תוכנת Scrum הטובה ביותר בשנת 2020: ניהול פרויקטים זריז

שיטות Scrum יכולות לעזור לפרויקט שלך להיות חלק יותר ולאפשר לך לבצע דברים במהירות וביעילות. תוכנת ניהול פרויקטים כוללת לרוב תכונות שיכולות לעזור לך ליישם אותן, ולכן אנו בוחנים את Scrum וכלים לניהול פרויקטים. אנו ננסה להבין באילו פלטפורמות מיטב להשתמש בצוותים זריזים.

נתחיל לבדוק מה זה Scrum ואיך זה עובד, ואז נסקור את התכונות שנמצאות בכלי ניהול פרויקטים ואיך אתה יכול להשתמש בהן. לחלקם, כמו ג’ירה, יש תצוגות Scrum ייעודיות, לחלקן תבניות Scrum ורבות יכולות להיות שימושיות למרות שלא עוצבו במפורש למתודולוגיה..

מה זה Scrum?

המונח “scrum” מקורו ברוגבי, אך הוחל לראשונה על פיתוח על ידי Hirokata Takeuchi ו- Ikujiro Nonaka. רבים אחרים תרמו רעיונות, ובשנת 2009 פורסם מדריך Scrum, שהעניק למתודולוגיה מערך הנחיות רשמי.

מתודולוגיית Scrum קשורה בדרך כלל לפיתוח תוכנה, אך היא לא חייבת להיות כזו. זה כרוך בחלוקת עבודה לספרינטים, הנמשכים שבועיים עד חודש. לספרינטים יש מטרה, שעשויה להיות להכין תכונות מסוימות במוצר תוכנה.

ישנם מפגשים קבועים, המכונים scrums יומיומיים, המוגבלים ל -15 דקות ומחייבים מפתחים לענות על שלוש שאלות: מה הם סיימו אתמול, מה הם יעשו היום והאם יש משהו שמונע מהם או את הצוות שלהם להגיע ליעד הספרינט?.

יש גם סקירה ומבט לאחור בסוף כל ספרינט. הם מאפשרים לצוות לראות מה נעשה ומה לא, להחליט מה לעשות הלאה ולברר שיפורים בתהליכים.

תפקידים בסרום

Scrum מיועד לקבוצות קטנות. בסרום ישנם שלושה תפקידים, אחד מהם הוא הצוות. הצוות מתארגן ומגלה כיצד הוא יכול לעמוד ביעדי ספרינט.

בעל המוצר הוא זה שמציב את החזון. לעתים קרובות הוא בוס או לקוח, הם אלה שמחליטים מה הצוות צריך ליצור ומה סדר העדיפויות. הם עומדים לענות על שאלות מהצוות, אך הם לא עוסקים בפרטים.

אדון הסרום נמצא שם בכדי להסיר מכשולים המפריעים ליעדי הקבוצה. הם יכולים לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם בעל המוצר כדי להבין מה לתעדף ומה היעדים המתאימים שיהיו.

אתם עשויים לחשוב שבעל המוצר ואדון הסרום נשמעים כמו המנכ”ל והמנהל שלכם, ואתם הייתם צודקים. בסקרום, עם זאת, התפקידים רשמיים ומעורבותם מוגבלת. בעל המוצר מאפשר לאנשים לדעת מה הם רוצים, אב scrum פותר בעיות עבור הצוות והצוות עושה דברים.

זה יכול להיות מפתח לאפשר לצוות הפיתוח לבצע את עבודתו מבלי שנדחף לכיוון הלא נכון על ידי אנשים שלמרות שיש להם כוונות טובות, הם לא יודעים הרבה על פיתוח.

Scrum הוא נהדר עבור מפתחים, שנוטים להיות עצמאיים ולעבוד בצורה הטובה ביותר כאשר הם נותרים למכשירים שלהם. זה נותן בדיוק את הכוונה הנכונה, כך שהם יודעים מה לעשות, אך משאיר אותם לעשות את מה שהם חושבים שצריך כדי להשיג יעדים.

מה יכול Scrum לעשות בשבילך?

Scrum מאפשר להגדיר משימות ולהעביר הדרכה למפתחים, תוך מתן מרחב למפתחים לפתור בעיות באופן עצמאי. מפתחים נוטים להיות טובים יותר בביצוע הדברים האלה מאשר הלקוחות שלהם ולעתים קרובות גם המנהלים שלהם, ולכן ביצוע זה בצורה כזו מביא למוצר טוב יותר שנמסר מהר יותר.

למרות שסקרום קשורה באופן נרחב לפיתוח, היא הופכת פופולרית יותר במקום אחר וניתן להשתמש בה בכל מיני תעשיות.

דוגמאות לכלי Scrum

  • ג’ירה
  • שלום
  • ProWorkFlow
  • Basecamp

תוכנת Scrum הטובה ביותר

חלק מתוכנות ניהול הפרויקטים הטובות ביותר כוללות תכונות המוצגות בפני מפתחים, וחלקן מיועדות לשימוש עם Scrum.

סקרום מלא: ג’ירה

ג’ירה היא אחת הפלטפורמות הטובות ביותר למפתחים והיא בעלת תכונות רבות המיועדות להן. זה מבוסס על סוגיות ולא על משימות.

ג'ירה-סקרום

יש לו לוחות Scrum ולוחות קאנבן ייעודיים מכיוון שהוא תומך בשתי המתודולוגיות. יש לו גם “אפוסים” ו”סיפורים “, שהם הדרך שלה לקטלג משימות. זה מתאר אותם כ”חפצים זריזים “.

ג’ירה משתלבת עם HipChat, כלי תקשורת פופולרי למפתחים, כך שתוכלו להשתמש בו גם לפגישות Scrum.

התרשמנו מהסט התכונות שלו. זה גם ערך טוב, במיוחד לצוותים גדולים או לאלה שרוצים לארח את עצמם. קרא על כך בסקירת Jira שלנו.

קאנבן: טרלו

אנו יודעים כי לוחות Kanban ולוחות Scrum אינם זהים, אך כלי Kanban יכול להיות דרך נהדרת לסדר פרויקטים באופן פנימי עבור הצוות שלך. זה יכול להיות כל הזמן פרטי לצוות עצמו.

Trello מאפשר לך ליצור כמה שיותר לוחות שתרצה, כך שתוכל לקבל אחד לכל ספרינט. קרא עוד על זה בסקירת הטרלו שלנו ועיין במדריך למתחילים של טרלו לאחר מכן.

עם זאת, אתה יכול להגדיר את טרלו לעבוד עם Scrum, כפי שמוצג בדף זה. Trello הוא כלי רב-תכליתי שיש בו “כוח עליות” רבים שיעזור לך להפיק ממנו יותר.

trello-scrum

כרטיסי טרלו יכולים לייצג משימות, בעיות או באגים. אתה יכול להוסיף להם מידע וקבצים מצורפים. גודל הקובץ המצורף מוגבל, עם זאת. אם אתה זקוק למרחב רב, קרא את המדריך הטוב ביותר לאחסון ענן שלנו.

תוכלו למצוא כמה כלים נוספים של קאנבאן כיצד להשתמש במדריך לוח קאנבן.

הגדרת תפקיד: ProWorkflow

תפקידים הם מכריעים ב- Scrum, ולכן חשוב להיות מסוגלים להגדיר אותם בתוכנת ניהול פרויקטים. בנוסף ליכולת לנקוב בתפקידים, כדאי לשלוט על מה סוגים שונים של משתמשים יכולים ואינם יכולים לעשות.

ProWorkflow טוב בהקצאת תפקידים, ומאפשר לך לתת שם לתפקידים ולשלוט במה שהם יכולים ואינם יכולים לעשות. זה אומר, למשל, אתה יכול למנוע מאד scrum ובעל המוצר להקצות משימות כדי למנוע ניהול מיקרוגל.

בנוסף לאפשר לך להקצות תפקידים, ProWorkflow כולל מחשבון להחזר ההשקעה שמראה כיצד מתרגם את הזמן שחוסך לך למזומן. יש לו גם תכונות למעקב אחר זמן, כך שזה כלי שימושי אם ברצונך לפקוח על עלויות.

ProWorkflow כולל גם לוח זריז בחנות האפליקציות שלו, בו תוכלו להשתמש בחינם. קרא את סקירת ProWorkflow שלנו למידע נוסף על הפלטפורמה.

פגישות: Basecamp

אם אתה אוהב פגישות כמונו, תאהב את Basecamp, המאפשרת לך לשמור את כל התקשורת במקום אחד. זה מאפשר לך לפרסם לפי הצורך, מבלי שכולם יצטרכו להציג בו זמנית, אותם מציעים רוב כלי ניהול הפרויקטים.

מדורה בסיסית

אולם בסקרום יש צורך בפגישות קבועות. “מדורות” של Basecamp מאפשרות לצוות לשוחח בזמן אמת, מה שהופך אותם למושלמים לכך. קרא עוד על זה בסקירת Basecamp שלנו.

מחשבות אחרונות

אם אתה מחפש כלים שיעזרו לך ליישם מתודולוגיית Scrum, יש המון אפשרויות. השווינו כמה מהפלטפורמות הללו עם אחרות במאמרים שלנו פנים-מול. התבונן בטרלו נגד ג’ירה או ברייק נגד באסקאמפ כדי לראות איך הם עשו.

כל הכלים שהזכרנו הם בחינם או שיש להם ניסיון בחינם, אז נסה את כולם ובדוק איזה מתאים ביותר לצוות שלך. 

אם השתמשת באחד מהכלים האלה כדי לעזור ביישום מתודולוגיית Scrum, אנא שתף ​​את מחשבותיך בתגובות. תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me