סקירת Pogoplug

נכון לעכשיו, אני שומר כי רוב הנתונים מגובים בכונן קשיח חיצוני 1B, ורוב נתוני העבודה מגובים עד גוגל דרייב, לגישה נוחה. במאמצי למצוא את פיתרון הגיבוי המקוון המושלם, היום אני בודק את Pogoplug.


כונן Google הוא בעיקר כלי סינכרון קבצים – ברגע שתמחק קובץ ממחשב אחד הוא יוסר מכל המחשבים האחרים המחוברים לחשבונך, ולמרות שכוננים קשיחים חיצוניים משמשים לגיבוי רציף, למי יש את הזמן לזה?

אם אתה עומד בפני אותה דילמה, הגיע הזמן למצוא פיתרון גיבוי מקוון מושלם; אולי Pogoplug יכול להיות התשובה?

דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שקונים פיתרון גיבוי מקוון

במקום רק לבצע גיבוי חד פעמי, שירותים מקוונים יכולים לרוץ ברציפות ברקע, ולוודא שכל קובץ או שינוי חדש מגובים. עם שירותי גיבוי מקוונים, הנתונים מאובטחים בצורה מאובטחת במרכז נתונים מרוחק, כך שגם אם הכונן הקשיח נכשל, עדיין ניתן לגשת לנתונים.

ושאנחנו נשכח, גיבויים מקוונים מבטלים את הצורך לסחוב דיסק קשיח לכל מקום. לפני שתקבל פיתרון גיבוי מקוון, אנא רשום את הדרישות הבאות:

 • כמה נתונים ברצונך לגבות?
 • האם אתה זקוק להצפנה חזקה?
 • האם תרצה גישה לנייד?
 • האם אתה רוצה גם סנכרון קבצים?
 • כמה אתה מוכן להוציא?

עם מרבית הגיבויים בענן, ישנה נתינה וקח בין המחיר, לבין התכונות שהם מספקים. לדוגמה, CrashPlan מציעה גיבוי ענן ללא הגבלה במחיר של 59.99 $ לשנה, לעומת זאת IDrive מציע שטח סינכרון וגיבוי של 1TB עבור $ 52 לשנה..

למי מיועד Pogoplug?

Pogoplug מיועד למשתמשים ביתיים שרוצים להשתמש באפליקציה אחת לצורך גיבוי שולחן העבודה והסמארטפונים שלהם. עדיף למשתמשים שלא רוצים הרבה תכונות מורכבות, כל מה שהם צריכים זה פיתרון גיבוי פשוט.

ופוגופלוג מספק לגמרי את הטענה הזו. אבל זה לא מתאים למשתמשים עסקיים, בעיקר מכיוון שאין קידוד מקומי, הנתונים מגובים רק במעבר באמצעות 256 סיביות SSL.

חוזק & חולשות

על פוגופלוג

פוגופלוג הוקמה במרץ 2007 על ידי טד פוטרמן (מנכ”ל), וגרגורי סמית ‘(CFO). עד כה קיבלה החברה מימון של 33.2 מיליון דולר.

מלבד פיתרון הגיבוי שלהם, הם מספקים גם תוכנת סנכרון בענן, ו- Pogoplug Series 4, שמתחבר לנתב ומאפשר למשתמשים לארח את אחסון הענן הפרטי שלהם..

תוכניות & תמחור

כשפתחתי את האתר להרשמה והורדתי את תוכנת שולחן העבודה שלהם, שמתי לב לכפתור כתום שאומר ‘קבל Pogoplug בחינם’, אז הנחתי שהם בטח נותנים כמה ג’יגה-בייט בחינם..

ובכן טעיתי. אין תוכנית חינמית, רק משפט בן 15 יום, ויכולתי לראות את התוכניות בתשלום רק לאחר שנרשמתי לשירות. Pogoplug מספק רק שני סוגים של תוכניות תמחור – חודשית ושנתית. כל אחד מהם מגיע עם אחסון ענן ללא הגבלה.

דירוג – 75%

תכונות

מה שבלט עבורי היה הפשטות של אפליקציית שולחן העבודה והממשק הקל להבנה שלה. אין יותר מדי אפשרויות מבלבלות שמסבכות את חווית המשתמש. מצד שני, הפשטות של אפליקציית שולחן העבודה עשויה להיות מתסכלת עבור חלקם.

תכונה נוספת שאהבתי הייתה אפשרות השיתוף של אפליקציית האינטרנט; ניתן לשתף קבצים ישירות דרך קישורים או באמצעות דואר אלקטרוני, יש גם אפשרות להשבית קישורים, למקרה שלא יהיה צורך לשתף רשומות יותר. זה יכול להיות שימושי למדי כאשר יש לשתף קבצים רק לתקופה נתונה.

דירוגים – 60%

מהירות & ביצועים

לפני שנדון במבחני המהירות, בואו נדבר על נושא שמעדתי עליו בזמן חקר פוגופלוג. על פי מאמר ב- Time, מצערות העלאת Pogoplug מהירות מהיר לאחר ה- 1TB הראשון של סך כל הנתונים המגובים. משתמשים דיווחו בעקביות על שיעורים נמוכים ויצרו קשר עם התמיכה להסבר.

המנכ”ל שלח סוף סוף הודאה בדבר שהודה כי מדובר למעשה במהירויות העלאה. החלק הגרוע ביותר הוא, ששאלות השאלות הנפוצות שלהם ולא תנאי החברה הצהירו דבר על כך. גם אם מעולם לא קראתי את התנאים וההגבלות של אתר כלשהו, ​​הייתי רוצה שהמונחים האמורים יובאו בצורה ברורה ומוגדרת יותר. למרות עובדה זו, מבחני המהירות עבור פוגופלוג היו ברובם טובים.

מהירות האינטרנט שלי בבדיקה הייתה:

הורד – 3.7 מגהביט לשנייה  העלה – 0.5 מגהביט לשנייה

מבחן 1

מבחן 2

העלאת מקסימום:

0.44 מגהביט לשנייה

0.39 מגהביט לשנייה

הורד מקס:

3.9 מגהביט לשנייה

3.69 מגהביט לשנייה

ממוצע

זמן העלאה כולל:

5 דקות

18s

5 דקות

4s

זמן הורדה כולל:

25s

36s

דירוגים – 50% (למצערת)

גיבוי מקוון

קבלת תוכנת Pogoplug זה דבר קל להפליא; יש כרטיסיית הורדה בתחתית הדף, שתעביר אותך למרכז ההורדות הראשי של האתר. למרבה הצער, Pogoplug תומך רק בפלטפורמות Windows ו- Mac, ואין שום אהבה לינוקס בשום מקום.

ברגע שנכנסתי לאפליקציית שולחן העבודה, ראיתי כפתור ‘התחל’ גדול, שבישר אותי קצת מבולבל. האם הייתי אמור להתחיל את תהליך הגיבוי באופן מיידי? האם אין אפשרות לבחור קודם כל מה אני רוצה לגבות באופן ספציפי?

ואז ראיתי את האפשרות ‘הצג פרטים’ כתובה בגופן קטן. הושאר למכשירים משלו, Pogoplug מתחיל לגבות ישירות את תיקיות המסמכים, התמונות, המוסיקה והווידיאו. עם זאת, המשתמשים יכולים לבחור תיקיה או קובץ ספציפיים לגיבוי באמצעות האפשרות ‘הוסף עוד’.

תיקיית היעד יכולה להיות התיקיה הראשית או כל תיקיה אחרת שנוצרה בתוך התיקיה הראשית. עם זאת, הלוואי והייתה אפשרות ליצור תיקיה חדשה כמו גוגל דרייב, ממש ברגע ההעלאה.

אם כבר מדברים על כך, העלאת נתונים הייתה רומן חלק, ויכולתי לראות נתונים מגובים באפליקציית האינטרנט, כמעט מייד. במהלך התהליך ראיתי אילו קבצים מועלים, אך לא באיזו מהירות הם הולכים.

הוספתי קובץ חדש לאחת התיקיות שהועלו כדי לראות כמה זמן ייקח לפוגופלוג לזהות את השינוי ולהתחיל להעלות, וזה התחיל להעלות את הנתונים החדשים כמעט באופן מיידי.

ערכתי גם שינויים בקובץ, כדי לראות כמה מהר הוא יתחיל גיבוי מצטבר וזה התחיל לגבות את השינויים ברגע שפגעתי בשמור. כעת, בואו נדבר על כמה סוגיות שליליות ששמתי לב אליהן:

 • אין כרטיסיית הגדרות באפליקציית שולחן העבודה; ליישומי iOS ואנדרואיד יש כרטיסיית תצורה, אך היא אינה נמצאת בשום מקום בגירסת שולחן העבודה.
 • גם לא היה תזמון גיבוי זמין, צריך להתחיל את תהליך הגיבוי ולעצור אותו באופן ידני על ידי המשתמש.
 • אין דרך לסנן קבצים לפי סוג הקובץ, התאריך, הגודל או כל דבר דומה.
 • אין גם גרסת קבצים על הסיפון, וגם Pogoplug לא יכול לאחזר קבצים שנמחקו מהשרתים שלה.

אבטחה

Pogoplug משתמש בהצפנת SSL של 256 סיביות, מה שאומר שקבצים מוצפנים רק בעת מעבר. אין שום קידוד זמין מצד המשתמש, אך Pogoplug ממליץ להצפין קבצים לפני העלאתם.

השאלה שלי היא, מדוע תוכנה נפרדת צריכה קודם להצפין את הנתונים שלי ואז להעלות אותם ל- Pogoplug, כששירותי גיבוי כמו CrashPlan ו Carbonite טעינה כמעט זהה לאחסון בלתי מוגבל, וגם הצפנת נתונים באמצעות מפתח מוגדר על ידי המשתמש.

שחזור קבצים

ניתן לבצע שחזור קבצים באמצעות;

 • אפליקציית שולחן עבודה
 • אפליקציית אינטרנט

ליישום שולחן העבודה יש ​​לשונית שחזור נפרדת. ניתן לשחזר תיקיות או קבצים בודדים, על ידי לחיצה ימנית עליהם ובחירת שחזור, או על ידי בחירת מספר קבצים ובחירה באפשרות שחזור למעלה.

אפליקציית האינטרנט נותנת גם אפשרות להוריד קבצים ותיקיות, אך עם אפשרות זו, כל התיקיות מורידות כקובצי Zip, ואילו אפליקציית שולחן העבודה מורידה אותם ישירות במבנה התיקיות המקורי שלהם..

דירוג – 80%

סנכרון ושיתוף קבצים

Pogoplug הוא שירות גיבוי פשוט, אך מספק כלי סינכרון ענן נפרד, לסנכרון קבצים; עם זאת, שיתוף קבצים זמין באינטרנט ובאפליקציות לנייד.

כפי שציינתי לעיל, ניתן לשתף קבצים דרך קישורים, וקישורים אלה ניתנים לדוא”ל ישירות לנמענים.

וכן, תכונת הקישורים להשבית היא תוסף נהדר, מכיוון שאתה יכול להפסיק לשתף קבצים בכל עת. אבל, הייתי שמח אם ניתן להזמין משתמשים באמצעות כתובת דוא”ל במקום רק קישור ציבורי.

בעת צפייה בתמונות, יש אפשרות לשתף אותם באמצעות קישורים לפייסבוק, טוויטר ו- Google +. שיתוף התמונות בפועל במדיה החברתית (במקום רק את הקישורים שלהם) היה יכול להיות טוב יותר.

גישה לנייד

אפליקציות זמינות הן ל- iOS והן לאנדרואיד, אך למרבה הצער, אין תמיכה בטלפונים של Windows. החלטתי לבדוק את האפליקציות זו מול זו ולראות אם יש הבדל.

שתי האפליקציות מבקשות להעלות את גליל המצלמה מייד כשאתם נכנסים, והממשקים שלהם דומים מאוד.

ההבדל הראשון ששמתי לב אליו היה קובץ ‘תיקיות צוות’ באפליקציית אנדרואיד. לא מצאתי את התיקיה הזו ביישומי iOS, אינטרנט או שולחן עבודה. חיפשתי את הבעיה בבסיס הידע Pogoplug וגיליתי ש’תיקיות צוות ‘משמשות ליישום ענן הסינכרון של Pogoplug..

אז אולי זה היה סתם באג מכיוון ש- Pogoplug משתמש באותה אפליקציה לצורך גיבוי וסנכרון של ענן, והדרך היחידה להבחין בה היא פרטי הכניסה של המשתמש..

ניתן להציג קבצים, לשתף אותם עם אפליקציות שונות וניתן להציג גם מצגת שקופיות של כל התמונות. לשתי האפליקציות אפשרות ליצור ולשחזר תמונת מצב, ליזום העברות טלפון, ולאפליקציית אנדרואיד יש אפשרות לגיבוי הודעות בטלפון..

בסך הכל התרשמתי למדי מהאפליקציות למובייל, בזכות הממשקים הטבעיים והתכונות העשירות שלהם.

דירוג – 90%

גישה לאינטרנט

מכיוון שאפליקציית שולחן העבודה מוגבלת כל כך, הייתי צריכה לבדוק את אפליקציית האינטרנט כדי לראות מה יש לה בחנות. אפליקציית האינטרנט יכולה להזרים סרטונים שהועלו ולהציג מצגת שקופיות של כל התמונות, אך לא יכולתי להציג עליה את המסמכים שלי, שהיה פשוט מאכזב.

(יכולתי לראות דוחות באפליקציות לנייד).

כדי להציג מסמך, יש להוריד אותו תחילה. לחיצה על חץ הצד על קבצים ותיקיות הציגה מספר אפשרויות:

 • הורד
 • העתק / העבר
 • מחק
 • קבל קישור
 • תשלח קישור

אפשרות ההשבתה של קישור מופיעה רק לאחר שנוצר קישור לאותו קובץ או לתיקיה, וניתן לעשות זאת גם על ידי מעבר להגדרות ובחירה ‘ניהול קישורים’.

יש אפשרות לקובץ מצורף לדוא”ל בתפריט ההגדרות, שכאשר היא מופעלת, מאפשרת למשתמשים להעלות קבצים באמצעות שליחתם בדוא”ל כקבצים מצורפים לכתובת דוא”ל מוגדרת מראש של Pogoplug..

דירוג – 85%

תמיכה

על פי עמוד התמיכה, הלקוחות יכולים ליצור קשר עם הצוות באמצעות העלאת כרטיס או פנייה אליהם בפייסבוק או בטוויטר לקבלת פיתרון בזמן אמת..

ובכן, פרופיל הטוויטר לא עודכן מאז אפריל 2015, וכשלחצתי על דף הפייסבוק שלהם הוא לא היה קיים.

אז הרמתי כרטיס דרך התמיכה של זנדסק כדי לבדוק את זמן התגובה שלהם, שהתברר כתשע שעות, ואני חושב שזה היה די הגון.

דירוג – 90%

לסיכום…

בסך הכל מצאתי את Pogoplug די ממוצע. אני אוהב את ממשק האינטרנט והאפליקציות הניידות, אך לאפליקציית שולחן העבודה חסרים תכונות חיוניות כמו תזמון גיבוי והצפנה מקומית. הוא אכן מספק אחסון בלתי מוגבל באותו מחיר כמו: CrashPlan, Carbonite ו- Backblaze. 

אך מכיוון שמצערת Pogoplug מעלה מהירויות לאחר ה- 1TB הראשון, אין שום סיבה שבחרתי בשירות זה על פני שירותי גיבוי מבוססים ומוכרים יותר. אם כי, הייתי מבקר ב- Pogoplug אם הם מחליטים להוסיף פונקציות נוספות לאפליקציית שולחן העבודה.

יש לך דעות או חוויות לחלוק על Pogoplug? אל תהסס להשאיר אותם למטה בקטע התגובות.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map