הדרכה של monday.com: תחילת העבודה בשנת 2020

ישנם כלים רבים לניהול פרויקטים באיכות גבוהה המתחרים על העסק שלך. בחירת אחת יכולה להיות קשה. מבין האפשרויות, חלקם טובים וחלקם רעים, אך אפילו הטובים מציעים דברים שונים.

monday.com אינה רק בחירה מצוינת, היא האהובה עלינו ביותר, והיא מופיעה בראש רשימת התוכנות הטובות ביותר לניהול פרויקטים. יש לו שפע של תצוגות ותכונות שימושיות רבות שיסייעו בארגון הפרויקטים שלך. אנו נראה לך כיצד להפיק את המרב ממנה במדריך למתחילים זה של monday.com.

למרות שהציע תכונות רבות יותר מכלי ניהול פרויקטים רבים, monday.com עושה עבודה נהדרת להקל על עצמו. הממשק שלה יוצא מן הכלל ומראה לכם בבירור מה כל פעולה נתונה תעשה, ומאפשר לכם לחקור אותה בביטחון. אם אתה רוצה לראות מה אנחנו חושבים על זה, עיין בסקירה של monday.com.

כיצד להשתמש בניהול פרויקטים של monday.com

הפרויקטים באתר monday.com מבוססים על לוחות. קל ליצור לוחות. אתה פשוט לחץ על סמל הפלוס הגדול לצד “לוחות” בלוח השמאלי. אתה יכול ליצור לוח ריק או לשכפל לוח קיים כדי לחסוך לעצמך את זמן ההגדרה. זה שימושי אם יש לך פרויקטים דומים שאתה מבצע באופן קבוע.

יש גם מבחר של תבניות. הם מסווגים למספר תחומים הכוללים ניהול פרויקטים, תפעול משרדי, חינוך והרבה אחרים. monday.com נותן לך רמזים למה כל אחד עושה, כך שקל יהיה לגלוש בהם.

תבנית יום שני

אם אתה יוצר לוח ריק, תסתיים במשהו שנראה כמו צילום המסך למטה.

לוח שני-ריק

הנתונים בלוח שלך מורכבים מפריטים, המייצגים בדרך כלל משימות שצריך לבצע. הפריטים ממוינים לרשימות. אתה יכול לתת שם לרשימות כל מה שתרצה. הם עשויים להתכתב עם צוותים שונים בארגון שלך, או סוגים שונים של משימה. עיון בתבניות יכול לתת לך רעיונות על הדרכים הרבות שאתה יכול לארגן דברים.

כברירת מחדל נוצרו כמה רשימות וכמה פריטים בלוח הריק שלנו. ישנן עמודות, ולחלקן יש נתונים לדוגמה. אתה יכול לשנות את שם הלוח ואת תיאורו, כמו גם את שמות הפריטים והרשימות, על ידי לחיצה עליהם ולחיצה.

אם תעביר עכבר מעל שדות אחרים, תראה את שינויי השדה ותיתן לך מושג כיצד תוכל לשנות את זה. הממשק אינטואיטיבי ומזמין אתכם להתנסות בכדי לראות כיצד הדברים עובדים.

monday.com נותן לך שליטה רבה על פריטי המכיל. אבל הוא מעדיף להפריד ביניהם.

כלים מסוימים משתמשים בגישה חלופית, מחלקים פריטים לסיביות משנה ומאפשרים לך להגדיר תלות ביניהם. אם זה מה שאתה מחפש, עיין בסקירת Wrike שלנו. המאמר שלנו monday.com לעומת Wrike מראה כיצד פלטפורמות אלו משתוות זו עם זו.

התאמה אישית של monday.com

כמו ברוב כלי ניהול הפרויקטים, לפריטים יש שם ומידע אחר המשויך אליהם. שלא כמו רוב הכלים, monday.com מעניק לך היקף עצום להתאמה אישית של המידע האחר. זה מאפשר לך להוסיף עמודות הכוללות גם סוגים שונים של נתונים.

מבחינה מבנית, זה עובד כמו כלי מסד נתונים ידידותי למשתמש. זה מזכיר לנו את כלי הפיתוח הפופולרי phpMyAdmin אך תוכנן על ידי אפל במהלך התיקון הסגול שלה. אתה מקבל את הכוח לשלוט על הלוחות בפרטי פרטים מבלי שדברים ישברו מסיבות שאינך מבין.

נתונים אלה נמצאים בלוח ראשי, המאפשר לשנות את המבנה ולהוסיף פריטים חדשים בקלות. כדי להוסיף עמודה, לחץ על סימן הפלוס השחור מימין ללוח ובחר בסוג הנתונים שברצונך לכלול.

טור שני

אתה יכול לבחור מבין שבעה סוגי נתונים בסיסיים, אבל אם תלחץ על האזור “עוד עמודות”, תראה שיש עוד אפשרויות רבות נוספות. הם כוללים כל דבר, החל ממערכות הצבעה ועד לבוחרי צבע ונוסחאות מתמטיות.

מרכז שני-טור

ביצענו מספר שינויים בשמות הפריטים והרשימות שלנו והקמנו את הלוח שלנו לייצג פרויקט בנייה. התאמנו את העמודות והוספנו תצוגת ציר זמן. זה נראה ככה.

פרויקט יום שני

נראה כיצד להוסיף תצוגות. ישנן הרבה תצוגות אופציונליות המאפשרות לך לסדר את הנתונים שלך בדרכים שונות. אתה מוסיף אותם על ידי לחיצה על כפתור “+ תצוגה” ובחירה מהרשימה הנפתחת.

תצוגה של יום שני

monday.com נוף קאנבן

כבר הוספנו ציר זמן, אז בשלב הבא נוסיף תצוגה של קאנבן. אם אתה מחפש כלי מבוסס על קאנבן, עיין במדריך למתחילים של טרלו לקבלת דוגמא פשוטה לכך. קרא עוד על זה בסקירת טרלו שלנו.

עדיפות שני

תצוגת הקאנבן מאפשרת לך לגרור פריטים מעמודה לטור כדי לשנות את הסטטוס שלהם. לוח הקאנבן שלנו הוגדר אוטומטית לשימוש בשדה “סטטוס” של הלוח הראשי שלנו כעמודות שלו. אתה יכול לשנות את זה באמצעות התיבה הנפתחת “עמודת kanban”. אתה יכול לעבור את זה מ”סטטוס “ל”עדיפות”, למשל, מה שיגרום ללוח להיראות כמו שהוא נראה בתמונת המסך למטה.

אם אתה מחפש עזרה בהגדרת העמודות שלך, קרא כיצד להשתמש במדריך לוח Kanban לקבלת טיפים להפקת המרב מתצוגה זו..

עדיפות שני

אם אינך יכול להחליט איזו גרסה של לוח הקאנב אתה מעדיף, תוכל להוסיף גרסה נוספת. לדוגמה, אתה יכול לעשות אחד ל”סטטוס “ואחד ל”עדיפות”. אם תעשה זאת, ייתכן שווה לנקוב בשם אחר כך שתוכל לראות איזה הוא.

אם ברצונך להשוות את monday.com עם כלים אחרים הכוללים לוח קאנבן, קרא את monday.com מול אסאנה או monday.com מול טרלו מול פנים..

ציר זמן של יום שני

ציר זמן של monday.com

תצוגת ציר הזמן מראה כיצד המשימות שלך מסודרות לאורך זמן. אתה רואה חזותית כאשר הדברים מתחילים ועוצרים, כמו גם כמה זמן הם ייקחו. אתה יכול לשנות את המידע הזה על ידי גרירה ושחרור של המשימה או גרירת קצותיו לשינוי כאשר הוא מתחיל או מפסיק.

למידע נוסף על השימוש בציר הזמן של monday.com, קרא כיצד להשתמש במדריך התרשימים של גאנט.

יום שני-לוח שנה

בדומה לתצוגת ציר הזמן, תצוגת לוח השנה מראה מתי המשימות שלך מתרחשות. עם זאת, הדבר מאפשר לך להציג דברים על בסיס חודש לחודש ויש לו צפיות ביום ושבוע המאפשרות לך לשבור דברים ברמה של שעה לשעה..

אם אתה רוצה לעקוב מקרוב אחר זמן שהוקדש לפרויקטים, קרא את סקירת TeamGantt כדי ללמוד על פלטפורמה המאפשרת לך לעשות זאת.

תרשים של יום שני

תצוגות התרשים של monday.com מקלות על הוספת תרשימי עוגה, שורות וסרגלים לפרויקטים שלך. שוב, תוכלו לקבל כמה שרק תרצו. אתה פשוט לחץ על “תצוגה +”, בחר בתרשים ובחר את סוג התרשים והעמודה שבהם תרצה להשתמש עבור הנתונים. בתרשימי עמודות אתה בוחר שתי עמודות לצירי x ו- y.

monday.com שיתוף קבצים

monday.com מאפשר לך לשתף קבצים עם הצוות שלך, ואתה יכול לנהל את זה באמצעות תצוגת הקבצים. התוכנית הזולה ביותר כוללת מגבלת אחסון של 5 ג’יגה-בייט, אך היא אינה מוגבלת בתכניות המקצוענים ו- Enterprise. אם אתה מחפש פתרון אחסון, הסתכל במדריך האחסון הטוב ביותר לענן ענן שלנו.

קבצים מצורפים למשימות ספציפיות, אך אתה יכול להשתמש בתצוגת הקבצים כדי לראות את כולם במקום אחד. אתה יכול להוריד אותם משם, אך עליך לערוך את המשימה המכילה אותם כדי למחוק אותם. מועיל, אתה יכול לגשת לעדכוני המשימות המשויכים מתצוגת הקבצים.

בנוסף לתצוגות שבדקנו בהן, אתה יכול להוסיף תצוגות מפה, טופס ושידור. הוספה והסרה שלהם היא קלה, אז אל תפחד לשחק.

אינטגרציות של monday.com

בנוסף לתכונות הרגילות שלה, אתה יכול לקבל פונקציונליות נוספת באמצעות האינטגרציות של monday.com. יש כל מיני כאלה. הרוב שם כדי לעזור לך לשתף מידע עם פלטפורמות אחרות.

שני-שילובים חדשים

האינטגרציה של זאפייר ראויה לאזכור מיוחד מכיוון שהיא מאפשרת לשתף נתונים עם למעלה מ -1,500 אפליקציות. אינטגרומט גם נראה שימושי מכיוון שהוא יכול להפוך אוטומטית משימות שאתה מבצע באופן קבוע, ועלול לחסוך לך זמן רב וכסף.

יום שני-אוטומציות

monday.com כולל גם תכונות אוטומציה משלו, המאפשרות ליצור כללים המפעילים פעולות ספציפיות. שוב, זו יכולה להיות דרך טובה להפחית את כמות העבודה שצוותכם צריך לעשות.

monday.com אבטחה

מנהלי תוכניות מובילות יכולים לנהל את האבטחה המקוונת שלהם על ידי שינוי הגדרות האבטחה והאימות עבור הפרויקטים שלהם. הם מאפשרים לך להפעיל תכונות כגון הרשמות מוגבלות לתחום ומאפשרות לך להתאים אישית את מדיניות הסיסמה שלך. אם אתה זקוק לעזרה בכל הסיסמאות הללו, עיין במאמר הטוב ביותר בנושא ניהול הסיסמאות שלנו.

יום שני-מנהל

monday.com כולל אימות דו-גורמי, המדובר במדריך שלנו לאימות דו-גורמי. זה גם תואם את התקנה הכללית להגנת מידע.

מחשבות אחרונות

כלים כמו monday.com יכולים לגרום לפרויקטים שלך לעבור בצורה חלקה יותר ולחסוך לך זמן. עם פחות פגישות, תקשורת אמינה יותר ויעדים ברורים לכולם, ישנם יתרונות רבים לשימוש בהם.

הם גם מציעים הרבה בדרך של תכונות אבטחה כדי להגן עליך מפני פשעי רשת כשאתה עובד בענן.

אם ניסית את monday.com ויש לך מה לשתף אותנו בעניין, אנא הודע לנו בתגובות. תודה שקראתם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me