מדריך Egnyte Connect

Egnyte Connect הוא אחד משירותי אחסון הענן הארגוניים הטובים ביותר בשוק. למעשה, הוא משמש כשירות המובילים במאמר הטוב ביותר שלנו על EFSS, ומכה על מתחרים כמו OneDrive for Business, Dropbox ו- Box. למרות ש- Egnyte Connect מתייעל, יש לו תכונות והגדרות רבות, ולכן הכנו את המדריך הזה של Egnyte Connect שיעזור לכם להתחיל בעבודה..

נעבור מה זה Egnyte Connect, אילו סוגי קבצים הוא יכול לארח, כיצד להירשם לשירות, ללקוחותיו ועוד. אם אתה חושב שאתה יכול לנהל את כל זה לבד ופשוט זקוק למידע כדי לראות אם שירות זה מתאים לך, קרא את סקירת Egnyte Connect שלנו.

מה זה אגניט קונקט?

Egnyte Connect הוא שירות אחסון בענן, כלומר הוא מאחסן את הקבצים שלך בשרתים מרוחקים המהווים מה שמכונה “ענן”. אחסון מידע בענן שונה מאחסונו בשרתים מסורתיים מכיוון שברירת מחדל, שירותי אחסון בענן מספקים כלים נוספים העוזרים לך לנהל את הקבצים שלך, לשתף פעולה עם אחרים ועוד..

מכיוון שאתה מאחסן קבצים, אתה יכול להעביר אותם לענן ולמחוק אותם מהכונן הקשיח שלך, מה שעוזר לך לחסוך מקום. מנגנון המפתח שעוזר לך להשיג זאת הוא סנכרון קבצים, או “סנכרון” בקיצור. 

סנכרון מראות את הקבצים שלך בין המכשירים שלך לענן. משמעות הדבר שאינך צריך לדאוג באיזה מכשיר אתה משתמש כשאתה עובד על הקבצים שלך.

לאחר שתסנכרן את הקבצים שלך לענן, תוכל לשתף אותם עם אחרים על ידי יצירת קישורים או מתן גישה לתיקיות שלך. מרבית שירותי אחסון הענן מציעים שירות זה, אך ל- Egnyte Connect יש יותר תכונות שמתאימות לשירות מכוון עסקי. 

אלה כוללות יכולות ניהול משימות מקוריות, הפקת דוחות, בקרות ניהול וספרייה גדולה של שילובים של צד שלישי כולל Office Online, Google Office Suite ועוד.

כאמור, Egnyte Connect יכולה להתאים לעסקים קטנים וגדולים כאחד, אך אם אתם מחפשים ספציפית שירות שיתאים לצרכים העסקיים הקטנים שלכם, עיינו ברשימת האחסון העננית העסקית הטובה ביותר שלנו. בנוסף, דעו כי Egnyte Connect לא יכול לגבות את המחשב. 

כדי להעתיק במדויק את מבנה מערכת הקבצים שלך לענן, תצטרך להשתמש בכלי אחר. אתה יכול למצוא כלי גיבוי ענן מתאים בביקורות הגיבוי העסקיות שלנו. אם אתה רוצה ללמוד יותר על ההבדל בין אחסון בענן לגיבוי, קרא את המאמר המקוון שלנו בנושא אחסון לעומת גיבוי מקוון.

סוגי קבצים Egnyte יכול לארח

Egnyte Connect מארח כמעט הכל. מוזיקה, קטעי וידאו, מסמכים, דגמי תלת מימד ודיווחים הם מועמדים נהדרים לענן. בנוסף, תוכלו להעלות קבצי תוכנה וקבצי חבילה של מק. עם זאת, כמו שירותי אחסון בענן אחרים, הוא לא יעלה קבצי מערכת זמניים. כך גם לגבי מסדי נתונים פעילים.

למרות שאתה יכול להעלות את הקבצים, הם יוחמרו. תוכל להתחיל להעלות קבצי מסד נתונים הקטנים מ- 100MB פעם אחת בדקה וקבצים גדולים מ- 1GB פעם אחת בשש שעות. זה חל על קבצים עם התוספים הבאים: PST, EML, OST, MDB ו- QBB.

בנוסף, כדי לציית ל- Windows, שמות הקבצים אינם יכולים לכלול את התווים הבאים: \, /, “,:, <, >, |, * ו?. שמות קבצים עוקבים גם אחר אמנת Windows, כך שאם אינך מכיר אותה, עיין בדף זה.

מכשירים הנתמכים על ידי Egnyte Connect

לקוחות שולחן העבודה של Egnyte Connect עובדים על Windows ו- macOS, אך לא על Linux. אם אתה זקוק לכך, אנו ממליצים על Dropbox Business או FileCloud. אתה יכול לקרוא עליהם יותר בסקירת Dropbox עסקים נפרדת ובסקירת FileCloud. לחלופין, תוכלו לבדוק את שירות אחסון הענן הטוב ביותר שלנו עבור Roundup Linux עבור כמה רעיונות.

אם אתה מרוחק מהמחשב שלך, אתה יכול להשתמש ביישומים הניידים של Egnyte Connect כדי לגשת, לשתף, להעלות ולערוך את הקבצים שלך. האפליקציות זמינות עבור אנדרואיד ו- iOS. אם אתה זקוק לתכונות מתקדמות יותר, אתה יכול להשתמש בלקוח האינטרנט כדי לגשת לקבצים שלך בענן. לקוח האינטרנט עובד בכל הדפדפנים העיקריים.

אם זה לא יוצא מהדרך, אנו נראה מה נדרש כדי להתקין את אפליקציית שולחן העבודה של Egnyte Connect במחשב שלך.

כיצד להירשם ולהתקין את Egnyte

egnyte-connect-guide-login

לפני שתוכל להתקין את אפליקציית שולחן העבודה של Egnyte, עליך להירשם לחשבון. אתה יכול להירשם לתכנית או להגיש בקשה לתקופת ניסיון בחינם למשך 15 יום, אותה אנו ממליצים מכיוון שהיא מאפשרת לך לבדוק את השירות מבלי להיפרד מכספך. לאחר סיום המשפט תצטרך לעבור לאחת התוכניות.

egnyte-connect-guide-start

לאחר שתשלים את תהליך ההרשמה, תקבל גישה ללקוח האינטרנט. מלקוח האינטרנט, אתה יכול להוריד ולהתקין את אפליקציית שולחן העבודה המתאימה למחשב שלך.

egnyte-connect-guide-desktop-app

כיצד להוסיף Egnyte Connect לשולחן העבודה

כדי להוסיף Egnyte Connect לשולחן העבודה, נווט לדף “יישומים ואינטגרציות” ולחץ על תיבת הסימון “יישומי Egnyte” בסרגל הצד השמאלי. זה יציג את אפליקציית שולחן העבודה Egnyte Connect. רחף מעל היישום, לחץ על כפתור ההורדה ובחר בגירסה הנכונה למחשב שלך.

אפליקציית שולחן העבודה מאפשרת לך לגלוש בתוכן הענן שלך ישירות ממנהל הקבצים שלך. ל- Egnyte הייתה אפשרות של אפליקציית סנכרון שולחן עבודה, אך Egnyte הפסיק את התמיכה בה ב- 31 בדצמבר, 2019.

סקירה כללית של GUI של Egnyte Connect Web

למרות שאתה יכול לגשת לקבצים שלך באמצעות לקוח שולחן העבודה, אתה יכול גם להשתמש בלקוח האינטרנט. לקוח האינטרנט משמש כמרכז הבקרה לאחסון הענן והחשבון שלך, כך שתוכל להשתמש בו גם כדי להעלות קבצים, לשתף קבצים, להוסיף משתמשים חדשים, לנהל משימות, להשתלב עם אפליקציות צד ג ‘, להגדיר אפשרויות הגדרה ועוד.

לקוח האינטרנט ברור וברור לשימוש. סרגל הצד השמאלי מאפשר לך לגשת לקבצים האחרונים שלך, לסימניות, לאשפה ולהיררכיית התיקיות. בחלקו העליון יש גם סרגל קישור המאפשר לך לפתוח את הקבצים, הקישורים, המשימות והאפליקציות והאינטגרציות שלך. 

מלבד הקישורים, אתה יכול גם לגשת לחשבון שלך, להתראות ולתפריט ההמבורגר, שמספק גישה לדפי “עזרה”, “דוחות” ו”הגדרות “..

החלונית המרכזית נמצאת מתחת לסרגל הקישורים העליון והיא תציג תוכן שונה, תלוי באיזה קישור או כפתור לחצו, אם כי היא מציגה כברירת מחדל את תצוגת הקבצים..

Egnyte Connect Files View

תצוגה זו, כמובן, מציגה את הקבצים שלך, אך היא גם מאפשרת לך להוריד, לשתף, לערוך, למחוק ולבצע פעולות אחרות על הקבצים שלך..

egnyte-connect-guide-files-view

אתה יכול ללחוץ על תיקיה או שם קובץ כדי לפתוח אותם, או לבחור אותם, שיפתח תפריט הקשר עם הפעולות הזמינות. אם אתה צריך למצוא במהירות את התוכן שלך, אתה יכול להשתמש בסרגל החיפוש כדי לחפש אותו. בצד ימין ישנה תצוגה המציגה את הפעילות בתיקיה הנוכחית.

עם זאת, בתצוגה זו הפעולות החשובות ביותר שתוכלו לבצע – והנפוצות ביותר שתבצעו – הן העלאה ושיתוף של קבצים.

כיצד להעלות קבצים ב- Egnyte Connect

egnyte-connect-guide-upload

כדי להעלות קבצים באמצעות תצוגת האחסון של Egnyte, באפשרותך לגרור ולשחרר אותם או ללחוץ על כפתור “העלאת קבצים”, אשר פותח חלון בו תוכל להשתמש כדי לגלוש בקבצים מהמחשב שלך.. 

אתה יכול לבחור מספר קבצים ולהעלות אותם באמצעות גרירה ושחרור או בשיטות החלון. עם זאת, הדרך הקלה ביותר היא פשוט להעתיק ולהדביק את הקבצים בתיקיית הסנכרון.

כיצד לשתף קבצים

לאחר שתעלה את הקבצים שלך לענן, תוכל להתחיל לשתף אותם עם עמיתים לעבודה. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתור “השיתוף” המשויך לקובץ או לתיקיה, מה שמאפשר לך ליצור קישור או לשלוח אותו באמצעות דוא”ל עם הודעה.

Egnyte-connect-guide-sharing

אם תייצר קישור, תוכל להעתיק ולהדביק אותו, למשל, ל- Slack. Egnyte משתלב עם Slack, כך שיהיה קל לעשות זאת. לשירותים אחרים שמשתלבים עם Slack, קרא את אחסון הענן הטוב ביותר שלנו עבור Roundup Round.

egnyte-connect-guide-link-sharing

לא משנה מה תבחרו, תוכלו לשנות את אפשרויות הקישור על ידי לחיצה על כפתור “שנה אפשרויות קישור”. ראשית, אתה יכול לציין למי יש גישה:

 • כל אחד
 • כל מי שיש לו סיסמא
 • משתמשי שרת קבצים של הולוקן
 • משתמשי שרת קבצים של Holocene המקבלים קישור זה באמצעות דואר אלקטרוני

אתה יכול גם לאפשר או לבטל הורדות, כלומר המשתמשים יוכלו להציג רק קבצים בתצוגה מקדימה. אם אינך רוצה שהקישור שלך יהיה זמין ללא הגבלת זמן, תוכל להגדיר שהוא יפוג בתאריך מסוים או אחרי מספר הקליקים שנקבע. אפשרויות אחרות כוללות הודעה על לחיצה על הקישור ומציגה את הגרסה העדכנית ביותר של הקובץ.

אותן אפשרויות חלות כשאתה בוחר לשתף תיקיה על ידי יצירת קישור. עם זאת, אתה יכול גם לשתף תיקיות על ידי הזמנת משתמשים דרך כתובת הדוא”ל שלהם.

egnyte-connect-guide-שיתוף תיקיות

זה מאפשר לך להגדיר הרשאות תיקיה למשתמשים שאתה מזמין. הרשאות הבאות זמינות:

 • בעלים: ניהול גישה והרשאות מלאים
 • מלא: להוריד, לערוך, להעלות ולמחוק
 • עורך: להוריד, לערוך ולהעלות
 • הצופה: תצוגה מקדימה והורדה

egnyte-connect-guide-links-view

קל לשתף קישורים, כך שמעקב אחר כולם עלול להפוך במהירות לסיוט. למרבה המזל, תצוגת “הקישורים” זמינה כדי לעזור לך לבחון את מה ששיתפת ואת מה ששיתפת איתך.

egnyte-connect-guide-desktop-share

ניתן גם לשתף קבצים משולחן העבודה באמצעות לקוח הסנכרון. לשם כך עליכם ללחוץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הקובץ או התיקיה ולבחור באפשרות מהתפריט “שתף”. האפשרות היחידה שאינה כרוכה בהפעלת לקוח האינטרנט היא שיתוף כקישור.

egnyte-connect-guide-mobile-שיתוף

שיתוף מאפליקציות הסמארטפון מחייב להקיש על שלוש הנקודות הקשורות לקובץ או לתיקיה ואז לבחור ליצור קישור, שתוכלו להעתיק ולהדביק או לשלוח באמצעות דוא”ל..

כיצד לבקש קבצים

אתה יכול לשתף קבצים עם אחרים, אך אם אתה זקוק למישהו שישתף איתך קובץ, Egnyte Connect מאפשר לך לבקש קבצים באמצעות קישורי העלאה. כדי לבקש קובץ, לחץ על כפתור “שתף” המשויך לתיקיה, נווט לתפריט “שתף” ובחר “בקש קבצים מאחרים.” כמו בקישורים רגילים, תוכלו להעתיק ולהדביק או לשלוח קישור להעלאה בדוא”ל.

egnyte-connect-guide-request-file

אתה יכול להגדיר את הקישור לפקיעה בשבוע, שבועיים, חודש או בתאריך ספציפי. בנוסף, אתה יכול לצוות שהקישור יוצר תיקיות נפרדות עבור כל מעלה.

סקירה כללית של Egnyte Connect Sync Client

egnyte-connect-guide-sync

סקרנו כיצד להתקין את לקוח שולחן העבודה Egnyte Connect, שמוסיף את Egnyte Connect ככונן רשת למחשב שלך, ועכשיו אנו נבחן את זה יותר לעומק. כשאתה מתקין את לקוח שולחן העבודה, תקבל תיקיית “סנכרון” מיוחדת שנוספה למערכת הקבצים שלך. 

כל דבר שתכניס לתיקיית הסנכרון יסונכרן לענן וכל תוכן מהענן ישתקף לתיקיה ולמחשבים המחוברים לחשבונך. פירוש הדבר שתוכל לסנכרן את התוכן לעמיתיך, בתנאי שתאפשר להם גישה. כברירת מחדל, כל התוכן שבתיקיה מאוחסן באינטרנט.

כיצד לרענן את Egnyte Connect Sync

לא אמור להיות לך בעיות בשימוש בסנכרון, אך אם משהו לא מסתנכרן כמו שצריך, אתה יכול לרענן ידנית את תיקיית הסנכרון. אין כפתור רענון ייעודי, אבל אתה יכול לכבות ולהפעיל את הסנכרון, מה שעושה את אותו הדבר בעצם. לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל הסנכרון במגש המערכת.

egnyte-connect-guide-sync-refresh

תראה תפריט מוקפץ בו תוכל לבחור באפשרות “הגדרות”. זה יפתח דף אינטרנט המציג את ההגדרות של לקוח שולחן העבודה. אתה לא צריך להיות מקוון כדי לגשת אליו. ברגע שדף האינטרנט ייפתח, לחץ על הכרטיסייה “בית” ואז על כפתור “סנכרן עכשיו”, שירענן את הסנכרון.

הפעל את Egnyte Connect כאשר המחשב מתחיל

כברירת מחדל, לקוח הסנכרון Egnyte Connect מופעל כאשר מערכת המחשב שלך מופעלת. אין דרך פשוטה להשבית או להפעיל את הלקוח. לשם כך תצטרך לשנות את אופן ניהול מערכת ההפעלה של האפליקציה. עבור Windows, עקוב אחר מדריך זה, כאשר עבור Mac יש ליישם את הצעדים בדף זה.

כיצד לסנכרן מצערת

פעם היית מסוגל להצער את Egnyte Connect דרך “אפליקציית הסנכרון השולחני”, אך התמיכה בה הסתיימה בדצמבר 2019. כעת תצטרך להסתפק בכך שסנכרון פועל תמיד במצב כמעט בזמן אמת עם אפליקציית שולחן העבודה Egnyte.. 

אם אתה רוצה להצער את מהירות הסנכרון שלך, אנו ממליצים על OneDrive for Business. תוכל ללמוד עוד על כך בסקירת OneDrive for Business שלנו.

כיצד להשתמש בסנכרון סלקטיבי

סנכרון סלקטיבי מאפשר לך לסנכרן רק קבצים מסוימים מהענן למחשב שלך. עם זאת, אפליקציית שולחן העבודה של Egnyte אינה עושה זאת כברירת מחדל. במקום זאת, הוא מאפשר לך לגשת לקבצים מבלי לתפוס מקום במחשב שלך. אם ברצונך להחזיק קבצים בכונן הקשיח, עליך לבחור תיקיה שאליה ברצונך לגשת במצב לא מקוון.

egnyte-connect-guide-offline-access

לשם כך, פתח את תיקיית הרשת שלך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התיקיה שברצונך לאחסן במצב לא מקוון ובחר “סנכרון לגישה לא מקוונת.” התיקיה תהיה זמינה כעת גם אם אינך נמצא ברשת.

Egnyte Connect ניהול משתמשים

כשירות EFSS, Egnyte Connect עובד בצורה הטובה ביותר כאשר אתה צריך לשתף פעולה עם משתמשים אחרים. עם זאת, ראשית, עליך לכלול אותם במרחב הענן שלך. כמה משתמשים תוכלו להוסיף תלוי בתכנית להירשם. כדי להוסיף משתמשים עליך להיות בעל החשבון או מנהל. 

egnyte-connect-guide-access-users

אם זה המקרה, אתה יכול לגשת לבקרות ניהול משתמשים על ידי לחיצה על ראשי התיבות שלך בפינה השמאלית העליונה ואז לחץ על שמך. משם, לחץ על הכרטיסייה “משתמשים וקבוצות”, המאפשרת לך להוסיף משתמשים, ליצור קבוצות ולהוסיף משתמשים לקבוצות.

egnyte-connect-guide-add-users

בדף החדש, לחץ על “הוסף משתמש חדש” ובחר להוסיף משתמש רגיל, כוח או מנהל מערכת. בהתאם לסוג, המשתמשים יוכלו להשתמש בתכונות שונות ולהפיק דוחות שונים. אם אתה רוצה להוסיף מספר משתמשים בו זמנית, תוכל לייבא אותם בקובץ CSV.

סוג המשתמש הרגיל שמור ללקוחות, ספקים ושותפים חיצוניים. הם יכולים לקבל גישה לתיקיות משותפות והם יכולים להשתמש ב- Egnyte באמצעות היישומים האינטרנטיים או הניידים. עם זאת, אין להם תיקיות פרטיות ובדרך כלל הם לא יכולים לשתף תיקיות או קבצים.

משתמשי חשמל הם בדרך כלל העובדים שלך. משתמשים אלו יכולים לגשת לענן של Egnyte בכל השיטות הזמינות, להזמין משתמשים אחרים, להחזיק תיקיה פרטית, לקבל קצת זכויות ניהול ולגשת לתכונות מתקדמות אחרות.. 

למנהלי מערכת יש גישה לכל התכונות, ובעל החשבון הוא מנהל כברירת מחדל. תוכל למצוא טבלת השוואה מפורטת בדף זה.

egnyte-connect-guide-user-תפקידים

אתה יכול גם לשנות את ההגדרות עבור סוגי משתמשים. לשם כך, עליך לגשת לכרטיסייה “תצורה”, שלצד הלשונית “משתמשים וקבוצות”. בשלב הבא, לחץ על “סוגי המשתמשים והתפקידים” בסרגל הצד השמאלי. משם אתה יכול לצבוט את הגדרות המשתמש לטעמך.

תצוגת ברירת המחדל בחלון זה היא “סוגי משתמשים”, אך אתה יכול גם ללחוץ על הכרטיסייה “תפקידים”, המאפשרת לך ליצור תפקידים מותאמים אישית למשתמשים שלך. בדרך זו תוכל להקצות מהר יותר קבוצה מסוימת של הרשאות למשתמשים חדשים.

כיצד ליצור קבוצות

זה יכול להיות קשה לנהל משתמשים רבים. כדי להקל על זה, אתה יכול ליצור קבוצות מהכרטיסייה “משתמשים וקבוצות”. ראשית, לחץ על “קבוצות” ואז על כפתור “הוסף קבוצה”.

egnyte-connect-guide-add-קבוצות

בשלב הבא תוכל לתת שם לקבוצה. כדי להוסיף משתמשים, רחף מעל הקבוצה, לחץ על כפתור “פרטים” ואז על כפתור “הוסף משתמשים לקבוצה זו”. אתה יכול גם להוסיף משתמשים על ידי לחיצה על הקישור “נהל בעלי קבוצות”. שים לב שעליך ליצור משתמשים לפני שתוסיף אותם לקבוצה. קבוצות מאפשרות גם לשתף תיקיות במהירות עם משתמשים רבים.

ניהול משימות של Egnyte Connect

שיתוף פעולה עם משתמשים קל יותר כשיש לך אפשרות ליצור ולהקצות משימות. שלא כמו שירותי EFSS רבים אחרים המסתמכים על שילובים של צד שלישי, Egnyte Connect מגיע עם ניהול משימות מובנה. המשימות תלויות בקבצים ספציפיים, כך שכדי ליצור משימה עליכם ראשית לבחור קובץ.

קובץ egnyte-connect-guide-משימות

אתר את הקובץ הרצוי, לחץ עליו ובחר באפשרות “משימות” מתפריט הפעולות. בדף הבא, לחץ על כפתור “המשימה החדשה”. לאחר מכן תוכל לתת שם למשימה, להקצות אותה למשתמש ולקבוע תאריך יעד.

egnyte-connect-guide-משימות-להוסיף

אם אתה רוצה לראות את כל המשימות שלך, לחץ על כפתור “המשימות שלי” בסמוך לראש לקוח האינטרנט. הדף יכול להציג משימות שהוקצו לך וגם את המשימות שהקצתה לאחרים.

egnyte-connect-guide-משימות-סקירה כללית

יצירת דוחות של Egnyte Connect

כדי לגשת לדף הדוחות, עליכם ללחוץ על תפריט ההמבורגר בראש לקוח האינטרנט ולחץ על אפשרות “דוחות”.

לוח מחוונים של egnyte-connect-דוחות-דוחות

כברירת מחדל, לוח המחוונים מציג את שטח האחסון שלך. עם זאת, אתה יכול גם להציג תצוגה מקדימה בקלות של המשתמשים שלך, אפליקציות ומכשירים, וקישורים ושיתוף פעולה. התפריט משמאל מאפשר גם ליצור דוחות על הרשאות משתמש, סיכומי נעילה, סטטוסים לסנכרון ומשתמשים וקבוצות.

ספריית Egnyte Connect של צד שלישי

ל- Egnyte Connect יש ספריה גדולה של אפליקציות של צד שלישי בזכות השותפויות שלה עם ספקי תוכנה שונים. הספרייה מכילה אפליקציות בחינם ובתשלום. כדי לפתוח את הספרייה, לחץ על כפתור “יישומים ואינטגרציות” בסמוך לראש לקוח האינטרנט.

egnyte-connect-guide-app-library

בעמוד הבא תוכלו לאתר את התוסף אליו תרצו להשתלב. כדי למצוא את זה מהר יותר, אתה יכול להשתמש בפונקציית החיפוש בסרגל הצד השמאלי. בנוסף, תוכלו לסנן אפליקציות על סמך קטגוריות, תעשיות וסוג. הספריה מציעה אפליקציות רבות, אך הבולטות בהן הן Office Online, Egnyte for Gmail, Slack, Boxcryptor ו- OneLogin.

מחשבות אחרונות

Egnyte Connect הוא אחד משירותי ה- EFSS הטובים ביותר בשוק, והוא מספק תכונות רבות המועילות לעסקים קטנים וגדולים כאחד. הודות לכך, האפליקציה עשויה להיות מדהימה לשימוש, אך מדריך קצר זה יעזור לכם בהתקנה שלכם. 

נגענו בתכונות החיוניות, אך ייתכן שעדיין יש לך שאלות או תזדקק לעזרה בתחומים אחרים של Egnyte Connect. אם זה המקרה, פרסם את השאלות שלך בקטע התגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map