FreshBooks vs Wave: הקרב למתחילים נמשך בשנת 2020

FreshBooks ו- Wave הם בין תוכנות החשבונאות הטובות ביותר, כך שעסקים קטנים צריכים לקחת בחשבון את התוכניות הידידותיות למשתמש המבוססות על ענן כאשר הם מסתובבים בקניות. עם זאת, שניהם ימלאו את צרכי הנהלת החשבונות העיקריים של כל עסק – חשבונית ותשלום חשבונות – לכן יש להסתכל לעומק כדי לזהות את ההבדלים שלהם ולבחור ביניהם..


לקבלת מבט מעמיק על כל אחת מהן, אנו ממליצים שתקרא את סקירת FreshBooks שלנו ואת סקירת Wave שלנו.

1

חשבוניות

איסוף בכספים המגיעים הוא מרכזי בהישרדותו של כל עסק. עסקים קטנים רבים פונים תחילה לפיתרון חשבונאות מבוסס ענן מכיוון שהם יודעים שהם צריכים להישאר טובים יותר ולעקוב אחר חשבונות חייבים. זוהי הפונקציה היחידה שתובטח לך למצוא בכל תוכנת חשבונאות. התרשים שלהלן משווה בין אפשרויות החשבוניות של FreshBooks ו- Wave.

שירותים: FreshBooksWave
שלח חשבוניות חוזרות
הוסף אוטומטית עמלות מאוחרות
שלח תזכורות לתשלום
להשתלב במלאי
חיוב על שעות עבודה
התאם אישית חשבוניות (לא הרבה אפשרויות) (לא הרבה אפשרויות)

FreshBooks מעניק למשתמשים מערכת חשבוניות מקיפה. החשבוניות שלו מונחות בבירור, עם תחומים נפוצים כמו לקוח, כמות ושטרות. לאחר הגדרת חשבונית, אתה יכול לבחור באיזו תדירות תרצה לשלוח תזכורות לתשלום עבור חשבוניות שחלפו. FreshBooks הוא ייחודי בשוק בכך שהוא מאפשר לך להתאים אישית תזכורות לתשלום ועמלות מאוחרות על ידי הלקוח.

הגדרות חשבוניות לפי לקוח

עסקים רבים מחייבים עבור אותם שירותים בכל חודש. תכונת Fresh makes “להפוך חוזר” מופיעה אחרי כל חשבונית שאתה מזין ושומר או שאתה יכול לבחור אותה בעת הזנת חשבונית. הפונקציה לחיסכון בזמן מבטיחה כי גם הלקוחות שלך יחויבו, גם אם מנהל החשבונות שלך יתקשר או שוכח.

ל- Wave יש גם אפשרות להגדיר שטרות חוזרים, ומעניקה לך יותר אפשרויות לתזכורת תשלום. אין דרך להוסיף עמלות מאוחרות לחשבונית באופן אוטומטי כמוך ב- FreshBooks. ב- Wave אתה צריך להוסיף פריט שורה חדש לחשבונית קיימת אם ברצונך לגבות עמלה מאוחרת.

ב- FreshBooks, שעות העבודה על פרויקט הלקוח נמשכות לחשבוניות. השירות כולל פונקציית פרויקטים, שאין ל- Wave. עסקים יצירתיים ופרויקטים צריכים להסתכל לעומק על FreshBooks בעת קביעת צרכי תוכנת החשבונאות שלהם.

ל- FreshBooks מערכת מלאי בסיסית, אלא אם כן אתם רוכשים אפליקציה, אך תוכלו לבחור מבין הפריטים העומדים לרשותכם בעת יצירת חשבונית. Wave אינו כולל אפשרויות מלאי, אך אם אתה צריך לעקוב אחר כמויות בהישג יד ולנהל מלאי משמעותי, אנו ממליצים לך לבדוק את Xero. אם אתה סקרן, תוכל לקרוא את הביקורת שלנו על FreshBooks לעומת Xero.

אמנם אפשרויות ההתאמה האישית לחשבוניות קיימות ב- FreshBooks וב- Wave, אך הן מוגבלות. אפשרויות שתוכל להתאים אישית כוללות צבעים, גופנים ופריסה. ל- Wave שלוש תבניות חשבוניות שאליהן תוכלו להוסיף לוגו, בעוד ש- FreshBooks מספק תבניות נוספות וכולל הערכות והצעות.

אפשרויות חשבוניות בהתאמה אישית

שליחת חשבונית היא רק השלב הראשון. בעוד ששניהם ישלחו תזכורות תשלום אוטומטיות ללקוחות שעברו איחור, עדיין עדיף לבעלי עסקים לפקוח עין על תזרים המזומנים.

הכנסות מצטיינות מופיעות בראש לוח המחוונים הראשי של FreshBooks. הוא מציג את הסכום הכולל המגיע באדום כתזכורת חזותית לחשבוניות שלא שולמו. בקטע “דוחות מתקדמים” שלה, תמצא דוח הזדקנות חשבונות, אשר פורץ חייבים שחייבו בעבר לפי משך הזמן שחייב לך.

לוח המחוונים של Wave מציג גם חשבוניות שאתה חייב, אך עליך לגלול למטה כדי למצוא את המידע. עם זאת, מסך ה”חשבוניות “שלו מציג חשבוניות איחור קדמיות ומרכזיות. דוח הזדקנות חשבונות נכלל גם בסעיף “הדוחות” שלו.

חשבוניות גל-חשבוניות-עקב-עקב

לחשבוניות, FreshBooks עדיף על Wave. זה כולל אפשרויות נוספות, כמו הכנת הערכות והצעות המרות לחשבוניות ופונקציות אוטומטיות יותר.

סבב: נקודת חשבונית עבור FreshBooks

לוגו של FreshBooks
לוגו של חשבונאות גל

2

שטרות

תשלום חשבונות הוא חלק הכרחי, אם לא נעים, מעסק. FreshBooks ו- Wave הופכים אותם ללא כאבים ככל האפשר. לחצנים בעמוד הראשי מעבירים אותך ישירות לטופס כדי להזין הוצאה חדשה.

ב- FreshBooks, טופס ההוצאות מאפשר לך לבחור את סוג ההוצאה מהתפריט הנפתח. ניתן להעלות ולצרף קבלה, במידת הצורך, ולסמן אותה כחיוב אם לקוח חייב החזר. השירות נותן לך אפשרות לאחסן כרטיס אשראי בתיק ולהשתמש בו כדי לשלם חשבונות.

האפשרות “עשה חזרה” מופיעה בכל טופס הוצאות חדש. אם אתה משלם את אותן ההוצאות מדי חודש, כגון שכר דירה או תשלום שירות, תשלומים אוטומטיים חוסכים זמן ומבטיחים שלעולם לא תצטרך עמלה מאוחרת מכיוון שפספסת חשבון חשוב. לאחר בחירת התדירות שיש לשלם וכמה פעמים, תוכלו לשכוח זאת.

כניסה להוצאה חדשה

למרות שקל למצוא ולמלא טופס הוצאות ב- Wave, תצטרך לעשות את הצעד הנוסף של לחיצה על “צור חשבון” אם תעבור על “רכישות” ו”שטרות “בתפריט הניווט הראשי..

Wave אינו מאפשר למשתמשים להגדיר תשלומי חיוב חוזרים ואינו שומר על כרטיס אשראי.  

בטופס ההוצאות של Wave אתה יכול להקצות מספרים, להקליד פתקים ולצרף קבלות, אך לא תוכל להוסיף שורה למסים.

דוגמה לכניסה להוצאה

הוצאות שהוזמנו מופיעות כטופס תרשים עוגה בלוח המחוונים הראשי של FreshBooks. Wave מציג שטרות וחשבוניות מאוחרות ברשימה משמאל ללוח המחוונים שלה. לשניהם דוחות הוצאות, כך שלא מעקב אחרי הכסף שזורם מהעסק שלך אינו קשה להם.

התכונות של תשלום באמצעות חשבונות של FreshBooks מעניקות לך אפשרויות ופונקציונליות רבות יותר משל Wave, עם תשלומים חוזרים וכרטיסי אשראי מאוחסנים. זה המנצח הברור בקטגוריה הזו.

סיבוב: בילס פוינט עבור FreshBooks

לוגו של FreshBooks
לוגו של חשבונאות גל

3

דיווחים

הדוחות של FreshBooks לעולם לא ינצחו בהשוואה לדוחות של תוכניות חשבונאות אחרות מבוססות ענן. זהו תחום מוזר של השירות להזניח, נוכח חשיבותו לקבלת החלטות עסקיות, אך יש לו רק תשעה דוחות.

מדור מתקדם-דוחות

הדוח הכספי היחיד הכלול ב- FreshBooks הוא הרווח וההפסד. אין הצהרה על מאזן או תזרים מזומנים. בנקים ומלווים בדרך כלל מבקשים את השלושה כשאתם מבקשים הלוואה, כך שמשתמשי FreshBooks יצטרכו להכין את השניים האחרים באופן ידני.

Wave מספקת למשתמשים את שלושת הדוחות הכספיים העיקריים, כמו גם מבחר גדול הרבה יותר של דוחות הקשורים לתחומים אחרים בעסק שלך.

דוחות - צילום מסך

דוחות הזדקנות בחשבונות מחשבים את סכום החייבים שחייבו לפירעון על פי מסגרות זמן אופייניות כגון 0-30 יום שחלפו או 90 ימים פלוס שחלפו, אך ל- Wave יש גם דוח המציג הכנסות לפי לקוח. FreshBooks נעצר בדוח ההזדקנות של החשבונות.

דוח חשבונות-הזדקנות

הדוחות הנוספים של Wave מכסים מס מכירות, שכר ומשכורת אם אתה משלם עבור פונקציות השכר שלה. אמנם זה עוקב אחר מיסי מכירות ושכר, אך אינך יכול להגיש אותם באופן מקוון.

אף שירות לא מאפשר לך להתאים אישית את הדוחות מעבר לבחירת טווחי תאריכים. זה לא יהיה עניין לעסקים פשוטים יותר, אבל חברות מורכבות אולי תרצו לשנות קבוצות ותצוגות של חשבונות. ל- QuickBooks Online האפשרויות הטובות ביותר להתאמה אישית של דוחות.

Wave מנצח את FreshBooks בקטגוריה זו, אך אף אחד מהם לא ישמש את צרכיהם של עסקים מורכבים או בעלים המסתכלים על דיווחים כדי לנתח ולהרחיב את עסקיהם. אם אתה זקוק ליותר, אנו ממליצים להסתכל ב- QuickBooks Online. סקירת ה- QuickBooks המקוון שלנו מציגה את היתרונות והחסרונות שלה.

סבב: נקודת דוחות לחשבונאות גל

לוגו של FreshBooks
לוגו של חשבונאות גל

4

תמחור

אף מתחרה לא הולך לעלות על התמחור של Wave מכיוון שהוא בחינם. זה נותן לך את כל התכונות שעליהן דנו בלי לגבות תשלום חודשי. עם זאת, היא גובה תשלום עבור שכר ועיבוד סוחר, והחברה טוענת כי מספיק מאלו כדי לאפשר לה לתת למשתמשים כל דבר אחר.

FreshBooks עוקב אחר תכנית התמחור החודשית בעלת שלוש שכבות, שכל כך הרבה מתחרותיה משתמשים בהן. התוכנית החודשית הנמוכה ביותר, Lite, מאפשרת לחמישה משתמשים לגשת לתוכנית תמורת 15 דולר לחודש. הפונקציות הבסיסיות של השירות כלולות, אך רק לאחר שתשלם 25 $ לחודש עבור השכבה הבינונית, בנוסף, תוכלו לשלוח תזכורות לתשלום, לגבות עמלות מאוחרות ולתזמן הוצאות חוזרות..

הרמה העליונה, פרימיום, עולה 50 דולר לחודש. זה לא מוסיף תכונות, אך מאפשר עד 500 משתמשים לעבוד עם חשבונך. אמנם לא סביר שלעסק יהיו בעלי מנהלי חשבונות רבים כל כך, אך שימושי אם היית משתמש בפרויקטים מתפקדים בכבדות.

Wave גובה עמלות בגין שירותי מס, שכר ועיבוד כרטיסי אשראי. שירותי שכר ומיס זמינים רק בשש מדינות ומחירם $ 25 לחודש בתוספת 4 $ לעובד. עבור שכר שכר בלבד, הוא גובה 20 $ לחודש בתוספת 4 $ לעובד.

ל- FreshBooks אין שירות משולב לשכר. במקום זאת, תצטרך לשלם עבור תוסף כמו Gusto. אם אתה מחפש תוכנית שמשלבת עיבוד שכר, אנו ממליצים לקרוא את סקירת ה- Xero שלנו.

עבור עסק קטן שצריך לשמור על עלויות תחת שליטה, כדאי להירשם לשירות החינמי של Wave, אפילו אם תצטרך להתמודד עם חסרונותיו. זו הסיבה שהיא מנצחת בקטגוריה זו.

סבב: נקודת תמחור לחשבונאות גל

לוגו של FreshBooks
לוגו של חשבונאות גל

5

ידידותיות למשתמש

קל למצוא את הדרך סביב FreshBooks ו- Wave. פריטי התפריט מסומנים בבירור והגיוניים. כפתורים “להוסיף פריטים חדשים”, כגון חשבוניות או חשבונות, מוצגים באופן בולט. שלבים להשלמת משימות הם אינטואיטיביים ואינם דורשים ניסיון רב בתוכנה.

FreshBooks עושה המון כדי לתמוך במשתמשיה. קישורים למאמרי עזרה רלוונטיים, יחד עם רמזים וטיפים, מופיעים במסכים הראשיים כשניווט אליהם בפעם הראשונה. ניתן להגיע לתמיכת לקוחות באמצעות דואר אלקטרוני או טלפון.

מדור העזרה של Wave כולל מדריכים עסקיים, פוסטים בבלוגים וסרטונים. לחצן “עזרה” מופיע תמיד משמאל בתפריט. כשאתה לוחץ עליו, תופיע תיבה המאפשרת לך לחפש בספריה מבלי לצאת מהמסך שאתה נמצא עליו.

לא מצאנו הרבה להבדיל בין החברות בידידותיות למשתמש, ולכן אנו מכנים מדור זה עניבה.

סבב: ידידותיות למשתמש אין מנצח ברור, נקודות עבור שניהם

לוגו של FreshBooks
לוגו של חשבונאות גל

6

פונקציות מתקדמות

אף ש- FreshBooks לא מציע פונקציות מלאי מורכבות או רכוש קבוע, הוא כולל פרויקטים. עסקים יצירתיים שעובדים על פרויקטים עבור לקוחותיהם, או כאלה שמחייבים לפי שעה, ימצאו הרבה מה לאהוב בתכונה.

בעת הגדרת פרויקט חדש ב- FreshBooks, קל להקצות משימות ותאריכי יעד לחברי הצוות. ניתן להזמין מספר אנשים לתרום לפרויקט, כולל לקוחות חיצוניים, אך תוכלו לשלוט על הגישה שלהם.

חיוב לפי שעה על פרויקטים נכנס לחשבוניות. אם אתה שולח חשבונית ללקוח עבור פריט אחר והם חייבים לשעות מצטיינות, FreshBooks מזכיר לך. אם העובדים שלך מחייבים בתעריפים לפי שעות שונות – מנהל פרויקטים בכיר לעומת מנהל זוטר, למשל – FreshBooks מושך את זה גם לחיוב הפרויקט..

המתחרה זירו מעניק למשתמשים מלאי, רכוש קבוע ויכולות פרויקטים. אם אתה זקוק לשלושתם, אנו מציעים לבדוק את השוואת FreshBooks לעומת Xero.

הדרך היחידה לנהל פרויקטים, רכוש קבוע או מלאי ב- Wave היא אם תירשמו ותשלמו עבור תוכנית נוספת שמשתלבת איתה..

סיבוב: נקודת פונקציות מתקדמות ל- FreshBooks

לוגו של FreshBooks
לוגו של חשבונאות גל

ז

פסק הדין

הדמיון בין FreshBooks ל- Wave מקשה על הבחירה ביניהם, אך ל- FreshBooks יש יתרון קל. זה נותן למשתמשים אפשרויות נוספות בחשבוניות וחיוב, מספק פונקצית פרויקטים לעסקים בתחום השירות והיצירתיות ומתומחר בהשוואה למתחרים אחרים.

עם זאת, הדוחות של Wave מספקים לבעלי עסקים יותר כלי מעקב וקבלת החלטות ולא ניתן לנצח את מחירם. אם אתה מוכן להזין חשבונות חוזרים ידנית מדי חודש ורוצה לקצץ בעלויות, כדאי לבדוק אותה.

כמו תמיד, תודה שקראתם. אם ניסית אחת מהתוכניות, מה חשבת? הייתה לך העדפה? ספרו לנו בתגובות למטה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map