אך אנו ניגע בזה יותר בהמשך. רוב הכוננים הקשיחים החיצוניים מוכנים לשימוש במחשב שלך, אך במקרים נדירים תצטרך לעצב את הכונן הקשיח שלך. למעשה, זהו אחד משלבי פתרון הבעיות המומלצים שלנו כיצד לפתור את הכונן הקשיח החיצוני שלא מופיע במדריך. 

מחוץ לעיצוב לשימוש ראשוני, יתכן שתצטרך לאתחל מחדש את הכונן הקשיח שלך אם אתה נתקל בשגיאות. באותה דרך שהתקנה חדשה של מערכת ההפעלה שלך יכולה לפתור את רוב הבעיות, פורמט מחדש של הכונן הקשיח שלך הוא שלב קריטי בפתרון בעיות. רק וודא שהנתונים שלך מגובים בשירות גיבוי מקוון, כמו Backblaze, לפני כן (קרא את סקירת ה- Backblaze שלנו). 

לפני שניגשים לתהליך העיצוב, חשוב לעבור על מה תעבור עם הכונן הקשיח: מערכת קבצים.

מערכות קבצים

מערכות קבצים משמשות מערכות הפעלה לאחסון נתונים בהתקן אחסון. למרבה הצער, אין מערכת קבצים דה-פקטו שכל הכוננים הקשיחים משתמשים בה. זה שמשמש אתכם תלוי ברובו בכונן ובמערכת ההפעלה בה אתם משתמשים. בגלל זה, אנו נעבור על מערכות הקבצים הנפוצות ביותר, כך שתדעו מה מה.

 • NTFS: NTFS הוא זה ש- Windows משתמשת כברירת מחדל. כמו רוב מערכות הקבצים, זה מוגבל ברגע שאתה עובר לחלונות. אתה יכול לקרוא ולכתוב בפלטפורמות של Windows, אך משתמשי macOS ו- Linux יוכלו לקרוא רק נתונים מכונן מעוצב NTFS.. 
 • ExFAT: ExFAT אינו בלעדי לשום מערכת הפעלה. Windows ו- macOS יכולים לקרוא ולכתוב נתונים עליו. אם כי לא נפוצה כמו NTFS, לרוב תמצאו כונני פלאש וכונני מצב מוצק חיצוניים המעוצבים ל- ExFAT מחוץ לתיבה מכיוון שתמיכה מרובת פלטפורמות והיעדר מגבלות גודל קובץ הופכות אותה לבחירה אידיאלית עבור plug-and-play. הגדרות. 
 • FAT32: FAT32 הוא בן דודו המבוגר והמכוער יותר של ExFAT. כמו מערכת הקבצים ההיא, היא עובדת על פני לינוקס, חלונות ו- macOS ובשנים עברו זו הייתה האופציה דה פקטו לכונני פלאש. עם זאת, הוא אינו יכול לאחסן קבצים גדולים מ- 4 ג’יגה-בייט, כך שהוא נפל בעדיפות בשנים האחרונות. 
 • HFS Plus: בדומה לאופן שבו NTFS היא מערכת קבצי ברירת מחדל עבור Windows, HFS Plus היא מערכת הקבצים המוגדרת כברירת מחדל עבור macOS. זה מוגבל במחשבי Windows, אך משתמשי אפל יוכלו לקרוא ולכתוב לכוננים מעוצבים HFS Plus ללא בעיות.

אנו מקווים שברור כעת מדוע הבנת מערכות הקבצים חשובה. אם בדקת מדריך להטענה לצדדים, כמו המדריך שלנו להעמסת צד של קודי, כנראה שראית המלצות לעצב ל- ExFAT או FAT32. הסיבה לכך היא שמערכות קבצים אלה פועלות בפלטפורמות בעוד NTFS ו- HFS Plus לא.

לאיזו מערכת קבצים שהכונן הקשיח שלך נשלח היא מה שאתה צריך להשתמש אם אינך רוצה להסיר את כל הנתונים מהכונן. לחלופין, אתה יכול לזרוק את הנתונים בכונן שלך לשירות אחסון בענן, כגון Sync.com, לעצב את הכונן ולהחזיר אותם לנתונים (קרא את סקירת Sync.com שלנו).

כיצד לעצב כונן קשיח חיצוני

כעת, לאחר שיש לנו דרך לעצב את יסודות מערכת הקבצים, הגיע הזמן להראות לך כיצד לעצב כונן קשיח חיצוני. אנו נראה לך כיצד לעשות זאת ב- Windows ו- macOS באמצעות Samsung T5, שהוא אחד הכוננים הקשיחים החיצוניים הטובים ביותר, כפי שתוכל לראות בסקירתנו T5 של Samsung.. 

בחרנו ב- T5 מכיוון שהוא מעוצב ל- ExFAT מחוץ לקופסה, כלומר הוא עובד עם Windows ו- macOS מייד. 

כיצד לעצב כונן קשיח חיצוני ב- Windows

עיצוב כונן קשיח ב- Windows הוא עניין פשוט, במיוחד אם אתה משאיר הכל כברירת מחדל. עם זאת, אם ברצונך לשנות הגדרות, תצטרך לדעת את הפרטים של כל אחת מהן.

אשף עיצוב חלונות

לפני ההגעה לאלה, עליך למצוא את הכונן הקשיח שברצונך לעצב על ידי ביצוע השלבים הבאים.

 

 1. פתח את סייר הקבצים
 2. נווט אל “המחשב האישי שלי”
 3. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הכונן שברצונך לעצב
 4. לחץ על “פורמט” 

לאחר מכן Windows יפתח את אשף העיצוב. אנו נעבור על כל הגדרות באשף כדי שתדעו אילו הגדרות עליכם לשנות. 

 • קיבולת: זה מראה את קיבולת הכונן. יש נפתח, אך בדרך כלל קיבולת הכונן היא האפשרות היחידה אלא אם כן נקבעו מחיצות. אם זה נשמע כמו ג’יבריש, השאר את ההגדרה באפשרות ברירת המחדל. 
 • מערכת קבצים: זוהי מערכת הקבצים שאליה תרצו לאתחל את הכונן. יש מערכת קבצים המוגדרת כברירת מחדל – בדרך כלל NTFS לכוננים פנימיים ו- ExFAT עבור חיצוני – לכן עדיף להשאיר זאת. אם ברצונך לשנות את מערכת הקבצים, תוכל לעשות זאת כאן. חשוב לציין, עם זאת, שניתן לאתחל כוננים פנימיים ל- NTFS. 
 • גודל יחידת הקצאה: גודל יחידת ההקצאה הוא כמה גדול כל בלוק אחסון בכונן. כמעט בכל המקרים, השארת ההגדרה כברירת מחדל היא האפשרות הטובה ביותר, אך אתה יכול לקרוא במתמטיקה שמאחוריה אם אתה מנסה לייעל את הכונן שלך..
 • תווית נפח: זה מה שאתה רוצה שהכונן ייקרא על שם אותו פורמט. אם אין שם, Windows יקצה לו אוטומטית שם. 
 • פורמט מהיר: תיבת הפורמט המהירה מופעלת כברירת מחדל. משמעות הדבר היא ש- Windows תמחק את מבנה הקבצים של הכונן, אם כי הנתונים עדיין נגישים אם אתה משתמש בכלי פלילי של כונן קשיח. ביצוע פורמט מלא לוקח זמן רב יותר, אך זה יחליף את הנתונים שלך ויסרוק אחר מגזרים רעים.

למרות שעברנו על ההגדרות, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא כנראה להשאיר אותם בברירות המחדל שלהם. ברגע שהכל מוגדר, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על “התחל” ולחכות לסרגל ההתקדמות.

כיצד לעצב כונן קשיח חיצוני ב- macOS

קל לעצב ולהתמודד עם נושאים הקשורים לכונן הקשיח באופן כללי ב- macOS. שלא כמו Windows, macOS נותן לך כלים לעצב, לחלק, לשחזר ולתקן את הכונן הקשיח שלך ממסך יחיד שניתן למצוא בכלי השירות שלך..

macos-disk-utility

כדי למצוא את המסך, בצע את הצעדים הבאים.

 

 1. Open Finder
 2. עקוב אחר הנתיב / יישומים / כלי עזר ולחץ על “כלי שירות דיסקים”
 3. מצא את הכונן שלך בתפריט בצד שמאל ולחץ עליו
 4. לחץ על הכרטיסייה “מחק” במסך הראשי
 5. בחרו במערכת הקבצים בה תרצו להשתמש ותנו שם לכונן

אחרי זה סיימת. macOS לא נותן לך שליטה כמו Windows, אך כפי שהסברנו, חלק גדול מהשליטה הזו אינה רלוונטית. תהליך העיצוב הוא פשוט, כאשר אפל עובדת ככל שהיא כוללת הוראות שלב אחר שלב מעל לאפשרויות. 

הדבר היחיד שאולי תצטרך לשים לב אליו הוא אפשרויות האבטחה. כברירת מחדל, macOS מעצב את הכונן שלך באותה צורה שעושה פורמט מהיר ב- Windows, כלומר מבנה הקבצים נמחק, אך הנתונים הבינאריים עדיין קיימים. אתה יכול למחוק את הנתונים באופן מלא באמצעות אפשרויות האבטחה. 

כיצד למחוק באופן מלא כונן קשיח חיצוני

כאמור במדריך זה, עיצוב הכונן הקשיח שלך לא מוחק את כל הנתונים ממנו. יש לכתוב נתונים בינאריים לכונן בכל עת, כך שבמקום להסיר אותם, מערכת ההפעלה שלך מוחקת את מבנה הקבצים, כלומר אינך יכול לגשת לנתונים בכונן שלך..

כיצד למחוק באופן מלא כונן קשיח חיצוני

לכל דבר ועניין, הנתונים שלך נמחקים. אתה יכול לכתוב נתונים חדשים לכונן, ומערכת ההפעלה שלך תראה שכל השטח פנוי. אם בכל זאת אתה מפטר כונן קשיח, מישהו עדיין יכול לגשת לנתונים באמצעות כלי פלילי. בעיקרו של דבר, כלים אלה מאפשרים לאנשים לעקוף את מבנה מערכת ההפעלה ולחבר יחד את הקבצים באמצעות הנתונים הבינאריים. 

כאמור, הכונן הקשיח תמיד צריך למלא בנתונים בינאריים. הדרך היחידה למחוק את הנתונים שלך במלואה היא להחליף את מה שיש עם נתונים בינאריים חדשים. אף כי כלי השירות המובנים ב- Windows ו- macOS עוזרים בחלקים, האקר יכול להנדס את התהליך כדי למצוא את הנתונים בכונן.. 

יש מעט אפשרויות להסרה מלאה של נתונים. אם נפטרים מהכונן, הפיתרון הקלאסי הוא להקיש עליו כמה פעמים עם פטיש כדי לשבור את הדיסקים בפנים לפני המיחזור. אם אתה צריך להסיר נתונים במהירות ובכל זאת רוצה שהכונן יתפקד, תצטרך כלי נפרד. 

אחד הנפוצים הם Boot ו- Nuke של דאריק. זהו פרויקט קוד פתוח המשכתב את הנתונים בכונן שלך באמצעות תהליכים אקראיים כדי להבטיח שלא ניתן יהיה להחלים אותם. אתה יכול לאתחל ל- DBAN במקום מערכת ההפעלה שלך כדי להתחיל בתהליך, וזה אידיאלי אם אתה ממחזר או מוכר את המחשב שלך.

מחשבות אחרונות

אנו מקווים שהסברנו את ההבדלים בין עיצוב למחיקה של כונן קשיח חיצוני. העיצוב אינו משמש רק כדי להיפטר מנתונים בכונן. זה משמש גם כדי להפוך כונן תואם למערכת הפעלה אחרת. לדוגמא, הספר המערבי הדיגיטלי שלי, מעוצב ל- NTFS, אך באפשרותך לאתחל אותו מחדש ל- ExFAT לשימוש עם macOS (קרא את סקירת הספרים שלי באמצעות Digital Digital My Book).. 

אם אתה מחפש להוסיף לרפרטואר הכונן הקשיח החיצוני שלך, קרא את ביקורות הכונן הקשיח החיצוני שלנו. שם תוכלו למצוא את הדיסקים הניידים המועדפים עלינו, כולל ה- SanDisk Extreme Portable SSD (קרא את הסקירה הניידת של SanDisk Extreme). 

מדוע אתה צריך לעצב את הכונן שלך? יש לך עוד שאלות על התהליך? נודיע בתגובות וכמו תמיד תודה על הקריאה. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map