מדריך למתחילים של אסאנה: שמור על משימות ישר

ישנם כלים רבים לניהול פרויקטים ואסאנה היא אחת המועדפות עלינו; זה אפילו הפך את החמישייה המובילה בסבב התוכנה הטובה ביותר לניהול פרויקטים. ההתחלה עם תוכנה חדשה קלה יותר אם יש לך מספר עצות, אז הרכבנו את המדריך למתחילים של אסאנה שיעזור לך בדרך.


אם אתה מעדיף את טרלו על פני אסאנה, בדוק את המדריך למתחילים של טרלו. אם אתה רוצה לראות כיצד השניים נערמים, קרא את סקירת ההשוואה בין Trello לעומת Asana.

אסאנה נותנת לך דרך פשוטה לארגן את הפרויקטים שלך ולהשאיר את המידע הקשור לניהול במקום אחד. מידע זה ניתן לחלוק עם כל מי שבצוות שלך, כך שהם יכולים לראות את התמונה הגדולה תוך כדי לקבל את הפרטים על מה שהם עושים בעצמם.

זה מאפשר לך לנהל את המשימות שקשורות לפרויקט שלך, נותן לך דרך להקצות אותם לחברי צוות שונים, כמו גם לשמור על מעקב אחר מה שנעשה ומה עדיין צריך לעשות. אתה יכול גם לעקוב אחר הדיון סביב משימה מסוימת.

אתה יכול לנהל את מועדי הפרוייקט ולהציג אותם בציר הזמן של אסאנה ולתצוגות לוח השנה, אשר נותנים לך סקירה כללית טובה על התהליך. זה יכול גם לעזור לך להבין היכן ניתן לבצע שיפורים ולזהות בעיות אפשריות.

אנו נעבור את היסודות ולהסביר כיצד לבצע משימות נפוצות. אנו נחקור בקצרה מה עוד זמין ונבחן את התכונות המתקדמות יותר של אסאנה.

תחילת העבודה עם אסאנה

הרשמה לאסאנה היא משב רוח. לחץ על “התחל ניסיון בחינם” בפינה השמאלית העליונה של אתר האינטרנט שלו והזן את כתובת הדוא”ל שלך. לאחר המתנה קצרה תקבל דוא”ל ואז תוכל להירשם עם שמך וסיסמתך. אתה יכול להוסיף פרופיל בנקודה זו אם תרצה או לחכות עד מאוחר יותר.

הרשמה אסאנה

לאחר שעשית את זה, תתבקש להזין את שם הצוות ואת הפרטים שלך. לאחר מכן, אתה מקבל את האפשרות להזמין חברי צוות. בשלב הבא תישלח למסך הזנת כרטיס האשראי כדי להגדיר את התשלום עבור תום תקופת הניסיון שלך.

עם זאת, אינך צריך להזין כרטיס אשראי. אתה יכול ללחוץ על “המשך” כדי לעבור לגרסה החינמית של התוכנה. כדאי להיזהר כשאתה משתמש בכרטיס האשראי שלך באופן מקוון. התכונה שלנו בנושא פשעי רשת יכולה לתת לך כמה טיפים לשמירה על ביטחון באינטרנט.

בנוסף להיותו זמין בדפדפן, תוכלו להשתמש באסאנה במכשיר אנדרואיד או iOS.

ברגע שאתה באסאנה, הדבר הראשון שתרצה לעשות זה ליצור פרויקט.

פרויקט אסאנה-חדש

לשם כך, לחץ על הריבוע המנוקד הגדול עם “פרויקט חדש” מתחתיו ואז מלא את הטופס שמופיע. אתה יכול לבחור להשתמש בטופס ריק ולעשות הכל מאפס או לבחור אחת מכמה תבניות. ניתן גם לייבא פרויקט מקובץ .csv או Excel, ולחבר את אסאנה לכלי אחר ולייבא בצורה כזו.

הקמת פרויקט אסאנה

כדי להתחיל מאפס, אתה צריך לתת לפרויקט שם. בחר בפריסה שלה, שיכולה להיות רשימה או לוח. לאחר מכן, קבע את פרטיותו כך שתראה לעיניך בלבד, לחברי הפרויקט או לצוות כולו.

בפעם הראשונה שתיצור פרויקט ריק, תראה טקסט הנחיה בתחתית המסך שיעביר אותך דרך היסודות של השימוש באסאנה. זה נותן לך טיפים כיצד להשתמש בתכונות שלה, כמו גם עצות כלליות יותר כיצד לגרום לפרויקטים שלך להצליח.

תבניות asana-project

אם אתה רוצה להתחיל עם תבנית, ישנן אפשרויות בחינם למשתמשים רגילים לבחירה. חברי פרמיום מקבלים מבחר רחב יותר, כמו גם אפשרות להגדיר תבניות מותאמות אישית.

תבנית אסאנה-סדר יום

אם אתה מייבא, אתה יכול להשתמש בקובץ גיליון אלקטרוני כמקור או לחבר את אסאנה למגוון כלים לשיתוף נתונים איתו..

הוספת וארגון משימות וחתכים

הרשימות של אסאנה מחולקות לקטעים המכילים משימות. כדי להוסיף משימה, לחץ על הכפתור הכחול “הוסף משימה” ותן לו שם. לאחר מכן תופיע תיבה שתאפשר לך להוסיף פרטים נוספים.

משימה אסאנה

אתה יכול להקצות כל משימה למשתמש מסוים. משתמשים מקודדים בצבע, כך שתוכלו לראות מי צריך לעשות מה. אתה יכול גם להוסיף תאריך יעד ותיאור משימה. לכל משימה יש פתיל הערות ותוכל לתייג משתמשים באלה אם ברצונך שיקבלו התראה כשאתה מגיב.

המשימות מחולקות לקטעים. ניתן להוסיף אותם על ידי לחיצה על כפתור “הוסף סעיף”. בדומה למשימות, אתה יכול להקצות מישהו לכל חלק ולהוסיף תאריך יעד או הערות.

אם אתה רוצה לסדר מחדש דברים, ניתן לגרור משימות מקטע לקטע. יש להם ידית משמאל לסמל התיק שמופיע אם אתה מרחף עם העכבר מעליו.

סמן משימה כשלמה על ידי לחיצה על התג או על “סימון שלם” בתצוגה המפורטת שמופיעה בצד ימין כאשר מודגש המשימה. אתה יכול לעשות את אותו הדבר עם קטעים.

Asana-task-view

אתה יכול לפקוח עין על מה שנעשה על ידי לחיצה על סמל תצוגת המשימות בפינה השמאלית העליונה של חלון הרשימה. זה מאפשר לך לראות את כל המשימות, בין אם הן מלאות או לא שלמות. ניתן למיין אותם לפי תאריך או מטפל. ישנן כמה אפשרויות בדיאלוג שאפשר לשחק איתן, כך שתוכלו לשלוט באופן הצגת המידע.

אסאנה-חגיגה

כשאתה עובד עם אסאנה, אתה עלול לחוות הפתעה מדי פעם. סמן מספיק משימות ותראה יצור צבעוני שמפזר במהירות על המסך. זוהי אחת החגיגות של אסאנה, שהן דרך מהנה לתגמל אותך על כך שאתה עושה דברים ולתת לכלי זריקה מבורכת של אישיות.

ראינו חד קרנים, נרוול ומשהו שנראה כמו כבשה אקזוטית עד כה, אבל אין ספק שיש עוד דברים למצוא. זה קצת טיפשי, אבל יכה אקורד עבור חלקם.

בנה את הצוות שלך

לאחר הגדרת הפרוייקט, תוכלו להזמין משתמשים נוספים על ידי לחיצה על כפתור “שתף” בראש המסך. הזן את הדוא”ל או את שמות המשתמשים שאתה רוצה להוסיף, ואז החלט אם הם צריכים לקבל גישה לעריכה או סתם היכולת להציג ולהגיב על הפרויקט.

אם אתה לא משתמש בכלים מקוונים כדי לתמוך בצוות שלך, המאמר שלנו על כלי התוכנה הווירטואליים הטובים ביותר עשוי להועיל.

הצגת משימות אסאנה

ציר זמן אסאנה

מלבד תצוגת הרשימה, יש תצוגת ציר זמן, אם כי היא זמינה רק למשתמשים מובחרים. אתה יכול להעביר בו משימות ולבדוק אם יש קונפליקטים תלויים.

לוח שנה אסאנה

תצוגת לוח השנה נותנת לך דרך נוספת לראות מתי צריך לעשות דברים. שוב, ניתן לגרור משימות לפי הצורך.

תצוגת השיחות מאפשרת לך לעקוב אחר הדיונים המתקיימים בכל פרויקט. תוכלו להתחיל שם שרשורי דיון חדשים. אסאנה מאפשרת לך להשתתף בשיחות שלה ישירות מהדוא”ל, כך שלא תצטרך לבקר ביישום.

סטטוס אסאנה

תצוגת הסטטוס מאפשרת לראות כמה משימות מסתיימות, כמו גם את המשימות הלא-מלאות שנותרו. המידע מתואר בתרשים, כך שתוכלו לראות אם מספר המשימות המצטיינות יורד עם הזמן. זוהי דרך טובה לקבל מושג אם אתה נמצא ביעד לפגוע ביעדי הפרויקט שלך.

אתה יכול להגדיר את מצב הפרויקט שלך למסלול, בסיכון או מחוץ למסלול. המשמעות היא שכולם בצוות יכולים לראות אם אתה דואג לא לעשות הכל בזמן.

כתיבת דוחות, אז אתה לא צריך

אסאנה יכולה גם להפיק עבורך דוחות. הם למעשה רשימות של משימות ומידע נלווה. אתה יכול ליצור סוגים שונים, כגון משימות שיצרת, משימות שהקצבת ומשימות שהושלמו לאחרונה.

דוחות אסאנה

אם יש לך הרבה מסמכים או דוחות לניהול ואתה מוצא את עצמך בבלגן נורא, הסתכל בחמשת הכלים שלנו שהופכים את ניהול התיעוד למאמר פחות נורא לעצות מועילות..

קבלת התמיכה הדרושה לך

כשאתה משתמש לראשונה באסאנה, תראה כמה חלונות קופצים והנחיות על המסך שיעזרו לך להתקדם. זה אמור להספיק בכדי להתחיל לעבוד עם היסודות. עם זאת, אם תרצה עזרה נוספת, תוכל ללחוץ על סימן השאלה בפינה השמאלית העליונה של המסך.

אסאנה-עזרה

איכות ההדרכות מרשימה. ארבע האפשרויות הראשונות בתפריט העזרה נותנות לך מידע מפורט כיצד להתחיל עם אסאנה ולהסביר מה היא יכולה לעשות. יש הרבה תמונות ואנימציות כדי להבהיר את הדברים ככל האפשר.

יש גם כמה סרטונים טובים כמו גם קופץ שימושי המציג את קיצורי המקשים. הם דרך נהדרת לשפר את מהירות זרימת העבודה שלך.

אם אתה זקוק לתמיכה ידנית יותר, יש פורום קהילתי פעיל בו אתה יכול לדון בנושאים עם משתמשים אחרים, כמו גם צוות התמיכה של אסאנה.

אם אתה רוצה להתעמק באסאנה, יש גם מדריך למפתחים, שמסביר כיצד לשלב קוד משלך בפלטפורמה. אם קידוד אינו הדבר שלך אבל אתה רוצה להשתמש באפליקציות של צד שלישי, אסאנה משתלבת היטב עם IFTTT וגם עם זאפייר.

תוכל למצוא את מדיניות הפרטיות של אסאנה בתפריט העזרה. אם יש לך חששות בנושא פרטיות, ייתכן ששווה לקרוא גם כיצד להגן על תכונת הפרטיות שלך.

מעוצב היטב ונחמד לשימוש

לאסאנה עיצוב נחמד שמצליח להיראות מקצועי בלי להיות משעמם. מעצביו השתמשו בצבע ובאנימציה בצורה יעילה כדי להדגיש את הכפתורים הנפוצים יותר, כמו גם להקל על ממשק המשתמש לקריאה. החגיגות הן גם נגיעה נחמדה.

אנו חושדים ששימוש בכלי כזה מהנה לשימוש אינו סתם ריפוד מיותר. משתמשים מרתקים עשויים מאוד לעזור להם לבצע יותר עבודה. אם אתה רוצה שהילדים יאכלו את הירקות שלהם, תני להם טעם טוב.

אסאנה היא בחינם, אך כוללת חבילת פרימיום למי שרוצה להפיק ממנה יותר. תמורת 9.99 דולר לחודש, תקבל הרבה יותר תכונות, כגון ציר הזמן, תלות במשימות וסמינרים מקוונים. אתה מקבל גם תמיכה עדיפות וגודל צוות בלתי מוגבל.

מחשבות אחרונות

ניהול פרויקטים הוא לא תמיד מהנה או מגניב, אבל תוכנה טובה יכולה להקל על זה במהירות ובקלות יותר, ולהשאיר לך יותר זמן להתמקד בחלקים המהנים בעבודה שלך – או פשוט לחזור הביתה מוקדם יותר לאחר שהכל ייעשה..

קל להתחיל עם אסאנה, אך כולל שפע של תכונות עוצמתיות שיעזרו לכם לוודא שהפרויקטים שלכם עוברים בצורה חלקה. הוא מעוצב להפליא ויש בו הרבה תוספות חכמות שעוזרות להנחות אותך בכיוון הנכון.

זה עושה עבודה נהדרת להיות כלי עסקי שימושי עם שפע של תכונות שעדיין מרגישות ידידותיות ומהנות. אנו מקווים כי מדריך זה הראה לך כיצד להפיק את המרב מהמצב.

אם יש לך מה להוסיף למה שהסברנו כאן, או אם אתה מרגיש שפספסנו משהו חשוב, ספר לנו בתגובות למטה. תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map