האם יש לעסק שלך תוכנית גיבוי?

דברים יכולים וכנראה ישתבשו בשלב מסוים, גם אם תעשה כמיטב יכולתנו בכדי למנוע אסון. פילוסופיה זו נוגעת גם לתוכנת וחומרת המחשב שלנו, אם כי במקרה זה, עלינו להיערך לתאונות ותקלות אחרות העלולות לגרום לנו לאבד נתונים.


האם לעסק שלך יש תוכנית גיבוי למועד שאינו צפוי קורה?

אסונות טבע לא בוחרים ובוחרים את הקורבנות שלהם, הם פשוט קורים. רעידות אדמה, שיטפונות ומפולות שדות כל אלה מסוגלים להפריד בינך לבין הנתונים העסקיים החשובים שלך. גנבים, פורצים והאקרים זדוניים אינם עיוורים כמו הטבע, אך הם לא יהססו לגרום נזק לעסק שלך לטובתם. העובדים שלך עשויים גם למחוק בטעות קבצים, שלא מועילים לאף אחד.

מכיוון שהעסק שלך אינו פועל בחלל ריק, קשה למנוע את כל זה. כאשר המניעה נכשלת, עדיף שתקיים תוכנית גיבוי טובה להתמודדות עם הנושאים החדשים.

מהי תוכנית גיבוי?

בפשטות, תוכנית גיבוי היא אסטרטגיה המגדירה כיצד אתה הולך לגבות את הנתונים שלך. זה עשוי לכלול אחסון של נתונים במחשב שלך, אך גם במכשיר חיצוני ובמיקום מרוחק, כמו הענן. זה בכלל הגיבוי 3-2-1, בכל מקרה. 

אתה יכול גם ליצור תוכנית גיבוי נוספת ספציפית יותר העוסקת רק בגיבוי הנתונים שלך לענן. אם תעשה זאת, תוכל ליישם בקלות את כלל הגיבוי 3-2-1 על ידי שימוש בשירותים המספקים גיבוי היברידי. 

גיבוי היברידי מאפשר לך לגבות נתונים גם למכשיר חיצוני וגם לענן בו זמנית. אם אתה רוצה לדעת יותר על זה, קרא את המדריך שלנו לגיבוי היברידי עבור חברות קטנות ובינוניות והתייעץ עם הגיבוי ההיברידי הטוב ביותר שלנו למגוון העסקים עבור שירותים המציעים אותו.

סוגי גיבויים

הענן לא תמיד היה הדרך בה עסקים גיבו את הנתונים שלהם. לפני עשרות שנים – היסטוריה קדומה, במונחי IT – עסקים השתמשו בקלטות מגנטיות, תקליטונים ודיסקים לצורך גיבוי הנתונים שלהם. זה היה פיתרון הגון לזמן מה, אך לא היעיל ביותר מכיוון שהמכשירים הללו הוחזקו באותו מיקום פיזי, מה שהקל על אסונות לפגוע בהם..

כאשר חברות היו צריכות להרחיב את יכולת האחסון שלה בכדי לענות על הביקוש המוגבר שלהן לנתונים, כך פנו לכונני דיסק קשיח. חלק מהכוננים הללו נשלחו ואוחסנו במקום אחר בכדי למנוע אובדן כתוצאה מאסונות הטבע האמורים ותאונות אחרות.

עם זאת, זה היה תהליך לא נוח, בלשון המעטה, מכיוון שחברות נדרשות להעביר פיזית כוננים קשיחים גדולים למקום אחר. בנוסף, גם זה לא היה זול.

הטכנולוגיה מתקדמת ברציפות, ולכן הצורך בשיטות ארכאיות שכאלו בוטל במידה רבה. כיום, תוכלו לגבות את הנתונים שלכם למרכז נתונים מרוחק מהנוחות במשרד.

זה הופך את הגיבוי המקוון לאחת הדרכים הטובות והיעילות ביותר לגיבוי כל מה שאתה רוצה. 

כל מה שאתה צריך זה לבחור ולהירשם כמנוי לאחד משירותי הגיבוי העסקי הטובים ביותר. עם זאת, אם יש לך בית ספר ישן, קרא את המאמר שלנו אודות תוכנת הגיבוי הלא מקוונת הטובה ביותר.

היתרונות של גיבוי מקוון לעסקים

אנו נדבר על הסיבות לכך שגיבוי מקוון הוא אפשרות נהדרת לעסק שלך כמו גם לנתונים האישיים שלך. אם אתה משוכנע שאתה זקוק לשירות גיבוי, תוכל לקפוץ ישר לביקורות הגיבוי העסקי שלנו כדי להכיר את השירותים הספציפיים.

אחסון במיקום מרוחק

כפי שציינו קודם, אחד היתרונות העיקריים בגיבוי מקוון הוא העובדה שתוכל לאחסן את הקבצים שלך במקום אחר ומרוחק. גם אם יש שריפה או הוריקן בעירך, אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהנתונים שלך יחכו לך לאחר שתתמודד עם סוגיות מיידיות יותר.

כשאתה מעביר את הקבצים שלך למרכז נתונים השייך לשירות גיבוי מקוון, הנתונים שלך ישוכפלו למספר שרתים, בדומה להגדרת RAID. שרתים ממוקמים לרוב במרכזי נתונים שונים, מה שהופך את הנתונים שלך ליותר מיותרים ומאפשרים לך לגשת אליהם ללא קשר לשבתה הפוטנציאלית בכל מרכז נתונים אחד..

בנוסף, מרכזי נתונים מעסיקים תכונות אבטחה שונות כדי להבטיח את בטיחות הנתונים שלך. אלה כוללות גדרות, סיורים, מעקב 24/7, גישה באמצעות כרטיס מפתח, אזורי קירור, מערכות דיכוי אש, גנרטורים לגיבוי, רצפות מוגבהות ועוד. אם אתה רוצה לדעת יותר על השיטות בהן נעשה שימוש, קרא את המאמר שלנו בנושא אבטחת מרכז הנתונים.

מרכזי נתונים הם גם חסכוניים יותר באנרגיה, מה שאומר שהם צורכים פחות כוח וחלקם שואבים זאת ממקורות בר קיימא. למידע נוסף על זה, קרא את המאמר שלנו בנושא אחסון בענן ירוק.

גש לקבצים שלך בכל מקום ובכל זמן

למרות שהנתונים שלך נמצאים במיקום מרוחק, זה לא אומר שהם אינם נגישים. באמצעות גיבוי מקוון, אתה יכול לגשת לנתונים שלך מהמחשב שלך או באמצעות לקוח האינטרנט של השירות. בנוסף, רוב שירותי הגיבוי מגיעים עם אפליקציות סמארטפון משלהם, מה שאומר שתוכלו לנהל את הגיבוי שלכם תוך כדי תנועה.

שירותים מסוימים אף מאפשרים לך לגבות את נתוני הטלפון החכם שלך, ואנו ממליצים לעשות זאת, במיוחד אם אתה משתמש במכשיר לצרכים העסקיים שלך. אתה יכול למצוא שירותים אלה בגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו לגיבוי נייד. 

כל זה מאפשר לקבל את הנתונים שלך מבלי לרוץ למשרד מכיוון שאתה יכול להשיג עכשיו כל מה שאתה רוצה ממש מהמקום שאתה נמצא. גישה מתמדת זו היא המחזקת את הפופולריות של שירותי הגיבוי המקוון.

גיבוי מקוון ועלות

כלכלת פשיעה ברשת

הפחתת עלויות עוזרת לכל עסק ולכן עדיף שלא תצטרכו להשקיע רבות בשכירת שטח ולשלם עבור חשבונות צריכת חשמל כבדים, בזכות הדרישה להפעלת וקירור השרתים שלכם..

שירותי גיבוי מקוונים עושים זאת בשבילכם וכך עוזרים לכם לחסוך כסף. חלק מהשירותים הללו, כמו Backblaze for Business, גובים פחות מ- $ 6 לחודש בגיבוי בלתי מוגבל עבור מחשב אחד. אם אתה רוצה לדעת יותר על זה, קרא את סקירת ה- Backblaze for Business שלנו. אתה יכול למצוא חלופות אחרות במחיר סביר ברשימת הגיבויים המקוונים הזולים ביותר שלנו.

מיידית ואוטומטית

לאחר שתיצור את תוכנית הגיבוי הראשונית שלך באמצעות שירות, לא תצטרך לנהל כל העת את הגיבוי שלך. במקום זאת, זה קורה באופן מיידי ואוטומטי מכיוון ששירותי הגיבוי מאפשרים לך להפעיל גיבוי רציף או לקבוע לוח זמנים לגיבוי שלך. 

בדרך זו תוכלו להתמקד בעבודה שלכם בזמן שהקבצים שלכם מועתקים לענן באופן אוטומטי ברקע.

כשמתרחש אסון, אתה יכול לאחזר את הנתונים שלך די מהר גם כן, כלומר לא תבזבז זמן וכסף, ולקוחות עשויים אפילו לא לשים לב שמשהו לא בסדר.

אבטחה

שירותי גיבוי מקוונים גם מוודאים כי אבטחת הענן של הקבצים שלך מספקת, כך שלא תהפוך קורבן לפשעי רשת. רוב הסיכויים שאתה יכול, אם אין לך הגנה, מכיוון שבשנה האחרונה, התקפות של תוכנות רנסומבל הוכפלו יותר מכפי, על פי ZDNet. בנוסף, האקרים עשויים לגנוב את פרטי הכניסה שלך או לקרוא את הנתונים הרגישים שלך.

עם זאת, לשירותי ענן יש לך גב מכיוון שהם משתמשים בשיטות כדי לסכל פעולות זדוניות אלה נגדך. הצפנה פרטית תוודא שרק תוכלו לקרוא את הנתונים שלכם, אימות דו-גורמי יגן על אישוריכם, ואילו גרסאות יעזרו לכם לאחזר את הנתונים שלכם אם תיפגעו על ידי ransomware.

אחד השירותים המאובטחים ביותר הוא CrashPlan, ותוכלו לקבל את פרטי האבטחה שלו בסקירת CrashPlan שלנו.

יתרונות אחרים

ישנם שירותים מסוימים הכוללים תכונות מיוחדות. אלה עשויים לכלול ניתוח תמונות, שיתוף קבצים וסנכרון בין מכשירים מרובים, שהוא בעצם העתקת קבצים וכל שינוי בהם למכשירים מרובים.. 

שיתוף קבצים וסנכרון הם תכונות שהושאלו מאחסון ענן. אם לא ברור לך מה ההבדל בין אחסון בענן לגיבוי, קרא את ההסבר שלנו.

אם אתה זקוק לשיתוף וסנכרון קבצים, עיין בסקירת IDrive לעסקים שלנו. עבור תכונות צילום המופעלות על ידי AI והיכולת לחפש את התמונות המגובות שלך באמצעות קריטריונים שונים, BigMIND Business הוא בחירה מצוינת. קרא עוד על זה בסקירת BigMIND העסקים שלנו.

גיבוי מבוסס תמונה לעומת קבצים

באופן כללי, ניתן לבצע שני סוגים של גיבוי: רמת קובץ ורמת תמונה. גיבוי ברמת הקבצים מאפשר לבחור ולבחור קבצים ותיקיות. לעומת זאת, גיבויים ברמת תמונה משכפלים את המערכת כולה, מה שאומר שאתה יכול לשחזר את כל הנתונים והיישומים שלך אם יתקיים אסון..

לשתי שיטות הגיבוי יש את העליות והחסרונות, לכן בחר באחת המתאימות בהתאם לצרכים שלך ומה שאתה רוצה לגבות. אם זה כרוך בגיבוי תמונות ואתה זקוק לרעיונות לגבי שירותים המספקים אותו, עיין במאמר הגיבוי הטוב ביותר מבוסס-התמונה שלנו.

מתי לגיבוי?

אין כלל בגודל אחד שמתאים לכל זה כי הכל פשוט בשכל הישר. אתה צריך לדמיין תרחיש סביר שעלול לגרום לך לאבד את הנתונים שלך, כך שתוכל להגן עליהם בזמן.

עם זה בחשבון, אתה יכול לסמוך על גיבוי רציף, שמבטיח שגיבוי הקבצים שאתה מוסיף או משנה. גיבוי רציף מעלה את הנתונים שלך באופן הדרגתי כך שתחסוך בזמן ורוחב הפס.

עם זאת, קחו בחשבון שגיבוי רציף עשוי להשתמש במשאבי מחשב רבים לפעמים. אם אתה רוצה להימנע מכך, השתמש במקום זאת בתזמן גיבוי. עם זאת, ראשית, וודא שאתה יודע את השעות הקריטיות שאתה צריך לגיבוי הנתונים שלך.

מחשבות אחרונות

לגיבוי מקוון יתרונות רבים על פני אסטרטגיות ותכונות גיבוי מסורתיות שעשויות לעזור לעסק שלך בדרכים אחרות. העלולות המשמעותיות ביותר הן התאוששות מאסון, הפחתת עלויות וגישה נוחה לקבצים שלך. אתה מקבל גם שיטות אבטחה של תוכנה להגנה על הנתונים שלך, אוטומציה לגיבוי ועוד זמן לביצוע עבודתך בפועל.

מה אתה חושב על גיבוי קבצים לענן? האם אתה עדיין מהסס, או שאתה מוכן לעבור לגיבוי מקוון ולהפיק תועלת מיתרונותיו? ספר לנו את מחשבותיך בקטע ההערות שלנו למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map