הצגת גיבוי בענן: Azure לעומת Amazon S3 לעומת Google Cloud לעומת Backblaze B2

באופן כללי, כאן ב- Cloudwards.net שמנו את עיקר ההתמקדות שלנו בפתרונות אישיים לגיבוי ענן כמו אלה המוצגים בסבב הגיבוי הטוב ביותר לענן שלנו. בנוגע לעסקים, אנו מסתכלים לעיתים קרובות על פתרונות גיבוי אידיאליים לעסקים קטנים ובינוניים ומקדמים כלים המיועדים לפשטות, המאפשרים ליזמים לנהל את עסק היותם יזמים..

עם זאת, קיימת מחלקה הרבה יותר מורכבת של פלטפורמות ענן שמכוונות למפתחי אפליקציות, ארגונים עם דרישות ציות מוגבלות ואחרים עם צרכים טכניים רחבים יותר. אנו נשווה בין ארבעה מהטובים שבפתרונות אלה במהלך האוסף הראש בראש זה: אמזון S3, Microsoft Azure, Google Cloud Storage ו- Backblaze B2.

אם תחליט ללכת על אחד מהשניים הראשונים ברשימה, עשינו מדריכים למתחילים עבור Azure ו- Amazon S3; יש לנו גם סקירת Backblaze. ליישומים נוספים המיועדים ליזמים, עיין במאגר התוכנות החשבונאיות הטובות ביותר שלנו או 30 היישומים שלנו למאמר על עסקים קטנים.

למי מיועדים השירותים האלה

שלא כמו כלי גיבוי מקוונים פשוטים כמו IDrive ו- Carbonite, אחסון ברמה העסקית מאפשר למפתחים לבנות בקנה מידה אדיר. ממשקי API ופורטלים ידידותיים למשתמש נועדו לשלב במהירות אחסון עם תשתיות יישומים וחזיתות, בעוד שמרכזי נתונים רב אזוריים מקטינים את השהיה.

זה הופך את הפתרונות למאובזרים יותר לטיפול בתקשורת, נתונים פיננסיים, נתונים מדעיים ואובייקטים דומים לביקוש רב.

פלטפורמות אחסון כמו אלה המוצגות במאמר זה מספקות גם את סוג ההרחבה ובקרת העלויות המאפשרות למפתחים וארגונים להפנות משאבים לדרישות אחרות של הפרויקט..

גמישות כזו נובעת מדגמי תמחור של תשלום עבור מה שאתה משתמש. במקום לשלם דמי מנוי מוגדרים, קיים מחיר קבוע עבור גיגה-בייט רבים ככל שמאוחסנים למעשה במהלך חודש נתון. לעתים קרובות יש גם דמי שימוש עבור העברת נתונים. הבנת שניהם היא המפתח לשמירה על עלויות האחסון שלך.

פן מרכזי נוסף בשירותי אחסון כמו אמזון S3 ו- Azure הוא השימוש הנפוץ ב”כיתות אחסון. ” שיעורי אחסון מאפשרים לך לשלוט על עלויות נוספות על ידי הקצאת נתונים לאחסון פעיל או קר. עם אחסון קור אתה מקבל עלויות נמוכות יותר לכל ג’יגה-בייט אך עלויות שימוש מוגברות. זה גורם לאחסון קר להתאים יותר לארכיב ולהתאוששות מאסון.

בנימה סופית לפני שנתחיל, בעוד שכל אחד מהשירותים הללו נועד לפרויקטים גדולים יותר, אתה יכול להשתמש בהם גם לגיבוי המחשב הביתי שלך. עם זאת, לשם כך תצטרך להיות טכני על ידי עיצוב אפליקציה משלך או באמצעות ממשק שורת פקודה, או לרכוש תוכנת גיבוי המיועדת לשילוב קל עם בחירת האחסון שלך..

לשם כך, אנו ממליצים על גיבוי CloudBerry, עליו תוכלו לקרוא הכל בסקירת גיבוי CloudBerry שלנו; השירות הוא גם הדרך המועדפת שלנו לגיבוי Windows Server.

הקרב: Azure vs Amazon S3 לעומת Google Cloud לעומת Backblaze B2

במהלך חמש סבבי השוואה, אנו ניגע בכמה מהעלויות והיכולות החיוניות שעליכם לדעת עליהם לפני שתמשיכו לפתרון גיבוי משלכם..

נבלה שני סיבובים על פתיחת עלויות נלוות ושלושה סבבים על מהירות, אבטחה ותמיכה. אמנם יש עוד הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שתתייצב בכלי המתאים לך, הסיכום הזה ייתן לך את אחיזת היד שאתה צריך בכדי לקבל את ההחלטה החכמה..

סיבוב ראשון: עלויות אחסון ושיעורים

השלב הקריטי הראשון במשקל שירותי אחסון מחייב בחינת עלות האחסון. אנו נפרט את תמחור השימוש בסבב הבא, אך עבור רוב האנשים עיקר העלויות יגיעו מדמי האחסון הבסיסיים.

כל ארבעת השירותים המוצעים מציעים מדרגיות רבה על ידי ביצוע מודל העלות לגיגה-בייט החודשי שתואר קודם לכן, והופך את ההשוואה לקלה יחסית. השונות בין השירותים נובעת מהמורכבות של שיעורי אחסון שמעורבים בהם וכיצד משפיע שיעורי האחסון של הנתונים שלך בכיתה אחת לעומת אחרת.

צבע תכלת

שיעורי אחסון בגוון תכלת משתנים בהתאם לכמות האחסון הדרושה לך, היכן אתה ממוקם, באיזו תדירות אתה מתכוון לגשת לתוכן מאוחסן ואיזה סוג של יתירות נתונים אתה בוחר. בעוד שהוא מורכב, מודל התמחור Azure מאפשר לך לשלוט מקרוב בעלויות אם מנוהל כראוי.

אין עלויות מראש או דמי סיום. אתה משלם עבור השימוש בו במהלך חודש נתון.

העלויות האזוריות דומות לרוב אזורי העולם, למעט זה דרום אמריקה, שם הם בערך כפול מהממוצע העולמי.

להלן מבט למחירי אחסון כתמים במרכז נתונים בארה”ב המזרחית:

LRS – מגניבLRS – חםGRS – מגניבGRS – חם
50 TB הראשונים בחודש0.0152 $0.0208 דולר0.0334 דולר0.0458 דולר
הבא 450 שח לחודש0.0152 $0.0200 דולר0.0334 דולר0,0440 דולר
מעל 500 שחפת בחודש0.0152 $0.0192 $0.0334 דולר0,0422 דולר

הטבלה לעיל מתייחסת לארבע שיעורי אחסון נפוצים.

LRS מייצג “אחסון מיותר מקומי.” במחלקה זו, עותקים סינכרוניים מרובים של הנתונים שלך נשמרים במרכז נתונים יחיד.

GRS, בינתיים, הוא קיצור של “אחסון מיותר גיאוגרפי.” אם אתה הולך עם GRS, קבוצה מסונכרנת שנייה של הנתונים שלך מאוחסנת במרכז נתונים אחר שנמצא מאות קילומטרים משם. GRS מספק שכבה נוספת של יתירות ומשמעותה זמני גישה מהירים יותר לאנשים באזורים שונים בעולם.

אחסון “חם” מיועד למשתמשים שמתכוונים לגשת לנתונים שלהם בתדירות גבוהה יותר, ואילו אחסון “מגניב” נועד לארכיב ולהתאוששות מאסון. בעוד שעלויות האחסון בגודל ג’יגה-בייט גבוהות יותר עם אחסון חם מאשר על אחסון מגניב, עלויות הגישה והעסקאות, עליהן נדון בסבב הבא, נמוכות יותר.

אמזון S3

אמזון S3 מספק הרבה מאותה גמישות לצורך קנה מידה של צרכי האחסון שלך כמו Azure. אתה מחויב בגין השימוש בו ואין דמי סיום מראש או סיום.

ההבדלים הגדולים ביותר בין השניים הם כי לאמזון S3 אין אחסון רב-אזורי כמו Azure, אלא מספק מעמד בינוני בין אחסון רגיל לאחסון ארכיוני המכונה “גישה לעיתים רחוקות”.

להלן מבט על עלויות האחסון באזור מזרח ארה”ב (צפון וירג’יניה):

שכבהסטנדרט לג’יגהסטנדרט – גישה לעיתים רחוקות לג’יגה
50 TB הראשונים לחודש0.023 דולר0.0125 דולר
הבא 450 שח / חודש0.022 דולר0.0125 דולר
מעל 500 TB לחודש0.021 דולר0.0125 דולר

חיובים משתנים מעט לפי אזור, אפילו באותה מדינה. עם זאת, מרבית הפרשי העלויות מאזור לאזור הם בתוך כמה פרוטות. בדומה לתכלת, יוצא הדופן הבודד הוא דרום אמריקה, שעולה גבוה משמעותית.

לאמזון S3 יש גם מחיר נמוך יותר לכל אחד מהשיעורים הללו הנמצא תחת מה שמכונה אמזון “אחסון יתירות מופחת” (RRS). אפשרות זו מיועדת לנתונים שאינם קריטיים בלבד, מכיוון שהירידה בשכירות יתרה מגדילה את הסיכוי לאובדן נתונים קבוע.

אחסון רגיל מיועד לנתונים הדורשים גישה תכופה. עבור נתונים שלא נוגעים בהם באופן פעיל – אולי רק פעם בחודש – אתה יכול להעביר אותם ל”גישה נדירה “. שיעורי הגישה, כפי שנראה, גבוהים יותר אך עלויות האחסון נמוכות יותר. שים לב שיש גודל אובייקט מינימלי של 128KB לאחסון גישה נדיר. אתה יכול לאחסן חפצים קטנים יותר אך תחויב במחיר של 128KB.

עבור נתונים שאינך זקוק לגישה פעילה, Glacier Amazon מספק כמה מהשיעורים הנמוכים ביותר שתמצא. באמצעות Glacier, אתה יכול רק להכניס נתונים ולהוציא אותם (למידע נוסף על זה, עיין בכלי הגיבוי הטובים ביותר עבור Amazon Glacier). עם זאת, זה יעשה בסדר לצרכי ארכיב ושחזור אסון.

אחסון בענן של גוגל

אחסון ענן של גוגל מספק שילוב נחמד של אפשרויות מחלקת האחסון שמציעות Azure ואמזון, מה שהופך אותו למדרג מעט יותר משתי. זה כולל אפשרויות רב אזוריות ואזוריות, אפשרות גישה לטווח הבינוני המכונה “קו קרוב” ואפשרות ארכיון דמוי קרחון המכונה “קו קו”.

רב אזורי לכל ג’יגה-בייטאזורית לכל GBקו קרוב ל- GBקו קו לכל GB
תמחור כללי0.026 דולר0.020 $$ 0.0100.007 דולר
תמחור טוקיוN / A0.023 דולר0.016 $$ 0.010

דבר אחד שיש לשים לב הוא שגוגל האחסון נוקטת בגישה פשוטה יותר מ- Azure ו- S3 על ידי ניגוב בעיקר של תמחור משתנה לפי אזור ותמחור לפי שכבות בהתבסס על סך כל האחסון של ג’יגה-בייט. ישנן שתי אפשרויות בלבד: תמחור של טוקיו לצפון מזרח אסיה ותמחור כללי לכל מקום אחר. אתה מחויב באותו התעריף ללא קשר לחנות שלך 50GB או 1000TB.

אנו מעדיפים את הפשטות של גישה זו, במיוחד מכיוון שהתעריפים האזוריים של גוגל ענן שווים בערך לשיעורים האזוריים של Azure ו- S3 עבור אלו המאחסנים מעל 500 טרה-בתים לחודש..

שיעור האחסון הרב-אזורי של גוגל מוסיף את היתרונות של יתירות גיאוגרפית לתוכן שלך. עדיף לתוכן שישמש באופן פעיל ברחבי העולם, כמו הזרמת וידאו.

אחסון אזורי פירושו שהנתונים שלך יאוחסנו רק בשרתים הקרובים אליך מבחינה גיאוגרפית. זה הכי טוב לפרויקטים כמו ניתוח נתונים.

אחסון קו קרוב מיועד לתכנים שאתה צריך רק לגשת אליהם לעתים רחוקות יותר, בקנה אחד עם הגיבוי המסורתי, בעוד שאחסון קווי הקרה הוא הטוב ביותר לארכיונים ולהתאוששות מאסון..

בדומה ל- Azure וגם ל- Amazon S3, אין עמלות להתחיל להשתמש בשירות או לבטל אותו. אתה מחויב רק בכמות הנתונים שאתה מאחסן.

מסגרת אחורית B2

Backblaze ידוע בפשטות והחברה עוקבת אחר כך בתמחור האחסון בענן B2 שלה. העלויות הכלליות קלות הרבה יותר לניתוח משלושת השירותים האחרים המכוסים במאמר זה.

יש רק מחלקה אחת של אחסון והיא עולה רק 0.005 סנט לגיגה-בייט בחודש. זה רק אגורה יותר לגיגה-בייט מאשר קרחון אמזון וזול משמעותית מכל מעמד אחר בו התבוננו עד כה.

מלבד היותו זול בעפר, יתרון נוסף של מודל התמחור הזה הוא שאתה לא צריך לנהל נתונים באותה מידה כדי להפחית עלויות; אין צורך להעביר נתונים מכיתת אחסון פעילה לכיתת ארכיב, למשל.

גם אין עלויות מקדימות. בדומה לשירותים האחרים, אתה יכול להתחיל לעבוד עם חשבון בחינם ולהוסיף את פרטי כרטיס האשראי שלך ברגע שתאפיל את הקצאת האחסון בחינם של 10 ג’יגה-בתים ש- Backblaze מעניק לך.

החיסרון עם B2 הוא שאין אפשרויות אזוריות. נתונים שהועלו נשמרים במספר עותקים ובשרתים מרובים אך כולם באותו מרכז נתונים בסקרמנטו, קליפורניה.

פירוש הדבר שסביר להניח כי מהירויות העברת קבצים איטיות יותר עבור אנשים באזורים אחרים בעולם, במיוחד מחוץ לארה”ב.

מחשבות סביב סיבוב אחד

ל- Backblaze אין את אפשרויות הכיתה למדרגיות אבל היא לא צריכה אותן מכיוון שהיא כל כך זולה. אמנם יש סיבות ללכת עם שלושת השירותים האחרים אם אתה מפתח אפליקציה או אם יש לך עובדים לגשת לנתונים שלך ברחבי העולם, אבל האפשרות של B2 זוכה בכך לזכייה בסיבוב הראשון..

עם זאת, למי שזקוק לאחסון רב-אזורי חזק יותר, הבה נבחן שוב את התמחור של שלושת השירותים האחרים, הפעם זה לצד זה.

אנו נצמצם את התצוגה על ידי פשוט לקחת את התעריפים עבור פחות מ- 50 טרה-שטח אחסון (לא שזה משנה את ההבדל עם Google Cloud Storage). זכור כי עבור Azure ו- Amazon S3, מדובר בעלויות ארה”ב בחוף המזרחי ועבור Google Cloud, מדובר בעלויות כלליות.

רב אזוריתאזוריתאחסון קר
צבע תכלת0.0458 דולר0.0208 דולר0.0152 $
אמזון S3N / A0.023 דולר0.004 דולר
Google Cloud0.026 דולר0.020 $0.007 דולר
מסגרת אחורית B2N / A0.005 דולרN / A

לפשטות הצידה, טבלה זו אמורה לתת לך מושג טוב יותר כיצד השירותים הללו משתווים. בסך הכל, תכלת היא היקרה ביותר בגלל העלות הגבוהה של האופציה הארכיבית שלה.

אמנם האופציה של Glacier של אמזון S3 היא 0.003 דולר פחות מהקו הענן של גוגל ענן, אולם האופציה הסטנדרטית שלה היא 0.03 $ יותר. כמו כן, ל- Amazon S3 אין אפשרות רב-אזורית, ואילו ל- Google Cloud יש כזו שהיא רק 0.026 דולר לגיגה-בייט.

בהתבסס על שיקולים אלה, למשתמשים הזקוקים ליותר ממה שאתה מקבל עם Backblaze B2, Google Cloud הוא המעלה הראשונה שלנו..

הזוכה בסיבוב הראשון: מכת השחור B2

סיבוב שני: עלויות שימוש

עבור רבים, עיקר העלויות הכרוכות באחסון ענן יוחסו כמעט כולן לעלויות האחסון לפי ג’יגה-בייט. עם זאת, כל אחד משירותים אלה מחייב גם בגין שימוש, הכולל פעולות של מניפולציה של נתונים (כלומר PUT, COPY, POST, LIST) ותנועת נתונים (כלומר העלאה, הורדה והעברה).

אם אתה מתכוון לגשת לתוכן המאוחסן שלך בתדירות גבוהה, שכולל ככל הנראה בניית אפליקציה הגישה לעיבוד של נתונים מאוחסנים ומעובדים, תרצה להכיר את עלויות אלה.

צבע תכלת

שימוש בחשבונות תכלת לצורך פעולות וכתיבת נתונים ושליפה. הפעולות מחויבות לפי 10,000 עסקאות, ואילו הכתיבה והשליפה מחויבות לפי ג’יגה-בייט.

חם (LRS): חם (GRS): מגניב (LRS): מגניב (GRS): ארכיון (LRS): ארכיב (GRS):
לקרוא:חינםחינם0.01 דולר0.01 דולר0.02 $0.02 $
כתוב:חינםחינםחינםחינםחינםחינם

כפי שאתה יכול לראות, כתיבה ואחזור הן בחינם לאחסון LRS-HOT ו- GRS-HOT. במיוחד ניתן להשיג משיגות בחינם מכיוון שרוב השירותים האחרים גובים תשלום.

להלן מבט על עלויות תפעול אחרות בעת השימוש ב- Azure.

LRS- מגניבLRS- חםGRS-CoolGRS- חם
הכנס כתם / חסום, LIST, צור פעולות מכולה0.100 דולר$ 0,0500.200 דולר0.100 דולר
כל שאר הפעולות למעט מחק, שהוא בחינם$ 0.0100.004 דולר$ 0.0100.004 דולר
העברת נתונים של שכפול גיאוגרפי (ל- GB)N / AN / A0.020 $0.020 $

עלויות השימוש לאחסון מגניב הן בערך פי שניים מעלות האחסון החם, וזו הסיבה שעבור פרויקטים של אחסון פעיל תרצה לשמור על נתונים חמים.

אמזון S3

תמחור השימוש באמזון S3 מורכב ביותר, תלוי במה אתם עושים ועם סוג מחלקת האחסון שאתם עובדים איתם. לא נעסוק בכל היבט בודד אלא נתמקד בחיובים הרלוונטיים ביותר על מנת לפשט את ההשוואה לשירותים האחרים..

עם זאת, אתה יכול למצוא חשבונאות מלאה של חיובים בדף התמחור של אמזון S3.

העלויות בהן נבחן קשורות לאזור מזרח ארה”ב (צפון וירג’יניה) אך דומות לרוב מיקומי השרתים ברחבי העולם.

נתחיל בעלויות כתיבת ושחזור נתונים לאחסון רגיל. העלאות ל- Amazon S3 הן בחינם. אחזור מהאחסון הרגיל של אמזון S3 מבוסס על הסכום שאתה משיג בכל חודש.

1 ג’יגה-בייט ראשונים בחודש חינם
עד 10 טרה-בתים לחודש0.090 דולר לג’יגה-בייט
40 השחירות הבאות בחודש0.085 דולר לג’יגה-בייט
100 השחפת הבאים בחודש0.070 דולר לג’יגה-בייט
350 TB הבאים בחודש0,050 דולר לג’יגה-בייט

עלויות שליפת נתונים עבור גישה רגילה ושירות קרחון מתומחרות באופן שונה. אחזור נתונים מגישה שכיחה עולה 0.01 $ לגיגה-בייט בחודש.

בדרך כלל לוקח זמן רב יותר לשליפה של קרחונים וגובה תשלום נוסף עבור אחזור מזורז.

רמת אחזורזמן עיבודעלות ל- GB
מזורז15 דקות0,03 דולר לג’יגה-בייט
סטנדרט3 – 5 שעות0.01 דולר לג’יגה-בייט
בתפזורת5 – 12 שעות0.0025 דולר לג’יגה-בייט

עלויות תפעול של מניפולציות והעברות נתונים בין שיעורים (למשל, מאחסון רגיל לקרחון) מחויבים לרוב לכל 1,000 בקשות..

סטנדרטסטנדרט – גישה לעיתים רחוקותקרחון אמזון
בקשות PUT, COPY, POST, LIST0.005 דולר לאלף בקשות0.01 דולר לכל 1,000 בקשותN / A
GET, כל הבקשות האחרות0.004 דולר לאלף בקשות0.01 $ לכל 10,000 בקשותN / A
מעבר מחזור חייםN / A0.01 דולר לכל 1,000 בקשות0.05 דולר ל -1,000 בקשות

בטבלה שלמעלה, “מעבר מחזור חיים” מתייחס להעברה מכיתה אחת לשנייה. כך, למשל, זה עולה 0.05 דולר לכל 1,000 בקשות להעברת נתונים לקרחון. יכולה להיות כל כמות של ג’יגה-בייט המועברת לכל בקשה.

כפי שאתה יכול לראות, עלויות העסקאות כשמדובר בנתונים המאוחסנים בתקן – גישה לא שכיחה גבוהות לא מעט מאשר עבודה עם נתונים בתקן. בקרחון, בינתיים, רוב העסקאות אסורות.

אחסון בענן של גוגל

אחסון ענן של גוגל מפצה על הפשטות היחסית של תמחור האחסון הבסיסי שלה באמצעות תמחור טרנסקציונאלי שעולה על אמזון S3 מבחינת המורכבות. כך שתוכלו להבין טוב יותר את העלויות ביחס לתחרות, אנו נשבר את הדברים בצורה הכי פשוטה שאנחנו יכולים.

גוגל מתייחסת לכתיבת נתונים או להעלאה כ”כניסה “ושליפת נתונים, או הורדות, כ”מצוקה” במודל התמחור שלהם. העלויות בטבלה שלהלן הינן עבור אחסון רב-אזורי ואזורי עבור לקוחות מבוססי ארה”ב. שים לב כי עלויות “כניסה” חלות ברחבי העולם למעט אוסטרליה וסין (פחות ה- SAR בהונג קונג), לשניים אלה יש מחירים מיוחדים.

חדירת רשתמצוקת רשתמצרי רשת (סין)מצרי רשת (אוסטרליה)
0-1 TBחינם0.12 דולר לג’יגה-בייט0.23 דולר0.19 דולר
1-10 TBחינם0.11 דולר לג’יגה-בייט0.22 דולר0.18 דולר
10+ שחפתחינם0.08 דולר לג’יגה-בייט$ 0.200.15 $

עלויות השליפה עבור אחסון בקו החיוב מחויבות ב- 0.01 $ לגיגה-בייט. אחזור של Coldline עולה 0,05 דולר לגיגה-בייט.

פעולות שימוש אחרות מחויבות בשיעורים משתנים ועל פי 10,000 פעולות. קיימות שתי סיווגים שונים עבור חיובי קיבוץ: “Class A” ו- “Class B.” יש גם תת קבוצה קטנה של פעולות בחינם כמו מחיקות.

מחלקה A (לכל 10,000 פעולות)דרגה B (לכל 10,000 פעולות)
רב-אזוריים ואזוריים$ 0.050.004 דולר
קו קרוב0.10 $0.01 דולר
קולדליין0.10 $$ 0.05

פעולות יקרות לא מעט עבור קו קו וקווי קו, אם כי אתה יכול לבצע אותן באחסון קווי, שלא תוכל להשתמש בקרחון אמזון. פירוט של פעולות הנופלות לאיזה כיתה ניתן למצוא בעמוד זה.

מסגרת אחורית B2

בדומה למחירי אחסון הבסיס שלה, Backblaze B2 מקפיד על דברים פשוטים עם אופן השימוש בהם.

הנה כל מה שצריך לדעת על קצה המזלג:

הורדהעלהעסקאות
0.05 דולר לג’יגה-בייטחינם0.004 דולר לכל 10,000 הורדות 0.004 $ לכל 1,000 עסקאות אחרות

תשלום ה- 0.004 דולר לכל 10,000 הורדות הוא בנוסף לחיוב של $ 0,05 לגיגה-בייט, אך זה לא אמור להגדיל את העלות הכוללת בהרבה. 1GB הראשון של הנתונים שהורד כל יום באמצעות Backblaze B2 הוא בחינם. מעבר לזה, אין באמת מה להסביר.

שתי מחשבות עגולות

כדי להבין איזה שירות מציע את התמורה הגבוהה ביותר, נתחיל בעלויות העלאה והורדה ופשוט התבונן באפשרות האחסון הבסיסית של כל שירות.

העלההורד
צבע תכלתחינםחינם
אמזון S3חינם0.09 דולר לג’יגה-בייט (מתחת ל -10 טרה-בתים)
אחסון בענן של גוגלחינם0.11 $ לג’יגה-בייט (מתחת ל -10 TB)
מסגרת אחורית B2חינם0.05 דולר לג’יגה-בייט

אחזור הנתונים החופשי של Azure בולט ועוזר לפצות על עלויות האחסון הגבוהות בארכיון שראינו בסיבוב הראשון. בעוד שהחינם הטובים ביותר, אנו אוהבים גם את העובדה ש- Backblaze B2 גובה מחצית ממה שאמזון וגוגל גובות.

לא נשווה כל חיוב בפעולה יחידה בארבעת השירותים הללו, אך בואו נראה כמה שיעורי בסיס לאחסון רגיל.

טווח תעריפיםלכל סכום בקשה
צבע תכלת0,04 $ – 0,05 $10,000
אמזון S30.004 $ – 0.005 $1,000
אחסון בענן של גוגל0,04 $ – 0,05 $10,000
מסגרת אחורית B20.00 דולר1,000

כפי שאתה יכול לראות, חיובים תפעוליים זהים למעשה לכל שירות. אין יותר מה להוסיף לשיחה, ההורדות החינמיות של Azure מנצחות את הסיבוב הזה.

זוכה שני בסיבוב: תכלת

שלב שלישי: מהירות הגיבוי

כשאתה מפעיל גיבויים מלאים או עובד עם קבצים גדולים, העברת קבצים לענן עשויה לארוך זמן רב. אם המהירות היא המהות ביותר עבורך, תרצה לשים לב לסיבוב הבא הזה.

בדיקות השוואת מהירות

אנו ננהל את כל ארבעת השירותים באמצעות מספר בדיקות מהירות בסיסיות כדי לראות כיצד כל אחד מהם ביצע נגד האחרים. בדיקות אלה נערכו עם תיקיה דחוסה של 496 מגה-בתים המורכבת מסוגים שונים של קבצים.

מיקום הבדיקה שלנו היה ממש מחוץ לבוסטון, מסצ’וסטס. בדיקות בוצעו באמצעות רשת WiFi עם מהירויות אינטרנט של 39 מגה-ביט לשנייה והעלאה של 12 מגה-ביט לשנייה בזמן שהן הופעלו.

מכיוון שאמזון S3, Azure, Google Cloud ו- B2 לא נועדו להעלות ולהוריד קבצים ללא עזרה, שילבנו קודם כל אחד מהם עם גיבוי CloudBerry.

עבור כל שילוב, שמרנו על ההגדרות כשהיינו עוברים את תהליך אשף הגיבוי של CloudBerry. בחרנו לגיבוי ברמת חסימת ודחיסת קבצים בכדי למקסם את המהירות אך אחרת השארנו הכל לבד.

בנוסף, תייגנו רק את קובץ הבדיקה שלנו לגיבוי. גישה זו עזרה לסלק את הרעש של פעילויות גיבוי אחרות כדי להבטיח שהמספרים שעוקבים אחרינו היו רק עבור קובץ הבדיקה שלנו.

לאחר ההתקנה, יזמנו מיד את הגיבוי והשתמשנו בלשונית “תוכניות הגיבוי” של גיבוי CloudBerry כדי לפקח על ההתקדמות. בתמונה הבאה תוכלו לראות כיצד התוכנה מציגה את מהירויות העלאת הקובץ ב- MB / s ו- Mbps.

אף שהוא מציג זמן שחלף, המספר הזה מעט לא מדויק מכיוון שגיבוי CloudBerry בילה כדקה בהכנת תמונת מצב VSS של המחיצה וניתוח קובץ הבדיקה שלנו בכל מקרה לפני שהגיבוי התחיל.

אז חיכינו עד שהתיקיה הדחוסה שהכנו, “cloudspeedtest (2) .zip”, התחילה להעלות. להלן התוצאות:

אמזון S3צבע תכלתGoogle CloudBackBlaze B2
העלה5:307:007:306:30
MB / S1.51.31.21.4
Mbps11.611.110.911.4

שלוש מחשבות עגולות

כל ארבעת השירותים ביצעו ביצועים טובים, במיוחד בהשוואה לשירותי גיבוי צרכנים כמו IDrive ו- CrashPlan או שירותי ענן כמו Dropbox ו- Google Drive, המועלים בדרך כלל בסביבות 1MB / s.

עם זאת, עבור הבדיקות שלנו אמזון S3 יצאה בראש, ואחריה BackBlaze B2.

נזכיר כי בכל זמן נתון, בדיקות אלו יכולות היו לצאת אחרת. המספרים היו כה קרובים, עד כי כנראה שזכייתה של אמזון S3 לא אמורה להיות הגורם המכריע בבחירתו על פני שירות אחר.

הזוכה בסיבוב השלישי: אמזון S3

סיבוב רביעי: תמיכה

במהלך סבב רביעי, ניגע במשאבי תמיכת הלקוחות המוצעים על ידי השירותים המוצגים שלנו. כל ארבעת השירותים הנסקרים מציעים תמיכה בסיסית לתמיכה בחינם ופרמיה למפתחים וסביבות ייצור.

נשווה עלויות ונבדוק זמינות, ערוצים ומשאבים מקוונים עבור כל אחד מהם.

צבע תכלת

בנוסף לתמיכה הבסיסית בחינם, Azure נותנת לך אפשרות לשלם עבור אחת מארבע רמות תמיכה מתקדמות.

תמיכה בחינם מאפשרת לך גישה לעזרה 24/7 לחיוב ומשאבים מקוונים לכל דבר אחר. הטבות שנוספו לשלושת רמות התמיכה בתשלום מופיעות בטבלה שלהלן.

מפתחסטנדרטישיר מקצועי
תשלום חודשי29 $300 דולר1,000 דולר
תמיכה טכניתשעות עבודה24/724/7
זמן תגובה לסוגיות קריטיות< 8 שעות< שעתיים< 1 שעה
ניהול חשבוןלאלאכן
שירותי יעוץלאלאכן

תמיכה טכנית הניתנת קשורה גם לטכנולוגיות שאינן של מיקרוסופט הפועלות על Azure.

ישנה גם חבילת “תמיכה ראשונה” המכסה את כל מוצרי מיקרוסופט, עם תגובה מהירה (מתחת ל 15 דקות) ושירותי ניהול וייעוץ אישי של חשבונות. תמחור עבור תמיכה ראשונה זמין רק באמצעות הצעת מחיר.

ללא קשר לתוכנית התמיכה שתבחר, הגישה לתמיכה של Azure עוברת דרך פורטל Azure. מרכז התמיכה מעוצב היטב עם משאבים כמו הדרכות ומאמרי הוראות כיצד להתחיל ולעבוד באמצעות סוגיות בסיסיות.

מרכז התמיכה מעניק לך גישה ישירה לחלל ייעודי בפורומים MSDN, Stackoverflow.com ו- Serverfault.com, שם תוכל ליצור קשר עם אנשי IT ומפתחי IT..

לאורך הצד הימני של הפורטל תוכלו ללחוץ על “בקשת תמיכה חדשה” לפתיחת כרטיס.

כל התמיכה מתחילה בכרטיס. Azure אינה מציעה צ’אט חי או תמיכה טלפונית. עם זאת, לאור חומרת הבעיה, התמיכה עשויה להסלים לשיחה חיה אם היא מסייעת בפתרון הדברים במהירות רבה יותר.

יש גם קטע לבדיקת בריאות המשאבים והשירותים, וכן קישור הנקרא “יועץ” שתוכל לעקוב אחריו כדי לקבל המלצות.

אמזון S3

אמזון S3 מציעה גם תוכנית תמיכה בסיסית בחינם ושלושה שכבות בתשלום.

תמיכה בחינם מעניקה לך גישה 24 שעות ביממה לתמיכה בלקוחות בשאלות בסיסיות ובעיות חיוב. תוכלו גם לבקר בפורטל התמיכה של אמזון לקבלת גישה לתיעוד, ניירות לבנים ופורומים.

אתה גם מקבל גישה למצב הבריאות ושירותי ההודעות כדי לשמור על כרטיסיות האחסון שלך בתוספת ארבע בדיקות “יועץ מהימן” ליבה. היועץ המהימן של AWS סורק בצורה אינטליגנטית את התשתית שלך ומציע המלצות לשיפור תהליכים.

שלושת השכבות בתשלום מציעות מגוון יתרונות תמיכה נוספים. הטבלה הבאה מפרטת כמה מהחשובים יותר.

מפתחעסקיםארגוני
תשלום חודשיהחל מ 29 $החל מ 100 $החל מ 15,000 $
תמיכה טכניתשעות עבודה24X724X7
זמן תגובה לסוגיות קריטיות< 12 שעות< 1 שעה< 15 דקות
תמיכה אדריכליתהתרגול הטוב ביותרמקרה שימושהתייעצויות
תמיכה בתוכנת צד שלישילאכןכן
תמיכה בפעולותלאלאביקורות ודיווחים
תמיכה בריאותיתלוח מחוונים לבריאות אישיתלוח מחוונים לבריאות אישית וממשקי API לבריאותלוח מחוונים לבריאות אישית וממשקי API לבריאות
יועץ מהימן בודקארבעגישה לכל הצ’קיםגישה לכל הצ’קים

תמיכה טכנית לתכנית התמיכה של המפתחים זמינה באמצעות דואר אלקטרוני ומעמידה אותך במגע עם מקורב לתמיכה בענן. תמיכה טכנית עסקית וארגונית כוללת גם צ’אט חי ותמיכה טלפונית. בנוסף, תתמודד עם מהנדסי תמיכה בענן מנוסים יותר במקום מקורבים.

שים לב כי זמני התפנית של התמיכה הטכנית מבוססים על חומרתם. כך, למשל, לידע כללי שואל תמיד זמן תגובה של 24 שעות.

התמיכה באמזון S3 מנוהלת דרך פורטל תמיכה מרכזי. שם תוכלו למצוא הערות בנושאים שוטפים ותוכלו ליצור ולעקוב אחר כרטיסי דלפק העזרה.

לצד הימני של פורטל התמיכה ישנם קישורים לתיעוד, שאלות נפוצות טכניות, הפורומים ובסיס ידע, בין אפשרויות אחרות..

מרכז הידע הוא יותר פורטל שאלות נפוצות המכסה את כל הנושאים של AWS. עבור לתיעוד אם אתה מעוניין במבט מעמיק יותר על אמזון S3 ושירותי AWS אחרים.

הפורומים, בינתיים, הם משאב טוב לייעוץ פיתוח בזכות חלקי משנה המוקדשים ל- Java, Python, .NET, PHP ושפות אחרות. לפעמים העצות הטובות ביותר מגיעות באמצעות המון המונים.

אחסון בענן של גוגל

תמיכה עם Google Cloud Storage עוקבת אחר הנתיב שפורסמו על ידי Azure ו- Amazon S3: אתה מקבל תמיכה (ברונזה) בחינם לצורך בירור חיובים אך תמיכה טכנית דורשת קצת כסף.

אתה יכול גם לגשת למרכז התמיכה של גוגל בחינם, שם תוכל למצוא שאלות נפוצות בסיסיות, תיעוד מפורט, הדרכות ופורומים קהילתיים. יתרון אחד של מעבר עם Google Cloud הוא שגוגל נותרה מוצר פופולרי מאוד בקרב מפתחים ויש לה את אחד הבסיסים הקהילתיים הפעילים ביותר של שירות ענן כלשהו..

גוגל גם עושה עבודה נהדרת עם בניית ספריות הדרכה חזקות. וכמובן, ניתן לחפש בספריות אלה.

להלן מבט על היתרונות הנוספים שאתה מקבל על ידי תשלום עבור תמיכה:

כסףזהבפלטינה
תשלום חודשי150 דולרמתחיל ב -400 דולרבציטוט בלבד
תמיכה טכניתשעות עבודה24/7 (בעיות קריטיות בלבד)24/7
זמן תגובה לסוגיות קריטיות4 שעות עבודה1 שעה15 דקות
תמיכה טלפוניתלאכןכן
תמיכה באדריכלותהתרגול הטוב ביותרמקרה שימושמקרה שימוש
התייעצויותלאכןכן
ניהול חשבונות טכנייםלאלאכן

עלויות לתמיכה בזהב ופלטינה הן עלויות מינימליות. ישנם שיעורים מבוססי שימוש שהם אחוז מההוצאה שלך על אחסון ענן של גוגל שתחויב בהם אם הנתון הזה יעלה על המחיר המינימלי. זה יכול להיות בין שלושה לתשעה אחוזים, תלוי מה אתה מוציא.

מסגרת אחורית B2

ל- Backblaze B2 יש למעשה שתי תוכניות תמיכה בחינם: “מגה” ו”גיגה “. אתה משודרג אוטומטית לגיגה כאשר אתה מוסיף את פרטי כרטיס האשראי לחשבונך. ההבדל בין השניים הוא ש- Backblaze מקטין את זמן התגובה של היעד משני ימי עסקים לאחד.

יתרון אחד של Backblaze B2 הוא בכך שאתה מקבל תמיכה בדוא”ל הן לחיוב והן לפניות טכניות באמצעות חשבון חינם. עם כל רמות התמיכה אתה מקבל גישה גם לתיעוד מוצרים, קוד לדוגמה ובסיס הידע Backblaze.

היתרונות היחידים של תמיכה בתשלום הם גישה עבור יותר אנשים, זמן תגובה ותמיכה טלפונית עבור הרמה הגבוהה ביותר.

טרהפטה
תשלום חודשי150 דולר400 דולר
זמן תגובה< שתי שעות עבודה< שתי שעות עבודה
תמיכה טלפונית 24/7לאכן
אנשים עם גישהשתייםחמש

הבעיה עם Backblaze היא שאין אפשרויות לתמיכה אישית יותר בכל הקשור לתמיכה אדריכלית, ניהול תפעול ותמיכה בכלים של צד שלישי המשתמשים ב- Backblaze B2.

לסביבות ייצור, זהו חסרונות קריטית וסיבה חזקה לקחת בחשבון את שלושת השירותים האחרים במקום אם אתה מנהל עסק.

סיבוב ארבע מחשבות

אנו אוהבים את העובדה ש- B2 מציעה תמיכה טכנית בחינם ותמיכה טלפונית בחינם והתכנית הגבוהה ביותר שלה בתשלום, לעומת שלושת השירותים האחרים, אך מה שאתה מקבל די דליל. המשאבים המקוונים אינם עמוקים ומותאמים לתמיכה בבניית סביבות ייצור מורכבות אינן מוצעות.

Azure, S3 ו- Google Cloud מציעים כולם מידה מסוימת של ניהול חשבונות טכניים והתייעצויות אם אתה מוכן לשלם.

תמיכה במפתחיםתמיכה עסקית
צבע תכלת29 $300 דולר
אמזון S329 $100 דולר
Google Cloud150 דולרמתחיל ב -400 דולר
מסגרת אחורית B2150 דולר400 דולר

אמנם Google Cloud מציע משאבים עמוקים, אך עלויות התמיכה הן יותר מ- Azure או S3.

בין Azure ל- S3, אנו מעדיפים את עיצוב פורטל התמיכה של Azure. עם זאת, עם תמיכה עסקית ב- S3, אתה מקבל זמני תפנית מהירים יותר, צ’אט חי ותמיכה טלפונית. הכי קרוב ל- Azure לתמיכה בשידור חי הוא טוויטר.

הזוכה בסיבוב הרביעי: אמזון S3

סיבוב חמישי: ביטחון

במהלך הסבב החמישי והאחרון שלנו, אנו בודקים כיצד ארבעת השירותים המוצגים שלנו מצפינים את הנתונים שלך.

רוב אפשרויות האחסון בענן מציעות לפחות הצפנה בצד השרת (SSE). המשמעות היא שהספק מערבל את הנתונים שלך לפני שהוא כותב אותם לדיסק. כאשר הנתונים שלך מעורבבים בשרת, כל מי שבמקרה מפר את השרת לא ממש יוכל לקרוא אותם.

שירותי אחסון בענן מסוימים מאפשרים לך גם לספק את המפתחות המשמשים להצפנת נתונים. זה נקרא הצפנה בצד השרת עם מפתחות המסופקים על ידי הלקוח (SSE-C). במקרה זה, הספק אינו יודע את המפתח. זה מספק יותר אבטחה אך אם תאבד את המפתח שלך, הספק לא יכול לאפס את הסיסמה שלך. כלומר, אתה מאבד גישה לתוכן שלך.

לחלופין, אתה יכול ללכת עם מערכת ניהול מפתחות (KMS) אם השירות מציע זאת. עם הגדרה זו, המפתחות עדיין מנוהלים על ידיך אך הם מאוחסנים בענן לצורך שמירה. טכנולוגיות KMS עוזרות לעסקים לשלוט על הגישה לאחסון ולעקוב אחר הנחיות התאמה לענף.

צבע תכלת

Azure תומך ב- SSE, שתוכלו להגדיר מתוך פורטל Azure.

לשם כך, פעם אחת בחשבון האחסון שלך, לחץ על לחצן ההצפנה בתפריט בצד ימין. זה מאפשר לך ללחוץ על כפתור “מופעל” בחלונית הימנית כדי להפעיל את ההצפנה. בעתיד, כל הקבצים שיישלחו לענן Azure יוצפנו.

פרוטוקול ההצפנה המשמש את Azure הוא AES-256, הפרוטוקול המומלץ על ידי מכוני התקנים והטכנולוגיה האמריקאיים. מפתחות הצפנה נוצרים ומאוחסנים על ידי מיקרוסופט.

ל- Azure אין עדיין KMS שיאפשר לך ליצור ולנהל מפתחות. על פי הדיווחים, מיקרוסופט עובדת על תכונה זו.

Azure אכן תומך בהצפנה מצד הלקוח. לכן תוכלו להצפין את הקבצים בעצמכם לפני שתשלחו אותם לענן. אם אתה משתמש בגיבוי CloudBerry כדי לנהל את תהליך העברת הקבצים שלך, באפשרותך להגדיר את פרוטוקול ההצפנה שלך (AES-128, AES-192 או AES-256) ואת הסיסמה מתוכנה זו..

אמזון S3

Amazon S3 נותן לך את האפשרות להצפין את צד שרת הנתונים באמצעות מפתח מנוהל S3 (SSE-S3) או מקש מנוהל על ידי Amazon AWS KMS (SSE-KMS).

לא משנה אם אתה משתמש SSE-S3 או SSE-KMS, הנתונים שלך יוצפנו באמצעות AES-256.

אמזון מתירה גם קידוד בצד הלקוח אם ברצונך לעקוב בעצמך אחר מפתח ההצפנה.

אם אתה משתמש בגיבוי CloudBerry כדי לשלוח נתונים ל- Amazon S3, תוכל לבחור את שיטת ההצפנה שלך במהלך תהליך ההתקנה (תוכל לחזור ולערוך את תוכנית הגיבוי שלך גם בהמשך)..

מכיוון שאמזון S3 מאפשרת הצפנה בצד הלקוח, אתה יכול לומר לגיבוי CloudBerry לטפל בזה עבורך. לחלופין, אתה יכול לבחור SSE-S3 או SSE-KMS (תצטרך להשיג ולהזין את מפתח KMS שלך אם תעבור עם אפשרות זו) תוך כדי יצירת תוכנית הגיבוי של CloudBerry Backup שלך..

Google Cloud

כל תוכן המאוחסן ב- Google Cloud מוצפן אוטומטית באמצעות AES-256 ונשאר ככה בזמן מנוחה. כל קובץ מתפרק לחלקים ולכל חתיכה מפתח הצפנה נפרד משלו.

Google Cloud הוא השירות היחיד בסבב זה שמצפין כברירת מחדל. עם האחרים אתה צריך להפעיל את ההצפנה. מעניין לציין שאינך יכול גם לכבות את ההצפנה במנוחה באמצעות Google Cloud. עם זאת, סביר להניח שלא תרצו.

אמנם אינך צריך להגדיר הצפנה באמצעות Google Cloud, אך השירות מאפשר לך להתאים אישית את הגישה בה נעשה שימוש במידה מסוימת.

בדומה לאמזון, האפשרויות המוצגות כוללות מערכת ניהול מפתחות מבוססת ענן. הגרסה של גוגל עוברת על ידי “Cloud KMS.” עם זאת, בעוד ששירות זה זמין לרוב מוצרי Google Cloud, שילוב האחסון אינו מוצע עד כה.

אך בעוד שכלי ה- Cloud KMS הרחב יותר אינו זמין, Google Cloud עדיין מאפשר לך ליצור מפתחות הצפנה משלך. החיסרון הוא שאתה לא יכול לעשות דברים כמו סיבוב אוטומטי והרס מפתחות שכלי KMS טוב מאפשר לך לעשות.

לחלופין, Google Cloud תומך בהצפנה מצד הלקוח. אז יצירת מפתח הצפנת CloudBerry Backup היא שוב אפשרות אם יש לך צורך בפרטיות נוספת.

מסגרת אחורית B2

Backblaze B2 אינו מצפין את הקבצים שלך בזמן מנוחה. פירוש הדבר, שנותר לבד, כל דבר שמאוחסן שם חשוף יותר לפשרה במקרה של הפרת נתונים.

לכן, כדי לאבטח את הקבצים שלך, תצטרך להצפין אותם בעצמך לפני שתשלח אותם לענן. ישנן דרכים רבות לעשות זאת. אינך צריך להשתמש בגיבוי של CloudBerry אך אנו בהחלט היינו ממליצים להסתפק בפתרון לפני ביצוע גיבויים.

מחשבות סיבוב חמש

מבלי לספק פיתרון הצפנה משלו, B2 היא המפסידה הברורה בסיבוב זה. שלושת השירותים האחרים מציעים כל אחד הצפנת AES-256.

באמת, אין הרבה מה להבדיל ביניהם מעבר לזה. שלושתם מקלים על הגדרת הצפנה במנוחה. ענן גוגל אולי מקבל הנהון קל לביצוע הצפנה כברירת מחדל, אבל זה לא יתרון עצום כל עוד מקפידים לאפשר זאת באמצעות S3 ו- Azure.

אז, זקוק להחלטה, הסיבוב הזה נוטה לכיוון אמזון S3, המספק פיתרון KMS ממומש לחלוטין. Google Cloud מציעה אחת כזו אך עדיין לא ניתן להשתמש בה לאחסון ענן. ו- KMS של Azure, בינתיים, כנראה עדיין בתנור.

הזוכה בסיבוב החמישי: אמזון S3

מחשבות אחרונות

בין אם אתם מפתחים אפליקציה ובין אם אתם מנהלים עסק, בחירת פלטפורמת אחסון ענן נכונה יכולה לעזור לכם לשלוט על עלויות, לשפר את אפשרויות הפיתוח שלכם, לספק תמיכה ברמה גבוהה ולשמור על בטיחות המוצר שלכם. בקיצור, זה יכול להשפיע עצום על הצלחת המיזם שלך.

כיסינו הרבה אדמה בהתאמה זו, אך האמת היא שבקושי שרדנו את פני השטח של מה שתוכלו לעשות עם ארבעת שירותי אחסון הענן האלה. למרות שיש לנו מועדף, הבחירה שלנו לא תהיה הבחירה הטובה ביותר עבור כולם.

אז נסה שירותים אלה. ניתן להשתמש בכל אחד מהם על בסיס ניסיון, ואם אתה זקוק לכלי לקום ולהפעלתו במהירות, כך גם גיבוי CloudBerry יכול.

אולם לעת עתה אנו ממליצים להתחיל עם מבט טוב על אמזון S3. אמנם החיובים קצת יותר גבוהים ממה שמקבלים מ- Azure ו- Google Cloud והרבה יותר גבוהים מ- B2, אך ל- S3 יש את התמיכה הטובה ביותר ואת מערך האבטחה הטוב ביותר מבין הארבעה וזכתה במבחני המהירות שלנו בקושי..

אם אכפת לך רק למזער את התקציב שלך ולא אכפת לך מדי פעם מבעיות השהיה, הצפנת תוכן משלך ותמיכה שאולי לא עומדים בדרישות ברמת הייצור B2 יחסוך לך חבילה.

חושבים שטעינו? ספר לנו מדוע בתגובות למטה. תודה שקראתם

הזוכה הסופי: אמזון S3

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me