Google Drive ו- IDrive – קוקטייל לשיתוף פעולה בענן לשנת 2017

כשמדובר באחסון הקבצים שלך בענן, אין דבר כזה בשוק הנוכחי פיתרון שמיכה. אתה תמיד צריך להשתמש ביותר משירות אחד אם אתה רוצה שיהיה לך את הטוב מכל העולמות.

מקרה מעניין: גוגל דרייב. למרות שאחד משניים או שלושה כלי שיתוף הפעולה הטובים ביותר בענן שנוצרו אי פעם, ל- Google Drive יש חסרונות רבים בכל מה שקשור לאבטחה וביצועים ההופכים את זה כך שתצטרך להתאים אותם לשירות אחר אם אינך רוצה להשאיר את הנתונים שלך פגיעים.

אחד המלווים הטובים ביותר של כונן Google ש- Cloudwards.net סקר אי פעם הוא שירות הגיבוי ההיברידי IDrive. במהלך סקירה זו בצד זה, נעריך את שני השירותים במגוון יכולות כולל גיבוי, סנכרון ואבטחה.

המטרה היא להוכיח שכאשר מדובר באחסון קבצים מאובטח והגנה מוחלטת על הכונן הקשיח, IDrive משאיר את גוגל דרייב לאבק.

סקירה כללית של Google Drive ו- IDrive

עם המגוון הרחב של יישומים משולבים, Google Drive מקל על ביצוע העבודה. גם מרבית היישומים הללו לא עולים לך כלום, אשר יחד עם העובדה שאתה מקבל שטח אחסון בענן של 15 ג’יגה-בתים פשוט על ידי יצירת חשבון גוגל, לא קשה לראות מדוע גוגל דרייב מדורגת לצד Dropbox כשמדובר בסך הכל רשום. משתמשים.

הסיבה הנוספת שגוגל דרייב המריאה היא שאחסון נתונים בענן מתגלה כרעיון ממש טוב. זה אומר שאתה לא צריך לדאוג לאובדן הקבצים שלך אם המחשב שלך קורס או שהמכשיר שלך יאבד או נגנב.

הבעיה עם כונן Google היא שהיא לא הופכת את הגיבוי לכונן הקשיח לקל ככל שיהיה מכיוון שהוא מאלץ אותך להעביר כל תוכן שתרצה לשמור בתיקיית סינכרון. בהמשך נדבר יותר על אופן הפעולה של תיקיות.

כאן נכנסים לפעולה שירותי גיבוי בענן – שונים מאחסון בענן. שירותים אלה משתמשים בכלים שולחניים כדי לסייע לקוראים לבחור תוכן שהם רוצים להגן, ובנוסף מאפשרים לך לשמור על מבנה מערכת הקבצים שלך. מכיוון שהם משמרים את המבנה הזה, הם דרך פחות משבשת לשחזר את הנתונים שלך במקרה של קטסטרופה.

IDrive, שהוקמה בשנת 2003, קיבלה את מקומה כאחד משירותי הגיבוי המועדפים של Cloudward.net בגלל מספר תכונות המבדילות אותה ממתחרות ישירות כמו Backblaze, Carbonite ו- CrashPlan.

בראש הרשימה נמצאת היכולת של IDrive לסנכרן תוכן, תכונת פריון שכיחה יותר לשירותי אחסון בענן מאשר לגיבוי. סינכרון מאפשר לך לקפוץ ממכשיר למכשיר ולעבוד על אותו תוכן מבלי שתצטרך להתעסק עם כונני USB.

נדבר עוד קצת על סנכרון, ועל הרבה תכונות אחרות של Google Drive ו- IDrive, בסבב הקרב, הבא.

כונן גוגל לעומת IDrive: סיבובי הקרב

בעוד של- IDrive אין יישומי פרודוקטיביות משולבים, היכולת שלה לסנכרן תוכן הופכת אותה לבן לוויה מושלם לשימוש לצד Google Drive.

כדי להפיק את המרב משני השירותים, מצריכה הבנה מעמיקה יותר של היכן כל שירות עומד בגובהו ונמצא נמוך ביחס לשני. במהלך ארבעה סבבי ניתוח מעמיק, אנו נעזור לך להשיג זאת בדיוק.

1

גיבוי ובקרת גרסאות

היכולת לגבות את הקבצים שלך, כמו גם לאחזר גרסת עבר, חיונית אם אתה עובד באינטרנט; בואו נראה איך שני המתמודדים שלנו נערמים.

גוגל דרייב

כונן גוגל הוא כלי פרודוקטיביות הבנוי סביב אחסון קבצים בענן. אנשים רבים משתמשים גם בזה כדי לשמור על הקבצים החשובים ביותר שלהם. עם זאת, אחסון קבצים בכונן Google מחייב לעבור אותם לתיקיית סנכרון בכונן הקשיח שלהם. משמעות הדבר שאינך יכול לשכפל את מבנה הקבצים של המכשיר שלך בענן.

כלי גיבוי ענן ייעודיים כוללים בדרך כלל כלי שולחן עבודה המשמש לתג קבצים ותיקיות ולא לאלץ אותך להעביר את כולם לתיקיה אחת. ל- Google Drive אין כלי כזה. זו הסיבה שהערך של Google Drive, כפי שנדון בסבב הבא, הוא כמעט כולו בפריון העבודה.

כדי לתמוך בפריון כזה, Google Drive משלבת תכונה אחת בעלת גיבוי קבצים חשוב ביותר: בקרת גרסאות. בקרת גרסאות מאפשרת לך לבטל שינויים לא רצויים והשחתות קבצים.

עבור סוגי קבצים מקוריים שנוצרו ב- Google Docs, משתמשים יכולים לחזור אחורה לגירסאות קודמות למשך זמן בלתי מוגדר. לעיתים, Google Drive אכן ממזג גרסאות ישנות יותר בכדי לחסוך מקום אך אחרת אין מגבלות.

עבור סוגי קבצים שאינם מקוריים, כברירת מחדל, כונן Google שומר גרסאות קודמות למשך עד 30 יום לערך. אתה יכול לגשת לגרסאות קודמות של אפליקציות שאינן מקוריות על ידי בחירת הפריט בכונן Google ולחץ על כפתור ה- More (שלוש נקודות אנכיות) בסמוך לראש יישום האינטרנט..

מההעדפות, אתה יכול גם להאריך את משך הזמן שבו Google Drive שומר על גרסאות קבצים נבחרות.

ניתן לשחזר קבצים שנמחקו. כשאתה מוחק קובץ, הוא מועבר לפח “אשפה”. עליו להישאר שם ללא הגבלת זמן עד שתמחק אותו. אם תמחק אותו מפח האשפה, תוכל ליצור קשר עם מומחה Drive כדי לנסות ולשחזר את הקובץ עבורך.

הערה: יש דיווחים על כך שגוגל מוחקת אוטומטית פריטים שנשלחו לאחר 30 יום. עם זאת, יש לי פריטים בתיקיית האשפה שנמצאים שם למעלה משנתיים. יכול להיות שגוגל אכן מוחקת פריטים באופן אוטומטי, אך לא יכולתי למצוא שום תיעוד התומך בקביעה זו.

בכל הנוגע לשטח אחסון, Google Drive מעניק לכל בעלי חשבונות גוגל שטח אחסון בענן ללא תשלום של 15 ג’יגה-בתים. מעבר לכך, Google Drive מציע שכבות בתשלום מרובות.

גמישות בתכנית מחירים היא תחום בו גוגל באמת זורחת, במיוחד עם אפשרות 100GB שלה במחיר סביר. תוכניות כאלה הופכות את המשתלמות הרבה יותר לחסכונית עם שירות גיבוי בענן כמו IDrive.

אני נוסע

שלא כמו כונן גוגל, IDrive בנוי בראש ובראשונה לגיבוי בכונן הקשיח. אחד היתרונות העיקריים בשימוש בגיבוי IDrive הוא בכך שהוא עוזר לך לנהל את התהליך בעזרת כלי שולחן עבודה ארוז תכונות.

מחלונית “הגיבוי” של כלי זה, תוכלו לנווט במבנה הקבצים שלכם ולתייג קבצים ותיקיות לגיבוי.

הכלי כולל גם חלונית “מתזמן” להגדרת גיבויים להפעלה אוטומטית. זה חשוב במיוחד למשתמשים העובדים עם קבצים גדולים, שכן הפעלת גיבוי בזמן אמת יכולה לסחוט את משאבי המחשב.

אם אתה מעדיף גיבוי בזמן אמת, זו גם אפשרות. תכונה זו נקראת הגנת נתונים רציפה (CDP). בעוד CDP חל רק על קבצים בגודל 500MB, זה אמור לכסות את מרבית העבודה שלך.

הכלי שולחן העבודה IDrive זמין הן ל- Windows והן ל- Mac. IDrive תומך גם בגיבוי נייד למכשירי iOS (iPhone ו- iPad), מכשירי אנדרואיד ו- Windows Phone. לרוב שירותי הגיבוי הפופולריים האחרים יש אפליקציות סלולריות לגישה לתוכן מאוחסן, אך אינן מאפשרות לך לגבות את נתוני הטלפון שלך.

תכונה נוספת ייחודית למדי של IDrive היא שהיא מאפשרת לך לגבות את חשבונות הפייסבוק והאינסטגרם שלך.

מגוון אפשרויות הגיבוי שמציע IDrive מתחזק על ידי העובדה שהשירות מאפשר לך לגבות מכשירים ללא הגבלה תחת חשבון אחד. שירותי גיבוי ענן אחרים מגבילים אותך למכשיר אחד בלבד.

אתה יכול להשתמש בחינם ב- IDrive עם שטח גיבוי של 5 ג’יגה-בייט, אך סביר להניח שזה לא יספיק בכדי להגן על הכונן הקשיח שלך לחלוטין. IDrive מציע גם מנויים ל- 1TB וגם ל- 10TB.

בשונה משירותי גיבוי מתחרים רבים, IDrive אינה מציעה תוכנית גיבוי בלתי מוגבלת. עם זאת, שירותים אלה מאפשרים בדרך כלל רק גיבוי של מכשיר אחד. רוב המשתמשים יסתדרו מצוין עם 1TB בלבד אפילו לשניים או שלושה מכשירים.

יתרון נוסף בגיבוי IDrive הוא IDrive Express. גיבויים ממוחשבים ראשוניים עשויים להימשך ימים ואף שבועות עד להשלמת האינטרנט. IDrive Express הוא שירות דיוור בחינם בו החברה שולחת לך כונן חיצוני 3TB בדואר. טען עליו את נתוני המכשיר שלך, שלח אותם בחזרה ו- IDrive תאחסן אותם בענן עבורך.

בנוסף לגיבוי מקוון, ניתן להשתמש בכלי שולחן העבודה של IDrive כדי להפנות תוכן מתויג לכונן חיצוני. Cloudwards.net ממליץ לשלב כוננים מקוונים וגם חיצוניים בתוכנית הגיבוי שלך. היכולת לנהל את שניהם מאותו כלי זה חוסך זמן אדיר.

בכל הקשור לבקרת גרסאות, IDrive שומרת על עשר הגרסאות הקודמות של כל קובץ עם שירות ה- “rewind” של IDrive שלהם.

קבצים שנמחקו נשלחים לפח אשפה, ממש כמו עם כונן Google. עם זאת, הם נמחקים אוטומטית מהאשפה לאחר 30 יום ולא ניתן לשחזר אותם לאחר מכן.

סקירה ראשונה אחת

כונן Google מציע אפשרויות בקרת גרסאות טובות יותר מ- IDrive. גרסת קבצים בקנה מידה זה עדיפה לפרודוקטיביות בעבודה מאשר לגיבוי. זוהי הדרך המושלמת לשמור על השליטה בתוכן שמשתפים פעולה באופן פעיל.

הגיבוי של עשר הגרסאות של IDrive, בינתיים, פועל היטב כאמצעי הגנה מפני השחתות קבצים וקריסות מחשב. כשמדובר בהגנה יסודית על הכונן הקשיח שלך, בסופו של דבר אין הרבה מה לדון. IDrive בנוי לגיבוי. כונן Google אינו.

סיבוב: גיבוי ונקודת בקרת גרסאות עבור IDrive

לוגו של כונן גוגל
לוגו של IDrive

2

פרודוקטיביות ושיתוף פעולה

עבודה מקוונת היא הנורמלי החדש עבור אנשים רבים: כיצד Google Drive ו- IDrive עושים כאן?

גוגל דרייב

אמנם ייתכן שכונן Google אינו מיועד לגיבוי מכשירים, אך הוא בין כלי הענן הטובים ביותר בכל מה שקשור לביצוע פעולות.

יכולות הפרודוקטיביות של העבודה של Google Drive בנויות סביב קבוצה של יישומים מקוריים מבוססי דפדפן המכונים יחד Google Docs:

 • מסמכים: לעיבוד תמלילים
 • גיליונות: לגיליונות אלקטרוניים
 • שקופיות: למצגות
 • טפסים: עבור סקרים וטפסים אחרים
 • רישומים: לעריכת תמונות

אם אתה מכיר את Microsoft Office או iWork, לא אמורה להיות לך בעיה להשתמש בכלים אלה.

בנוסף לאפליקציות מקוריות, גוגל מאפשרת לאפליקציות של צד שלישי להשתלב עם שטח האחסון בענן שלך. קיימות מאות אפליקציות כאלה, שכל אחת מהן ניתן להוסיף בקלות מתפריט נפתח בסרגל הכלים של Google Drive.

כמה דוגמאות לאפליקציות שימושיות מצד שלישי שתמצאו כוללות:

 • LucidCharts: ללעג
 • SmartSheets: לניהול פרויקטים
 • DocuSign: עבור eSignatures
 • WeVideo: עורך וידיאו
 • עורך Pixlr: עורך תמונות
 • CloudConvert: המרת סוגי קבצים

אם אתה מעדיף את Microsoft Office על פני Docs, יש תוסף Google Drive שניתן להתקין כדי לשמור את קבצי Office שלך ​​ישירות באחסון Google Drive שלך..

מה שמייחד את גוגל דרייב במיוחד הוא ששילובי האפליקציות שלו משפרים את שיתופי הפעולה. ניתן לשתף כל סוג קובץ שנשמר ב- Drive עם אחרים. לאחר שיתוף התוכן, משתפי פעולה יכולים לבצע עריכות, הצעות או להשאיר תגובות מתוך אפליקציות משולבות.

כשאתה משתף תוכן, Google Drive מייצר קישור URL לתוכן זה. אתה יכול לצרף לצפייה בלבד או לערוך הרשאות לקישור הזה כדי להקל על שיתופי פעולה. במקום ליצור קישור, אתה יכול גם להזמין משתמשים אחרים לגשת לתוכן המאוחסן באמצעות הדוא”ל.

עם זאת, יש כמה בעיות אבטחה בולטות עם האופן שבו Google Drive מטפל בשיתוף. לא ניתנת לך האפשרות לשמור על קישורים להגנה באמצעות סיסמה או לתת להם תאריכי תפוגה.

בנוסף, בעוד שאתה יכול לעקוב אחר תיקונים מתוך קבצי Google Docs נפרדים, Google Drive לא נותן לך דרך כלל-רחבה לבדוק את הפריטים ששיתפת ואילו פעולות ננקטו על ידי מוזמנים..

אני נוסע

כל תוכן המאוחסן בענן IDrive ניתן לשתף עם אחרים על ידי יצירת קישור URL. ניתן להפיץ קישור זה באמצעות דואר אלקטרוני, לפרסם ישירות לפייסבוק או לטוויטר, או לשתף אותו באופן ידני (העתק והדבק).

ניתן לקבל תוכן משותף לצפייה בלבד או הרשאות עריכה.

במובנים רבים IDrive מטפל בשיתוף קבצים טוב יותר מ- Google Drive. לדוגמה, IDrive מאפשר לך להגן על קישורים עם סיסמאות. יש גם דף “משותף” הזמין דרך ממשק האינטרנט כדי לבדוק במהירות את התוכן ששיתפת כדי שלא תאבד אותו..

IDrive אינו מאפשר לך לקבוע תאריכי תפוגה עבור קישורים כמו שירותי ענן אחרים, עם זאת, כמו Sync.com או pCloud.

הבעיה הגדולה יותר עם IDrive היא שאין בה יישומים משולבים, לא מקוריים או צד שלישי. זה מקשה על שיתוף פעולה, מכיוון שתכנים משותפים יצטרכו להוריד ולערוך / לצפות מחוץ למערכת האקולוגית של IDrive..

ביקורת סיבוב שני

IDrive אולי היה המנצח הברור בסיבוב הראשון, אבל גוגל דרייב החזיר את העדפה בסיבוב השני.

IDrive מטפל בשיתוף תוכן בצורה מאובטחת יותר מ- Google Drive. עם זאת, זה לא מספיק כמעט כדי לגבור על העובדה ש- Google Drive מאפשר שיתופי פעולה עם בחירה של יישומים משולבים שלא ניתן להתאים לשירות אחסון בענן אחר..

סבב: נקודת הפרודוקטיביות ושיתוף הפעולה עבור Google Drive

לוגו של כונן גוגל
לוגו של IDrive

3

סנכרון קבצים

כשאתה עובד על מכשירים רבים, חשוב שתעבוד תמיד על הגרסה האחרונה; איך שני השירותים שלנו עושים בעניין זה?

גוגל דרייב

התקנת כונן Google בשולחן העבודה שלך יוצרת תיקיית מערכת קבצים ייעודית הנקראת “תיקיית סנכרון”. כל תוכן המאוחסן בתיקיה זו לא נשמר רק בכונן הקשיח של המכשיר שלך אלא גם בענן.

מכיוון שתהליך זה מתרחש בזמן אמת קרוב כמעט, תוכלו לקפוץ ממכשיר למכשיר ולעבוד על אותו תוכן מבלי לאבד פעימה כל עוד Google Drive מותקן בכל מכשיר. לחלופין, אתה יכול לגשת לתוכן שלך דרך ממשק האינטרנט של Google Drive.

בכל מהירות הסנכרון, גוגל דרייב משווה לטובה את המתחרים הגדולים ביותר, Dropbox ו- OneDrive. בכדי לומר את המבחן, תזמנתי את מהירויות ההעלאה וההורדה של תיקיה דחוסה של 258 מגה-בתים המורכבת מסוגי קבצים מרובים.

זמן העלאהזמן הורדה
גוגל דרייב3:070:21
אני נוסע4:110:28
Dropbox4:320:20
OneDrive3:450:15

בדיקות אלה בוצעו באמצעות חיבור פס רחב עם מהירויות הורדה והעלאה של 160 מגהביט לשנייה ו 12 מגהביט לשנייה על פי speedtest.net.

עם זאת, בדיקות אלה נועדו רק לתנועת קבצים ראשונית. שירותי ענן רבים מייעלים את תהליך ההעברה המתמשך באמצעות דבר המכונה “העברות קבצים מצטברות”. אמצעי העברת קבצים זה אומר שרק חלקי הקבצים שהשתנו, ולא הקובץ כולו, מסונכרנים בעת ביצוע שינויים.

בעוד שהעברות קבצים מצטברות הופכות נפוצות יותר ויותר, מסיבה כלשהי גוגל טרם הטמיעה אותם בארכיטקטורה שלה. פירוש הדבר שאם במקרה תעבוד על קבצים גדולים יותר, הסנכרון עם Google Drive יהיה איטי יותר מכפי שיהיה עם שירותים כמו Dropbox, Sync.com או pCloud.

כונן Google מאפשר לך להקטין את מהירויות הסנכרון ישירות מהמכשיר שלך.

זה שימושי אם אתה עובד עם קבצים גדולים ורוצה לנהל השפעות רוחב פס שעלולות להכשיל פעילויות אחרות.

אני נוסע

רוב שירותי הגיבוי בענן דבקים בגיבוי. IDrive הוא אחד הבודדים המשלבים גם סנכרון מכשירים.

מה שהופך את IDrive למושך במיוחד הוא שתקבל הקצאת אחסון בענן לסינכרון הנפרדת מהקצאת הגיבוי שלך. משמעות הדבר היא כי מנוי ל- IDT 1TB כולל גם שטח שטח גיבוי 1 TB וגם שטח סינכרון 1TB. בכך שהוא מציע הקצאות אחסון נפרדות, זה חוסך ממך את הצורך לנסות ללהטט בסדרי עדיפויות.

סנכרון IDrive עובד ממש כמו גוגל דרייב ושירותי אחסון ענן אחרים על ידי יצירת תיקיה מיוחדת במכשיר שלך המחוברת לענן. כדי לראות עד כמה זה משתווה, ביצעתי את אותן הבדיקות שעשיתי ב- Google Drive, באמצעות קובץ הבדיקה של 258 מגה-בתים שלי:

זמן העלאהזמן הורדה
גוגל דרייב3:070:21
אני נוסע4:110:28
Dropbox4:320:20
OneDrive3:450:15

זמני העברת קבצים מעט איטית יותר, אך לא כל כך סביר שתבחין בהם אלא אם כן אתה עובד עם קבצים גדולים באמת.

ההבדל הגדול יותר הוא ש- IDrive משלבת העברות קבצים מצטברות בארכיטקטורת הסנכרון (והגיבוי) שלה. להלכה, פירוש הדבר שסינכרונים הבאים של אותו קובץ 258MB צריכים להיות מהירים יותר.

כדי לבדוק תיאוריה זו ביצעתי שינוי קטן בתיקייה הדחוסה בה השתמשתי בבדיקה שלי: מחקתי את אחד הקבצים שבתוכה. השינויים שהשתנו לקחו רק 1:34 שניות כדי להשתקף בענן.

למרות שיעורי ארכיטקטורת העברות מצטברים, מצריכים לעשות זאת, אתה יכול להצער מהירויות העלאה והורדה באמצעות IDrive מהמכשיר שלך..

ביקורת סיבוב שלוש

בעוד שסנכרון מכשירים אינו המטרה העיקרית של IDrive, הוא מטפל בזה בצורה טובה ביותר. תמיכה במערכות רב-הפעלה, העובדה שאתה יכול להתקין IDrive במכשירים ללא הגבלה, והשימוש בה בהעברות מצטברות הופך אותה לבחירה טובה יותר לסנכרון מאשר ל- Google Drive.

סיבוב: סנכרון קבצים עבור IDrive

לוגו של כונן גוגל
לוגו של IDrive

4

בטיחות ופרטיות

אחרון חביב הן האבטחה והפרטיות; אחרי הכל, אינך רוצה שהקבצים שלך יהיו נגישים בחינם לכל אחד ואחת.

גוגל דרייב

מכיוון שתקיפות סייבר וסכנות מצותת אחרות נפוצות כל כך בימינו, יש להימנע מכל שירות ענן שאינו כולל העברות נתונים מוצפנות. למרבה המזל, כונן Google אינו אחד מאותם שירותים.

נתונים הנעים בין המכשיר שלך לשרתי Google Drive מוגנים במנהרת AES TLS / SSL 256 סיביות מאובטחת באמצעות מקשי הצפנה RSA של 2048 סיביות וסודיות קדימה מושלמת. זה נקרא “הצפנת מעבר”.

כונן Google מצפין גם את התוכן שלך במנוחה. קבצים מאוחסנים מעורפלים באמצעות 128 סיביות או 256 סיביות AES, שהיא שיטת ההצפנה המומלצת על ידי המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה בארה”ב..

מטא נתונים של התוכן שלך, עם זאת, נשארים בטקסט רגיל בשרתי Google Drive. מטא נתונים כוללים שמות קבצים, גדלים וחותמות זמן. השארת מטא נתונים הקריאים בענן עשויה להציג בעיה עבור משתמשים מסוימים.

הבעיה הגדולה יותר עם האבטחה של Google Drive היא שגוגל אינה מציעה למשתמשים אפשרות לבחור להצפנת ידע (או מקומי) עם אפס..

כונן Google שומר על שליטה מלאה במפתחות ההצפנה שלך, מה שאומר שעובד Google Drive יכול לפענח ולקרוא את התוכן שלך. המשמעות היא גם שגוגל יכולה לספק עותקים קריאים של הקבצים שלך לעסקים של צד שלישי וארגונים ממשלתיים.

לחלופין, אם גוגל נפרצת, זה אפשרי מבחינה טכנית לאחרים לשלוט על שם המשתמש והסיסמה שלך ואז להיכנס לחשבונך כדי לגשת לתוכן שלך. בכך שלא תציע הצפנת ידע אפס, העובדה שגוגל מצפינה את התוכן שלך במנוחה לא באמת אומרת ממש באותה מידה.

גוגל אכן תומכת באימות דו-שלבי אופציונלי, וזה דבר שאנחנו ממליצים מאוד להשתמש בשירות זה, במיוחד. אימות דו-שלבי פירושו שתצטרך להיכנס לחשבון שלך גם עם הסיסמה שלך וגם עם קוד אימות שנוצר באופן אקראי שנשלח לטלפון שלך. היתרון בכך הוא שפירושו של האקרים שפורצים את הסיסמה שלך (או גונבים אותה מגוגל) עדיין לא יוכלו לגשת לנתוני הענן שלך..

יתרון נוסף של גוגל הוא שהם עושים מאמצים רבים כדי לשמור על מרכזי הנתונים שלהם. אמצעי האבטחה כוללים:

 • שרתים בנויים בהתאמה אישית לשליטה מלאה
 • נתוני משתמש מפוזרים ומופצים על פני מכונות מרובות
 • סיורים באתר ומעקב וידאו
 • אבטחת אזעקה ביומטרית ולייזר
 • אישורים של צד שלישי עצמאי (ISO, SOC, FedRAMP)

אם אתה זקוק למידע נוסף אם אמצעי האבטחה בענן של גוגל עונים על צרכיך או לא, נייר הלשכה האבטחה שלהם הוא קריאת חובה.

אני נוסע

IDrive מצפין נתונים הן במעבר והן במנוחה. כשאתה מאוחסן בענן IDrive, התוכן שלך מקושקש באמצעות 256 סיביות AES כדי למנוע מאחרים לקרוא אותו. הצפנת המעבר מאובטחת באמצעות TLS / SSL. כשאתה נכנס ל- IDrive, אישורי המשתמש שלך מטופלים גם במעבר באמצעות AES 256-bit.

כל זה תואם את האופן שבו גוגל דרייב ורוב שירותי הענן האחרים מתנהלים בעסק שלהם. מה שמבדיל את IDrive הוא שזה גם נותן לך את האפשרות לבחור להצפנת ידע אפס.

IDrive מכנה זאת “הצפנה פרטית”, אבל זה אותו דבר. בעזרת הצפנה פרטית, אתה מגדיר מפתח הצפנה משלך, ו- IDrive לעולם לא תדע מה זה.

לפני העברתם ל- IDrive, הנתונים שלך מוצפנים במחשבך ונשארים מוצפנים דרך מעבר ואחסון. הפעם היחידה שבה התוכן שלך לא מפורק היא כשאתה ניגש אליו שוב במחשב שלך.

מכיוון ש- IDrive לא יכול לבטל את הנתונים ולקרוא את הנתונים שלהם, אין רשויות ממשלתיות וגם האקרים לא יכולים לעשות זאת. לכן פתרונות של ידע אפס הם הדרך הטובה ביותר לאבטח את הנתונים שלך בענן.

התפיסה היא שאם תשכח את מפתח ההצפנה שלך, תאבד את הגישה לתוכן שלך. לכן חכם להשתמש במנהל סיסמאות בענן כמו Lastpass.

ענן IDrive בנוי על מספר מרכזי נתונים ברחבי העולם כדי להבטיח שהנתונים שלך יהיו זמינים תמיד. מרכזי נתונים מתקשים להגנה מפני אסונות מעשה ידי אדם ואסונות טבע כאחד. תכונות המפתח כוללות:

 • קומות מורמות
 • מערכות בקרת טמפרטורה HVAC
 • מתלים מגודדים להגנה מפני פעילות סייסמית.
 • מערכות דיכוי אש משוכללות
 • חיישני תנועה ואזעקות מפרות ביטחון
 • מעקב מצלמות וידאו
 • ביקורות על פגיעות של צד שלישי

IDrive עורכת גם ביקורות תקופתיות של צד שלישי על תשתיות הרשת שלהם לגבי פגיעויות.

ביקורת סיבוב ארבע

Google ו- IDrive מציעים אבטחה חזקה של מרכז נתונים כדי להבטיח שהנתונים שלך אינם נפגעים מאיומים פיזיים. על ידי הצפנת הנתונים שלך בזמן מנוחה ובמעבר, שני השירותים נוקטים גם באמצעים המתאימים לאבטחת התוכן שלך מפני איומי סייבר.

עם זאת, אם אתה מחפש אבטחת מידע מוחלטת, כדאי לשקול ברצינות שירותי אחסון בענן המשתמשים בהצפנת ידע אפס. כונן גוגל אינו אחד מהשירותים הללו וזו כנראה הסיבה הטובה ביותר להגביל את השימוש שלכם בו לעבודה שוטפת ושיתופית.

IDrive, בינתיים, הוא הכלי המושלם לשמירה על בטיחות התוכן לאורך תקופה ארוכה.

סבב: נקודת אבטחה ופרטיות עבור IDrive

לוגו של כונן גוגל
לוגו של IDrive

5

פסק הדין

Google Drive זכה לפופולריות שלו מכיוון שזו דרך זולה אך עוצמתית לייצר מוצר עבודה. למעשה, סוגים של כלים זמינים בחינם באמצעות Google Drive עולים לא מעט כסף. אז זה בסדר להתעסק קצת באפשרויות.

אבל אל תיתן לאופוריה שלך להטעות אותך. טוב ככל שיהיה כונן Google, IDrive עושה הרבה דברים הרבה יותר טובים. זה כולל גיבוי של הכונן הקשיח בענן, סנכרון מכשירים ושמירה על התוכן שלך מפני עיניים סקרניות.

אם אתה מנסה לבחור בין שני השירותים האלה למנוי ל- 1TB, הזוכה הברור הוא IDrive. הסיבה לכך היא שהיתרונות הגדולים ביותר של Google Drive יכולים להיות בחינם. גיבוי מוחלט של הכונן הקשיח שלך דורש בינתיים שטח ברמת המנוי.

עם זאת, לשני השירותים צריך להיות מקום בעתיד המכשיר. בחירת כלי הענן המתאים למשימה הנכונה יכולה ללכת בדרך לעודד את הפרודוקטיביות שלך ובמקביל לשמור על בטיחותך.

הזוכה הסופי: IDrive

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me