קרב גיבוי מקוון רויאל: IDrive vs CrashPlan vs Backblaze

לאנשים שונים יש צרכים שונים וזה נכון לגיבוי ענן כמו כל דבר אחר. נתיב הגיבוי הענן הטוב ביותר עבור אדם אחד יכול לעתים קרובות להיות תפנית שגויה עבור מישהו אחר. גרוע מכך, בחירה שגויה בהתבסס על סקירת גיבוי ענן יחידה יכולה לעלות לך זמן וכסף.


כדי לעזור לך לקבל את החלטת הגיבוי הטובה ביותר לצרכים שלך, החלטנו להציץ בשלושה מהפתרונות הגיבויים המועדפים עלינו זה לצד זה: IDrive, CrashPlan ו- Backblaze. ב- Cloudwards.net, מדובר על נוחות.

מדוע אנו משתמשים בגיבוי בענן

רוב הסיכויים שהעובדה שאתה קורא מאמר זה פירושה שאתה כבר מבין לפחות חלק מהיתרונות של אחסון הנתונים שלך בענן..

כדי לסכם מחדש את אלה שעדיין בחושך, גיבוי בענן מאפשר לך לשלוח את נתוני הכונן הקשיח שלך למרכז נתונים מרוחק לצורך שמירה. על ידי אחסון הנתונים שלך מרחוק, אתה מקטין את הסיכוי שכישלון בכונן הקשיח, נזק פיזי, גניבה, וירוסים או תוכנות רנסומטר יפרידו אותך מהקבצים החשובים שלך..

יש סיכוי טוב שתבינו גם את ההבדלים העיקריים בין גיבוי לענן לאחסון ענן. כלומר, בעוד שפתרונות אחסון בענן כמו Google Drive ו- Sync.com נפלאים לפרודוקטיביות בעבודה, הם לא נועדו להגן ביעילות על הכונן הקשיח שלך..

הבעיה הגדולה ביותר בשימוש באחסון ענן לצורך גיבוי היא כי כלים כאלה בדרך כלל עוקבים אחר מודל ה- Dropbox והופכים את העברת כל הקבצים שברצונך לשמור לתיקיית סינכרון מיוחדת. תוך כדי כך מייעלים את זרימת העבודה שלך, זו לא דרך טובה לגבות את הנתונים שלך מכיוון שמקל על התעלמות מתוכן חשוב.

פתרונות גיבוי בענן, לעומת זאת, מאפשרים לך לתייג תיקיות וקבצים לגיבוי, לא משנה היכן הם נמצאים במערכת הקבצים שלך. רבים כמו Carbonite ו- Backblaze אף מבצעים אוטומציה של התהליך כך שלא תצטרך לדאוג אם אתה מגבה כל מסמך, וידאו או תמונה בודדים בכונן הקשיח שלך..

שלא כמו פתרונות אחסון בענן, מרבית פתרונות הגיבוי בענן כוללים גם מתזמני גיבוי וכלים אחרים שיעזרו לנהל את התהליך כך שהוא לא ימצה משאבים ומונע ממך לבצע את עבודתך..

המשחק: IDrive vs CrashPlan לעומת Backblaze

יש הרבה פתרונות מעולים לגיבוי בענן. שני מועדפים של Cloudwards.net, ספיידר-אוק מאובטח במיוחד וקרבוניט ידידותיים למשתמש, אינם מופיעים במאמר זה. עם זאת, היה סמוך ובטוח כי כתבנו שפע של חומרים בשני השירותים.

בחרנו להציג במאמר מאמר זה IDrive, CrashPlan ו- Backblaze מכיוון שהם מציגים מקרה מקרה מרתק כיצד גישות למוצרי גיבוי בענן יכולות להיות שונות בצורה דרסטית למרות שאותה מטרה היא בראש. ההבדלים הללו מודגשים בחלקם בסבב הגיבוי המקוון הטוב ביותר לשנת 2017.

בסיכום זה, שלושת השירותים המוצגים שלנו זכו בדירוג הגבוה בארבע מתוך חמש קטגוריות:

 • הגיבוי הטוב ביותר ללא הגבלה: CrashPlan
 • גיבוי קל ביותר לענן: Backblaze
 • גיבוי ענן מיטבי לסנכרון: IDrive
 • הגיבוי העסקי הטוב ביותר: IDrive

בדירוג 2017 שלנו לגיבוי הכולל הטוב ביותר לענן, שתוכלו למצוא באותו מאמר, IDrive, CrashPlan ו- Backblaze רשמו ראשונים, שניים ושלישיים, בהתאמה. לא רק שלושת פתרונות הגיבוי בענן הללו הם האפשרויות הטובות ביותר לצרכן הקיימות, אלא הם זוכים לציון מהמובילים מסיבות שונות מאוד.

לאחר מכן, אנו נעבור על היתרונות והחסרונות של כל שירות במהלך חמישה סבבים של ניתוח נקודה אחר נקודה: תוכניות מחירים, כלים, תכונות, מהירות ואבטחה. אם תרצה לקבל את הכותרות על מה שאנחנו אוהבים בשירותים אלה, עיין בביקורות הווידיאו שלנו בהמשך.

ביקורת וידאו IDrive

סקירת וידיאו של CrashPlan

סקירת וידיאו

סיבוב ראשון: תוכניות מחיר

ראשית, נסתכל על מגבלות ועלויות הגיבוי כדי לעזור לך לקבוע איזה פיתרון מתאים ביותר לתקציב ולצרכי הנתונים שלך.

אני נוסע

אולי הדבר הברור ביותר המבדיל את IDrive מהקהל של שירותי הגיבוי המקוון הוא שכל התוכניות שלו, מבסיסיות לעסקים, מאפשרות לך לגבות מכשירים ללא הגבלה עם מנוי יחיד. רוב הספקים מגבילים אותך למכשיר אחד או גורמים לך להירשם לתוכנית רב-מחשב יקרה יותר. זה כולל גם את CrashPlan וגם את Backblaze.

עם זאת, IDrive לא מספקת לך שטח אחסון בלתי מוגבל, המהווה גם הפסקה מהדגם שמשמש שירותי גיבוי ענן רבים אחרים. זה לא מפתיע אם אתה חושב על זה, מכיוון שהצעת אחסון ללא הגבלה וגם גיבוי התקנים ללא הגבלה לא תהיה האסטרטגיה העסקית החכמה ביותר..

כל התוכניות של IDrive כוללות גם דליים נפרדים אך שווים של שטח גיבוי וסנכרון. מעט מאוד שירותי גיבוי מתחרים מציעים סינכרון, מרכיב מרכזי באחסון ענן. יוצאי דופן כוללים את Livedrive, Sugarsync ו- SpiderOak.

IDrive מציעה תוכנית בחינם, אך בהתחשב בכך שהיא מוגבלת לשטח של 5 ג’יגה-בייט של גיבוי (+ 5GB של שטח סנכרון), היא ככל הנראה לא תספיק לרוב הגיבויים בכונן הקשיח. עם זאת, שתי התוכניות האישיות הבסיסיות צריכות לבצע את העבודה.

שתי השכבות דורשות לשלם שנה מראש. עם זאת, IDrive מציעה כיום 25 אחוז הנחות על 12 החודשים הראשונים לשירות. אתה יכול לחסוך חמישים אחוז בשנה הראשונה אם אתה משלם במשך 24 חודשים מראש.

עם ההנחה לשנה על תוכנית 1TB, וזה מה שרוב המשתמשים יצטרכו, זה מסתכם בסך של 4.34 דולר לחודש – מציאה בענף הגיבוי בענן..

חברות קטנות ובינוניות ואנשי IT עשויות להתפתות יותר לתוכניות העסקיות של IDrive, המציעות תכונות נוספות כמו חשבונות משנה, גיבוי שרת ותמיכה בעדיפות..

אפשרויות חודשיות זמינות עבור ארבע התוכניות היקרות ביותר, אך אתה מקבל חודשיים בחינם על ידי תשלום לשנה מראש. נכון לעכשיו, IDrive מציעה הנחה נוספת של 25 אחוזים על מנויי התוכנית העסקית השנתית.

CrashPlan

CrashPlan מאפשר לך לגבות נתונים ללא הגבלה, אך מגביל את מספר המכשירים שאתה יכול לגבות.

אין גרסה חינמית של CrashPlan, בדיוק, אבל אתה יכול לקחת אותה לנסיעת מבחן של 30 יום כדי לראות איך אתה אוהב את זה. לאחר מכן תוכל להמשיך להשתמש בממשק CrashPlan לניהול הכונן החיצוני המקומי שלך, אך ינותק מגיבוי מקוון.

ל- CrashPlan שתי תוכניות צרכניות בסיסיות.

CrashPlan גם תוכנית עסקית יקרה יותר, שמתומחרת בעשרה דולר לחודש למחשב. עם התוכניות העסקיות, אתה מקבל בקרות נוספות למנהל מערכת ולוח המחוונים, בנוסף לתמיכה טלפונית 24/7.

אחורי גב

מבנה התמחור של Backblaze פשוט ככל שיהיה.

אין תוכנית חינמית, אם כי שם תוכל לנסות את ‘Backblaze’ למשך 15 יום לפני שתתחייב. Backblaze גם לא מציע כל סוג של תוכנית משפחתית או הנחה עבור מספר מחשבים.

יש תוכנית עסקית, עם זאת, במחיר של $ 50 לשנה למחשב. זה אותו מחיר כמו ההרשמה לשנת שירות תכנית אישית. ההבדל הוא שהתכנית העסקית מעניקה לך כמה פקדי מנהל למעקב אחר חיוב וייצור דוחות.

מחשבות סביב סיבוב אחד:

כפי שאתה יכול לראות, ישנם כמה הבדלים גדולים למדי בין מודל התמחור של כל שירות. לסכם:

 • IDrive מציעה מגוון מורכב של אפשרויות תמחור
 • Backblaze נוקטת בגישה מינימליסטית
 • CrashPlan מציע משהו מהאמצע

המעניין הוא ששלוש הגישות הללו לתמחור מיישרות קו עם צדדים אחרים של האופן בו כל שירות ניגש לעסקי הגיבוי, אותם נראה בסבבים הקרובים..

איזו מהן הגישה הטובה ביותר כשמדובר בערך? אם יש לך רק מחשב אחד לגיבוי, כנראה Backblaze. התוכנית של 5 דולר לחודש לחודש תואמת את העלות השנתית של CrashPlan. בהשוואה לתכנית השנתית שלה, אתה בסופו של דבר לשלם 10 $ נוספים לשנה אם אתה הולך חודש לחודש. עם זאת, מותרות היכולת לבטל בכל עת היא אחת מהמשתמשים שישתוקקו בהם.

אם לא אכפת לך לשלם עבור שנה מראש, העלות השנתית של Backblaze היא עדיין העסקה הטובה ביותר אם אתה רק מחפש לגבות מחשב אחד.

אם יש לך מספר מחשבים ופחות מ- 1TB מכלל הנתונים, IDrive הגיוני יותר. אם יש לך שלושה מחשבים או יותר לגיבוי ויותר מ- 1 TB, CrashPlan צריך להיות הבחירה שלך. 13.99 דולר לחודש בגיבוי ללא הגבלה במחשבים 2-10 זה מציאה.

הזוכה: IDrive

סיבוב שני: כלים

במהלך סיבוב שני, נראה את התמיכה במערכת ההפעלה, כלי שולחן עבודה, גישה לדפדפן וגישה לנייד.

אני נוסע

IDrive עובד עם מגוון רחב יותר של פלטפורמות מאשר מרבית פתרונות הגיבוי בענן, וזה יתרון נחמד לשירות המאפשר לך לגבות מכשירים ללא הגבלה..

יישומי שולחן עבודה זמינים עבור Windows וגם עבור Mac, אך לא עבור Linux. הממשק עצמו מלא בפונקציונליות.

זה לא קל בעיניים, אבל הנוחות שיש לך כל כך הרבה תכונות במרחק קליק או שניים משמעה פחות חפירה בתפריטים.

לאורך הצד השמאלי תמצאו כרטיסיות שימושיות ליכולות בסיסיות של IDrive: גיבוי, שחזור, מתזמן, סנכרון, גיבוי שרת והגדרות. בסבב הבא נעבור לכמה תכונות ספציפיות של כרטיסיות אלה. שים לב שכרטיסיית הגיבוי של השרת מיועדת למשתמשים בחשבון עסקי.

בעוד שרוב ניהול הגיבוי שלך יטופל באמצעות כלי שולחן העבודה, ממשק האינטרנט של IDrive הוא גם עשיר בתכונות ואולי מעט קל יותר לשימוש.

לרוב, תשתמש בממשק האינטרנט כדי להשיג תוכן מאוחסן מדפדפן, דבר שימושי כשאתה נמצא במחשב שאין בו את היישום IDrive מותקן..

ניתן להשיג גישה ניידת לנתוני הגיבוי בענן שלך באמצעות אפליקציות להורדה עבור אנדרואיד, iOS (iPhone, iPad) ו- Windows Phone.

מרבית שירותי הגיבוי המקוונים מאפשרים לך לגשת לנתונים המאוחסנים באמצעות האפליקציה הסלולרית, אך IDrive למעשה מאפשר לך גם לגבות נתונים ניידים. זה כולל:

 • סרטונים
 • תמונות
 • רשימות אנשי קשר
 • אירועי לוח שנה

משתמשי אנדרואיד יכולים גם לגבות טקסטים, יומני שיחות ואפליקציות.

בנוסף לתכני מכשירים, IDrive עושה משהו אחר שרוב הגיבויים בענן האחרים אינם עושים: הוא מאפשר לך לגבות את חשבונות המדיה החברתית שלך. זה כולל גם פייסבוק וגם אינסטגרם.

התוכניות העסקיות של IDrive כוללות גם את הגיבוי של שרתי לינוקס, שלא לדבר על כמה פלטפורמות עסקיות פופולריות כמו MS SQL Server, VMWare ושרתי Oracle..

CrashPlan

ל- CrashPlan יישומים שולחניים זמינים עבור Windows, Mac ו- Linux. ממשק שולחן העבודה מכיל שילוב יפה של אסתטיקה ותכונות.

משמאל, תמצא כרטיסיות תפריט לגיבוי, שחזור, הגדרות, היסטוריה, חברים ויעדים. החוויה אינה כמעט מדהימה כמו עבודה עם IDrive בזכות עיצוב תפריטים טוב יותר בכל כרטיסייה. גם קל יותר לקחת את המראה הדו-גוני, מה שמסייע למזער את ההסחה.

CrashPlan מספקת גם למנויים גישה מבוססת דפדפן, כך שתוכלו להגיע לנתונים שלכם מכל מקום מבלי שתצטרכו להוריד את הכלי לשולחן העבודה..

ממשק המשתמש באינטרנט די פשוט ואינטואיטיבי, ממש כמו כלי שולחן העבודה.

אפליקציות ניידות של CrashPlan זמינות הן לאנדרואיד, לאייפון והן לאייפד. האפליקציות לנייד עובדות מצוין לגישה לתוכן המאוחסן שלך, אך לא ניתן להשתמש בהן לגיבוי נתוני טלפון. לא ניתן להשתמש בתוכנית העסקית של CrashPlan לגיבוי שרת לינוקס, אורקל, SharePoint או פלטפורמות אחרות המועדפות על ידי עסקים..

אחורי גב

Backblaze תומך בגיבוי עבור Windows ו- Mac. ממשק שולחן העבודה של אחת ממערכות ההפעלה הוא בעל העיצוב המינימליסטי ביותר של כל שירות גיבוי מקוון שבדקנו. זו סיבה גדולה לכך שהיא קיבלה את המקום הראשון בדירוג 2017 שלנו לגיבוי הענן הקל ביותר.

ישנם לחצנים להשהייה ולהתחלת הגיבוי, שחזור נתונים ושינוי ההגדרות שלך. מלבד מספר שורות של מידע בסיסי, זה כמעט כל מה שתמצאו.

גישה יעילה ויפה זו תמנע ממשתמשים פחות מנוסים בטכנולוגיה להיפטר. בשילוב עם כמה תכונות משלימות בהן ניגע בקרוב, העיצוב באמת עוזר להפוך את כל תהליך הגיבוי לבלתי נראה ככל האפשר.

בדומה ל- IDrive ו- CrashPlan, זו בעיקר דרך להשיג את הנתונים המאוחסנים מדפדפן למקרה שהמחשב שלך לא יהיה שימושי או שהכונן הקשיח שלך התרסק, ואתה באמת צריך קובץ.

ל- Backblaze יש אפליקציות סלולריות לאנדרואיד, iOS ו- iPad. בדומה ל- CrashPlan, האפליקציות משמשות לרוב לצפייה ושיתוף של תוכן מאוחסן.

שתי מחשבות עגולות

שוב, יש יותר הפרדה בין שלושת פתרונות הגיבוי המוצגים שלנו מכפי שהייתם חושבים שאפשר.

IDrive תומך בפלטפורמות רבות יותר מ- CrashPlan ו- Backblaze, כולל גיבויים לנייד. אפשרויות פלטפורמה עסקיות נוספות פירושן גם ש- IDrive כנראה תמשוך עסקים יותר משני השירותים האחרים, וזו הסיבה שנתנו לה את הנהון העליון בגיבוי הענן הטוב ביותר שלנו לדירוג עסקים.

עם זאת, ל- IDrive יש גם ממשקים מורכבים יותר מרוב שירותי הגיבוי בענן האחרים. זה עשוי לפנות למשתמשים הכלולים טכנית ולאלה שאוהבים להיות מעורבים מאוד במעקב אחר שגרת הגיבוי שלהם. אחרים עשויים למצוא את זה מדהים.

Backblaze נוקטת בגישה הפוכה על ידי צמצום הממשק שלה למינימום היחיד של מה שאתה צריך, וזה הולך לפנות גם להרבה אנשים. CrashPlan, כמובן, מוצא גישה מאוזנת, תוך שילוב של אפשרויות עם מראה יעיל.

למרות המורכבות שלה, קשה שלא לתת ל- IDrive את הסבב בגלל תמיכת התמיכה הניידת ואפשרויות הפלטפורמה העסקית שלה. אנו רק מאחלים כי לתוכנית האישית שלה היה כלי שולחן עבודה של לינוקס.

הזוכה: IDrive

סיבוב שלישי: תכונות

דיברנו על תמחור והסתכלנו על הכלים. במהלך קטע זה, נפרט את התכונות.

אני נוסע

כמו כל גיבוי טוב בענן, IDrive מאפשר לך לתזמן גיבויים שגרתיים למתי אתה מתכוון למשך הלילה. תכנן את הגיבויים שלך מכרטיסיית המתזמן של IDrive.

כפי שניתן לצפות מ- IDrive, המתזמן עמוס באפשרויות. אתה יכול להגדיר זמני התחלה וסיום, להגביל גיבויים לימים מסוימים בשבוע וליצור התראות כדי לעדכן אותך.

בנוסף לגיבויים מתוזמנים, IDrive מציע גם גיבוי מתמיד לקבצים בגודל 500MB. שירותי גיבוי בענן מכנים בדרך כלל תכונה זו “גיבוי רציף.” בעזרת גיבוי רציף של IDrive ניתן להגדיר כך שיפעל קרוב לזמן אמת, או כל 10, 30 או אפילו 60 דקות.

כשאתה מתקין את IDrive, הוא יתייג אוטומטית תיקיות מסוימות לגיבוי כדי לנסות ולתפוס את כל המסמכים, התמונות והסרטונים שלך. עם זאת, אין מגבלות על סוג הקובץ שניתן לגבות ב- IDrive. אתה יכול לסמן כל קובץ או תיקיה שברצונך לשמור מכרטיסיית הגיבוי.

יישום שולחן העבודה מאפשר לך לשלוח את הבחירות הללו לענן IDrive וגם לכונן קשיח חיצוני. היכולת לעשות את שניהם מועילה: חכם לשמור עותקים מקומיים וגם מרוחקים של הנתונים שלך, אך טרחה לנהל תהליכים אלה בנפרד..

הזכרנו כי IDrive מעניקה למשתמשים דלי נתונים נפרד ל”סינכרון “. סינכרון הוא תכונה של תפוקת עבודה שמיישרת אוטומטית תוכן בין המכשירים שלך. הרעיון הזה הוא שאתה יכול לקפוץ ממכשיר למכשיר מבלי שתצטרך להעביר תוכן עבודה עם כונן הבזק.

ניתן לשתף כל קבצים המאוחסנים בגיבוי או בסנכרון על ידי יצירת קישור URL. ניתן לשלוח קישורים למקבלי דוא”ל או לשתף אותם במדיה החברתית.

IDrive תומך גם בגרסת קבצים. גרסת קבצים מאפשרת לחזור לגרסאות קודמות של קבצים. זה עוזר לך לבטל שינויים לא רצויים ולהפחית את הסיכון לשחיתות קבצים, כולל זה שנגרם על ידי תוכנות כופר. IDrive שומר על 10 הגרסאות האחרונות של כל קובץ המאוחסן בגיבוי או בסנכרון. פריטים שנמחקו נשמרים גם למשך 30 יום.

CrashPlan

בניגוד ל- IDrive, CrashPlan מחליף ברירת מחדל לגיבוי רציף ואינו מגביל את גודל קבצי הגיבוי באופן רציף.

גיבוי רציף מבטיח שלעולם לא תאבד קובץ ו- CrashPlan עושה עבודה נחמדה עם דחיסת קבצים כדי להבטיח שתהליכי הגיבוי לא ישפיעו על משאבי המערכת. עם זאת, בעלי כוח מחשוב פחות ירצו לפנות לגיבויים מתוכננים, שהם גם אפשרות.

המתזמן של CrashPlan די פשוט. אתה יכול לקבוע זמן התחלה וסיום, ולהפעיל או להשבית ימים של שבועות שבהם פועלות הגיבויים.

CrashPlan מתייג תיקיות מסוימות לגיבוי בעת התקנתה. אין גם מגבלות מסוג קבצים עם CrashPlan. תיוג לגיבוי מושג באמצעות עץ הקבצים בכרטיסיית הגיבוי.

כמו IDrive, תהליך הבחירה יכול להיות מעט מייגע. כמו כן, קל מאוד להתעלם מקבצים ותיקיות שברצונך לשמור. עם זאת, CrashPlan מאפשרת לך לנהל גיבוי כונן חיצוני מהכלי השולחני, וזה חוסך זמן גדול.

אתה יכול גם להשתמש ב- CrashPlan כדי לגבות את נתוני הכונן הקשיח למחשב של חבר, המהווה תכונה ייחודית לשירות זה. לחבר שלך לא תהיה גישה לקבצים האלה אלא אם כן אתה רוצה אותם, והם לא צריכים להיות מנויים של CrashPlan בעצמם.

דבר נוסף שאנחנו אוהבים ב- CrashPlan הוא שהוא לא מדלג על הנתונים הבלתי מוגבלים. ניתן לגבות קבצים בגודל בלתי מוגבל ואפילו לשמור גרסאות בלתי מוגבלות של כל קובץ. אתה יכול אפילו לשמור קבצים שנמחקו ללא הגבלת זמן. גמישות זו סייעה ל- CrashPlan לזכות בקטגוריה שלנו עבור גיבוי ענן ללא הגבלה הטוב ביותר לשנת 2017. CrashPlan אינו תומך בשיתוף קבצים, עם זאת.

אחורי גב

Backblaze מאפשר לך לגבות נתונים ברציפות, להגדיר לוח זמנים יומי או רק לבצע גיבוי בפקודה. עם זאת, גיבוי רציף הוא ברירת המחדל. לוח הזמנים של Backblaze הוא כמעט פשוט מדי, מה שהופך אותו לאחת הפעמים הבודדות שהגישה המינימליסטית של השירות חוזרת לנגוס בו מעט.

שלא כמו בשירותי גיבוי בענן אחרים, אינך יכול לקבוע ימים של שבועות. אתה מציין זמן התחלה ושעת סיום – וזהו.

תהליך הגיבוי עם Backblaze בולט בתהליך בחירת הקבצים שלו. אינך צריך לבזבז זמן בחיפוש בעץ הקבצים שלך אחר תיקיות וקבצים שברצונך לתייג לגיבוי. במקום זאת, Backblaze עושה את העבודה על ידי איתור וגיבוי אוטומטיים של כל הקבצים מסוגים מסוימים ברגע שההתקנה מסתיימת.

בחירות ברירת המחדל של קבצים כלולות:

 • תמונות
 • סרטונים
 • מוזיקה
 • מסמכים
 • נתונים

בעוד ש- Backblaze אכן מציע שטח גיבוי בלתי מוגבל, סוגי קבצים מסוימים אינם נבחרים לגיבוי על מנת להקל על צוואר בקבוק רוחב הפס. אלה כוללים קבצי מערכת שונים וקבצי אינטרנט זמניים.

אם תרצה, תוכל לשנות את סוגי הקבצים המגובים על ידי ביקור בכרטיסייה “אי הכללות” בהגדרות.

בנוסף לגיבוי הכונן הקשיח של המחשב שלך, אתה יכול גם לגבות כוננים חיצוניים על ידי חיבורם למחשב שלך באמצעות USB או FireWire. עם זאת, בניגוד ל- IDrive ו- CrashPlan, ממשק ה- Backblaze אינו מאפשר לך לגבות לכוננים אלה. תצטרך להתמודד עם זה באופן ידני.

מאכזב יותר הוא ש- Backblaze תומך רק בגרסת קבצים ושמירת קבצים שנמחקו עד 30 יום. בהתחשב בכך שמדובר בשירות ללא הגבלה, יהיה נחמד לראות את Backblaze מושפל עם גרסאות בלתי מוגבלות כמו CrashPlan.

שלוש מחשבות עגולות

הגישה הפשוטה של ​​Backblaze לגיבוי קבצים היא מה שמבדיל אותו מכל שירות גיבוי ענן אחר. רק הקרבונית באמת מתקרבת בהקשר זה – ולא ממש. קל להבין מדוע IDrive, המגביל את כמות הנתונים שמשתמשים יכולים לגבות, דורש גישה מוגבלת ומבוקרת יותר על ידי משתמשים. עם זאת, CrashPlan צריך ללכת בעקבותיה.

עם זאת, גירסאות מוגבלות של Backblaze מהוות דאגה, במיוחד אם פגעת בהתקפת תוכנות כופר שמשחיתות תוכן שלא עודכן לאחרונה. בעוד ש- CrashPlan לוקח יותר ניהול, גירסאות ללא הגבלה ומחיקת הצעת ערך לרוצח להגנה על קבצים.

עם זאת, אנו אוהבים את הכללת הסנכרון של IDrive, מה שמאפשר לה לא רק להתחרות בחלל הגיבוי, אלא למצב את עצמו כמתחרה מאחסון ענן מאובטח בתבנית Sync.com. (נדבר על אבטחה בסיבוב החמישי).

הזוכה: IDrive

סיבוב רביעי: מהירות

גיבוי יכול לארוך זמן מתסכל, במיוחד עם מהירויות אינטרנט בינוניות וקבצים גדולים. במהלך הסיבוב הזה אנו מודדים כיצד שלושת המתמודדים שלנו הוגנים במירוץ להעברת קבצים, כך שלא תצטרכו לגלות את הדרך הקשה. אנו מתחייבים לעשות זאת במהירות.

השוואת מהירות

על מנת לבדוק כל ספק, הכנו תיקיה דחוסה של 500 ג’יגה-בייט מלאה בסוגי קבצים שונים. לאחר מכן, אנו נותנים ל- IDrive, CrashPlan ו- Backblaze לנסות ולהעלות את התיקיה בזה אחר זה.

בדיקות אלה בוצעו באותה מכונה. כיבינו את ה- Wi-Fi שלנו וחיברנו את המחשב שלנו ישירות למודם שלנו כדי להגביל את תנודות רוחב הפס. כדי למנוע תנודות ברוחב הפס, בדיקות אלה בוצעו כאשר ה- Wi-Fi כבוי והמחשב שלי מחובר ישירות למודם המחשב הביתי שלי..

על פי speedtest.net, מהירויות הורדה / העלאה בזמן הבדיקה היו בממוצע 120 מגהביט לשנייה / 12 מגהביט לשנייה.

זמן העלאהזמן הורדה
אני נוסע10:500:25
CrashPlan6:300:38
אחורי גב8:400:42

באופן כללי, זמן העלאה הוא המשאב הגדול יותר במשאב המערכת, אז תנו לניצחון ההעלאה של CrashPlan קצת יותר משקל מאשר זכיית ההורדה של IDrive.

גיבוי מצטבר ומצערת מהירות

הנתונים הגולמיים שהוצגו לעיל אינם התמונה המלאה.

כל שלושת השירותים משלבים גיבוי מצטבר בארכיטקטורת העברת הקבצים שלהם. גיבוי מצטבר פירושו שלאחר העלאת קובץ פעם אחת, העלאות עתידיות יתקיימו רק אם הקובץ השתנה. עדיף, רק החלקים (או הבלוקים) של הקובץ שמשתנים יועלו.

היופי בגיבוי מצטבר הוא בכך שהוא מקצץ משמעותית בזמן שנדרש לגיבוי קבצים.

בנוסף, שלושת השירותים מאפשרים לך להצער את מהירויות ההעלאה שלך. מצערת היא אמצעי לבקרה על רוחב הפס בו משתמשים השירותים. בעוד שמקסימום מצמצם את המצערת שלך הוא הנורמה, אם יש לך חיבור לאינטרנט רע, הדבר עלול לפגוע ביכולתך לעסוק במקביל בפעילויות אינטרנט אחרות (כמו צפייה בתוכן הווידיאו של Cloudwards.net).

שירותי דואר

IDrive מסייע גם בהעלאת העלאות ראשוניות ושחזור מלא יחד עם שירות IDrive Express שלהם.

IDrive תשלח לך כונן קשיח חיצוני של עד 3TB, לגמרי בחינם. אתה מעביר את הנתונים שאתה רוצה לגבות לכונן זה ומשלח אותם בדוא”ל. טכנאי התמיכה של IDrive יעלו אז את הנתונים שלך לשרתיהם. בהתחשב בכך שגיבויים ראשוניים מלאים יכולים לארוך ימים או שבועות להשלמתם, זהו יתרון עצום. כמו כן, אם אתה צריך לבצע שחזור מערכת מלא, IDrive יכול לטעון כונן קשיח עם כל הנתונים שלך ולשלוח אליך.

Backblaze מציע שירות דומה, אך רק עבור שחזורים. בניגוד ל- IDrive, אתה צריך לשלם עבור הכונן הקשיח מראש, אך בעלות של 189 $. תקבל החזר כספי לאחר שתשלח אותו בחזרה.

סיבוב ארבע מחשבות

אם אתה לוקח בחשבון את שירות התפוצה של IDrive, הכרזת על זוכה בסיבוב זה הופכת להיות קצת בוצית. עם זאת, סביר להניח שרוב המשתמשים לעולם לא ישתמשו ב- IDrive Express, ופעולות הגיבוי היום-יומיות נשענות יותר על מהירויות ההעלאה / הורדה של כל שירות..

אף אחד משלושת השירותים לא יהרוג אותך בזמני ההורדה, אבל נראה שיש ל- CrashPlan יתרון בכל הקשור להעלאות..

הזוכה בסיבוב הרביעי: CrashPlan

סיבוב חמישי: ביטחון

בין אם אתה תומך בפרטיות, בבעלותך עסק עם תוכן רגיש או שאתה אזרח פרטי זהיר, בחינת האופן שבו תוכנת הענן שלך מתחייבת לאבטחה אמורה להפוך את רשימת הצרכנים שלך. במהלך הסבב האחרון שלנו, נפרט כיצד IDrive, CrashPlan ו- Backblaze מגנים על הנתונים שלך בזמן שהם עוברים דרך האינטרנט ובצד השרת במנוחה..

אני נוסע

IDrive מצפין נתונים במעבר עם חיבורי SSL מאובטחים. השירות גם מצפין את הנתונים שלך כשאתה מאוחסן במרכזי הנתונים שלהם, מה שמגן על התוכן שלך מפני הפרות נתונים. הנתונים שלך מעורבבים בשני המקרים עם קידוד AES של 256 סיביות, הפרוטוקול המומלץ על ידי המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה בארה”ב..

דרך אחת ש- IDrive מבדילה את עצמם ביחס לאבטחת מידע היא על ידי הצעת המשתמשים למשתמשים ברירת מחדל או מפתח הצפנה שנוצר על ידי משתמש..

על ידי בחירת הגדרת מפתח הצפנה משלך, רק אתה המשתמש יכול לפענח את התוכן שלך. משמעות הדבר היא ש- IDrive יכולה לתפקד כפתרון גיבוי בידע חסר אפס.

למרות שאנו ממליצים לחלוטין להגן על הנתונים שלך באמצעות מפתח הצפנה פרטי, דעו שאם תשכחו את הסיסמה של IDrive, תנותקו לצמיתות מנתוני הענן שלכם. פירוש הדבר שתצטרך לעבור את תהליך הגיבוי הראשוני שוב.

בין אם אתה הולך עם מפתח ברירת מחדל או שאתה מגדיר משלך, כל ההצפנה מתרחשת במחשב שלך לפני ההעברה. שירותי ענן רבים אז מפענחים וסורקים את הנתונים שלך לפני שהם מאחסנים אותם בשרתיהם. IDrive לא – הם משאירים אותו מוצפן עד שתושיט אותו חזרה. זה הופך את IDrive לשירות קידוד מקצה לקצה.

CrashPlan

CrashPlan לא מתעתק בכל מה שקשור להצפנה, ומערבל את הנתונים שלך עם 448 סיביות Blowfish לפני שהוא עוזב את המחשב שלך. מרבית הקריפטוגרפים רואים 256 סיביות AES יותר מאובטחות, תוך שהם מסמנים את Blowfish כפרוטוקול המואץ יותר.

עם זאת, לא מאמינים שאף פרוטוקול אפילו קרוב לפיצוחים, לכן אל תדאגו יותר מדי מההבדל. הנתונים שלך מוגנים עוד יותר בעת מעבר בין המחשב לענן בזכות מנהרת SSL למניעת ציתות למקרה.

בדרך כלל, CrashPlan יוצר מקשי הצפנה באתר עם מחולל מספרים אקראיים. עם זאת, כמו IDrive, השירות גם מאפשר לך לשפר את פרטיות הנתונים שלך על ידי יצירת מפתח הצפנה משלך.

אתה יכול גם ליצור סיסמת ארכיב נפרדת לשחזור נתונים השונים מסיסמת החשבון שלך.

CrashPlan נותן לך גם אפשרות לאפשר אימות דו-גורמי. כאשר תכונה זו מופעלת, תתבקש להזין את אישורי המשתמש האופייניים שלך בתוספת קוד חד פעמי שנמסר באמצעות טקסט או דוא”ל כדי לגשת לנתונים שלך.

אחורי גב

Backblaze “בלבד” משתמש בהצפנת AES של 128 סיביות. עם זאת, זו אותה רמת הצפנה שמשמשת את רוב המוסדות הפיננסיים. מחשבי-על המתקדמים ביותר בעולם ידרשו כמה מיליארדי שנים בכוח הזרוע AES-128.

מרבית שירותי הענן עוברים מעבר לים עם הצפנה של 256 סיביות, בין היתר כדי להבטיח שירותים מפני פריצות דרך בעתיד, ובחלקם לשיווק..

כמו IDrive ו- CrashPlan, הנתונים שלך מוצפנים לפני שעוזבים את המחשב שלך ונשארים מוצפנים במרכזי הנתונים של Backblaze. בין לבין, SSL מגן עליו במעבר.

בדרך כלל Backblaze יוצר ושומר על מפתח ההצפנה עבורך. עם זאת, כמו IDrive ו- Backblaze, הם מציעים למשתמשים אפשרות ליצור מפתח משלהם.

Backblaze מתאימה עוד יותר לקצב עם CrashPlan עם אימות דו-גורמי אופציונלי. גרסת CrashPlan מחייבת להזין קוד בן שש ספרות שנשלח לטלפון שלך לפני שאתה ניגש לנתונים שלך.

מחשבות סיבוב חמש

כל שלושת השירותים עושים עבודה פנטסטית המציעה למשתמשים לבחור ליצור מפתחות הצפנה פרטיים שרק הם מכירים. אנו מאחלים ששירותי ענן נוספים יכללו אפשרות זו. למרות הסיכון לאבד את הגישה שלך, הצפנת ידע אפס מבטיחה בצורה הטובה ביותר את הנתונים שלך לעולם לא נפגעת. אם אתה חושש לאבד את הסיסמה שלך, מנהל סיסמאות בענן יכול לעזור.

בעוד IDrive הוא השירות היחיד מבין השלושה המשתמשים בפרוטוקול ההצפנה המומלץ של 256 סיביות AES, הוא גם היחיד שאינו מציע אימות דו-גורמי. אנו נותנים את הסבב הזה ל- CrashPlan, הודות להצפנה מעט טובה יותר של Backblaze.

עם זאת, מדובר בתוכן קרוב ובאמת לא כדאי שתרגישו מודאגים עם האופן בו אחד משלושת השירותים הללו ניגש לאבטחה.

הזוכה בסיבוב החמישי: CrashPlan

פסק הדין

אם היינו הולכים על ידי ניצחונות בסיבוב בלבד, אנו בטח נקרא לשידוך זה קשר בין IDrive ל- CrashPlan. שני השירותים לקחו שני סיבובים כל אחד. אולם בסופו של דבר, הקצאת ערך לאחד משלושת השירותים הללו משתנה מאוד בהתאם לצרכי הנתונים האישיים שלך.

אם אתה מחפש פיתרון בר השגה לגיבוי מחשבים מרובים ומצפה ש- 1TB לא יחתוך אותו, התוכנית המשפחתית של CrashPlan ככל הנראה מספקת את התמורה המרבית. אבל, אם אתה רק מחפש לגבות מחשב אחד ואינך רוצה לדאוג לפרטים, Backblaze הוא כנראה האפשרות הטובה יותר עבורך. איננו יכולים שלא להתפעל מגישתו הפשוטה המובהקת לגיבוי בענן.

מכיוון שאנו מאמינים שרוב הקוראים הם משתמשים מרובי מכשירים אשר ייפלו מתחת לסף 1TB, בסופו של דבר עלינו לתת קרב זה ל- IDrive. יכולות הסנכרון של IDrive, גיבוי מכשירים ללא הגבלה וגיבוי נייד הם תכונות עיקריות שלא תמצאו עם מרבית פתרונות הגיבוי בענן. אמנם מוגבל בכמות הנתונים שאתה יכול לאחסן, אלא אם כן אתה מתמודד עם קבצי ענק באופן שגרתי, כמו וידאו בהבחנה גבוהה, זה לא אמור לדאוג.

חושבים שטעינו? אנו תמיד פתוחים לפרספקטיבות אחרות. אנא הודע לנו בתגובות למטה, תודה שקראת.

הזוכה הסופי: IDrive

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map