קבוצת Endurance International: מתארח מארח אינטרנט או פיראטים בנושא פרטיות?

אם אי פעם הקמת אתר, אתה מכיר את Endurance International Group, גם אם מעולם לא שמעת את השם. כראש התאגיד מעל חברות אירוח אתרים מאסיביות כמו HostGator, Bluehost ו- iPage, EIG פועלת ברקע ומסייעת לרשימת המותגים הארוכה שלה לאסוף מנויים..


במהלך סקירת שירותי אירוח, שמנו לב למספר מגמות של מותגי Endurance, במיוחד בכל הנוגע לפרטיות. לאחר ביצוע מחקר ראשוני, מצאנו מאמרים מרובים שדנו בראש הארגון, שרובם מתמקדים ברכישות EIG לאורך השנים ודיווחי לקוחות כי השירותים נהרסו לאחר ש EIG השלימה את הרכישה. 

אמנם זה נכון במקרים מסוימים – אנו נספק את הדוגמאות להלן – זה לא הנושא העיקרי אצל Endurance International Group. מטרתנו כאן היא כפולה. ראשית, אנו רוצים להגדיר את השיא ישר על מה זה EIG ומה הוא עושה. בשלב הבא אנו רוצים לעבור לדברים שאנו מאמינים כי מדובר בדאגה הגדולה ביותר במונוליט: פרטיות. 

לפני שמגיעים לכל זה, הגיע הזמן לשיעור היסטוריה קצר.

מהי קבוצת Endurance International?

בדף “אודותינו” של Endurance International Group נכתב כי מדובר ב”משפחה בינלאומית של מותגים המספקת לבעלי עסקים קטנים את הכלים הדרושים להם בכדי לבסס ולבנות את נוכחותם ברשת. ” למרות שזה נשמע כמו שיר וריקוד דומה לחברה כמו GoDaddy, EIG אינה למעשה חברת אירוח אתרים. 

עם זאת, EIG התחיל ככה. בשנת 1997 הקים הארי רביצ’נדרן – יזם בעל תואר שני במנהל עסקים ושני תארים בהנדסה – את BizLand, חברת אירוח אתרים המתמקדת בעסקים קטנים. רביצ’נדרן יעבור בסופו של דבר לחברת Jump Ventures שהוקמה ביוני 2018 ו- iSubscribed (הידוע כיום בשם Aura) באוגוסט 2017. 

בשנת 2001, בתוך התפוצצות בועת הדוטקום, BizLand מצאה שהיא נפלה בזמנים קשים. היא התארגנה מחדש – עם 14 עובדים בלבד – לקבוצת Endurance International. אבל זה לא נטש את BizLand. אתר זה עדיין עומד ומציע שירותי אירוח אתרים כיום. במקום זאת, רביצ’נדרן פיצל את החברה, ושמר את BizLand כמוצא אירוח אתרים והקים את Endurance International Group כחברת אחזקות. 

חברת אחזקות אינה מספקת שירותים בעצמה. במקום זאת, היא מחזיקה באחוזים מסוימים ממותגי חברות בת רבות. לעתים קרובות, חברת האחזקות תבצע כמה שינויים מבניים גדולים בעסק ברגע שיירכש. אולם לאחר מכן המותג עדיין משתמש בתשתית משלו להפעלה. 

בין 2001 ל -2011 נסעה אנדורנס ברכישת מותגים כדי למלא את תיק העבודות שלה. הסיקור של מה שקרה באותה תקופה הוא ספוטי. אנו לפחות יודעים שהיא רכשה את FatCow בשנת 2005 ו- IPOWER בשנת 2007. בהודעה לעיתונות של IPOWER משנת 2007 נטען כי בנקודה זו, EIG כבר רכשה 28 מותגים אחרים. 

זה טוב ויפה, אבל הכדור לא התחיל להתגלגל עבור קבוצת האנדורנס הבינלאומית עד ש GS Capital Partners – חלק מגולדמן זאקס וורבורג פינקוס LLC – רכשו אותו בשנת 2011. שתי חברות ההשקעות שילמו 975 מיליון דולר עבור החברה, ואחרי הם ביצעו את העסקה, EIG רכשה כמה מהמותגים הגדולים שלה, כולל Bluehost.

EIG יוצא לציבור


© NYSE

אנו מניחים כי הרכישה העיקרית של Bluehost הייתה להכין את Endurance לשוק המניות. החברה יצאה לחיות עם 21 מיליון מניות בשווי של 12 דולר לחלק באוקטובר 2013. עם התרחבות מהומה חדשה, EIG עברה במהירות האפשרית כדי להבטיח דולרים למשקיעים, ככל הנראה בתקווה להרחיב את הסגל שלה כבר מהמם.. 

עם זאת, זה עבר קצת מהר מדי. ב- 10 בדצמבר 2015, הן קבוצת Endurance International והן אחד המותגים שלה, Constant Contact, קיבלו זימונים מהמשרד האזורי בוסטון של נציבות ניירות ערך האמריקאית. הארי רביצ’נדרן, שעדיין עמד בראש ההגה של EIG באותה תקופה, היה תחת אש על כך שמספקים מספר מנויים מנופח למשקיעים. 

סיסמה משפטית זו נמשכה במשך שלוש שנים, כאשר תיקונים רבים הגיעו מהתובעים. ביוני 2018, קבוצת Endurance International הסכימה לשלם קנס של 8 מיליון דולר ל- SEC, כך לפי הלשכה Better Business. באוגוסט 2017 עזב רביצ’נדרן את החברה והוחלף על ידי יו”ר חברת קונברגיס לשעבר ג’פרי פוקס. 

אם כל האמור לעיל קצת מטשטש אתכם, הרכבנו עבורכם את ציר הזמן המיוחד של ה- EIG עבורכם (לחצו להיכנס).

היסטוריה של EIG

נתח שוק של EIG

מה שהתחיל כחברה לאירוח אתרים בסוף שנות ה -90 התחלף במשהו גדול בהרבה, כאשר EIG השתמש בבועה של דוטקום כהזדמנות להתארגן מחדש כחברת אחזקות. הגידול הזה לא נפסק כמעט 20 שנה. קבוצת Endurance International מחזיקה כיום בחלק ניכר משוק אירוח אתרים. 

עם זאת, EIG מחזיקה פחות מכמה מהמאמרים הספקולטיביים המקוונים יותר היו מציעים. בעזרת Datanyze אנו מעריכים כי EIG מחזיקה בכשמונה אחוזים משוק אירוח אתרים, וזה לא הרבה בהשוואה ל -18 אחוזים שבבעלות GoDaddy (קרא את סקירת GoDaddy שלנו). יש כמה מסקנות שיכולנו להסיק, וכולן רק ספקולציות.

נתח שוק אירוח אתרים

ההסבר הפשוט ביותר היה מרמז שההתרחבות של אנדורנס היא פשוט תוצאה של קפיטליזם של המאה ה -21. סביר להניח ש- EIG קונה מותגים כשההזדמנויות מציגות את עצמן, ומחפשות להתרחב בכל מקום אפשרי. אנו יכולים להסיט את הרעיון שחברת אחזקות רוצה להיות גדולה ככל האפשר, אך מה שלא נוכל לנער הוא כיצד הרשת הרחבה של EIG משפיעה על הנתונים האישיים שלך. 

המספרים הבלתי מבוקרים של מרץ 2019 מציגים את קבוצת Endurance International עם נכסים של 2,676,770 דולר. עם זאת, 2,180,011 דולר מאותם נכסים אינם מוחשיים. נכסים בלתי מוחשיים, כפי שהשם מרמז, אינם פיזיים באופיים, כלומר הכל החל מהכרת המותג לרשימת הדוא”ל. אין נכסים פיזיים כלשהם שקשורים לנכסים האלה כפי שיהיה, למשל, קרקע או מכונות. 

אמנם קשה קו לשרטט קו המבוסס על מספרים בלבד, אך אנו יכולים לפחות לאסוף שרוב נכסי EIG אינם פיזיים – כלומר הכרת המותג, נתונים ומוניטין מהווים במידה רבה את ערך הנכסים שיש לו כיום..

EIG: דאגות הפרטיות

זה מעלה את חששות הפרטיות. אמנם חשפנו את ההיסטוריה הסלעית של קבוצת Endurance International, אך היא לא לגמרי מרושעת – במיוחד כשחברות אחרות, כמו GoDaddy, מחזיקות בנתח שוק משמעותי יותר, או שחברות מסוימות פשוט קורעות אנשים. הנושא הנוסף הוא איסוף נתונים, בו EIG בקי. 

לפני שנכנס למדיניות הפרטיות – שמספיקה לבדה מספיק – אנו רוצים לספק דוגמא קטנה למה EIG עשוי לעשות בכל מותגים מרובים. EIG רכשה את Arvixe ב -31 באוקטובר 2014, על פי CrunchBase. מאמר מבוסס בסיס ידע קיים באתר Arvixe, שכותרתו “האם פרטיות תחום חופשית? איך אני מגדיר את זה? ” פורסם בשנת 2009 והבהיר כי השירות אכן סיפק אותו בחינם.

עם זאת, נערך עריכה ב- 13 ביולי 2015, בה נאמר כי ארוויקסי כבר לא יציע פרטיות בתחום. איננו יכולים לומר בוודאות כי מדובר במהלך שמקורו בסיבולת האנדורנס, אך זו לא תהיה המסקנה המטורפת ביותר להסיק. אנו יודעים של- EIG לפחות יש השפעה על המותגים שלה. לדוגמה, קשר קבוע פיטר כ -15 אחוז מאנשי הצוות שלו לאחר הרכישה של EIG. 

בהתבסס על מה שאנחנו יודעים על רכישות EIG, נראה שיש שני יעדים: לנפח את המניה ולאסוף כמה שיותר נתונים. מדיניות הפרטיות מגבה גם זאת. 

איסוף ושיתוף נתונים

האיסוף מתחיל לפני ההרשמה. בהתאם למדיניות הפרטיות, EIG אוספת את כתובת הדוא”ל שלך בכל פעם שאתה מספק אותה, ללא קשר אם אתה נרשם או לא. בנוסף, הוא אוסף את כתובת ה- IP שלך, מטא נתונים של הדפדפן, מיקום גיאוגרפי, אינטראקציה בין קישורים ואינטראקציה בין העמודים. 

כל דבר אחר מכוסה על ידי הסעיף האחרון בסעיף “מידע שאנו אוספים על השימוש והמכשירים שלך”, הקובע שהוא מפקח על “כל התקן או שיטת תקשורת אחרת שאתה משתמש בהם כדי ליצור אינטראקציה עם השירותים.”  

ככל שמשתמש במידע זה, ישנם החשודים הרגילים. EIG משתמשת בו כדי לספק ולשפר שירותים, לתקשר איתך ולהבטיח שאתרי האינטרנט פועלים כראוי. עם זאת, הוא משמש גם “כדי לפרסם ולשווק מוצרים ושירותים של צד שלישי [sic].”

צדדים שלישיים אלה מאוד מודאגים. מוסתר במדיניות הפרטיות הוא קישור לרשימה של שותפים של צד שלישי, הכוללת WPBeginner, Yahoo, Google, Facebook, Twitter, Verizon, LinkedIn, Amazon Web Services ורבים רבים אחרים. למעשה, אם תדפיס את רשימת השותפים החוצה, היא תארך שישה עמודים. 

ניקח לדוגמא את WPBeginner. אם אינך מכיר, האתר מתרכז בחינוך משתמשי וורדפרס לפונקציונליות הפלטפורמה. זה משאב נהדר עם טונות של הדרכות ותוספים מרובים בחינם, לאתחל.

עם זאת, אם מסתכלים על המאמר הטוב ביותר בנושא אירוח וורדפרס באתרו, Bluehost ו- HostGator תופסים את שני המשבצות המובילות, שתיהן מותגי EIG. כמה דוגמאות נוספות כוללות מאמר המשווה בין שמות דומיין ואירוח אתרים – בו מפרסמים Bluehost – ומדריך לאירוח WooCommerce הטוב ביותר – בו הם כוללים Bluehost ו- HostGator.

בדומה ל- WPBeginner, אנחנו מרוויחים כסף על קישורי שותפים עצמאיים. עם זאת, כפי שאתה יכול לקרוא בדף שלנו כיצד אנו עובדים, פיצוי בשום דרך אינו קובע אילו שירותים אנו ממליצים. בכל מקרה בו משווק ניסה לזכות לטובתנו עם הדולר האדיר, אנו פשוט מחזירים רעש לבן. 

ההבדל העיקרי בינינו לבין WPBeginner הוא שאף אחד מהשותפים המסונפים שלנו לא חולק נתונים אישיים על לקוחותיהם. מדיניות הפרטיות של Endurance קובעת כי WPBeginner הוא שותף איתו הוא משתף נתונים אישיים. אמנם איננו יודעים וכנראה שלעולם לא נדע אילו נתונים משותפים ולמה הם משותפים, אך לא קשה להסיק מסקנות.

כאמור, אנו חושבים ש- WPBeginner הוא משאב מצוין. אנו פשוט משתמשים באתר כדוגמה למה שקורה ברשימת השותפים של EIG. חלק מהשותפים הגיוניים, כמו למשל מפות Google להצגת מיקומים באתר. עם זאת, אחרים, כולל WPBeginner, Facebook, Twitter ו- Google Ads, הם רק שותפי פרסום.  

יתר על כן, הנתונים שלך נשמרים לאורך זמן. סיבולת טוענת כי הנתונים שלך יהיו רשומים לאחר תאריך סיום השירות שלך או מיום 25 במאי 2018, אם סיימת את התפקיד לפני כן. תאריך זה הוא בו נכנסה לתוקפה תקנת הגנת המידע הכללית, והציעה כי EIG שמרה את הנתונים ללא הגבלת זמן לפני כן.

שיתוף פנימי

מחוץ לשיתוף החיצוני, יש גם שיתוף פנימי. מדיניות הפרטיות אינה נמשכת בהרחבה, וקובעת כי EIG משתפת “מידע אישי עם חברים אחרים במשפחת התאגידים של Endurance כדי לאפשר לסניפי החברה שלנו ליצור איתך קשר עם הצעות, שירותים או מוצרים שעשויים לעניין אותך וכדי לספק לך את המוצרים והשירותים שלהם. “

עם זאת, בהתחשב בכמה מותגים שבבעלות קבוצת אנדורנס אינטרנשיונל – בסביבות 80, על סמך המחקר שלנו – פירוש הדבר שתוכל להיתפס בלופ מכירות. אחד ההיבטים המסוכנים בעסק של EIG הוא שאתה יכול לסיים את התוכנית שלך עם מארח אחד רק כדי להירשם לחבר אחר שהוא פחות או יותר זהה.  

בידיעה ש- Endurance משתף את הנתונים האישיים שלך עם מודעות Google, אפשר – אם כי קשה לאשר – שכאשר אתה פורש משירות אחד, ניתן לשווק לך אחר. לפחות מאנקדוטות אישיות בבחינת שירותי אירוח אתרים, אנו יכולים לאשר שישנו uptick בפרסומות הקשורות ל- EIG.

מחבר אותו יחד

לקבוצת Endurance International יש היסטוריה סלעית, החל כמעט מתהפך בסוף המאה ועד לספק מספר מנויים מנופח למשקיעים רק לפני מספר שנים. מה שהתרחש ב 22- השנים האחרונות הוא דפוס התנהגות המציג תאוות בצע. אמנם מדובר בכל עסק, ובכן, עסק, להרוויח כסף, אך ברור שאנדורנס רדף אחרי המטרה הזו במחיר לקוחותיה.. 

דוגמאות קטנות כוללות ביטול פרטיות מתחום של Arvixe, והגדולות כוללות ירי של כ -200 איש ממגע קבוע. עם זאת, ככל שהנושאים הנוגעים יותר הם איסוף הנתונים של EIG וחוסר הבהרה מה זה ומה הוא עושה. אמנם דימויו של שליטון מרושע ומארח אתרים עשוי להיות מופרך, אך אינך נכנס למיטה עם האתיקה החברתית ביותר. 

איסוף הנתונים הוא בבירור בעיה. מדיניות הפרטיות של Endurance מציגה חוסר כבוד מתריס כלפי הנתונים האישיים שלך. סביר להניח ש- EIG טובל פי שניים בזרמי הכנסה, גוזל כמה הכנסות מרשימת השותפים שלה, וחלקם מכניסה לנתונים של אותם שותפים יש גישה. 

זו הסיבה שרוב הספקים הרשומים במדריך האירוח הטוב ביותר שלנו הם מותגים עצמאיים. הם אינם מדורגים בראש בראש עסקאות המותג או הזדמנויות שותפים, אך מכיוון שהם מציעים שירות אתי טוב יותר. חלקם אפילו משתמשים במודל Endurance, אך עם שיפורים אחדים.

להוסטינגר, למשל, יש רשת הכוללת גם 000webhost ו- Hosting24. עם זאת, עובדה זו אינה מוסתרת. 000webhost אומר שהיא מופעלת על ידי רשת Hostinger בכותרת האתר, ו- Hosting24 מציגה את השתייכותה לדף “אודותינו” (קרא את סקירת Hostinger ו- סקירת Hosting24 למידע נוסף על שירותים אלה).. 

קבוצת Endurance International, לעומת זאת, מתחמקת מכמה מותגים שהיא באמת מחזיקה ואיזה תפקיד היא ממלאת באותן חברות.

מחשבות אחרונות

Bluehost תופס את המקום האחד-עשר בזמן כתיבתו, כאשר iPage עוקב אחריו במקום 13 (קרא את סקירת iPage שלנו). הדירוג שלנו מבוסס על האופן בו אנו קולעים כל סיבוב, כלומר איננו יודעים את המיקום המדויק עד שנאמר והכל נעשה. 

אמנם יש הרבה חששות בכל הנוגע לקבוצת Endurance International, אולם העובדה כי בהתבסס על הניסיון שלנו, המותגים שלה אינם מספקים שירות טוב כמו רוב המארחים העצמאיים. SiteGround ו- DreamHost מדורגים גבוה – אתה יכול לראות מדוע בסקירת SiteGround ובסקירת DreamHost שלנו – אבל יש אפשרויות אחרות גם ב- A2 Hosting, MDDHosting, WebHostingBuzz ו- Kinsta.. 

האם אתה עדיין נוח להשתמש במותג EIG? תן לנו לדעת מדוע או מדוע לא בתגובות למטה. כמו תמיד, תודה שקראתם.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map