מודעות גוגל לעומת מודעות פייסבוק לעומת מודעות בינג: שיווק PPC בשנת 2020

כל משווק מקוון התמודד לפחות פעם אחת בקריירה המקצועית שלו עם ההחלטה האם להשתמש בגוגל מודעות, מודעות פייסבוק או מודעות בינג: שלושת פלטפורמות השיווק הגדולות והפופולריות ביותר.. 


ההחלטה באיזו פלטפורמת שיווק PPC היא קריטית עבור העסק שלך. לכן מודעות גוגל, מודעות פייסבוק או מודעות בינג צריכות להיות על כל תוכנית שיווק מקוונת (טובה). 

קשה להחליט באיזו משלוש הפלטפורמות להשתמש, בסופו של דבר. קל להתבלבל, כיוון שאין לך את כל המידע, או שתציע לך פיתרון שבו היועץ שלך מרוויח הכי הרבה.  

זו הסיבה שאנחנו ב- Cloudwards כתבנו את ההשוואה השלמה הזו של שלושת הפלטפורמות הללו. התאמנו בין מודעות גוגל, מודעות פייסבוק ומודעות בינג בשלושה סבבים, והשווינו בין תכונות, מחיר וקלות שימוש ואז קבענו מנצח אחד בכל סיבוב. 

לאחר היכרות קצרה של כל ספק, נצלול ישירות לסבבי הקרב, ונסביר צעד אחר צעד כיצד הגענו להחלטה ובאיזו תסריט כל פלטפורמת שיווק הכי הגיונית.. 

לאלו מכם שממהרים ואינם יכולים לקרוא את כל המאמר, הנה סיכום קצר של כל סיבוב.

מודעות עגולות של גוגל מודעות פייסבוק מודעות מודעות בינג
תכונות פרסום והגעהמודעות Google כוללות את טווח ההגעה הגדול ביותר, את רוב התכונות ואת תכונות המיקוד הטובות ביותר עבור קהלים. זה גם הטוב ביותר לשיווק רב ערוצי.מודעות פייסבוק אינן גדולות כל כך כשמדובר בהישג ידה, אלא גדולות מבינג והיא מציעה פיצ’רים רבים.למודעות Bing יש טווח הגעה קטן והרבה מאפייני מפתח חסרים.
מחיר (במבחן שלנו)מודעות בגוגל היא היקרה ביותר, אך יש לה גם טווח ההגעה הגדול ביותר.מודעות פייסבוק הן הזולות ביותר.מודעות בינג זולות יותר מ- Google Ads, אך יש להן גם טווח הגעה קטן יותר.
קלות שימושגוגל נמצאת איפשהו בין לבין: לא טוב ולא רע, אבל לפחות יש לה תמיכה טובה שעוזרת לך להתחיל.מודעות פייסבוק הן הקלות ביותר לשימוש: יש בה הרבה ויזואלים, ניווט ברור ותמיכה טובהמודעות בינג די מבלבלות וגם התמיכה לא כל כך טובה.

שיווק PPC

מודעות גוגל, מודעות פייסבוק ומודעות בינג הן פלטפורמות שיווק בתשלום לקליק, המתייחסות למודל החיוב שלה. במילים פשוטות, פירוש הדבר שאתה יוצר מודעות שמופיעות ברשת, ואתה משלם עבור כל קליק על המודעה שלך, בין אם אנשים בסופו של דבר קונים את המוצר שלך או לא.

צורה אחת של זה היא SEM, או שיווק במנועי חיפוש. כאן טווח ההגעה של מנוע החיפוש משמש כרשת. מודעות גוגל, מודעות פייסבוק ומודעות Bing כל אחת תחת המונח של שיווק PPC, אך לא תחת המונח SEM. הסיבה לכך היא שפייסבוק עצמה אינה מנוע חיפוש, אלא רשת חברתית. 

בשיווק PPC צריך לקחת בחשבון שני דברים: מצד אחד, הרבה קליקים יכולים ולעתים קרובות לא מובילים לכלום; ומצד שני, קליק בסך 3 דולר יכול להפוך לרווח של 200 דולר אם לקוח פוטנציאלי יקנה את המוצר שלך כתוצאה מהמודעה שלך. 

זו הסיבה שעליכם לגלות אילו קליקים עוברים לאתרים ואילו מהם מובילים להמרה. עם זאת, זה קל יותר מאשר לעשות זאת.

הגדרת קרב

לפני שנכנס לסיבובי הקרב, בואו להציג את המתמודדים.

מודעות גוגל

מודעות גוגל הפכו הכרחיות בעולם השיווק המודרני. פלטפורמת השיווק של גוגל הפכה לפיתרון שיווקי מורכב ואנליטי מאוד המציע למשווקים מודרניים כמעט כל מה שהם רוצים.

שינוי שם “Google Ads” בשנת 2018 (המכונה בעבר גוגל אדוורדס), גוגל משתמשת במאגר הנתונים העצום והטווח העצום שלה כדי לספק למשווקים מודרניים כלי PPC אופטימלי, הן מבחינת אלגוריתמי עיבוד טווח הגעה והן מבחינת ניתוח עיבוד אנליטי.. 

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק

מודעות Google מבוססות על מה שנקרא “ציון איכות” המודד את איכות המודעה שלך, אך גם דברים רבים אחרים. ציון האיכות חשוב מכיוון ש- Google Ads מחייב אותך להציע הצעות מחיר למילות המפתח בהן תרצה להשתמש. 

תלוי כמה ציון האיכות שלך טוב, המודעות שלך יוצגו עבור מילות מפתח שונות במסגרות זמן שונות. ציון האיכות וגם הצעת המחיר מגדירים את ההצלחה של מסע הפרסום שלך, ולא רק את ההצעה.

מודעות פייסבוק

למרות שאנחנו לא המעריצים הגדולים של הפייסבוק, עלינו להודות שקשה לדמיין עולם דיגיטלי בלי ענקית הטכנולוגיה ממנלו פארק. מנקודת מבט יזמית, האם עליכם לא רק להשתמש בפייסבוק לאסטרטגיית המדיה החברתית שלכם, אלא גם למקם שם מודעות בתשלום. 

בממוצע 1.59 מיליארד אנשים משתמשים בפייסבוק מדי יום, כך שבאופן תיאורטי, אתה יכול למקם את המודעה שלך מול 1.59 מיליארד זוגות עיניים ביום..

גוגל-פייסבוק-בינג-פייסבוק-שיווק

פייסבוק רכשה את הרשת החברתית אינסטגרם ואת שירות ההודעות WhatsApp בשנת 2012 ו -2014, בהתאמה. מבחינה שיווקית, פירוש הדבר שכעת תוכלו להשתמש גם בפייסבוק וגם באינסטגרם ובקרוב ב- WhatsApp, שכן פייסבוק הודיעה כי מודעות WhatsApp הראשונות יופיעו בשנת 2020.. 

פייסבוק הרוויחה הכנסות של 16.6 מיליארד דולר מעסקי השיווק שלה בשנת 2019. אינסטגרם נמצאת בשיא, אך ניתן לשאול כמה זמן ענקית הטק יכולה לצמוח בקצב זה ואם הפרסום המתוכנן של WhatsApp יעבוד.

מודעות בינג

בינג הוא – לאלו מאיתנו שמעולם בצדק מעולם לא היה קשור לבינג – מנוע חיפוש של מיקרוסופט. הושק בשנת 2009 וכעת הוא ממשיך דרכו של הניסיונות הרבים של מיקרוסופט להציע מנוע חיפוש תחרותי.

גוגל-פייסבוק-בינג-בינג-חיפוש

לאחר חייהם הקודמים של MSN Search, Windows Live Search ו- Live Search, בינג אכן צמח למנוע חיפוש רציני, עם כ -6 מיליארד חיפושים בחודש. זה אולי נראה קטנטן לעומת נפח החיפוש של גוגל (5.6 מיליארד חיפושים ביום), אך אני מקווה שהפלטפורמה תצמח עוד קצת.

לעתים קרובות בהערכת הערכה, בינג הצליחה להרחיב את נתח השוק ברציפות. הסיבות לכך כוללות את השילוב הזורם במספר מוצרי Windows 10 ושיתופי פעולה עם אפל, אמזון ויאהו. בשנת 2018 הפך בינג למנוע החיפוש השלישי בגודלו, מאחורי גוגל ובאידו. 

גוגל-פייסבוק-בינג-בינג-חיפוש-תוצאות

מיקרוסופט לא חיכתה זמן רב לשימוש בקהילה הפעילה למטרות שיווק. היא הציגה את adCenter בשנת 2006 ושמה שונה מספר פעמים. בשנת 2012, Microsoft AdCenter הפכה ל- Bing Ads. 

בדומה למודעות גוגל, ניתן להשתמש במודעות Bing ברחבי רשת החיפוש של מיקרוסופט. זו הייתה אחת הסיבות לכך שבינג מודעות שוב מיתגו מחדש. בשנת 2019, Bing Ads הפכה לפרסום של מיקרוסופט. עם זאת, לשם הפשטות, נקרא לזה מודעות Bing במאמר זה.

מודעות גוגל לעומת מודעות פייסבוק לעומת מודעות בינג

כעת, לאחר שסקרנו את היסודות, ברצוננו לעבור לחלק המרגש ביותר של המאמר: השוואה בין שלושת הפלטפורמות הגדולות בעולם לשיווק PPC-שיווק.. 

נערוך השוואה בין השוואה בין מודעות גוגל, מודעות פייסבוק ומודעות בינג בשלושה סבבים. יהיה זוכה אחד ורץ אחד בכל סיבוב. הזוכה בכל סיבוב מקבל שתי נקודות, המקום השני מקבל נקודה אחת והמקום השלישי נותר בידיים ריקות.

בסיבוב הראשון, נסקור מקרוב את התכונות החשובות ביותר ואת טווח ההגעה של הפלטפורמה המתאימה. בסיבוב השני והשלישי יורשו הפלטפורמות להילחם מבחינת התמחור וקלות השימוש. 

סיבוב ראשון: תכונות פרסום והגעה

בסיבוב הראשון נתחיל עם תכונות הטווח והפרסום של כל פלטפורמה, כלומר כל הפונקציות הכרחיות עבור המשווקים. 

בין השאר בדקנו פונקציות, כמו בדיקת A / B, ניהול קהל, מיקוד גיאוגרפי, פורמטים של מודעות ואפשרויות מיקוד כלליות. הדגשנו גם תכונות שהופכות כל פלטפורמת מודעות לייחודית.

מסע הלקוחות של היום כולל מספר נקודות מגע עד לביצוע ההמרה הסופית. בשבילך כמשווק מקוון שתלווה בצורה אופטימלית את מסע הלקוחות הזה, חשוב להיות בכמה פלטפורמות בו זמנית על מנת לעקוב ולשקוד מחדש את הסיכויים שלך בצורה הטובה ביותר. 

לפיכך, מספר הפלטפורמות וגודל כל רשת לתצוגת מודעות הן קריטריון דירוג חשוב.

תכונות פרסום של מודעות Google

כפי שכבר הזכרנו לעיל, גוגל אדוורדס שונה לשמה ל- Google Ads. שם זה מתאים יפה מכיוון שכיום, מודעות בגוגל לא רק מאפשרות לך לנהל את המודעות שאתה רוצה להציג במנוע החיפוש, אלא תוכל לפרסם גם בגוגל אדסנס, יוטיוב או אפילו באפליקציות לנייד..

Google AdSense הוא שירות המאפשר למפעילי אתרים לייצר רווחים מתעבורתם על ידי הצעת שטח מודעות באתרי האינטרנט שלהם. שירות זה מעניין במיוחד עבור אתרים בעלי תנועה גבוהה. כמשווק, לאחר מכן תוכל להשתמש במקומות אלה באמצעות מודעות Google ולמקם את שלך באתרים כאלה.

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-אסנס

תכונה זו מעניינת במיוחד אם ברצונך למקד מחדש אנשים שאנשים, למשל, לחצו על מודעת Google שלך ​​במנוע החיפוש, הוסיפו מוצר לעגלת הקניות שלהם, אך לאחר מכן ביטלו את תהליך הקופה בשלב האחרון. 

מה שנקרא “עגלות נטושות” אלה הם דולרים גדולים שבאופן בסיסי גולשים דרך אצבעותיהם של מנהלי מסחר אלקטרוני. עם זאת, גוגל אדסנס היא דרך נהדרת לשנות מחדש את עגלות הקניות הנטושות הללו במגוון רחב של אתרי אינטרנט. 

אתה יכול גם לתכנן ולנהל את המודעות שלך ב- YouTube באמצעות מודעות Google. זהו יתרון עצום על פני מודעות פייסבוק ומודעות Bing.

אם אתה מוסיף את טווח ההגעה של מודעות Google דרך הפלטפורמות השונות – כלומר, אם אתה מסתכל על כל רשת התצוגה של גוגל – אתה יכול למקם את המודעות שלך בערוצים הבאים:

 • 2 מיליון אנשים ב- AdSense
 • 5.6 מיליארד חיפושים יומיים באמצעות חיפוש בגוגל
 • 1.9 מיליארד מבקרי YouTube נכנסו לחודש
 • 2.5 מיליארד מכשירי אנדרואיד פעילים (לשיווק אפליקציות)

מבחינת פרטיות, זה מפחיד כמה מוצרי Google אנו משתמשים וכמה נקודות מגע עם המותג שלנו יש לנו כיום. מבחינה שיווקית מקוונת, עם זאת, זה מועיל מאוד.

כעת נעבור לפורמטים של המודעות. גוגל מציעה פורמטים רבים של מודעות, הודות לטווח ההגעה הרחב והפלטפורמות הרבות בהן ניתן להציב מודעות. בהתאם למטרת קמפיין השיווק שלך, גוגל מציעה לך את הפורמטים הבאים של מודעות: 

 • חיפוש: מודעות מבוססות טקסט המוצגות בעיקר בחיפוש Google
 • תצוגה: מודעות מבוססות טקסט ותמונה שתוכלו להציג בכל רשת Google AdSense
 • קניות: מודעות המותאמות במיוחד למוצרים שמוצגות גם בחיפוש בגוגל
 • וידאו: מודעות מבוססות וידאו שאתה יכול להציג ב- YouTube
 • חכם: בבחירת מודעות זו אופטימיזציה של פורמטים שונים על ידי Google עבורך ועבור מסע הפרסום השיווקי שלך
 • אפליקציה: מודעות מבוססות טקסט שאתה יכול להציב באפליקציות ובחנות האפליקציות

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-פורמטים

כדי להציב מודעות קניות, תזדקק לחשבון Google Merchant עם מוצרים בתוכו. אם אתה מנהל מסחר אלקטרוני, עליך לבדוק את השילוב של פלטפורמת המסחר האלקטרוני שלך עם Google Merchant Center, אם אתה מתכנן להציב מודעות קניות באמצעות מודעות Google.. 

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-קניות

האינטגרציה חשובה ליבוא המוצר מכיוון שאם יש לך מאות מוצרים בחנות שלך, סביר להניח שלא תרצה לייבא כל אחד מהם באופן ידני אל Google Merchant Center. זה דבר שכדאי לקחת בחשבון בבחירת פלטפורמת המסחר האלקטרוני הטובה ביותר לעסק שלך. 

קריטריון חשוב נוסף לתכונות פרסום הוא מיקוד. מודעות Google מאפשרות לך להתאים את המודעות שלך באופן שונה. אתה יכול להתאים את הקהל שלך – קבוצת היעד שלך – לפרטי פרטים. בין היתר, מודעות Google מאפשרות לך להגדיר דמוגרפיה, תחומי עניין והיבטים גיאוגרפיים, שלעתים קרובות משכחים מקוונים נשכחים מהם..

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-מיקום

מנקודת מבט של תוכן, אתה יכול גם לבצע כמה התאמות. אתה יכול להגדיר את הנושא, את המיקום ואת מילות המפתח הקשורות כך שהמודעות שלך יהיו מפורטות יותר למקומות הנכונים. 

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-קהלים

התכונה האחרונה בה אנו רוצים לדון היא מתכנן מילות המפתח. מודעות גוגל אוספות נקודות משמעותיות מהבחינה הזו, מכיוון שהיא מספקת כלי שימושי בנוסף למגמות של גוגל. מתכנן מילות המפתח של גוגל עוזר לך להעריך, לתכנן ולנהל את מסעות הפרסום שלך ואת מילות המפתח שלהם. 

בעזרת מתכנן מילות המפתח תוכלו לקבל השראה למילות מפתח חדשות, אם תרצו להרחיב מעט את הקמפיין. אתה יכול גם לקבל תחזיות למילות מפתח קיימות מבחינת נפח, תחרות ועלות לקליק. 

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-מתכנן מילות מפתח

תכונות פרסום של מודעות פייסבוק

כעת נעבור לספק השני: מודעות פייסבוק. פייסבוק אפילו לא יכולה להתקרב לגוגל מבחינת טווח ההגעה. בנוסף ל -1.59 מיליארד משתמשי פייסבוק מדי יום, ישנם גם מיליארד משתמשי אינסטגרם. 

עם זאת, זה ללא ספק מספיק כדי להתחרות בגוגל. בעוד שגוגל מכסה כמעט את כל האינטרנט, אתה יכול להשתמש רק במודעות פייסבוק להצבת מודעות בפייסבוק ובאינסטגרם. 

מצד שני, לפייסבוק יש יתרון מכריע על פני גוגל ובינג: רגשות והתנהגות חברתית. במדיה החברתית אנו חושפים במודע מידע אודות עצמנו, התנהגותנו והרגלינו. זה מקל מאוד על ענקית נתונים כמו פייסבוק לייצר מידע עלינו, כמשווק מקוון תוכלו להשתמש בו.

לרגשות תפקיד גדול בהחלטת הקנייה. אם יש לך, כמשווק, גישה למידע זה ולא תצטרך לעבוד עם פרסומות או הנחות, תהיה לך המון אפשרויות לממש את יעדי השיווק שלך. עם זאת, איננו רוצים לדון בנקודה זו עד כמה אנו חושבים כי נכון או צודק.

לפייסבוק אין מתכנן מילות מפתח, כמו מודעות גוגל, אך אינך זקוק לו. העיקרון שמאחורי השיווק של פייסבוק שונה באופן מהותי ממודעות גוגל ומודעות Bing. לא הגיוני לחשוב במילות מפתח או בשאילתות חיפוש, לכן ברור שאתה לא צריך לתכנן אותן. פייסבוק פועלת יותר על תחומי עניין וקהלים. 

מאפיין רב עוצמה של פייסבוק הוא קהלים נראים כמו שהם משקפים את הקהל הקיים. 

Google-Facebook-Bing-Facebook-Marketing-Lookalike

נניח שבנית את הקהל האופטימלי למוצר או לשירות שלך במספר מסעות פרסום שיווקיים. בעזרת תכונת הקהל הנראית כמו, אתה יכול כעת ליצור קהל דומה שלדעתו פייסבוק דומה לזה הקיים שלך. דמיון זה מתייחס לדברים כמו דמוגרפיה או תחומי עניין.

תלוי עד כמה הקהל שלך נראה דומה, גודל הקהל משתנה. במילים פשוטות, ככל שהקהל החדש יותר דומה לקהל הוותיק שלכם, כך הוא יהיה קטן יותר. כדי ליצור קהל דומה, אתה צריך רק 100 אנשים בקהל הראשוני שלך.

אנו מוצאים את התכונה הזו מעניינת במיוחד מכיוון שאתה יכול להריץ מספר קמפיינים, להגדיר יעדים שונים ואז לראות איזה קהל הכי מתאים לך. ואז אתה פשוט יוצר קהל דומה מהקהל האידיאלי שלך, ובשלב הבא אתה יכול לפרט יותר ולייצר יותר הכנסות, המרות והרשמות.

Google-Facebook-Bing-Facebook-Marketing-Create-Lookalike

במקרה זה, איכות הקהל הראשוני וגודל הקהל הנראה מכריע להצלחתך השיווקית.

כשמדובר במיקוד, אנו חושבים שמודעות פייסבוק עושות עבודה טובה יותר מגוגל ובינג. מעל לכל, לפייסבוק יש הון מדהים של נתונים בהם תוכלו להשתמש למטרות שיווק. לדוגמה, אתה יכול להתחיל למקד לאנשים שאהבו או עקבו אחר עמוד מסוים באינסטגרם.

אתה יכול לסנן אנשים לא רק לפי דמוגרפיה או גאוגרפיה, אלא גם לפי תחומי עניין. בהשוואה למודעות גוגל ומודעות Bing, אתה יכול לקבל פירוט מאוד ולעבוד עם “קשרים” כביכול. דוגמאות לחיבורים המשמשים לעתים קרובות הם אנשים שלחצו על האתר שלכם או התקנו אפליקציה מסוימת.

גוגל-פייסבוק-בינג-פייסבוק-שיווק-צור קהל

לדעתנו, עליך להשתמש בתכונה זו רק בתחילת הקמפיין השיווקי שלך או לבדיקת השערות מסוימות. באופן אידיאלי, עליכם ליצור אוטומטית את כל הקהלים הנוספים באמצעות הפיקסל של פייסבוק.

אחרון חביב הוא פורמטים של מודעות. פייסבוק מאפשרת לך לבחור בין הפורמטים הבאים של מודעות:

 • תמונה: מודעה פשוטה עם תמונות, טקסט וקישורים
 • וידאו: פרסום וידאו
 • סיפור: סרטון או תמונה משובצים בין שני סיפורים של משתמשי פייסבוק מחוברים
 • Messenger: למען האמת, מודעה זו אינה נחשבת לפורמט מודעה יחיד, מכיוון שהיא כוללת מודעות תמונות שמוצגות בפשטות ב- Messenger.
 • קרוסלה: פורמט פרסום זה מאפשר לך להציג תמונות מרובות (לכל תמונה קישור משלה) באותו נושא ובאותו טקסט
 • מצגת שקופיות: מודעת תמונות עם תמונות משתנות
 • אוסף: פרסומת למוצרים וקולקציות, עם תמונות, מחירים וקישורים

אנחנו לא באמת סופרים את המודעות “messenger” ו- “מצגת שקופיות” כפורמטים של מודעות נפרדות מכיוון שאנחנו לא חושבים שהיא באמת שונה משאר פורמטי המודעות בפייסבוק. תוכל ללמוד עוד על פורמטי המודעות של פייסבוק כאן.

גוגל-פייסבוק-בינג-פייסבוק-שיווק-פורמטים

תכונות פרסום של מודעות בינג

מודעות בינג היא, למעשה, גרסת מיקרוסופט של גוגל אדוורדס. כאמור לעיל, מודעות Bing משתמשות ברשת החיפוש של מיקרוסופט. זה כולל לא רק חיפוש Bing, אלא גם פלטפורמות אחרות, כמו Windows 10 ו- Yahoo. 

מיקרוסופט כבר מקשרת ברית עם יאהו כבר כמה שנים. התוצאה היא שהפרסום שלך יוצג הן בתוצאות החיפוש Bing והן ב- Yahoo.

לצורך תכנון טוב יותר של יכולות ומילות מפתח בהתאמה, מיקרוסופט סיפקה לך מתכנן מילות מפתח, ממש כמו גוגל. עם זאת, אנו מוצאים שמתכנן מילות המפתח של גוגל הרבה יותר קל לשימוש (עיין בסעיף קלות השימוש בהמשך).

מתכנן גוגל-פייסבוק-בינג-מיקרוסופט-מילות מפתח

מי שחושב שמיקרוסופט יכולה להתחרות בגוגל ובפייסבוק טועה. אי אפשר להשוות בין 6 מיליארד השאילתות בחודש, שהוזכרו לעיל, עם 5.6 מיליארד השאלות ביום מגוגל. גם בינג לא יכול להתחרות בגודל הקהל הכללי של פייסבוק.

מודעות Bing מאפשרות לך לבחור בין סוגי התצוגה הבאים:

 • טקסט מורחב: זהה למודעות החיפוש במודעות גוגל
 • חיפוש דינמי: מודעות שנוצרו אוטומטית. עם מודעות “הטקסט המורחב”, עליכם ליצור ולבצע אופטימיזציה ידנית של כל מודעה; עם מודעות “חיפוש דינמי”, מיקרוסופט יוצרת ומייעלת את המודעות עבורך, תלוי באתר שלך ובמה שאתה מחפש. מודעה מסוג זה זמינה רק בצרפת, גרמניה, בריטניה וארה”ב.
 • מוצר: מודעות למוצרים המוצגות מימין לתוצאות החיפוש
 • קהל של מיקרוסופט: מודעות המוצגות ישירות במאמרים ברשת הקהל של מיקרוסופט (בדומה ל- Google AdSense). מודעה מסוג זה זמינה רק בארה”ב, קנדה, בריטניה ואוסטרליה
 • התקנת אפליקציה: מודעות טקסט מורחבות המגלות אוטומטית את מערכת ההפעלה של הסמארטפון ושולחות את הלקוח ישירות לחנות האפליקציות הנכונה. פרסום מסוג זה זמין רק בארה”ב עבור iOS ו- Android. יתר על כן, לדברי מיקרוסופט, “לא לכולם עדיין יש את התכונה הזו. אם לא, אל תדאג. זה בקרוב! ” עם זאת, “מי” לא מוגדר עוד יותר

אנו מנכים נקודות כאן מכיוון שסוגי מודעות זמינים רק במדינות מסוימות. מודעות “חיפוש דינמי”, למשל, זמינות רק בצרפת, גרמניה, בריטניה וארה”ב. זה די גרוע, במיוחד מכיוון שכל הקהל הוא קטן בכל מקרה.

גוגל-פייסבוק-בינג-מיקרוסופט-קהלים

אולם מבחינת המיקוד Bing Ads מציע תכונה ייחודית למדי שלא נראתה עם מודעות Google או מודעות פייסבוק: מיקוד בלינקדאין, המאפשר למקד ספציפית לחברות, תעשיות או תארים לעבודה מרשת לינקדאין. תכונה זו זמינה למעשה רק באמצעות מודעות Bing, אולי מכיוון ש- LinkedIn היא כיום חברת מיקרוסופט. 

יתרה מזאת, ניתן לכוון לפי גיאוגרפיה ותחומי עניין. למרבה הצער, לא מצאנו אפשרות להגביל את הקהל מבחינת דמוגרפיה.

מחשבות סביב סיבוב אחד

הסיבוב הראשון כבר הכיל מידע רב על מודעות גוגל, מודעות פייסבוק ומודעות בינג, אז הנה סקירה כללית של עובדות המפתח החשובות ביותר:

קריטריונים מודעות גוגל מודעות פייסבוק מודעות בינג
פלטפורמות שהושגוחיפוש בגוגל, Google AdSense, YouTube, Google Play, Gmail ומוצרי Google אחריםפייסבוק, אינסטגרם, WhatsApp (בקרוב)Bing, Windows 10, Yahoo ומוצרי Windows אחרים
פורמטים של מודעותחיפוש, תצוגה, קניות, וידאו, חכם, אפליקציהתמונה, וידאו, סיפור, קרוסלה, אוסףטקסט מורחב, חיפוש דינמי, מוצר, קהל של מיקרוסופט, התקנת אפליקציה
מתכנן מילות מפתחכןלאכן
אפשרויות מיקודדמוגרפיה, אינטרסים גיאוגרפיים ו (מוגבלים)דמוגרפיה, גיאוגרפי, תחומי עניין והתנהגות חברתיתתחומי עניין גיאוגרפיים, לינקדאין ו (מוגבלים)
קהל דומהכן, נקרא “קהלים דומים”כןלא

Google Ads הוא ללא ספק הטווח הגדול ביותר: 90 אחוז מהאינטרנט נתפסים. בנוסף, לפלטפורמת השיווק מתכנן מילות מפתח, קהלים נראים כמו פורמטים רבים של מודעות.

למודעות פייסבוק אפשרויות מיקוד טובות יותר והיא קרובה לגוגל בביצועים הכוללים. עם זאת, לדעתנו, קשה יותר להתעדכן עם הלקוח דרך ערוצים מרובים באמצעות מודעות פייסבוק. מודעות Bing דורגות במקום השלישי בגלל היעדר פלטפורמות, טווח הגעה ותכונות.

הזוכה בסיבוב הראשון: מודעות גוגל

רץ למעלה: מודעות פייסבוק

סיבוב שני: מחיר

קשה להפליא להצהיר כלליים על תמחור בתחום שיווק PPC. הסכום שתשלם בסופו של דבר עבור כל קליק משתנה ממילת מפתח למילת מפתח. גם לתחרות תפקיד חשוב מאוד. המשמעות היא שתוכלו לקבוע שווקים תחרותיים על בסיס המחיר הממוצע לקליק או מחיר לקליק. 

רצינו להימנע מהצהרות מפוקפקות שפרסומים מקוונים אחרים מפרסמים, כמו “מודעות גוגל יקרות יותר, מודעות פייסבוק זולות” או “העלות הממוצעת לקליק של מודעות גוגל היא $ 2” (שהיא אבסורד לחלוטין, בכל מקרה). במקום זאת אנו שואפים להערכות טובות יותר ונכונות, ולכן הקמנו דרך למדוד מחירים.

חקרנו את דרכנו לשלושה נישות שונות ובחנו את העלויות לקליק בהתאמה עבור מילות מפתח מסוימות והשווינו ביניהן.

ברור שאנו יודעים שגם תהליך זה אינו בהכרח ייצוגי. הסיבה לכך היא, למשל, באזור אחד, יותר אנשים מקדמים באמצעות מודעות Bing, ואילו באזורים אחרים, ייתכן שתמצא יותר אנשים המקדמים בגוגל מודעות. עם זאת, זה נותן תחושה טובה לגבי העלויות הכלליות, ומעל לכל, זה מראה לך דרך לגלות את העלויות עבור מקרה השימוש שלך..

השתמשנו בשלושת אזורי הנישה הבאים בכדי להעריך את המאבק בגוגל מודעות לעומת מודעות פייסבוק לעומת מודעות בינג ברמת מחיר:

 • VPN (מילות מפתח: vpn, vpn בחינם, nordvpn, expressvpn, ipvanish, vpn בחינם עבור firestick, vpn אנדרואיד בחינם, vpn בחינם הטוב ביותר)
 • מברשת שיער (מילות מפתח: מברשת שיער, revy צעד אחד, ספוג שיער, revion שלב אחד מייבש שיער ומתקן נפח, מברשת מחליק שיער, מברשת מייבש מכה, מייבש מברשת revy, מברשת פירוק, מברשת מיישר)
 • בונה אתרים (מילות מפתח: בניית אתרים, יצרנית אתרים בחינם, בניית אתרים בחינם, תמחור של wix, בניית אתרים הטובה ביותר, יצרנית אתרים, אתר wix, בניית אתרים, בניית אתרים, בניית אתרים הקלה ביותר, בניית אתרים לסחר אלקטרוני)

מחיר מודעות בגוגל

לראשונה, מודעות גוגל יצרו רשימת מילות מפתח. בהתאם לכך, קיבלנו את המחירים הבאים עבור מילות המפתח בהתאמה בנישה “vpn”.

“הצעת מחיר לראש הדף” הוא מונח חדש שעוד לא הסברנו. הצעת מחיר לראש הדף, כפי שהשם מרמז, מתייחסת למתן הצעות מחיר למיקום עליון בתוצאות החיפוש. “טווח נמוך” ו”טווח גבוה “מציינים את טווח המחירים. 

לדוגמה, מילת המפתח “vpn” עולה לפחות 3.20 $ ולכל היותר 12.06 $ כדי להגיע למיקום עליון בתוצאות החיפוש. המשמעות היא שזה יעלה לך כסף רב כל כך אם מישהו ילחץ על המודעה שלך בראש הדף. העלות הממוצעת לקליק עבור גומחה זו היא בין $ 1.72 ל- $ 6.76. 

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-VPN-CPC

בשלב הבא ניתחנו את “מברשת השיער” הנישה עם התוצאות הבאות.

כפי שאנחנו יכולים לראות, המחירים בנישה זו נמוכים משמעותית. המחיר הממוצע לקליק הוא בין $ 0.36 ל- $ 1.50. 

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-מברשת שיער-עלות לקליק

אחרון חביב בדקנו את הגומחה “בונה אתרים”, והסקנו את הצעות ומחירי מילות המפתח שלהלן.

כפי שאתה יכול לראות בטבלה שלמעלה, מילות המפתח הללו הן היקרות ביותר משלוש הגומחות. עם עלות לקליק ממוצעת של $ 5.98 עד 20.63 $, מילות המפתח באזור זה גבוהות משמעותית מאשר בשתי הגומחות האחרות.. 

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-בניית אתרים-עלות לקליק

מחיר מודעות בפייסבוק

למרבה הצער, לא ניתן למדוד בקלות את מחיר מודעות הפייסבוק מראש. בשלב זה עלינו לעבוד עם הערכות מכיוון שפייסבוק אינה מספקת כלי הערכה, כמו מתכנן מילות המפתח של גוגל או מודעות Bing.. 

עם זאת, זה שוב בגלל האופן שבו פייסבוק עובדת כפלטפורמת מודעות. בעוד שמודעות גוגל ובינג מבוססות יותר על תכנון ותחזיות, פייסבוק דורשת מכם להתנסות יותר. אולי בגלל זה פייסבוק זולה יותר מגוגל או מודעות בינג.

על מנת לתת לך לפחות תחושה של התמחור בפייסבוק, מצאנו עבורך מחשבון עלויות מודעות פייסבוק די שימושי, שתוכל לבדוק כאן..

לפי Hootsuite, העלות הממוצעת לקליק עבור מודעות בפייסבוק בשנת 2017 הייתה בין $ 0.35 ל- $ 0.50. בשנת 2018 המחירים היו בערך זהים. 

מחיר מודעות בינג

למתכנן מילות המפתח של מודעות Bing אין הערכות כמו שגוגל עושה, עם מגבלות הצעה עליונות ותחתונות. זה מציע לך הצעה וזהו. מצד שני, אנחנו חושבים שזה מגניב שזה נותן לך נתונים מדויקים על החיפושים החודשיים, שלא כמו מודעות בגוגל.

לגומחה “vpn”, חילצנו את הנתונים הבאים.

היינו צריכים למצוא דרך להשוות בין מודעות Bing לבין מודעות Google. זו הסיבה שבדוגמה זו משכנו את הממוצע של מגבלות הצעות המחיר העליונות והתחתונות עבור עלות לקליק של מודעות Google. כפי שאתה יכול לראות מהטבלה, מודעות Bing זולות בהרבה ממודעות Google, אך בסופו של דבר אתה מציג את המודעות שלך בפני קהל קטן יותר..

גוגל-פייסבוק-בינג-מיקרוסופט-שיווק-VPN-CPC

עבור “מברשת השיער” הנישה, השגנו את הערכים הבאים.

בנישה זו, הגיוני יותר להישאר עם מודעות בגוגל, מכיוון שההבדלים במחירים אינם כה גדולים, במיוחד מכיוון שנפח החיפוש החודשי ב- Bing Ads קטן בהרבה.

לא כדאי להחמיץ אלפים ואלפי פוטנציאלים פוטנציאליים בגלל הפרש של 10 סנט. בנוסף, עבור מילות מפתח מסוימות, כגון “מברשת מייבש מכות”, מודעות Bing הן אפילו יקרות יותר מ- Google מודעות. 

גוגל-פייסבוק-בינג-מירקוסופט-שיווק-מברשת שיער-עלות לקליק

לבסוף, הנה המספרים של מילות המפתח מהנישה “בונה אתרים”.

כאן תוכלו לראות את ההבדל בבירור מאוד. עם מילת המפתח “בונה אתרים למסחר אלקטרוני”, מודעות Bing זולות יותר בסכום של 22.11 דולר לקליק. כמובן שהנפח נמוך בהרבה, אך בתרחיש זה, אם מסתכלים עליו מנקודת מבט של תמחור, יכול להיות הגיוני יותר להשתמש במודעות Bing במקום ב- Google Ads..

גוגל-פייסבוק-בינג-מיקרוסופט-שיווק-בניית אתרים-עלות לקליק

שתי מחשבות עגולות

אם אנו מסתכלים על העלות הממוצעת לקליק כאן, אתם עשויים לחשוב שפייסבוק היא המנצחת הברורה. הקליקים עשויים להיות זולים יותר בפייסבוק ובמודעות Bing מאשר במודעות בגוגל, אך שיטת המדידה שלנו אינה מבטיחה כי הושוו על פי מדדי ביצועים אחרים, כגון החזר השקעה..

מחיר הוא דבר אחד, אך כיצד שיעורי הקליקים הממוצע ושיעורי ההמרה נבדלים מפלטפורמה לפלטפורמה, למשל, הם דברים שעליכם לקחת בחשבון. שלא לדבר על כוונת המשתמש, שהיא שונה למדי בפייסבוק מאשר בגוגל או בינג. 

עם זאת, קשה להצהיר כלליים באיזו פלטפורמה זולה או יקרה יותר. זו הסיבה שדבקנו במחיר כאמצעי השוואה, וכאן הפרסומות בפייסבוק אינן מנוצחות. מודעות בינג תופסות מקום שני מכיוון שהמחיר הממוצע לקליק זול בהרבה ממודעות גוגל.

הזוכה בסיבוב הראשון: מודעות פייסבוק

רץ למעלה: מודעות בינג

שלב שלישי: קלות שימוש

בואו נגיד את זה כך: אף אחד מפתרונות התוכנה המפורטים כאן לא יקבל פרס על קלות השימוש שלהם וזה בסדר כי לאנשים יש דרישות מורכבות בפלטפורמת PPC. זה נורמלי לחלוטין שלמערכת כזו יש הרבה כלים שונים, חלונות, חישובים, ניתוחים ולוחות מחוונים. 

לכן טבעי שתקדיש זמן להתרגל למודעות גוגל, מודעות פייסבוק ומודעות בינג. כמו בכל שלב למידה, תזדקק לגישה לתמיכה ולבסיס הידע שלה. עם זאת, אנו לא נתמקד רק בעיצוב ובשימושיות, אלא גם בתיעוד, תמיכה ועוד ועוד.

קלות שימוש בגוגל מודעות

במבט ראשון ממשק המשתמש של גוגל אדס נראה די ישן. לוח המחוונים שאתה רואה מיד לאחר הכניסה, מסודר בבירור.

לוח מחוונים של גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק

רוב לוח המחוונים האחרים עוקב אחר עיצוב טבלאי:

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-מילות מפתח

אם אתה רוצה לנהל את קהלי השיווק שלך, תראה שהממשק של גוגל לא ממש מושך חזותית. בנוסף, בכרטיסייה “קהלים”, תוכל למצוא את הקהלים שהוספת לקמפיינים או לקבוצות המודעות שלך, אך לא את הקהלים המותאמים אישית שלך.. 

מה שמכונה “קהלים בשוק” מוגדרים על ידי Google כקבוצות עניין או אנשים שכבר היו פעילים בשוק מסוים. 

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-קמפיין-קהלים

יתר על כן, זה זמן רב להקמת קהלים שמתמלאים אוטומטית ממקורות חיצוניים. באופן אידיאלי, היית “רק” צריך להשתמש בשתי מערכות: גוגל אנליטיקס ומנהל התגים של גוגל. 

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-קהלים בהתאמה אישית

במיוחד עבור בעלי מסחר אלקטרוני, מעקב אחר שלבי התשלום האישיים הוא די רב. פייסבוק הרבה יותר פשוטה מהבחינה הזו. 

פגם שמישות נוסף הוא עבודה ב”תצוגות “. אתה מאבד במהירות את הקמפיין, קבוצת המודעות או המודעה שאתה עורך. גישת שימושיות זו עשויה להועיל לכמויות גדולות של נתונים, אך למתחילים היא פשוט מבלבלת. 

אם ברצונך ליצור קמפיין חדש ב- Google Ads, תראה שהתפריט עצמו פשוט מאוד, למרות שמתחילים יצטרכו לחקור מונח אחד או שניים..

גוגל-פייסבוק-בינג-גוגל-שיווק-צור-קמפיין

אם כבר מדברים על כך, גוגל בנתה בסיס ידע מעמיק ותמיכה מעולה שעונה תוך מספר שעות. אם יש לך שאלות, אתה תמיד יכול ליצור קשר עם צוות התמיכה של גוגל. 

אתם מוזמנים גם לעיין במאמרים שלנו בנושא מודעות Google, במיוחד אם אתם זקוקים לעזרה בנושא קידום הקידום של העסק שלכם באמצעות מודעות Google או אם אתם זקוקים לטיפים כלליים למתחילים למודעות Google..

קלות שימוש בפייסבוק של מודעות

מנהל הקמפיין ומנהל הקהל של פייסבוק מושכים מאוד חזותית. אנו אוהבים במיוחד את סקירת החשבון שלך שנראית כך: 

לוח מחוונים של גוגל-פייסבוק-בינג-פייסבוק-שיווק

ההיררכיה הנתונה – חשבון > קמפיינים > ערכות מודעות > מודעות – מוצג בבירור, ו”בעיית הצפייה “ממודעות Google אינה קיימת מכיוון שהניווט בין הרמות השונות נראה מאוד. 

גוגל-פייסבוק-בינג-פייסבוק-שיווק-צפיות

מנהל הקהל גם מובנה וקל יותר לשימוש מאשר מודעות Google. בשורה התחתונה, הוויזואליות מקלות על יצירת קהלים במודעות פייסבוק. 

זה גם פשוט יותר ליצור קהלים בפייסבוק מאשר בגוגל. בעוד ש- Google Ads דורש ממך להגדיר מספר מערכות, פייסבוק פשוט מעוניינת לשלב את פיקסל המעקב שלה ולחבר אותו לקמפיינים הרצויים, והכל בכמה צעדים ספורים. באופן כללי, אנו חושבים שהטיפול בפייסבוק בקהלים מושך וברור יותר.

גוגל-פייסבוק-בינג-פייסבוק-שיווק-מנהל קהל

עדיף לכבות את חוסם המודעות של הדפדפן כדי שלא יהיו לך בעיות בהגדרת פייסבוק. כדי ליצור קמפיין במודעות פייסבוק, פשוט לחץ על “צור” בכרטיסייה “קמפיינים”.  

קמפיין גוגל-פייסבוק-בינג-פייסבוק-שיווק-חדש

כפי שניתן לראות מהמסך המסך שלעיל, יצירת קמפיינים חדשים בפייסבוק היא קלה מאוד ואינה דורשת מספר שלבים, בניגוד למודעות גוגל..

אנו מוצאים את ה”רכזת היצירתית “מושכת, בה תוכל ליצור דפים למודעות שלך ולקבל השראה משווקי פייסבוק אחרים. בין שלוש הפלטפורמות שהושוו כאן, רכזת קריאייטיב זו היא הדרך הטובה ביותר לגרום למודעות החזותיות שלך להראות טוב.

גוגל-פייסבוק-בינג-פייסבוק-קריאייטיב-רכזת

קלות שימוש במודעות בינג

עם מודעות Bing, אתה רואה את הדברים החשובים ביותר על המסך ברגע שאתה נכנס. עם זאת, לא היה לנו קל להבין, מכיוון שיש כמה תפריטי ניווט, ולא תמיד ברור איפה למצוא מה אתה ‘. מחדש מחפש. 

לוח מחוונים של גוגל-פייסבוק-בינג-מיקרוסופט-שיווק

גם מנהל הקמפיין וגם מנהל הקהל דומים מאוד למודעות גוגל. גם כאן הכל מאוד טבלאי ולא ממש מושך עין.

גוגל-פייסבוק-בינג-מיקרוסופט-מנהל קמפיינים

מנהל הקהל נראה מבלבל עוד יותר מכיוון שאלמנטים חזותיים שונים מתלכדים: תחילה גרפיקה של לוח המחוונים, אחר כך הסבר על התהליך, ובתחתית, סקירת הקהל בפועל והאפשרות ליצור קהלים חדשים (נקראים גם אסוציאציה)..

גוגל-פייסבוק-בינג-מיקרוסופט-מנהל קהל

מודעות Bing מספקות תמיכה חיה, אבל זה לא ממש מועיל וגורם לך להרגיש שאתה כותב לבוט ולא לאדם. הנחה זו באה לידי ביטוי ממשפטים מוזרים, זמני המתנה ארוכים ותשובות לשאלות שלא שאלנו. 

יתרה מזאת, התיעוד הוא ללא ספק טוב כמו זה של גוגל או פייסבוק, והוא דורש הרבה עבודה כדי להתעדכן.

שלוש מחשבות עגולות:

כפי שכבר הזכרנו בתחילת פרק זה, אף אחת משלושת הפלטפורמות כאן אינן ידידותיות למשתמש. עם זאת, זה יותר בגלל אופי התוכנה מאשר היעדר מעצבים. גוגל, פייסבוק ומיקרוסופט הוכיחו כמה פעמים בעבר כי הם יודעים לבנות תוכנה טובה. 

בשורה התחתונה, עם זאת, מודעות פייסבוק הן הקלות ביותר לשימוש. עם רכיבים חזותיים רבים ועיצוב עקבי, הרשת החברתית משכנעת אותנו בכל המישורים.

מודעות Google תופס את המקום השני מכיוון שהוא קל יותר לשימוש מאשר Bing ותקבל את המידע שאתה זקוק לו יותר מתמיכה או שתמצא אותו בתיעוד..

הזוכה בסיבוב הראשון: מודעות פייסבוק

רץ למעלה: מודעות גוגל

פסק הדין

בהשוואה שלנו, מודעות פייסבוק סיימו במקום הראשון ו- Google מודעות שנייה.

זה לא אומר שמודעות פייסבוק הן הפיתרון הטוב ביותר לעסק שלך, כשלעצמו. זה תמיד תלוי ביעדי השיווק שלך, בכישורים האישיים שלך, במודל העסקי ובדברים רבים אחרים. אפילו מודעות Bing יכולות להשיג תוצאות טובות יותר מאשר מודעות בגוגל, במצבים מסוימים. 

בשורה התחתונה, זה נורמלי ושכיח שחברות משתמשות במספר פלטפורמות PPC למטרות שונות. לדוגמה, יכול להיות שימושי להשתמש במודעות פייסבוק כדי להגביר את המודעות למותג ובמודעות בגוגל כדי להגביר את המכירות.

לפעמים זה יכול גם לעזור לבנות דף נחיתה ואז לבדוק פלטפורמות PPC שונות על ידי העברת תנועה לאתר. 

מה אתה חושב על הסקירה שלנו? איזו פלטפורמת PPC אהבת הכי טוב: מודעות גוגל, מודעות פייסבוק או מודעות בינג? יידע אותנו בפרק ההערות שלהלן. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map