הכונן הקשיח החיצוני הטוב ביותר עבור מק בשנת 2020: ארסנל עבור אפל

ל- Mac יש כמה בעיות, בעיקר בתמיכה בתוכנה ובעוצמה גולמית כוללת, אך ישנן סיבות רבות לשימוש. העיצוב מינימליסטי ומושך, התצוגה מדהימה לחלוטין ותוכלו להשיג הרבה מחשב באריזה קטנה יחסית. עם זאת, אותה חבילה קטנה מקשה על הרחבת האחסון שלך. 


נכון לעכשיו, ה- MacBook Pro בגודל 13 אינץ ‘עולה לאחסון של 2 טרה-בתים, ה- 15 אינץ’ עולה ל- 4TB, ו- iMac יכול להכיל עד 3TB. אם אתה רוצה להרחיב את האחסון שלך, אין הרבה מקום בפנים, אז תצטרך לצאת חיצונית. במדריך זה לכונן הקשיח החיצוני הטוב ביותר עבור Mac, נראה לך את הבחירות האהובות עלינו. 

בסך הכל אנו מדרגים את ה- Samsung T5 כבחירה המובילה שלנו, שלא אמורה להפתיע בהתחשב בעובדה שהוא הכונן הקשיח החיצוני הטוב ביותר שבדקנו. אם הכונן הזה יקר מדי, או שהוא פשוט לא נראה כמו מה שאתה מחפש, המשך לקרוא עבור שאר הבחירות שלנו. 

הכונן הקשיח החיצוני הטוב ביותר עבור Mac 2020

בחירת הכונן הקשיח החיצוני הטוב ביותר עבור Mac

אין שום דבר מיוחד בכוננים קשיחים חיצוניים של מק, לפחות עם רוב האפשרויות המודרניות. כאשר FireWire כמעט מת ו-USB יציאות מסוג A נשלפים, רוב הכוננים הקשיחים החיצוניים מוכנים לשימוש עם macOS או Windows מחוץ לקופסה. ההבדל הגדול ביותר הוא מערכת הקבצים שאליה נשלח הכונן.

כפי שאתה יכול לראות כיצד לעצב מדריך כונן קשיח חיצוני, macOS משתמש במערכת קבצים שונה מזו של Windows. מערכות קבצים הן מה שמערכת ההפעלה משתמשת בכדי לזהות ולארגן את הנתונים בכונן. ל- Windows ול- macOS מערכות קבצי ברירת מחדל משלהם, אך יש כאלה, למשל exFAT, העובדות על פני מערכות הפעלה. 

בדרך כלל, כוננים קשיחים חיצוניים מעוצבים ל- exFAT או NTFS, כאשר האחרונים הם מערכת הקבצים המוגדרת כברירת מחדל של Windows. אם הכונן מעוצב ל- NTFS, הוא עדיין יעבוד עם macOS, אך יהיה צורך לפרמט אותו מחדש ל- exFAT או HFS Plus, מערכת הקבצים המוגדרת כברירת מחדל של macOS. אם יש לך כונן קשיח חיצוני שאינו מופיע, זו יכולה להיות סיבה לכך.

לעניין מדריך זה, זה היה הדאגה העיקרית. או שצריך לעצב את הכונן ל- exFAT מחוץ לתיבה או שהוא צריך לכלול כלי קל להתקנה ב- macOS. אנו לא מצפים שרוב האנשים יידעו מהי מערכת קבצים או, הרבה פחות, מדוע חשוב אחד, לכן ככל שהכונן קרוב יותר לתוסף-and-play אמיתי, כך ייטב. 

זה מצמצם את התחום בחלקו, אך לא בהרבה. כדי לעודד את האפשרויות שלנו פנינו למהירות ולגורם הצורה. מחשבי מקינטוש עוסקים בנגישות ועיצוב, ולכן ראוי רק שהכונן הקשיח החיצוני שלך יתאים. 

התמקדנו בכוננים היוצאים מהדרך מבחינת העיצוב ומסוגלים לעמוד בקצב האחסון הפנימי של רוב ה- Mac. שקלנו גם מחיר ותמיכה, אך גורמים אלה לא היו חשובים כמו גורם המהירות והצורה.

הכונן הקשיח החיצוני הטוב ביותר עבור Mac: Samsung T5

ה- Samsung T5 הוא כל מה שאנחנו רוצים מתוך כונן קשיח חיצוני. זה מהיר, תוך ניצול אחסון מלא במצב מוצק ו- USB 3.1. הוא גם קל, שוקל 51 גרם בלבד, והוא קומפקטי, עם מידות קטנות יותר מכרטיס ביקור. עבור מחשבי מקינטוש אין התאמה טובה יותר מה- Samsung T5. 

סמסונג-t5-2

הוא תומך ב- macOS, וסמסונג מקלה על ההתקנה על הפלטפורמה מחוץ לקופסה. כשאתה מחבר את הכונן, תמצא שלוש יישומים המאוחסנים בו: אחד עבור Windows, אחד עבור macOS ואחד עבור Android. כל שעליך לעשות הוא להריץ את היישום macOS ותהיה בדרך. 

במהלך ההתקנה, סמסונג מתקינה את כלי הכונן שלה, בו ניתן להשתמש בכל אחד מהכוננים שלה, כולל ה- X5 (קרא את המדריך הטוב ביותר לכונן הקשיח החיצוני של SSD למידע נוסף בנושא זה). 

כלי זה משמש לבדיקת עדכונים, אך חשוב מכך, הוא משמש להגנה על סיסמאות. ניתן להצפין את ה- T5 באמצעות AES-256, המגן על הנתונים שלך במקרה שהכונן אבד או נגנב (קרא את תיאור ההצפנה שלנו למידע נוסף על AES). 

מבחינה אסתטית, הכונן מתאים באופן מושלם גם ל- Mac. למרות שסמסונג ואפל חולפות את זה בתחום המובייל, ה- T5 נראית בהתאמה אישית עבור מחשבי מקינטוש. 

החלק החיצוני כולל ציפוי מתכת מוברש זהה למחשבי אפל, עם עיצוב מינימליסטי לכל אורכו. כבל ה- USB-C-ל–USB-C היחיד שימושי גם הוא, מכיוון שרוב ה- MacBooks מוותרים על יציאות USB-A. 

סיבות אחרות שאנו אוהבים את ה- Samsung T5

גורם הצורה והתקנה הם נקודות שיא עבור Samsung T5, אך הסיבה האמיתית לקנות את הכונן היא המהירות. זהו הכונן הקשיח החיצוני המהיר ביותר שבדקנו, נכנס לכניסה לקריאות רצף וכותב מעל 520 מגהבייט לשניות וקריאות אקראיות וכותב קרוב ל -200 מגהבייט / שניות. 

הביצועים האקראיים מרשימים במיוחד, ומראים כי הכונן יכול להתמודד עם מספר נתחים של קובץ גדול בקלות. למעשה, זה כל כך מהיר שלרוב T5 משמשת להקלטת וידיאו באיכות גבוהה. 

לדוגמה, מצלמת הקולנוע Blackmagic Pocket CK 4K שפורסמה לאחרונה יכולה להקליט ישירות ל- SSD חיצוני. ה- Samsung T5 הוא בחירה פופולרית למדיה עם ה- BMPCC 4K, עד כדי כך של SmallRig יש רתמה שנבנתה במיוחד עבורו. 

לא משנה במקרה השימוש, סמסונג T5 הוא בחירה אידיאלית. זה מהיר, קומפקטי, קל ומשגע, ומאגד את כל מה שאנחנו אוהבים לראות מכונן קשיח חיצוני. תוכלו ללמוד עוד על כך בסקירת Samsung T5 שלנו. 

ווסטרן דיגיטל הספר שלי

ה- Samsung T5 טוב למקבוק, ואילו המערב הדיגיטלי הספר שלי טוב ככל הנראה ל- iMac. זהו כונן קשיח חיצוני לשולחן העבודה, כלומר הוא נכנס בתוך מארז מגושם ודורש כוח חיצוני. עם זאת, הוא מציע רמת גמישות שבדרך כלל לא ניתנת למחשבי Apple.  

מערבי-דיגיטלי-הספר שלי-1

macOS מוכן להוציא את הכונן מהקופסה, אך זו לא הסיבה היחידה שאנו כוללים אותו ברשימה זו. זה הבחירה השנייה שלנו בגלל השירותים שמציעה Western Digital איתו. 

תוכלו למצוא מתקינים ליישומים המאפשרים לייבא נתונים מגיבוי בענן, כולל שירותים כמו Microsoft OneDrive, Google Drive, Dropbox ו- Amazon Drive, וכן כלי אבטחה המאפשר להצפין את הנתונים שלך (קרא את סקירת OneDrive שלנו , סקירת Google Drive וסקירת Dropbox). עם זאת, היישום החביב עלינו הוא כלי עזר ל- WD Drive. 

בעזרת כלי עזר לכונן אתה יכול להפעיל אבחון, להגדיר טיימר שינה של כונן ולעצב את הכונן. עם זאת, הפונקציה החשובה ביותר היא תצורת RAID שלה (קרא את המדריך שלנו בנושא RAID). ניתן להתקין RAID ב- macOS, אך ל- iMac אין דרך קלה להוסיף כוננים פנימיים. עם זאת, עם מספר הספרים שלי, אתה יכול להגדיר RAID ב- macOS.  

למרות שהספרי הדיגיטלי של הספר שלי הוא לא הכונן הקשיח החיצוני המהיר ביותר או הקומפקטי ביותר עבור Mac, הוא כנראה הפונקציונלי ביותר. כלי השירות הכלולים יותר מצדיקים את המחיר הצנוע. Western Digital מציע גם יכולות של עד 10 טרה-בתים, כך שגם הספר שלי הוא פיתרון טוב לגיבוי מק. 

סיבות אחרות שאנחנו אוהבים את המערב הדיגיטלי של הספר שלי

השוואה בין הספר שלי ל T5 מבחינת מהירות זו בדיחה. עם זאת, בהשוואה לכוננים קשיחים מסתובבים אחרים, הספר שלי הוא מרשים. צייננו מהירויות קריאה וכתיבה רצופות מעל 200 מגהבייט / שניות, המהירות בסביבות 50 מגהבייט / שניות מרוב תקליטורי דיסק קשיחים חיצוניים אחרים. מהירות הקריאה האקראית לא הייתה גדולה, אך מהירות הכתיבה האקראית הייתה יציבה במהירות של 11.54 מגהבייט / שניות. 

המהירות אינה חשובה מדי אם משתמשים בספר שלי בהקשר שלו. כל מה שקשור לכונן בנוי להגדרה קבועה, עם תכונות כמו תצורות RAID זמינות ויכולות של עד 10 טרה-בתים. הספר המערבי דיגיטלי שלי הוא דרך מצוינת להרחיב את אחסון ה- iMac שלך או לגיבוי הקבצים שלך, אך הוא לא הפיתרון הטוב ביותר אם אתה בדרכים.. 

אם יש לך הגדרת Mac למחשבים שולחניים, עם זאת, שווה להסתכל. תוכל ללמוד יותר על כך בסקירת Western Digital My Book שלי. 

Seagate Backup Plus נייד

הגיבוי פלוס נייד הוא בעצם הגרסה של Seagate לספר שלי, אך בגודל קטן יותר. הוא מגיע עם כונן פנימי בגודל 2.5 אינץ ‘, לעומת כונן בגודל 3.5 אינץ’ ואינו דורש כוח חיצוני. אין גרסת 10 טרה-בתים זמינה, לפחות לא בגורם הצורה הקומפקטי, אבל Seagate עדיין מציע עד 5 טרה-בתים. 

seagate-backup-plus-portable-1

עם זאת, זה נהדר עבור Mac בגלל ההתקנה. כל כונני Seagate, כולל Seagate Portable הרגילים, מקלים על ההפעלה וההפעלה (קרא את הסקירה שלנו של Seagate Portable). 

ישנן שתי אפליקציות שנטענות בכונן, אחת עבור Windows ואחת נוספת עבור macOS, שכל אחת מהן מכונה “התחל כאן.” לחיצה על macOS אחת תפעיל דפדפן להשלמת ההתקנה. 

בדפדפן שלך תוכלו לרשום את הכונן, להוריד את Seagate Toolkit – המאפשר לכם לשקף כונן אחר, לגבות את המחשב ועוד – ולרכוש שירותי התאוששות. בנוסף, יש לך אפשרות לממש את כל המבצעים הכלולים בכונן שלך. במקרה שלנו, קיבלנו בבית חודשיים של צילום Creative Cloud Cloud. 

אנו אוהבים את ההגדרה מבוססת האינטרנט. זה מקל על רישום הכונן והפעלתו, לא משנה באיזו מערכת הפעלה אתה משתמש. אין צורך לבצע עיצוב מחדש או הוראות שימוש לצורך בדיקה. Seagate מטפלת בעבורך בכל העבודות המלוכלכות.

סיבות אחרות שאנו אוהבים את Seagate Backup Plus Portable

מחוץ להגדרה החלקה, ישנן שתי נקודות שיא עבור Seagate Backup Plus Portable. הראשון הוא איכות הבנייה. 

למרות שהוא לא מחוספס ב SanDisk Extreme Portable (קרא את הסקירה שלנו SanDisk Extreme Portable), ה- Backup Plus Portable הוא נוקשה יותר מאשר המקבילים לו. יש לו חלק ממתכת מוברשת מלוטש ואילו הגב מכוסה בגימור מט המונע החלקה. 

נקודת השיא האחרת היא Seagate Toolkit, הזמינה לכל הכוננים הקשיחים של Seagate. זה מאפשר לך לשקף כונן, השומר עותק של מה שיש במחשב שלך, או לגבות כונן, המאחסן את כל התוכן בפורמט שהתוכנה יכולה לקרוא. 

בהתחשב במחיר, גיבוי פלוס נייד הוא כלי נהדר שיש לו בהתקנת גיבוי 3-2-1, שם אתה משתמש בו בשירותי גיבוי מקוונים כמו Backblaze (קרא את סקירת Backblaze שלנו). 

למרבה הצער, יש גם כמה חסרונות. כלומר, Seagate Backup Plus Portable אינו נהדר בכל מה שקשור למהירות, ונכנס למהירויות רצופות מתחת ל -130 מגהבייט / שניה. עם זאת, Seagate מציעה יכולת לא קטנה לכסף מועט, מה שבעצמו הופך אותו ראוי למבט. תוכלו ללמוד עוד בסקירתנו Portable Backpack Plus של Seagate. 

G-Drive G-Drive Mobile SSD

Backup Plus Portable ו- My Book נאבקים בכל מה שקשור למהירות, אך הם מציעים אחסון רב במחיר נמוך. אם אתה עוסק יותר במהירות מאשר בקיבולת, ה- SSD הנייד G-Drive לנייד הוא בשבילך. זה מגיע במחיר גבוה, על אחת כמה וכמה מה- Samsung T5, אבל הביצועים שווים את זה. 

g-drive-mobile-1

ההתקנה נזילה, אם קצת מוזרה. כאשר חיברנו את היחידה שלנו, היא נרשמה כמי שיש בה שטח של 4 ג’יגה-בתים. בכונן הועמסו כמה מתקינים יחד עם הוראות. בהתחלה זה קצת צורם, אבל G-Technology הגדירה את הכונן בצורה הזו מסיבה כלשהי. 

מחוץ לתיבה, הכונן מעוצב ל- HFS Plus, שכאמור היא מערכת הקבצים המוגדרת כברירת מחדל עבור macOS. אם כל מה שאתה משתמש הוא מקינטוש, אתה מוכן ללכת; פשוט הפעל את אשף הפורמט וסיימת. עם זאת, G-Technology כוללת גם אשף להתקנת HFS Plus עבור Windows, שנוצר על ידי Paragon. 

שים לב שאמרנו “התקן” ולא “פורמט.” HFS Plus עבור Windows אינו דורש עיצוב מחדש בעת מעבר בין macOS ל- Windows, מה שאומר שתוכלו להשתמש בכונן בשתי הפלטפורמות תוך שמירה על נתונים שלמים. בסביבות יצירתיות בהן ניתן להעביר כוננים חיצוניים למספר מכונות עם מערכות הפעלה שונות, תכונה זו היא מכריעה. 

סיבות אחרות שאנו אוהבים את ה- SSD הנייד G-Drive הנייד

ה- SSD הנייד של G-Drive לא ממש מהיר כמו ה- Samsung T5, אבל הוא קרוב. מדדנו מהירות קריאה רציפה של 562.8 מגהבייט / שניה, מהירות הכתיבה הרציפה של 515.6 מגהבייט / שניות, מהירות קריאה אקראית של 177.9 מגהבייט / שניות ומהירות הכתיבה האקראית של 170.5 מגהבייט / שניות עם CrystalDiskMark. תוצאות אלה אינן מפתיעות בהתחשב במה שיש ב- SSD הנייד של G-Drive. 

מתחת למארז המחוספס נמצא למעשה כונן M.2 SanDisk X600, שהוא SSD פנימי בגודל 2.5 אינץ ‘הזמין למכירה. טכנולוגיית G – שבדומה לסאנדיסק נמצאת בבעלות Western Digital – ארזה מחדש את הכונן במתחם מדורג IP67, וחיזקה אותו עם הגנת ירידה עד 10 רגל ועמידות בלחץ של עד 1,000 פאונד.. 

למרות שהוא יקר יותר מ- Samsung T5, ה- G-Drive G-Drive Mobile SSD מספק עליונות באיכות הבנייה והתכונות. אם אתה עובר בין macOS ל- Windows, השימוש בו אינו מסייע במוח. תוכל לקרוא עוד על הכונן בסקירת ה- SSD הנייד G-Drive הנייד שלנו. 

LaCie מיני מחוספס

LaCie, כמו G-Technology, מתמקדת ביוצרים. הכוננים בנויים לקשיחות וגמישות, וזה מראה עם ה- Mini Rugged. LaCie נמצאת בבעלות Seagate, כך שמתייחסים אליך באותו תהליך הגדרה מעולה של ה- Backup Plus Portable. 

lacie-rugged-mini-1

עבור macOS, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על היישום “התחל כאן” עבור מחשבי מקינטוש. לאחר מכן תוכל לרשום את הכונן ולהוריד הצעות זמינות. עם ה- Mini המחוספס שלנו, קיבלנו חודש של Creative Cloud, שבדרך כלל רץ $ 60 (קרא את תוכנת עריכת התמונות הטובה ביותר שלנו ואת המדריכים הטובים ביותר לעריכת וידאו כדי לראות מדוע המחיר שווה את זה). 

בנוסף, הכונן מעוצב לעבודה עם macOS. ל- Mini המחוספס יש בתוכו כונן מסתובב מסורתי המעביר נתונים באמצעות USB 3.0. עם זאת, LaCie כולל כבל USB-C בתיבה. למרות שזה לא ישנה את רוחב הפס הזמין, הכללת כבל USB-C נהדרת עבור משתמשי מק, שכן יציאות USB-A מתחילות להיות נדירות. 

סיבות אחרות שאנחנו אוהבים את ה- LaCie Mini המוקשח

כל כונן מסדרת ה- Rugged של LaCie בנוי כמו טנק. המיני המחוספס, במיוחד, מרשים מכיוון שהוא כונן מסתובב. אפילו בפעולה, הכונן יכול להתמודד עם נפילה של עד מטר וחצי, הוא עמיד בגשם ויכול להתמודד עם לחץ של עד 2,205 פאונד.. 

זה הודות לארון המתכת המלא ובולם הזעזועים הכתום האיקוני שעוטף אותו. אין לטעות בכונן LaCie כשאתה רואה אחד כזה. עם זאת, הגנה זו באה במחיר. 

אף על פי שהוא היה אחד המופיעים הגרועים ביותר שראינו – סביב 120 מגהבייט לשניות בסופו של דבר הדברים – LaCie Rugged Mini הוא גם אחד היקרים ביותר. דגם ה- 1TB עולה בין 75 $ ל 100 $ ואינו מבצע ביצועים טובים יותר מ- Seagate Backup Plus Portable, שעולה בערך 40 $ פחות. 

אף על פי כן, זה בנוי לפעימה ומגיע עם כמה עליונות למשתמשים ב- Mac, לאתחל. אם זה נשמע לכם טוב, הקפידו לקרוא את סקירת LaCie Rugged Mini שלנו. 

מחשבות אחרונות

Samsung T5 הוא הכונן הקשיח החיצוני הטוב ביותר עבור Mac, אך אל תוזיל את הבחירות האחרות שלנו. אם אתם מחפשים מהירות דומה אך גורם צורה שונה, ה- SSD של G-Drive Mobile הוא בחירה מצוינת. באופן דומה, אם אתה רק מחפש לחסוך קצת כסף תוך כדי קיבולת גבוהה יותר, אתה יכול ללכת עם Seagate Backup Plus Portable. 

למרבה המזל, אתה לא מוגבל לבחירות שלנו. למרות שאנו מאמינים כי חמשת האפשרויות שלעיל הן האפשרויות הטובות ביותר עבור Mac, כונן אחר עשוי להתאים לך בהתאם לצרכים שלך. רוב האפשרויות בסקירות הכונן הקשיח החיצוני שלנו עובדות עם Mac, אז גלוש לשם אם אתה זקוק לכמה אפשרויות נוספות. 

באיזה כונן קשיח חיצוני אתה משתמש עבור ה- Mac שלך? למה בחרת את זה? ספרו לנו בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map