הכונן הקשיח החיצוני האמין ביותר בשנת 2020

כשבחרנו את הבחירות עבור מדריך הכונן הקשיח החיצוני הטוב ביותר שלנו, היו הרבה גורמים ששקלנו. מהירות, איכות בנייה, מחיר ותמיכה עמדו בקדמתנו במוחנו, בעוד שכמה גורמים אחרים, כמו אמינות, קיבלו מושב אחורי. במדריך זה לכונן הקשיח החיצוני האמין ביותר, אנו הולכים לתקן את הבעיה. 


עם מיקוד שונה זה, אנו יכולים לחדד את הכוננים שיעמוד במבחן הזמן, הן מבחינת הביצועים והן מבחינת איכות הבנייה. בחרנו חמש אפשרויות מביקורות הכונן הקשיח החיצוניות שלנו המגנות על הנתונים שלך באופן פנימי וחיצוני, ומציעות מהירות מעולה בתהליך. 

מציאת כוננים קשיחים אמינים קשה יותר מכפי שנראה, לפני שנבחר לבחירה שלנו, בואו נדבר קצת על איך קיבלנו את ההחלטות שלנו.

הכי אמין כונן קשיח חיצוני 2020

בחירת הכונן הקשיח החיצוני הכי אמין

יש הרבה דברים שבאים לבחירת כונן קשיח חיצוני אמין. הדיסק בפנים הוא נקודת הדאגה הראשונה. למרות שתמיד היו, ותמיד יהיו, שינויים בייצור הכונן הקשיח, ישנם מספרים שנוכל להמשיך בהם. 

Backblaze, למשל, מספק סיכום רבעוני של תקלות הכונן שהוא חווה בשירות הגיבוי המקוון הבלתי מוגבל שלו (קרא את סקירת ה- Backblaze שלנו). 

אנחנו לא יכולים לצייר קו ישר לזה לכוננים הקשיחים החיצוניים שלה, מכיוון ש- Backblaze מציין את תקלות הכונן בין דיסקים המיועדים לאחסון המונים, אבל יש כמה מסקנות כלליות שאנו יכולים להסיק. 

לדוגמה, Backblaze אומרת בדו”ח האחרון כי היא פרשה את כל הכוננים הקשיחים של Western Digital, והחליפה אותם בכונני HGST, הנמצאים בבעלות Western Digital. הערה כללית נוספת היא שכונני Seagate נוטים מעט להיכשל מכונני Toshiba. 

אבל זהו רק חלק אחד מהפאזל. שקלנו גם את סוג הכונן עצמו. כוננים קשיחים מסתובבים מסורתיים נוטים להיכשל בהרבה מכונני מצב מוצק. SSDs משתמשים בשבבי זיכרון, מהבהבים את הנתונים דרך ה- PCB, ואילו כונני הדיסק הקשיח משתמשים באחסון מגנטי, הקורא וכותב נתונים לסדרת פלטות. 

מכיוון של- SSD אין חלקים נעים, יש הרבה פחות מקום לכישלון. הבעיה היחידה עם SSD היא כאשר נתונים נכתבים ונמחקים מאותו קטע של הכונן שוב ושוב. למרבה המזל, ניתן לפתור את הבעיה עם פילוס בלאי, שכולל רוב ה- SSD החיצוני המודרני. 

עם החששות הפנימיים המכוסים, פנינו אל החוץ. כונן קשיח חיצוני חי מחוץ למחשב שלך, כך שהוא אמור להיות מסוגל להתמודד עם כל מה שאתה זורק עליו. חיפשנו כוננים הבנויים לעמוד בפני מכות, בניגוד ליסודות ADATA SD600 ו- Toshiba Canvio (קרא את סקירת ADATA SD600 שלנו ואת סקירת היסודות של Toshiba Canvio). 

גם לא התעלמנו מהאיום של פשעי רשת. בנוסף לחיפוש כוננים שהגנו על עצמם באופן פנימי וחיצוני, חיפשנו גם כוננים שיכולים להגן על עצמם בחזית הדיגיטלית. זה כולל הצפנת חומרה והגנה באמצעות סיסמה.

HD חיצוני מהימן ביותר: SSD Mobile G-Drive לנייד

ה- G-Drive Mobile SSD מהיר, אמין ומחוספס, מתקתק בכל התיבות כשמדובר בכונן קשיח למתחם כוח. זהו SSD נייד, המאפשר לך לקחת עד 2TB של תוכן בדרכים. עם זאת, חשוב מכך, הוא בנוי כמו מיכל, להבטיח שהתוכן שאתה לוקח לעולם לא יאבד.

g-drive-mobile-1

החלק החיצוני צנוע למדי, אך ל- G-Technology יש הגנה רבה תחובה ממש מתחת למכסה המנוע. הכונן מדורג IP67 להגנת מים ואבק. “6” מיועד להגנה מפני אבק, כלומר הכונן מוגן במלואו מפני מגע עם אבק מזיק. זהו הדירוג הגבוה ביותר שמעניקה הנציבות הבינלאומית לחשמל לתקן ה- IP. 

“7” מיועד להגנה על מים, שהוא צעד אחד מתחת לדירוג הגבוה ביותר (מוצרים עם דירוג IP68 הם הטובים ביותר). עם זאת, אתה לא חסר אונים למעט לחות. הדירוג אומר ש- SSD הנייד של G-Drive ימשיך לפעול לאחר שהוא שקוע עד מטר של מים למשך עד 30 דקות.. 

בכל הנוגע לתקן ה- IP, ה- SSD הנייד של G-Drive נמצא קרוב לראש. בנוסף, G-Drive מארז הגנה מפני ירידה ולחץ. אפילו בזמן התפקוד, הכונן יכול להתמודד עם ירידה של עד 10 רגל ו -1,000 פאונד לחץ. 

סיבות אחרות שאנו אוהבים את ה- SSD הנייד G-Drive הנייד

ה- SSD הנייד G-Drive נמצא בכיתה משלו לא רק כשמדובר בהגנה, אלא גם כשמדובר במהירות. זהו אחד מהכוננים הקשיחים החיצוניים המהירים ביותר שבדקנו, ונכנס עם מהירות קריאה רציפה של 562.8 מגהבייט / שניות, מהירות כתיבה רציפה של 515.6 מגהבייט / שניות, מהירות קריאה אקראית של 177.9 מגהבייט / שניות ומהירות כתיבה אקראית של 170.5 מגהבייט / שניות. 

ביצועי רצף הם איתנים, אך אנו מתרשמים יותר מהביצועים האקראיים. בהתבסס על התוצאות שלנו, הכונן מסוגל לקרוא ולכתוב נתונים במהירות רבה למספר מקומות במודולי הזיכרון. במהלך הבדיקה המוקדמת שלנו, שמנו לב לזה בפעולה, כאשר ה- SSD של G-Drive Mobile העביר תיקיית מבחן 2.3 ג’יגה-בייט בשיעור של 144 מגהבייט / שניות. 

כל מה ש- SSD G-Drive Mobile SSD עושה, הוא עושה טוב, אבל הוא חסר בתחום אחד. טכנולוגיית G אינה כוללת הצפנת חומרה או הגנה באמצעות סיסמה. למרות שמאכזב, אזורים אחרים שהכונן מקבל מאפיל על חוסר ההצפנה. אתה יכול לקרוא את מחשבותינו המלאות בסקירת ה- SSD הנייד G-Drive הנייד שלנו.

סמסונג T5

מכשיר ה- Samsung T5 אינו אמין באותו אופן כמו ה- SSD הנייד של G-Drive. הוא בנוי טוב, אבל הוא לא בא עם שום אישור IP (לסמסונג יהיה הרגע שלה שם קצת אחר כך). עם זאת, ההגרלה לכונן זה אינה הגנה גולמית. זו העובדה שסמסונג הצליחה ליצור דיסק נייד אמין ויפה. 

סמסונג-t5-1

זה מגיע 250GB, 500GB, 1TB ו- 2TB. שני הדגמים הראשונים מגיעים בכחול בהיר, ואילו הגרסאות 1TB ו- 2TB נשלחות בצבע שחור. עם זאת, שתי הגרסאות כוללות תכריכי מתכת, אשר אמנם חזקים הם קלים. T5 שוקל 51 גרם בלבד ומודד 74 מ”מ על 57.3 מ”מ, שהוא קטן מכרטיס ביקור. 

למרות ששפע של אבק ומים מזיקים יביאו לעבודה מהירה של ה- T5, הוא מוגן מפני נפילות בזכות פנים מוצק ומארז המתכת. כנראה שהיא גם יכולה להתמודד עם כמות נאותה של לחץ, אבל סמסונג לא מעלה על כך שום מפרט. יתר על כן, T5 מגן עליך בחזית הדיגיטלית. כשאתה מחבר לראשונה את הכונן, תתבקש להתקין את תוכנת הניהול של סמסונג. שם תתבקש להגדיר סיסמה. כאשר הכונן אינו נעול, כל הנתונים שלך מוצפנים באמצעות AES-256 (קרא את תיאור ההצפנה שלנו למידע נוסף על זה).

סיבות אחרות שאנו אוהבים את ה- Samsung T5

כמו ה- SSD הנייד G-Drive, ה- T5 מהיר מאוד. ביצועי רצף מעט טובים יותר, עם מהירות קריאה של 562.4 מגהבייט / שניות ומהירות כתיבה של 520 מגהבייט / שניות, אך הביצוע האקראי מרשים יותר. למרות שהוא איטי יותר בקריאות אקראיות, ה- T5 מהיר יותר מ- SSD של G-Drive Mobile כשמדובר בכתובות אקראיות, שנמדד על 195.7 מגהבייט / שניות במהלך הבדיקה שלנו. 

למרות שלא הזכרנו תמיכה, זה יכול להיחשב כהיבט של מה שהופך את הכונן הקשיח החיצוני לאמין, ובחזית זו, ה- T5 מעולה. מכיוון שסמסונג מייצרת הרבה מוצרים, יש לה מערכת תמיכה חזקה שכבר קיימת, ומעניקה לך מספר אפשרויות למצוא תשובות לכל שאלה שיש לך.. 

ככונן הקשיח החיצוני הטוב ביותר שלנו עבור Mac וכונן הקשיח החיצוני הטוב ביותר של SSD, זה אמור להפתיע מעט כי אנו ממליצים בחום על Samsung T5. תוכלו ללמוד מדוע זה הדיסק החביב עלינו בסקירת Samsung T5 שלנו.

SanDisk Extreme Portable

SanDisk Extreme Portable מיועד למצבים קיצוניים ובכן. העיצוב הקומפקטי בגודל הכיס כולל חור לקרבינר וגימור גומי רך, אשר ימנע את החלקה של הכונן על משטחים. עם זאת, זה גם שם כדי לספק את ההגנה מפני אבק ומים בדירוג IP55.

sandisk-extreme-portable-1

כאמור, המספר הראשון בדירוג IP הוא לאבק והמספר השני הוא למים. בחזית האבק, SanDisk Extreme Portable מוגן היטב. בהתאם לטבלת הדירוג של ה- IP, “חדירת אבק לא נמנעת לחלוטין”, אך פעולת הכונן לא תפריע אפילו במגע מוחלט עם אבק מזיק.. 

הגנת מים פחות מרשימה, אם כי עדיין לא רעה. SanDisk Extreme Portable אינו יכול להתמודד עם כניסה מלאה, אך הוא יכול להתמודד עם סילוני מים חזקים עם זרבובית בקוטר 12.5 מ”מ (כחצי ס”מ) מכל כיוון. בפועל, תרסיס מים קטן או טיפה מהירה לא אמור להיות נושא. 

בנוסף, הכונן עמיד בפני זעזועים ורעידות ומגיע עם הגנת סיסמא. תוכנת SecureAccess הכלולה תאפשר לכם להצפין נתונים בכונן באמצעות AES-128. אמנם גודל מפתח קטן יותר מכפי שנראה ב- Samsung T5, כוחו של AES אמור להספיק כדי לשמור על הקבצים שלך בטוחים. 

סיבות אחרות שאנו אוהבים את SanDisk Extreme Portable

המהירות היא, באופן לא מפתיע, מעולה עם SanDisk Extreme Portable. צייננו מהירויות קריאה וכתיבה רצופות מעל 500 מגהבייט לשנייה וקריאות אקראיות וכותבים קרוב ל -160 מגהבייט / שניות במודל הבדיקה 250GB. זה איטי יותר מ- Samsung T5 ו- G-Drive Mobile SSD, אך רק במעט. 

עם זאת, זה יכול להיות הרבה יותר מהיר. בנוסף לגרסת הגומי הרך, SanDisk מוכרת גם גרסת אלומיניום ל- Extreme Portable. זה הרבה יותר יקר, אבל הוא משתמש ב- SSD NVMe בפנים, ומעביר נתונים דרך USB 3.1 Gen 2. עם אותה הגדרה, גרסת האלומיניום – הזמינה רק בהספק של 500 ג’יגה-בתים – יכולה לקרוא מהירויות קריאה רצופות של עד 1,050 מגהבייט / שניות. 

אם אתה בדרכים וזקוק לכונן חיצוני שיכול להתמודד עם מכות, SanDisk Extreme Portable הוא בשבילך. הוא מעט איטי יותר מ- T5 ו- G-Drive, אבל הוא גם הרבה יותר קטן וקל יותר. תוכל ללמוד עוד על הכונן בסקירת SanDisk Extreme Portable שלנו.

סמסונג X5 נייד SSD

אמרנו שלסמסונג תהיה זמנה לאור הזרקורים באיכות הבנייה, ו- X5 הוא זה. ה- X5 הוא ה- SSD החיצוני ללא סמכות של סמסונג, המשלב איכות בנייה מעולה עם אחד מה- SSMs NVMe המהירים ביותר של סמסונג. אין ספק שזה הטוב מהטובים ביותר, אבל זה מגיע עם תג מחיר שתואם.

סמסונג-x5-קריעה

הכונן זמין בהספקים של 500 ג’יגה-בתים, 1TB ו -2TB, כאשר דגם ה- 2TB נכנס יותר מ- 800 $. עם זאת, הכסף הזה לא מבזבז. ה- NVMe SSD בפנים יכול לספק קריאות רצף של עד 2,800 מגהבייט / ש ‘וכותבים רציפים של 2,300 מגהבייט / שניות, מה שהופך את כל ה- SSD’s הנזכרים להיראות כמו בדיחה. 

גם הוא בנוי כמו טנק, אבל אולי אינך יודע זאת בהתחלה. סמסונג שאבה השראה ממכוניות ספורט עם העיצוב, והשתמשה בטופ אפור ומבריק ומבריק עם מבטאים אדומים לכל אורכו. ממש מתחת לפני השטח יש מסגרת סגסוגת מגנזיום וכיור חום אשר ישאיר את הכונן מתחת ל 45 מעלות צלזיוס במהלך הפעולה ויגן עליו מפני נפילה של עד שני מטר.. 

יתר על כן, ה- X5 מוגן באותה הצפנה AES-256 המגנה על ה- T5. כשאתה מגדיר את הכונן תתבקש להתקין את התוכנה של סמסונג ולהגדיר סיסמה. משם אתה יכול לנעול את הכונן שלך, לבדוק אם יש עדכוני קושחה ולכבות את ההצפנה, אם תבחר. 

סיבות אחרות שאנו אוהבים את ה- SSD הנייד של סמסונג X5

על מנת לספק מהירות כה גבוהה, סמסונג X5 משתמש בחיבור Thunderbolt 3. למרות ש- Thunderbolt 3 משתמש בתקע USB-C, הוא אינו USB 3.1. Thunderbolt 3 מציע פי ארבעה את רוחב הפס של USB 3.1, הדרוש לתעריף ההעברה המהיר ביותר של ה- X5. 

לכל מקינטוש מודרני יש לפחות יציאת Thunderbolt 3 לפחות, כך שמשתמשי אפל מכוסים. עם זאת, הדברים מסתבכים עם Windows. Thunderbolt היא טכנולוגיה של אינטל, ועד לאחרונה חברות היו צריכות לשלם כדי להעניק לה רישיון. אינטל הפכה מאז את Thunderbolt 3 ללא תמלוגים, אך שום לוחות אם של AMD עד כה לא שילבו אותו. 

בקיצור, אם אתה משתמש במערכת מבוססת אינטל – כלומר יש לך מעבד אינטל – אתה אמור להיות מסוגל להשתמש ב- Thunderbolt 3. אם ב- AMD, תצטרך לחכות עד שתצא אצווה חדשה של לוחות אם. זו טרחה, אבל בהתחשב באיזו מהירות סמסונג X5 היא טרחה שכדאי להתמודד איתה.

LaCie מיני מחוספס

LaCie ידועה בייצור כוננים קשיחים איכותיים וממוקדים על ידי היוצרים. הסדרה המחוספסת, הכוללת אותם כונני כסף אטרקטיביים ובולם זעזועים כתום אייקוני, בנויים כדי לאפשר לקריאייטיב לקחת נתונים לאן שהם הולכים ולגרום להם לשרוד לאחר מעשה. למרות שהכוננים יקרים מאוד, אתה יכול לקבל הגנה בזול למדי באמצעות ה- Rugged Mini. 

lacie-rugged-mini-1

זהו כונן קשיח מסתובב, הדומה בגודלו ובביצועיו למשהו כמו ה- Seagate Backup Plus Portable (קרא את הסקירה שלנו של Seagate Backup Plus Portable). עם זאת, הוא בנוי טוב בהרבה מהכוננים האלה. איכות הבנייה מציעה הגנה מפני ירידה של עד מטר, התנגדות גשם והגנה על לחץ של עד טון. 

בהשוואה לכמה מ- SSDs לעיל, ההגנה אינה כה מרשימה. לעומת זאת, בהשוואה לכוננים קשיחים מסתובבים אחרים. כאמור לעיל, דיסקים מסתובבים נמצאים בעמדת נחיתות מבחינת אמינות פשוט לפי האופן בו הם מעוצבים. עם זאת, LaCie Rugged Mini מקבל הגנה דומה. 

אין להתעלם מהאחריות המוגבלת לשנתיים. אף על פי שהתחייבויות מוגבלות הן בדרך כלל רק כדי להגן מפני טעויות בייצור, ה- Rugged Mini מגן גם מפני אובדן נתונים. בכונן שלך אתה זכאי לנסיון שחזור נתונים אחד במעבדה כל עוד אתה נמצא בחלון האחריות שלך. 

סיבות אחרות שאנחנו אוהבים את ה- LaCie Mini המוקשח

מבחינת ביצועים, ה- LaCie Rugged Mini אינו נהדר. זה בהחלט עדיף בקריאות מאשר בכתיבה, עם מהירות קריאה רציפה של 133.9 מגהבייט / שניות ומהירות קריאה אקראית של 1.08 מגהבייט / שניות. הביצועים האקראיים הם גרועים, כאשר שעון ה- Rugged Mini נמצא במהירות קריאה אקראית של 27.89 מגהבייט / שניות ומהירות הכתיבה האקראית של 0.88 מגהבייט / שניות. 

עם זאת, המיקוד של הכונן אינו על ביצועים, אלא על הגנה. זה דומה לכוננים קשיחים חיצוניים אחרים של Blackbox שסקרנו, כמו האלמנטים הדיגיטליים המערביים (קרא את סקירת האלמנטים הדיגיטליים המערביים שלנו). 

אולם בניגוד לכוננים, ה- LaCie Rugged Mini אינו בנוי עם תכריכים פלסטיים זולים. אם זה נשמע כמו משהו שאתה מעוניין בו, הקפד לקרוא את ביקורת LaCie Rugged Mini שלנו.

מחשבות אחרונות

אמינות חשובה כשמדובר בכוננים קשיחים חיצוניים. כל האפשרויות שלמעלה יפעלו במשך שנים רבות, גם בתנאים הקשים ביותר. בסך הכל, ה- G-Drive Mobile SSD של G-Technology מציע את האיזון הטוב ביותר בין מהירות, הגנה ומחיר. אם אתה מוכן להוציא יותר כסף, סמסונג X5 היא אלטרנטיבה נהדרת. 

ה- T5 וה- Extreme Portable הם רק וריאציות של ה- SSD הנייד G-Drive. הם מציעים ביצועים דומים, מחיר מעט נמוך יותר ומעט פחות הגנה. אם אינך מתכנן לצאת לטיול בכונן הקשיח החיצוני או לזרוק אותו לאגם, הם יעבדו מצוין.

עם איזה כונן קשיח חיצוני הלכת? האם האמינות הייתה הגורם היחיד ששקלת? ספרו לנו בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map