סקירת מפתח F-Secure – עדכון 2020

סקירת מפתח F-Secure

F-Secure Key הוא מנהל סיסמאות המכסה את כל הבסיסים עם ממשק משתמש שולחני אטרקטיבי ואבטחה סטנדרטית בתעשייה. עם זאת, תמיכה וקלות שימוש עשויים להשתמש בעבודה מסוימת. קרא עוד על Key בסקירת המפתח המלאה שלנו.


מחוון מקשים 1

מחוון מקשים 2

מחוון מקשים 3

מחוון מקשים 4

מחוון מקשים 5

קודם

הבא

F-Secure, חברת האנטי-וירוס שזכתה בראשן במדריך האנטי-וירוס המאובטח ביותר שלנו, מקבלת הרבה מאוד נכון. זה קל על תכונות, מדלג על תכלילים עבר כמו מנהל סיסמאות, כפי שאתה יכול לראות בסקירת F-Secure Anti-Virus שלנו. בסקירת F-Secure Key זו, אנו נבדוק אם רכישת השירות א-לה-קארט שווה את התוספת. 

בנוסף לשפוט את Key בהקשר של האנטי-וירוס של F-Secure, אנו גם נשווה את זה למנהלי הסיסמאות הטובים ביותר שלנו. לאורך הדרך נדון בתכונותיו – כמה מעטים ישנם – שימושיות, ביטחון, מחיר ועוד, הכל לפני שנתן את פסק הדין שלנו. 

לקבלת התשובה הקצרה, F-Secure מספקת מנהל סיסמאות מוסמך עם Key, ומספקת יישום מעוצב להפליא ואבטחה מהשורה הראשונה. עם זאת חסרים כמה תכונות קריטיות המשפיעות על הפונקציונליות שלה ובמקרים מסוימים על השימושיות שלה.

חוזקות וחולשות

חלופות עבור F-Secure Key

תכונות

ל- F-Secure לא חסרים תכונות באותו אופן כמו מנהלי סיסמאות מקובצי אנטי-וירוס אחרים. יש לו למעשה רשימה מכובדת, המציעה אפשרויות התאוששות, לוח מחוונים לאבטחה ודרך פשוטה לחבר מכשירים אחרים. עם זאת, הוא תומך רק בשני סוגי כניסה, וזו בעיה. 

אתה יכול לאחסן סיסמאות וכרטיסי אשראי בלבד. אף על פי שזה עדיין מנהל סיסמאות, מתחרותיה של F-Secure מציעות גמישות רבה יותר. Keeper, למשל, יכול לאחסן מגוון סוגי כניסה ומגיע עם פונקציונליות שיתוף (משהו חסר במפתח). 

זה לא לדבר על שום תכונות ייחודיות. בניגוד ל- Abine Blur, המציע כרטיסי אשראי ומיילים רעולי פנים, F-Secure Key לא מביא שום חדש לשולחן (קרא את סקירת הטשטוש שלנו). 

Key משרת את הפונקציה שלו במחיר התואם את שאר השוק. עם זאת, כאשר אפשרויות אחרות מציעות יותר באותו מחיר, יש בעיה. 

מילוי אוטומטי, התראות הפרה וקוד השחזור שלך

כשאנחנו נאנקים מהדרך, הגיע הזמן לדבר על מה F-Secure כוללת. התכונה הבולטת ביותר היא עמוד “הסטטוס”, המציג את הסיסמאות הנפוצות, החלשות והשימוש חוזר בחשבונות שלך. אנו אוהבים שיהיה לנו לוח מחוונים לאבטחה, אם כי יהיה נחמד עבור F-Secure להוסיף התראות על הפרות נתונים בעתיד..

ניתוח אבטחת מפתח

למרות שדף “הסטטוס” הבולט ביותר, “שחזור חשבון” שימושי יותר. כפי שנמשיך בקטע האבטחה שלהלן, F-Secure לא יכולה לשחזר את סיסמת האב שלך אם תשכח אותה. 

עם זאת, באפשרותך ליצור קוד המבוסס על הסיסמה שלך. אתה יכול לשמור את הקוד הזה – שנראה כמו קוד QR בעל רזולוציה גבוהה – למחשב שלך כדי לשחזר את חשבונך למקרה ששכחת את פרטי הכניסה שלך. 

קוד התאוששות מפתח

סיום התכונות הוא מילוי אוטומטי, אם כי לקרוא לזה “תכונה” זה מעט נדיב. מפתח יכול למלא אוטומטית את הסיסמאות שלך, אך שום דבר אחר. עם זאת, יותר מכך, עליך ללחוץ על מקש חם מסוים כדי להפעיל מילוי אוטומטי.

אתה זקוק לתוסף הדפדפן כדי למלא את פרטי הכניסה שלך, אך הוא לא תופס כניסות. בניגוד למנהלי סיסמאות אחרים, השואלים אם ברצונך לשמור סיסמה כשאתה נוחת באתר חדש, F-Secure מבקשת ממך להוסיף אותם ידנית. לחלופין, אתה יכול לייבא את הסיסמאות שלך, אך היעדר לכידת סיסמאות מאכזב, ללא קשר.

סקירת תכונות מפתח F-Secure

לוגו מפתח F-Securewww.f-secure.com

החל מ- 231 $ לחודש לכל התוכניות

אבטחה

2FA

הצפנה
AES-256

ידע אפס

מפתחות 2FA

ניתוח אבטחה

סנכרון רב מכשירים

גיבוי והתאוששות

אפליקציות סלולריות

מחליף סיסמאות

מחולל סיסמאות

סיומת דפדפן

מילוי אוטומטי

טופס מילוי אוטומטי

ממשק המשתמש של הדפדפן

ממשק משתמש לשולחן העבודה

אימייל

צ’אט חי

טלפון

מרכז עזרה

פורומים

תמיכה 24/7

יותר

תוכנית חופשית

תמחור

מפתח אינו מנהל סיסמאות יקר, אך עבור מעט מה שהוא מציע מבחינת תכונות, המחיר גבוה מדי. בדומה למנהלי סיסמאות מקובצי אנטי-וירוס אחרים שראינו – קרא את חוות הדעת של McAfee True Key ו- Kaspersky Password Manager כדי לראות את אלו בפעולה – מפתח אינו שווה את המחיר. יחד עם זאת האנטי-וירוס שלך, זה בסדר.

לפני שנכנסים למחיר, חשוב לציין כי F-Secure מציגה את המחירים ביורו ולא בדולר ארה”ב. המחיר בטבלה שלמעלה הוא שער ההמרה בזמן הכתיבה, כך שיהיה שונות קלה לאורך זמן. 

מבודד, המחיר הוא בסדר, זול יותר מדשליין ותואם ל- 1Password (קרא את ההשוואה שלנו לדשליין לעומת 1Password). ברגע שמתמטיקה מתנערת, אתה מסתכל על ביישנות של 3 דולר לחודש, וזה לא רע. עם זאת, בהתחשב בחוסר התכונות, מפתח יקר מדי. ל- RoboForm, שזולף יותר מ- $ 1 לחודש, יש אפילו יותר מה להציע (קרא את סקירת RoboForm שלנו). 

F-Secure Key Free לעומת Premium

ל- F-Secure Key יש תוכנית בחינם, אם כי לא תדע אותה מדף המוצר (עוד על זה בסעיף הבא). התוכניות בחינם ופרימיום זהות בכל דרך, למעט שמשתמשים בחינם אינם יכולים לסנכרן את הסיסמאות שלהם בין מכשירים. על מנת להשתמש בשרתים של F-Secure, אתה צריך לשלם.

אנו אוהבים גישה זו במקום להגביל את הערכים, כמו Dashlane או True Key. עם זאת, Key לא הכין את רשימת מיטב מנהלי הסיסמאות החינמיות שלנו; שילוב של תכונות ומחיר השמיט אותו.

לעומת זאת, הקיקר הוא חוסר בסנכרון רב-מכשיר. עם זאת, LastPass, שלקח את הכתר במדריך הסנכרון הרב-מכשיר שלנו, מציע אחסון וסנכרון ללא הגבלה בחינם, כפי שתוכלו לקרוא בסקירת LastPass שלנו..

ידידותיות למשתמש

תחילת העבודה עם קי אינה קשה, אם כי למצוא את הגרסה הנכונה זה מעט מבלבל. F-Secure מזכירה גרסת חינם בעמוד המוצר שלה, ומספקת קישור להורדה ובקשה “לצאת לפרמיה”. עם זאת, מפתח אינו מופיע תחת הכלים החינמיים של F-Secure, ואין שום אינדיקציה לגבי ההבדל בין Free ל- Premium. 

אף על פי כן, ההרשמה קלה. לאחר הורדת האפליקציה, המשתמשים יתבקשו להזין כניסה F-Secure קיימת או ליצור סיסמת אב חדשה. אם אתה תומך בגרסה החינמית, המספקת רק ניהול סיסמאות מקומי, אינך צריך אפילו להזין דוא”ל. באופן זה Key Free מתפקד כמו תוכנת הצפנה. 

הרשמה למפתח

היישום קל לשימוש, אם כי F-Secure מקדיש יותר מהממשק להגדרות מאשר סיסמאות. כאמור, אתה מוגבל לסיסמאות וכרטיסי אשראי, אך מפתח עושה הרבה עם שני סוגי הכניסה האלה. אף על פי שאינו ברמת ההתאמה האישית של 1Password, Key מציע כמה דרכים להפיץ את הכספת שלך.

ממשק מפתח

הוספת סיסמאות חדשות למפתח F-Secure

אם אתה מתחיל מאפס, אתה יכול להוסיף סיסמאות ידנית למפתח. התהליך הוא נוזלי באופן מפתיע. מהמסך הראשי, לחץ על סמל “פלוס” הגדול, ואז בחר אם אתה הולך להוסיף סיסמה או כרטיס אשראי. 

F-Secure לא מספקת שדות מותאמים אישית, אבל אתה יכול להוסיף קצת כשרון לערכים שלך. בנוסף לקידוד הצבעים, המשתמשים יכולים להתאים אישית את סמל הכניסה שלהם באמצעות ערכת המפתח.

ישנם סמלים כלליים זמינים, כגון עגלת קניות או סמל WiFi, אך ישנם גם סמלי לוגו קטנים עבור אתרים ושירותים פופולריים. בחירה, נגיד, סמל אמזון תכניס אוטומטית את כתובת האתר ואת שם הרשומה. 

מפתח חדש-סיסמא

כאשר הכל נאמר ונעשה, אתה יכול לרפרף בקלות על הכספת שלך באמצעות סמלים במקום לחפש. עם זאת, זה עובד רק עבור מספר מועט של רשומות עם האתרים הפופולריים ביותר בסביבה. ברגע שהקמרון שלך מתחיל להתמלא, הדברים מתבלבלים במהירות. מפתח אינו מספק תיוג או תיקיות, ואפילו לא מדלג על פני מערכת מועדפת. 

אולי ניתן היה להקדיש לזה יותר זמן פיתוח, במקום להציב פרסומות בתוך האפליקציה. יש כרטיסייה ייעודית בתפריט עבור אפליקציות אחרות של F-Secure. למרות שלא אכפת לנו מדחף קטן לשדרג לפרימיום, עיצוב האפליקציה עם מקום ייעודי למודעות לא נראה כמו הלך הרוח הנכון. 

מודעות מפתח

מפתח F-Secure בפועל

למרות שלמפתח יש ממשק יפה, ישנם כמה בעיות בעת השימוש בו בפועל. הבעיה העיקרית היא דרישת המקשים החמים. כדי למלא אוטומטית את הדפדפן או בשולחן העבודה, תצטרך להקיש על “CTRL + ALT + V.” אף על פי שמפתח מקשי הגיוני הוא ביישומים מקומיים, זה לא נמצא בדפדפן.

סיומת הדפדפן אינה משרתת מטרה אחרת מלבד מילוי אוטומטי. אינך יכול להציג את הסיסמאות שלך, להגדיר הגדרות חדשות או ליצור סיסמאות לחשבונות חדשים. בהתחשב בעובדה שנראה היישום המקומי יפה, היו לנו תקוות גדולות להארכה. עם זאת, האפשרות היחידה שהיא נותנת לך היא לנעול את הכספת שלך. 

אבטחה

למרות שלמפתח אין מודל אבטחה ייחודי כמו Dashlane או 1Password, הוא עדיין מסוגל לשמור על בטיחות הנתונים שלך. כמו בכל מנהלי הסיסמאות, השאלה החשובה היא כיצד אתה מאומת כמשתמש, וזה מה שמפריד בין מנהלי סיסמאות לבין תוכנת הצפנה רגילה.. 

F-Secure עובר כשמדובר באימות. הכל קשור לסיסמת המאסטר שלך, של- F-Secure אין אפס ידע. במקום זאת, לסיסמת המאסטר שלך מפתח הנגזר באמצעות PBKDF2. המפתח הזה מנוקד עם 20,000 איטרציות של SHA256 עם תוספת מלחים אקראיים. לאחר תהליך זה, המפתח הסופי משמש לאימותך. 

בפועל, משמעות הדבר היא ש- F-Secure לעולם לא תוכל לדעת את סיסמת האב שלך, וכך, לעולם לא תוכל לפענח את הכספת שלך. במקום זאת, סיסמת המאסטר שלך משמשת גם ליצירת מפתח AES-256, המשמש להצפנה ופענוח הכספת שלך. תוכלו ללמוד עוד על כך בתיאור ההצפנה שלנו.

איפה נשמרות סיסמאות המפתח F-Secure שלך 

עכשיו שיש לנו הצפנה ואימות בדרך, הגיע הזמן לדבר היכן נשמרים הסיסמאות שלך. למרבה המזל F-Secure מספקת כמה אפשרויות בחזית זו. כברירת מחדל – במקרה זה, כלומר הגרסה החינמית של האפליקציה – הסיסמאות המוצפנות שלך נשמרות באופן מקומי. בגלל זה, אין שום איום על הפרת נתונים. 

אם אתה רוצה לדבוק באחסון מקומי, זה בסדר; פשוט המשך להתקין את Key Free. עם זאת, שדרוג ל- Premium מציע סנכרון רב-מכשיר, מה שאומר שתצטרך למסור את הסיסמאות היקרות שלך לשרתי F-Secure. אפילו כשאתה מסנכרן אותם מעבר לענן, אתה אף פעם לא ניגש ישירות לסיסמאות שלך מהשרתים של F-Secure. 

במקום זאת, עותק של הכספת המוצפנת שלך נשמר בענן. עותק זה אינו קריא על ידי כולם, כולל עצמך. כאשר הסיסמאות שלך מסונכרנות, הכספת הזו מורידה ומפענחת באופן מקומי באמצעות סיסמת האב שלך בתהליך המתואר לעיל. 

בקיצור, הסיסמאות שלך נשמרות בענן, אך ללא מחשב-על וכמה מיליארד שנים לחסוך, תוקף לא היה מסוגל לפענח את הכספת שלך. 

תמיכה

F-Secure אינה נופלת קורבן לבעיה הנפוצה של אי-ארגון, וכך גם רוב מנהלי הסיסמאות המצורפים לאנטי-וירוס. פרק התמיכה עדיין מכסה כל מוצר שמציע F-Secure, אך במקום להציג רשימת מאמרים, לכל מוצר – כולל מפתח – מדריך תמיכה משלו..

בסיס ידע בסיסי

המדריך למשתמש לא כל כך עוסק בפתרון בעיות ביישום. אלא מדובר בהקמה. זה מכסה כל דבר, החל מהתקנת מפתח ב- Windows ו- Mac, להגדרת מועדפים וניצול המילוי האוטומטי. כמה מהנושאים כוללים אפילו הדרכות וידאו, שאמורות לעזור לטכנופובים. 

אבל זהו רק דרך אחת לתמיכה. F-Secure מציעה גם צ’אט חי ותמיכה טלפונית בשעות הפעילות. יתר על כן, תמיכה טלפונית מוצעת ב -11 שפות, עם מספרים למספר אזורים שונים. תמיכה טלפונית מוגבלת מבחינה טכנית לימי ושעות עסקים, אך אתה אמור להיות מסוגל למצוא אזור פתוח ללא קשר לשעה ביום.. 

תמיכה במפתח טלפון

אם אתה מעדיף לפנות לקהילת המפתח, יש פורומים. עם זאת, המצגת אינה נחמדה כמו אזורי התמיכה האחרים. למרות שקל לפשט את הפורומים של F-Secure, אינך יכול לבחור לסנן פוסטים על בסיס מוצר. במקום זאת, הכל נזרק זה לזה, ומקשה על מציאת פוסטים הקשורים ליישום ספציפי. 

פורומים מרכזיים

עם זאת, משאבי התמיכה של F-Secure קלים יותר לעיכול מאשר מרבית מנהלי הסיסמאות המצורפים אנטי-וירוס. במהלך הבדיקה שלנו, הצ’אט היה בדרך כלל מקוון והפורומים היו פעילים. מעבר לכך, בסיס הידע מציע תהליך יסודי וקל להבנה לביצוע ההתקנה של היישום המקומי. 

פסק הדין

מפתח הוא אחד ממנהלי הסיסמאות המצורפים אנטי-וירוס טובים יותר, ומציע ממשק אטרקטיבי וכמה תכונות ייחודיות. אם יש לך רק קומץ סיסמאות – נניח 25 בערך – זו אפשרות נהדרת. מי שמנהל כמה מאות כניסות, בנוסף לסוגי כניסה אחרים, ירצה לחפש במקום אחר. חוסר הארגון מקשה על מציאת מה שאתה צריך. 

מה אתה חושב על קי? האם אתה מתכוון להוריד את הגרסה החינמית? ספר לנו על החוויה שלך בתגובות למטה וכמו תמיד תודה על הקריאה. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map