IDrive לעומת Backblaze: שתי גישות שונות לגיבוי מקוון

IDrive ו- Backblaze. האם יכולות להיות שתי גישות שונות יותר לגיבוי מקוון? IDrive מעניק לך טרה-בייט לגיבוי התקנים ללא הגבלה. Backblaze מאפשר לך לגבות נתונים ללא הגבלה עבור מכשיר אחד. האחת עמוסה באפשרויות משתמש, השנייה פוטרת אותך מהצורך לחשוב הרבה בכלל.

במה שבטוח יהיה ראש מסמרת ראש, בסקירה זו אעבור לך על היסודות של שני השירותים כאשר אני בודק כיצד כל אחד מטפל במשימה של המאה ה -21 להגן על הנתונים שלך. בשיקול: תכונות גיבוי, תמחור, מהירות, אבטחה ותמיכת לקוחות.

פשוט לא יכולים לחכות כדי לגלות מי יוצא למעלה? אני מעריץ את חוסר הסבלנות שלך, אז הנה הגרסה הקצרה:

זה סיבוב חוזר. כנראה; ובכן, זה תלוי, באמת.

דע לך … נתונים

אוקיי, אז הנה הקטע. מציאת פיתרון הגיבוי המקוון הנכון אינה פשוטה כמו לבחור את זה עם הדירוג הגבוה ביותר של חמישה כוכבים. מדובר במציאת פיתרון המתאים ביותר לצרכי הנתונים הספציפיים שלך.

רוב שירותי הגיבוי אינם נועלים אותך בהתחייבות לטווח ארוך. אבל הם לא באמת חייבים. תהליך הגיבוי הראשוני הוא פרשה איטית כל כך בקפדנות, שאיש לא רוצה לעבור את זה יותר מפעם אחת אם הם לא צריכים.

לכן, הגיוני להבין את זה נכון בפעם הראשונה ולעשות זאת, עליכם לבדוק כמה נתונים אתם אורזים עכשיו ולשקול כמה אתם תצטרכו במהלך השנים הקרובות..

מצידי, אני לא צריך הרבה מקום. אני בעיקר שומר קבצים של פרויקטים שונים שעבדתי עליהם, כמה סרטים ואוסף תמונות מהנסיעות שלי. אנחנו מדברים על 100 ג’יגה-בייט, צמרות.

משתמשים אחרים, לעומת זאת, במיוחד אלו מכם שנמצאים בווידיאו HD, או מנהלים עסק קטן, ירצו לחשוב יותר. אולי הרבה יותר גדול.

להלן סקירה קצרה של השוואה בין ארבעה מהפתרונות הטובים ביותר לגיבוי מקוון.

שירותמחיר חודשיאחסון
קרבוניט5 $ללא הגבלה
אחורי גב5 $ללא הגבלה
CrashPlan6 $ללא הגבלה
אני נוסע4,34 דולר1TB

אחד הדברים האלה אינו דומה לשני. עם זאת, כפי שנגלה, הקצאת אחסון ותמיכה מרובת מכשירים אינם השיקולים היחידים.

סיבובי הקרב

IDrive או Backblaze. אחורה או IDrive. איזה שירות מקוון הוא המתאים ביותר עבורך?

במהלך ארבעת סבבי הנקודה והנקודת הנגד, אדון בהיבטים ואלמנטים שונים הקשורים לחלק מההקשר שנקבע לעיל כדי לעזור לך לבחור כי אתה לא רק יכול לחיות איתם, אלא לחיות איתם באושר. למטה תוכלו למצוא ביקורות וידאו של שני השירותים.

סקירה על התכת

סקירה של IDrive

1

תוכניות, תמחור ופלטפורמות

נתחיל עם הברור מאליו: מי נותן לך את המפץ החמקמק הזה עבור הדולר שלך?

אני נוסע

כנראה שההיבט המשכנע ביותר במבנה תוכנית המחירים של IDrive הוא שניתן להשתמש בחשבון אחד במכשירים ללא הגבלה, דבר שנדיר בשירות גיבוי מקוון..

זה נהדר במיוחד כשאתה מחשיב ש- IDrive עובד עם מחשבים ניידים ו- Mac, אך גם מכשירי אייפון, אייפד ומכשירי אנדרואיד. ניתן להגדיר גם IDrive לגיבוי חשבונות המדיה החברתית שלך, כולל פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם.

משתמשים עסקיים זוכים לתמיכה רבה יותר בפלטפורמות, שאוכל להגיע אליהם ברגע.

מנויי IDrive פוטנציאליים יכולים להכיר את השירות על ידי בדיקת הגרסא החינמית שלהם. הגרסה החינמית באמת אינה נהדרת לגיבוי, מכיוון שהיא מוגבלת ב -5 ג’יגה-בייט ורוב המשתמשים זקוקים ליותר מקום מזה כדי לתאר את הכונן הקשיח שלהם.

עם זאת, אתה מקבל 5GB נוסף לאחסון סינכרון נפרד; זה נכון לכל התוכניות של IDrive למעשה (כלומר, תוכנית גיבוי של 1TB גם מעניקה לך שטח אחסון בסנכרון של 1TB). זה משהו שבאמת עוזר לו להתבלט מהתחרות.

עבור אלה שמחליטים להמשיך עם מנוי, IDrive מציעה שתי תוכניות אישיות, כמו גם מעטות שמתוכננות לעסקים.

אתה יכול להאריך את הנחת השנה הראשונה על ידי הרשמה לשנתיים מראש.

אחורי גב

ל- Backblaze אין גרסה חינמית, אך מציעה ניסיון חינם למשך 15 יום.

מבחינת הרשמה, Backblaze מציע תוכניות משתמשים המיועדות לשימוש אישי ועסקי כאחד, אך בדרך כלל מכוונים לגיבוי מכשיר יחיד.

ניתן גם להגדיר תוכנית נפרדת לאחסון ענן B2. שירות זה מתומחר לג’יגה-בייט (כרגע .005 $ / GB / חודש) על מנת שיהיה ניתן להרחבה. אף על פי שמישהו יכול להשתמש בו לאחסון נתוני ענן, נראה שהוא מכוון יותר למפתחים המחפשים פלטפורמת ענן זולה שעליהם ניתן לבנות יישומים. הדרכות API כוללות.

הערה אחרונה: בעוד ש- Backblaze אינו תומך כרגע בגיבוי לנייד, אתה יכול לגשת (ולשתף) את התוכן ששמרת בענן ה- Backblaze מהטלפון iOS או Android שלך באמצעות האפליקציה לנייד שלהם..

מחשבות סביב סיבוב אחד

ההצעה שמבנה התמחור של IDrive אם טוב יותר משל Backblaze, או להפך, קשה. מצד אחד, Backblaze מעניק לך שטח גיבוי ללא הגבלה במחיר של 5 $ בלבד לחודש, בעוד IDrive מעניק לך 1 TB או 5.79 $ לחודש..

אבל זה לא כל כך פשוט, מכיוון שחשבון Backblaze מוגבל למכשיר אחד, ואילו ניתן להשתמש ב- IDrive במכשירים ללא הגבלה ותומך בפלטפורמות רבות יותר, כולל מכשירים ניידים וחשבונות מדיה חברתית..

מצידי, 1TB מתאים לי יפה ואני אוהב להיות מסוגל לגבות מכשירים מרובים בלי שאצטרך לשלם עבור רישיונות נוספים, ולכן אני בוחר IDrive. עם זאת, אם הייתי צילום יומני או סנסציה ביוטיוב, כנראה שהייתי רוצה ש- Backblaze והאחסון הבלתי מוגבל שלו.

בינתיים, אם אתה משתמש עסקי שמחפש לגבות את השרתים או מסדי הנתונים שלך, סביר להניח שאתה רוצה לבחור תוכנית עסקית של IDrive, יקרה ככל שיהיה. אם אתה מפתח שמחפש לבנות אפליקציה המשולבת בענן, Backblaze הוא האפשרות הטובה יותר.

סיבוב: תוכניות, תמחור ופלטפורמות אין מנצח ברור, נקודות לשניהם

לוגו Backblaze
לוגו של IDrive

2

תכונות גיבוי

אילו אפשרויות זמינות למשתמשים בשני השירותים, וכיצד הם נערמים?

אני נוסע

לאחר התקנת IDrive בתחילה, יישום שולחן העבודה יביא המלצות לגבי הגיבוי. אך לרוב עליכם לעבור ולבחור את התיקיות והקבצים שתרצו לאחסן.

לאחר שתהליך הגיבוי פועל, IDrive תומך גם בגיבוי רציף וגם בגיבויים מתוזמנים.

לא מוגדר כברירת מחדל לגיבוי רציף, כך שתצטרך להפעיל אותו על ידי ניווט להגדרות בממשק שולחן העבודה. משם אתה יכול להגדיר גיבוי רציף ל:

  • זמן אמת
  • 10 דקות
  • 30 דקות
  • 60 דקות

IDrive יגבה רק קבצים בגודל של עד 500MB באופן אוטומטי, כך שאם אתה עובד על קובץ גדול וחשוב (כגון וידאו), תרצה לטפל בזה באופן ידני..

בינתיים, סריקה וגיבוי מלאים מופעלים במהלך תקופת הגיבוי המתוכננת שלך. אתה יכול להגדיר זמני התחלה וסיום למצב זה על ידי ביקור בכרטיסייה “מתזמן”.

אחד ההיבטים הטובים ביותר של הכלי IDrive הוא שתוכלו להשתמש בו כדי לנהל בו זמנית גיבויים לכונן החיצוני. זה עוזר, מכיוון ששימוש באותו הכלי לאחסון המקוון והמקומי כאחד, אינך צריך לבזבז זמן על התייחסות לאילו תיקיות וקבצים מתויגים לגיבוי..

יחד עם שטח הגיבוי הרגיל שלך, IDrive כולל דלי נפרד ל”סינכרון “. הסנכרון הוא תמיד בזמן אמת (או קרוב בזמן אמת ככל שתוכלו להגיע) ומאפשר לכם להבטיח שאותו תוכן יהיה זמין בכל המכשירים שלכם (לדוגמא, עבודת מחקר או מצגת עסקית).

כל קבצים המאוחסנים בגיבוי או בסנכרון ניתנים לשיתוף גם במדיה החברתית או בדוא”ל.

בכל הקשור לגירסאות, IDrive שומרת על 10 הגרסאות האחרונות של כל קובץ המאוחסן בגיבוי או בסנכרון. פריטים שנמחקו נשמרים בינתיים למשך 30 יום.

אחורי גב

הגיבוי עם Backblaze פשוט ככל שיהיה – למעשה, השירות מוציא עבורך את מרבית העבודה על ידי איתור וגיבוי אוטומטיים של הקבצים שהם חושבים שתרצה. זה כולל תמונות, קטעי וידאו, מוסיקה, מסמכים ונתונים.

זה יתרון כי בדרך כלל עם שירותי גיבוי אתה צריך לנהל את התהליך בעצמך על ידי בחירת הקבצים והתיקיות שאתה רוצה לשמור. זה יכול לצאת מכלל די מהר, מה שמקל על החמצה של תוכן חשוב.

למרות שאתה מקבל אחסון ללא הגבלה באמצעות Backblaze, כדי להגביל את פריצת רוחב הפס, ישנם סוגי קבצים שלא מגובים באופן אוטומטי. זה כולל קבצי מערכת הפעלה, קבצי אינטרנט זמניים וכדומה.

עם זאת, אם תרצו, תוכלו לשנות אילו סוגי קבצים אינם נכללים בתהליך הגיבוי על ידי לחיצה על כפתור ההגדרות וללכת לכרטיסייה “אי הכללות” בחלון שנפתח..

ככל שמגבים נתונים, אתה יכול לבחור לגיבוי רציף, להגדיר לוח זמנים יומי או לגבות רק כשאתה אומר לשרות (על ידי לחיצה על “גיבוי עכשיו”).

בעניין זה, Backblaze הוא דבר מוזר, מכיוון שרוב שירותי הגיבוי המקוונים מאפשרים לך להפעיל גיבוי רציף ולהגדיר גיבוי מתוזמן בו זמנית. עם זאת, רוב השירותים גם מכסים את גודל הקבצים הניתנים לעדכון רציף (לדוגמה, IDrive מוגדר במהירות 500MB).

מתזמן הגיבוי פשוט לשימוש כמעט כפי שהוא מקבל. פשוט לחץ על כפתור “ההגדרות” ועבור ללשונית “לוח הזמנים” של החלון שצץ.

בנוסף לגיבוי כונן המחשב, תוכלו גם לגבות כוננים חיצוניים המחוברים באמצעות USB או FireWire. חשוב לציין כאן כי אם אתה לא מחבר את הכוננים האלה לפחות פעם בשלושים יום, הנתונים המאוחסנים נמחקים אוטומטית.

שירותים רבים אחרים מאפשרים לך להשתמש בממשק לניהול האחסון החיצוני שלך; Backblaze לא.

Backblaze אכן תומך בגרסת קבצים, אך רק עד 30 יום (שירותי גיבוי ללא הגבלה אחרים, כמו CrashPlan, מאפשרים לך לשמור גרסאות בלתי מוגבלות ללא הגבלת זמן). קבצים שנמחקו ניתנים לשחזור למשך 30 יום.

שתי מחשבות עגולות

בסך הכל, תהליך הגיבוי של Backblaze הוא פשוט הרבה יותר לניהול מאשר עם IDrive וזה בעיקר בזכות אחסון בלתי מוגבל. מכיוון שלא תצטרך לדאוג לאזור החלל עם Backblaze, אתה יכול לגבות כל מה שתרצה וזה אומר שאתה יכול להשאיר את היישום להשתולל, ולגבות אוטומטית קבצים על פי סוג.

עם שטח ה- 1TB המגביל יותר של IDrive, לעומת זאת, זה הרבה יותר הגיוני שהמשתמש יבחר ויבחר באילו תיקיות הוא רוצה לאחסן..

עם זאת, אני אוהב ש- IDrive מאפשר לך לנהל את כונן הגיבוי החיצוני והמקומי שלך מאותו יישום. עם זאת, כשאתה חושב על זה, זה שאתה לא יכול לעשות את זה עם Backblaze סוג של הגיוני. הכוננים המקומיים מוגבלים במרחב ולכן יישום אותה פילוסופיה “לתפוס את הכל” אותה משתמשת ב- Backblaze תגרום לבעיות די מהר.

IDrive עשוי לסנכרן, אבל אני חושב ש- Backblaze בסך הכל עושה עבודה מדהימה למדי תוך ניצול ההקצאה הבלתי מוגבלת שלה ליצירת חווית גיבוי פשוטה ומספקת..

סיבוב: תכונות הגיבוי נקודה לחשיפה חוזרת

לוגו Backblaze
לוגו של IDrive

3

מהירות הגיבוי

מי משני המתמודדים שלנו הוא המהיר ביותר בגיבוי נתונים?

אני נוסע

בתוך קהילת הגיבוי, IDrive מכובד היטב בזכות זמני ההעלאה וההורדה המהירים והחוויות שלי מאשרות את המוניטין שלה.

עם זאת, מכיוון שגיבויים ראשוניים ושחזורי מערכת מלאה הם כאב בלי קשר למהירויות מהירויות ההעלאה וההורדה שלך, IDrive עושה משהו ייחודי: הם מציעים שירות שנקרא IDrive Express.

באמצעות שירות זה, IDrive שולח לך בדואר כונן קשיח של עד 3 טרה-בתים בחלל. אתה מעלה את הנתונים שלך ושלח אותם בדוא”ל. IDrive מעביר לאחר מכן לשרתי האחסון שלהם תחת חשבונך. הם גם ישלחו אליך כונן עם הנתונים עליו לשחזור. זה חוסך טונות של זמן (עלול להיות שבועות). כבונוס, IDrive Express הוא לגמרי בחינם.

IDrive מיישם גם העלאות קבצים מצטברות, רק העלה חלקים של קבצים ששונו כדי לעזור להאיץ את העניינים.

בנוסף, באמצעות ממשק IDrive, אתה יכול לנקוט במהירות את מהירויות ההעלאה וההורדה שלך אם אתה מוצא שקשרי המערכת שלך קשורים, או אם אתה רוצה להאיץ את תהליך הגיבוי לאורך זמן.

המצערת פועלת כסליידר ומאפשרת לך להגדיר את מהירויות העברת הנתונים שלך מכל מקום בין אחוז למאה אחוז.

אחורי גב

כמו כל תהליך גיבוי, התהליך הראשוני עם Backblaze ייקח זמן. למעשה, מכיוון ש- Backblaze מרים את כל הקבצים על סמך סוג, בניגוד לקבצים שנבחרו על ידי משתמשים, כנראה שזה ייקח יותר זמן מהממוצע (מכיוון שאתה מאחסן יותר).

Backblaze אינו מספק שירות גיבוי בדואר שיעזור להאיץ את התהליך, אך הם מאפשרים לך לשחזר באמצעות הדואר. הדרך בה זה עובדת היא שתרכוש מהם כונן הבזק מסוג USB ($ 99) או כונן קשיח USB (עד 4TB במחיר של $ 189) והם ישלחו אליך אותו עם הנתונים שלך. ואז, אם אתה שולח אותו בחזרה תוך 30 יום, הם מחזירים את העלות.

לאחר הגיבוי הראשוני, הגיבויים הבאים יפעלו בצורה חלקה, הודות לתהליך גיבוי מצטבר. Backblaze מפרק קבצים מעל 30MB לנתחים של 10MB שיעלו. זה ששינוי הקובץ בוצע באמצע, ואז הנתח שמכיל את הנתח הזה וכל הנתח שאחריו מועלים מחדש.

כדי לסייע בניהול משאבי מערכת, Backblaze מאפשרת לך לנקוט במהירויות העלאה והורדה.

לאחר בחירת “ידני” אתה יכול להשתמש במחוון כדי להתאים את עצמו לכיוון “רשתות מהירות יותר” או “גיבויים מהירים יותר.” על ידי מעבר כל הדרך ימינה, הצלחתי להגדיל את מהירות הגיבוי שלי ל- 40 ג’יגה-בתים ליום ברשת ה- wifi הביתית שלי (זה ישתנה בהתאם למהירות האינטרנט שלך, כמובן).

שלוש מחשבות עגולות

שני השירותים עושים עבודה די נחמדה במהירות, וזה מרכיב גדול בסיבה ששניהם כל כך פופולריים.

ההבדל הגדול ביותר בתהליכי הגיבוי היומיומיים הם גיבוי מצטבר ויכולת המצערת. בשני השירותים יש כאלה המכוסים. אני למעשה חושב ש- Backblaze הוא קצת יותר מהיר, אם כי אני תוהה אם זה לא מכיוון שהוא משתמש בהצפנה של 128 סיביות, ואילו IDrive משתמשת ב- 256 סיביות (ראה סיבוב ארבע הבא).

כך או כך, זה לא מספיק לשים את Backblaze לקצה ענק, כי זה פשוט לא מורגש השפעה.

השפעה רבה יותר, לדעתי, היא ש- IDrive מסייע במהירות לאורך הגיבוי הראשוני והן בהתאוששות המלאה עם שירות ה- IDrive Express החינמי שלה. IDrive Express יכול פשוט לחסוך לך שבועות של זמן עיבוד נתונים וזה ניצחון אדיר.

סיבוב: נקודת מהירות הגיבוי עבור IDrive

לוגו Backblaze
לוגו של IDrive

4

אבטחה

אחרון חביב, עד כמה בטוחים שני השירותים הללו?

אני נוסע

IDrive משתמש בהצפנת נתונים AES 256-bit כדי להגן על הנתונים שלך בזמן מנוחה על השרתים המוגנים על ידי RAID שלהם. כל הנתונים שהועברו, כולל אישורי כניסה, הם נוספים עם קידוד SSL ​​בזמן שהם עוברים.

כשאתה מגדיר את חשבונך, IDrive מספק מפתח הצפנה RSA של 2048 סיביות עבורך, אותו הם שומרים. עם זאת, אם אתה מעדיף הצפנה מקומית / אפס-ידע, אתה יכול להגדיר מפתח משלך שרק אתה יודע.

מילת האזהרה, הדרך היחידה לשנות מפתח הצפנת אפס ידע היא לאפס את חשבונך, אשר מוחק לצמיתות את כל הקבצים והתיקיות שלך, כלומר תצטרך לעבור את תהליך הגיבוי הראשוני שוב..

כמו כן, רק משתמשים המשתמשים בהצפנת ברירת מחדל יכולים להשתמש בתכונות השיתוף של IDrive.

בין אם אתה הולך עם מפתח ברירת מחדל או שאתה מגדיר משלך, כל ההצפנה מתרחשת במחשב שלך לפני ההעברה.

לא יכולתי למצוא שום מידע על אם תוכן המשוחזר מפוענח או לא לפני שליחתו חזרה. אני מניח שזה מיועד למשתמשים המשתמשים במפתח ברירת המחדל וכנראה שלא למשתמשים שמגדירים מפתח משלהם.

IDrive דורש מדי פעם אימות של שני גורמים מצד המשתמשים שלהם, אך אין דרך להפעיל את השירות הזה, שהוא פספוס.

אחורי גב

באופן כללי, נתונים מוצפנים באמצעות מפתח RSA של 2048 סיביות ש- Backblaze שומר עבורך. כל שעליך לעשות הוא לספק את כתובת הדוא”ל והסיסמה שלך.

אך מכיוון שאפשר לנחש או לגנוב סיסמאות, למי שמעדיף אימות דו-גורמי, Backblaze אכן מציע גם זיהוי של שני גורמים, בצורה של קוד בן שש ספרות שנשלח לטלפון שלך במהלך הכניסה..

עם זאת, אחת התכונות הטובות ביותר של Backblaze היא שהיא מאפשרת לך להוסיף שכבת אבטחה נוספת על ידי הפיכת מפתח ההצפנה שלך לפרטי באמת. רק אתה יודע את המפתח במקרה זה, שמשמעותו שאף אחד, אפילו לא עובד ב- Backblaze, יכול לקרוא את הנתונים שלך חוץ ממך.

בכל המקרים, נתונים שנשלחים ל- Backblaze עוברים לראשונה במחשב שלך באמצעות קידוד AES 128-bit, לפני שהם נשלחים דרך חיבור SSL למרכז הנתונים של Backblaze, שם הם נשארים מוצפנים.

לצורך שחזור, נתונים מפוענחים בשרתים המאובטחים של Backblaze, מועברים ונשלחים למחשב באמצעות SSL. על ידי ביצוע הפענוח בשרתי ה- Backblaze, אתה יכול לגשת לתוכן שלך דרך דפדפן מבלי שתצטרך להתקין יישום..

במקרה של שחזור באמצעות מקש ידע אפס, הנתונים עדיין משוחזרים בענן לפני שהם נשלחים אליך. יהיה עליך להזין את ביטוי הסיסמה שלך באתר המאובטח של Backblaze, כך שניתן יהיה להשתמש בו כדי לפענח את המפתח הפרטי שלך, המשמש לאחר מכן לפענוח הנתונים שלך. Backblaze אומר כי ביטוי הסיסמה הזה לא מאוחסן, אבל זה משהו שצריך להיות מודעים אליו.

בונוס צדדי, Backblaze עוזר למשתמשים להגן על המחשב האישי שלהם עם אפשרות “לאתר את המחשב שלי”. התכונות כוללות:

  • בדיקת תוכן שהועלה ביממה האחרונה
  • בדיקה באיזה ספק שירותי האינטרנט נעשה שימוש
  • היכולת למפות את מיקום המחשב

מיפוי המיקום היה די במקום.

ביקורת סיבוב ארבע

שני השירותים עושים עבודה יפה בהגנה על נתוני משתמשים ובעיקר הם נובעים מהעובדה ששניהם מציעים אפשרות להגדיר מפתח הצפנה משלך. רוב שירותי הגיבוי המקוון אינם מציעים אפשרות זו.

ככל הנראה ההבדל המורגש ביותר בין השניים הוא ש- IDrive מצפין את הנתונים שלו עם AES 256 סיביות, ואילו Backblaze משתמש ב- 128 סיביות AES. עם זאת, ראוי לציין שיידרשו כמה מיליארדי שנים עד שמחשב העל המהיר ביותר בעולם יפרוץ הצפנה של 128 סיביות, כך שייתכן שהנתונים שלך יהיו בסדר בכל מקרה.

מבחינתי, מפרי העניבות האמיתיים הוא שמשתמשי Backblaze יכולים לבחור באימות דו-גורמי, ואילו IDrive דורש זאת רק במקרים מסוימים.

סיבוב: נקודת אבטחה לחשיפה חוזרת

לוגו Backblaze
לוגו של IDrive

5

פסק הדין

אני משתמש ב- IDrive כשירות הגיבוי שלי. זה בעיקר בגלל שמיד נמשכתי לעובדה שהוא מציע גיבוי לכמה שיותר מכשירים שאני רוצה. כמו כן, אני משתמש בכונן גיבוי חיצוני בנוסף לגיבוי מקוון והיכולת לנהל את שניהם בד בבד מממשק IDrive היא תכונה נחמדה. אבל, אם החיים יציעו גרסאות, טוב מאוד שאוכל לחזור אחורה ולבחור ב- Backblaze.

הפשטות שמביא Backblaze לתהליך היא למעשה יצירת אמנות. כדי לא לדאוג לאילו תיקיות וקבצים מסומנים לגיבוי – או לחשוב אי פעם על ניהול שטח. בשבילי, כדאי לשלם עבור שניים או שלושה מנויים חודשיים בסך $ 5 דולר.

אתה בהחלט יכול לראות את הון. אבל אחרי שחשבתי על זה הרבה, אני מרגיש שרוב המשתמשים ימצאו את ה- Backblaze מתאים יותר לשקט הנפשי שלהם. איזה אתה מעדיף? הודע לנו בתגובות למטה, תודה שקראת.

הזוכה: אחורי גב. בדרך כלל.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me