כמה זמן יימשך הכונן הקשיח שלך?

מוות, מיסים והתרסקויות של הכונן הקשיח: שום דבר אחר לא בטוח. לפחות, כך היה בנימין פרנקלין היה מנסח זאת, אילו היה חי גם להיות איש IT. אנחנו לא יכולים לעזור לך עם הראשון שעדיין, אחסון ענן לתודעה עדיין דומה לשנתיים. לגבי מיסים, סקירת תוכנות הנהלת החשבונות שלנו יכולה לעזור להפחית את כאבי ההוספה והחיסור. עם זאת, מאמר זה עוסק בכוניית כוננים קשיחים.


המציאות האומללה היא שניבוי התרסקות של הכונן הקשיח הוא פרוטוקול. הדבר האמיתי ביותר שאנו יכולים לומר לכם הוא שבסופו של דבר, כל הכוננים הקשיחים עוברים ניתוחים. עד כמה שאפשר לחשוב ש- SSD חדש הוא בלתי ניתן לשבירה, המציאות היא שהזמן לא נמצא לצידך (וגם לא מעולם, כפי שאתה יכול לקרוא בהיסטוריה של הכונן הקשיח שלנו).

לאחר מכן, אנו נספק לך את הסטטיסטיקות, ואז נציע כמה טיפים מועילים כיצד לזהות את התפרצותה הקרובה של הכונן הקשיח ללהבות (באופן די היפולי, אנו מקווים). אנו גם נבל כמה על החשיבות של גיבוי הנתונים שלך לפני שדברים יגיעו כל כך רחוק.

אתה יכול לקפוץ למגוון הגיבויים המקוון הטוב ביותר שלנו אם כבר החלטת שהמזל אינו דגם הגיבוי הטוב ביותר עבורך. אם אתה איש הימורים, נדבר גם על שחזור נתונים אם הכונן הקשיח שלך ייכשל, ונשמח מהשראה ממדריך התוכנה הטוב ביותר לשחזור נתונים.

שיעורי כישלון בכונן הקשיח

אין הרבה נתונים שקיימים שם לגבי שיעורי כישלון בכונן הקשיח. הנתונים המקיפים ביותר, שכולם אוהבים להפנות אליהם, נערכים על ידי Backblaze. תוצאות המחקר, על אף שהן מסודרות, מספקות תשובה מוגבלת מאוד לשאלה כמה זמן הכונן הקשיח שלך יימשך.

המחקר Backblaze החל בשנת 2013 והתוצאות האחרונות ביותר דווחו בפברואר 2018. אנליסטים עוקבים אחר שיעורי הכישלון של כמה מותגים ודגמים שונים, ובסך הכל למעלה מ- 90,000 כוננים בסך הכל.

במהלך המחקר, מאפריל 2013 ועד סוף 2017, שיעור הכישלונות השנתי הממוצע של HDDs מסתכם בשני אחוזים. שיעורי הכישלונות לא היו עקביים בדגמים שונים, כאשר HGST, חברת בת של ווסטרן דיגיטל, הציבה את המספרים הטובים ביותר עם כונן 4TB: 130 כשלים במהלך 8.7 מיליון ימי נסיעה עבור שיעור כישלון מינימלי של 0.54 אחוזים.

השיעורים הגרועים ביותר דווחו משני דגמי Seagate בשיעור של 15.34 אחוזים ו- 29.08 אחוזים (דגמי Seagate אחרים הצליחו הרבה יותר טוב).

יש כמה בעיות במחקר בכל הקשור לחיזוי פוטנציאל הכישלון של הכונן הקשיח של עצמך. ראשית, כונני ה- Backblaze מסתובבים במרכזי נתונים מאובטחים עם רצפות מוגבהות, מתלים מאובטחים, מערכות HVAC ובקרת אקלים. זה קצת שונה משולחן העבודה הדחוס מתחת לשולחן העבודה שלך, סופג את הבעיטות שלך ונושם פתיתי עור מת שלך.

הבעיה הנוספת היא ש- Backblaze משתמש רק בתקני דיסק קשיח במרכזי הנתונים שלה, בעוד המחשבים הניידים והסמארטפונים של ימינו, יחד עם יותר ויותר מחשבים שולחניים, משתמשים ב- SSD. מכשירי SSD משתמשים בשבבים כדי לאחסן נתונים, מה שהופך אותם לאמינים בהרבה מ- HDDs, המשתמשים בטלטות מסתובבות ובזרועות מכניות המועדות לשבירה..

היו כמה מחקרים שנעשו על SSD, אך לרוע המזל רובם מבוססים על בדיקות מרכז נתונים. אחד הידועים שבהם נערך על ידי אוניברסיטת טורונטו וגוגל, ובו החוקרים גילו כי יש להחליף SSDs בערך 25 אחוז בתדירות נמוכה יותר מאשר HDDs. עם זאת, בעודו נמשך זמן רב יותר, המחקר מצא כי SSDs סבלו משיעורים גבוהים יותר של טעויות נתונים.

זה תואם בעיקר את מה שוורסט וורלד אומר בעניין, וזה שלשמ”ס צרכנים יש שיעורי כישלון שנתיים של מתחת לאחוז אחד. אם אתה משתמש במחשב ביתי, סביר להניח שהסיכוי של יותר מ- 99 אחוזים שה- SSD שלך לא ייכשל הוא בסדר.

אם אתה איש IT הממונה על הגנה על נתונים עסקיים יקרי ערך, ככל הנראה המטרה שלך היא ציון של חמש תשע (99.999 אחוז) זמן uptime. במקרה כזה, כנראה שבריר אחוז של כישלון אחוז נראה כמו סוף העולם.

התשובה הקצרה היא שאנחנו לא יודעים כמה זמן הכונן הקשיח שלך יימשך. בדרך כלל נצפו שאם הכונן הקשיח שלך ייכשל, כישלון יתרחש בימים הראשונים של חיי הכונן הקשיח או לאחר כארבע שנים. כשלים מוקדמים נובעים מפגמים של היצרן, שלעתים עוברים את בדיקות ה- QA. כשלים מאוחרים נובעים מבלאי רגיל.

עבור רוב המשתמשים במחשבים ביתיים, סביר להניח שבסופו של דבר תחליף את כל המחשב לפני שהכונן שלך יקרוס. ואז שוב, אתה יכול להיות אחד המזלזל.

כדי להבטיח שאתה לא, ישנם כמה צעדים שאתה יכול לנקוט, כולל זיהוי הסימנים שהכונן הקשיח שלך נמצא בסוף הדרך שלו.

סימנים וגורמים לכישלון בכונן הקשיח

Stellar Phoenix, יצרנים של התאוששות נתונים Stellar Phoenix, הרכיב שולחן שימושי של שבעה סימנים מוקדמים של כשל בכונן הקשיח שיעזור לכם להימנע ממים בעייתיים..

סימפטום: סיבה אפשרית: שלבי הגנת נתונים:
קריסות מערכת (לעתים קרובות או תחת שימוש כבד)התחממות יתר של מעבד או זיכרון.
מגזרים רעים בכונן הדיסק הקשיח.
גבה את הנתונים שלך מייד.
הפעל אבחון מחשב, זיכרון או כונן קשיח.
וודא אבק שנבנה באזורי האוורור של המחשב.
המערכת דורשת זמן רב יותר מהצפוי לאתחלכשל בחומרה.
כשל בכונן הקשיח.
קטעים כושלים בכונן הקשיח.
גבה את הכונן לכונן חיצוני.
ביצוע אבחון מערכת.
חסרים קבציםשחיתות במערכת הקבצים.
התקף וירוסים.
כשל בדיסק הקשיח.
גיבוי נתונים.
סייר הקבצים לוקח זמן רב להצגת תוכן התיקיהשחיתות במערכת הקבצים.גיבוי נתונים.
שגיאות SMART המצויות באבחון בדיסק הקשיחטעויות הגיוניות כמו גם פיזיות.גבה את הנתונים שלך.
העתק נתונים לכונן.
מסך כחול של מוותבעיות תוכנה או חומרה.השתמש בכלי לתיקון מערכת ההפעלה Windows.
הסר את מנהל ההתקן הגרוע.
BIOS לא מצליחים לזהות את הכונן הקשיחשימוש במקור כוח לא אמין.
ספק כוח גבוה מדי או נמוך מדי עבור UPS.
השתמש ב- UPS ממותג.
כבה את המערכת כאשר אינו בשימוש.

בעוד שרבים מהתסמינים המפורטים לעיל יכולים להיות דברים אחרים, הם בדרך כלל מעידים על כך שמשהו לא בסדר במחשב שלך. אם לא גיבית את המחשב שלך, בשלב זה ייתכן שתרצה לעלות על זה.

גיבוי בכונן הקשיח: מניעה היא התרופה הטובה ביותר

גיבוי של הכונן הקשיח שלך הוא דבר חכם לעשות, גם אם האחוז הקטן של הסיכוי שהכונן הקשיח שלך עלול להיכשל אינו מפחיד אותך. ישנן דרכים רבות אחרות לאבד נתונים מלבד התרסקות דיסק, כולל שגיאות אנושיות, אסונות טבע, תוכנות זדוניות ושחיתות תוכנה.

כלי הגיבוי משכפלים לא רק את הקבצים שלך, אלא גם את מערכת הקבצים שלך. ככה, אם אתה צריך לעבור לכונן קשיח אחר, אתה יכול לשחזר את הכל כפי שהיה רק ​​עם לחיצות עכבר ספורות.

בעת גיבוי הכונן הקשיח, תוכלו לבחור ללכת עם אפשרות גיבוי מקומית כמו כונן קשיח חיצוני או התקן אחסון מחובר לרשת (NAS). אם שמירת נתונים מקומית נראית כמו רעיון רע, ישנן גם אפשרויות גיבוי מקוונות, מה שאומר שהקבצים שלך ישמרו בשרתים במרכזי נתונים מאובטחים.

הגישה שמציעים גורמי גיבוי הנתונים ביותר היא, למרות זאת, לפעול על פי חוק הגיבוי 3-2-1, הקורא לאחסן נתוני גיבוי הן מקומית והן בענן כדי להשיג את היתרונות של שניהם.

אם אתה מחפש פיתרון גיבוי מקוון בר השגה שדורש מאמץ מועט ליישום, Backblaze הוא בחירה טובה. לא רק שלחברה יש את כלי הגיבוי הקל ביותר לשימוש בו סקרנו, אתה מקבל גיבוי בלתי מוגבל תמורת 5 דולר לחודש בלבד, וזו עסקת הגיבוי הטובה ביותר שידענו עליה..

קריסות של כונן קשיח ושחזור נתונים

אם אינך מצליח לגבות את הכונן הקשיח והוא קורס, עדיין יש סיכוי שתוכל לשחזר את הקבצים שלך. אתה יכול לקחת את הכונן שלך למומחה לתיקון מחשבים, אם כי התאוששות במקרה כזה עשויה לעלות לך מאות דולרים ומעלה.

שלב ראשון טוב יותר הוא לנסות ולשחזר אותו בעצמך, שתוכל לנסות עם רבים מהכלים המוזכרים במדריך הקונים שלנו לקבלת התוכנה הטובה ביותר לשחזור נתונים. לאחר שהצבנו את כל האפשרויות הטובות ביותר באמצעות בדיקות רבות יותר ממה שאכפת לנו לזכור, אנו באופן אישי ממליצים על שחזור נתונים Stellar Phoenix.

כדי לשחזר נתונים מכונן שהתרסק עם Stellar Phoenix, עליך לחבר את הכונן הזה כעבד למחשב עובד עם התקנת תוכנת שחזור ואז לבצע סריקה. אם אתה מתמודד עם פגמים בקבצים בכונן בדרך החוצה, אתה יכול להריץ את תוכנית השחזור במחשב הכושל, אם כי תרצה שיהיה כונן אחר מוכן להעביר אותו לשחזור פעם אחת..

יש לנו סקירה מלאה של התאוששות הנתונים של פיניקס מהממים שאתה יכול לבדוק, אך הנה מבט מהיר על התהליך בסרטון שנוצר על ידי החברה עצמה.

בסך הכל, כוכב הפניקס הוא כלי פשוט למדי לשימוש. למרות שהוא מיועד לאנשי IT, הוא מתאים גם למשתמשים פחות מנוסים. החברה גם מייצרת כלי ייעודי לשחזור תמונות שנמחקו או פגומים, המהווה את הבחירה שלנו עבור תוכנת שחזור התמונות הטובה ביותר.

מחשבות אחרונות

אין דרך פשוטה לחשב את אורך החיים של הכונן הקשיח שלך. זה תלוי אם אתה משתמש ב- SSD או HDD, כמה התעללות במחשב שלך סובלת ומזל. ככלל אצבע, ברגע שאתה מכה בסימן הארבע שנים, התייחס אל עצמך בשטח מסוכן, אם כי באמת שתמיד צריך לחפש אחר הסימנים למוות מתקרב..

אם אתה נתקל באובדן נתונים עקב התרסקות כונן או שחיתות, שחזור נתונים מהמרכז של פיניקס יפעל לרוב לחילוץ ממך. עם זאת, זה לא אטום, וגם לא לוקח את המחשב שלך למומחה יקר לשחזור נתונים.

הדבר הטוב ביותר הוא להיות מוכן כך שלעולם לא תצטרכו לגלגל את הקוביות על שחזור נתונים, וזה אומר ליישם תוכנית גיבוי באמצעות שילוב של תוכנת גיבוי מקומית ותוכנת ענן, כמו אחת מאותן בספרית ביקורות הגיבוי המקוונות שלנו..

יש לנו המלצות נפרדות לגיבוי המקוון הטוב ביותר למחשבים ביתיים ולגיבוי המקוון הטוב ביותר לעסקים, כך שתוכלו לבחור אפשרות המתאימה ביותר לצרכים שלכם. יש לנו אפילו גיבוי מקוון הטוב ביותר עבור Roundup הנייד.

זה כל מה שיש לנו לומר בנושא קריסות של הכונן הקשיח. אם ידוע לך על מחקרים מעניינים אחרים על שיעורי כישלונות, יש לך סיפור לשתף או שאל שאלה, שאל אותנו על כך בתגובות למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map