אירוח בענן לעומת אירוח משותף לעומת אירוח ייעודי לעומת VPS

במדריך הטוב ביותר שלנו לאירוח אתרים, תוכלו למצוא רשימה ארוכה של ספקים אשר לכל אחד מהם מערך תכניות שונה. חלק ממארחי רשת, כמו JustHost, מעבים את המסדר שלהם כדי שיהיה נגיש לעולים חדשים, בעוד שאחרים, כמו WestHost, מספקים שירותים על פני רבדים ונקודות מחירים (קרא את סקירת JustHost וסקירת WestHost).

אנו כאן כדי לעזור להבהיר את ההבדל בין השירותים המארחים המוצעים על ידי מתן סקירה של סוגי אירוח. בנוסף להסביר כיצד כל סוג של אירוח עובד, אנו מציעים ספקים שאנחנו הכי אוהבים עבור כל סוג אירוח, כמו גם איזה סוג אתרי אינטרנט צריכים להשתמש באיזה סוג אירוח..

מהם סוגי האירוח?

מה זה אירוח אתרים

אירוח אתרים הוא מושג קל להבנה. זהו תהליך האחסון וההגשה של האתר שלך בפני כל מבקר שנכנס לתחום שלך. למרות שהתהליך שמאחורי אירוח אתרים מורכב – קרא את המדריכים שלנו לגבי רשומות DNS למבט קצר – הרעיון של אירוח אתרים הוא פשוט.

עם זאת, לא כל אירוח אתרים שווה. למרות שהמושג של אחסון קבצי האתר שלך בשרת והגשת משתמשים למשתמשים זהה, האופן בו האתר שלך אוסף משאבי מחשוב שונים בהתאם לסוג האירוח שלך.

מארחי אתרים משתמשים בשיטות אירוח שונות כדי להתאים לאתרים עם צרכים שונים.

לדוגמה, תיק אישי אינו זקוק לכוח מחשוב רב מכיוון שיש תוכן מוגבל ומעט מבקרים, כך שלא הגיוני לקנות אירוח יקר ומסור. לחלופין, חברות גדולות עם צוות IT עשויות לרצות להגדיר את התצורה של אירוח בצורה מסוימת, כך שעדיף משאבים מלאים והתאמה אישית.

מדריך זה נועד להסביר מהם סוגי האירוח הפופולריים ביותר, לעבור על כל מה שמציע ומי הוא הכי מתאים. עם זאת, אם אתה חדש בעולם אירוח אתרים ומוצף מכמות האפשרויות, אתה לא צריך להיות מודאג מדי לגבי סוגי אירוח. בדרך כלל התוכנית “אירוח אתרים” או “אירוח משותף” של מארח אתרים היא ההימור הטוב ביותר למתחילים.

סקירה של סוגי אירוח

כעת, כאשר אתה מבין מהו סוג אירוח, אנו נעבור על ארבע הגרסאות הפופולריות ביותר. בנוסף להסבר כיצד עובד כל סוג אירוח, אנו מתכוונים לתת המלצות למי עליהם להשתמש באיזה סוג אירוח.

אם אתה רוצה לדלג על הפרטים הקטנים, להלן סקירה מהירה של סוגי האירוח השונים:

אירוח משותף

 • מאפשר למשתמשים מרובים לארח אתרים בזול על ידי ניצול יתרונות הגודל.
 • מתאים לעסקים קטנים, תיקים, אתרי מידע ואתרי אינטרנט אישיים.

אירוח VPS

 • מציע את התצורה והעקביות של אירוח ייעודי ללא תג מחיר על ידי וירטואליזציה של שרת פרטי בשרת משותף.
 • מתאים לעסקים בינוניים, מפתחים וכלי חדשות בינוניים.

אירוח ייעודי

 • מספק שרת וכל משאבי המחשוב שלו למשתמש יחיד.
 • מתאים לרשתות מרובות אתרים, עסקים גדולים, חנויות מסחר אלקטרוני גדולות וכלי מדיה גדולים.

אירוח בענן

 • משלב היבטים של אירוח משותף, VPS ואירוח ייעודי בכך שהוא מאפשר לאתר שלך לשלוף משאבים מהענן ובכך למעשה לא ניתן להיכנס לא מקוון.
 • מתאים לכל אתר שזקוק לתעבורה גבוהה ועלויות הפעלה נמוכות, במיוחד כלי תקשורת ובלוגים גדולים מדיום עד גדול.
 • יכול לשמש תאגידים גדולים או רשתות מרובות אתרים עם תצורה מותאמת אישית.

אירוח משותף

אירוח משותף

אירוח משותף הוא וצריך להיות ברירת המחדל עבור רוב האתרים. זהו סוג האירוח הבסיסי אליו יש להשוות בין כל הסוגים האחרים מכיוון שכמעט כל מארחי האינטרנט מציעים צורה כלשהי של זה. iPage, למשל, מציע כמעט באופן בלעדי אירוח משותף (קרא את סקירת iPage שלנו).

במקום לאפשר לכל משתמש להיות בעל שרת משלו, אירוח משותף מעמיד מספר משתמשים על אותו שרת. לשרת יש משאבים סופיים, כך שאתרים אלה חולקים את מה שיש. אם אירוח מייצג דיור, אירוח משותף יהיה מגורים בדירה.

כמו חיים משותפים, ישנם יתרונות וחסרונות לאירוח משותף. גולת הכותרת היא שזה זול. על ידי קיבוץ משתמשים באותו שרת, מארח האינטרנט יכול לחסוך כסף בשרתים ולהעביר לך את החיסכון. למרות שיש המון מארחים משותפים יקרים – קרא דוגמא את סקירת Arvixe שלנו – יש גם אפשרויות זולות, כגון Namecheap (קרא את סקירת Namecheap שלנו).

עם זאת, הכל בא במחיר, ובמקרה של אירוח משותף, זה השכנים שלך. כל אתר אינטרנט מושך מאותה משאבים, כך שאם מארח האינטרנט הוא חמדן ומארח יותר מדי אתרים באותו שרת, האתר שלך עשוי להיגמר במשאבים כדי להתאים את המשתמשים בו (קרא את סקירת GreenGeeks כדוגמה לכך)..

בגלל זה, יש לקחת בחשבון אירוח משותף לאתרים עם כמויות קטנות של תנועה. כל אתר עם קוצים פתאומיים אצל משתמשים, כמו אתר חדשות, יתקשה לעמוד בקשות הזורמות, וכתוצאה מכך טעויות טעינה של דפים או מהירויות איטיות יותר..

רוב מארחי האינטרנט מציעים צורה כלשהי של אירוח משותף, אך מצאנו כי Hostinger ו- Hosting24 הם הטובים ביותר. הם זהים לזה, שלמרבה המזל הוסטינגר לא מנסה להסתיר. שניהם מציעים תמחור תחרותי ותכונות מעולות, אך חשוב מכך, הם לא מפריעים על השרתים שלהם עם המשתמשים. קרא את סקירת Hostinger וסקירת Hosting24 למידע נוסף.

אירוח משותף מתאים לקהל ספציפי. כל אתר שיש בו מעט תנועה או מקוון אך ורק למטרות מידע, ירוויח ממנו. זה כולל אתרים לעסקים קטנים, תיקים אישיים ודפי מידע. אתרים אלו בדרך כלל מושכים מעט תנועה, ולכן הפעלת מחסור במשאבים לא אמורה להיות בעיה.

מי צריך להשתמש באירוח משותף:

 • עסקים קטנים
 • סופרים, אמנים וכו ‘.
 • אתרים אישיים
 • דפי מידע

אירוח VPS

אירוח VPS

אירוח VPS הוא צעד מעל אירוח משותף מבחינת מחיר וביצועים. כמו אירוח משותף, אתרים רבים מאוחסנים באותו שרת, אך במקום לשתף את המשאבים באופן שרירותי, אתה מקבל מערכה המוקדשת לך.

זה מושג על ידי הגדרת שרתים וירטואליים בשרת הפיזי (אחרי הכל, VPS מהווה שרת וירטואלי פרטי). במקום לאפשר למשאבים להתפשט ולזרום לפי הצורך, מארח האינטרנט מחלק קבוצות של משאבים לאתרים ספציפיים, ונותן להם למעשה סביבת אירוח ייעודית משלהם..

לדוגמה, אם לשרת יש שמונה ליבות מעבד, 16 ג’יגה-בתים של זיכרון RAM ו- 2TB של אחסון SSD, יכול להיות שיש ארבעה שרתים וירטואליים, שלכל אחד מהם שתי ליבות מעבד, 4 ג’יגה-זיכרון RAM ו- 500 ג’יגה-בייט של אחסון SSD.

למרות שזה אולי לא נראה כך בהתחלה, ההבדל בין VPS לאירוח משותף הוא עצום. החיסכון הבולט ביותר הוא שאתה מקבל משאבים ייעודיים במקום לשתף אותם עם אחרים. המשמעות היא שהאתר שלך יכול להכיל תנועה בכמה משאבים שיש לו, בלי קשר לאתרים האחרים בשרת.

עם זאת, ההיבט החשוב יותר הוא שתוכל להתאים אישית את השרת שלך. מכיוון שמארח האינטרנט מציע סביבת אירוח ייעודית, אתה יכול לבצע שינויים בשרת שלך וכיצד הוא מוגדר, מה שרוב הזמן אתה לא יכול לעשות עם אירוח משותף..

למרבה הצער, לא כל תוכניות VPS זהות. פרטי ה- gory יופיעו בדף המוצר עבור מארח האינטרנט בו אתה מעוניין, אז היה ערני אם אתה מחפש לרכוש תוכנית VPS. אתה יכול פשוט להשתמש ב- A2 Hosting. כפי שאתה יכול לקרוא בסקירת A2 Hosting שלנו, זה אחד המארחים המהירים ביותר שבדקנו ומגיע עם רמה גבוהה של אפשרות להגדרה, לאתחל.

הסיבה העיקרית לה אנו ממליצים על אירוח A2 לאירוח VPS היא שתקבל בחירה בין לינוקס או חלונות בשרת שלך, כמו גם תוכניות מנוהלות או לא מנוהלות. נדבר על האחרון בסעיף מאוחר יותר, אך הקיצור בכך הוא ש- A2 Hosting מציע גמישות מירבית למפתחים.

DreamHost הוא גם אפשרות נהדרת לאירוח VPS. תוכניות DreamPress שלה, שמשתמשות ב- VPS עבור WordPress, הן הסיבה שהפכה את אירוח האינטרנט הטוב ביותר שלנו עבור מדריך וורדפרס. ישנן גם תוכניות VPS שאינן וורדפרס הנעות בין יישומים בסיסיים לארגונים, עליהן תוכלו לקרוא בסקירת DreamHost שלנו.

אירוח VPS יקר יותר מאירוח משותף אך זול יותר מאירוח ייעודי. זוהי דרך אמצעית המושלמת לעסקים בקנה מידה בינוני, חנויות חדשות גדלות ובלוגים בינוניים. הם נהדרים גם עבור מפתחים שצריכים להגדיר שרתים באופן מסוים.

מי צריך להשתמש באירוח VPS:

 • עסקים בינוניים
 • חנויות חדשות קטנות עד בינוניות
 • מפתחים

אירוח ייעודי

אירוח ייעודי

אירוח ייעודי הוא הסוג הפשוט ביותר של אירוח אתרים להבנה, אך הוא יכול להיות גם היקר ביותר. שלא כמו אירוח משותף ו- VPS, אירוח ייעודי מעניק לך שרת לעצמך. במקום לפצל את המשאבים תוכלו להשתמש כמה או מעט ככל שתרצו, מה שפותח הרבה אפשרויות.

במקרה הסביר ביותר, אירוח ייעודי ישמש לאתרים גדולים או לרשתות מרובות אתרים הזקוקות למשאבים רבים. בדרך כלל מדובר בכלי חדשות גדולים, עסקים גדולים ואתרי סחר אלקטרוני.

עם זאת, בדומה לאירוח VPS, גם אירוח ייעודי מגיע עם החלק החיצוני של הגמישות. ספקים מסוימים מאפשרים לך לא רק שרת לעצמך, אלא גם לבנות אותו מהיסוד על בסיס הצרכים שלך (קרא דוגמא את סקירת SiteGround שלנו). בנוסף, אירוח ייעודי מעניק בדרך כלל גישה שורשית מלאה לשרת.

עם זאת, קיימת שונות רבה במחיר בין שרתים ייעודיים מכיוון שמפרטי השרת בעיקר מכתיבים כמה זה יעלה. לדוגמה, ל- WebHostingBuzz שרתי סליקה הנמצאים מתחת ל 50 $ לחודש, בעוד של- LunarPages יש שרתים שמגיעים ליותר מ 500 $ לחודש (קרא את סקירת WebHostingBuzz שלנו ואת סקירת LunarPages).

איפה שתרכשו אירוח ייעודי יהיה תלוי במידה רבה בצרכים שלכם, אך אנו אוהבים 1&1 IONOS הרבה. כפי שאתה יכול לקרוא ב 1 שלנו&סקירת IONOS, היא מציעה מחירים תחרותיים ייעודיים ומפרטים מרשימים, כולל טונות של אחסון NVMe ו- Cloudflare Railgun (עליהם תוכלו ללמוד במדריך שלנו בנושא Cloudflare)..

אירוח ייעודי אינו נועד לא רק לאתרים בודדים. למרות שהוא נהדר לכלי תקשורת גדולים ואתרי מסחר אלקטרוני, אירוח ייעודי הוא נהדר גם לרשתות מרובות אתרים. לדוגמה, תאגיד גדול עשוי לרכוש חבילת אירוח ייעודית שתארח אתרים לכל המותגים שלה במקום אירוח פרטני לכל אחד מהם.

מי צריך להשתמש באירוח ייעודי:

 • כלי תקשורת גדולים
 • רשתות מרובות אתרים
 • חנויות מסחר אלקטרוני גדולות
 • תאגידים גדולים

אירוח בענן

אירוח בענן

ניתן לשרטט קו באמצעות אירוח משותף, אירוח VPS ואירוח ייעודי. Shared הוא נהדר עבור אתרים קטנים, VPS מושלם לגדול אתרים ומסור נחוץ לאתרים גדולים. אירוח בענן זורק מפתח ברגים לקו זה, מגדיר מחדש את האופן בו אתרים מתארחים ואת המחיר שתצטרך לשלם עבור שירות.

אירוח בענן אינו אפשרות על VPS, משותפת או ייעודית. במקום זאת, זו וריאציה של אחד מסוגי האירוח הללו. אתה יכול לקבל תוכנית ענן שהיא גם VPS, תוכנית משותפת או ייעודית, אך הדרך בה השרת יכול לגשת למשאבים משתנה.

למעשה, אירוח בענן הוא מעט מכל סוגי האירוח הקודמים. זה עובד על ידי אירוח האתר שלך בסביבה וירטואלית השואבת משאבים מהמאגר המשותף. משאבים אלה יכולים להתאים את גודל הצרכים לפי אתר האינטרנט שלך. החלק ה”ענן “בו נובע מהעובדה שאתר האינטרנט שלך יכול לשלוף משאבים מהענן, כך שתמיד תהיה לך גישה למה שקנית.

במילים אחרות, אירוח משותף באותה יתרון לגודל מוריד את המחיר בכך שמשתמשים רבים מושכים מאותה מאגר. זה גם אירוח VPS בכך שהוא קורה בסביבה וירטואלית ואירוח ייעודי מכיוון שמאגר המשאבים הוא כה גדול שתמיד תהיה לך גישה למה שאתה צריך..

המשמעות היא שאתה מקבל את ההיבטים הטובים ביותר מכל סוגי האירוח הקודמים, כמו גם הגברת האבטחה. על ידי הצגת האתר שלך ברשת מיותרת – כלומר היא יכולה למשוך משאבים מכל מקום – סביר להניח כי האתר שלך יופעל במצב לא מקוון על ידי קפיצת תנועה מסיבית או התקפת שירות מניעה מהשירות הרבה פחות סביר, אם לא בלתי אפשרי..

מארחי אינטרנט רבים, כמו HostGator, החלו לכלול צורה בסיסית של אירוח בענן במערך שלהם (קרא את סקירת HostGator שלנו). עם זאת, אירוח בענן מספיק חזק שיש מארחים המוקדשים לו, כולל MDDHosting, Kinsta ו- Pagely (קרא את סקירת MDDHosting שלנו, סקירת Kinsta וסקירה Pagely).

כל אתר יכול להפיק תועלת מאירוח ענן, אך הוא שימושי במיוחד עבור אתרים שצריכים להיות בעלי תנועה גבוהה ועלויות הפעלה נמוכות, כמו בלוגים גדולים או כלי מדיה. זה לא שימושי לאפליקציות ארגוניות אלא אם כן הספק מוכן להגדיר את הענן כך שיתאים לצרכים ספציפיים, מה שמארחי אתרים, כמו Pagely, יעשו..

מי צריך להשתמש באירוח ענן:

 • בלוגים גדולים
 • כלי תקשורת גדולים
 • כל מי שזקוק לגישה עקבית ומיותר למשאבים

בחירת סוג האירוח הטוב ביותר

בחירת ספק אירוח

סוג האירוח שאתה בוחר מסתכם במטרת האתר שלך. כפי שפירטנו לאורך המדריך הזה, ישנם יתרונות וחסרונות לכל סוג אירוח, כך שאין תשובה אחת אשר המתאימה לכם ביותר. מתחת לרשימת בדיקה מהירה, לקבלת הגרסה המלאה עיין במדריך שלנו לבחירת ספק אירוח אתרים.

בדרך כלל אתה רוצה להתחיל עם תנועה. שאל את עצמך כמה משתמשים בו זמנית תצטרך להכיל, באיזו תדירות תצטרך לעשות זאת וכמה משאבים כל משתמש יצטרך. לדוגמה, אם אתר האינטרנט שלך מורכב מתמונות וטקסט דחוסים, לא תזדקק למשאבים רבים כמו לאתר שיש אותו מספר משתמשים בעת ניסיון להזרים וידאו 4K.

לאחר קביעת צרכי התנועה שלך, שקול תכונות ספציפיות שהאתר שלך עשוי להזדקק לה. יתכן שתרצה לשנות את תוכנת השרת לאירוח סוגי קבצים מסוימים או שתצטרך דרך מסוימת להגיש תוכן למשתמשים. אם אתה משתמש בתוכנת WordPress או בפלטפורמה דומה, אתה יכול להתעלם משלב זה.

לבסוף, שקלו אם אתם בכלל צריכים לרכוש אירוח. במקרים רבים, יש מעט תועלת בקניית אירוח ובניית האתר מאפס לעומת השימוש בבונה אתרים אם אתה יוצר אתר קטן. תיקים אישיים, עסקים קטנים ואפילו חנויות מסחר אלקטרוני קטנות יכול להסתדר בסדר עם בונה אתרים.

לא ניכנס לכאן עם כל ההבדלים – קרא את המדריך הטוב ביותר לבניית אתרים לכך – אך בוני אתרים מאפשרים לעסקים קטנים להפעיל במהירות ובקלות אתרים בכסף מועט ועם מעט ניסיון. אתה עדיין מארח את האתר שלך כשאתה קונה בונה אתרים, אך אתה יכול לעקוף את הבחירה בין סוגים שונים של אירוח.

מבחינת בוני אתרים, יש הרבה אפשרויות, אך Wix מדורגת בעקביות ראשונה. כפי שאתה יכול לראות בסקירת Wix שלנו, הוא משלב כוח וקלות שימוש באופן שאף אחד מבנאי אתרים לא עושה.

אירוח מנוהל מול לא מנוהל

אם תחבט את ראשך באתרי אירוח אתרים, סביר להניח שראית את המונח “מנוהל”. אירוח יכול להיות לא מנוהל, מנוהל למחצה או מנוהל באופן מלא, והבנת ההבדל יכולה להיות גורם מרכזי באיזו תוכנית תבחר.

עם זאת, זה לא גורם גדול כמו סוג האירוח שאתה מקבל. תוכניות משותפות רבות, למשל, מנוהלות למחצה, אם כי ייתכן שמארח האינטרנט אינו אומר זאת במפורש. ברוב המקרים אתה צריך לשים לב להיבט זה רק אם אתה מדבר על תוכניות ספציפיות לוורדפרס או VPS או אירוח ייעודי..

אירוח מנוהל הוא המקום בו מארח האינטרנט עוסק ברבים מההיבטים הטכניים של השירות. לדוגמה, אם יש לך תוכנית וורדפרס מנוהלת מ-, נניח, InMotion Hosting, היא תעסוק בעדכון התוכנה, התקנת וורדפרס עבורך והבטחת העיצוב והפלאגינים העדכניים שלך (קרא את הסקירה שלנו ב- InMotion Hosting).

אירוח לא מנוהל הוא ההפך. המארח באינטרנט מעביר ידיים ומאפשר לך להתעסק ולהתאים עד לתוכן ליבך. ברוב המקרים תמצאו אירוח לא מנוהל עבור VPS ושרתים ייעודיים במחיר נמוך יותר. זה מאפשר למפתחים להתאים את השרת לצרכים שלהם, מה שמקטין את כוח האדם שמארח האינטרנט זקוק לו.

אם הרעיון של אירוח מנוהל מול אירוח לא מנוהל מכריע אותך, אל תדאג. כמעט בכל המקרים, מוצע אירוח מנוהל למחצה או מנוהל, ולזה צריך ללכת. מי שרוצה אירוח לא מנוהל בדרך כלל יודע שהוא רוצה את זה.

מחשבות אחרונות

קורה הרבה בעולם אירוח אתרים, ולעתים קרובות הבלבול מתחיל עוד לפני שאתה נכנס לדף הקופה. תקוותנו היא כי המדריך עזר להגדיר מהם ההבדלים בין סוגי אירוח ואיזה סוג אירוח מתאים לכם ביותר.

באיזה סוג אירוח אתה משתמש באתר שלך? למה בחרת את זה? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me