מדריך למתחילים כיצד פועל גיבוי בענן עם Microsoft Azure

פלטפורמת המחשוב ענן של מיקרוסופט מציעה מגוון רחב של כלים לפריסה וניהול של יישומים. הוא מיועד בעיקר לעסקים ולפיתוח אפליקציות, אך ניתן להשתמש בו גם לגיבוי הכונן הקשיח של המחשב.


אמנם אנו כאן ב- Cloudwards.net נמליץ בדרך כלל על משתמשי מחשבים ביתיים לגבות את המחשבים שלהם עם פיתרון פשוט כמו אחד מהדגשים במיטב שירותי גיבוי הענן שלנו לשנת 2017, אך גיבוי עם Azure הוא גם אפשרות. אתה רק צריך למצוא את הכלי המתאים להקל על התהליך.

במאמר זה אנו הולכים להראות לכם כיצד תוכלו לבצע גיבוי עד Azure בעזרת קצת עזרה מחבר בשם CloudBerry Backup. עשינו מדריך דומה ל- Amazon S3, כך שאם שירות זה יותר הסגנון שלך, דאג לבדוק אותו.

חיובים ותכניות לאחסון תכלת

לפני שתחליט לגבות לענן Azure, תרצה להבין את העלויות הכרוכות בכך.

מיקרוסופט גובה גם שיעורי אחסון שטוחים וגם דמי שימוש כדי לאחסן נתונים בענן Azure. עם זאת, משתמשים חדשים מקבלים זיכוי בסך 200 דולר לחודש להסתובב איתו, דבר שלגבי חלקם יכול לעשות דרך ארוכה.

Azure מאפשרת לך לאחסן את הנתונים שלך במרכז הנתונים שתבחר. עם 34 אזורים ברחבי העולם, אתה יכול לבחור מיקום קרוב שלך כדי לייעל את מהירויות העברת הנתונים.

אם אתה בוחר לאחסן רק את התוכן שלך במרכז נתונים אחד, מיקרוסופט גובה ממך שיעור אחסון מיותר מקומי שטוח (LRS). אם אתה הולך עם שניים, יש אחסון אחסון יקר יותר מבחינה גיאוגרפית (GRS) יקר יותר. אפשרות GRS מכוונת לעסקים ומפתחים עם בסיס משתמש עולמי.

Azure מעניקה לך גם אפשרות לבחור בין אחסון “חם” ו”קריר “. אחסון חם ממקד למשתמשים שצריכים לגשת לנתונים שלהם בתדירות גבוהה, בעוד שאחסון מגניב נועד לארכיון ולשחזור מאסון.

להלן מבט על שיעורי ה- “מגניב” וה- “חם” של LRS ו- GRS:

LRS – מגניבLRS – חםGRS – מגניבGRS – חם
50 TB הראשונים בחודש0.0152 $0.0208 דולר0.0334 דולר0.0458 דולר
הבא 450 שח לחודש0.0152 $0.0200 דולר0.0334 דולר0,0440 דולר
מעל 500 שחפת בחודש0.0152 $0.0192 $0.0334 דולר0,0422 דולר

היתרון בבחירת hot over cool הוא שאתה מקבל שיעורי שימוש נמוכים יותר לגישה לנתונים שלך. למעשה, עם אחסון חם, עלויות כתיבה וגם אחזור הן בחינם.

עלויות כתיבה ושחזור נתונים Azure

חם (LRS): חם (GRS): מגניב (LRS): מגניב (GRS): ארכיון (LRS): ארכיב (GRS):
לקרוא:חינםחינם0.01 דולר0.01 דולר0.02 $0.02 $
כתוב:חינםחינםחינםחינםחינםחינם

ישנם כמה חיובים אחרים הקשורים לשימוש באחסון חם וקריר כאחד, אך אלה יחולו בעיקר על מפתחים. אם אתה רק מגבה נתונים, המספרים בטבלה לעיל הם כל מה שאתה צריך לדאוג לגביו.

אם כך, לסיכום, אם היית מגבה נתונים של 1TB באמצעות אחסון חם של LRS, תחויב בסביבות 20 $ לחודש ללא דמי העלאה והורדה. בחודש הראשון להירשם ל- Azure, אתה מקבל 200 $ אשראי להתחיל בו, מה שהופך את 30 הימים הראשונים לחינם ביעילות.

הבעיה היחידה היא להגיע לשם לשם, מכיוון שכפי שאנחנו עומדים לראות, פורטל Azure לא מאפשר לך להעלות או להוריד תוכן בעצמו..

שלב ראשון: הגדרת חשבון

אם כבר יש לך כניסה של מיקרוסופט ל- Office Online או OneDrive, אתה יכול להשתמש בזה כדי להיכנס לפורטל Azure. כשתהיה בפורטל תמצאו נקודות גישה עבור יכולות רבות אחרות של Azure מלבד אחסון: שירותי אפליקציות, מחסני נתונים של SQL ומכונות וירטואליות, כדי להזכיר כמה.

אולם לענייננו, כרגע אנו רוצים לראות כיצד להגדיר חשבון אחסון.

כדי להתחיל, לחץ על הסמל “חדש” בסמוך לפינה השמאלית העליונה של הפורטל. פעולה זו תפנה אותך לשוק Azure, שם תוכל לחפש ולהגדיר כל מיני כלים. אתה יכול לחפש “אחסון” או פשוט ללחוץ על הקטגוריה “אחסון” כמו שעשינו.

פעולה זו תגרום לכל שירות הקשור לאחסון, המוצג תחת טור “אחסון” מאוכלס לאחרונה.

לאחסון בסיסי, תרצה שהאפשרות “חשבון אחסון”, שאמורה להיות הפריט הראשון המופיע בעמודה השמאלית. לחיצה על אובייקט זה תפנה אותך לחלונית יצירת אחסון, שם תצטרך למלא כמה שדות ולבצע בחירות..

שדה “שם” חייב להיות ייחודי בכל חשבונות Azure. הלכנו עם “cloudwardstest1.”

עבור מודל פריסה, אם זהו חשבון האחסון הראשון שלך ב- Azure, פשוט השאר אותו כ”מנהל משאבים “. קלאסי מיועד ליישומים ישנים יותר.

השדה “סוג חשבון” שואל אם ברצונך להגדיר חשבון “מטרה כללית” או “כתיבה”. חשבונות למטרות כלליות מגבילים אתכם למחלקת אחסון אחת, ואילו ניתן להשתמש בחשבונות כתמים לניהול מחזור חיים (כלומר, לעבור מאחסון חם לקירור). הלכנו עם “מטרה כללית” לשמור על דברים פשוטים. אבל אם אתה עובד עם טרה-בתים של נתונים, סביר להניח שתרצה להתפשט.

אתה יכול גם לבחור בין ביצועים רגילים או פרמיום. פרימיום פירושו חביון נמוך יותר, כך שעדיף למאגרי מידע ויישומים אחרים שבהם תוסיפו ותאחזרו נתונים לעיתים קרובות. בחרנו סטנדרט, מכיוון שרק הגדרנו גיבוי למחשב הנייד שלנו.

תחת “שכפול” אתה יכול לבחור את רמת יתירות הרצויה לך, הכוללת אחסון LRS או GRS.

השלב הבא הוא לבחור אם Azure מצפינה את שרת האחסון שלך או לא. אלא אם כן תצפין נתונים בעצמך לפני העלאתם, עליך לאפשר הצפנה. זה לא עולה תוספת ומגן על הנתונים שלך במקרה של הפרת שרת.

בשלב הבא, ציין באיזה מנוי אתה רוצה להשתמש. יש לנו הגדרת ניסיון בחינם בלבד, אז זה מה שהלכנו איתו. תצטרך גם לבחור אזור. הלכנו עם “מזרח ארה”ב”

לפני לחיצה על כפתור “צור”, נותנת לך גם אפשרות להצמיד את האחסון שלך למרכז השליטה של ​​Azure. אנו ממליצים לעשות זאת מכיוון שמשמעותו גישה מהירה יותר.

שלב שני: הוסף קבצים

בחזרה במרכז השליטה נראה כעת חשבון האחסון החדש שלנו.

לחץ עליו כדי לפתוח לוח בקרה שיאפשר לך לשנות הגדרות, לגלוש בקבצים, לשתף קבצים.

כמובן, עדיין אין לנו קבצים שאוחסנו, וכאן הדברים קצת מתקשים אם אתה רגיל לעבוד עם כלי אחסון וגיבוי ענן של צרכנים..

כדי להכניס קבצים ל- Azure, אתה יכול לפתח יישום משלך, להשתמש בכלי שורת הפקודה AZCopy של מיקרוסופט או ללכת עם כלי צד שלישי. שתי האפשרויות הראשונות מסובכות וכנראה שלא מתייחסות לרוב המשתמשים שרק התחילו לעבוד עם Azure.

עם זאת, שימוש בתוכנת צד ג ‘יכול להיות דרך פשוטה אך עוצמתית להעלות את הקבצים שלך לענן Azure אם תבחר בכלי המתאים. כשמדובר בהגנה שגרתית על הכונן שלך, סביר להניח שתרצה ללכת עם CloudBerry Backup.

אודות גיבוי CloudBerry

גיבוי CloudBerry, שפותח על ידי מעבדות CloudBerry, יכול להתחבר ל- Azure, Amazon S3, Google Cloud ולמעלה מעשרים פלטפורמות אחסון בענן אחרות. רישיונות זמינים גם לגיבוי שולחן העבודה וגם לגיבוי השרת, הם חיובים חד פעמיים עבור מחשב אחד.

שולחן עבודה בחינםDesktop Proשרת Windows
עלותחינם29.99 דולר119.99 דולר
גיבוי מערכת קבצים
גיבוי תמונה
הצפנה ודחיסה
מגבלת אחסון (ניתן לשדרוג)200 ג’יגה1TB1TB

רישיונות תוכנה אחרים זמינים לגיבוי MS SQL ו- Exchange. למבט מלא על גיבוי CloudBerry, הקפד לבדוק את סקירת הגיבוי של CloudBerry.

בנימה צדדית, אם ברצונך לבצע גיבוי מבוסס תמונה של הכונן הקשיח בשולחן העבודה, תצטרך לקנות את המהדורה של Windows Server. Desktop Pro אינו מאפשר לך לבצע הדמיה בשולחן העבודה, אך Windows Server כן.

שילוב גיבוי CloudBerry עם Azure

לאחר התקנת גיבוי CloudBerry, התחברות ל- Azure דורשת קבלת מפתח לדלי האחסון בענן של Azure. כדי להשיג זאת, לחץ על כפתור “מקשי הגישה” בפורטל.

פתח את CloudBerry ולחץ על כפתור “הקבצים”.

זה יפתח אשף שינחה אותך דרך ההתקנה.

לחץ על “הבא” בחלונית הראשונה וכפתור “הוסף חשבון חדש” בשני. ייפתח חלון עם כל אפשרויות שילוב האחסון בענן הנתמכות כיום על ידי CloudBerry Backup.

לחץ על הסמל של Azure. ייפתח חלון קופץ המאפשר להזין את מפתח Azure ומידע נוסף.

שדה שם התצוגה יכול להיות כל מה שתרצה שיהיה. שם החשבון צריך להיות שם חשבון האחסון שלך ב- Azure והמפתח צריך להיות אחד משני שדות המפתח שנוצרו קודם לכן. בשדה המכולה, לחץ על “צור מיכל חדש” כדי ליצור דלי אחסון.

לחץ על “אישור.” יוקם חשבון אחסון חדש.

לחץ על “הבא” ותוכל לעבור את שאר תהליך ההתקנה. זה כולל יצירת שם תוכנית, הצפנה והעברת קבצים והגדרת התוכן שברצונך לגבות. אחד הדברים היפים בגיבוי CloudBerry הוא שתוכלו לבחור תיקיות וקבצים ספציפיים לגיבוי או לגבות לפי סוג קובץ..

אתה יכול גם להגדיר את לוח הזמנים של הגיבוי שלך באשף אם ברצונך להפוך אוטומטית גיבויים שגרתיים.

לא נלך אותך בתהליך כולו מכיוון שההתמקדות שלנו היא בתכלת, אך אשף הגיבוי של CloudBerry מקל על הכל. ותוכל תמיד לחזור ולערוך את תוכנית הגיבוי שלך אחר כך אם יש משהו שאתה רוצה לשנות.

מחשבות אחרונות

גיבוי המחשב באמצעות Microsoft Azure אולי נראה כמו טרחה, אך כשאתה מסתכל עליו, התהליך די פשוט אם יש לך את הכלים הנכונים. באמת, זה רק עניין של לעטוף את הראש סביב החיובים ולהבין שאתה זקוק לתכנית משלימה כמו CloudBerry Backup כדי להביא את הנתונים שלך לענן באופן שגרתי..

יש לקוות, מדריך זה קבע אותך בדרך הנכונה. אם יש לך שאלות או חששות, נשמח לשמוע ממך בתגובות שלהלן. וכמו תמיד תודה על הקריאה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map